|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  97 98 [99] 100 101   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Upanje po splavu-2.del
31.7.2010 17:15:44   
katra55
user posted image user posted image user posted image Čestitam!

(odgovor članu krtekxx)
Neposredna povezava do sporočila: 2451
   RE: Upanje po splavu-2.del
2.8.2010 7:06:09   
lana38
natasarobi, čestitam!user posted image user posted image user posted image

Mi smo bili na dopustu, ja. Včeraj smo prišli domov in je bilo prav fajn. Bi jaz in otroka še kar ostala. Moj je imel pa že domotožje.user posted image

srčica17!user posted image user posted image user posted image
LP


_____________________________

lana38

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 2452
   RE: Upanje po splavu-2.del
2.8.2010 11:35:45   
zaljubljena23
Natasarobi, iskrene čestitkeuser posted image user posted image

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 2453
   RE: Upanje po splavu-2.del
4.8.2010 18:22:31   
natasarobi
Pozdravljene vse skupaj in hvala za čestitke.

Tako,prišla sva do konca in dobila prekrasnega sinka. Porodna teža 3610g, velik 52 cm in obseg glavice 36. V porodnišnici sva bivala malo dlje, ker je dobil zlatenico in so ga dali pod lučko, nato pa sva morala ostati še en dan zaradi kontrole.

Sedaj sva od ponedeljka doma in se vsi trije privajamo en na drugega. Se kar znajdemo, težave nam povzroča dojenje - prvo je ful spal in se ni dojil, ko bi se moral dojiti je dobil zlatenico in prve dneve samo spal. Pa kot kaže jaz nimam dovolj mleka, sem poskusila pumpat ni bilo nič, sam je pa vlekel in nič sitnaril.  Bo bolje, če ne mu bom pa dodajala (oz. sem mu že danes in tudi v porodnišnici je dobil dodatek).

Sama se moram spočiti saj prve dni - dan poroda in naslednje dva dnitako rekoč sploh nisem spala oz. sem zelo malo. Bila sem tudi prerezana, tako, da imam šive, patronažna je pa ugotovila, da so popustili, vendar se sedaj stanje po nekem spreju umirja in upava, da ne bo potrebno ponovno šivanje oz.popravljane.

Vse to bo bomo dali čez, samo, da je naš fant na svetu inda je zdrav (če odštejem zlatenico). Sta pa z očijem danes odšla na prvi sprehod.

Imejte se lepo in se beremo.

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 2454
   RE: Upanje po splavu-2.del
4.8.2010 18:33:12   
zaljubljena23
user posted image user posted image natasarobi, lepo da si se oglasila in delila tole izkušnjo z nami...Tako kot si rekla, najvažnejše je, da je vaš fantič z vami in zdrav..Vse ostalo se bo tudi rešilo...

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2455
   RE: Upanje po splavu-2.del
5.8.2010 6:55:31   
lana38
natasarobi, prav vesela sem, da ste končno postali družinica. Privajanje traja nekaj časa. Boš pa videla, da se boste hitro ujeli v ritmu. Če nimaš dovolj mleka, ga probaj vsakič pristavit na obe prsi. Bolj otrok vleče, bolj se mleko ustvarja. Šele ko ga podojiš, mu ponudi dodatek. Če boš en obrok zamenjala z dodatkom brez predhodnega podoja, ne bo imel več želje po dojenju.
LP


_____________________________

lana38

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 2456
   RE: Upanje po splavu-2.del
5.8.2010 8:24:18   
Nitkica11
natasarobi kako lepo je slišati da je vse vredu user posted image in čim več lepih trenutkov v troje

_____________________________

Kar te ne ubije te ojača!

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 2457
   RE: Upanje po splavu-2.del
5.8.2010 15:03:52   
natasarobi
lana38 - bom upoštevala tvoj nasvet. Tako ali tako  poskušam, da ga imam čim več na prsih, vendar včasih zganja takšne, da je nekaj neverjetnega, kot da bi bil histeričen in potem se noče pristavit. Je pa tako, da včasih imam dovolj mleka drugič pa ne, kar mi je ful čudno. Eno noč je pa kar tekel iz prsi (mleko mislim), da sem bila presenečena, saj sem imela podložene blazinice.

Dodatek mu dam res takrat, ko vidim, da nič ne pomaga. Itak me pa moti odmirjanje, koliko mu sploh naj dam umetnega mleka. Ne bi rada, da bi imel preveč zaradi želodčka. Jutri spet pride patronažna, pa jo bom vprašala.

