|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
22.1.2008 10:20:20   
JanaU
Še bolje pa bi bilo, apeliram na vse pravnike, novinarje in pač tiste, ki se na te zadeve spoznajo, da se temu skupaj zoperstavimo in stvar objavimo javnosti.
IZVIRNO SPOROČILO: Lea105


In prav iz tega razloga se obracam na vse vas, predvsem na tiste nosecnice oz. mamice (iz Maribora ali bliznje okolice), ki imate izkusnje z bolnisnico v Feldbachu in bi bile pripravljene dati izjavo za televizijo.

Zgodbo ze raziskujemo, vendar pa seveda potrebujemo tudi vas: oglasite se na mejl jana_u_@hotmail.com ali pa na telefonsko st. 02 234 55 73.

Lep pozdrav,
jana

(odgovor članu Lea105)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
22.1.2008 17:35:15   
Klarita
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Ne vem zakaj toliko razburjanja. Razburjamo se zato, ker bi naj za nazaj plačali porod, kar seveda ne bomo. Ene smo hotele še enkrat gori rodit, druge pa so hotele sedaj gori rodit pa ne morejo več, oz. morajo same plačat.

Tako pač je. A si lahko predstavljate kako bi bilo, če bi ves folk oz. cela Slovenija hodila k najboljšemu? In to zastonj? user posted image   Če želiš veliko več, pa še po možnosti prek vrste, plačaj! Meni je to samorazumljivo. Pa saj to ni zastonj, ne glede nato ali je porod tu ali gori. Zavarovalnica namesto tu, plača porod pač v Avstrijo, cene pa niso nič kaj dosti višje. Gre samo za princip, ker v Mariboru pač porodi upadajo namesto rastejo, kljub babyboom-u.

Zamislite si, da bi od drugod naenkrat vse hodile k nam rojevat in za vas ne bi bilo placa. A jim ne bi slej ko prej naplačali oz. a se ne bi njihovo zdravstvo zbunilo in jim ne več plačalo kritje neurgentnega poroda? Naše zdravstvo bi pa dobilo denar od tujih zavarovalnic, posledico tega si pa tudi lahko narišete. Mislim, da bi bilo kvečjemu pozitivno, da bi naša porodnišnica dobila plačilo iz tujine, kaj je tu slabega, razen da imajo več denarja za boljšo opremo?

Pa še nekaj glede prijaznosti. A ste bili kdaj kje, kjer ste morali določeno zdravstveno storitev plačati oz. je bilo samoplačniško? A se vam ne zdi, da so bili tam veliiiiiiiiko bolj prijazni vsi? Kaj vse naredi denar, višje plače, zadosti osebja. Ha? Slovenija baje že 2 leti ne plačuje porodov, osebje je kljub temu zelo prijazno, ustrežljivo, nega vrhunska.....

Seveda se pa nikakor ne strinjam s tem, da bi tiste, ki so rodile tam morale plačati za nazaj. To bilo potem zavajanje. Najprej ti povejo, da je zastonj, potem te pa udarijo po žepu. user posted image Tu se strinjam, razen tega nič ni zastonj, samo naši se branijo plačat.


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
22.1.2008 18:43:03   
saline
IZVIRNO SPOROČILO: brencacka

Na zivce mi gre dejstvo, da moras v Mb nekoga poznati ali placati, da gres miren na porod. In v tem casu je za tiste, ki teh moznosti nimajo, slabse poskrbljeno.


Ah, daj no, zdaj pa eni res že pretiravate!!! Od kod pa tebi ta ''dejstva''???  Baba čula, baba rekla, pravijo. Najprej se malo pozanimaj, ali pa za začetek preberi temo o MB porodnišnici na tem forumu ( v glavnem pohvale), pa bodi potem pametna zs citiranjem nekih ''kao dejstev''!

