|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  206 207 [208] 209 210   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: IVF / ICSI - december / januar
31.1.2008 10:28:27   
Sulfinija
Oktavija,če še kaj rabiš glede MB le pogumno vprašaj sem ti na voljo.
 
LPuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu oktavija)
Neposredna povezava do sporočila: 5176
   RE: IVF / ICSI - december / januar
31.1.2008 10:28:57   
pikovit
Lara kako kaj?Kakšni znakci?user posted image

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 5177
   RE: IVF / ICSI - december / januar
31.1.2008 10:32:58   
lara light
Oj, pikovit, razen špikanja in napihnjenosti...boleče prsiuser posted image , a to je že vse bilo tudi prej...ne vem, kaj meniš?
Ti, kako gre s špikcami?

_____________________________

Strah sega do tja, kjer se začne neizbežno; od tam naprej izgubi ves smisel.
Coelho

(odgovor članu pikovit)
Neposredna povezava do sporočila: 5178
   RE: IVF / ICSI - december / januar
31.1.2008 10:34:25   
tassi1
oktavija-lani sma midva z mojim user posted image  šla skupaj v pisarno,tam smo se pogovarjali kaj so mi delali v LJ.,pogledali smo izvide, pa dobila sem en kup napotnic-za kri,pa naročili so me na UZ.-datum sem dobila čez ene 2 meseca,potem sem spet imela razgovor-in nato so čez dobrih 8 mesecev poklicali na IVF_ICSI!(to mislim od prvega razgovora,kjer so me dali na čakalno listo
 
sedaj sem po neusp. postopku v novembru in imam marca prvi razgovor pri prof.Vlai.-so mi dejali,da me bodo dali še kakšne preiskave???
 
saj veš,držim pesti tudi zateuser posted image user posted image user posted image
 
 

(odgovor članu oktavija)
Neposredna povezava do sporočila: 5179
   RE: IVF / ICSI - december / januar
31.1.2008 10:37:28   
pikovit
Špikice gredo kot po maslu.Sem si jo dons dala ob 6h še z zalimanimi očmi.Naš me je pa sam gledu user posted image A veš da moj dela v bližini Gorice.V Avčah.Sam pol hodijo jest v Gorico.Hrast,Marko Polo....

Kateri dan si po et?Če bodo taki znaki še naprej,si na dobri potiuser posted image

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 5180
   RE: IVF / ICSI - december / januar
31.1.2008 10:48:53   
dajamaja
Najprej ep pozdrav vsem po daljšem času. Vidim, da se je ful dogajalo in sem nenako le uspela preleteti vse napisano. Pozdravljam tudi vse nove čalnice od starih sabelj sem si pa nekaj tudi zapomnila...
Daisy, Jadrnica, žal mi je da se je tako razpletlo. Sreča pa je, da smo žilave babe in gremo naprej!!Kdaj imata zdaj planiran postopek? Bomo skupaj?
Abra, hvala za dobre želje, je pomagalo. Kako je šlo pa tebi na pregledu? So odkrili vzrok bolečin? Knjigo si že prebrala?
Pija, jaz še kar za šampanjec navijam, se mi zdi, da z bordo rdečo krasno paše. Ne delaj ppreveč, javi se kaj!
Pikovit, vidim, da smo že začeli user posted image user posted image user posted image  Dejmo punca, bomo navijal zate!
Shuka, bravo za 11 jajčk. Pridna koka, zdej pa tako lepo še naprej!!
Mismis, kuža je že na svetu in so še take male štručke, smo pa ful veseli ker bo kmalu naš. Kako ti gre pikanje?
Gloria, Ribica, čestitke za UZ in zdrave otročke želim!
Sayuri, mirno nosečnost in brez nadaljnih pretresov!!!!!!!
Lara, Lejla lepo grejta pikice in user posted image user posted image
Arneja, ne vem, če še bereš.... mogoče je bolje, da ne in malo odklopiš. Tudi jaz sem bila v stanju, ko se mi je zdelo, da mora uspet in to takoj. Pa ni nič pomagalo. Še kar čakam. Sem bila pa potem v situaciji, da mogoče sploh ne bom mogla več na postopek zaradi miomov. Pa sem zdaj tako srečna, ko sem se jih znebila in komaj čakam, da lahko spet začnem, pa čeprav šele čez 2, 3 mesece. Hočem povedati, da nikoli ni tako hudo, da ne bi moglo biti še slabše. Kar se kruto bere, je pa res. Človek mora ceniti to kar mu je dano. Če pomisliš, si lahko vesela, da sploh imaš možnost iti v postopek (mesec gor ali dol) in da imaš človeka, ki si to želi narediti s tabo (mesec gor ali dol). Glavo gor punca!

