|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Sončki januarčic 2oo8
14.1.2008 10:29:57   
katee
Mi smo imeli tudi lepo noč. No, naj vam najprej povem, kaj se je zgodilo, ko smo včeraj prišli iz obiska. Žan Luka je že pri dedku in omici ful vetrove spuščal in moral se je tudi pokakati, ker ko sem ga odvila, je bil do pazduh pokakan user posted image . Sem ugotovila, da so mu pleničke pampers 2 (od 3-6 kg) prevelike. Potem sem ga umila, nahranila in ob 22.30 je zaspal. Potem me zbudi ob 1.30, ga nahranim, nič ne previjem, ker so nam rekli in v materinski šoli in v P, da otročka ponoči ne previjamo. Spal je do 5.30, ga dvignem iz zibeljke in vidim, da je čisto moker. Še rjuha je b ila mokra. In sem ugotovila, da ga moram previti tudi ponoči. A se še kateri to dogaja?

Sedaj smo zbujeni. Malo več že gleda okrog.

No, lep dan vam želim, se kasneje še oglasim.

_____________________________

Mami in oči me imata najraje!

(odgovor članu katee)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Sončki januarčic 2oo8
14.1.2008 10:54:31   
klepetka
katee,jaz Lano tud ponoči previjam ,ker ji  drugače isto vse premoči,čeprav je to bolj značilno za fante ,da so do pazduh mokri.user posted image Ker če jo ne previjem i n je slučajno suha po bodiju ,in čakam na naslednje dojenje ,ker jo morem potem ziher tud bodi preobleč (ker je moker),se pa potem tako predrami ,da smo dobri kar za nekaj časa ,da zaspi nazaj.
Upam da se ne bo razvadila ,in tud upam da bom kmalu nehala previjat ponoči.

imam pa zaenkrat še nekaj pampersk 1,pa so ji že precej na knap,tiste mulerjeve 2 so ji pa še dokaj velike.






_____________________________



(odgovor članu katee)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Sončki januarčic 2oo8
14.1.2008 11:45:26   
mala pikica
Še eno mamico imamo, urssyy je danes ob 9.15 rodila Vivien, težko 3590 g in veliko 50 cm!!! Čestitamo!!!!

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu klepetka)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Sončki januarčic 2oo8
14.1.2008 11:52:39   
mala pikica
Mi se previjamo zvečer okrog desete, enajste, odvisno, kako nanese, potem pa ga previjem zjutraj okrog šestih, sedmih. Pa še zaenkrat nismo bili premočeni. Danes pa sem ga res zjutraj tako previla, da je bila ob desetih dopoldan ritka skoraj brez pleničke, nerodna mami user posted image Imava pa še vedno vse pleničke 1, čez dan ga povijem v mullerjeve ali dm-ove, čez noč pa vedno v pamperske.

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Sončki januarčic 2oo8
14.1.2008 12:09:00   
mala pikica
Glede previjanja... kaj še katera široko povija? Mi še moramo široko povijat, pa se mi zdi, da včasih to mokroto bombažne pleničke zadržijo, tako da pri nas vedno ostane bodi suh.

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Sončki januarčic 2oo8
14.1.2008 12:35:15   
klepetka
mala pikica ,jaz sem par dni prakticirala široko povijanje ,čeprav so kolki vredu.Zdaj sem pa kar nekako opustila .Mogoče pa res ,da široko povijanje zadrži to mokroto

_____________________________



(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Sončki januarčic 2oo8
14.1.2008 14:58:05   
katee
Mi smo bili pa končno malo zunaj na sprehodu. Mali je kar užival, no sej je itak kmalu zaspal. Meni so 2× noge ful klecnile, se vidi, da še nisem čisto OK. Moram res paziti.

Lep dan še naprej!

_____________________________

Mami in oči me imata najraje!

(odgovor članu klepetka)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Sončki januarčic 2oo8
14.1.2008 14:58:17   
benika
Punce, jaz sem danes tako zelo user posted image . Smo bili na pregledu sluha, pa mu ga niso mogli zmeriti. In ves čas merjenja je pesiatrinja govorila, da ima zaradi shize okvarjen tudi sluh. Tako imamo naslednji teden spet kontrolo in če nam še takrat ne uspe izmeriti sluha, nas bo poslala na polikliniko na URL na dodatne preglede.