Sama nisem nobenemu plačala, pa sem šla vseeno mirna rodit v MB in o porodnišnici ne morem govoriti drugače kot o superlativih.user posted image
Je pa očitno situacija ravno obratna-  bo pač treba plačati za FB , če boš si želel ''mirno'' roditi in imeti TAAAAKOOO prijazno osebje.user posted image

Kot sem pa že napisala na enem zgornjih postov, naša zavarovalnica ne krije še dosti bolj osnovnih zdravstv. storitev, kot je npr. prevoz z rešilcem domov iz bolnišnice po operaciji kolka user posted image  ali  zdravil za zniževanje maščob v krvi pri ljudeh, ki imajo manj kot 20 % verjetnost nastanka srčne ali možganske kapi user posted image  ali pa več kot tri plenice dnevno ljudem, ki jim uhaja blato in voda user posted image  itd, itd, itd... A je to fer???
Pa gre v teh primerih za dosti manjše vsote denarja, kot je porod.
Saj ne rečem, da je to prav, ampak, najprej je treba zadeve doma pošlihtat...

Sicer pa NOBENA tuja zavarovalnica ne plačuje svojim državljanom nenujne storitve (kar porod ob PDP sigurno je) v Sloveniji ali katerikoli drugi državi.
Tako pač je povsod po svetu. Sicer smo res v ENI Evropi, nismo pa in ne bomo nikoli ENA država.

Pa brez zamere in lep pozdrav, S.

(odgovor članu brencacka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
22.1.2008 20:32:38   
Skabi
Jaz pa zdaj prvič slišim, da ste šle gor rodit na stroške zavarovalnice. Bila sem prepričana, da ste za tako izjemno prijaznost in strokovnost pripravljene plačati same, kar bi bilo tudi prav.
Za vaše enkratne porode bi naj zavarovalnica imela denar,  pri zdravljenju naših (in vaših) otrok pa šparajo??? 

Popolnoma se strinjam s Pio77 in ostalimi, ki menijo podobno kot ona.


(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
23.1.2008 0:42:50   
Klarita
IZVIRNO SPOROČILO: Skabi

Jaz pa zdaj prvič slišim, da ste šle gor rodit na stroške zavarovalnice. Bila sem prepričana, da ste za tako izjemno prijaznost in strokovnost pripravljene plačati same, kar bi bilo tudi prav.
Za vaše enkratne porode bi naj zavarovalnica imela denar,  pri zdravljenju naših (in vaših) otrok pa šparajo??? 

Popolnoma se strinjam s Pio77 in ostalimi, ki menijo podobno kot ona.




Prav bi bilo, da bi bile vse porodnice v Sloveniji deležne take oskrbe in bi imele "enkratne" porode, kot smo jih me imele v Feldbachu!!! Sicer pa še enkrat: zavarovalnica bi za porod v Avstriji plačala skoraj enako kot tu, tako da denar tukaj ni sporen.

(odgovor članu Skabi)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
23.1.2008 8:29:49   
saline
Prav bi bilo, prav bi bilo.... Seveda bi bilo prav, pa še marsikaj drugega bi bilo prav! Pač živimo v Sloveniji, kjer so stvari takšne kot so, in marsikatera stvar je v tujini ''boljša''. Če je komu pri nas tako hudo, in je vse tako ''zanič'', se lahko komot preseli v Avstrijo ali pa kam drugam!
Pa ne toliko jamrat, kako je tu vse slabo!


(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
23.1.2008 8:34:39   
Anonimen
Prav bi bilo, da bi bile vse porodnice v Sloveniji deležne take oskrbe in bi imele "enkratne" porode, kot smo jih me imele v Feldbachu!!! Sicer pa še enkrat: zavarovalnica bi za porod v Avstriji plačala skoraj enako kot tu, tako da denar tukaj ni sporen.


Glej, še enkrat: z lahkoto imaš še pet čudovitih, krasnih porodov v Felbahu, samo plačaj si jih. za udobje in srečo naših sončkov pa itak vse, a ne?

Preserancija.

(odgovor članu saline)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
23.1.2008 8:49:54   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: medika1

Pa kaj ni izgledov, da se bo to porhtalo. Jaz imam termin v aprilu.
Nevem kako si to naša ZZZs lahko privošči a imajo pravno osnovo?


Seveda imajo pravno osnovo. Pravzaprav ni pravne osnove za plačevanje porodov v tujini (če ni nujni primer) in se čudim, da se zdravstvena zavarovalnica ni že dosti prej spustila v te primere. user posted image

(odgovor članu medika1)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
23.1.2008 10:10:50   
Klarita
saline
kaj se te jeziš, saj nebi šlo iz tvojega žepa.....

albina
to ni nobena preserancija....
potem so preseratorke tudi vse druge mariborčanke, ki hodijo v Postojno, Ptuj, Mursko, skratka, ki bežijo dobesedno pred mariborsko porodnišnico...

