|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
6.10.2007 22:06:51   
Putka
Mi smo ateisti, v familiji nimamo vernikov. Od vseh organiziranih religij mi je katolicizem še najmanj všeč. Ampak naša 4,5 letnica pa je fascinirana nad cerkvijo in Jezusomuser posted image Bog pomagej.

(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 326
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
6.10.2007 22:08:43   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Putka

Mi smo ateisti, v familiji nimamo vernikov. Od vseh organiziranih religij mi je katolicizem še najmanj všeč. Ampak naša 4,5 letnica pa je fascinirana nad cerkvijo in Jezusomuser posted image Bog pomagej.

Ja, Putka, kako naj pomaga, če pa ne verjameš vanj. user posted image user posted image

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 327
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
6.10.2007 22:12:52   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: dadd0
Krščeni za vedno pripada Kristusu, ker je zapečaten s Kristusovim neizbrisnim znamenjem (character).


Zapecaten..... tako mocna beseda.... kar streslo me je.....user posted image


Seveda ta beseda je zelo močna. Namreč katekizam še pravi: "Krščenec je potopljen v Kristusovo smrt in vstane skupaj z njim kot "nova stvar" (2 Kor 5,7)."  Vendar je character še hujša beseda, ker pomeni pečat, ki ga več ni možno izbrisati. Zelo narobe je da se to dela dojenčkom, ne da bi oni izpovedili vero. To je po moje groba kršitev otrkovoih pravic in sicer ne v nekateri mali zadevi, amapk v nečem kar se več ne da nikakor izbrisati.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 328
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
6.10.2007 22:15:51   
Colt
Opažam še enega od mnogih lapsusov t.i. ateistov oz po domače fanatičnih antiteistov. Namreč najprej trdijo kako je krst birma itd itd vse ena pravljica za pumpanje ubogih nevednih ljudi, po drugi strani ti pa v isti sapi doktorirajo iz pomena/namena/bistva krsta. Zanimivo, ni kaj user posted image user posted image

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 329
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
6.10.2007 22:19:15   
ronja
IZVIRNO SPOROČILO: mert

Zanimivo!
Me prav zanima koliko otrok je kar samo začelo hodit v glasbeno šolo, pa k angleščini , pa,....  pa tja starši niso hodili?!?!
Zakaj pa jim še to ne prepustite, da se sami odločijo, ko vsi tako v en glas zatrjujete če bo sam hotel???
No ja, vsak po svoje, samo zanimivo pa je res, da je tu gor toliko postov, ko se potem iščejo razne koristi kot so poroka, pa krsti pa cerkveni pogrebi nenazadnje... Le zakaj je potem to potrebno!?


Ok, mene so starši vprašali, če si želim hodit v Glasbeno šolo - in sem si in danes igram klavir in kitaro. Pa sem bila stara 7 let, ko so me vprašali.

Zakaj razlika? Zato ker ti glasbena šola ali tuji jezik da ZNANJE, (ki ti večinoma prav pride), pri verouku pa mislim, da ni glavno to, da se NAUČIŠ NEKAJ, ampak da VERUJEŠ, ni res? No, mogoče da se naučiš verovati in se naučiš biblijskih zgodbic, ampak bistveno je, da ti da VREDNOTE, POGLED NA SVET,... to pa bi rajši, da si user posted image sama izdela...

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 330
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
6.10.2007 22:26:14   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Opažam še enega od mnogih lapsusov t.i. ateistov oz po domače fanatičnih antiteistov. Namreč najprej trdijo kako je krst birma itd itd vse ena pravljica za pumpanje ubogih nevednih ljudi, po drugi strani ti pa v isti sapi doktorirajo iz pomena/namena/bistva krsta. Zanimivo, ni kaj user posted image user posted image


Sicer ne bi rada odgovarjala za druge(ker sama nosem doktorirala iz zgoraj navedenega), vendar sem pravljic kar nekaj v življenju prebrala in se o njih pogovarjala, analizirala, kot otrok seveda.... Tudi pravljice za odrasle sem brala. Vendar zame pravljica ostane pravljica, realnost pa realnost.