Čeprav moram rečt, da sem kar malo razočarana nad oskrbo in svetovanjem ter pomoči v porodnišnici. Zelo malo jih je bilo takih, ki so resnično pomagali, pa tudi več različnih nasvetov dobiš, tako, da na koncu sploh ne veš kaj je prav in kaj je narobe (ena pravi tako druga drugače, v materinski šoli pravijo drugače,...), zato poskušava delati z mojim po svojih občutkih.

(odgovor članu Nitkica11)
Neposredna povezava do sporočila: 2458
   RE: Upanje po splavu-2.del
5.8.2010 18:41:20   
pajkica2
natasarobi, iskrene čestitke! naj vam bo lepo skupaj! tudi dojenje se bo sšasoma uredilo. user posted image

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2459
   RE: Upanje po splavu-2.del
5.8.2010 18:48:34   
smeška83
Čestitam in držim pesti za celo družinicouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pajkica2)
Neposredna povezava do sporočila: 2460
   RE: Upanje po splavu-2.del
5.8.2010 19:51:09   
srečica17
V začetku so vedno "uvajalne" težave, tako pri dojenju kot pri drugih stvareh......boš videla.....kako se boste ujeli sčasoma......najbolje da poslušaš sebe in svoj instinkt.....pa bo....
Čestitkeeeeeee še od meneuser posted image

(odgovor članu smeška83)
Neposredna povezava do sporočila: 2461
   RE: Upanje po splavu-2.del
10.8.2010 12:13:53   
krtekxx
natasarobi, še enkrat čestitke. Drugače ima na začetku najbrž vsaka prvorodka mal problema z dojenjem. jaz sem naši tudi nekajkrat dodala (in mi je žal, da ji nisem večkrat, da bi se vsaj na flašo navadila!). Pripiši to utrujenosti. Pijača, hrana in počitek bosta tudi mleko prinesli. Uživajta s sinkom.

(odgovor članu srečica17)
Neposredna povezava do sporočila: 2462
   RE: Upanje po splavu-2.del
10.8.2010 18:28:27   
natasarobi
Pozdrav!

Danes je prišla patronažna in mali se je od zadnjega obiska do danes lepo zredil - šel je čez porodno težo. Danes je bil prvič kopan in moram rečt, da je izgledalo kot, da uživa. Upam, da bo tako ko ga bova umivala midva.

Danes smo bili pri pediatru, ker je bil malo moder v obraz. Vzeli so mu kri 2x (iz vene na glavi user posted image , ker izvidi od krvi iz prsta niso bili ok), zaenkrat kot kaže je vse ok. 30.8. imava posvetovalnico, pa bodo še 1x vzeli kri. Tako, da se nam dogaja.

Da se pohvalim in upam, da ne prekmalu - danes sem se zbudila z ogromnim flekom na majci - mleko mi je udarilo na eni strani, čez modrc in blazinico - kot kaže nekaj mleka pa imam oz. se dela. Ampak kot pravijo - ne hvali dneva pred nočjo.

(odgovor članu krtekxx)
Neposredna povezava do sporočila: 2463
   RE: Upanje po splavu-2.del
11.8.2010 7:06:18   
lana38
natasarobi, saj mleko navre po nekem času, ko user posted image močno vleče. Če je bolj len, potem usahne. Bolj user posted image vleče, bolj se tvori. Lepo, da se je zredil in napreduje. Kaj so pa rekli, od česa je pomodrel? Nek vzrok mora biti.
LP


_____________________________

lana38

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2464
   RE: Upanje po splavu-2.del
11.8.2010 14:00:52   
natasarobi
Lana38 - nič niso rekli zakaj bi pomodrel. Tam kjer sem jaz videla (okoli ust in noska) so rekl, da so popokane žilice oz. da je tam koža zaradi dojenja ful prekrvavljena in tanka. Da jeziček in bradavice pa niso nič modre - pravi, da sta to dve stvari, ki pared ne smeta pomodreti. Popoldan, ko sva šla nazaj k pediatrinji in ko ga je dala na svetlobo ni videla nič. Tudi takrat jaz nisem videla več, sem pa opazila spet malo modro, ko je ful jokal oz. opazim po dojenju.

Sestra, ki mu je jemala kri, pravi, da je gosta (da težko teče), pediatrinjo to ni ravno zanimalo, ima pa malo povišan hemoglobin (baje je to za novorojenčke normalno). Tako, da naslednji korak je, da mu vzamejo kri, ko bova šla na posvetovalnico (konec meseca). Bom v petek še s patronažno malo govorila in ga bolj opazovala, da vidim, če bodo kakšne spremembe. Moj mi je tudi rekel, da on nič ne vidi in da je to zaradi dojenja (včasih se mali doji 1h ali več).

