|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:40:43   
Anonimen
Verouk je brez veze, če ni doma okolja, ki bi tako vzgojo podpiralo in živelo z vero.

(odgovor članu PrimožL)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:42:55   
tanikaa
Ne hodi in ne bo hodil. Seveda, če se sam ne bo nekoč odločil drugače, v kar pa močno dvomim.

Al bina. Tvoje mnenje pa je identično mojemu. In zato moj otrok ne hodi k verouku.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu PrimožL)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:44:28   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: PrimožL
pridejo samo takrat, ko imajo od tega kaj koristi.




Kakšno koristuser posted image  Saj ti nihče ne da nort ojrov. user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu PrimožL)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:48:31   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

IZVIRNO SPOROČILO: srki

Ja, bo, v upanju, da bo verouk postal to, kar je bil včasih, ko smo mi hodili k verouku.

Drugače pa mislim, da se pressing izvaja tudi drugje, ne samo pri verouku.




kako to misliš, drugje? A v šoli? Ja, samo s tem, da je šola obvezna, verouk pa ne.


Ja, je obvezna, ampak ne toliko, da delajo Ajnštajneuser posted image  iz njih že v vrtcih in so "slabši", če pač ne hodijo v glasbeno šolo,.....

Ah, brez veze.

Odvisno je od župnika, verjamem. Ko sem jaz hodila k verouku, je bilo pač fajn, lušno in smo vsi radi hodili.

Glede listkov pa je tudi odvisno od fare do fare. Pri našem prejšnjem župniku so bili listki obvezni in jih je strogo kontroliral, pri tem pa se mi zdi, da niso obvezni in sploh ne preverja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:56:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: PrimožL

No najini otroci bodo hodili k verouku.

Na razumem pa tistih, ki celo življenje niso bili verni oz. niso hodili k maši, želijo se pa cerkveno poročiti??? In potem delajo neke t.i. "šnelkurse" V čem je poanta??? Ali pa pridejo v cerkev samo k polnočnici ali pa za Veliko noč, pa obvezno je treba k žegnu nest jedila pred Veliko nočjo, pa še bi lahko našteval. Skratka pridejo samo takrat, ko imajo od tega kaj koristi. O takšnih ljudeh pa res nimam dobrega mnenja!


kaj pa imaš od žegna korist? a to, da moreš vse od doma prinest, kar prineseš v košariuser posted image user posted image

(odgovor članu PrimožL)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:57:12   
Anonimen
Jaz bi samo tole dodala; vsi, ki ste otroka dali krstiti, ste pri krstu obljubili, da boste otroka versko vzgajali. kar pa se tiče glede cerkve in njenega premoženja pridobljenega na kakršne koli načine, se mi pa zdi, da mnogi ne razlikujete cerkve kot ustanove in pa vere.
Ne vem no ali hodite in verjamete (tisti ki pač) v cerkev zaradi župnika in cerkvenih oblasi ali zaradi sebe in svojega notranjega jaza. Vsak pač dela po svoje in včasih se človek res obrne na vero.
Sem pa tudi tega mnenja, da tisti, ki pravite naj se otrok odloči sam ali bo hodil k verouku ali ne, da je to čisto mimo, ker otrok bi pač enkrat šel, drugič pa spet ne. Otroci tudi v šolo in vrtec nebi hodili takrat ko jim ne paše in tako je tudi z veroukom. Če ga starši vzpodbujajo in ne govorijo negativnosti, mislim, da bo to tudi otrok sprejel kot del življenja.
Ja moja dva oba hodita k verouku in se tam nista prav nič slabega naučila. Ta večji je šel že k birmi, manjši bo šel drugo leto. Potem pa ko bosta opravila te zakramente, pa naj se vsak sam odličita kako bosta živela naprej verno ali neverno.
Ne nismo kar naprej pri maši, da ne bo kdo mislil, ampak vse v mejah normale.
Še enkrat pa povdarjam, da se mi pa najbolj trapasto zdi nesti otroka h krstu, tam vse na sveto obljubiti, potem pa pljuvati vsepovprek. Zakaj za božjo voljo krstite otroke, če že naprej veste, da jih ne boste vzgajali v tej smeri??

Pa lep pozdrav in oprostite za anonimnost - bolje tako.


