|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 22:30:47   
polona2
IZVIRNO SPOROČILO: viv

Meni se pa zdi, da je veliko ekshibicionizma tuki. Ker, po mojem mnenju je tisto, da ko je lahkota je nujno dojit, tam nekje do max meseca. V starosti 8 mesecev otroci že jejo tudi druge stvari in imaš za "case of emergency" vedno lahko nekaj s seboj. Poleg tega pa prva dva meseca malčka res ni treba vlačit po shopping centrih. Vprašljivih je vsega skupaj 6 mesecev in iz tega se dela tak halo.

In ja, ene se potrudijo diskretno, vem da se. Ene pa samo čakajo, da jih kdo vidi in potem, če se jim nasmehne se jim nasmehne nazaj, v stilu, kako imam lepega otroka in najboljša mama sem, ker dojim v javnosti, če pa kaj komentira pa samo zabevska nekaj nazaj.




Jaz menim enako kot Viv,
pa še nekaj,
veliko je mamic, ki na dojenje gledajo kot na hranjenje otroka in ne delajo "big deal" iz tega.
Sama tudi ne bi nikoli dojila v nakupovalnem centru,  še manj, da bi se s tem hvalila po forumu, pa kje vse sem dojila, pa ne vem kaj,
bi pa dojila v parku na klopci, ali nekje, kjer bi imela vsaj malo zasebnosti, tako, zaradi mojega dobrega počutja.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 226
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 22:37:00   
Pia73
No, pa naj še jaz povem svoje mnenje.

Stara sem 34 let ( da ne bom poslušala komentarjev, da sem smrklja)  in sem drugega otroka dojila 10 mesecev, od tega 6 mesecev polno , ni poznal drugega kot mojega mleka in mu kaj drugega tudi ni bilo ponujeno. Tudi, ko smo začeli z uvajanjem goste hrane je kar nekaj časa ni sprejel, torej je bil skoraj polno dojen  več kot 6 mesecev. Imam tudi starejšega sina ( 5 let razlike) in moj mož je bil v času, ko je bil tamal dojenček večino dneva odsoten. To pomeni, da sem bila večina časa sama z obema otrokoma. Strejšega sem vozila na razne aktvivnosti, prireditve ipd, tamal pa do konca dojenja,  pri dojenju ni imel nekega reda. Ker je bil bolj drobčkene sorte se nisem dala motiti z nekim redom in sem ga kar pogosto dojila. Zakaj vam vse to pišem? Ker bi vam rada povedala, da kjub vsemu NIKOLI nisem dojila v javnosti. Pred kako prijateljico že, pa še to zelo, zelo redko. Pa nisem nič obremenjena s svojimi prsmi ampak to je zame diskretno početje, ki se ga opravi daleč od šoping centrov ipd.

Meni sicer dol visi katera kje doji saj je to njena stvar, načeloma pa sem proti. In verjamite mi, da se da zadeve tako organizirati, da otrok ni lačen. Če to seveda želiš in hočeš.

In ne razumem zakaj ene na vso silo želite, da bi bilo vsem dojenje v javnosti tako logično kot je vam. Jaz se sicer nisem in ne bom ob nobeno obregnila, ker je to stvar posameznika ampak me pa ni prepričal nobeden od odgovorov zakaj to počnete. Sploh dojenje otrok starejših od 8 mesecev, teh res ni potrebno dojiti v javnosti.

Moje mnenje pač,......

_____________________________

Ja, ja,...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 227
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 22:47:31   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77

meni tud to dojenje v javnosti ni ravno primerno, pač ne zdi se mi kulturno.


No, tale tema mi je pa veliko nasmeškov izzvala, najdaljšega pa zgornji komentar.

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 228
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 22:49:51   
polona2
IZVIRNO SPOROČILO: Pia73

No, pa naj še jaz povem svoje mnenje.

