|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 13:22:05   
Pia77
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR
Nisem Bog, res ne. Tudi sama na nek način delam v zdravstvu. In tudi poznam VELIKO ljudi, ki so zdravniki, medicinske sestre. Lahko pa predstaviš ta tvoj pogled, da bomo imeli kaj od tega. Ne glede na to, da praviš, da jaz bluzim tudi ti ne poveš čisto nič?


Dobr. Sem mlada zdravnica, sicer ne ginekologinja ali porodničarka, noseča pa sem. Krožila sem že na številnih oddelkih, sicer ne v Štajerski regiji, spoznala dosti 'povprečnih, dobrih in slabih' zdravnikov, medicinskih sester, ipd. (Velikokrat sem opazila, da je kritičnost osebe obratnosorazmerna z njeno odgovornostjo in razumevanjem področja, ampak to je že druga tema).
Razumem, da obstaja veliko zgodb - 'grozljivk' iz porodne sobe. Tudi jaz sem bila priča nekaj porodom in sem videla mamice, ki so bile motivirane, ki so se potrudile, videla pa sem tudi eno samo zensko, ki je cel porod jamrala/vpila, kaj ji je bilo tega treba, pa zakaj je moza poslusala in se enkrat zanosila, pa da bo umrla, z babicami je zelo slabo sodelovala... (me prav zanima, kako je potem v pripovedih predstavljala svoj porod...).

Živcira me posploševanje. Primerjaš izkušnjo iz MB in Feldbacha, prebereš nekaj člankov, z nekaj ljudmi se pogovoriš, in potem trdiš, da je slovensko porodničarstvo user posted image . S tem žališ vse osebje in oddelke, ki so dobri in se trudijo. Malo si preberi o dobrih izkušnjah, tudi na tem forumu jih je veliko.
In še nekaj - malo povprašaj svojo mamo, kako je ona rojevala, kakšna je bila takrat oskrba in boš videla, koliko se je v tem času spremenilo na bolje v Slo. Lahko je Avstriji ali Švici, kjer imajo visok standard že desetletja. V 80-ih je bilo zdravstvo pri nas v razsulu, kar se še zdaj pozna...

In zato vse, ki ste tako -brez zamere - pametne o slovenskem porodničarstvu. Malo povprašajte, koliko so plačane snažilke, babice, porodničarji v Feldbachu. Pri nas jih veliko laufa na moralni pogon... pa še ta ima grenak priokus, ker nas 'strokovnjaki' tako cenite. Kar nekajkrat sem bila že priča žolčnim razpravam ljudi o nesposobnosti zdravnikov... ki so nenadoma utihnili in se pričeli opravičevati in sladkati, ko so izvedeli, da sem medicinka. Utopili bi nas v žlici vode... če nas ne bi t pa tam kdaj zelo potrebovali.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 14:00:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Klarita

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: Lea105
Veljavna evropska zdravstvena kartica krije nujno zdravstveno pomoč v državah EU. In Avstrija je članica EU, porod pa je tudi nujna zadeva, ne?!


Ne, porod ne spada pod nujno zdravstveno pomoč, sploh če greš rodit z napotnico.


To smo že ugotovili...par krat. In to je tudi edini argument, ki ga skoz ponavljate.


Ja no, saj potem pa itak ni kaj za debatirat.

(odgovor članu Klarita)
  Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 14:11:41   
rija
pia moja draga: če že govorimo o moralnosti, sposobnosti zdravnikov....pa kako je zdravstveno osebje pri nas slabo zapisano...

zakaj le?

a sem jaz prespala kakšen primer, da medicinsko osebje bukne pri pacientu, ta umre in da je za to tudi odgovarjaluser posted image

na zahodu si zgodovina, pri nas pa brat kočevskega medveda.

torej ne mi o tem, kak ste bogi. mam preveč slabih izkušenj, ne na porodnem oddelku, z našimi sestrami. predvsem sestrami. saj zdravnikov tak ni velikokrat okrog.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 15:00:50   
brencacka
Pia,
statistike o dogodkih v porodnisnicah me ne zanimajo. Zame je dovolj, da ena sama mamica ni dobila CR, ker ni bilo anastezista. Ce bi bila to moja zgodba in ce bi bilo zaradi tega z otrokom povrh se kaj narobe, vem, da bi s tem v zivela SAMA, debate o porodnisnici pa bi se nadaljevale. Moje razmisljanje je, da bom za svojega nerojenega otroka naredila najvec, kar lahko in ga ne bom prepuscala nakljucnim trenutnim razmeram v porodnisnici.

