|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Podru se mi je svet
30.6.2007 17:09:01   
Marogica
Nisi v rožnati situaciji, nikakor ne. Pa vendar se tudi meni poraja vprašanje, zakaj in predvsem kako graditi, če nimata denarja oz. sta trenutno oba brezposelna? Pa tudi otrok stane...pa ne sedaj narobe razumeti, vendar so to dejstva.

Denar si probajta izposoditi, da vrneta ta dolg. Čeprav nečesa ne razumem. Kako je oče dolžan plačevati preživnino, če nima dohodkov???? Po kakšni logiki? Torej, če nimam nič, kako naj iz nič plačam nekaj???

Pod drugo ene pišete, da 35 jurjev ni dosti. Res ni dosti, če pa človek zasluži 60 ali pa tudi 90 jurjev, je pa to prekleto dosti. Tako, da premislite, kaj pišete.

ANonimna, tebi pa dosti sreče...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Podru se mi je svet
30.6.2007 17:09:49   
digi
Karin - pošteno user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Podru se mi je svet
30.6.2007 17:10:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: srček

Moj odgovor ti ful ne bo všeč, zato brez zamere....
Kot prvo mora on najprej plačevat preživnino za otroka in šele nato vzdrževat še tebe. Sama namreč praviš, da zasluži premalo za VAJU, ker ti ne moreš delat in prejemat socijalne. Jaz sem redna študentka in prejemam socijalno odkar sem user posted image , prej pa sem ves čas delala preko študenta. Tako da ne vem, zakaj pa je ti nebi mogla imeti? Jaz sem celo poročena in jo imam. Ampak resnično mora on po zakonu preživljat najprej otroka in šele nato koga drugega. Ti pa ne zavidam kako bo to zgledalo oktobra, ko bosta še vidva imelauser posted image .
Drugo pa je to, da če sta zmožna gradit hiško, pa četudi v 5 letih in vsak mesec malo, potem vajina situacija že ne more biti tako drastična.


Točne tole sem tudi jaz premišljevanja ob tvojem pisanju, Alja.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Podru se mi je svet
30.6.2007 17:11:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika

No včasih se bolj splača iti kar v zapor grdo rečeno ampak včasih so pa delali tako. Saj slovenski zapor ni tolk grozen. Pa še vikendi so prosti.


a se hecaš???!!!! a res obstajajo takšni očetje, ki raje grejo v zapor, kot pa da plačajo preživnino???????
veš kaj, tak oče bi si zaslužil, da  celo življenje ostane v zaporuuser posted image user posted image user posted image


Obstajajo user posted image . Poznam.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Podru se mi je svet
30.6.2007 17:11:14   
srki
Če je pustil službo, bi moral malo bolj misliti na to, kako bo preživljal otroka. On ne more plačevati preživnine, ona pa ga lahko preživlja? Trenutno sta oba v item dreku, on in bivša, oba brez službe, on dela na črno, ona dobi podpro. Res žalostno, da se že zaradi otroka ne da zmeniti za preživnino. Meni se zdi, da sta oba tako trmasta in noben nobenemu noče klonit. Poznamo samo tvojo oz. njegovo plat zgodbe, njene pa ne. Vprašanje, kaj bi ona napisala.

In to, da si napisala da bi se odpovedal otroku, to mi je pa takoj padlo v oči in pri vsem delu, ki se ga da dobit, predvsem za moške, mi je to strašno grdo. Postavi se v svojo kožo. Pišeš, kako bi ti bilo hudo, če bi vajin otrok bil brez očeta, tako verjetno tudi njej ni lahko.

Oba sta odrasla, tvoj in njegova bivša, pa nista sposobna ene normalne komunikacije in dogora v prid otroka. Žalostno.

In ja, tudi meni ni jasno, kako bi lahko zidala hišo, če ni noben zaposlen.

Mogoče grobo napisano, vendar tako čutim in napisala sem direktno, brez olepšav.

Predno je pustil službo pri privatniku, bi si ta čas, ko je vedel, da jo bo enkrat pustil, poiskal novo delo ali službo, seveda prav tako ona-bivša.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Podru se mi je svet
30.6.2007 17:13:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *A*l*y*a*

Vem, da ni lepo da se zaradi takšnih stvari odpoveš otroku.


Tudi če bi vse ostalo kar poveš, pilo vodo.....ne morem mimo tega stavka.


Kakšen razlog na tem svetu pa sploh lahko obstaja, da se odpoveš otroku user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu *A*l*y*a*)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Podru se mi je svet
30.6.2007 17:13:45   
Anonimen
Uf, pa udaj sem prebrala odgovor Krin in se seveda zelo, zelo strinjm.