Meni se trga srce in že cel dan samo user posted image , ker si enostavno ne znam predstavljati, da bi bil Jakob gluh in da nikoli ne bi mogel slišati mojega glasu oz. vseh zvokov.

Ne vem, hudo mi je.

Urssyy, iskrene čestitke ob rojstvu Vivien!user posted image

(odgovor članu katee)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Sončki januarčic 2oo8
14.1.2008 15:32:17   
Sunny Morning
IZVIRNO SPOROČILO: Sunny Morning
Jo pa zgleda res krčki dajejo, ker se cel čas nekaj stresa in kremži.

Smo ugotovili, da nimam dosti mleka in da je naše dete lačno, zato tako joka. Sem ji potem dodala in zdaj že skoraj 3 ure spi in to v vozičku v dnevni sobi. Zgleda, da bomo pri nas bolj zgodaj končali z dojenjem.user posted image

_____________________________

06.01.2008 se nama je rodila princeska Neja!

(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Sončki januarčic 2oo8
14.1.2008 15:54:18   
mala pikica
benika ne še izgubiti upanja, jaz sem prepričana, da bi se tudi težave s sluhom danes že dale urediti. Pa saj še greste na preiskave, lahko, da bo vse v redu. Verjame pa ti, da si žalostna. Mislim nate in upam, da se bodo stvari uredile user posted image

sunny s tem mlekom so res težave. Pa nikar ne obupaj, kar lepo pristavljaj Nejo, naj vleče, pa četudi ji moraš potem še dati dodatek. Samo, da vzpodbuja dojke. Jaz sem tudi mislila, da bom ostala brez mleka, pa ga je še vedno več kot dovolj.

Mi smo tudi bili na sprehodu, kar eno uro iin pol, potem pa je še Gašper kar v vozičku na sončku spal. Pa še zdaj kar spi user posted image Pa popek nam je odpadel user posted image Se bomo verjetno v četrtek kopali, če se seveda ne bo več nič cedilo iz popka.


_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Sončki januarčic 2oo8
14.1.2008 17:05:14   
Zasanjana
Pozdravljene januarčice!!

Upam, da tudi naju z Marcom sprejmete medse, čeprav sva novembrčka. user posted image

Najprej iskrene čestitke urssyy za malo Vivien! user posted image user posted image user posted image

Benika, res upam, da vas Jakob samo heca in je z njegovim sluhom vse v najlepšem redu!

No, mi ponoči nikakor ne moremo spati več kot 4 ure v kosu. Nas zelo matrajo krčki, pa sem ukinila že marsikaj s svojega menija pa ne pomaga. Mu večkrat na dan zmasiram trebušček s krožnimi gibi v smeri urinega kazalca in mu je na obrazku videt, da mu paše.

Sicer pa smo super, veliko smo zunaj, zadnjih nekaj dni imamo tako lepo vreme, da smo tudi po 5 ur zunaj in si filamo baterije.

Imeli pa smo tudi že prvo posvetovalnico in tehtamo 4850g.

A vaši dojenčki polivajo? Mi imamo probleme tudi s tem. Prakticiramo večkratno podiranje kupčka med dojenjem, dojim ga tako, da ima glavico malo višje od telesa...

Zdaj pa šibam, ker se bomo danes kopali!

Lp!