Kot zdravnica pa bi lahko vedela, da ljudje enako intenzivne bolecine razlicno prenasamo, tako da ce katera mamica ne sodeluje pri porodu, verjetno ima dobre razloge za to. Razlika je, ce imas pred porodom 8 mesecev strogega pocitka ali pa ce se lahko do konca sportno udejstvujes. Ce si dete posteno namota popkovnico okrog okoncin, ga niti mamica z zelezno voljo ne more iztisniti.

Osebno poznam dve porodnici, ki sta s precejsnjimi komplikacijami rodili v Fb in sta obe rekli, da bi sli zagotovo tudi vdrugo roditi tja. Sama sem imela po prvem porodu v Fb velike tezave z dojenjem in kar nekaj mamic nas je bilo takih. Sestre v sobi za dojenje so se na vse pretege trudile, da bi nam pomagale. Priznam, da je imela vsaka svojo filozofijo glede dojenja, zato sem dobila najmanj deset razlicnih navodil, kako dojiti, kar me je precej zmedlo. Nikoli pa ni bila nobena nesramna, ceprav so bile velikokrat "v luftu"od preobilice dela.



(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 15:52:40   
Pia77
Itak, da mi je zal, da sem sploh kaj napisala.

Samo nekaj stvari, potem pa se za vedno poberem s te teme.

1. Ne podpiram tega, da bi komurkoli zaračunali porod v Fb za nazaj.
2. Vsakodnevno vidim, kako ZZZS krni pravice iz naslova obveznega zdravstvenega zavarovanja, tako da me ne bi čudilo, če ne bi hoteli plačevati porodov v Feldbachu. In ne jokajte o slovenski nataliteti, ker to ni edini problem. Kaj pa prometne nesreče, bolezni srca in ožilja, ipd.
3.Večinoma Štajerke in Prekmurke se zatekate v Fb na na stroške ZZZS... A je to fer do tistih, ki se morajo za približno podoben nadstandard v Postojni konkretno izkašljati iz lastnega žepa?
4. rija: Ze ves čas tipkam o tem, kako ni fer, da se vse osebje meče v isti koš. Sicer ne vem, kaj si ti po poklicu, ampak zakaj nihče nikoli tako vztrajno in javno ne govori ČEZ VSE učiteljice, vse prodajalke, vse zaposlene v javni upravi... VEDNO pa čez vse zdravnike/sestre?
5. brencacka: 'kot zdravnica bi lahko vedela' - itak da vem, da imajo eni mikronski bolečinski prag, eni pa kilometrskega. Zanimivo pa, da imajo nekateri vedno razloge za to, da se v bolnici obnašajo, kakor se, medtem ko osebje pa skoraj vedno naredi kaj nestrokovnega. (Seveda v SLO. V Fb pa vsi zlato serjejo in nikoli ne naredijo nobene napake.)
6. Glavna pomanjkljivost slovenskega zdravstva ni pomanjkanje strokovnosti, ampak pomanjkanje čisto navadnega prijaznega in vljudnega obnašanja, empatije. Kar pa pri obravnavi visoko-estrogensko-progesteronskih tempiranih bomb včasih ni tako enostavno.
7. Nikoli na vsetu za noben denar ne bi hotela biti porodničar v Sloveniji. Nobenih dobrih kapacitet, pričakovanja vseh pa ohoho.
8. Laiki vedno gledate na vse črno-belo. Ali je najboljši, ali pa je mazač, ki je vse zašuštral. Vmesnega ni.
9. Adijo. Sanjski porod v najboljši zdravstveni ustanovi na svetu, pri najboljšem zdravniku vam želim. In predvsem čim manj stika z zdravstvom, sploh slovenskim (nikoli ne veš, kdaj te bo kdo ubil, a ne?)