Lepo konkretno napisano, Karin.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Podru se mi je svet
30.6.2007 17:14:08   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: mika

a res obstajajo takšni očetje, ki raje grejo v zapor, kot pa da plačajo preživnino???????
veš kaj, tak oče bi si zaslužil, da  celo življenje ostane v zaporuuser posted image user posted image user posted image


Obstajajo user posted image . Poznam.


obstajajo pa najbrž tudi takšni, ki NE MOREJO plačati preživnine...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Podru se mi je svet
30.6.2007 17:14:26   
digi
Samo za info alya- tudi socialno stanovanje je treba plačevat. 400eur socialne? NE bo držalo.... Moda z otroškimi vred....
KAr se pa tiče tvojega citiranja.... Če si na celjskem sodišču drznejo tako pisat..... potem pa res ne vem kje ima naša država še nivo..... user posted image

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu *A*l*y*a*)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Podru se mi je svet
30.6.2007 17:15:09   
Anonimen
Tudi, če ona najde delo, on mora plačevati preživnino za otroka.Spet se obremenjuješ z njo, čeprav imata vidva veliko za pošlihtati.Kaj bi ti sploh rada? Tukaj te nobena ni popljuvala, ampak smo povedale svoje mnenje.Morda si hotela, da se nama vidva smilita, ker nimata dela in dohodka.Jamrati in se smiliti samim sebi je lažje, kot reševati situacijo in iskati delo.
Drugače se pa popolnoma strinjam s Karin, in prav je, da nekdo pove brez olepšav, saj nekatere moraš skoraj v rit brcniti, da nekaj naredijo, ker sami si najbolj želijo, da bi se vsem smilili.

(odgovor članu *A*l*y*a*)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Podru se mi je svet
30.6.2007 17:21:19   
Anonimen
400€user posted image Zakaj pa dobi toliko denarjauser posted image Če je res tako visoka socialna jst takoj neham delat!
Drugače pa ja...400€ je malo. In stanovanje tudi če je socialno ima najemnino-ali pa jst živim v čudnih krajih, kjer je takouser posted image
In od teh 400€ gre nekaj za najemnino, najmanj polovica za stroške, sploh pozimi za ogrevanje, ostalo predvidevam da za hrano. Ne 400€ ni dosti!!! Je denar, ni pa bogastvo. 
Sploh pa nima veze koliko ona dobi. Tudi če je miljarder. Saj ni sama naredila otroka. Zakaj bi potem morala sama skrbeti zanj?
Očetovstvo ni ejakulacija, enkrat na 14 dni cartanje in igranje. Je odgovornost, skrb, ljubezen....
In jaz bi na tvojem mestu resno premislila če si želim otroka z takim moškim. Samo očitno ti misliš da se ti to kar se je zgodilo bivši(da vaju z otrokom zapusti) ne more zgodit. No, jaz ne bi bla glih sigurna v to....
Resnično upam da ne boš čez nekaj let na sosednji strani in se bo tvoj čudoviti moški želel odpovedati vajinemu otroku ker bo spoznal novo, ki bo verjetno tudi mislila da si ti "nora bivša".
In ne ne razumem zakaj se toliko obremenjuješ z njo. On je pač dolžen skrbet za otroka. In tvoja izjava da je treba včasih poskrbeti zaseuser posted image -ko imaš otroka moraš najprej poskrbeti zanj!!!! halouser posted image

Vso to energijo ki jo porabljata za premišljevanje o "norosti" njegove bivše(namesto da bi premišljevala kako poskrbeti za otrokauser posted image ) raje porabita za delo. Moški gre lahko pomagat kam zidat, kosit, ...karkoli...če hočeš se najde. Sam rit je treba premaknit in se nehat sam seb smilit!

(odgovor članu *A*l*y*a*)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Podru se mi je svet
30.6.2007 17:21:41   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica


obstajajo pa najbrž tudi takšni, ki NE MOREJO plačati preživnine...


Ja, se strinjam, samo kako bosta pa potem preživljala svojega otroka? Verjetno jima bodo pomagali njeni starši. Vse lepo in prav. Vendar ima tudi svojega prvega otroka za preživljat oz. nekaj ukrenit v tej smeri, da se problemi rešijo.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Podru se mi je svet
30.6.2007 17:26:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: mika

a res obstajajo takšni očetje, ki raje grejo v zapor, kot pa da plačajo preživnino???????
veš kaj, tak oče bi si zaslužil, da  celo življenje ostane v zaporuuser posted image user posted image user posted image


Obstajajo user posted image . Poznam.


obstajajo pa najbrž tudi takšni, ki NE MOREJO plačati preživnine...