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Sončki januarčic 2oo8
14.1.2008 17:49:01   
klepetka
oj
mi smo pa bili danes z Lano zunaj za 10 min.user posted image Je bilo mal osončka ,pa smo izkoriistili.

benika
,tako kot pravijo druge ;nikar ne obupaj,nič še ni potrjeno.SIcer pa res danes medicina dela čudeže.user posted image

zasanjana,ma nimamo vaju  kaj sprejemati  medse,ekr sta že itak našauser posted image .Le večkrat se oglasi ,če imaš čas.
Glede polivanja
;tudi pri nas je to kar pogopsto na sporedu in temu primerno veliki kupi za prati user posted image .Sicer imamo že tovrstne "izkušnje "celo z bruhanjem v loku in ne samo polivanjem pri Maruši in te lahko potolažim da mine ,k o otrok začne jesti GH.Sem pa tuid jaz že probala marsikaj ,pa ne pomaga.

suny,ma ne sekiraj se tud če ne boš imela mleka ,bo pa Neja zrastla s  flašo.NE bo ne prva ne zadnja.Pri na sje Maruša zrasla samo z Aptamilom,pa ji čist nič ne fali.In tako kot pravi mala pikica ,kljub temu si jo čimvečkrat pristavi ,mogoče pa bo kaj več mleka

grem zdaj še Marušo preverit ,kolk se je družbe navadila ,ko jutri pišejo

lep večer


_____________________________



(odgovor članu Zasanjana)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Sončki januarčic 2oo8
14.1.2008 18:20:57   
katee
Čer!

Eno vprašanje imam za vse. Ali pijete kavo? JAz spijem eno zjutraj, pa včasih kako popoldne. Mi tako paše, da ne morem brez nje.

_____________________________

Mami in oči me imata najraje!

(odgovor članu klepetka)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Sončki januarčic 2oo8
14.1.2008 18:27:44   
benika
Jaz pijem brezkofeinsko kavo ter kapučino. Naj pa ena kava na dan ne bi škodila ne materi ne otroku. Tako da si jo kar privoščiuser posted image

(odgovor članu katee)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Sončki januarčic 2oo8
14.1.2008 18:32:17   
klepetka
jaz spijem en kapučino na dan ,kave pa ne.

katee,sem dobila čaj.Vseeno hvala ti ,da si mi ga bila pripravljena poslatiuser posted image


_____________________________



(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Sončki januarčic 2oo8
14.1.2008 21:33:59   
mala pikica
zasanjana smo zelo vesele, da se nam boš spet pridružila, sicer pa si tako ali tako naša user posted image Jaz se oglašam, ki prav tako nisem januarska user posted image

s polivanjem mi nimamo pretiranih težav, tu pa tam se zgodi, da mu gre malo gor. Ga pa jaz tudi poskušam hraniti tako, da ima glavico malenkost višje kot telo, sploh zato, ker mu velikokrat zaleti.

katee ti si kar privošči kakšno kavico na dan. Jaz sicer nisem ljubitelj kave, ampak kakšen kapučino iz vrečke tudi meni včasih zadiši.

mimogrede, ste videle, koliko mamic se nam je danes pridružilo? 5 ali 6 če se ne motim. To bo čvekanja tukaj user posted image


_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu klepetka)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Sončki januarčic 2oo8
14.1.2008 21:57:48   
lutiropan
No, še jaz se javim tukaj. Danes smo stari en teden. Naša Kaja je prava princeska. Samo je in spi. Patronažna jo je danes stehtala in se je prav lepo zredila.Njeni trije bratci pa komaj čakajo ,da pridejo iz šole in so okoli nje.

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Sončki januarčic 2oo8
14.1.2008 21:57:54   
katee
Ampak se prav vidi, kako smo zaposlene z našimi malčki, ker ne natipkamo toliko strani kot user posted image .

Naš malček se še nekaj oglaša iz zibeljke, ga je šel očka miriti. Jaz sem pa tako utrujena. Mi je med poročili uspelo malo zaspati.

user posted image user posted image  vsem novim mamicam!!!
 
Grem še malo TV gledat, potem pa spat.

Lep večer vsem!

_____________________________

Mami in oči me imata najraje!

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   Sončki januarčic 2oo8
14.1.2008 22:20:45   
karatina
Pozdravljene mamice.

