|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  97 98 99 [100] 101   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Upanje po splavu-2.del
20.8.2010 9:37:59   
zaljubljena23
natasarobi superuser posted image user posted image

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2476
   RE: Upanje po splavu-2.del
20.8.2010 10:55:32   
lana38
natasarobi!user posted image  S časom se bosta čisto ujela in ne bo več problema.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 2477
   RE: Upanje po splavu-2.del
27.8.2010 13:17:44   
natasarobi
Oj!

Da vas malo pozdravim. Kako ste kaj?

Mi smo Ok, smo se že kar navadli en na drugega, dojenje je pa tudi kar steklo - sedaj lahko dojim sede in tudi pristavim lahko sama. Težave mi dela edino, če spusti bradavico in potem tako miga, da se težko priklopiva nazaj. Izvajava akrobacije, ampak po malo prigovarjanja in joka nama ponavadi uspe; če ne greva pa leže.

Najtežje je še to, ko joka pa ne vem kaj mu je. Potem greva na izločanje: prvo jest, menjat plenico, mogoče še enkrat jest (če je prej jedel premalo, ker ponavadi na dojki zaspi), potem poskušam ugotovit ali mu je dolgčas, pa greva malo hodit po stanovanju,... Najbolj me je strah, da ne vem ali ga kaj boli ali ne. Pravijo, da ima drugačen jok, zato upam, da bom to prepoznala. Glede na to, da čez dan ne spi veliko, se mi zdi, da včasih joka, ker je utrujen, ampak oči zapret to pa ne (zaspi pri meni, ga dam v posteljico mali pa v jok; ga primem v naročje in spet vse super).

Lepo se imejte čez vikend. V ponedeljek imava posvetovalnico - upam, da bo vse ok. Mu bodo vzeli še kri, da preverijo hemoglobin.

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 2478
   RE: Upanje po splavu-2.del
2.9.2010 14:19:03   
lana38
natasarobi, saj bo, samo čas je treba, pa se boste ujeli. malo pa ga verjetno že tudi carta daje.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2479
   RE: Upanje po splavu-2.del
17.9.2010 21:34:51   
froschi

natasarobi-še iz moje strani čestitke za korenjaka...

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 2480
   RE: Upanje po splavu-2.del
28.9.2010 20:23:59   
natasarobi
froschi - hvala za čestitke

Naš mali je danes star 2 meseca in sploh ne morem dojet kako hitro gre čas. Sedaj ima že cca 5,5 kg in je 'dolg' 63 cm (prejšni teden), tako, da kupujem kar večje stvari, saj za sproti obleče dvakrat in je konec. Nekaj stvari sploh ni imel oblečenih, ker je bil tak mraz. Rihtamo se že kar ok, dojenje je tudi steklo, sicer moram vseeno dodajati, ker ful veliko je. Iz včeraj na danes je spal tudi celo noč (od 22:30 do 5:45). Sama sem se zbudila 4:30 in nisem mogla dojet, da še vedno spi (res, da čez dan ni spal ravno veliko - večkrat po malo).

Kako ste ostale?


(odgovor članu froschi)
Neposredna povezava do sporočila: 2481
   RE: Upanje po splavu-2.del
29.9.2010 9:05:11   
zvezdan
natasarobi vesela sem takih zgodb s srečnim koncem....upam da bom tudi jaz kaj kmalu držala svojo štručko v rokah.
Včeraj mi je ginekologinja rekla da sumi na pregrado in bomo delanje otročka še malo prestavili....sploh če bo potrebna operacija. No se pa saj tolažim s tem, da je bil to verjetno vzrok mojega splava.

Ali je imela katera tudi izkušnje s pregrado in kako izgleda ta operacija. Rada bi čim prej po njej začela nauser posted image

natasarobi res iskrene cestitke in trikrat hura za malega korenjaka in pogumno mamico!



_____________________________

Hvala angelom, ker so z mano zaplesali, in hudiču hvala, ker mi ni porezal kril.

za srečo moraš iztegniti roko

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2482
   RE: Upanje po splavu-2.del
29.9.2010 9:38:00   
zaljubljena23
zvezdan, meni so lani, v času N odkrili pregrado...Po SS so naredili temeljit pregled, kjer so jo tudi potrdilii..V decembru sem prišla na vrsto za OP v MB-ju, kjer so mi jo tudi odstranili..Sama OP ni nič kaj hujšega, gre za rutino...Vglavnem v ponedeljek sem prišla v bolnico, v torek je sledila OP pod narkozo, v sredo po viziti pa sem že šla domov...Potrebno je bilo počakati na prvo M po OP in smo lahko začeli spet delati na naraščaju...