Stara sem 34 let ( da ne bom poslušala komentarjev, da sem smrklja)  in sem drugega otroka dojila 10 mesecev, od tega 6 mesecev polno , ni poznal drugega kot mojega mleka in mu kaj drugega tudi ni bilo ponujeno. Tudi, ko smo začeli z uvajanjem goste hrane je kar nekaj časa ni sprejel, torej je bil skoraj polno dojen  več kot 6 mesecev. Imam tudi starejšega sina ( 5 let razlike) in moj mož je bil v času, ko je bil tamal dojenček večino dneva odsoten. To pomeni, da sem bila večina časa sama z obema otrokoma. Strejšega sem vozila na razne aktvivnosti, prireditve ipd, tamal pa do konca dojenja,  pri dojenju ni imel nekega reda. Ker je bil bolj drobčkene sorte se nisem dala motiti z nekim redom in sem ga kar pogosto dojila. Zakaj vam vse to pišem? Ker bi vam rada povedala, da kjub vsemu NIKOLI nisem dojila v javnosti. Pred kako prijateljico že, pa še to zelo, zelo redko. Pa nisem nič obremenjena s svojimi prsmi ampak to je zame diskretno početje, ki se ga opravi daleč od šoping centrov ipd.

Meni sicer dol visi katera kje doji saj je to njena stvar, načeloma pa sem proti. In verjamite mi, da se da zadeve tako organizirati, da otrok ni lačen. Če to seveda želiš in hočeš.

In ne razumem zakaj ene na vso silo želite, da bi bilo vsem dojenje v javnosti tako logično kot je vam. Jaz se sicer nisem in ne bom ob nobeno obregnila, ker je to stvar posameznika ampak me pa ni prepričal nobeden od odgovorov zakaj to počnete. Sploh dojenje otrok starejših od 8 mesecev, teh res ni potrebno dojiti v javnosti.

Moje mnenje pač,......


Zelo lepo napisano.

(odgovor članu Pia73)
Neposredna povezava do sporočila: 229
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 22:59:50   
sončnica13
IZVIRNO SPOROČILO: svetlo

tudi jaz pravim brez komentarja...
Sem bila pa zadnjič priča zelo zanimivemu dogodku. Bili smo na pizzi in pri sosednji mizi se zbudi (joka)otročiček (9 mesecev). Mamica, ga vzame v naročje, da v sling, malega ni bilo več slišati. Čez par trenutkov se pri mizi pojavi gospa in reče (kriči)mamici, da je prav nespodobna in nagravžna, da jo njeno dejanje moti in naj gre dojit na WC. Šele po tej pripombi in če si zelo dobro pogledal, si videl, da doji (ženska je verjetno prav bulila, da je videla). Mamica jo le pogleda, istočasno še prepreči možu, da bi ji odgovoril in da otročička v voziček. Gospa se vidno zadovoljna vsede, čez čas dobi pizzo in začne jesti. Mamica vstane, gre do nje in ji (zelo vljudno) reče, da jo moti, ker tukaj je in jo prosi, če ge lahko jest na WC. user posted image  Verjeli ali ne, večina gostov ji je pričela ploskati. user posted image  




user posted image user posted image user posted image to pa je bila reakcija-zelo dobro premišljenauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu svetlo)
Neposredna povezava do sporočila: 230
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 23:01:14   
vampirka
Priznam...nisem obdelala vse korespondence, zato se vnaprej opravičujem, če (da) se ponavljam...

Dojim kadar moja Laura izrazi željo in v prostoru oz. okolju v katerem se dani trenutek nahajava. Če je le možno se umaknem v kak miren kotiček (nikakor ne v WC user posted image ), saj je moja dojenčica med bolj firbčnimi in jo prevelika gužva moti. Ne oziram se za tem, kaj si mislijo ljudje okrog mene - če pač ne gre drugače, se podojiva tudi v totalni gužvi (pač malo dalj traja user posted image ) - na veselje ali žalost "voyaerjev". Črpanje in steklenička pri nas odpadeta (šele kak mesec pije dodatno tekočino po steklenički s slamico)!

