|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Porodnišnica Šempeter
25.5.2008 0:04:25   
sneguljčica
Verjetno sem imela po prvem porodu tudi jaz težave z isto sestro (na paž), po drugem pa je imela drugo žrtev in sem se ji izognilauser posted image
Pri sprejemu me je pregledal nek zdravnik, katerega imena se ne spomnim, se mu je pa videlo, da je pres tem spal (polnoč) in je bil verjetno zato živčen. Nekaj se je spakoval, ker nisem vedela pri katerem pregledu me je g nazadnje pregledala z UZ, pa saj to piše v knjižici, v katero je gledal. Potem me vpraša, kako je bil takrat (mesec nazaj) otrok obrnjen, pa sem rekla, da je sedel. Nekaj je pihal, ja kaj pa jaz morem, če me g ni pregledala...
Babica je bila v drugo josipa, pa nisem bila tako zadovoljna kot v prvo, ko sem imela eno zelo mlado in prijazno bitje, katerega imena se ne spomnim.
Pustila me je samo z mojim, prišla je vsake pol ure mimo. Na koncu je imela zraven še eno in sem skoraj sama rodila, ker je ona druga pričakovala četrtega otroka in je bila raje pri njej. Sem morala začet fajn kričat, da je prišla k meni in mi dovolila, da se vležem na hrbet in rodim otroka, preden me je razneslo. Ko je otrok padel ven, so ga kar tam pod mano pustili, ona pa je šla nazaj k oni drugi porodnici. Niti mi niso povedali ali je fant ali punca, niti mi ga niso dali v naročje, kar ležal je tam pod mano. Mojega nihče ni vprašal, če mogoče želi prerezati popkovino, še dobro, da ni imel neke prav posebne željeuser posted image .
V prvo sem rodila na hitro, brez protibolečinskih sredstev, saj me niso hoteli vzeti v porodno. Omenjena "na paž" sestra me je nadrla, zakaj imam luč in ne spim, bila je dve ponoči. Rekla sem, da imam tako močan krč vsake dve minuti, da ne morem. Potem me je nadrla, da do jutra itak ne bo nič in naj spim. No, potem so se pa čudile, le kako je mogoče, da sem se tako hitro odprla...
V drugo pa sem dobila svečko in eno dozo v žilo, pa se mi ni zdelo, da imam kaj manj bolečin, sem pa bila tako zadeta med popadkoma, da nisem mogla odpret oči in ko sem čutila, da prihaja popadek, se nisem takoj mogla skoncentrirat nanj in začet dihat.
Če bi šla še enkrat, bi skoraj zagotovo šla nekam, kjer bi mi dali epiduralno, pa sestre in babice gor ali dol...

(odgovor članu sneguljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Porodnišnica Šempeter
25.5.2008 9:08:18   
*Mojca*
IZVIRNO SPOROČILO: sneguljčica

Prvi dan previjajo oni, drugi dan ti pokažejo in previjaš sama s svojimi pamperskami, razen, ko odnesejo otroka na nego. Ni treba imeti svojih tetra plenic, razen za odhod domov, ko ti otroka povsem uredijo oni.


Brez zamere, ampak to se mi zdi pa poden. Kaj spalno srajnco ti dajo? In hrano?Al si prineseš kar vse sam? Ma sej pravim, ta Šempeterska bolnica...ma raje ne bom komentirala, ker bom šla kar rodit user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Follow your dreams and keep on trying...

Luka, 24.6.2008
Sara, 26.12.2009

(odgovor članu sneguljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Porodnišnica Šempeter
25.5.2008 13:06:57   
TinaUros
Zarad pampersk se jaz sploh nisem sekirala, ker oni majo itak najbolj socialne plenice za enkratno uporabo tko, da bi v vsakem primeru, ali moraš ali ne, uporabljala svoje pamperske.
Kar se pa tiče poroda in protibolečinskih sredtev. Mene so meli na umetnih popadkih, ki so orng bolel in sem imela občutek, da kar se tiče bolečin, me sploh niso resno jemal. Celo mi je babica Renata pribila, da ker sem prvorodka, ne vem kako zgleda porod in bolečina?? Mislim, bolelo me je vseeno, pa prvorodka gor al pa dol!! No, pol so mo pa le dali protibolečinsko ( Dolantin )...sledilo je rolanje v glavi...in čisto nič drugega.. Naslednjič grem tud jaz na epiduralno! DEFINITIVNO!!