Na neplodnostni nama je G rekel, da je ne rabim odstranit, ker je bila majhna, mislim da je bila velika 7mm, po 10mm se smatra za veliko in potrebno za OP...Sama sva se odločila, da grem vseeno na tole OP, ker če bi ponovno prišlo do zanositve in slučajno spet do SS, se bi spet vse skupaj premaknilo za nekaj časa in če sem do takrat čakala, še bom malo počakala, pa očitala bi si, zakaj nisem šla...Vglavnem nekatere punce tudi s pomočjo pregrade uspešno zanosijo, vendar se lahko kasneje pojavijo problemi, tvegaš prezgodnji porod, otroček lahko prične zaostajat v rasti, lahko pa tudi donosiš normalno...Vglavnem jaz nisem šla v ta riziko in mi ni bilo in mi še vedno ni žal, da sem morala malo počakati...


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu zvezdan)
Neposredna povezava do sporočila: 2483
   RE: Upanje po splavu-2.del
29.9.2010 10:10:48   
zvezdan
hvala zaljubljena za te napotke. Ni mi jasno kako da je niso ej odkrili. Sem imela skos nek šesti čut da imam pregrado in sem vedno na pregledu poudarjala ali je ter da naj me pregledajo. No videli so jo šele sedajuser posted image
Zaljubljena ali si morala na to operacijo dolgo čakati? Pred tem ti napravijo še nek pregled če se ne motim. Se pravi če je pregrada majhna se lahko sam odločiš ali jo boš dal odstraniti ali ne, če prav razumem.

Zaljubljena ti boš pa tudi že kmalu pestovala svojo štručko a ne? Kako je s tabo?


_____________________________

Hvala angelom, ker so z mano zaplesali, in hudiču hvala, ker mi ni porezal kril.

za srečo moraš iztegniti roko

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 2484
   RE: Upanje po splavu-2.del
29.9.2010 10:30:05   
zaljubljena23
zvezdan, to sem se tudi sama spraševala..Ob toliko UZ, ki sem jih imela, bila sem spremljana zaradi O, bi pa se ja videlo...Vglavnem ker sem junija imela itak pregled na neplodnostni (pregrado mi je moj G odkril maja), sva se zmenila, da bom počakala in bom tam reševala to zadevo naprej...Prišel je junij, prvi pregled na neplodnostni, G sem omenila moje težave, tudi pregrado, in sem dobila kup napotnic za preiskave, med njimi tudi za 3D UZ za potrditev pregrade..Do naslednjega pregleda, do oktobra, sem morala te preiskave dati skozi, na pregledu sem imela branje izvide, kjer so potrdili pregrado...G mi je dejal, da je ni potrebno odstraniti, ker je majhna, ampak sva se odločila, da grem na OP...Dobila napotnico za OP..Ker sem v mesecu oktobru že zamudila, saj sem morala klicati prvi dan M, sem čakala na november, kjer je prišlo do zmešnjave s ciklom, saj sem skoraj mesec dni rahlo krvavela, sem šla h G, kjer sem dobila tabletke za ustavitev te krvavitve in nato sem dobila pravo M...Klicala sem v MB, da bi se naročila in res na mojo srečo, sem že ob prvem poizkusu klicanja prišla na vrsto za OP..Običajno se čaka nekje 2-3 mesece..Vglavnem ni nama žal, da sva morala čakati pol leta, preden sva začela intenzivno delat na naraščaju...

Huh, čas beži tako hitro, da se včasih sploh ne zavedam, kdaj sem pricapljala do zadnjega tromesečja...Počutje, kaj naj rečem, lahko bi bilo slabše, lahko pa tudi boljše...Ampak glavno, da naša pikica pridno in zdravo raste, pa bomo tudi te majhne težavice odmisliliuser posted image

Tebi pa želim veliko sreče na poti do novega cilja...Naj tudi tebe razveseli plusek, naju je točno leto dni po prejšnem, ki pa se je žal končal s SS


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu zvezdan)
Neposredna povezava do sporočila: 2485
   RE: Upanje po splavu-2.del
3.10.2010 18:53:24   
Anonimen
Pozdravjene!                                                                                                                         Sem nova na tem forumu,prej sem namrec obiskovala forum spontani splav!Imela sem 2 ss,zdaj pa sem ponovnouser posted image !Tokrat si res zelim zdravegauser posted image !Prebiram vas,nekatere pisete o jemanju dabrostona,madola,ene celo prometej 2000!Kdo vam je predpisal ta zdravila,ste se same odlocile za zdravila!Kaj storiti da donosis(1-SEM IMELA SNETO JAJCE,2-ODMRTJE)-baje nimam posebnosti v maternici)!Se bojim,ponovnega ss ne bi prenesla!ISKRENO hvala za vase odgovore in izkusnje