Pa saj nima veze, sigurno se ne bom kregala z vami. Mislite si kaj si hočete pa če je to preserancija pa naj bo, pa kaj potem. Slovenci se itak radi preseravamo, na vseh področjih.... user posted image

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
23.1.2008 10:22:02   
bumerang
Edino pravično in pošteno bi bilo, da bi zavarovalnica povrnila enak delež stroškov kot jih plačuje slovenskim porodnišnicam. Če je pač cena poroda v tujini višja, potem naj vsak doplača, če je enaka, smo si bot.
Vsak naj sam odloča kam bo šel in če bi bilo tako kot sem zapisala, potem bi se v slovenskih porodnišnicah malo drugače obnašali in sestopili iz svojih višav.
Ja, rodila sem v tujini (ne v Feldbachu) in čeprav se v življenju kar crkljam nisem mogla verjeti, kakšna razlika je med našim zdravstvom in **** zdravstvom.

< Sporočilo je popravil bumerang -- 23.1.2008 10:23:37 >


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
23.1.2008 10:25:29   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang
Edino pravično in pošteno bi bilo, da bi zavarovalnica povrnila enak delež stroškov kot jih plačuje slovenskim porodnišnicam. Če je pač cena poroda v tujini višja, potem naj vsak doplača, če je enaka, smo si bot.

Po tole se absolutno podpišem user posted image user posted image user posted image
 
Sicer pa pri nas takooooo jamrajo, kako prepolne so naše porodnišnice... Zakaj potem proti tujini? Čeprav EU zdaj sploh ni več tujina user posted image
 
Enako bi moralo veljati tudi za druge zdravstvene storitve - predsedujemo EU, po drugi strani pa životarimo za svojimi hlapčevskimi plankami user posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
23.1.2008 10:26:02   
saline
IZVIRNO SPOROČILO: Klarita


zavarovalnica bi za porod v Avstriji plačala skoraj enako kot tu, tako da denar tukaj ni sporen.


Kako ni sporen??? Seveda je, saj v primeru poroda v Slo denar ostane v Sloveniji, če pa rodiš v Feldbachu, pa denar odteče drugam. In kako naj se potem stvari doma pošlihtajo, če denar odteka v tujino??

Zakaj nobenemu ne pade na pamet, da bi hodil v Avstrijo al pa naprimer na Finsko k zobozdravniku ali k dermatologu user posted image user posted image ??
Ker zavarovalnica pač ne krije stroškov obravnave in je potrebno storitev plačati. Ne vem, zakaj bi bilo v primeru poroda drugače, in se zdaj tako razburjate?? Saj v bistvu gre za isto stvar (nenujno storitev), a ne?

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
23.1.2008 10:31:56   
saline
IZVIRNO SPOROČILO: Klarita

saline
kaj se te jeziš, saj nebi šlo iz tvojega žepa.....




Ja jezim se in bom se, dokler bom sama morala plačevati pregled za nuhalno svetlino, ker pač še nisem 35...ostale pa bodo lahko šle rojevat v Švico ali kamorkoli že, če bodo hotele in jim ne bo potrebno plačati!
Je to fer???

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
23.1.2008 10:44:03   
Pia77
IZVIRNO SPOROČILO: Klarita

saline
kaj se te jeziš, saj nebi šlo iz tvojega žepa.....




Tudi iz njenega žepa... Iz vseh naših žepov. Gre za pravice, ki jih plačajo iz obveznega zdravstvenega zavarovanja, ki ga plačujemo vsi zaposleni.
Nekje  se vedno postavi mejo, žakelj ni brez dna (saj ste prebrale salinin post, kjer govori o plenicah, zdravilih za zniževanje krvnih maščob, itd.).
Po moje bi bilo najboljse, da bi kaksna Vzajemna ali AS enostavno uvedla še kakšno dodatno zavarovanje za mlade ženske, ki bi potem krilo NS morebitne dodatne UZ, nadstandardne storitve' pri porodih (AE, tako opevana Ultiva, ipd.), vkljucno z eksoticnimi 'potovanji' in Feldbach.

