|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kdaj v avtosedež
2.1.2008 23:17:49   
Eva*
IZVIRNO SPOROČILO: viv

Pri sedežih in lupinah mi grejo pa lase pokonci... Pa ko vidim, kako otroke prevažajo v naročju, pa nepripete, pa brez stolčkov...


To se pa strinjam....ali pa recimo ko otrok visi skozi okno in je sendvič - zgleda da ga v svtu nesme.... user posted image


_____________________________

Na deževni dan, nama je zasijalo sonce!

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kdaj v avtosedež
3.1.2008 8:26:50   
Padme
Meni je P rekla, da gre lahko otrok v avtosedež, ko popolnoma SAM SEDI.... Tako, da tudi, če ima malo čez 9 kg in mu mal nogice čez gledajo, če otrok še ne sedi sam, se ga ne daje v avtosedež, predvsem zaradi hrbtenice, ki se mu s tresljaji seseda, ker ni še trdna....

(odgovor članu Eva*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kdaj v avtosedež
3.1.2008 10:12:59   
Antigona
IZVIRNO SPOROČILO: viv

Otrok gre lahko v sedež 9-18kg ali pa 9-36kg, ko je dovolj težak in ko SAMOSTOJNO SEDI.
Če otrok ne zna samostojno sedeti mu 9kg ne pomaga nič.

Sam tolk... pa ne razburjam se brez potrebe.

Pri sedežih in lupinah mi grejo pa lase pokonci... Pa ko vidim, kako otroke prevažajo v naročju, pa nepripete, pa brez stolčkov...


Viv lahko bi malce bolj natančno brala. Napisala sem da je prerastu Hauckovo lupino in da sem jo zamenjala za Maxi cosijevo, ker se mi zdi prezgodaj. In da mu je ta še prav, samo malce ozka, pa še to zaradi bundice!
Da pa bom počakala še kake dva meseca da bo sam sedel preden ga dam v Priorija... In moj mlajši sin je trenutno tako velik in težak kot je bil starejši pri 8ih mesecih (9,5 kg, 71 cm).

Gredo pa tudi meni lasje pokonci ko vidim kako prevažajo otročke v naročju in nepripete in brez stolčkov. Takrat pa popuser posted image  čist. Najbolj pa na izjave kako pa misliš da smo včasih vozit otroke (kake mame ali babiceuser posted image )

< Sporočilo je popravil Antigona -- 3.1.2008 10:14:16 >


_____________________________

Moja dva sončka: Žan (25.7.05) in Luka (14.8.07)

Žan in Luka gradita mesto:
http://zan-luka.myminicity.com/

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kdaj v avtosedež
3.1.2008 10:15:32   
viv_
Antigona, tebe sploh nikjer nisem omenjala user posted image

Mater vse takoj poberete vse osebno in se čutite napadene...

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Antigona)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kdaj v avtosedež
3.1.2008 10:19:13   
Antigona
IZVIRNO SPOROČILO: viv

Antigona, tebe sploh nikjer nisem omenjala user posted image

Mater vse takoj poberete vse osebno in se čutite napadene...

Sej se ne počutim napadene. Samo si rekla da pišemo da imamo premajhne lupine pri 4,5 mescih. Jap, naša je bila premala in čisto nič za lase privlečeno. Če bi vedla da je tako mala, je ziher ne bi takrat kupila....

_____________________________

Moja dva sončka: Žan (25.7.05) in Luka (14.8.07)

Žan in Luka gradita mesto:
http://zan-luka.myminicity.com/

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kdaj v avtosedež
3.1.2008 14:05:18   
NRMM
IZVIRNO SPOROČILO: viv

Antigona, tebe sploh nikjer nisem omenjala user posted image

Mater vse takoj poberete vse osebno in se čutite napadene...


Sej veš,čudno vreme je zunaj,večinoma se držimo v bajti in smo tečne user posted image user posted image user posted image .

Je pa tako....vsaka mama dela po svojem občutku in občutku otroka in tudi otroci so si med sabo različni.
Moja prva punca je šla v avtosedež pri 8 mesecih,ker je šele takrat dosegla 9 kg,no sedela je pa že prej,druga punca ima pa že krepko čez 9kg in že samostojno sedi.

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kdaj v avtosedež
3.1.2008 14:18:33   
Anonimen
Se strinjam z viv.

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kdaj v avtosedež
19.1.2009 12:40:56   
nina_naja
ojla mamice.mi smo našo malo Najo dali v avtosedež že pri 4 mescih in vam moram povedat da boljše sedi kot pa v lupiniciuser posted image .vsaka mamica pa bo naredila tako kot ona misli da je prav.ene lupinice so majhne in ga otrok hitro preraste

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kdaj v avtosedež
19.1.2009 19:37:24   
nia5
Mi smo jo dali pred par dnevi, ima pa 8m in 8,5kg, samostojno pa že sedi. V lupinici se ji je dobedsedno že mešalo.

