|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: prenova stare hiše
3.1.2008 23:10:56   
Anonimen
Moja žlahta je tud kupla bajto s konca 70 let, ki je bila 'pogojno vseljiva'. In sta se seveda lotila prenove.
Ampak smo vsako stvar trikrat premislili, štirikrat preračunali in petkrat narisali.
In badžet sta minimalno presegla predvsem zato, ker sta se naknadno odločla izdelat tudi klet, ki sta jo mislila pustit kot klet nardila sta pa še eno mini kopalnico in utility. Ter žurplac in sobo za goste, ki v štartu niso bli mišljeni. Je pa res da jim pametuje vsa žlahta ampak onadva vztrajata na tistem kar smo mi nardili.

Pišuka ampak nardili smo pa dobro, to pa moram rečt.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: prenova stare hiše
3.1.2008 23:14:52   
lex
mala maja nikoli več stare bajte renovirat.

dela opravljena preden sva se vselila:
- plošča v kopalnici in spalnici (ni podkleteno in je bil not še lešbeton - šoder, prej je bilo potrebno tole še vse ven razbit)
- narediti hidroizolacijo v spalnici in kopalnici
- v kopalnici grobi omet (prej sva vse dol strgala)
- nova okna 6kom (okoli 0,5 mil. sit)
- vso elektriko, ker je bila stara takšna, da če si v stri kuhinji prižgal ročni mešalnik si ga vrtel na roke hitreje od elektrike
- vodo iz kleti do pritličja + vsi odtoki
- novo centralno napeljavo
- imava svojo peč in svojo elektriko, torej sva plačala še prispevek elektru
-tlak v spalnici, dnevni, kopalnici
- kopalnica: vse ploščice+ oprema + strop (kanuf)
- kuhinja tla+ pleskanje+elemnti + strop (knauf)
- dnevna: tla+ pleskanje
- spalnica tla+ pleskanje+knauf
- hodnik tla + pleskanje + kanuf (ga je ful veliko)
- kurilnica omet

vse skupaj naju je prišlo okoli 5-6 milijonov sit. Je celih 60 kvadratov in sedaj po 3 letih nam bo zmanjkalo prostora in gremo gradit novo bajto, kjer bom imela v kuhinji sonček (ki ga zdaj ni, ker je obrnjeno na sever) v dnevni sobi tud, otroci bodo imeli svoje sobe, kjer bo zelo veliko svetlobe. Pač takšna bo kot sva si jo želela - sončna. sedaj morem že ob 1h imeti vse luči pržgane, da se e porežem ko kuham. Poleti ko pridem ven me kar zaslepi. Aja pa da kljub izolaciji in ne vem še česa stena v spalnici lesniuser posted image

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: prenova stare hiše
3.1.2008 23:22:46   
Anonimen
Aja pa še to sem pozabla rečt, da je potrebno vedet katero hišo je vredno obnavljat. Ne zagovarjam obnove za vsako ceno, da ne bo pomote. Ampak nekatere stare bajte je vredno ohranit. In vedno je vredno narest posnetek bajte, sondažo in termo fotkat bajto...