(odgovor članu brencacka)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 16:01:22   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Pia77
Kar nekajkrat sem bila že priča žolčnim razpravam ljudi o nesposobnosti zdravnikov... ki so nenadoma utihnili in se pričeli opravičevati in sladkati, ko so izvedeli, da sem medicinka. Utopili bi nas v žlici vode... če nas ne bi t pa tam kdaj zelo potrebovali.


Normalno da je tako. Ker naš zdravstveni sitem ne funkcionira po tem kdo kdaj rabi pomoč ampak kdo kdaj koga pozna!


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 16:09:49   
bumerang
Bom komentirala samo še tole. Ostalo se mi ne da.

IZVIRNO SPOROČILO: Pia77
9. Adijo. Sanjski porod v najboljši zdravstveni ustanovi na svetu, pri najboljšem zdravniku vam želim. In predvsem čim manj stika z zdravstvom, sploh slovenskim (nikoli ne veš, kdaj te bo kdo ubil, a ne?)


Ni problem v tem, kdo bo kdaj koga ubil, problem je v tem, če bo za to odgovarjal. Ker KO v tujini kdo umre pri operaciji ali v bolnici po hitri hospitalizaciji, javni tožilec AVTOMATIČNO sproži preiskavo in razišče vse okoliščine in marsikateri zdravnik odgovarja za svoje napačne odločitve. Kar pomeni, da stokrat dobro premisli kaj bo naredil oz. glede na slovenske izkušnje, če res ne bo dvignil svoje riti s stola ali postelje, preden kaj naredi.
Tega manjka v Sloveniji! Odgovornosti za svoje (ne)delo!

Kot sem že par strani nazaj zapisala, rodila sem v tujini. Na srečo ne čakam nobenega računa, ker imam zdravstveno zavarovanje tudi v tujini. In čisto v vseh primerih, v katerih sem iskala zdravstveno pomoč tam, lahko rečem, da se lahko naši zdravniki skrijejo in predvsem sramujejo!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 16:11:24   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Pia77

4. rija: Ze ves čas tipkam o tem, kako ni fer, da se vse osebje meče v isti koš. Sicer ne vem, kaj si ti po poklicu, ampak zakaj nihče nikoli tako vztrajno in javno ne govori ČEZ VSE učiteljice, vse prodajalke, vse zaposlene v javni upravi... VEDNO pa čez vse zdravnike/sestre?


jaz sem trgovka in se v osnovi enako prijazno posvetim vsem strankam. in se za vse enako potrudim. in veljam za dosti prijazno. itak, da pač tudi mene katera ne mara....enako zahtevam od mojih zaposlenih. pa moj poklic ni življensko pomemben, niti ne lajša bolečin, ne odpravlja osebnih stisk...

OBSTAJAJO prijazne sestre in zdravniki. Seveda.
Edino veš kaj je razlika med našimi ustanovami in recimo porodnišnico Feldbach? To namreč lahko iz izkušenj primerjam....

Da pri nas take prijazne iščeš z lupo in maš prekleto srečo, da kero najdeš. Izvzemam sestre na GK v Lj in na gin. oddelku Jeseniške bolnišnice. Od teh bi se dalo v slovenščini česa naučit, pa delajo za isto plačo kot vse ostale.
V Feldbachu pa so bile od prve do zadnje vse take.

Pia, torej veš kaj je problem pri nas....in če si zdravnica, naredi nekaj, da bomo lahko pacienti spremenili mnenje o vas.



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 16:16:34   
S@nta
Se ne strinjam s tem, da kar seješ to žanješ, vsaj ne kot praviš ti.
Pri nas je ravno obratno, bolj si grob z njimi in vzvišen, bolj so one priliznjene in prijazne, ker se te bojijo.
Jaz pa, ki freht ne znam kar tako bit in vedno probam najprej  z lepega, si pri meni vse upajo in si dovolijo biti nesramne!