In kapo dol pred temi, ki so iz tega "doktorirali". S tem kažejo sposobnost dojemanja in predvsem poglabljanja v  teme, katere niso del njihovega vsakdanjega življenja.

Jaz imam jajca in priznam, da mi je za to temo škoda časa. Je enostavno predolga pravljica z dvojno moralo in merili. Imam raje basni z moralo.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 331
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
6.10.2007 22:40:53   
Colt
Marogica, kolkor sledim tvojim postom v tejle temi, imaš ti še raje zgodbice od rdečkarskih zločincev s trojno moralo in trojno fabulo. Dobr so te napumpali, ni kaj....user posted image

Ob tvojih fantazijah kako so se verniki lepo imeli v času komunizma me še sedaj napada horunski smeh. Morda pa bi morala biti pravljičarka? user posted image

In tole zgoraj ni nič drugega kot jasno sprenevedanje ob dokazanem lapsusu. In še noben izmed globokih ateistov mi ni odgovoril čemu tak vik in krik ob tistih treh kaplicah vode pri krstu? Saj je itak ''vse ena pravljica'' user posted image


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 332
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
6.10.2007 22:47:45   
Marogica
Colt. Res ne vem ali nočeš razumeti ali ne zmoreš. Če bi pozorno bral moje poste, bi lahko, ponavljam 3-ič ali 4-ič, videl, da povsod pišem, da ni nič samo črno ali belo. VEDNO obstajajo nianse.

In če bi bral še kakšne druge moje poste, bi lahko že zdavnaj ugotovil, da mene ni mogoče kar tako "napumpati". Z ničemer.

Mojo fantazijo pa prepusti meni...zvečer ob možu...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 333
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
6.10.2007 22:59:52   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: Colt
In tole zgoraj ni nič drugega kot jasno sprenevedanje ob dokazanem lapsusu. In še noben izmed globokih ateistov mi ni odgovoril čemu tak vik in krik ob tistih treh kaplicah vode pri krstu? Saj je itak ''vse ena pravljica'' user posted image


Pravzaprav ni pravljica. Gre za katoliško magijanje. BTW tudi gre za pravice do svobodega izpovedanja vere oz. pravice otrok. Na koncu gre za tudi denar in moč. Tega se cerkev definitvno ne želi losati.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 334
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
6.10.2007 23:10:47   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

In tole zgoraj ni nič drugega kot jasno sprenevedanje ob dokazanem lapsusu. In še noben izmed globokih ateistov mi ni odgovoril čemu tak vik in krik ob tistih treh kaplicah vode pri krstu? Saj je itak ''vse ena pravljica'' user posted image



Vidim, da si svoj post "razširil" z zgornjim stavkom. Ne vem, kje sem karkoli pisala o krstu, birmi in ostalem, kar mi sedaj očitaš kot lapsus... Jaz se v takšne stvari sploh ne poglabljam, ker me ne zanimajo, kakor me ne zanima kakršenkoli obred iz drugih verstev, vsaj ne toliko, da bi iz tega "doktorirala". Vem, kakšen je njihov namen in tu se pri meni zadeva zaljuči. Pa naj gre za tri kaplje ali pa celo "lajtngo" vode.


Mogoče še to-jaz sem ateist, nisem pa antiteist. To je zame osebno velika razlika.  Sprejemam verstva kot obliko "filozofije"-torej da obstajajo, ne pa kot načina življenja, ki ga želim živeti in v katerega verjamem.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 335
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
6.10.2007 23:14:05   
Slončica
Ne ker sma ateista in dokler bo pod najino streho ne bomo izvajali nobenih verskih zakramentov.Pa še cerkev kot Cerkev je zadnja ustanova kateri bi zaupala otroka.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 336
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
6.10.2007 23:15:33   
rija
Ne. Ker pri nas nimamo verouka.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Slončica)
Neposredna povezava do sporočila: 337
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
6.10.2007 23:25:45   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Colt
In tole zgoraj ni nič drugega kot jasno sprenevedanje ob dokazanem lapsusu. In še noben izmed globokih ateistov mi ni odgovoril čemu tak vik in krik ob tistih treh kaplicah vode pri krstu? Saj je itak ''vse ena pravljica'' user posted image

Mogoče še to-jaz sem ateist, nisem pa antiteist. To je zame osebno velika razlika.  Sprejemam verstva kot obliko "filozofije"-torej da obstajajo, ne pa kot načina življenja, ki ga želim živeti in v katerega verjamem.