Vsem ostalim srčno v katerikoli fazi ste.
Imam a vprašanje za tiste, ki ste v postopkih v LJ - kdaj v dnevu imate UZ, preglede - še ujamete službo isti dan? Čakate dlgo, da ste na vrsti za kontrolne UZ?

(odgovor članu pikovit)
Neposredna povezava do sporočila: 5181
   RE: IVF / ICSI - december / januar
31.1.2008 10:50:29   
lara light
A res? Tudi midva greva večkrat v te restav. jest...pridruži se mu, bomo skupaj papcaliuser posted image  V Avčah dela? Iz lj? vsak dan?

Vem, ti si profi v tem...res, dobra si, občudujem te in hkrati vem, da bi jaz isto.

Danes je 3.dan po et, ki je bil v ponedeljek (po 3 dneh od punkcije) ...danes jutri naj bi bila vgnezditev a ne?user posted image
user posted image



_____________________________

Strah sega do tja, kjer se začne neizbežno; od tam naprej izgubi ves smisel.
Coelho

(odgovor članu pikovit)
Neposredna povezava do sporočila: 5182
   RE: IVF / ICSI - december / januar
31.1.2008 10:53:55   
lara light
dajamaja, vidim, da si polna elana, torej je šlo vse ok? si še doma upam? superuser posted image
glede vpr. ne vem, sem pri rešu

_____________________________

Strah sega do tja, kjer se začne neizbežno; od tam naprej izgubi ves smisel.
Coelho

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 5183
   RE: IVF / ICSI - december / januar
31.1.2008 11:01:48   
mismis
O Dajamaja, smo že doma, upam, da je bilo uspešno...user posted image

Kar se tiče pregledov na GK LJ potekajo takole, da ob 7.30 prideš na UZ, kdaj si na vrsti je čisto odvisno od tega koliko jih čaka. Včeraj je bila full gužva, danes pa skoraj nić. Jaz sem bila včeraj npr. ob 8.50 konec, danes pa ža ob 08.00.  Res pa je, da ene pridejo že veliko pred 7.30 in čakajo, da so prej na vrsti, jaz sem bolj lene sorte in pridem šele ob 7.30, mogoče še kakšno minuto kasneje.

Vsi pregledi so zjutraj, tako da boš 100 % ujela službo isti dan, sicer je pa to tudi odvisno od delovnika.

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 5184
   RE: IVF / ICSI - december / januar
31.1.2008 11:07:26   
dajamaja
 
Lara, sem polna elana ja. Sam mal moram še okrevat. Sem pa doma že od včeraj. Že kuhala ... čist srečna, da lahk doma brklam okol.   
Mismis hvala za info. Sam razmisljam, če bi slučajno menjala, do zdaj sem bila pri Rešu in mi je OK. Ampak Vogler se je sila potrudil z operacijo in prejšnjič je že mal napeljeval, da bi prišla k njim. Pa zdej mal razmišljam, če bi šlo - mam 1 uro do LJ.  Mal me tud moti, ker tam vam delajo tisti na katere naletite, ne pa Zdravnik, ki ga zbereš, ne?

(odgovor članu mismis)
Neposredna povezava do sporočila: 5185
   RE: IVF / ICSI - december / januar
31.1.2008 11:15:11   
mismis
Drži, to je res slabost GK LJ, da ti UZ dela tisti, ki je pač na  vrsti.
Drugače so pa sestre na oddelku SIII zelo, zelo prijazne,  pa tudi sami doktorji.
Meni je punkcijo delal dr. Zorn, pa nisem čutila nobenih bolečin, sam transfer mi je pa delal dr. Drobnič, ki je tudi moj izbrani zdravnik, pa mi je bilo kar všeč. Ves čas sva se šalila, tako da je transfer potekal v bolj sproščenem ozračju.

Kot sem prebala, dela dr. Reš UZ v zame čisto nenormalnih jutranjih urah, ko sem jaz še čisto zlepljena, tako da mi je prednost GK LJ, da začnejo v bolj humanih urah.

(odgovor članu dajamaja)
Neposredna povezava do sporočila: 5186
   RE: IVF / ICSI - december / januar
31.1.2008 11:15:11   
ANIME
Ojla!

danes sem malo kasneje ... sem morala najprej podelati stvari za službo.