Na pamet se itak ne splača lotevat nič. Ampak kaj k večina ljudi ki se loteva prenove počne ravno to. Žal.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: prenova stare hiše
4.1.2008 8:45:15   
ana b
Oj!
Midva sva se tudi lotila renovacije hiše stare cca 60 let, cca 65 kvadratov po štuku. Iz lastnih izkušenj lahko povem, da je najbolj zamudno in nadležno odvažanje starega materiala, pri nas so bili tudi podni, vsi ometi, stropi. Nekaj časa sva se trudila sama, pa je šlo prepočasi, nato sva najela ljudi in odvoz naju je skoraj največ stal. Finančno, kaj pa vem. Midva imava novo urejeno streho in mansardo, kopalnico v spodnjem štuku, vsa okna, centralno po vsej hiši in dvoja vhodna vrata, spredaj in zadaj, čakata pa naju še 1 štuk, kjer bodo samo sobe in klet, pa seveda fasada. Do sedaj sva dala: okna 1,5 mil. SIT, centralna 1,5 mil SIT, vrata 400 kSIT, streha 1mil Sit, noter pa z delom, vse stene, stropi, parket, polaganje ploščic, vse nove napeljave 6 mil Sit, to je seveda brez opreme (npr. kuhinja).
Midva žal nisva imela druge možnosti in lokacija tukaj nama je všeč. Uredila sva si tako, da lahko tukaj udobno živimo, sedaj pa bomo počasi nadaljevali, bomo potrebovali še kakšno dodatno sobo user posted image  in prizidek za igrače user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: prenova stare hiše
4.1.2008 9:21:30   
mala maja
zgleda da punce niste vsega prebrale. Hiša je bila delno obnovljena 10 let nazaj. S tem mislim tudi tlake in nova centrala, streha nova, ni pa izolacije(kar je edini problem), tako da bi bilo potrebno dobro izolirat hišo. Tudi fasada je nova(brez izolacije samo špric gor), amapk je na enem koncu začela odpadati, ker jim je v kopalnici počil tuč(plastika) in je zamakalo(pa noben ni vedel, sam flek se je naredil na fasadi) in danes sem izvedela, da so takrat menjali tudi vse cevi, tako da tega ni potrebno delati.user posted image  Notri so živeli moževi starši in ker sva se midva spravila dokončat novo hišo ki jim stoji na vrtu, smo se zmenili oni v srednji štuk midva pa v mansardo(ki je skoraj končana in ima cca 100m2).
Amapk ker se moj ne razume s setro, kar naprej neki špetiri in celo tožbe sem mu pač rekla da jaz ne dam penija več v tisto hišo, dokler ni črno na belem najino.
No pa smo se doma pogajal in sva si izpogajala staro hišo, ki je drugače takopj vseljiva. Tud kuhinja je stara 8 let.
Gre se za to, da je omet ver razpokan in ker je bilo že neštetokrat pobeljeno bi bilo treba vse dol postrgat in na novo pogipsat(to bi naredi brat za minimalno plačilo), treba je menjati okna(edino kar me skrbi, ker je tast rekel da so na nekem koncu hiše še lesene pregrade nad okni(3 okna)-se pravi bi morlali dati nove vzidati), elektrika je za zamenjat ne polovici hiše, in seveda fasada(ki bo tudi dobro izolirana) in izolacija mansarde. Ker strehe ne bi jemali dol, sem razimišljala o taki izolaciji, da bi na strop dali gips plošče in med obstoječim stropom in gisp ploščami cca 15 cm tervola(kakšne izkušnje?).

No pa tam moramo tisti koinec odkopat, kjer jaz sumim da so prelomili cev med peskolovom in ponikovalnico, ko postavljali kanalizacijski jašek na parcelo.

Bom šla hišo poslikat, pa dam gor slike, da si boste lažje predstavljale v kaj se spuščamo.

Pikec zate pa samo še ena prošnja, sej vem da je bilo milionkrat povededano, amapk vseeno en hiter odgovor. Prosim user posted image
Na nekem delu kjer je pod je delno obnovljena streha in bi jo pač še en del morali obnovitie(ves material je že doma). Če prav razumem je potrebno imeti za taka dela gradbeno dovoljenje.
Kako do tega enostavnega(sej ne vem a se tako reče al neuser posted image ) gradbenega dovoljenja(za prenovo strehe)?Al se to preko kašnih obrazcev na občini prijavijo dela in opis prenove, ali je potrebno do arhitekta?