Jaz nisem ne ateist ne antiteist, vendar imam veliko protiv takšnih oblikov filozofije, ki zatirajo pravice otrok, pa tudi pravico do svobodne izbire vere. Katoliška cerkev vsiljuje krst, otrokom, ki ne morejo povedati NE. To je zelo podobno temu da starša določita ženo za svoga nerojeneg sina, te jih takoj po rojstvu poročita. Če ne bo zadovoljen, se bo ločil in se potem poročil s ta pravo babo. Ali živiš s eno babo v zakonu, a kresaš se s drugo babo. Res "vrhunska" katoliška filozofija.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 338
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
7.10.2007 8:13:02   
Colt
Marogica, tudi jaz osebno sem zagovornik filozofije da nikjer ni samo črno in belo. Ampak pri tejle temi bi neuki opazovalec kaj lahko prišel do fiksne ideje da je še kako lahko samo vse črno. In kar me je osebno pri tvojih mnenjih zmotilo je to, da si prepričana kako se je vernikom lepo godilo v času komunizma (napaka no1) in kot drugo, kako so vsi drugače misleči enostavno ''napumpani'' (napaka no2).

To pa že ni več pogled ki dopušča širše mnenje, temveč je skrajno črno/bel pogled. Al sem preveč ''napumpan'' da bi kapiral?


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 339
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
7.10.2007 8:16:19   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0
Katoliška cerkev vsiljuje krst, otrokom, ki ne morejo povedati NE.

Tako kot starši vsilijo nerojenemu otroku smrt ko ga splavijo? Kje pa so tu pravice otroka? Če bi bil tako dosleden kot se delaš (in še kdo), potem bi te tut tu moralo skrbeti za pravice otroka. Starši jim določijo smrt, otroci pa ne morejo povedat NE. Kje so tu pravice? Čudežno izginejo?


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 340
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
7.10.2007 9:32:55   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Opažam še enega od mnogih lapsusov t.i. ateistov oz po domače fanatičnih antiteistov. Namreč najprej trdijo kako je krst birma itd itd vse ena pravljica za pumpanje ubogih nevednih ljudi, po drugi strani ti pa v isti sapi doktorirajo iz pomena/namena/bistva krsta. Zanimivo, ni kaj user posted image user posted image


Kdo je to in kje uzjavil,a da je potem "doktoriral" iz pomena krsta?

Da je to pravljica ne govorijo ateisti ali antiteisti, temvec sami verniki. Najbolj glasno takrat, ko krstijo otroka, pa recejo, da se bo potem ze sam odlocil ali bo verjel ali ne; ali bo vernik ali ne.
Z druge strani vsak pojav se lahko razgleduje iz razlicnih vidikov in ima razlicne vidike. Ko tocno ves pomen in bistvo pojava (doktoriras iz njega), takrat lahko zves v kaksne se ga vse namene da uporabljat ali zlorabljat; v kaksne namene se ga da izkoristit v pozitivni smeri in v koliki meri je njegovo bistvo se zivo, ali v koliki meri se je to isto bistvo deformiralo zaradi dolocenih potreb.
Ko ti bo to postalo jasno, bos dozivel razodetje, da lapsusa ni. Mogoce ti je samo ob vsem pljuvanju po vsem kar je do cerkve kriticno, zmanjkalo casa za tehten razmislek.


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 341
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
7.10.2007 9:41:32   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Marogica, tudi jaz osebno sem zagovornik filozofije da nikjer ni samo črno in belo. Ampak pri tejle temi bi neuki opazovalec kaj lahko prišel do fiksne ideje da je še kako lahko samo vse črno.
......


Enako bi neuki opazovalec se kako lahko prisel do ideje, da je vse crno on tvojih postih o bivsem rezimu.

To pa že ni več pogled ki dopušča širše mnenje, temveč je skrajno črno/bel pogled. Al sem preveč ''napumpan'' da bi kapiral?