Je že Mala pikica vprašala, če vas je dosti, ki user posted image  široko povijate. Naši kolki so v redu, ampak tako kot je stalna praksa v MB, je bilo rečeno, da naj povijamo široko do naslednjega UZ (pri treh mesecih). Mi ni težko, vendar sem opazila, da če je Karin samo v Pamperski, krči prej minejo oz. se med napenjanjem lažje skrči, pokaka ali prdne, nato pa se umiri user posted image . Sem danes vprašala patronažno, pa je rekla, da oni morajo povdarjat, da je treba povijat široko, da je pa odločitev moja in če jo tu in tam med krči pustim le v Pamperski ne bo škodilo. Zdaj pa se nekako ne znam odločit, da ji ne bi kaj škodovala. Kolki se menda dokončno razvijejo šele pri treh mesecih. Dajte mi svetovat kako ve prakticirate. Kakšne izvide so imeli vaši malčki na UZ?

S polivanjem mi nimamo težav, imamo pa jih s podiranje kupčka. To je tortura! Smo zdaj pogruntali eno pozo, ko recimo pogosto podre kupček, pa še vendno pramalokrat. Pol pa nastopi kolcanje. Sem že tako alergična na to, ker se pojavi vedno,ko ni potrebno (med previjanjem ali ko se končno umiri in zaspi kot angelček...). Jo je že med nosečnostjo kar pogosto kolcalo, še ko sem že bila v P med popadki jo je začelo. Se je sestra smejala, ko se je na CTG-ju slišalo, meni pa zdaj sploh ni več smešno user posted image .

(odgovor članu katee)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Sončki januarčic 2oo8
14.1.2008 23:25:24   
sani1
No končno sem uspela priti do računalnika. Čakam, da se naša pupa zbudi, da jo nahranim in greva potem obe spat, no vsi tirje...

benika- verjamem, da si žalostna ampak mi držimo pesti in vemo, da bo z tvojim sinčkom vse dobro!!!user posted image

mala pikica- sigurno se že veselite kopanja. Naša pupa tako uživa v vodi. Upam, da bo tvoj Gašper tudi... Poročaj!

sunny- ne sekiraj se glede mleka. Pri meni je isto. Malo ga je malo ga ni. Ko že obupam in hočem pripravit aptimil si ga izpumpam 100ml. Res bom doktorirala iz te prehrane...user posted image Naša pupa sploh ne vleče na joški, mogoče dve tri minute in konec... Ne vem a je toliko lena al se res tolko utrudi...
Sem se pa danes naročila k pediatrinji in sestrino prvo vprašanje je bilo, a dojite... Mislim noro. Pol mi je pa poleg vseh ostalih še ona pamet solila... Vsi so tolk pametni, da je kar groza...

katee- če tvoj Žan Luka normalno spi po tvojem user posted image pol si kar privošči kavico... Jaz jo tudi pijem samo brezkofeinsko zjutraj... Škoda, da nisva na istem koncu Lj bi lahko skupi kofetkali... Bova že še, ko bo topleje- a ne?

klepetka- ti se pa nič ne sekiraj zaradi drugih, ker se ne splača! V glavnem, da sta vidve z Lano spoznali novega predsednika...user posted image

karatina- glede kolcanja je pa tako, da pride malo hrane nazaj in jo otrok poje in potem se mu kolca. Nič hudega. Je pa zoperno- vem. je pri nas isto...

No mi bi se mogli danes rodit, pa smo že skoraj en mesec stari...

lepe sanje vsem....



(odgovor članu karatina)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Sončki januarčic 2oo8
15.1.2008 10:39:26   
katee
IZVIRNO SPOROČILO: karatina

Pozdravljene mamice.

Zdaj pa se nekako ne znam odločit, da ji ne bi kaj škodovala. Kolki se menda dokončno razvijejo šele pri treh mesecih. Dajte mi svetovat kako ve prakticirate. Kakšne izvide so imeli vaši malčki na UZ?


Moj Žan Luka je imel oba kolka 1A, pa nihče tud omenil ni široko povijanje, tako da jaz čisto normalno povijam.

_____________________________

Mami in oči me imata najraje!