(odgovor članu nina_naja)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kdaj v avtosedež
19.1.2009 20:54:05   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: nina_naja

ojla mamice.mi smo našo malo Najo dali v avtosedež že pri 4 mescih in vam moram povedat da boljše sedi kot pa v lupiniciuser posted image .vsaka mamica pa bo naredila tako kot ona misli da je prav.ene lupinice so majhne in ga otrok hitro preraste



Oprosti ampak moram ugovarjat. To ni dodajanje prilagojenega mleka ali vprašanje, a mu daš najprej jabolko al korenček. Tu se gre neposredno za varnost otroka in otrok, ki ne sedi sam, nima ustrezne teže oziroma - če sem čisto natančna - še nima dovolj razvitih vratnih mišic, da bi zdržale morebiten trk, ne sme v sedež, ki je obrnjen v smeri vožnje. Pa si lahko tolmačite kakor želite. Če je "prerastel" lupinico (če mu noge gledajo čez, še ne pomeni, da jo je prerastel, btw), si najdite večjo lupinico ali sedež, ki se ga da namontirat v nasprotni smeri vožnje.
Prosim, ne mislim pameti solit, ampak poglejte si prosim kake teste trkov (TALE je kar primeren, se mi zdi), da dobite vsaj približno sliko, kakšna so tveganja.



_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu nina_naja)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: kdaj v avtosedež
19.1.2009 20:57:03   
Jelcy
Kar se tice velikosti lupinic, se strinjam z viv...res ne razumem kako lahko prerastejo pri 4 ali 5 mesecih lupinico, saj so vse do 13kg...al najbrz ne daste nastavka ven..ker je logicno da novorojencek in otrok pri npr 6 ali 7 mesecih ne moreta bit v isti lupinci. Nas je bil do 7,5 meseca v lupinci in takrat je bil dolg 80 cm, sele nato smo zamenjali za vecji avtosedez, ker mu je glava kukala ven.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: kdaj v avtosedež
19.1.2009 20:58:02   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: viv

Jaz res ne vem, kakšne čudne lupine imate, da jih otroci prerastejo. Prva hčer je bila res ogromna, tako po teži, kot tudi po višini, pa je bila v lupinici brez težav do 7 mesecev. Ta druga je pa bolj suhcena, ampak tudi dolga, pa je bila prav tako do 7 mesecev v lupinici in je ni prerastla. Tega, da pri 4 in 5 mesecih govorite, da so jim lupinice premajhne enostavno ne verjamem. Ali pa imate res hudo čudne lupinice.

Otrok naj bi samostojno sedel, preden gre v sedež. Tudi naj bi imel določeno težo. Če tega nima, potem je povsem vseeno, če ga ne date v sedež, ker ga bo v slučaju trka raztrgalo in zdrobilo. Mal se zamislite nad tem in magari zamenjejte lupinico. Ni pa niti malo frajersko in napredno imeti 4 mesecčnika v navadnem sedežu. To je povsem neodgovorno!!!! Kje je policija, da bi to preverjala?!

Se podpišem pod vsako besedo. Naravnost grozljivo je videt 4 mesečnika v stolčku. Zara je bila stara skoraj 9 mesecev in se mi je zdela še premala. Ampak, OK, vsak po svoje.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: kdaj v avtosedež
19.1.2009 20:58:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nina_naja

ojla mamice.mi smo našo malo Najo dali v avtosedež že pri 4 mescih in vam moram povedat da boljše sedi kot pa v lupiniciuser posted image .


Tole je prej za zjokat se kot za ploskat. Otrok pri tej starosti se nikakor ni razvit za avtosedez. Poglej si kaksen kreš test pa ti bo jasno.

(odgovor članu nina_naja)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: kdaj v avtosedež
19.1.2009 21:00:33   
Anonimen
Otrok naj bi samostojno sedel, preden gre v sedež. Tudi naj bi imel določeno težo. Če tega nima, potem je povsem vseeno, če ga ne date v sedež, ker ga bo v slučaju trka raztrgalo in zdrobilo. Mal se zamislite nad tem in magari zamenjejte lupinico. Ni pa niti malo frajersko in napredno imeti 4 mesecčnika v navadnem sedežu. To je povsem neodgovorno!!!! Kje je policija, da bi to preverjala?!

Se podpišem pod vsako besedo. Naravnost grozljivo je videt 4 mesečnika v stolčku. Zara je bila stara skoraj 9 mesecev in se mi je zdela še premala. Ampak, OK, vsak po svoje.