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
23.1.2008 13:30:52   
Zofy
Se podpišem pod saline in Pio77.
Valda gre iz mojega žepa, sej nismo v ZDA ampak v Sloveniji, kjer imamo socialno zdravstvo. Dajte si malo zakone in predpise prebrati, preden na forumu na pamet govorite. Prvič slišim, da bi bil porod nujna zdravniška pomoč - če si noseča, moraš biti po 30. tednu doma, v Sloveniji. Če greš kam na dopust ali pot, pa sama sprejmeš riziko in ga potemtakem tudi sama plačaj. Zakaj bi JAZ plačevala za tiste, ki bi se šle rade nekih udobnosti in ugodnosti???  Halo???
Seveda pa take stvari odobrijo tistim, ki so na visokih pozicijah. Npr. dr. Drnovšek se je šel zdravit v ZDA k najboljšim zdravnikom in to na državne stroške! Vsi mi davkoplačevalci smo plačali za to. Ta država je itak en sam blek...banda pokvarjena!!!

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
23.1.2008 15:12:48   
gajka
Dokler odteka denar od ZZZS v tujino, ni čudno, da so naše porodnišnice slabše opremljene. Od česa pa naj bodo?!? Od denarja, ki odteka v tujino za posege, ki so tako ''nujni'', da se jih planira kar nekaj mesecev vnaprej? In tudi ni čudno, da je potem lahko v Feldbachu lahko vse tako oh in sploh! ZZZS po zakonu krije samo nujno medicinsko pomoč v tujini, to je dejstvo in škoda, da so potrebovali toliko časa, da so se zganili! In potem se taiste, ki povzročate odtekanje denarja v tujino,  pritožujete čez slovenske porodnišnice... Kako dvolično!

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
23.1.2008 17:02:56   
mateja rečnik
Nisem nameravala odgovarjati, pa kar ne morem mimo tega. Glavno vprašanje je zakaj sploh hodijo ženske v Fb in zakaj odteka denar iz mb porodnišnice? In odgovor je, ker stvari v mb porodnišnici niso tako urejene kot bi morale biti!!! Za kar pa seveda niso odgovorne babice-kako naj npr. pazi na tvoj presredek, če pa ima 6 porodnih sob za oskrbet, odgovorni so drugi.

AMPAK, če si ženske ne bi želele več, in tistega kar si zaslužijo, ne bi hodile drugam (Ptuj, Sl. G., Fb, Postojno). Žal je to edini način, da se ustanovi sporoči, da nekaj ni vredu, ker drugače pripomb jamrajočih nosečnic tako nihče ne posluša! Hvalabogu, da niso vse ženske tako pasivne, da bi se sprijaznile s tistim, kar je na prvi pogled najlažje.

Kar se pa plačila tiče, pa vsem tistim, ki se jezite, da denar drugam odteka sporočam, da NISMO VEČ V SOCIALIZMU!!!!! Zakaj potem kupujete Nike teniske ali pa pijete pagov sok in vse ostale tuje izdelke, ki nas obdajajo? Pa ne mi zdaj hitet razlagat, da imate samo slovenske izdelke... Ker po vaši logiki, bi lahko vse stvari, ki jih imamo v Sloveniji, morali kupovati v Sloveniji in tako podpirati slovensko gosposdarstvo. Osnovni princip TRŽNEGA gospodarstva je ponudba in povpraševanje. In denar odteka tja, kjer je povpraševanje. Če pa želijo denar obdržati v mb, pa naj zato nekaj naredijo!

Pa še nekaj glede ZZZS-ja. Če vas skrbi plačilo nuhalne ipd. naj jo pa ZZZS plača, saj se hvalijo, da imajo letos dobiček! Ampak ZZZS NE BI SMEL imeti dobička, dokler so v Sloveniji čakalne vrste in dokler primanjkuje raznih aparatov. Ja, pa vedno glasnejše so tudi govorice, da so število porodov omejili tudi Ptuju-vse zaradi mb porodnišnice, kateri število porodov naj ne bi dovolj naraslo. Skratka podlo podlo

Ja, pa namesto, da se tukaj kregamo, bi morale vse nosečnice skupaj stopiti zato, da bi VSE porodnice imele enake možnosti kot jih imajo npr. v FB ali Postojni...