(odgovor članu tanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:57:46   
lukec
Ne! Tud jz nisem pa mi nič ne manjka user posted image . Sicer pa se s preveč stvarmi, ki jih pridiga Cerkev, tako ali tako ne strinjam.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:58:35   
Anonimen
Skratka pridejo samo takrat, ko imajo od tega kaj korist




user posted image user posted image user posted image  ,

(odgovor članu Magi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:59:01   
Petraa
če bo otrok sam hotel hodit bo šel,drugače pa ne

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:59:49   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Jaz bi samo tole dodala; vsi, ki ste otroka dali krstiti, ste pri krstu obljubili, da boste otroka versko vzgajali. kar pa se tiče glede cerkve in njenega premoženja pridobljenega na kakršne koli načine, se mi pa zdi, da mnogi ne razlikujete cerkve kot ustanove in pa vere.
Ne vem no ali hodite in verjamete (tisti ki pač) v cerkev zaradi župnika in cerkvenih oblasi ali zaradi sebe in svojega notranjega jaza. Vsak pač dela po svoje in včasih se človek res obrne na vero.
Sem pa tudi tega mnenja, da tisti, ki pravite naj se otrok odloči sam ali bo hodil k verouku ali ne, da je to čisto mimo, ker otrok bi pač enkrat šel, drugič pa spet ne. Otroci tudi v šolo in vrtec nebi hodili takrat ko jim ne paše in tako je tudi z veroukom. Če ga starši vzpodbujajo in ne govorijo negativnosti, mislim, da bo to tudi otrok sprejel kot del življenja.
Ja moja dva oba hodita k verouku in se tam nista prav nič slabega naučila. Ta večji je šel že k birmi, manjši bo šel drugo leto. Potem pa ko bosta opravila te zakramente, pa naj se vsak sam odličita kako bosta živela naprej verno ali neverno.
Ne nismo kar naprej pri maši, da ne bo kdo mislil, ampak vse v mejah normale.
Še enkrat pa povdarjam, da se mi pa najbolj trapasto zdi nesti otroka h krstu, tam vse na sveto obljubiti, potem pa pljuvati vsepovprek. Zakaj za božjo voljo krstite otroke, če že naprej veste, da jih ne boste vzgajali v tej smeri??

Pa lep pozdrav in oprostite za anonimnost - bolje tako.




Se samo podpišem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 11:59:57   
lukec
In ne, ni krščen in tudi ne bo, razen, če se bo za to sam odločil.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:03:13   
Anonimen
Zakaj za božjo voljo krstite otroke, če že naprej veste, da jih ne boste vzgajali v tej smeri??



Kdo je rekel , da ne vzgajamo otroke v "tej smeri" - verjetno misliš v krščanskem duhu? Seveda ga vzgajamo, da ne bo lagal, kradel, želel žene sosedove, krivo prisegal.... AMPAK...Al bina je vprašala , če bo hodil k  verouku (ne če je / bo mali vzgajan v krščanski veri). Meni je kršanska vera do neke meje okej, ampak cerkev kot stranka/ institucija pa mi je user posted image . Zato ne bo hodil v cerkev /verouku.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:04:42   
kjava

IZVIRNO SPOROČILO: srki

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Jaz bi samo tole dodala; vsi, ki ste otroka dali krstiti, ste pri krstu obljubili, da boste otroka versko vzgajali. kar pa se tiče glede cerkve in njenega premoženja pridobljenega na kakršne koli načine, se mi pa zdi, da mnogi ne razlikujete cerkve kot ustanove in pa vere.
Ne vem no ali hodite in verjamete (tisti ki pač) v cerkev zaradi župnika in cerkvenih oblasi ali zaradi sebe in svojega notranjega jaza. Vsak pač dela po svoje in včasih se človek res obrne na vero.
Sem pa tudi tega mnenja, da tisti, ki pravite naj se otrok odloči sam ali bo hodil k verouku ali ne, da je to čisto mimo, ker otrok bi pač enkrat šel, drugič pa spet ne. Otroci tudi v šolo in vrtec nebi hodili takrat ko jim ne paše in tako je tudi z veroukom. Če ga starši vzpodbujajo in ne govorijo negativnosti, mislim, da bo to tudi otrok sprejel kot del življenja.
Ja moja dva oba hodita k verouku in se tam nista prav nič slabega naučila. Ta večji je šel že k birmi, manjši bo šel drugo leto. Potem pa ko bosta opravila te zakramente, pa naj se vsak sam odličita kako bosta živela naprej verno ali neverno.
Ne nismo kar naprej pri maši, da ne bo kdo mislil, ampak vse v mejah normale.
Še enkrat pa povdarjam, da se mi pa najbolj trapasto zdi nesti otroka h krstu, tam vse na sveto obljubiti, potem pa pljuvati vsepovprek. Zakaj za božjo voljo krstite otroke, če že naprej veste, da jih ne boste vzgajali v tej smeri??

Pa lep pozdrav in oprostite za anonimnost - bolje tako.




Se samo podpišem.


Tud jest.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:04:56   
blue sky
Ne, moj otrok ne bo obiskoval verouka.

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:05:12   
Anonimen
Zakaj za božjo voljo krstite otroke, če že naprej veste, da jih ne boste vzgajali v tej smeri??