(odgovor članu dadica)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 16:17:12   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Pia77

3.Večinoma Štajerke in Prekmurke se zatekate v Fb na na stroške ZZZS... A je to fer do tistih, ki se morajo za približno podoben nadstandard v Postojni konkretno izkašljati iz lastnega žepa?


zdaj ga pa biksaš....kdaj pa je bilo življenje fer?

Samo za primer: a je fer, da mogoče marsikateri prekmurec ne more študirat v ljubljani, ker si ne more privoščiti stroškov, ki nastanejo z bivanjem tam, prevozom. Medtem ko ljubljančani lepo živijo doma.....user posted image
A je fer, da je mene vsaka pot do LJ med postopkom IVF stala časa in živcev in v končni fazi tudi dopusta, denarja.......za razliko od nekoga iz LJ.....potem naj ta oddelek privlečejo še v MS, da bo FER do vse tistih, ki se fijakamo ali do mb ali do Lj.....

In ti se greš zapičiš v tisto peščico ljudi, ki so iz takih ali drugačnih razlogov šli v FB?  In razglabljaš o fer življenju?

Mater si me razkurila.....user posted image  

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 16:22:41   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: S@nta

Pri nas je ravno obratno, bolj si grob z njimi in vzvišen, bolj so one priliznjene in prijazne, ker se te bojijo.



s tem se popolnoma strinjam.

dokler sem bila prijazna, sem bila zadnje sviralo in so na mojega otroka vsi po vrsti pozabljali. pozabljali dati antibiotik, pozabljali vstaviti infuzijo.....nič. samo vedno znova so ga zaradi pozabljivsti matrali. vedno znova.

dokler se mi ni strgalo in sem popenila. ampak res popenila.
od takrat naprej je dobil oskrbo, kot si jo zasluži. vsak. ne samo moj, ki ma pač pitbula za mater. in niso več pozabljali nanj.



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu S@nta)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 17:40:26   
kaya2007
sem že napisala celo klobaso, pa me je vrglo ven user posted image  še enkrat na kratko:

pri nas moraš imeti veze, da se do tebe obnašajo normalno-tako kot se v FB obnašajo v vsakem primeru. govorim iz lastnih izkušenj, imam veze in sem bila v FB user posted image  zato ne bom na dolgo razlagala

ko bodo pri nas imeli storitve in odnose urejene na tak način kot v FB, bom šla mogoče rodit tudi k nam. gor sem šla, ker se potrudijo, te ne režejo brez potrebe, ne čakajo s CR če se zaplete in ti dajo EA kadarkoli-brez odklapljanja na koncu in drugih čudnih omejitev, ki jih imajo v slo.

fer-nefer...če ti je FB predaleč greš lahko tudi drugam v avstrijo, je povsod isto kot v FB-preverjeno, so prijateljice rojevale tudi drugje (celovec...). Jaz sem šla iz LJ v FB, ko mi je odtekla voda...torej se tudi to da. 

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 17:42:20   
mojca83
Marsikatero mamico sem gledala ki je bila v bolnici in se je do sestre obnašala manj vredno, češ saj ona je v službi ona to mora.Napaka! Malo več spoštovanja do osebja, pa bo tudi odnos njih drugačen do vas!


Bravo-se strinjam! Nosečnice smo tako ali tako bolj občutljive, takoj po rojstvu še pa bolj. Pri nas v slo je pa praksa taka, da ko bolan človek rabi nekaj je lahko ves prijazen in potrpežljiv, ko pa pride v bolnico zdrav(porodnica) pa se tudi takoj začne drugače obnašati do vseh. S tem mislim na osebje in na ostale paciente v bolnici. Predvsem pri sobivanju dveh porodnic v sobi.  Kar žanješ to tudi dobiš!! Povsod! In vsi smo samo ljudje, vsi imamo kdaj slab dan pač se enim to pozna na obrazu drugim pa ne in potem so pa že sestre tečne in ne vem kaj še vse...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 17:42:56   
kaya2007
kar se pa plačevanja tiče, bi ZZZS moral plačat vsaj toliko kot plačajo, če greš rodit v SLO. kdo pa so oni, da ti bojo govorili kje boš rodil, saj je tvoje telo! in če moraš sam doplačat razliko, tudi prav, to mi je še logično.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 18:09:36   
Klarita
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