(odgovor članu karatina)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Sončki januarčic 2oo8
15.1.2008 10:43:01   
katee
Benika: tako, kot so ti punce svetovale, ti še jaz. Ne izgubi prehitro upanja. Mi smo imeli na tem pregledu v P tudi velike težave, ker ga je napravica srala in je res merila na levem ušesku več kot 10 min. Sem tudi mislila, da bo kaj narobe, vendar se je pokazalo, da je vse OK, da je napravica malo slabša. Tako da ne obupaj in misli pozitivno! user posted image  zate in za malega miška!

_____________________________

Mami in oči me imata najraje!

(odgovor članu katee)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Sončki januarčic 2oo8
15.1.2008 10:46:42   
katee
Aja, sem pozabila napisat; mene nekaj šraufa po trebuhu. Upam, da ni nič narobe, da je to samo posledica pitja Donata.

A ste ugotovile, da nobena ne jamra več zaradi zgage!!?? Vidiš sunny, tebe je ful pekla zgaga, pa imaš ful čupavo pupo user posted image . Sam potem ne vem, zakaj je klepetko toliko pekla, ker Lana pa nima takšne čupe.

Pa težave s križem so izginile, vsaj pri meni (no, vsake toliko me še boli, ampak ni omembe vredno).

Sani: veš, da bova kofetkale, sam je treba počakat še kak mesec.


No, lep dan želim vsem!

_____________________________

Mami in oči me imata najraje!

(odgovor članu katee)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Sončki januarčic 2oo8
15.1.2008 10:54:49   
mala pikica
Danes pa je na obeh čvekanjih zelo mirno, user posted image so verjetno vse v P, mamice pa ali spijo ali pa se carkljajo z sončki user posted image

Gašper bo verjetno pravkar malo zaspal, jaz pa imam toliko časa, da povem nekaj malega o naši akciji, mislim, da je sani zadnjič spraševala.

Radio Center je spomladi pripravil akcijo 1000 otrok za Slovenijo, h kateri so povabili vse pare, ki čutijo, da je zdaj pravi trenutek za otroka. Pri nama je takrat minilo ravno tri mesece od splava in odločila sva se, da se tudi midva prijavima. Odziv je bil zelo velik, saj se je menda prijavilo preko 1000 parov, vendar so jih le 50 povabili v Moravske Toplice v hotel Livada Prestige na večerjo in eno dooolgo noč user posted image V Moravcih izvira tudi črna termalna voda, ki menda zelo dobro vpliva na semenčeca oziroma 'zelo pomaga' pri zanositvi. No, in med temi 50 pari, sva bila tudi midva z dragim. Popoldan so nas v hotelu lepo sprejeli, zvečer nam postregli čudovito večerjo, ob enasjtih smo v zunanjih bazenih še poslušali koncert Tabujev, potem pa se počasi odpravili vsak v svoje sobe. Naprej si naj vsaka naredi svoj scenarij user posted image Jaz moram reči, da sem vsak mesec pridno spremljala temperaturo in ravno na tisti petek, se je temperatura spet dvignila... in ni več padla user posted image Po devetih mesecih pa je prijokal Gašper, kot prvi izmed vseh 50 sodelujočih v tej akciji. Za nagrado nam je Radio Center plačal shranjevanje izvornih matičnih celic, za kar bi se jim še enkrat najlepše zahvalila. Namen seveda ni bil spočeti 1000 otrok, je pa menda na tisti večer veliko parov sodelovalo z nami, sicer ne v hotelu, ampak kje drugje. In po Gašperju bi se naj rodilo še 5 otrok spočetih v okviru te akcije. Za vse skupaj so pokazali zanimanje tudi mediji in tako se je naš Gašper pojavil v Žurnalu in v pop in-u user posted image

To je na kratko vse o tej akciji. Več o tem si še lahko preberete na spletni strani Radia Center, www.radiocenter.si.

Tako, zdaj pa kuhat, potem pa še na sprehod...


_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu sani1)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Sončki januarčic 2oo8
15.1.2008 10:56:25   
mala pikica
IZVIRNO SPOROČILO: katee

A ste ugotovile, da nobena ne jamra več zaradi zgage!!??

To sem že hotela omenit zadnjič, da so vse težave z zgago čudežno čez noč izginile. Na srečo...


_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu katee)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?