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
23.1.2008 19:40:16   
saline
IZVIRNO SPOROČILO: mateja rečnik



Kar se pa plačila tiče, pa vsem tistim, ki se jezite, da denar drugam odteka sporočam, da NISMO VEČ V SOCIALIZMU!!!!! Zakaj potem kupujete Nike teniske ali pa pijete pagov sok in vse ostale tuje izdelke, ki nas obdajajo? Pa ne mi zdaj hitet razlagat, da imate samo slovenske izdelke...

Pa še nekaj glede ZZZS-ja. Če vas skrbi plačilo nuhalne ipd. naj jo pa ZZZS plača, saj se hvalijo, da imajo letos dobiček! Ampak ZZZS NE BI SMEL imeti dobička, dokler so v Sloveniji čakalne vrste in dokler primanjkuje raznih aparatov. Ja, pa vedno glasnejše so tudi govorice, da so število porodov omejili tudi Ptuju-vse zaradi mb porodnišnice, kateri število porodov naj ne bi dovolj naraslo. Skratka podlo podlo



Ne nakladaj in ne  mešaj jabolk in hrušk!
Denar s katerim se plačujejo zdravstvene storitve je denar davkoplačevalcev, kar pa niti slučajno ni isto, kot če si jaz kupim Nike teniske za svoj denar!!!user posted image user posted image  Isto bi bilo le v primeru, če si ti sama plačaš porod v FB. Kar izvoli, če želiš! me ne moti, zaradi mene greš lahko roditi na Novo Zelandijo, če je tam fajn.
V državno zdravstveno blagajno pa prispevamo denar vsi zaposleni in imamo od tega določene storitve (in nikakor ne vseh) zastonj. 
In tvoja opazka, da nismo več v socializmu lahko leti le na tiste, ki hočejo porod v avstriji zastonj! Draga moja, v kapitalizmu pa več ni nič zastonj!
In glede nuhalne, kako pa naj jih po tvoje prisilim, da mi plačajo? da si spremenim letnico rojstva ali kar s uperjeno pištolo na čelo kakega ZZZS uslužbenca?user posted image user posted image

(odgovor članu mateja rečnik)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
23.1.2008 19:52:17   
gajka
Mene pa bolj zanima to, katera od vas, ki tako hvalite FB in hkrati tako veselo pljuvate po slovenskih porodnišnicah, ima dejansko svoje osebne izkušnje iz obeh porodnišnic, da lahko zadeve tako primerja iz prve roke?

Se pa v vsem močno strinjam s saline.

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
23.1.2008 19:53:07   
viv_
Sama sem šla v Grčijo v 27. tednu nosečnosti, pa sem šla sklenit Coris in me je agentka opozorila, da po 30. tednu nosečnosti Coris ne velja.

Letos smo bili poleti v Italiji, pa se je tamali vnel uč in smo bili pri zdravniku pa smo morali plačat vse, pregled in zdravila. Pa je bil to verjetno bolj nujen primer, kot če bi šla rodit na lastno željo nekam drugam.

Me pa zanima samo ena stvar:

Koliko od tistih, ki vas je rodilo v Feldbacu vas je rodilo tudi v Sloveniji, da lahko naredite primerjavo?

Pa ne mi zdaj o govoricah tu in tam, hočem primerjavo porodne izkušnje v Sloveniji in Avstriji od ene porodnice.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
23.1.2008 19:55:08   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: mateja rečnik

Nisem nameravala odgovarjati, pa kar ne morem mimo tega. Glavno vprašanje je zakaj sploh hodijo ženske v Fb in zakaj odteka denar iz mb porodnišnice? In odgovor je, ker stvari v mb porodnišnici niso tako urejene kot bi morale biti!!! Za kar pa seveda niso odgovorne babice-kako naj npr. pazi na tvoj presredek, če pa ima 6 porodnih sob za oskrbet, odgovorni so drugi.