kar se pa plačevanja tiče, bi ZZZS moral plačat vsaj toliko kot plačajo, če greš rodit v SLO. kdo pa so oni, da ti bojo govorili kje boš rodil, saj je tvoje telo! in če moraš sam doplačat razliko, tudi prav, to mi je še logično.


Se strinjam. Jaz in tudi marsikatera od kolegic, ki so rodile gori, bi bile takoj pripravljene plačat razliko, ki bi nastala med porodom v MB in FB. Kaj mislite, da je bilo nam se fajn vozit gor, če imam jaz recimo MB porodnišnico 3 min od doma? Ne, ni mi bilo fajn se gor vozit in mojemu dragemu tudi ne, ampak sva oba vedela, da drugače ne gre, ker se pač nebi rada pustila mučit v Mariboru, sploh če mislima imeti še enega otroka.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 18:11:49   
Klarita
IZVIRNO SPOROČILO: Pia77

Zanimivo pa, da imajo nekateri vedno razloge za to, da se v bolnici obnašajo, kakor se, medtem ko osebje pa skoraj vedno naredi kaj nestrokovnega. (Seveda v SLO. V Fb pa vsi zlato serjejo in nikoli ne naredijo nobene napake.)
6. Glavna pomanjkljivost slovenskega zdravstva ni pomanjkanje strokovnosti, ampak pomanjkanje čisto navadnega prijaznega in vljudnega obnašanja, empatije. Kar pa pri obravnavi visoko-estrogensko-progesteronskih tempiranih bomb včasih ni tako enostavno.
7. Nikoli na vsetu za noben denar ne bi hotela biti porodničar v Sloveniji. Nobenih dobrih kapacitet, pričakovanja vseh pa ohoho.
8. Laiki vedno gledate na vse črno-belo. Ali je najboljši, ali pa je mazač, ki je vse zašuštral. Vmesnega ni.
9. Adijo. Sanjski porod v najboljši zdravstveni ustanovi na svetu, pri najboljšem zdravniku vam želim. In predvsem čim manj stika z zdravstvom, sploh slovenskim (nikoli ne veš, kdaj te bo kdo ubil, a ne?)


Ga. doktor, saj mogoče imaš v marsičem prav in vem, da vas ne obravnavajo in plačujejo dovolj, ampak za to nismo krivi mi, sicer pa ste to vedeli, ko ste študirali. Pri nas pač take zdravnike ali strokovne delavce, ki hočejo spremenit sistem, dajejo v nič, žal.
Res je zanimivo, da je toliko negativnih zgodb v Sloveniji in same lepe izkušnje iz Feldbacha, tudi meni je to fenomen. Iz tega se da veliko razbrat pa je ogromno slovenk gori rodilo.
Tisto o tempiranih bombah je mogoče tudi res, ampak sem doživela obnašanje avstrijk v sobi (sem bila najprej med samimi avstrijkami), ki so se obnašale do osebja dobesedno kot, da so jim sestre in babice osebne sluge pa zaradi tega nobena ni bila tečna in zdirčna, k večjemu še bolj prijazne in ustrežljive so bile. (čeprav bi mogoče najraje katera znorela in porodnico stolkla).

Najlažje je rečt, te pa idite tam kjer vam je najboljše, kot pa se potrudit in sistem spremenit. Mi laiki posplošujemo in vas mečemo v isti koš, vi strokovnjaki pa itak niste nikoli pripravljeni sprejet kritike in se poskušat spremenit.

< Sporočilo je popravil Klarita -- 24.1.2008 18:16:48 >

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 18:33:13   
saline
IZVIRNO SPOROČILO: Klarita

Kaj mislite, da je bilo nam se fajn vozit gor, če imam jaz recimo MB porodnišnico 3 min od doma?