No, pa še morda nekaj na mlin "flaškaric"... Tudi mene moti, ko nekatere mamice dojijo "nediskretno" - ne gre za prostor, ampak način. Morda imam sama "srečo", ker imam bolj majhne dojke in dejansko se skoraj nič ne vidi, ko dojim. Po (in pred) hranjenjem pa potrebujem cca. 0,1s da zadevo pospravim na svoje mesto. So pa nekatere mamice, ki so zelo ponosne na to, da dojijo in predvsem, da to pokažejo vsem! Bolj nazorno...dojko vzame ven, vmes še malo poklepeta s frendico, si pristavi otroka in vsakič, ko se mali obrne preč od dojke, se ji zdi izredno smešno, ker mleko šprica naokrog ter to podkrepi z nekaj "smešnimi" izjavami (da jo ja vsi slišijo user posted image )...in ja, tistega bubisa pa res ne moreš spregledat, pa če bi še rajši proč pogledal. To se mi pa res zdi primerljivo z nekom, ki mlaska in sreba v restavraciji ter medtem še glasno govori s polnimi usti (v bistvu izpoljnjuje svojo osnovno potrebo...ampak način ni sprejemljivuser posted image ). 

Moj dragi pa je ravnokar komentiral: Dojenje je nekaj lepega in naravnega in tisti, ki imajo s tem problem...imajo pač en problem več user posted image .



_____________________________


http://vampirka.moj-album.com/

The brain is like a parachute. It works only when it is open!

(odgovor članu polona2)
Neposredna povezava do sporočila: 231
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
3.10.2007 10:54:25   
oka
Meni se zdi, da gre pri vsem tem klobasanju za strpnost, oz. pomanjkanje le-te. Zakaj je treba obosjati mamo ki doji v javnosti in tako izpolnjuje otrokovo osnovno biološko potrebo? Zakaj je tako težko razumeti, da je otroka potrebno nahraniti, ko je lačen in da ni potrebe, da se vse vrti okoli urnikov hranjenja, po katerih bi lahko planirali svoj dan? Zakaj se tisti, ki vas dojenje (prehranjevanje) tako moti enostavno ne obrnete stran in greste svojo pot? Manjka vam strpnosti. In če ste lahko strpni do marsičesa drugega, zakaj ne morete biti strpni do doječih mater? Kako škodo pa povzročajo s svojim dejanjem, da so vredne takega obsojanja? To me pa res zanima.

In še to: mnenje, da nekatere mame dojijo na javnih prostorih zato, da se lahko razkazujejo in kažejo svoj ponos, ker so dojilje je enostavno smešno. Ja seveda, mama, ki doji na javnem prostoru je na razkazovanje pomislila kljub temu, da se je dete jokalo od lakote?

(odgovor članu vampirka)
Neposredna povezava do sporočila: 232
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
3.10.2007 10:56:42   
lemavrica
ZAme je dojenje zgolj hranjenje otroka in nič drugega. Mogoče sem čudna ampak sama pač ne omedlevam od blaženosti pred vsakim dojenjem. Meni je v zadovoljstvo da lahko otroka nahranim, pa ni važno ali ga podojim ali pa s flaško.
Pa glede na to da se dojiva v leže, si nekak ne predstavljam kako bi to počela sredi CP :).
Tko da najbolje je, dojenje doma, flaška v javnosti. Pa se izogneš vsem komentarjem.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 233
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
3.10.2007 11:14:36   
Micy
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

IZVIRNO SPOROČILO: hothien

Nedoječa, naj uganem...ti ne dojiš, a ne? user posted image user posted image user posted image

No sej je očitno, 2+2=4, ZA dojenje v javnosti se zavzemamo tiste ki so ali trenutno dojimo, PROTI so pa tiste, ki niso dojile dlje kot kaka teden, ne? user posted image


Ne, ne, ljubka, narobe, dojila 15 m, pa sem bolj na drugi strani. Ne vem zakaj, morda ravno zato, kar je pisala viv enih par postov nazaj, nekaj o razkazovanju in smeškanju ali čudnih pogledih in bevskanju. Nekaj na to temo je bilo.