Aha, si se ze prej razburjala user posted image , berem od zadaj naprej.
Ogled kreš testa bi moral biti zakonsko predpisano gradivo pred nakupom avtosedeza druge starostne skupine.

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: kdaj v avtosedež
19.1.2009 21:08:48   
urška76
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

IZVIRNO SPOROČILO: nina_naja

ojla mamice.mi smo našo malo Najo dali v avtosedež že pri 4 mescih in vam moram povedat da boljše sedi kot pa v lupiniciuser posted image .vsaka mamica pa bo naredila tako kot ona misli da je prav.ene lupinice so majhne in ga otrok hitro preraste



Oprosti ampak moram ugovarjat. To ni dodajanje prilagojenega mleka ali vprašanje, a mu daš najprej jabolko al korenček. Tu se gre neposredno za varnost otroka in otrok, ki ne sedi sam, nima ustrezne teže oziroma - če sem čisto natančna - še nima dovolj razvitih vratnih mišic, da bi zdržale morebiten trk, ne sme v sedež, ki je obrnjen v smeri vožnje. Pa si lahko tolmačite kakor želite. Če je "prerastel" lupinico (če mu noge gledajo čez, še ne pomeni, da jo je prerastel, btw), si najdite večjo lupinico ali sedež, ki se ga da namontirat v nasprotni smeri vožnje.
Prosim, ne mislim pameti solit, ampak poglejte si prosim kake teste trkov (TALE je kar primeren, se mi zdi), da dobite vsaj približno sliko, kakšna so tveganja.




ZmajTolovaj se strinjam z čisto vsako besedo. Sej dokler se nilč ne zgodi so vsi pametni, pa polni besed, kako se ni pa nam nič zgodilo, pa smo vsi brez avtosedežev gor zrasli. Sam noben pa ne pomisli, da je bilo včasih bistveno manj prometa in da so avti imeli veliko nižjo hitrost.
Enkrat sem enemu na parkingu, ki je imel dojenčka v naročju na sovozniškem sedežu rekla, da upam, da ga policaji prej ustavijo in fajn kazen napišejo, predno se otroku kaj zgodi.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: kdaj v avtosedež
19.1.2009 21:20:58   
maca m
IZVIRNO SPOROČILO: Jelcy

Kar se tice velikosti lupinic, se strinjam z viv...res ne razumem kako lahko prerastejo pri 4 ali 5 mesecih lupinico, saj so vse do 13kg...al najbrz ne daste nastavka ven..ker je logicno da novorojencek in otrok pri npr 6 ali 7 mesecih ne moreta bit v isti lupinci. Nas je bil do 7,5 meseca v lupinci in takrat je bil dolg 80 cm, sele nato smo zamenjali za vecji avtosedez, ker mu je glava kukala ven.


Nekatere lupinice so samo do 9kg.

(odgovor članu Jelcy)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   [Brisano sporočilo]
19.1.2009 21:29:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ursy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: kdaj v avtosedež
19.1.2009 22:25:40   
pokec3609
Viv.....mislim...vsaj kolikor se spoznam in kar sem prebrala, da je govora o sedežih od 0 do 18 kg.......ti so drugačni  kot oni večji,tako da ne vem zakaj takšno obsojanje.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: kdaj v avtosedež
20.1.2009 8:37:46   
kristinaj
če je od 0-18 kg bi se moral obrniti kontra smeri vožnje in imeti tak naklon, da nastane lupinica.... če se to da, ne vidim problema, da ne bi dali vašega malčka not.... jaz imam tudi sedež, ki je od 0-13kg sam je še tavelika not, tamali pa v košari ali lupinici... ker pa ima že 13 kg razmišljam da bi taveliki kupila novega in tamalega posadila v avtosedež, ga obrnila in polegla, tako kot mora biti...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu ursy78)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: kdaj v avtosedež
20.1.2009 8:51:24   
poka1
Ufaaaaaaaaaa...ta debata se ponavlja že stotič..in vedno eno in isto......kako so mame neodgovorne ker dajo v avtosedež 5 mesečnika. ufffaaaaaa!!!!!!!
Če se bo v tebe na vso silo zabila ena mona ti ne bo pomagal ne avtosedež in ne jajčka...tako, da ne napadat mamic ki dajo otroka prej v avtosedež...sigurno jih ne dajo ker se jim zdi frajersko...Pač imajo majhno jajčko, velikega otroka in je treba ga dat v večji sedež.Ne vem kaj je tle tako težkega za razumet?! Zdej pa hitro v napaduser posted image

Aja..pa jaz sem tudi ena od (neodgovornih) mamic, ki je dala otroka pred 6 mesecem v avtosedež..pa mu nič ne manjka.