Ja sirote, kake mučenice ste!!!! Tak daleč ste se morale vozit?? Zdaj pa vam bodo v bodoče še kasiraliuser posted image .
Res se mi smilite, najboljše, da še dodaten denar zahtevate za potne stroške, kilometrino in čas, ki ste ga porabile, da ste se pripeljale gor in dol. Pa seveda za povzročene duševne bolečine, ki ste jih bile deležne, ko ste se s težkim srcem odločale, da greste gor.user posted image

Da me ne bo kap, no.

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 18:35:47   
saline
IZVIRNO SPOROČILO: Pia77

Itak, da mi je zal, da sem sploh kaj napisala.

Samo nekaj stvari, potem pa se za vedno poberem s te teme.

1. Ne podpiram tega, da bi komurkoli zaračunali porod v Fb za nazaj.
2. Vsakodnevno vidim, kako ZZZS krni pravice iz naslova obveznega zdravstvenega zavarovanja, tako da me ne bi čudilo, če ne bi hoteli plačevati porodov v Feldbachu. In ne jokajte o slovenski nataliteti, ker to ni edini problem. Kaj pa prometne nesreče, bolezni srca in ožilja, ipd.
3.Večinoma Štajerke in Prekmurke se zatekate v Fb na na stroške ZZZS... A je to fer do tistih, ki se morajo za približno podoben nadstandard v Postojni konkretno izkašljati iz lastnega žepa?
4. rija: Ze ves čas tipkam o tem, kako ni fer, da se vse osebje meče v isti koš. Sicer ne vem, kaj si ti po poklicu, ampak zakaj nihče nikoli tako vztrajno in javno ne govori ČEZ VSE učiteljice, vse prodajalke, vse zaposlene v javni upravi... VEDNO pa čez vse zdravnike/sestre?
5. brencacka: 'kot zdravnica bi lahko vedela' - itak da vem, da imajo eni mikronski bolečinski prag, eni pa kilometrskega. Zanimivo pa, da imajo nekateri vedno razloge za to, da se v bolnici obnašajo, kakor se, medtem ko osebje pa skoraj vedno naredi kaj nestrokovnega. (Seveda v SLO. V Fb pa vsi zlato serjejo in nikoli ne naredijo nobene napake.)
6. Glavna pomanjkljivost slovenskega zdravstva ni pomanjkanje strokovnosti, ampak pomanjkanje čisto navadnega prijaznega in vljudnega obnašanja, empatije. Kar pa pri obravnavi visoko-estrogensko-progesteronskih tempiranih bomb včasih ni tako enostavno.
7. Nikoli na vsetu za noben denar ne bi hotela biti porodničar v Sloveniji. Nobenih dobrih kapacitet, pričakovanja vseh pa ohoho.
8. Laiki vedno gledate na vse črno-belo. Ali je najboljši, ali pa je mazač, ki je vse zašuštral. Vmesnega ni.
9. Adijo. Sanjski porod v najboljši zdravstveni ustanovi na svetu, pri najboljšem zdravniku vam želim. In predvsem čim manj stika z zdravstvom, sploh slovenskim (nikoli ne veš, kdaj te bo kdo ubil, a ne?)


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 18:38:44   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: Pia77

IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR
Nisem Bog, res ne. Tudi sama na nek način delam v zdravstvu. In tudi poznam VELIKO ljudi, ki so zdravniki, medicinske sestre. Lahko pa predstaviš ta tvoj pogled, da bomo imeli kaj od tega. Ne glede na to, da praviš, da jaz bluzim tudi ti ne poveš čisto nič?


Pia, OK, potem pa tak povej..

Lej, jaz izredno cenim zdravnike in skoraj nikoli ne govorim čez njih, ponavadi jih na kakšnih temah o "umrla mlada porodnica" celo zagovarjam, ker vem da niso bogovi in da se včasih ne da naredit vsega.