Včeraj mi je Reš dal obe injekciji in na eni strani imam zdaj FULL razboleno (na dotik, kot bi imela res hudo modrico, ne vidi se pa nič). In boleče je res samo na dotik ... očitno je bil malo prehiter. user posted image

Danes zjutraj sem imela pa jaz eno smešno situacijo. Pri odpiranju ampul se mi je ena grdo zlomila in me porezala po prstu, ampak jaz tega nisem opazila. In kar na enkrat sem imela malo krvi na trebuhu (kakšna 2 cm stran od vboda), pa na injekciji, pa na roki ... in nisem imela pojma kako za vraga je kri prišla na vse to, predvsem pa od kje. In sem mislila, da sem se full grdo šipnila, ampak tam ni bilo nobene krvi. ...
Skratka, sama sebi sem se zdela trapasta, ampak smo tudi to rešili. Tudi jaz si špike dajem zjutraj in sem še vsa zalimana :).

LP



_____________________________

Kot pravi pregovor: Be careful what you wish for.
03.10.08 sva dobila kar dva razgrajača.

(odgovor članu mismis)
Neposredna povezava do sporočila: 5187
   RE: IVF / ICSI - december / januar
31.1.2008 11:22:28   
dajamaja
Mismis, ure pri Rešu so res nehumane, pol se pa še čudi, če so cele zmedene. Bom videla kako se bova z Voglerjem na kontroli dogovorila. Hvala.

(odgovor članu ANIME)
Neposredna povezava do sporočila: 5188
   RE: IVF / ICSI - december / januar
31.1.2008 11:51:46   
Abra
Ojla punce! So spet pozitivne novice tuki. Vidim, da je spet en kup novih, dobrodošle.

Ribica in Gloria, čestitam za otročke! Čimlepšo nosečnost vama želim.

Pikovit, pa si se le opogumila! user posted image user posted image že navijam.

Dajamaja, super, da te je Vogler zrital. Greš zdaj k njemu še na pregled po operaciji? Za paciente se pa valda vsi grebejo. Mene je Drobnič po lpsc najprej rekel naj pridem čez dva meseca, pa da bo takrat še ostale stvari pogledal, zakaj ne zanosim, ko pa je ugotovil, da sem pri Rešu, je kar mapo zaprl ... pa da mi ni treba prit ... Najbrž je fajn po parih postopkih zamenjat, midva bova zaenkrat še kar pri Rešu vztrajala. Se mi zdi, da naju je zdaj šele dobro spoznal, pa sam sistem je se mi zdi tuki boljš. Zaenkrat.

Knjige še nisem prebrala, če bi bla roman, bi najbrž že 4x user posted image Je sicer poljudno napisana, pa vendar še vedno precej strokovnih zadev in če se na mikrobiologijo ne spoznaš najbolje user posted image no saj to je samo par poglavij, ostalo je bolj izi. Je tudi ne berem vsak dan, pa še takrat bolj po malo, si lažje zapomnim. user posted image Je pa zelo zanimiva knjiga. Pravi, da je za vsakim neuspehom vzrok. Izgovarjanje na smolo ne prinese rezultata, pomeni samo to, da se pri diagnostiki niso dovoj potrudili. Vzporedno še malo iščem, kdo bi lahko take preiskave delal v SLO, pa imam občutek, da se s tem pri nas nihče ne ukvarja, z nekaterimi najbrž že, z vsem pa ne. V knjigi je tudi neki zgodb parov, kako so se jim v nekaterih klinikah režali, drugje pa pol s konkretno podporo zdravil zanosili ... Sem komaj 80 strani prebrala, mam še precej ... Ta hudih naravno ubijalskih celic pa najbrž vseeno nimam, vsaj po teh opisih ne. So pa lahko vzrok za nezrele celice, je pa to vseeno bolj kompleksna zadeva, imam tu premalo placa user posted image Sem pa do zdaj našla eno povezavo in sicer mrzle noge - pomeni, da je prekrvavitev nasplošno slaba in zato najbrž tudi v maternici. Treba je imet tople noge, jaz si jih zdaj kar ogrevam user posted image
Vzrokov za moje bolečine pa niso našli. Na srečo vsaj vnetja ni. V maternici je sicer ena pika, ok. 7 mm, ki zgleda kot GV, sem pa na pregledu že imela en lep folikel, ki je napovedoval O, zato upamo na user posted image Če je ne bo, bom morala pa nazaj.