To pa ze ni vec pogled, ki dopusca sirse mnenje, temvec je skrajno crno/bel pogled.  itn.....

Ce se ze sam ne vidis, te drugi vidijo.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 342
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
7.10.2007 9:55:00   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Colt
Tako kot starši vsilijo nerojenemu otroku smrt ko ga splavijo?


Ko mi bos znal pojasniti zakaj krst "nerojenega otroka" ni mozen, se bomo zaceli pogovarjati o tem ali res govorimo o otroku ali je to samo floskula. In govorim izrecno o tistem obdobju, dokler je splav dovoljen, ceprav krst ni mozen pred rojstvom. In celo pri spontanem splavu, je nujno potrebno, da telo matere izloci plod, da bi se ga lahko krstilo.
Mogoce ima to zveze s tistim -- udahne duso skozi nosnico.?...
Poglej SP, razmisli o tem kar noter pise o splavu, kaj o krstu otrok, spomni se kdaj je cerkev zacela prepovedovati splav in zakaj, pa se potem javi.

Kje pa so tu pravice otroka? Če bi bil tako dosleden kot se delaš (in še kdo), potem bi te tut tu moralo skrbeti za pravice otroka. Starši jim določijo smrt, otroci pa ne morejo povedat NE. Kje so tu pravice? Čudežno izginejo?


Od kod pretpostavka, da vsi sprejmejo, da od tretnutka spocetja govorimo o otroku?

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 343
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
7.10.2007 10:02:17   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

In kar me je osebno pri tvojih mnenjih zmotilo je to, da si prepričana kako se je vernikom lepo godilo v času komunizma (napaka no1) in kot drugo, kako so vsi drugače misleči enostavno ''napumpani'' (napaka no2).

To pa že ni več pogled ki dopušča širše mnenje, temveč je skrajno črno/bel pogled. Al sem preveč ''napumpan'' da bi kapiral?



V času socializma se je vernikom v Jugi godilo čisto OK. Lahko so hodili v cerkev, se cerkveno poročali, bili cerkveno pokopani, imeli spovedi, krste, verouke....praznovali so verske praznike, ki pa pač niso bili dela prosti dnevi, kot sedaj.  Torej so lahko živeli po načelih cerkvenih naukov. Zame bi bilo "črno", če tega v vsem tem času ne bi smeli prakticirati. Nič od tega, če bi se morali dobesedno skrivati.  In tako ni bilo, saj si najbrž krščen, ali ne? In takšne stvari me motijo. To ste pozabili in samo udrihate po tem česa niste smeli. In vi (ti) torej naredite stvar črno/belo, ne jaz. Napaka št. 1.

In napaka št. 2 se razvije  posledično iz tega(napake št.1). Nekdo vas je enostavno "napumpal". Ker če bi razmišljal vsaj malenkost s stvojo glavo in predvsem korektno, bi mi v zgornjem stavku pritrdil.

Noben ni zahteval, da hvališ bivši sistem, da se z njim strinjaš, vednar bodi realen in fer v svojih razmišljanjih.  Kot se že x-ič ponavljam, nič ni črno ali belo.

Colt, mislim, da se vrtiva k začaranem krogu, s to debato......

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 344
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
7.10.2007 10:26:06   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Z druge strani vsak pojav se lahko razgleduje iz razlicnih vidikov in ima razlicne vidike. Ko tocno ves pomen in bistvo pojava (doktoriras iz njega), takrat lahko zves v kaksne se ga vse namene da uporabljat ali zlorabljat; v kaksne namene se ga da izkoristit v pozitivni smeri in v koliki meri je njegovo bistvo se zivo, ali v koliki meri se je to isto bistvo deformiralo zaradi dolocenih potreb.
Ko ti bo to postalo jasno, bos dozivel razodetje, da lapsusa ni. Mogoce ti je samo ob vsem pljuvanju po vsem kar je do cerkve kriticno, zmanjkalo casa za tehten razmislek.