(odgovor članu *Mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Porodnišnica Šempeter
25.5.2008 14:14:15   
minimami
Pozdravljene,
tle jaz berem same neke kritike, da sedaj moram nekja povedat.
Ste pomislile, da ste mogoče tudi malo same krive, da je nekdo neprijazem do vas?
Ko sem jaz rodila, nisem imela nobene slabe izkušnje, ne z sestrami, babicami in ne z zdarvniki, še z snežilko smo se fajn nasmejale. Slabo izkušnjo sem pa imela z cimro v sobi. Ona je imela stalno kup obiskov, da je bila katastrofa. Jza sem se martrala z dojenjem  (po 1 uro in več smo se dojile in na koncu je bilo potrebno še dodat); mene pa je ta kup obiskov, da so me gledali med dojenjem in hrup motil user posted image . Tudi, če sem ji kaj redkal, ni pomagalo, zato sem se potožla sestram. Ko so ji pa one rekle, so pa bile najslabše sestre.

Snegulčica, verjamem, da to ni bil sanski porod, ker so te tako pustili. A mogoče si pomislila, da so v sosednji sobi zelo nujno potrebovali pomoč? Kaj veš kaj se je tam dogalao, mogoe je bilo kaj narobe z otročkom, mamico,...? Upam, da ne!.

Kar se tiče pampers, se mi pa tudi ne zdi nič takega, če uporabljaš svoje. Po eni strani se mi zdi logično, da imaš svoje. Še za vložke se mi zdi čudno, da ti jih dajo. No, to je moje mnenje.


(odgovor članu TinaUros)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Porodnišnica Šempeter
25.5.2008 21:35:22   
*Mojca*
Meni se tole s plenicami zdi zelo čudno samo zato, ker ti jih povsod drugje dajejo in ne vidim logike. Nimam izkušnje s samim porodnim oddelkom in glede na izkušnje drugje v tej bolnici ga niti nočem imet.

Se pa strinjam da obiski motijo in da so nekateri bolj občutljivi, drugi pa samo nergajo non stop. Če bi našla en post, kjer bi kdo pisal kako oh in sploh je bil zadovoljen bi rekla ok, tako pa...mah škoda izgubljat besede...

< Sporočilo je popravil *Mojca* -- 25.5.2008 21:37:03 >


_____________________________

Follow your dreams and keep on trying...

Luka, 24.6.2008
Sara, 26.12.2009

(odgovor članu minimami)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Porodnišnica Šempeter
26.5.2008 8:55:44   
TinaUros
Minimami, me veseli, da imaš lepe izkušnje na na porod in porodnišnico. Vsi pač te sreče nimamo. In če bereš poste mal bolj podrobno boš videla, da nismo samo nezadovoljne in tudi ne me krive za slabo voljo babic in sester.

(odgovor članu minimami)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Porodnišnica Šempeter
26.5.2008 12:35:21   
zvončica sandra
No,naj vam povem da je meni soseda rekla isto kod omenja minimami.Da je večina mamic tečnih in zahtevajo neke pogoje in zato so sestre še bolj tečne.Če pa si do njih prijazen so tudi one do tebe.Ne vem...Bomo videli ko rodim kako bo.

(odgovor članu TinaUros)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Porodnišnica Šempeter
26.5.2008 14:12:33   
TinaUros
Tečne gor al pa dol. Tudi sama sem zaposlena v bolnici kot zdr.tehnik, pa delam z pacienti fajnimi in tečnimi....z vsemi enako.
Sem pa že omenjala, pa bom še enkrat. Ne zagovarjam s tem sester. V porodnišnici in nasploh v bolnici je pomanjkanje kadra. Sestre delajo polne turnuse, z redkimi fraj denvi. Njihova slaba volja izhaja predvsem iz tega.

In sram naj vas bo.....porod je posebno doživetje!! Ve pa krivite sebe oz. druge mamice, ki naj bi bile tečne. Vsak ima svoje porebe na svojevrsten način in tega se moramo vsi zavedat. Sestre, babice, cimre v sobi, obiski...