Pa sploh ne gre za alli proti dojenju v javnosti, bolj za način kje in kako, se mi zdi. A ne? Si prebrala vse strani ali si uletela od nekje?



In kaj za hudiča hothien je kle tok smešnegauser posted image user posted image user posted image  Ne vem zakaj se je treba posmehovati ženskam ki ne dojijo, mogoče pa so imele resen razlog za ne dojenje.
Sori ampak jest sm dojila samo  2 meseca ker mi je začelo zmankovati mleka, če bi ga imela bi z veseljem dojila.

Pa še tista dva meseca k sm dojila, nisem hodila po šoping centrih s tamalo in tudi k frizerju ne. Me je pač moj dragi lepo sfenav pa sem bla glih tko fajn.



_____________________________

Love is in di er.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 234
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
3.10.2007 11:51:42   
sabri
Mah, sem mislila, da ne bom nič napisala, ampak me je premamilo. Dokler nisem postala mamica, sem si tudi jaz vedno mislila, da mi bo preveč nerodno, da bi dojila v javnosti. Sem pač mislila, da se bom vedno lahko organizirala in mi ne bo treba. Ko pa si enkrat na tem in imaš dojenčka, pa vidiš, da si bil v hudi zmoti. Dojenček nima ustaljenega urnika in tako kot nekatere pravijo, ne je na ukaz ali pa takrat, ko je doma. Ko je prvič meni začela jokati ravno v CP, mi ji bilo nič jasno in sem probala narediti vse, da bi nehala. Dokler jo nisem končno malo podojila. In ko ti otrok da tak lep nasmeh, ko je zadovoljen in sit, te res ne briga nič drugega.
Žal ima veliko ljudi po nepotrebnem predsodke in premalo tolerance, ampak ne začeti že pri dojenčkih. Je veliko hujših stvari kot dojenje v javnosti, s čimer se lahko obremenjujete.

(odgovor članu Micy)
Neposredna povezava do sporočila: 235
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
3.10.2007 12:29:21   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica

Tko da najbolje je, dojenje doma, flaška v javnosti. Pa se izogneš vsem komentarjem.


Tole je pa čisto mimo. Da imaš flaško, da se izogneš komentarjemuser posted image  jaz nisem dojila in največja muka mi je bila nosit cel ruzak pripomočkov za pripravo mleka. pa topla, pa mrzla voda, pa prašek pa .... In tudi če imaš svoje mleko v flaški ga moraš malo pogreti, oz. če ga doma preveč pogreješ moraš čakati... Totalno nepraktično. Veliko bolše sveže mleko brez kolobocijuser posted image

Drugače pa se jaz mojega futrala po flaški v trg. centru v najbolj mirnem kotu da je imel mir (in še to je bilo samo enkrat). Z dojenčkom v trg. centre ala CP se gre samo če je res treba. ne pa da tam šopingirajo kot da nimajo dojenčkov s sabo. Miljon ljudi, šunder, slab zrak ali klima... 

Drugače pa ljudem res manjka strpnosti in tolerance kar se tiče dojenja. ne gre toliko za razkazovanje oprsja kot za sam akt. Oni to ne vidijo kot neko potrebo ampak kot užitekuser posted image saj je še tukaj to jagoda primerjala s seksomuser posted image

mene dojenje v javnosti ne moti, samo pa ne razumem zakaj dojijo v največji gužvi, ker se ziher najde kakšen bolj miren kotiček kot sredi CP. Pa magar miren kafič ali pa greš v avto.

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 236
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
3.10.2007 12:34:30   
lemavrica
Lahko se sliši še tako mimo ampak če se nekdo toliko razburja zarad komentarjev na račun dojenja v janosti je pomoje lažje nekaj narest da teh komentarjev ni več. No seveda se lahko skregaš z vsakim ki ti nameni grd pogled ampak mislim da se nošenje vse krame vseeno lažje in manj stresno.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 237
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
3.10.2007 12:57:15   
Anonimen
Ene enostavno ne razumete, da vsi ne živimo v bližini trgovskih centrov user posted image .

