|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:53:51   
tajtaja
Sicer mi je od vsega to najbolj padlo v oči.


Zakaj te pa to najbolj bode?
Valjda moram biti pri petih otrocih toliko odgovorna, da premislim če si lahko privošim pusti službo ali ne.
Ker ko bo jutri treba dati kosilo na mizo, samo ljubezen ne bo dovolj, ali pač?user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:54:11   
Anonimen
Kaj je z vami, zakaj sem si dala podaljšat porodniško. Pa saj ni poanta otroka v tem, da ga čimprej daš v varstvo ampak da probaš biti z njim čimveč.



Kakor komu. Enim se pač zdi koristno otroku da se ga da v vrtec, pa čeprav pri enem letu.

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:55:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Sicer mi je od vsega to najbolj padlo v oči.


Zakaj te pa to najbolj bode?
Valjda moram biti pri petih otrocih toliko odgovorna, da premislim če si lahko privošim pusti službo ali ne.
Ker ko bo jutri treba dati kosilo na mizo, samo ljubezen ne bo dovolj, ali pač?user posted image



Popolnoma si zgrešila user posted image , popolnoma.

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:56:13   
Anonimen
Kaj je z vami


Petek je in smo dobre volje user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:56:31   
tajtaja
raje daj prošnjo za še eno podaljšanje porodniške do septembra, ker nimaš varstva prej
Prvič slišim, da kaj takega gre.
Ker če gre, sem sigurno zraven.user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:56:38   
Naja31
Pa saj ni poanta otroka v tem, da ga čimprej daš v varstvo ampak da probaš biti z njim čimveč


Popolnoma se strinjam s tabo. Če imaš podaljšano porodniško, res ne vidim razloga zakaj bi ju že zdaj dajala v vrtec. Če v vrtcu res toliko težijo, pa tudi ni ravno pametno plačevati pol leta vrtca, če onadva ne hodita, ju pa izpiši. Pa poskusi s privat varstvom do septembra, in če zdaj začneš iskati primerno varuško, jo boš do marca že našla. Če je tvoja mama imela slabo izkušnjo, ni nujno, da jo boš tudi ti imela.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:57:28   
tajtaja
Popolnoma si zgrešila , popolnoma.


No, kaj si pa ti imela v mislih?user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:57:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nivess

Če bi mi finančno zneslo, bi ostala sploh doma,


Sicer mi je od vsega to najbolj padlo v oči.



No pa da ti razložim zakaj user posted image  Ker sem s tem stavkom dobila tisto piko na i, da misliš da je za otroke najboljše da si 24 ur z  njimi na dan.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:58:19   
Naja31
Enim se pač zdi koristno otroku da se ga da v vrtec, pa čeprav pri enem letu.


Ja, če nima druge izbire že. Če je pa druga izbira mamica, ki je doma, potem je to vsekakor boljša izbira kot vrtec.

Mislim, da to da nimaš varstva, ni dovolj tehten razlog za podaljšanje porodniške, ker si za to konec koncev sam kriv, da nisi uredil.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:59:59   
tajtaja
Naja 31, se strinjam. Bom probala res še nekako v tej smeri razmislit.
Kaj pa če bi me dali kar v penzijo?user posted image

Najprej me pa naj res pokličejo, da ne bom brezveze znervirala pol ringaraje.user posted image user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 22:03:24   
tajtaja
Ja Nivess, mojih 24 ur moraš razdelit na pet, a ne?
Pa če malo spremljaš forume, veš da nisem suženj otrok ampak brez veze razlagat.



_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 22:05:14   
tajtaja
Se grem raje k možu cartat, ko da se z vami bodem.user posted image
Lahko noč in obilo nočnih užitkov.user posted image user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 22:06:38   
Naja31
Se grem raje k možu cartat, ko da se z vami bodem


Zelo pametno. user posted image

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 22:09:16   
mojamoja
Do takrat, ko bosta otroka odšla v vrtec, plačuješ t.i. rezervacijo, ki znaša 10% cene vrtca, ki jo boš plačevala. Vsaj tako je bilo pri nas.
Vložila sem vlogo za sofinaciranje vrtca, od te vsote plačala določen procent in mesto v vrtcu je čakalo. Brez problema. Res pa je, da je bilo otrok /skupaj z našo/ ravno prav, se pravi ni bilo nikogar, ki bi prišel na naše mesto.


_____________________________

Dež naj pada, sam da ti maš mene rad!

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 22:11:27   
Anonimen
Se grem raje k možu cartat, ko da se z vami bodem.user posted image


Dober zaključek.