Anab no midva računava nekako takole
7.ooo€ okna
10.000€ fasada
5.000€ notranji ometi
2.000€ notranja vrata
5.000€ izolacija mansarde 4 velike sobe(gisp plošče lahko naredita sama mož in brat-če sta jih tukaj jih bosta pa še tam in potlej nje lahko strošek okoli 3.000€-kar je material)
4.000€ kopalnica (za katero material že imava in ga ne bova pač dala v novo hišo ampak tukaj)
2.000€ dokončanje ograje okoli hiše.
elektriko bi rekla kolegu in računam tam nekje 3.000€
koliko bo izolacija temeljev  in drenaža okoli hiše pa bom šla prvo iskat predračun

Kasneje(ni nujno pred vselitvijo lahko tudi čez par let) bi pač morla nekje še zbrati denar zamnadstrešek za avto(kar ni mus ker ima hiša garažo) in za plačilo mojstrov za dokončanje strehe nad podom.



(odgovor članu ana b)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: prenova stare hiše
4.1.2008 10:15:36   
frutka_
Evo tule je moj blog pa lahko pogledaš kaj mi delamo. Prenavljamo 130let staro podstrešje. http://www.frutka.blogspot.com/ 
Krasno, ni kaj.user posted image

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: prenova stare hiše
4.1.2008 12:07:04   
Anonimen
Pikec zate pa samo še ena prošnja, sej vem da je bilo milionkrat povededano, amapk vseeno en hiter odgovor. Prosim
Na nekem delu kjer je pod je delno obnovljena streha in bi jo pač še en del morali obnovitie(ves material je že doma). Če prav razumem je potrebno imeti za taka dela gradbeno dovoljenje.
Kako do tega enostavnega(sej ne vem a se tako reče al ne ) gradbenega dovoljenja(za prenovo strehe)?Al se to preko kašnih obrazcev na občini prijavijo dela in opis prenove, ali je potrebno do arhitekta?



Za prenovo strehe ne rabiš nič. ČE ne spreminjaš oblike strehe oziroma če ne posegaš v konstrukcijo - če menjaš špirovc z enakim itd... Če pa karkoli spreminjaš pa rabiš GD. Takratko.user posted image

Sicer je bil 31.12. sprejet nov ZGO, ki pa ga še nisem uspela prebrat - sram me bilo.

(odgovor članu mala maja)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: prenova stare hiše
4.1.2008 12:09:43   
Andra
mala maja, jaz bi rekla samo to, glede na to, da bosta skoraj vse obnovila, je najbolje podreti še stene in potem začeti znova, tako vsaj veš kaj imaš. Midva sva pred desetimi leti obnovila staro hiši in nama je dopizdilo, ker tega ni bilo nikoli konec, pa še vlaga je nagajala. Lani sva prodala in sedaj zidava čisto novo. To bi morala narediti že pred desetimi leti, pa naju bi pol manj bolela glava.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: prenova stare hiše
4.1.2008 15:55:56   
mala maja
frutka z veseljem bom redna bralka blogauser posted image user posted image user posted image

pikec hvalauser posted image user posted image user posted image

andra meni je všeč stara hiša in mi niti na mesel ne pride, da bi vse novo delali. Če se spustimo v to, bomo obdržali čim bolj vse tako kot je, še okna razmišljam da bi imela dva krila in križe na sredi(takšni kot so). Pa da bi bile stene čisto zanič ne verjamem. Sej ni bajta stala 10 let po dežjem. Je pa res kot sem že ene 5x napisala notranji omet odpada. Tudi pri novi bajtio začne odpadat če ti vsake tri leta pobeliš bo v 15 letih začel omet padat dol. No zato ga bomo pobral dol in ko bo že pobran dol, zakaj ne bi potlej še pogipsali.

Glavno kar je pri tej hiši je izolacija mansrde in fasade, ter nova okna. OStalo je v precej dobrem stanju, najbolj sem pa vesela da sem izvedela da so bile cevi menjaneuser posted image  se mi kar smeji, ker to pomeni da nama niti ni treba delati nove kopalnice, ker je 8 let od kar je nova.user posted image

(odgovor članu Andra)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: prenova stare hiše
4.1.2008 18:38:24   
Anonimen
notranji omet odpada


M-M  --> OPLESK ne omet... nč čudnega da ti tupijo, da je bajta zanič user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mala maja)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?