A ste bile kdaj tako lačne ali žejne, da vas je treslo? In, kaj ste naredile? Ziher ste počakale in šle domov jest user posted image . Aja ve ste se doma fajn najedle in napile, da vas na šopingu ni pajtlalo.

Jaz si kakšno žemljo tudi pojem na javnem mestu, na sprehodu ali popijem stekleničko vode med šopingom. A ve niste tega nikoli? In zakaj moram potem otroka domov jest (dojit) peljat ali se iti skrivat v WC ?

(odgovor članu lemavrica)
  Neposredna povezava do sporočila: 238
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
3.10.2007 13:13:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Micy

IZVIRNO SPOROČILO: hothien

Nedoječa, naj uganem...ti ne dojiš, a ne? user posted image user posted image user posted image

No sej je očitno, 2+2=4, ZA dojenje v javnosti se zavzemamo tiste ki so ali trenutno dojimo, PROTI so pa tiste, ki niso dojile dlje kot kaka teden, ne? user posted image




In kaj za hudiča hothien je kle tok smešnegauser posted image user posted image user posted image  Ne vem zakaj se je treba posmehovati ženskam ki ne dojijo, mogoče pa so imele resen razlog za ne dojenje.
Sori ampak jest sm dojila samo  2 meseca ker mi je začelo zmankovati mleka, če bi ga imela bi z veseljem dojila.

Pa še tista dva meseca k sm dojila, nisem hodila po šoping centrih s tamalo in tudi k frizerju ne. Me je pač moj dragi lepo sfenav pa sem bla glih tko fajn.




Oprosti, ampak si narobe razumela post. Nikakor ne obsojam tistih, ki niso ali ne dojijo, moje vprašanje naj bi izpadlo kot fora, zato ker ima ona tak nick, nedoječa. Nick mi je bil smešen, samo to. user posted image

< Sporočilo je popravil hothien -- 3.10.2007 13:16:28 >

(odgovor članu Micy)
  Neposredna povezava do sporočila: 239
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
3.10.2007 13:18:34   
Anonimen
Pa samo še to, ko sem bila še brez otrok, je imela prijateljica dojenčka, to je ene pet let nazaj, se je tudi meni zdelo blazno čudno in hecno, če ne celo narobe, ko je ona dojila v javnosti. Ko pa sem sama postala mamica, pa sem na veliko stvari začela gledati drugače. Pa tudi prvič, ko je zunaj na sprehodu postala lačna, mi je bilo čudno dojiti in mi je bilo nerodno. Potem pa postaneš bolj flegma, ko vidim, da je to pravzaprav dosti bolj priročno, kot pa hoditi čez pol mesta domov, sploh če imaš 80 stopnic do stanovanja. user posted image

Aja, kot dojenje v javnosti, vsaj kjer jaz dojim, je klopica v parku ali pa kakšne kafič, kadar sem s prijateljicami zunaj. Če gremo v Citypark, jo podojim najraje v avtu, zaradi gužve, ker imam tudi jaz raje mir ko jem. Samo v vednost.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 240
   [Brisano sporočilo]
3.10.2007 14:27:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 241
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
3.10.2007 14:36:03   
kalbo
Eden izmed komentarjev tam gor, se mi zdi, da je bla tamala al neki podobnega je napisala, da je postala nestrpna do mamic in otrok. Kdor je nestrpen do dojenčka in do njega ne more pokazat sočutja, ga ne premore za nikogar. Mene je dejansko groza, ko vidim, da se takšni ljudje sprehajajo po svetu. Na te komentarje je letel moj anonimni podpisani komentar.
Ta dama je pozabila, da je bila sama nekoč dojenček (po njenih besedah pamž) in da je tud sama nekoč vlekla (spet njene besede) joško. V kolikor je pa slučajno ni, so jih pa vlekli zagotovo vsi njeni predniki v dolgi verigi tja daleč nazaj v prazgodovino vse do trenutka, ko smo postali sesalci. Samo ena mati iz te verige bi bila brez mleka in se ta skrajno nesramna dama nebi sprehajala po svetu.