Trepetalke držim pesti!

(odgovor članu dajamaja)
Neposredna povezava do sporočila: 5189
   RE: IVF / ICSI - december / januar
31.1.2008 11:52:04   
pikovit
Dajčimajči,Dajčimajčiuser posted image kolk sem vesela,da si doma in da je zadeva uspelauser posted image .Drugače je Ljubljana čist ok.Lahko si izbereš zdravnika in se z njim zmeniš,da bi te skoz imel on.Se kdaj zgodi,da ga ni ampak se potrudijo.Vsaj za punkcijo in transfer.Te želje pa moraš včasih zaupati tudi sestram,ki so res super.A je lepo a ne ko si domauser posted image .Uživaj.

Lara tudi jaz sem vila že pri Marko Polu.Sem pa slišala da se je reztavracija nekaj poslabšala.tam so mi bili všeč špageti z gobami-gozdarska.Pa v Deskle se mi zdi da smo tudi že šli jest.
Ne ne vozi se vsak dan.Spi ponavadi gor.Se mi zdi da je neka vas Zagorauser posted image Tam pa res še nikoli nisem bila.Hmmm bi šla lahko malo počekirat.

Anime živemu človeku se vse zgodiuser posted image

(odgovor članu dajamaja)
Neposredna povezava do sporočila: 5190
   RE: IVF / ICSI - december / januar
31.1.2008 11:53:22   
pikovit
Abrica user posted image user posted image user posted image


A sem partizanka al ne?

(odgovor članu pikovit)
Neposredna povezava do sporočila: 5191
   RE: IVF / ICSI - december / januar
31.1.2008 12:00:30   
Anonimen
Oktavija, sem našla en mal časa pa ti bom kar napisala.

Dr. Vlaisavljevič ima tudi zasebno ordinacijo. Če želiš priti takoj na vrsto seveda moraš plačati in si samoplačnik. Ampak potem si pa res takoj na vrsti.

Če pa želiš čakati v vrsti pa to poteka nekako takole.

Najprej pokličeš in ti dajo datum za razgovor. To si ti že uredila in si dobila 14.5.2008. Prideta oba z partnerjem. Malo se pogovorite kako dolgo že delate na otrocih, s sabo prineseš izvide če jih imaš recimo od raznih operacij, če si jih imela, laparo, histero, al kar koli že drugega. Nato boš dobila napotnice za preglede krvi ter tvoj dragi za spermiogram ampak to mislim da ne bo kr takoj, dobila boš spet ponovni datum. Po teh izvidih bodo pa glede na tvojo izbrano terapijo ti poslali datum kdaj začneš z postopkom. Moraš se pripraviti, da so čakalne vrste res dolge. Odvisno koliko si stara. Bolj mlada si več boš čakala. Na žalost.

Tko na kratko. Če pa te še kaj zanima pa kar vprašaj.

lp

(odgovor članu oktavija)
  Neposredna povezava do sporočila: 5192
   RE: IVF / ICSI - december / januar
31.1.2008 12:03:44   
Abra

IZVIRNO SPOROČILO: pikovit

A sem partizanka al ne?


user posted image user posted image Na juriš!!!!!!!!! user posted image user posted image

Škoda, ker nisi Anka - Ankapartizanka user posted image

(odgovor članu pikovit)
Neposredna povezava do sporočila: 5193
   RE: IVF / ICSI - december / januar
31.1.2008 12:04:31   
pikovit
Joj jst sem pa pozabila naši Shuki čestitat za 11 celic.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5194
   RE: IVF / ICSI - december / januar
31.1.2008 12:36:42   
oktavija
user posted image Dakec res hvala za odgovor!user posted image
Imam še samo eno vprašanje, kako dolge so te čakalne dobe 6 mes. ali eno letouser posted image , in kaj je za njih mlado, jazbom stara 28 let in se trudimo že skoraj tri leta da dobimo pikicouser posted image !