Moti me sam sistem, to da nimaš izbire. Lej, če si zdravnica dobro veš koliko k hitrejšemu porodu prispeva vertikalni položaj med popadki, sproščenost porodnice in še kaj. Vem, da je marsikatera želja neuresničljiva, se mi pa zdi pomembno da se potrudi koliko je pač mogoče. Mene osebno najbolj moti ta ukalupljenost v sistem in medikaliziranje poroda ko to res ni potrebno. Pa serijsko rezanje presredkov.. Ne vem.

Motilo me je tudi kup drugih stvari. To, da me ni NIKOLI noben vprašal, ko so mi dajali injekcije, dodajali oksitocin. Na cajte sem bila kot zrezek, ki se obrača iz enega boka na drugega in čaka, da bo izpljunil otroka. Ja pa motilo me je to, da so mi dobesedno iztrgali posteljico iz mene, brez vprašanja s pomočjo treh sester, ena vlekla, dve pa pritiskali na trebuh, da sem imela podplutbe. Da ne govorim kakšne so možne posledice takega početja. Sorry, ampak sveskupaj sem občutila kot nasilje nad svojim telesom. Pri prvem porodu sem imela eno mlado zdravnico, ki me je zašila, bila je super, lahko se tastari skrijejo.. Lepo in skrbno me je zašila.

In rada bi, da bi bilo pri nas tako, kot je v Feldbachu, kjer imaš možnost izbire. Ja, to sem najbolj pogrešala. Pa da me nekdo obravnava kot človeka.

Šive na viziti so gledali iz daljave dveh metrov. user posted image user posted image

Pia, ne jemlji tega osebno, ne želim ti da bi tako poskrbeli za tebe, ampak res ni bilo fajn.. In ker sem imela  pri drugem porodu otroka s hudim intercerebralnim hematomom, sama razpadle porodne šive in mastitis, sem si lahko podrobno ogledala cel sistem. Bolje da sploh ne začnem. 

Pia77, največ kar boš lahko naredila v svojem poklicu je, da poskusiš stopit iz večine zdravnikov. S svojim pogledom in razmišljanjem. Taki so mi najljubši. Občutek za ljudi.

Morda se kdaj srečava. user posted image  
Pa vse dobro.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 18:42:36   
Klarita
IZVIRNO SPOROČILO: saline

IZVIRNO SPOROČILO: Klarita

Kaj mislite, da je bilo nam se fajn vozit gor, če imam jaz recimo MB porodnišnico 3 min od doma?


Ja sirote, kake mučenice ste!!!! Tak daleč ste se morale vozit?? Zdaj pa vam bodo v bodoče še kasiraliuser posted image .
Res se mi smilite, najboljše, da še dodaten denar zahtevate za potne stroške, kilometrino in čas, ki ste ga porabile, da ste se pripeljale gor in dol. Pa seveda za povzročene duševne bolečine, ki ste jih bile deležne, ko ste se s težkim srcem odločale, da greste gor.user posted image

Da me ne bo kap, no.


Toliko o preseranciji z moje strani. S tvoje strani pa je sama faušija. Bodi srečna, če si rodila brez zapletov (sicer ne vem kje pa me tudi ne zanima), ampak očitno gre tebi ta FB ful v nos. Nima smisla s tabo debatirat, ker itak nočeš razumet.

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 18:44:01   
saline
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang


Ni problem v tem, kdo bo kdaj koga ubil, problem je v tem, če bo za to odgovarjal. Ker KO v tujini kdo umre pri operaciji ali v bolnici po hitri hospitalizaciji, javni tožilec AVTOMATIČNO sproži preiskavo in razišče vse okoliščine in marsikateri zdravnik odgovarja za svoje napačne odločitve.


Ma nemoj! In ti si seveda z vsemi sankcijami natančno poučena, ker dnevno spremljaš tuje medije!
Pa se preseli že končno enkrat v Avstrijo ali Švico, kjer je tako z rožicami postlano in vse taaaako štima. Itak boš kmalu uvidela, da njihovo socialno zdravstvo še dosti bolj smrdi in je dosti bolj krivično kot naše. Če nimaš na tone denarja, seveda, z denarjem se itak vedno in povsod da vse!

