|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Podru se mi je svet
6.7.2007 12:03:00   
BaNeLa
Tukaj nisem zasledila napisano, da ni za preživljanje otroka samo 35000 ampak je to samo polovica, ki jo prispeva oče.....torej je na strani mame, da plača za otroka še 35000 - torej, ju otrok stane 70000/mesec?????Dajte no, to je luksuz za enega otroka.....torej, standard otroka je absolutno prevelik glede na razmere v družini.....moja prijateljica ima dva in nima nihče slabe službe, pa dobi za oba otroka - šoloobvezna 70000SIT....torej?

Jaz za moja dva ( pa je en otrok s pp) na mesec ne porabim toliko, pa imam precej dobro plačo......hrane pa itak ne pojest toliko, da bi se to kakorkoli poznalo....

Glede mam-če bi bile malo manj požrešne na denar (nekatere) in malo manj hudobne , bi se lahko strinjale s skupnim skrbništvom , pa še vedno se tudi pri tem lahko zmeniš , da oče plačuje preživnino....pa ni treba da je otrok en teden tam en teden pri njej.....jaz imam skupno skrbništvo , pa sva dogovorjena, da si samo stroške, ki nastanejo (položnice otrok, potrebščine večj nakup oblačil) deliva, čeprav je moralo sodišče po zakonu napisat v razsodbo preživnino (en drugemu nakazujeva 40000/otroka/ - to je samo na papirju, ker se to itak izniči.....in gre krasno, pa tudi pri tem kje in kdaj bodo otroci ni problemov......

ne vem zakaj tako komplicirati? In to da CSD direktno a otroka mami? Oni nič ne dajo samo komentirajo in to sploh ni res, če si normalen in vidijo, da se da vse zmenit.

(odgovor članu *A*l*y*a*)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Podru se mi je svet
6.7.2007 14:43:01   
trojči
Ženske, a lahko en mesec računamo, koliko damo za otroke? Meni se močno zdi, da rabijo več kot en odrasel. Vsaj pri nas je tako. Nonstop neka oblačila in čevlji, pa teniski za zunaj pa noter, pa rolke, pa smučarska oprema vsako leto nova (rabljena nova), pa malica v šoli, pa membrstva, pa zamudnine v knjižnicah user posted image , sladoled, kolesa, kino, bencin za zdravnike, zdravila, kremice, ne bo konca, kar naprej mi prihajajo na misel novi in novi izdatki, ne bom več naštevala.

(odgovor članu BaNeLa)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Podru se mi je svet
6.7.2007 15:04:00   
BaNeLa
Jaz sem to že računala, pa je daleč od tega, da bi imela premalo denarja, če bi imela preživnino.....je pa res, da čeprav bi lahko, se mi zdi škoda kupit čevlje za 100 Evrov, ampak kupim za pol manj ali še manj, ker jih itak uničijo....obleke.....tudi te ni potrebno kupovat vsak mesec in, če ne gre na kak tečaj ali aktivnost se pač ne bo svet podru......pa bi si ga lahko privoščila, ampak ni vse v denarju in nisem še videla ,da bi kdo ki dobiva preživnino moral stradati in nag okrog hodit,. Je pa res, da je treba mal pogledat kam se kak evro da. In otrok sigurno ni revež, če ne dobi tistega kar imajo drugi.....te materialne pokvarjenosti jim privzgojimo ravno s tem.....
Tako da,....sem ravno zaradi delitve stroškov za otroke to že računala in.....vem kaj in koliko stanejo

(odgovor članu trojči)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Podru se mi je svet
7.7.2007 10:29:33   
trojči
Dokler nimaš malo večjih otrok, ne veš. Kupila sem že trenerke, ki so se po prvem pranju zmuckale, teniske, ki so po dveh dnevih razpadli. Dandanes je veliko uvoza, noname znamke niso preiskušene, ne poznam jih. Če kupim slabe teniske, otrok morda ne bo mogel hodit v njih, ker se mu bodo sezuvale, ker so pretrde in se ne bodo zmeščale. Ali se mi bo odlepil podplat. Ali kaj drugega. In bom drugi teden spet celo popoldne zapravila, da bom otroka uredila, umila, nahranila in se vsedla v avto, da bova šla iskat druge. Pri čevljih je ista zgodba. Če niso znamka oz, če mi prodajalec ne pove, da so kvalitetni in tega ne utemelji, jih več ne bom kupila. Tiste Jello in druge nizkocenovne variante so se večinoma izkazale kot stran vržen denar. Zimski čevlji npr. 6.000,00 sit, nobeni zdržali do konca zime. Enako velja za čevlje. Zadnji od malega so se začeli lupiti, ne moreš verjet, zgornja plast je začela odstopat.

Drugi pomemben vidik je pravičnost. Ne sme se delat razlik med otroci. Ker potem pride do tega, da ima ena deklica polno sobo barbik, drugi pa ne dajo niti za sladoled. Če ima eden od otrok StOlivier oblačila, jih ima naj tudi drugi, čeprav oče več ne živi z njim.

Bistvo je, da mora oče enako denarja nameniti obema otrokoma. Če ju ima enako rad.

Ena je še rekla, da ne bi smeli pisati o tem očetu, če o materi ne smemo. Zgodbo je začela očetova zastopnica (odvetnica), sedanja partnerka. Ona je v njegovem imenu in svojem zaprosila za nasvet, kaj naj storita. Če bi bila rešitev, da se odpove otroku, je vprašala. user posted image


Navada tu je, da se veliko forumašic pozna med seboj. Alja je o tej ženski grdo govorila, izdajala informacije o njej (brezposelnost), ni je pa predhodno vprašala za dovoljenje, če lahko. Če bi jo vprašala, bi se ženska vsaj lahko izjasnila, če se bo spustila na tak nivo in obračunavala preko foruma z njo.

Zato jaz ničesar ne povem o sebi. Lahko po mili volji pišem o tej ali drugi prijateljici, tašči user posted image , ni bojazni, da bi lahko kdo prepoznal ljudi. Torej je treba biti tak kot jaz ali pa anonimen, ko se piše o križih in težavah z bližnjimi.



(odgovor članu BaNeLa)
Neposredna povezava do sporočila: 129
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Kaj je pri m_m novega?
m_m



pripravlja se ohcet (35%)

pakiramo za selitev (11%)

prihaja nov član (41%)

ata odpotuje za 6m (6%)

moram na operacijo (6%)


Število vseh glasov: 248

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!