Se strinjam.
Ne strinjam pa se z 400€ socialne. Tega pač ne verjamem.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Podru se mi je svet
30.6.2007 17:27:21   
Mala_princeska
Mater user posted image  jaz bi šla na zavod za zaposlovanje in jih nakurila, tisto delavko na socialni, ki pa podpira brezposelno mati, bi pa iz službe vrgla.

Samo nekaj mi ni jasno - od kje brezposelni njegovi bivši denar za odvetnika??? user posted image user posted image

Spomnim pa se že precej časa nazaj, moj oče tudi ni plačeval preživnine, potem pa je moral za precej nazaj plačat....

_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Podru se mi je svet
30.6.2007 17:30:02   
Anonimen
To za 400€ pa 100% ni res.. Ti nas malce podje****.. Še jaz dobivam samo 175 € socialne.. Ah, daj no.. Tudi če ima neka poznanstva tam, ne more prejemati 400 €.. Je pa res, 400€ je malo.. Stanovanje košta približno 250€, stroški mogoče 50€, hrana, obleke,.... In kaj ji ostane? Nič... Če bi ti plačevala stanovanje, bi razumela.. Dokler pa izkoriščaš starše, pa le živi v sanjah in iluzijah...

(odgovor članu Mala_princeska)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Podru se mi je svet
30.6.2007 17:30:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: srček

Moj odgovor ti ful ne bo všeč, zato brez zamere....
Kot prvo mora on najprej plačevat preživnino za otroka in šele nato vzdrževat še tebe. Sama namreč praviš, da zasluži premalo za VAJU, ker ti ne moreš delat in prejemat socijalne. Jaz sem redna študentka in prejemam socijalno odkar sem user posted image , prej pa sem ves čas delala preko študenta. Tako da ne vem, zakaj pa je ti nebi mogla imeti? Jaz sem celo poročena in jo imam. Ampak resnično mora on po zakonu preživljat najprej otroka in šele nato koga drugega. Ti pa ne zavidam kako bo to zgledalo oktobra, ko bosta še vidva imelauser posted image .
Drugo pa je to, da če sta zmožna gradit hiško, pa četudi v 5 letih in vsak mesec malo, potem vajina situacija že ne more biti tako drastična.


Točne tole sem tudi jaz premišljevanja ob tvojem pisanju, Alja.


user posted image  Splišni, kako kaj kaže z najinim baldahinom. Jaz imam posteljo že domauser posted image . Baldahina pa od nikoder, še vedno je v tvojem albumuuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Podru se mi je svet
30.6.2007 17:31:44   
mika
"gospodična ***** ********, prosim če si lahko poiščete delo, ker potem ne boste imeli več časa misliti na takšne tožbe in tudi tožbe boste morali plačevati sami, ne pa sedaj ko vam jih država, ker tudi sodišče nima časa za takšne stvari, imamo pomembnejše primere...."


točno ta odstavek je že bil pisan na RRuser posted image user posted image user posted image

marogica, jaz  nimam pojma kakšna je zakonodaja na tem področju, ampak kmečka logika mi pravi, da oče ne more plačevati le takrat, če je invalid in ni sposoben za delo.
jaz sem raje lačna, kot pa da ne plačam otroku.

in še enkrat...kdo pa vpraša mamo od kod bo vzela denar, da bo preživela otroka....nihče....naj se znajde kakor ve in znauser posted image user posted image user posted image

tip je pustil službo in nekaj časa bil brezposeln, to se men ne zdi normalno!!!!
alyo sedaj skrbi za njenega otroka, za prvega pa kak bo denar , takrat bo dobil, ne?

no, tega da bivša dobi stanovanje zastonj, ne verjamem. 400eur pa je revščina. moj tast ima toliko pokojnine, živi v lastnem stanovanju, ampak ko poplača stroške in hrano, mu ne ostane nič. za inf. :na kosilu je večinoma pri nama
bivša pa mora s tem preživeti še otroka.
kot so ti že prej pisale, preveč se obremenjuješ z bivšo....user posted image baba, kaj češ.
tvoj partner  mora kljub temu poskrbeti za otroka, kako ve in zna.

zanima me, če bi bila še vedno takšnega mnenja, če bi ostala sama z otrokom!!!!!!

(odgovor članu *A*l*y*a*)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Podru se mi je svet
30.6.2007 17:38:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gorazdova
stroški mogoče 50€


user posted image user posted image user posted image

V sanjahuser posted image

50€ je voda pa elektrikauser posted image +ogrevanje(običajno najhujša položnica)+tel(opcija)+internet(opcija)+dodatno zdravstveno zavarovanje+dodatno življenjsko zavarovanje(opcija)+vrtec(opcija)+stroški avta če ga ima(gume, registracija....) oz. javni prevoz+....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Podru se mi je svet
30.6.2007 17:40:00   
marty5
Popolnoma se strinjam s Karin24! Edina dva, ki sta v tej zgodbi žrtvi, sta otroka - tisti iz prejšnje veze in tisti, ki še čaka, da se bo rodil.