AMPAK, če si ženske ne bi želele več, in tistega kar si zaslužijo, ne bi hodile drugam (Ptuj, Sl. G., Fb, Postojno). Žal je to edini način, da se ustanovi sporoči, da nekaj ni vredu, ker drugače pripomb jamrajočih nosečnic tako nihče ne posluša! Hvalabogu, da niso vse ženske tako pasivne, da bi se sprijaznile s tistim, kar je na prvi pogled najlažje.

Kar se pa plačila tiče, pa vsem tistim, ki se jezite, da denar drugam odteka sporočam, da NISMO VEČ V SOCIALIZMU!!!!! Zakaj potem kupujete Nike teniske ali pa pijete pagov sok in vse ostale tuje izdelke, ki nas obdajajo? Pa ne mi zdaj hitet razlagat, da imate samo slovenske izdelke... Ker po vaši logiki, bi lahko vse stvari, ki jih imamo v Sloveniji, morali kupovati v Sloveniji in tako podpirati slovensko gosposdarstvo. Osnovni princip TRŽNEGA gospodarstva je ponudba in povpraševanje. In denar odteka tja, kjer je povpraševanje. Če pa želijo denar obdržati v mb, pa naj zato nekaj naredijo!

Pa še nekaj glede ZZZS-ja. Če vas skrbi plačilo nuhalne ipd. naj jo pa ZZZS plača, saj se hvalijo, da imajo letos dobiček! Ampak ZZZS NE BI SMEL imeti dobička, dokler so v Sloveniji čakalne vrste in dokler primanjkuje raznih aparatov. Ja, pa vedno glasnejše so tudi govorice, da so število porodov omejili tudi Ptuju-vse zaradi mb porodnišnice, kateri število porodov naj ne bi dovolj naraslo. Skratka podlo podlo

Ja, pa namesto, da se tukaj kregamo, bi morale vse nosečnice skupaj stopiti zato, da bi VSE porodnice imele enake možnosti kot jih imajo npr. v FB ali Postojni...



Bravo!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image

Slovensko porodničarstvo je user posted image user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu mateja rečnik)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
23.1.2008 20:21:26   
srilanka

Ne nakladaj in ne  mešaj jabolk in hrušk!
Denar s katerim se plačujejo zdravstvene storitve je denar davkoplačevalcev, kar pa niti slučajno ni isto, kot če si jaz kupim Nike teniske za svoj denar!!!user posted image user posted image  Isto bi bilo le v primeru, če si ti sama plačaš porod v FB. Kar izvoli, če želiš! me ne moti, zaradi mene greš lahko roditi na Novo Zelandijo, če je tam fajn.
V državno zdravstveno blagajno pa prispevamo denar vsi zaposleni in imamo od tega določene storitve (in nikakor ne vseh) zastonj. 
In tvoja opazka, da nismo več v socializmu lahko leti le na tiste, ki hočejo porod v avstriji zastonj! Draga moja, v kapitalizmu pa več ni nič zastonj!
In glede nuhalne, kako pa naj jih po tvoje prisilim, da mi plačajo? da si spremenim letnico rojstva ali kar s uperjeno pištolo na čelo kakega ZZZS uslužbenca?user posted image user posted image


Mislim, da tako mišljenje kaže na zelo nizko raven marsičesa.


(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
23.1.2008 20:30:20   
saline
Zakaj pa?

(odgovor članu srilanka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
23.1.2008 20:32:25   
saline
In nizko raven česa?

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
23.1.2008 20:42:03   
mateja rečnik
No, kar se tiče slov. porodnišnic sem jaz bila v letu 2006 spremljava pri sestrinem porodu v mb porodnišnici. Od tega je bila dva dni v porodni sobi (se ni odpirala), nato pa smo jo prepeljali v postonjsko porodnišnico, kjer so ji naredili CR. Ob odhodu ji je zdravnica v mb rekla, da neuradno se z njo strinja (ker je želela CR), uradno pa se ne more... Ta izjava verjetno pove vse... Sestro sem zato danes vprašala, kakšne spomine še ima na mb por. Njen odgovor je bil KATASTROFALNE. Tako da ne govorim na pamet (čeprav, ko sem pa jaz bila tam pred porodom z lažnimi popadki, moram reči, da me je obravnaval babičar Bojan, ki je pa res super, pa dr. Pelkičeva tud).


(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?