Mi ostali 'navadni' pa bomo še vedno gnili v tej zarukani Sloveniji, in si poskušali olepšat življenje brez nerganja kroničnega nezadovoljstva z vsem, s čimer imamo opravka...
Ker pač žal ne delujemo po principu: ker šimfajo drugi, moram pa še jaz!

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 18:53:28   
saline
IZVIRNO SPOROČILO: Klarita

IZVIRNO SPOROČILO: saline

In glede nuhalne, kako pa naj jih po tvoje prisilim, da mi plačajo? da si spremenim letnico rojstva ali kar s uperjeno pištolo na čelo kakega ZZZS uslužbenca?user posted image user posted image


Enostavno, menjaj ginekologa. Jaz sem dobila napotnico kljub temu, da nisem 35, še 30 nisem bila takrat....


Se vidi, da ne poznaš sistema. Preiskavo krije ZZZS in to ni odvisno od ginekologa. Seveda lahko izda napotnico, toda če slučajno dobi finančni nadzor s strani zavarovalnice dobi ta isti ginekolog za plačat kazen v vrednosti ''prekrškov'' (beri: storitev), ki jih je storil. Če si ti na to pripravljena in te boli k..., kar izvoli, jaz nisem in mi na kraj pameti ne pade, da od G zahtevam kaj takega.

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 19:09:14   
Klarita
Čakaj malo saline, malo si narobe razumela. Kje si ti prebrala, da sem jaz od mojega ginekologa zahtevala napotnico za NS? Meni jo je sama napisala in do takrat sploh nisem vedela, da je to plačljivo za nosečnice stare do 35 let. Meni se je zdelo to normalno, dokler mi kolegice niso povedale, da so plačale. Če mi je pa to G. to napisala pa je to njen oz. problem porodnišnice.

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 19:20:12   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: saline

Mi ostali 'navadni' pa bomo še vedno gnili v tej zarukani Sloveniji, in si poskušali olepšat življenje brez nerganja kroničnega nezadovoljstva z vsem, s čimer imamo opravka...
Ker pač žal ne delujemo po principu: ker šimfajo drugi, moram pa še jaz!


a tukaj čevelj žuli?

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 19:23:54   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: saline

Ma nemoj! In ti si seveda z vsemi sankcijami natančno poučena, ker dnevno spremljaš tuje medije!
Pa se preseli že končno enkrat v Avstrijo ali Švico, kjer je tako z rožicami postlano in vse taaaako štima. Itak boš kmalu uvidela, da njihovo socialno zdravstvo še dosti bolj smrdi in je dosti bolj krivično kot naše. Če nimaš na tone denarja, seveda, z denarjem se itak vedno in povsod da vse!

Mi ostali 'navadni' pa bomo še vedno gnili v tej zarukani Sloveniji, in si poskušali olepšat življenje brez nerganja kroničnega nezadovoljstva z vsem, s čimer imamo opravka...
Ker pač žal ne delujemo po principu: ker šimfajo drugi, moram pa še jaz!


Ja, jatvoj. Dnevno spremljam medije tiste države, o kateri govorim, in dnevno berem glavni regionalni časopis. Mimogrede, ni Avstrija.
Tiste države imam tudi državljanstvo in tudi zdravstveno oskrbo, prav tako moj otrok. Na srečo! In ker imam oboje tudi naše države in sem oba sistema imela možnost primerjati, lahko objektivno sodim iz lastnih izkušenj. Če so tvoje drugačne, sem vesela zate!
Če misliš, da lahko v Sloveniji s tonami denarja dobiš dobro obravnavo, se motiš. Potrebuješ denar IN poznanstvo. Sicer te zdravnik vseeno obravnava kot zadnjo smet brez lastne volje in možganov!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Čudni prvi znaki nosečnosti
Včasih prvi znaki nosečnosti niso prav nič romantični oziroma so lahko prav "čudni" in naporni. Kakšni, preverite v čl...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?