Mišek, jaz verjamem da se je nekaterim dežurnim pljuvalcem in bruhačem enostavno skriti med množico in vpiti. To je klasika pri takšnih temah. In kimati drug drugemu, češ kako ''smo pametni''. Če pa bi ti mislila malce s svojo glavo, bi videla da jaz nikjer ne govorim kako je bilo vse slabo za časa enoumja, nasprotno, nekaterim je bil to res raj na zemlji. Ni blo pa med in mleko, kot me nekateri tukaj prepričujejo.
Tudi o Cerkvi ti jaz znam naštet ogromno črnih pik, ne grem in ne pristanem pa na populizme in posploševanje v stilu ''vsi so pedofili, vsi so bogataši, vsi imajo vse''. Na-a, preveč poceni in prevečkrat slišani triki.

Takšno poceni pljuvanje je bolj za gostilniške debate kot pa za resen diskurz PRAVIH in vsakodnevnih problemov. Tole kar pa sem te zgoraj citiral pa je meni popolnoma jasno že dolgo časa, daj razsvetli me kje potem potrebujem ''razodetje'' po tvojem?


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 345
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
7.10.2007 10:36:00   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica
V času socializma se je vernikom v Jugi godilo čisto OK.

Celo tako okej, da niso smeli imeti pomembnejših služb, tako okej da jih je bilo veliko na očeh udbe, tako zelo super da so starši na skrivaj nosili otroke na krst in ostale zakramente v ene XXX župnije.
Marogica, žal te moram obvestiti da je naša ''ljudska oblast'' (res, ful ljudska) imela kot eno izmed največjih načel, iztrebiti državnega sovražnika. To pomeni popoln boj proti veri in Cerkvi, kar za sabo potegne velik % naroda. Ti se slepo držiš ene in zveličavne resnice ki so jo prodajali 60 let, jaz pa trdim da ni bilo čisto vse tako. Udba, ozna, cirilmetodovo društvo itd itd...desetine vzvodov za pogrom nad Cerkvijo in vero.

Res pa je nekaj (morda si tukaj prideva mal bližje), ost tega ogromnega represivnega stoja je bil v prvi vrsti naprerjen vsem fajmoštrom, škofom, redovnikom...in šele v drugi vrsti ostalim vernim ljudem, ponavadi ''vidnejših'' poklicev.. Navadni ljudje so ponavadi imeli mir, čeprav je bilo šikaniranje povsod.

Jaz osebno sem bil skozi cele 80's zaznamovan od marsikoga, ker sem pač hodil k veruku in starši niso bili v KP.


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 346
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
7.10.2007 10:44:02   
Anonimen
Bosta hodila, iz preprostega razloga, ker sva midva verna. Zame ni treba dodatnih razlogov, pojasnil in filozofiranja.

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 347
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
7.10.2007 11:14:44   
Marogica
Napumpanost št. 1- Ne vem, zakaj so starši otroke nosli h krstu naskrivaj, po tvoje zaradi strahu pred UDbo. Če bi Udba karkoli hotela, bi pobrala cerkvene knjige in bi kaj hitro ugotovila, kdo je krstil otroka, ali ne.  Če so skrivali, so najbrž zaradi občutka, ne pa zaradi realne "nevarnosti". Torej to "skrivanje" si lahko nekam vtakneš. 

Napumpanost št. 2- iztrebiti državnega  sovražnika ni pomenilo cerkve, temveč tudi političnih "sovražnikov". Proti temu se bori vsaka država, da se ji obstoječi sistem ne zamaja. Eni bolj, eni manj prikrito/odkrito.

Napumpanost št.3- med in mleko se ne cedita tudi sedaj, kakor se tudi prej nista. O tem sploh ni dvoma.

Napumpanost št.4.-  Poznam mnogo ljudi, ki so hodili k verouku in starši niso bili v KP, pa niso bili nič kaj "zaznamovani" zaradi tega. Poznam pa takšne, ki jih je cerkev zaznamovala.

Colt, lepo nedeljo želim.....