Poglej, ti bom čisto iskreno odgovorila, da takrat, ko je bil otrok majhen in ko smo ga krstili, sploh nisem razmišljala za naprej. In takrat, ko se je to zgodilo, pred petimi leti, v naši fari definitivno ni bilo takšnega pressinga na otroke in starše, kot je danes. In cerkev nikoli ni toliko zahtevala kot danes.Pa saj ni nič zato, če je samo krščen ali pač?

Ne vem no ali hodite in verjamete (tisti ki pač) v cerkev zaradi župnika in cerkvenih oblasi ali zaradi sebe in svojega notranjega jaza. Vsak pač dela po svoje in včasih se človek res obrne na vero.

Ravno zaradi svoejga notrnjega jaza mi ni treba v gnilo cerkev, "molim" lahko kjerkoli in kadarkoli. Edina "korist", ki jo imam od cerkve je žegen, če je to "korist". Pa jaslice malo obraim, če jih grem že ravno gledat. To je vse.
 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:09:05   
mert
Zanimivo!
Me prav zanima koliko otrok je kar samo začelo hodit v glasbeno šolo, pa k angleščini , pa,....  pa tja starši niso hodili?!?!
Zakaj pa jim še to ne prepustite, da se sami odločijo, ko vsi tako v en glas zatrjujete če bo sam hotel???
No ja, vsak po svoje, samo zanimivo pa je res, da je tu gor toliko postov, ko se potem iščejo razne koristi kot so poroka, pa krsti pa cerkveni pogrebi nenazadnje... Le zakaj je potem to potrebno!?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:09:11   
Anonimen
Ja saj sem rekla, da mnogi ne razlikujete cerkve kot institucije in pa vere, tu nastane problem, ker ljudje pljuvajo cerkev. Vera pa je čisto druga reč in mislim, da nobena vera ni slaba, ne uči slabo pa naj bo katera koli. V cerkev hodimo zaradi vere in ne zaradi ustanove in njenih "vodilnih!"
In če je že res tako user posted image user posted image , zakaj greste na miklavža, za božič veliko noč in samo takrat, ko se tam dogaja kaj lepega, tudi cerkvena poroka je lepa kajne...

LP

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:11:37   
Anonimen
Se popolnoma strinjam s teboj mert user posted image user posted image .

(odgovor članu mert)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:13:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ja saj sem rekla, da mnogi ne razlikujete cerkve kot institucije in pa vere, tu nastane problem, ker ljudje pljuvajo cerkev. Vera pa je čisto druga reč in mislim, da nobena vera ni slaba, ne uči slabo pa naj bo katera koli. V cerkev hodimo zaradi vere in ne zaradi ustanove in njenih "vodilnih!"
In če je že res tako user posted image user posted image , zakaj greste na miklavža, za božič veliko noč in samo takrat, ko se tam dogaja kaj lepega, tudi cerkvena poroka je lepa kajne...

LP


ja, in tam eno uro gledaš vsega blaženega pokvarjenega duhovnika, ki razlaga o skromnosti, prijaznosti, odpuščanju, pomaganju drug drugemu....on je del institucije, del tistega, kar mi gre na živce, razumeš?

Vera pa je nekaj drugega, ja, veruješ lahko tudi, če nikoli ne prestopiš praga cerkve, je tako?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:15:59   
Anja25
Vse, ki govorite, naj se otrok sam odloči ali bo hodil ali ne, da mu ne boste nakaj vsiljevali, se vprašajte, da pa ste mogoče tistega bogega dojenčka takrat tudi nesli k nečem, ki mu morda ne bi bilo všeč, samo on takrat ni mogel in znal povedat, torej takrat pa niste upoštevali njegove volje.

Se pa strinjam z anonimno in mert.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:17:28   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: al bina


Vera pa je nekaj drugega, ja, veruješ lahko tudi, če nikoli ne prestopiš praga cerkve, je tako?



Ja, je. In 10000000% se strinjam z vsem napisanim s tvoje strani.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:18:11   
Anonimen
Ja ampak saj ne greš v cerkev zaradi župnika (pa kakršen koli že je). Saj ti ga ni treba gledat, pa glej Kristusa na križu in ne župnika. In del popolne maše je tudi sveto obhajilo.
A razumeš tudi ti? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:18:42   
mami_miki
Moj otrok bo hodil k verouku, če bo to hotel...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:18:51   
Anonimen
ni sans, pa da jih pol kak zupnik otipava ,madona sej bi znorela ,   kaksne svinjarije slisis zadnje cajte     o tem sej bi bla neumna ce bi jih pustila.mam prav al ne  .                             ,

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 12:19:03   
Anonimen
Žal je tako, da nas prav ta "institucija" izobražuje o veri. Ne moreš se izognit srečavanju religije in institucije, sploh če hodiš v cerkev. Pa naj bo to bilo katera cerkev.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?