_____________________________

Tukaj lahko glasujete za našo princesko: http://www.maminajdi.si/index.php?option=com_joomgallery&func=detail&id=420&Itemid=220

(odgovor članu pikovit)
Neposredna povezava do sporočila: 5195
   RE: IVF / ICSI - december / januar
31.1.2008 12:56:22   
anabanana
pikovit daj me pliiiiiiis na seznamček; danes imam UZ; Spontani postopek, če je kaj bo čez kak dan stop inekcija in punkcija ... sem pa v postojni; kombinacija dr.Merlo/dr.Reš

user posted image user posted image user posted image  držim pesti za vse borke

_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu oktavija)
Neposredna povezava do sporočila: 5196
   RE: IVF / ICSI - december / januar
31.1.2008 13:09:28   
sayuri
Punce, da ne boste mislile, da sem pozabila na vas. user posted image NAvijam, kolikor morem user posted image in sproti preberem, kolikor morem. user posted image

Mislim na vas. Pozdravček oduser posted image sayuri.


(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 5197
   RE: IVF / ICSI - december / januar
31.1.2008 13:49:50   
dajamaja
Pikovit, ful fajn je bit spet doma. Mal sem še švoh, dajo nek plin vate da lažje operacijo naredijo in potem te od njega rame in prsni koš ful boli. Ne mreš dihat, se sam uležt ... S puncami sploh nismo mogle verjet, da te boli vse kej drugega kot tam, kjer so rezal. Danes poskušam brez tablet zdržat, se že kalim za punkcijo user posted image   sestre so pa res krasne. Nas so na operacijo tako lepo pripravljale. Vse so nam razložile, nas pogumljale in potem cartale, ko smo priše nazaj.

Abra, Vogler ve da sem pri Rešu, pa je vseeno govoril v tej smeri. Pri Rešu sva zadovoljna, me je pa zdej Vogler tako prepričal s svojo predanostjo .. naj bi odstranil samo 2 najbolj moteča mioma, pa jih je pol 5 (mislim, da s to kar vsi ven šli) in to laporoskopsko. Sem bila zadnja na vrsti in si je čas vzel. In je zelo prijazen, ma tak topel pristop. Pa verjetno ne bom šla na GK, ker bi moral čakat, da me konzilij obdela, al kako že. Za pregled sem napisala mejl, bom videla, kako bo šlo naprej in kako se bova dogovorila.
Tole za mrzle noge je pa zanimivo. Moje so večino časa ledene. Saj ni čudno, če kar sedimo v službi. Dej ti to pridno čitaj in še kakšen pameten nasvet najdi. Držim pesti, da se ti z M vse zrihta. Al pa že prej user posted image !

Sem res zelo vesela, da sem nazaj med vami, čeprav moram še počakat na svoj postopek. Bo že! Sam, da imam spet upanje za naprej. Jst vas bom zdej obveščala o svojih kondicijskih pripravah user posted image , mam 10 dni bolniške, zunaj pa tako krasno vreme.

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 5198
   RE: IVF / ICSI - december / januar
31.1.2008 14:23:04   
ANIME
IZVIRNO SPOROČILO: mismis


Kot sem prebala, dela dr. Reš UZ v zame čisto nenormalnih jutranjih urah, ko sem jaz še čisto zlepljena, tako da mi je prednost GK LJ, da začnejo v bolj humanih urah.


sicer je malo težko vstat, ampak mi je všeč, da ne zamudim v službo. Glede na to, da v službi še ne vedo za to, nimam pojma kaj naj bi se vsak drugi dan izmislila, zakaj zamujam v službo. Že za punkcijo in ET nimam pojma kaj naj jim rečem ...

_____________________________

Kot pravi pregovor: Be careful what you wish for.
03.10.08 sva dobila kar dva razgrajača.

(odgovor članu mismis)
Neposredna povezava do sporočila: 5199
   RE: IVF / ICSI - december / januar
31.1.2008 14:33:08   
mismis
Anime
pri meni pa šef ve, v čem je problem, ostalim pa tako ali tako ne razlagam nič, ker se jih ne tiče.
Sem mu pa tudi povedala, da mora počasi iskati kakšno zamenjavo zame, ker ko bo ratal, bom sigurno ves čas na bolniški, sej veš leta, pa IVF postopek, tako si vsaj jaz mislim, sicer bomo videli kaj bo.

Dobro, da imam dobrega šefa, da me podpira pri tem.

(odgovor članu ANIME)
Neposredna povezava do sporočila: 5200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  206 207 [208] 209 210   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  206 207 [208] 209 210   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Spomladanska utrujenost
Kaj je spomladanska utrujenost in kako jo najlažje premagate. Z malo dobre volje je vse mogoče.
To je najboljša starostna razlika med otroki
Strokovnjaki so ugotavljali, kako manjša, srednja in večja starostna razlika med otroki vpliva na mamo, otroke oziroma v...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?