Dojenje je vzrok, da smo sesalci preživeli katastrofo, ki je pokopala dinozavre. Ko se boste naslednjič zgražali nad doječo mamico, pomislite na to.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 242
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
3.10.2007 14:36:50   
ircica
meni pa to zanima: kaj je lažje? pogledati proč ali dojenčka prepričati, da še ni čas za kosilo, ker neke njemu popolnoma tuje oseb moti misel, da bi lahko videli prevelik del maminega joška. se mi zdi, da je lažje obrniti glavo, če te pogled na malo kože moti. 
dojila sva se, kadar je bilo potrebno in kjer sva se znašla. sem pa poskrbela, da je bilo obema udobno in da se ni preveč videlo. kar je pri velikih prsih kdaj obsojeno na neuspeh.
razumem, da je pogled na doječo mamo za koga moteč, prsi imajo tudi seksualno konotacijo in če si tu občutljiv, pač si. poglej proč. to storim tudi jaz, kadar vidim kaj, kar mi ni všeč in ni moja stvar.

nedoječa - kako pa veš, da nihče ne želi gledati mojih prsi? moj jih ima prav rad.  user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 243
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
3.10.2007 17:52:16   
ZARA
No, lepo da ste se spet steple in skregale zaradi dojenja. In spet me niste razočarale. Bravo VIV in PIA73!!

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu ircica)
Neposredna povezava do sporočila: 244
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
3.10.2007 19:24:48   
Anonimen
Sem preletela vse komentarje,zagovornike in nasprotnike,pa to,da ste popolnoma zabredle iz teme oziroma dodale ste in izt muhe naredile slona.
Kot vem se je šlo le od noodobravanju dojenja v javnosti,pojavilo pa se je kreganje med tistimi,ki dojijo in tistimi ki ne dojijo.Tale vojna je brezsmislna.
Jamrate,da ste napadene in istočasno napadate.
Ploskate eni in ploskate drugi do konca pa nikoli ne pridete.resnično vas pomilujem,ker ob branju ne vem ali imam pred sabo besede odraslih že staršev,ali pubrtetniški klan.
Dajte se zbrat in ne pljuvat po ženskosti,materinstvu.Naj dela vsaka tako kot se čuti.Dojenje ni eksibicionizem,lepo prosim,pa naj bo uveljavljeno kjer koli,je prehrana vašiega zaroda.
Bog ne daj,da greste v Afriko na dopust,kjer mame nosijo svoje otroke v rutah spredaj in otrok ima prost dostop do hrane,mamine prsi so gole niso skrite,če se boste zgražale,vas bodo gledali kot divjake.
Mislim,da so oni bolj kultivirani,kot smo mi narod razvitega sveta.

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 245
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
3.10.2007 23:32:59   
Tamala82
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Eden izmed komentarjev tam gor, se mi zdi, da je bla tamala al neki podobnega je napisala, da je postala nestrpna do mamic in otrok. Kdor je nestrpen do dojenčka in do njega ne more pokazat sočutja, ga ne premore za nikogar. Mene je dejansko groza, ko vidim, da se takšni ljudje sprehajajo po svetu. Na te komentarje je letel moj anonimni podpisani komentar.
Ta dama je pozabila, da je bila sama nekoč dojenček (po njenih besedah pamž) in da je tud sama nekoč vlekla (spet njene besede) joško. V kolikor je pa slučajno ni, so jih pa vlekli zagotovo vsi njeni predniki v dolgi verigi tja daleč nazaj v prazgodovino vse do trenutka, ko smo postali sesalci. Samo ena mati iz te verige bi bila brez mleka in se ta skrajno nesramna dama nebi sprehajala po svetu.

Dojenje je vzrok, da smo sesalci preživeli katastrofo, ki je pokopala dinozavre. Ko se boste naslednjič zgražali nad doječo mamico, pomislite na to.


