|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 19:25:17   
kaya2007
kot je klarita rekla, ogromno je odvisno od ginekologa..kolikor vem ti zzzs med nosečnostjo plača 2 ali 3 ultrazvoke, meni so ga delali na vsakem pregledu...nekatere so pošiljali na lastne stroške na razne krvne preiskave (toksoplazmoza itd.), drugim so to sami naredili, seveda na stroške zavarovalnice...

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 19:28:12   
kaya2007
Potrebuješ denar IN poznanstvo


točno tako, imam kolegico z ogromno denarja, ki je v LJ porodnišnici tudi vsem povedala, da je pripravljena plačat VSE in še več, samo da bi bila obravnavana kot npr. v Avstriji (možnost CR itd.) pa tudi to ni naletelo na plodna tla. bilo je še slabše, ker jim je šlo očitno v nos, da lahko plača.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 19:30:00   
Klarita
Začne se že pri materinskih knjigah, ene so jih mogle plačat, druge smo jih dobile zastonj...ene od občin dobijo veliko denarja, za porod, ene manj, spet druge pa nič. Da o hrani sploh ne govorim, jaz imam to srečo in jo dobim na recept, kolegica ima srečo, da doji, sicer bi vsako škatlo hrane mogla sama plačat.
Sistem je v kuuser posted image .

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Porodnišnica v Feldbachu bo začela pošilj...
24.1.2008 19:33:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

kot je klarita rekla, ogromno je odvisno od ginekologa..


Nekaj pa tudi od nas samih :).

S človeškim pristopom do zdravniškega osebja se da veliko zmenit user posted image .
Če mi gre pa kaj v nos, se pa kar s konkretno osebo spičim. Ponavadi pomaga.

(odgovor članu kaya2007)
  Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Porodnišnica v Feldbachu bo začela pošilj...
24.1.2008 19:39:03   
Klarita
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

kot je klarita rekla, ogromno je odvisno od ginekologa..


Nekaj pa tudi od nas samih :).

S človeškim pristopom do zdravniškega osebja se da veliko zmenit user posted image .

Če mi gre pa kaj v nos, se pa kar s konkretno osebo spičim. Ponavadi pomaga.


Se strinjam, čeprav vedno pa prijaznost tudi ne rodi prijaznost. Par krat sem naletela na ignoranco.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 19:39:55   
saline
IZVIRNO SPOROČILO: Klarita


Sploh pa mi ni jasno, zakaj so tako hudo proti CR.


Nihče ni proti CR, če je ta indiciran, oziroma, da se izvede, ko je to potrebno, da se preprečijo hude komplikacije pri mamici ali otročku.
Nikakor pa ni CR poseg, ki bi ga izvajali kar tako, saj obstaja veliko tveganje za mamico (anestezija) , še bolj pa je ogrožen otrok. Otroci, rojeni s CR nimajo stimulusa za vdih, tako kot tisti, ki so se spuščali po porodnem kanalu, in jih je treba velikokrat predihavati (beri oživljati), preden sami zadihajo. Zato pa je pri porodu s CR vedno prisoten tudi pediater, kar za normalen naravni porod ne velja.

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Porodnišnica v Feldbachu bo začela pošilj...
24.1.2008 19:43:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Klarita

Se strinjam, čeprav vedno pa prijaznost tudi ne rodi prijaznost. Par krat sem naletela na ignoranco.


Takrat se pa spičim, na suho.

(odgovor članu Klarita)
  Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 19:47:14   
Klarita
Glej, jaz osebno nebi nikoli želela prostovoljno imeti CR, ampak ker sem imela zastoj poroda je pač bilo urgentno.
Govorim za znanke in prijateljice, ki so se morale mučiti ure in ure, predenj so jim naredili CR, čeprav so po UZ vedeli, da so otročki preveliki za mamice. Jaz pač nisem mazohist, da bi se pustila mučit in tega sem se najbolj bala, zato sem šla gor, ker sem vedela, da me ne bodo pustili se mučit ure in ure.

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 19:54:18   
srilanka
IZVIRNO SPOROČILO: saline

Nihče ni proti CR, če je ta indiciran, oziroma, da se izvede, ko je to potrebno, da se preprečijo hude komplikacije pri mamici ali otročku.
Nikakor pa ni CR poseg, ki bi ga izvajali kar tako, saj obstaja veliko tveganje za mamico (anestezija) , še bolj pa je ogrožen otrok. Otroci, rojeni s CR nimajo stimulusa za vdih, tako kot tisti, ki so se spuščali po porodnem kanalu, in jih je treba velikokrat predihavati (beri oživljati), preden sami zadihajo. Zato pa je pri porodu s CR vedno prisoten tudi pediater, kar za normalen naravni porod ne velja.



Cr je predrag, da bi ga kar tako izvajali, pa tudi je operacija. A spet je razlika v cr v mb in fb. V mb ne dajejo spinalne analgezije in dajo polno narkozo, medtem ko polne narkoze v fb ne dajejo, ampak priporočajo spinalno, ker je boljša za mamico in dojenčka. Poleg tega je tako omogoče prvi podoj,...
joj, pa o vsem tem smo že toliko pisali.Pa tudi v fb se ne čaka tako dolgo. Moje dete je imelo obseg glavice 38 in sem imela cr (priporočan), v mb mi obsega glavice niso niti merili in mi zaradi tega ne bi šli delat cr.