(odgovor članu zvončica sandra)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Porodnišnica Šempeter
26.5.2008 17:27:47   
zvončica sandra
IZVIRNO SPOROČILO: TinaUros

Tečne gor al pa dol. Tudi sama sem zaposlena v bolnici kot zdr.tehnik, pa delam z pacienti fajnimi in tečnimi....z vsemi enako.
Sem pa že omenjala, pa bom še enkrat. Ne zagovarjam s tem sester. V porodnišnici in nasploh v bolnici je pomanjkanje kadra. Sestre delajo polne turnuse, z redkimi fraj denvi. Njihova slaba volja izhaja predvsem iz tega.

In sram naj vas bo.....porod je posebno doživetje!! Ve pa krivite sebe oz. druge mamice, ki naj bi bile tečne. Vsak ima svoje porebe na svojevrsten način in tega se moramo vsi zavedat. Sestre, babice, cimre v sobi, obiski...


Se opravičujem vendar nisem hotela nikogar užalit.Mene je osebno malo "strah" kako se bodo obnašali do mene ker sem pač malo bolj občutljive sorte in ne maram arogantnih ljudi kar pa ne pomeni da bom jaz zganjala kakšen cirkus v P.Zanimajo me predvsem vaša mnenja user posted image

(odgovor članu TinaUros)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Porodnišnica Šempeter
26.5.2008 19:29:00   
*Mojca*
če je tako se pelji do postojne in boš imela prijazne ljudi in strokoven kader...zihr je zihr...

_____________________________

Follow your dreams and keep on trying...

Luka, 24.6.2008
Sara, 26.12.2009

(odgovor članu zvončica sandra)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Porodnišnica Šempeter
26.5.2008 21:35:03   
zvončica sandra
IZVIRNO SPOROČILO: *Mojca*

če je tako se pelji do postojne in boš imela prijazne ljudi in strokoven kader...zihr je zihr...


user posted image user posted image  Če bi imela P čez cesto bi že šla.Še Šempeter je 30 km oddaljen od mene,da bom pa še na PO mislila ni šans user posted image
Kar bo pa bo.Še vse so rodile....user posted image user posted image

(odgovor članu *Mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Porodnišnica Šempeter
27.5.2008 10:44:51   
kristinaj
tinauroš........ moja sestra tudi dela v bolnici šemp kot zdr. tehnik.... 4A.....

jaz sem rodila v šempetru in nimam nobene kritike, pohvalit morem babico, razen čez kopalnico, ki bi lahko bila malo večja in kakšno kljukco več za kej obesit bi lahko tudi imela.....

no... lahko bi imeli tudi kakšno sredstvo več za lajšanje bolečin......


(odgovor članu zvončica sandra)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Porodnišnica Šempeter
28.5.2008 19:36:03   
2suzika7
Naj dodam še jaz svoje. Sem ravno iz porodnišnice - 2 dni in ni bilo z rožicam postlano.  Porod veliko težji  od prvega, je mali komaj ven prilezel, takoj so ga vzeli in dali h kisiku, tako da sva ga kasneje popestvala, potem pa je bil na opazovanju pri sestrah. Popoldan je zahukal, drug dan so ga vzeli na pediatrijo. Da ima eno okužbo, samo ne vejo kakšno in je moral na antibiotik. Meni je bilo za umret hudo, nič ne veš točno kaj se dogaja, on ti ne morejo povedati več kot toliko, ker ne vejo... Tretji dan, ko naj bi bila odpuščena, bi morala k njemu... pa so me dol obdržali zaradi suma na nosečniški diabetes in so mi cel naslednji dan kri jemali. Sem mislna, da znorim. Moja še ne tri letna kokola je hodila na obiske in vsakič se mi je trgalo srce, ko je šla. Vsakič, ko so me poklicali za dojit, sem hitela v 8. in s težkim srcem šla nazaj v 3. Dva angelčka pa nobenega pri sebi, vem, da grejo tudi druge skozi to, prevečkrat so še hujši primeri,ampak šlo je za moja otročka.
Sestre so bile od prvega dne zelo prijazne in ne  morem se jim dovolj zahvaliti, ker so mi s pediatrijo zrihtale, da je bil mali lepotec vsak da pri meni v sobi. Čez noč sicer gor, čez dan pa sva se crtala in še sestrica ga je v času obiskov občudovala in pestvala. Tudi sestre na pediatriji, ki so skrbele zanj, so bile zelo prijazne. Tako da pripomb nimam in jih tudi ne morem imeti.
K  sreči se nama je vse dobro izšlo in smo zdaj v 4 na kavču,kjer skušamo nadoknaditi zamujeno!!!
Tudi pri samem porodu,sta bili zlati babica Josipa in dr. Beseničarjeva. Obe vzpodbudni in strokovni.