(odgovor članu lana38)
  Neposredna povezava do sporočila: 2486
   RE: Upanje po splavu-2.del
4.10.2010 9:21:06   
zvezdan
anonimna tako mi je žal zate. jaz sem imela en ss pa ne vem če bi preživela še enega zato vse vas, ki ste morale večkrat čez to tako občudujem, da zdržite. Glede teh tablet sem pa tudi sama dosti prebrala pa me zanima enako kot tebe. Mislim, da greš do svojega g. in ti da bel recept ter da moraš potem po ta zdravila v Italijo. ne vem naj katera pove ki ima izkušnje s tem.

Srečno in držim pesti za lepihuser posted image ter da rodiš zdravega otročička.


_____________________________

Hvala angelom, ker so z mano zaplesali, in hudiču hvala, ker mi ni porezal kril.

za srečo moraš iztegniti roko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2487
   RE: Upanje po splavu-2.del
4.10.2010 10:54:10   
lana38
Jaz sem jemala Dabroston, ki mi ga je predpisal G. Takrat se ga je še dalo dobiti pri nas na recept. Zdaj pa mislim, da ga ni vedno za dobiti. Jemala sem ga, ker sem v začetku 6. T user posted image  začela krvaveti. Jemala pa sem ga do konca 12. T.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu zvezdan)
Neposredna povezava do sporočila: 2488
   RE: Upanje po splavu-2.del
10.10.2010 21:10:56   
kodrana
čer.

se nisme javila tu gor že lep čas.
najprej natasarobi iskrene čestitke!!!! vem, da je bila dolga in trnova pot za vaju.. in sem še toliko bolj vesela!!!

mi pričakujemo drugo punčko. v roku cca. 2h tednov. in že komaj čakam, da pride na svet.
v tem času sem dobila službo, spet psihično bila na tleh-je bil prevelik mobing v službi, zaradi nosečnosti.. celo štalo naredili. ampak služba me še čaka, po porodniški:). v prostem času delam nakit. u glavnem luštno mi je. Tara je pa tud luškana-navihana in (pre)mnogokrat trmasta punčka.

lepo se imejte, pa upam da se kmalu spet kaj tipkamo..


_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2489
   RE: Upanje po splavu-2.del
24.10.2010 19:53:47   
natasarobi
Pozdrav!

Vidim, da ta tema počasi ugaša. Kot kaže smo prišle vse (stare borke) do naših sončkov in prav je tako.

Mi pridno rastemo in se redimo. Konec tedna bomo dopolnili 3 mesece in sploh ne morem verjeti, da je že toliko minilo. Čas res leti, čeprav je zaenkrat na urniku več ali manj dojenje in previjanje. Je pa lepo spremljati dnevno razvoj otroka in njegovo zavedanje samega sebe in okolice. Predvsem, ko ti vrača z nasmehi, gruljenjem in ostalimi zvoki, ki kažejo zadovoljstvo.

Sedaj smo se že navadili en na drugega in tudi dojenje je steklo, tako, da redko še dodajam um.mleko. Če ga nahranim po flaški, potem velikokrat dobi moje mleko, ki si ga črpam zaradi napetosti. Veliko stvari, ki so me spravljale v obup so sedaj ok in tudi nenaden močen jok me ne vrže iz tira, čeprav vem, da bodo še podobne situacije, ko bom vsa obupana in upam, da jih bom lažje sprejemala.

lp vsem skupaj in vašim sončkom user posted image user posted image

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 2490
   RE: Upanje po splavu-2.del
25.10.2010 7:06:00   
lana38
natasarobi, jok se pojavlja pri nas še zdaj, pa bo Tim že 3 leta star. To zna tako tulit, da je groza. Kar je najhuje, pa niti noče povedati, kaj je narobe. Drugače pa že vse govori in pove. Boš že prišla v ritem, saj sama vidiš, da gre.user posted image
LP


_____________________________

lana38

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2491
   RE: Upanje po splavu-2.del
19.11.2010 9:22:59   
Janchek81
Pozdrav vsem skupaj...
me je kr na začetku malo stisnilo, ko sem videla seznam SS in UPNjev :(
Jaz sem 23.9. 2010 rodila ( UPN ) v 23.tednu nosečnosti, moj malček je imel spina bifido, huda, grozna, nepopisno slaba izkušnja :(
vendar .. upajmo na boljše čase in da  tdui nam posije sonček