< Sporočilo je popravil poka1 -- 20.1.2009 8:53:53 >


_____________________________

26.12.2007 smo dobili Ažbeta 57cm,4710g
23. 3. 2009 smo dobila Ulo 53cm. 3940g

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: kdaj v avtosedež
20.1.2009 9:19:17   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: poka1

Aja..pa jaz sem tudi ena od (neodgovornih) mamic, ki je dala otroka pred 6 mesecem v avtosedež..pa mu nič ne manjka.

Draga moja, pogovarjamo se o varni vožnji. To pomeni, da je otrok kar se da, čim bolj varen v PRIMERU TRKA, NENDANEGA ZAVIRANJA IPD., ne pa v času nemotene vožnje. Jaouser posted image   Dokler do tega ne pride, ne vidiš razlike med tem, ali sedi v tvojem naročju, neustreznem ali ustreznem sedežu. In bodi prepričana, da avtosedež (9+ kg) NI ustrezen za 4, 5-mesečnega otroka v primeru trka. Če bi imeli karambol, bi tvojemu otroku gotovo "več manjkalo" (kot si se sama izrazila) v neustreznem avtosedežu.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu poka1)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: kdaj v avtosedež
20.1.2009 9:48:19   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: poka1
Ufaaaaaaaaaa...ta debata se ponavlja že stotič..in vedno eno in isto......kako so mame neodgovorne ker dajo v avtosedež 5 mesečnika. ufffaaaaaa!!!!!!!
Stotič, ja. In precej žalostno, da se po tolikih debatah še vedno najdejo starši, ki tlačijo svoje potomce v neprimerne sedeže.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu poka1)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: kdaj v avtosedež
20.1.2009 10:02:55   
poka1
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: poka1

Aja..pa jaz sem tudi ena od (neodgovornih) mamic, ki je dala otroka pred 6 mesecem v avtosedež..pa mu nič ne manjka.

Draga moja, pogovarjamo se o varni vožnji. To pomeni, da je otrok kar se da, čim bolj varen v PRIMERU TRKA, NENDANEGA ZAVIRANJA IPD., ne pa v času nemotene vožnje. Jaouser posted image   Dokler do tega ne pride, ne vidiš razlike med tem, ali sedi v tvojem naročju, neustreznem ali ustreznem sedežu. In bodi prepričana, da avtosedež (9+ kg) NI ustrezen za 4, 5-mesečnega otroka v primeru trka. Če bi imeli karambol, bi tvojemu otroku gotovo "več manjkalo" (kot si se sama izrazila) v neustreznem avtosedežu.



Ja no moj mali je ze pri 5 mesecih imel 10 kg..pač smo ogromni in kaj naj ga tlacim v manjšo jajcko in podobno. Ma mislim da ene prav pretiravaste ko napadate mame da so neodgovorne. Ne da se mi več..te debate tako ne bo nikoli konec...sam še čekam, da se ena spomne in omeni košaro za vozit otroka v avtu..pol bo veselo:)

_____________________________

26.12.2007 smo dobili Ažbeta 57cm,4710g
23. 3. 2009 smo dobila Ulo 53cm. 3940g

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: kdaj v avtosedež
20.1.2009 11:22:48   
nia5
No pa da še nekaj povem. Nekdaj, nekdaj.... ja nekdaj (pri mojih 6 letih) sem skoraj umrla, ker nekdaj  ni bilo predpisov, ki niso brezveze. Smo imeli hud crash (eno pijano budalo se je po levi pripelalo v ovinku) in jaz zadaj nisem bila sploh zvezana, kaj šele sedež (peljala sem se z dedijom) in me je vrglo ven iz avta in sem bila tako poškodovana (hude notranje krvavitve) da je čudež da sem preživela. Zato prosim mamice pamet v roke in vedno morate pomisliti na najhujše.

(odgovor članu poka1)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: kdaj v avtosedež
20.1.2009 13:39:25   
Amam
Otrok gre v avtosedež takrat, ko samostojno sedi (se sam posede), takrat ima šele dovolj razvite mišice za sedenje v avtosedežu. 3,4 mesečnika, ki je še ves mehek, si v avtosedežu ne predstavljam. Niti predstavljati pa si nočem, kaj bi se zgodilo ob morebitni nesreči.

Mi smo imeli star Chiccotov model lupinice, ki je bila sicer kar velika. Pri 6m so našemu nogice že krepko visele čeznjo, pa smo ga vseeno dali v avtosedež šele pri dopolnjenih 10 mesecih. Se je pač malo stisnil.

Lupinica pa baje ni premajhna vse dokler otrokova glavica ne gre čez naslonjalo.




(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?