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 22:14:03   
MamiBom
IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Se grem raje k možu cartat, ko da se z vami bodem.user posted image
Lahko noč in obilo nočnih užitkov.user posted image user posted image



modra odločitev user posted image

ampak vseeno ne vem, kaj je narobe s tem, da bi bila otroka vsaj del dneva v vrtcu. Saj je super, da ste veliko in čim več skupaj, ampak najbrž bi bilo tudi tebi fajn, da imaš kako urico zase? user posted image

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 22:37:19   
sazi
Te čisto razumem - seveda, da ostaneš doma, če imaš možnost in sploh, ker si dobila podaljšanje zato, ker otroka to potrebujeta.
Znanka je imela podoben problem. Ostala je brez mesta v vrtcu in in potem aprila otroka vpisala v drug vrtec, zdaj septembra pa je otrok v vrtcu, kjer je želela.

Ne vem iz kje si, ampak to je ena možnost - ne preveč elegantna, ampak je. Tudi moj sin bo moraj verjetno menjati vrtec, ker prvo leto skoraj gotovo ne bom dobila prostora v željenem vrtcu.

To, da pa porodniška in vrtec ne gresta skupaj, se mi zdi pa popolnoma logično in močno dvomim, da je kaj takega možno. In tudi tidti, ki so držali mesto za otroka, da pride kasneje in potem imeli težave - tudi če si vrtec pripravljen plačevati v mesecih, ko otroka ne bo tam je problem v tem, da dobivaš porodniško, hkrati pa se ti subvencionira vrtec.

Če imaš možnost otroka vpisati v vrtec kam drugam ali pa če skušaš najti privat varstvo - sem brala o tvojih slabih izkušnjah, mi imamo pa zelo dobre. Je pa res, da se tako varstvo težko najde, saj so zasedeni precej vnaprej - jaz sem našo varuško "rezervirala" skoraj takoj, ko sme izvedela, da sem noseča.

Upam, da je bilo cartanje prijetno in da najdete rešitev.

(odgovor članu MamiBom)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
6.10.2007 12:26:01   
karmy
Jaz sem pa na strani vrtca, tudi verjamem da jim ne gre za denar, ampak za varstvo otrok, in kdor prej pride, prej melje.. jaz na tvojem mestu ne bi komplicirala, ampak ju preprosto dala v vrtec z drugimi otroki, da se igrajo skupaj... včasih je pa bolj pomembna družba vrstnikov, kot staršev.

In res je, da v večini vrtec te rezervacije ne upoštevajo oz. jih sploh nimajo... pa a ni isto sranje če daš tamale zdaj v vrtec in plačuješ, kot če plačuješ za prazen nič in maš še dodatne stroške doma z njima? a nisi rekla da nimaš dovolj dnarja da doma ostaneš?user posted image


_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
6.10.2007 12:47:53   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: mojamoja

Do takrat, ko bosta otroka odšla v vrtec, plačuješ t.i. rezervacijo, ki znaša 10% cene vrtca, ki jo boš plačevala. Vsaj tako je bilo pri nas.
Vložila sem vlogo za sofinaciranje vrtca, od te vsote plačala določen procent in mesto v vrtcu je čakalo. Brez problema. Res pa je, da je bilo otrok /skupaj z našo/ ravno prav, se pravi ni bilo nikogar, ki bi prišel na naše mesto.



Takšna varianta obstaja tudi pri nas. Rezervacija.

Logično razmišljaš tudi, da če si na porodniški NE smeš imeti tistega otroka v vrtcu zaradi katerega si na porodniški, saj drugače ne vem, zakaj bi bila porodniška potrebna??? Tu bi celo prišla v "neskladje" z zakonom.

Vendar ne razmišljaj, da so v vrtcu pričakovali, da se boste izpisali, najbrž so imeli gužvo in otroke na "čakalni listi", zato sta se takoj dva druga "našla".

Dobro uredi...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu mojamoja)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
6.10.2007 12:57:21   
Anonimen
Pa kaj se greste, saj je oka natančno razložila, kako je s tem, da otrok ne more biti vpisan in sprejet v vrtec  v času, ko mama od države dobiva denar, da doma neguje otroka. To je podobno kot s tem, da hkrari delaš in dobivaš porodniško. To preprosto ne gre skupaj.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
6.10.2007 13:12:27   
Dashenka
Do takrat, ko bosta otroka odšla v vrtec, plačuješ t.i. rezervacijo, ki znaša 10% cene vrtca, ki jo boš plačevala. Vsaj tako je bilo pri nas.