_____________________________

Dobila sem več kot sem si upala sanjati: dva zlata,pridna angelčka - TANAJO in JANEJA.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Porodnišnica Šempeter
29.5.2008 11:51:12   
klementina4
Draga mojca, ne vem kje si ti rodila, ampak toliko se zgražaš nad tem , da je treba material prinesti s seboj, mene pa zanima koliko si ti plačala za to, da je bil lahko partner pri porodu, v Šemeptru kolokor jaz vem ni treba nič plačat. Meni se zdi prav butasto, npr. Ljubljana uporabo tiste halje ali jaz ne vem česa mastno zaračuna pravtako večina drugih p. po Sloveniji. Tudi nad hrano nimam pritožb, kaj npr. v Ljublani ti dajo popoldansko malico z mlečnim napitkom? Moja sestra, ki je tam rodila je bila odvisna od moža in žlahte, če kosilo ni zadostovalo do večerje. Jaz v Šempetru pa nisem mogla vsega pojest.
In na sploh sama kritika čez Šempetrsko pordnišnico, jaz vam pa povem,da grem čez en mesec tja v četrtič in če bi blo res tako katastrofalno bi verjetno res razmišljala o drugi varjanti, ma jaz mislim, da večina teh ,ki grejo v prvo rodit mislijo, da bo to šlo kar tako, pa ne gre (razen redkih izjem) in pol so razočarane nad babico, nad porodničarjem, ki ni bil ves čas zraven. Porod boli, koliko pa je odvisno od psihične in fizične priprave. Vse tri otroke sem rodila naravno, brez kakšnih protibolečinskih sredstev.  Razen  drugega poroda sta oba trajala od 7 do 9 ur, pri nobenem mi niso napravili epiziotomije. Pri nobenem ni blo porodničarja zraven, razen na koncu je sestra z oddelka prišla na pomoč babici.
Ne vem kaj me čaka sedaj,jaz si ničesar drugega ne želim, kot edino to , da bi prišli srečno do konca, brez zapletov in bi rodila zdravega otroka.

(odgovor članu *Mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Porodnišnica Šempeter
29.5.2008 13:06:39   
Beti S
IZVIRNO SPOROČILO: *Mojca*

če je tako se pelji do postojne in boš imela prijazne ljudi in strokoven kader...zihr je zihr...


V postojni tudi ni vse naj naj, ena kolegica je imela carski pa je šla domov prostovolno po 4 dneh. Najprej je bila 7 ur na hodniku, ker ni bilo prostora, sestre ni niso pomagale oz pokazale kako se doji, to ji je pokazala čistilka. Ko je bil tamali lačen, ga niso prinesle da bi ga podojila, so mu dale parkrat kar flašo mleka pa je bil mir.

(odgovor članu *Mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Porodnišnica Šempeter
29.5.2008 13:20:05   
Beti S
jaz sem dvakrat rodila v Šempetru, in nimam nobenih pripomb. Prvič je bil dr. Grgole smo se 10 m minut pred porodom še smejali, za sestro pa nevem.
Drugič l 2007 pa je bil dr. Pušnar sem bila zelo zadovolna, in s sestro Renato pa mal manj. Sem bila kar sama v porodni z možem, naju je kar pustila, res pa da je v sosednji sobi ravno ena punca rodila. Ko je prišla k meni in me pregledala sem bla kar mal šokirana ko mi je rekla ko bo naslednji popadek pritisnite ker boste rodila. user posted image nisem mogla verjet da že tako hitro Hvala bogu da je bilo tako od takrat ko sem prišla v porodni blok do rojstva naše tamale je bilo vsega skupaj 1 uro.
Na oddelku mi je ena sestra prvi dan nekaj zabrusila, pol mi je bla avtomatično smotana. Zadnji dan sem pa kot verjetno vsaka nekaj jokala in je bila ful prijazna in se lepo pogovorila in mi pomagala,
Če grem še kdaj grem verjetno zopet v Šempeter.