_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 348
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
7.10.2007 11:22:09   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Colt
Mišek, jaz verjamem da se je nekaterim dežurnim pljuvalcem in bruhačem enostavno skriti med množico in vpiti. To je klasika pri takšnih temah. In kimati drug drugemu, češ kako ''smo pametni''. Če pa bi ti mislila malce s svojo glavo, bi videla da jaz nikjer ne govorim kako je bilo vse slabo za časa enoumja, nasprotno, nekaterim je bil to res raj na zemlji. Ni blo pa med in mleko, kot me nekateri tukaj prepričujejo.


To, da nekdo nekaj kritizira in istocasno ne povdarja dobre stvari istega, se ne pomeni, da ne meni, da dobrih stvari ni. Ze parkrat si napisal post, ki se ob spremembi "imenovalnika" komot pripise "nasprotnemu" od navedenega.  Tako, kot si ti nasel pri Marogici, da velica in povelicuje socializem, po istem principu se pri tebi sklepa velicanje in povelicevanje cerkve in njenih dogm. Vcasih ni potrebno misliti s svojo glavo, vcasih je dovolj ozreti se na lastno pisanje.

Tudi o Cerkvi ti jaz znam naštet ogromno črnih pik, ne grem in ne pristanem pa na populizme in posploševanje v stilu ''vsi so pedofili, vsi so bogataši, vsi imajo vse''. Na-a, preveč poceni in prevečkrat slišani triki.


Teh trikov se ne posluzujem in zato ih meni ne ocitaj. Sicer, ce smo ze pri populizmih jih v cerkveni obravnavi ljude vse premnogo in to ne samo na besedah, temvec tudi na dejanjih.

Takšno poceni pljuvanje je bolj za gostilniške debate kot pa za resen diskurz PRAVIH in vsakodnevnih problemov.


Zato sem te tudi opozorila, da ti ne pristoji uporaba le tega. Izbira je tvoja. Namesto pljuvanja in napadanja kdo kaksen je, lahko izberes konstruktiven diskurz in se odprto lotis teme.

Tole kar pa sem te zgoraj citiral pa je meni popolnoma jasno že dolgo časa, daj razsvetli me kje potem potrebujem ''razodetje'' po tvojem?


Zanimivo. Ocitas lapsuse, a potem na pojasnilo pravis, da ti je to znano dolgo casa. Res ne vem ali si namerno vse to kar ti je znano pozabil, ko si ocital "lapsus" in se posmehoval, ali je to bila samo dobrodosla provokacija.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 349
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
7.10.2007 11:44:43   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica
Če so skrivali, so najbrž zaradi občutka, ne pa zaradi realne "nevarnosti". Torej to "skrivanje" si lahko nekam vtakneš. 

Aha, ne zaradi ''realne nevarnosti''? Potem je bil zažig škofa nerealen? Potem je 30 cerkev požganih/porušenih in zravnanih z zemljo (samo v okolici Kočevja) nerealna nevarnost? Super, povej nekaj 100 000 ljudem ki so tako ali drugače trpeli zaradi diktatorskega nasilja da je to pravzaprav samo ''nerealna nevarnost''. Sedaj si me dokončno prepričala da se hecaš user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Marogica
Napumpanost št. 2- iztrebiti državnega  sovražnika ni pomenilo cerkve, temveč tudi političnih "sovražnikov". Proti temu se bori vsaka država, da se ji obstoječi sistem ne zamaja. Eni bolj, eni manj prikrito/odkrito.

Kdo pa je bil državni sovražnik 60 let? Kdo je bil edini politični sovražnik, v katerega se celice KP niso dokončno infiltrirale? SI že slišala za Cirilmetodovo društvo? Ja, ata Tito je hotel met kr svojo privat SFRJ Cerkev.


IZVIRNO SPOROČILO: Marogica
Napumpanost št.3- med in mleko se ne cedita tudi sedaj, kakor se tudi prej nista. O tem sploh ni dvoma.


Tudi dandanes se največ nestrpnosti dogaja pri nas direktno proti Cerkvi in vernim. Primer podgane v naročju Marije, primer požaganih, požganih križev. Primer medijskih linčev duhovnikov. In nenazadnje vsakdanji primeri žalitev vernih ljudi skozi medije itd itd. Ne, res ni med in mleko.
..


Tudi jaz tebi želim lep Gospodov dan user posted image


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 350
Stran:   <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?