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 2465
   RE: Upanje po splavu-2.del
11.8.2010 14:08:09   
lana38
Torej ful uživa na zizi, če je 1h gor. Kar naj, saj še prehitro vse mine. Jaz sem Tima dojila 2 leti. Pa še zdaj včasih reče, da bo zizo pil.user posted image  Samo ziza več ne dela.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2466
   RE: Upanje po splavu-2.del
11.8.2010 14:29:09   
natasarobi
Ja, ful je rad priklopljen. Včasih komaj čakam, da gre dol ker sem že utrujena al moram pa na wc ali pa jest.

Včasih se prašam če je normalno da tolk dolgo sesa.

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 2467
   RE: Upanje po splavu-2.del
11.8.2010 14:48:47   
lana38
To se tudi carta, saj se ne hrani intenzivno eno uro. Prvih 20 minut je za hranjenje, ostalo je pa bolj carta.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2468
   RE: Upanje po splavu-2.del
14.8.2010 22:49:15   
natasarobi
Meni se bo zmešal od tega dojenja. Ga dam na dojko, dela pa take, da ni za nikamor, dere se kot da bi ga iz kože dajali.

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 2469
   RE: Upanje po splavu-2.del
16.8.2010 11:03:57   
lana38
A noče vleči? To je pa problem.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2470
   RE: Upanje po splavu-2.del
16.8.2010 18:14:06   
natasarobi
Vleče, samo traja, da začne, potem 3x potegne in je konec. Ni vedno tako, ampak velikokrat. sedaj ga prej dojim, preden ga previjem in je bolje.

Zezajo me poze - sedaj sem začela dojiti sede, ampak če mojega ni, da mi pomaga bi ga težko spravila v pravi položaj za dojenje. Pojma nimam kaj delam narobe - leže je bolje, ampak vem, da je bolje sede, sploh tudi če kam greš. Sede lažje vleče, ampak težko se naštimam pravilno, sploh potem imam težave ko začne opletati okoli.

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 2471
   RE: Upanje po splavu-2.del
17.8.2010 11:31:49   
lana38
natasarobi za tvojo hrbtenico dojenje sede ni dober položaj, sploh če traja dojenje tako dolgo. Najbolje je leže. Kadar kam greš, pač narediš izjemo. Jaz sem vedno dojila leže. Pa tudi najlažje si najdeš udoben položaj.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2472
   RE: Upanje po splavu-2.del
17.8.2010 18:16:41   
natasarobi
Meni se dojenje leže tudi zdi bolj enostavno kot sede. Ne vem kako mi je ratalo v P. izvest dojenje sede, pa še nihče mi ni pomagal. Doma mi mož pomaga pristavit pa ne rata vedno.

Bi pa rada se 'naučila' sede, ravno če sem kje zunaj in je potreba. Ne bi pa rada, da to traja, da mali dobi živčni zlom. Mogoče pa drži kar pravijo, da če je treba je treba - tako sem tudi v zd dojila sede, res, da mi je moj pomagal.

no, upam, da bo - tako al pa drugač.

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 2473
   RE: Upanje po splavu-2.del
18.8.2010 9:56:22   
lana38
Seveda bo.user posted image  Samo malo časa rabita.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2474
   RE: Upanje po splavu-2.del
19.8.2010 21:49:39   
natasarobi
Danes so zvagali našega malčka n se je v 10 dneh zeeeelooo zredil - iz 3660 na 4100, tako, da zbujanje na 3-4- ure ni več potrebno. Sicer bom spremljala koliko spi, da ne bo predolgo, samo ne bo mi treba 'delat po uri'. Očitno je dojenje bilo uspešno (poleg dodatka seveda). Sem ful zadovoljna, upam, da bo tako naprej.

Sem dojila sede in je kar šlo, seveda s pomočjo mojega dragega. Pred patronažno sem pa sama pristavila sede, brez kakršnekoli pomoči. user posted image

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 2475
Stran:   <<   < Prejšnja stran  97 98 [99] 100 101   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  97 98 [99] 100 101   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





7 let čakanja na otroka: Zgodba, ki me ne ...
Povedala vam bom nekaj zelo intimnega ... In bolečega. Sedem let sem se spopadala s svojo žalostjo, pustila je posledice...
5 vzrokov za bolečino pri ovulaciji
Ne glede na to, kako zelo močna je ovulacijska bolečina, ginekologi opozarjajo, da to ni bolečina, ki bi bila normalna, ...




Partner in porod
M_mojca

Je bil vaš partner z vami pri porodu?

Da (82%)

Ne (18%)


Število vseh glasov: 230

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!