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 2492
   RE: Upanje po splavu-2.del
19.11.2010 10:47:40   
srečica17
user posted image Janchek, drži se. Kako grozno mora biti, v tako visoki nosečnosti roditi......si niti ne predstavljam. meni je bilo dovolj hudo že ko sem morala na abrazijo v 10. tednu.  Drži se in naj čimprej mine čas, da boš kasneje lažje zadihala in ponovno upala in se veselila nove nosečnosti. Srečnooooo

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 2493
   RE: Upanje po splavu-2.del
19.11.2010 11:04:28   
Janchek81
Srečica17 ... joj bolš, da ne govorim kako je blo grozno, sploh 'oddat' otroka, ki si ga čutil, ki si ga imel že neizmerno rad in tako .... bolečina je nepopisna, moram pa rečt, da je treba pozitivno gledati dalje, probati preboleti in iti novim prigodam naproti, to me pomoje rešuje iz teh težkih dni in upam da bo tudi v moje življenje posijal sonček in da bom že spet nasmejana in v sebi nosila novo življenje user posted image

(odgovor članu srečica17)
Neposredna povezava do sporočila: 2494
   RE: Upanje po splavu-2.del
19.11.2010 12:23:55   
lana38
Janchek81 user posted image user posted image , jaz te razmem, sem bila na UPN v 20. T user posted image , marca 2006. Gorzno je, pa še vedno se vsak dan spomnim. Moja user posted image  je imela Downov sindrom. Sem pa leta 2007 rodila zdravega sina, pa enaga imam že od prej od leta 1997.
Le pogumno naprej in ne obupaj. Če boš brala za nazaj, boš videla celo mojo zgodbo. Z medicinskega stališča sploh nisem imela nobenih možnosti za še eno user posted image , pa je vseeno ratalo. Le pogumno in ne odnehaj v svojih ciljih po zdravem user posted image .
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 2495
   RE: Upanje po splavu-2.del
24.11.2010 18:44:45   
natasarobi
Janchek81 - user posted image user posted image user posted image  Sedaj je hudo, s časom bo bolje, vendar žal bolečina ne izgine (saj pri meni še danes ni). Sem imela upn v 21t ter v 18t, tako, da te razumem kaj preživlja. Sedaj imam 4m starega fantka, ki pridno raste in je pravi srček.

V obeh primerih je bila prekinitev potrebna taradi kromosomskih nepravilnosti, ki niso združljive z življenjem. Za vse skupaj ni bilo pravega vzroka. Po mnenjih genetikiov sem imela samo zelo veliko smolo, tako, da kar pogumno naprej.

Kot je napisala lana38: če boš brala poste za nazaj boš videla, da nas je bilo kar nekaj, ki smo imele podobne težave in se je na koncu izšlo tako kot je treba. Držim pesti!

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 2496
   RE: Upanje po splavu-2.del
1.12.2010 12:32:00   
Nitkica11
Janchek81 - en user posted image zate, nas je res kar nekaj ki smo tako pozno dozivele splav.

Jaz sem ga imela v zacetku tega leta v 20 tednu, ker je enostavno nasemu user posted image nehal biti srcek pa naceloma je bilo z njim vse vredu. Sedaj sem ponovno noseca in bom kamlu na polovici in me kar stisne, kaj ce se vse ponovi,... In strah me bo nazalost spremljal vso nosecnost user posted image
Pogumno naprej in bos videla da bos kmalu spet zagledala magicni user posted image user posted image

_____________________________

Kar te ne ubije te ojača!

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2497
   RE: Upanje po splavu-2.del
30.12.2010 21:47:56   
natasarobi
Vsem skupaj, ki spremljate to temo, želim vse naj naj v prihajajočem letu in vsem tistim, ki čakate, da bode ugledale plusek ali ste proti koncu želim veliko sreče.



(odgovor članu Nitkica11)
Neposredna povezava do sporočila: 2498
   RE: Upanje po splavu-2.del
31.12.2010 8:17:39   
zaljubljena23
Tudi iz moje strani se pridružujem lepim željam...

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2499
   RE: Upanje po splavu-2.del
31.12.2010 22:24:27   
lana38
zaljubljena23, čestitke ob rojstvu user posted image !
V novem letu pa čim več +, vsem, ki jih nestrpno pričakujete!
LP


_____________________________

lana38

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 2500
Stran:   <<   < Prejšnja stran  97 98 99 [100] 101   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  97 98 99 [100] 101   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vzrok za ponavljajoče splave?
Raven naravnih celic ubijalk, ki krožijo po krvnem sistemu in lahko povzročijo splav, se poveča ob stresu, kakršnemukoli...
7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?