(odgovor članu Beti S)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Porodnišnica Šempeter
29.5.2008 19:30:17   
*Mojca*
klementina4: nisem še rodila, rok imam čez 3 tedne. Plačilo v Lj je 16eur, za Po ne vem.

Beti S: nikjer ni popolno

Kot sem že povedala do te bolnice zaradi slabih izkušenj nisem objektivna. Zaradi tega tudi vsem najdražjim rihtam zdravstvene usluge v Lj, ker tudi sama delam v zdravstvu (v LJ) in imam to možnost.  Zaradi tega te teme ne bom več komentirala. Tokrat je res zadnjič.

Vsem ki nameravate rodit tam srečno, naj vam porod ostane v lepem spominu, prav tako tistim ki boste rodile kje drugje.


_____________________________

Follow your dreams and keep on trying...

Luka, 24.6.2008
Sara, 26.12.2009

(odgovor članu Beti S)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Porodnišnica Šempeter
9.6.2008 13:52:54   
dzulija
oojla,tudi jaz sem prow ostala, glede teh useh izjav porodnisnice sempeter.. ker namreč tudi jaz bom tam rodila...
in tudi jaz mam termin-rok konec oktobra, mogoče pas se vidimo tam "poli"....
zanima me kako je pa  s tem E rodit? nerazumem prau dobro...če bi mi lahko katera kaj več razlozila o tem... ker me res zanima..

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Porodnišnica Šempeter
11.6.2008 9:20:56   
*talcy*
ojla punce ... mene pa zanima a bo šla katera 26.6 ob 17.30 na ogled te porodnišnice??? smo imeli šolo za starše in je doktor Šoštarič rekel da je ogled na ta dan ????   če katera gre naj piše ....  lep pozdrav

(odgovor članu dzulija)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Porodnišnica Šempeter
11.6.2008 12:00:50   
wiwi
A gre na ta ogled porodnišnice kdorkoli? A se je treba kam prijavit? Kako to poteka?
Hvala.

(odgovor članu *talcy*)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Porodnišnica Šempeter
11.6.2008 12:02:02   
wiwi
Aja, rok mam v začetku julija, pa me malo zanima, da ne bo ob prihodu prevelik šok.

(odgovor članu wiwi)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Porodnišnica Šempeter
11.6.2008 13:12:03   
klementina4
Jaz bi tudi šla na ogled, pa kljub temu, da sem tam rodila že trikrat. Zanima me pa to če so se morda v šestih letih kaj modernizirali, kakšna protibolečinska sredstva ti lahko ponudijo,...Sicer imam rok 27.6., tako , da ni rečeno, da strokovnega ogleda ne bom dočakala. Ne vem pa če se lahko ogleda udeležiš kar tako, če ne hodiš v materinsko šolo 

(odgovor članu wiwi)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Porodnišnica Šempeter
12.6.2008 8:34:07   
*talcy*
ojla... ma po moje nima veze ta šola za starše ... ker itak nas je tolko da si niti ne zapolnijo katera je v šoli bila katera ne ... to ne igra nobene vloge ... nam je v ajd. Šoštarič reku da naj pridemo 26.6. okrog 17.30 v tretji štuk porodnišnice in tam počakamo ... pridejo pa tudi tiste k so z gorice in okoliš .. no kolikor sem jaz zastopla dobrodošle smo vse na ta ogled .....

(odgovor članu klementina4)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Porodnišnica Šempeter
20.6.2008 17:09:24   
cofek2
Ginekolog mi je naročil da če do PDP ne bo še nič naj se grem kar u porodnišnico pokazat. Zanima pa me če je treba prej kaj poklicat tja al lahko kar greš? A lahko greš tud v popoldanskem času?

(odgovor članu *talcy*)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Porodnišnica Šempeter
21.6.2008 23:11:52   
minimami
Moraš se naročit. Telefonske ne vem user posted image V ponedeljek dopoldne kliči v bolnico in reči naj te vežejo v APRN  in se naroči.

(odgovor članu cofek2)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?