Ni bila tamala. Toliko o pozornem branju.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 246
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
4.10.2007 7:22:13   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: ElaM

Sem videla mamico, ki je dojila v Obiju sredi rož, v tisti umazaniji. Ma, ne vem no, malo zdrave pameti je pa tudi treba imeti.


-----------------------------------
user posted image  user posted image  user posted image

Za rože je pa itak znano, da so ena večjih umazanij na svetu user posted image !

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 247
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
4.10.2007 8:17:18   
kalbo
Ni bila tamala. Toliko o pozornem branju.


Pol se je pa tamala globoko strinjala z njo. Pol je bla pa bejbika al neki podobnega. Ma sej, če ti je šlo vse ostalo, kar sem napisal mimo oči, pol pa res ne vem, kam gre ta svet.

(odgovor članu Tamala82)
Neposredna povezava do sporočila: 248
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
4.10.2007 12:42:29   
birdy

tudi jaz pravim brez komentarja...
Sem bila pa zadnjič priča zelo zanimivemu dogodku. Bili smo na pizzi in pri sosednji mizi se zbudi (joka)otročiček (9 mesecev). Mamica, ga vzame v naročje, da v sling, malega ni bilo več slišati. Čez par trenutkov se pri mizi pojavi gospa in reče (kriči)mamici, da je prav nespodobna in nagravžna, da jo njeno dejanje moti in naj gre dojit na WC. Šele po tej pripombi in če si zelo dobro pogledal, si videl, da doji (ženska je verjetno prav bulila, da je videla). Mamica jo le pogleda, istočasno še prepreči možu, da bi ji odgovoril in da otročička v voziček. Gospa se vidno zadovoljna vsede, čez čas dobi pizzo in začne jesti. Mamica vstane, gre do nje in ji (zelo vljudno) reče, da jo moti, ker tukaj je in jo prosi, če ge lahko jest na WC. Verjeli ali ne, večina gostov ji je pričela ploskati.




to pa je bila reakcija-zelo dobro premišljena


Bravo! Je čisto prav naredila.

Jaz pa nimam čist nič proti dojenju v javnosti. Sem pa sama preveč sramežljiva za kaj takega.
Pa veste kako mi je bilo hudo, ko se je mala sredi tanovega Tuš centra začela jokat ker je bila lačna. In sem mogla pridet iz Ljubljane do Domžal? In zakaj? Ker sem preveč sramežljiva in, to je pa narobe v teh trgovskih centrih, ker ni bilo dojilnice ali previjalnice. Veste kaj, na w.c. v tisto smrdečijo pa res ne bom hodila.
Pa da ne boste rekla, kaj nisem prej nahranila otroka... Sem jo, samo na žalost imava velike probleme z dojenje, je včasih na tri ure, včasih pa tudi na pol ure. Pa naj bi bila zarad tega že dva meseca skoz doma al kaj?
Preziram vas, tiste, ki pravite naj se doječa mati umakne na w.c. Dojenje je popolnoma naravna stvar in če koga kaj moti naj se res obrne stran. Zakaj pa rabi bult?
Sem prebrala sicer samo to stran ampak zagovornice ste vse zelo lepe poste pisaleuser posted image


_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 249
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
4.10.2007 13:23:01   
Tamala82
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Pol se je pa tamala globoko strinjala z njo. Pol je bla pa bejbika al neki podobnega. Ma sej, če ti je šlo vse ostalo, kar sem napisal mimo oči, pol pa res ne vem, kam gre ta svet.

Tamala se tudi ni globoko strinjala z njo.
Še enkrat, sama ne bi mogla dojiti v javnosti zarad očitajočih pogledov. In sama bi iz ljubega miru šla na wc.
Zdj pa, če mislite, da sta to dva stavka, ki obtožujeta vse ostale mamice, nimam besed. In moj odgovor si lahko prebereš tudi kakšno stran nazaj.

I rest my case, ker je to ena izmed tem kjer ni cilja.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 250
Stran:   <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?