Poanta cele zgodbe je, da je plačilo preživnine enostavno odveč. In raje, kot naredit tisto kar je prav, se na vsak način išče krajšnjica, saj bi od tistih 35.000 sit otrok res obogatel.

Zelo mi je žal, lahko, da sem za nekatere ostra, ampak take starše, bi nekam zaprla in ključ stran vrgla user posted image .

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Podru se mi je svet
30.6.2007 17:41:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: Gorazdova
stroški mogoče 50€


user posted image user posted image user posted image

V sanjahuser posted image

50€ je voda pa elektrikauser posted image +ogrevanje(običajno najhujša položnica)+tel(opcija)+internet(opcija)+dodatno zdravstveno zavarovanje+dodatno življenjsko zavarovanje(opcija)+vrtec(opcija)+stroški avta če ga ima(gume, registracija....) oz. javni prevoz+....



Ja, hotela sem napisat 50-100 €.. Jaz nevem, jaz sem imela stroške za 50 € samo.. Pa če verjameš, ali ne.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Podru se mi je svet
30.6.2007 17:43:04   
Anonimen
dokler se bosta s tem obremenjevala, ne bosta imela nikoli miru.... sej ni važno, kaj in kako imam veliko izkušenj s sodišči in raznimi sodbami... in nikoli ne moraš živeti mirnega živeljenja... Rešitev bi bila ta: izplačita ji vse, za nazaj, kar imasta do zadnjega evra... Potem pa naj se on odpove otroku- NA PAPIRJIH- v srci in duši ne... ko pa bo otrok zrasel bo drugače, siurno ga bo razumel, obeh... vaju!! In take matere si niti najmanj ne bo želel imeti ob sebi!! Prej ne bosta imela miru... hiška in ostale stvari lahko počakajo... Živeljnje je tako treba se je sprijazniti!!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Podru se mi je svet
30.6.2007 17:47:12   
*A*l*y*a*
Kar se tiče moje službe. Od avgusta lani sem doma, ker je bilo bolše zame da sem pustila službo, ker sem morala na zdraljenje, tko al tko sem bila preveč psihično uničena da bi lahko delala. Ko ti gin. reče da če je le možnost čimperj otroka met, ga naredit, ker je lahko nato prepozno. Še tako je bil 1 poiskus ss v 3 mescu. Tudi tu se ti podre svet ko ne veš ali boš lahko imel kdaj otroka ali ne. Zato tako hitra odločitev o najinem otroku.

Glede zidanja pa. Imela sva namen najprej postavit delavnico, ker je moj priočeni tišlar, da bi lahko še doma poleg službe, ki jo ima, kaj naredu in s tem tudi neki zaslužo. Nad to delavnco pa morda čez kaki dve leti, ko bi jaz šla  nazaj delat postavit kaj več.


Ne krivim njo za vse, pa tud sama seb se ne smilim.

Kakšna je pa ljubezen matere do otroka, ki mu sama ponudi očetu, da bi se odpovedl otroku, da otrok le nebi imel več stika z njim? Po mojem zelo velika

Ok. to je vsa moja zgodba....






(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Podru se mi je svet
30.6.2007 17:47:21   
mika
Potem pa naj se on odpove otroku- NA PAPIRJIH- v srci in duši ne... ko pa bo otrok zrasel bo drugače, siurno ga bo razumel, obeh...


ko bo otrok videl papir, da se mu je oče odpovedal, kaj misliš komu bo verjel?user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Podru se mi je svet
30.6.2007 17:49:05   
*A*l*y*a*
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

dokler se bosta s tem obremenjevala, ne bosta imela nikoli miru.... sej ni važno, kaj in kako imam veliko izkušenj s sodišči in raznimi sodbami... in nikoli ne moraš živeti mirnega živeljenja... Rešitev bi bila ta: izplačita ji vse, za nazaj, kar imasta do zadnjega evra... Potem pa naj se on odpove otroku- NA PAPIRJIH- v srci in duši ne... ko pa bo otrok zrasel bo drugače, siurno ga bo razumel, obeh... vaju!! In take matere si niti najmanj ne bo želel imeti ob sebi!! Prej ne bosta imela miru... hiška in ostale stvari lahko počakajo... Živeljnje je tako treba se je sprijazniti!!


Aninimen hvala

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Podru se mi je svet
30.6.2007 17:56:54   
Anonimen
Mene prav zanima, kako bi se ti počutila, če bi se on odpovedal vajinemu otroku??

(odgovor članu *A*l*y*a*)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?