No to je pa za moje pojme popolnoma zgrešeno.

Vrtce imamo zato, da so v njih otroci, ne pa prazna mesta, ki jih občine oz. davkoplačevalci financirajo v višini 90%!

Popolnoma normalno je, da ti ne bodo držali prostega mesta v jaslih do spomladi.
Še posebno ne, če je prostih mest premalo.







(odgovor članu mojamoja)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
6.10.2007 13:31:37   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Pa kaj se greste, saj je oka natančno razložila, kako je s tem, da otrok ne more biti vpisan in sprejet v vrtec  v času, ko mama od države dobiva denar, da doma neguje otroka. To je podobno kot s tem, da hkrari delaš in dobivaš porodniško. To preprosto ne gre skupaj.


Jaz sem istega mnenja. Ne gre mi skupaj, da imam do konca porodniške npr. 4 mesce, pa da gre otrok v vrtec. Nekako ni logično.

Vpisala sem ga že med porodniško, normalno, ta čas pa plačevala rezervacijo. Ko se mi je porodniška iztekla, pa v vrtec.

Ne vem, se samo meni zdi, ali eni preveč komplicirate?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
6.10.2007 15:14:43   
oka
Na straneh CSD-ja je naveden:

ZAKON O STARŠEVSKEM VARSTVU IN DRUŽINSKIH PREJEMKIH


27. člen


(prenehanje pravice do dopusta za nego in varstvo otroka)


Starša nimata pravice do dopusta za nego in varstvo otroka, če je otrok oddan v vzgojo in varstvo drugi osebi oziroma v zavod.
Eden od staršev nima pravice do dopusta za nego in varstvo otroka, če je otrok dodeljen v varstvo in vzgojo drugemu od staršev ter sam ne varuje in ne neguje otroka.
Če razlog za prenehanje pravice iz prejšnjih dveh odstavkov nastopi v času trajanja dopusta, starša nimata pravice do neizrabljenega dela dopusta za nego in varstvo otroka.
V primerih, ko je razlog za pravico do daljšega dopusta za nego in varstvo otroka rojstvo dveh ali več hkrati rojenih otrok, pa eden od otrok umre, staršema preneha pravica do pripadajočega dela daljšega dopusta za nego in varstvo otroka.

Če jaz prav razumem, se pravica do dopusta za nego in varstvo otroka in obiskovanje vrtca (pa čeprav samo navidezno) izključujeta.  Meni je ravnateljica lepo razložila, da CSD-ja v bistvu ne zanima ali otrok hodi v vrtec ali ne. Za njih je dovolj, da je otrok na seznamu tistih, ki obiskujejo vrtec. Ne zanima jih ali je otrok v resnici doma in se na tak način samo ohranja mesto v vrtcu.
Zato se bo ravnatelj o tem primeru posvetoval s pravno službo, ker ima lahko vrtec tudi težave, če sprejme otroka, katerega mama je uradno še na porodniški pa čeprav samo na videz. Kot sem že rekla, v našem vrctu so imeli take primere in se danes strogo držijo pravil.


< Sporočilo je popravil oka -- 6.10.2007 15:17:30 >

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
6.10.2007 18:49:01   
karmy
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Pa kaj se greste, saj je oka natančno razložila, kako je s tem, da otrok ne more biti vpisan in sprejet v vrtec  v času, ko mama od države dobiva denar, da doma neguje otroka. To je podobno kot s tem, da hkrari delaš in dobivaš porodniško. To preprosto ne gre skupaj.


Kaj se ne da? Seveda da lahko, če se le da.... Potem tudi lažna samohranilka ne sme biti, pa so... in to krepko več kot prave samohranilke...torej..ko smo ravno pri zakonih sem mogla še to oment...vse se da če se hoče


_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
6.10.2007 19:23:45   
abj
Tajataja, podpiram te, da želiš izkoristiti čim dlje časa z otročkoma. Za vrtec in "socializacijo" bosta imela še ogromno časa in možnosti. Sedaj pa od vsega najbolj potrebujeta mamico. Meni bi se zdelo škoda denarja, da plačuješ vrtec pol leta po nepotrebnem. Kaj pa možnost dela za 4 ure od marca do septembra? Za 4 ure tudi ni tako težko dobiti dobrega privat varstva. Ta izkušnja, ki jo je imela tvoja mami je zelo redka - sploh danes.

Vseeno pretehtaj čim več možnosti. Ali pa da se v službi dogovoriš, da začneš delati šele septembra, do takrat pa si sama plačuješ prispevke (ali pa ti jih država). 

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?