(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 20:19:06   
saline
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

Imam kolegico z ogromno denarja, ki je v LJ porodnišnici tudi vsem povedala, da je pripravljena plačat VSE in še več, samo da bi bila obravnavana kot npr. v Avstriji (možnost CR itd.) pa tudi to ni naletelo na plodna tla.


Ja super, kak fajn kolegico imaš! Čestitam!!! In ona se s tem še veselo hvali??? In če bi taisti zdravnik vzel denar, bi ga itak zopet tožila in šimfala, da sprejema podkupnino!
Itak nikoli ni prav, karkoli bi naredil.
Če ne veš, se to šteje za KORUPCIJO!
Pa lep pozdrav tebi in tvoji fajn kolegici! Drugič pa naj raje tebi da tisti denar, pa boš lahko šla v Feldbach!user posted image

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 21:38:27   
kaya2007
Ja super, kak fajn kolegico imaš! Čestitam!!! In ona se s tem še veselo hvali??? In če bi taisti zdravnik vzel denar, bi ga itak zopet tožila in šimfala, da sprejema podkupnino!
Itak nikoli ni prav, karkoli bi naredil.
Če ne veš, se to šteje za KORUPCIJO!
Pa lep pozdrav tebi in tvoji fajn kolegici! Drugič pa naj raje tebi da tisti denar, pa boš lahko šla v Feldbach!


hvala ker si mi polepšala večer, prav nasmejala si me!!! user posted image  pokazala si svojo mentaliteto, očitno sploh ne dojela o čem teče beseda (ne govorimo o tem kdo ima koliko denarja, ampak o tem, da pri nas ni nič bolje, tudi če si pripravljen plačati zdrvastveno storitev) in jasno pokazala tipično "foušarijo" user posted image  user posted image  a te res tok zlo boli, če ima kdo več kot ti? o svojem finančnem stanju pa s tabo res ne mislim razpravljati, sem pa očitno bila v FB-zato pa sodelujem v tej temi. še enkrat hvala, super si user posted image

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 21:43:34   
saline
IZVIRNO SPOROČILO: srilanka

IZVIRNO SPOROČILO: saline

Nihče ni proti CR, če je ta indiciran, oziroma, da se izvede, ko je to potrebno, da se preprečijo hude komplikacije pri mamici ali otročku.
Nikakor pa ni CR poseg, ki bi ga izvajali kar tako, saj obstaja veliko tveganje za mamico (anestezija) , še bolj pa je ogrožen otrok. Otroci, rojeni s CR nimajo stimulusa za vdih, tako kot tisti, ki so se spuščali po porodnem kanalu, in jih je treba velikokrat predihavati (beri oživljati), preden sami zadihajo. Zato pa je pri porodu s CR vedno prisoten tudi pediater, kar za normalen naravni porod ne velja.



polne narkoze v fb ne dajejo, ampak priporočajo spinalno, ker je boljša za mamico in dojenčka.




Pa ne mislit, da pri spinalni anesteziji niso mogoči zapleti. Sicer jih je manj kot v splošni, a vendar-Krvavitev v spinalni kanal in posledična trajna paraplegija naprimer.

(odgovor članu srilanka)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 21:51:04   
saline
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

Ja super, kak fajn kolegico imaš! Čestitam!!! In ona se s tem še veselo hvali??? In če bi taisti zdravnik vzel denar, bi ga itak zopet tožila in šimfala, da sprejema podkupnino!
Itak nikoli ni prav, karkoli bi naredil.
Če ne veš, se to šteje za KORUPCIJO!
Pa lep pozdrav tebi in tvoji fajn kolegici! Drugič pa naj raje tebi da tisti denar, pa boš lahko šla v Feldbach!


hvala ker si mi polepšala večer, prav nasmejala si me!!! user posted image  pokazala si svojo mentaliteto, očitno sploh ne dojela o čem teče beseda (ne govorimo o tem kdo ima koliko denarja, ampak o tem, da pri nas ni nič bolje, tudi če si pripravljen plačati zdrvastveno storitev) in jasno pokazala tipično "foušarijo" user posted image  user posted image  a te res tok zlo boli, če ima kdo več kot ti? o svojem finančnem stanju pa s tabo res ne mislim razpravljati, sem pa očitno bila v FB-zato pa sodelujem v tej temi. še enkrat hvala, super si user posted image

Saj si tudi ti mene s to kolegico fino nasmejala, svoj pravi obraz si pa pokazala ti in tvoja prijateljica, ki misli, da se za denar vse da.
Jok, brate, so še pošteni ljudje na tem svetu in vsak ne pade na take finte. Če sem pa po tvoje tupa in fouš, ker si to predstavljam za korupcijo, sem pač tupa, bog pomagaj. user posted image

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 21:58:13   
kaya2007
pa še nekaj definicij korupcije:

1. korupcija je zloraba javnega položaja v zasebno korist.
2. Korupcija pomeni podkupovanje in katero koli drugo obnašanje v povezavi z osebo, ki so ji zaupana pooblastila v javnem ali zasebnem sektorju in ki krši svoje dolžnosti, ki izhajajo iz položaja javnega uslužbenca, osebe, zaposlene v zasebnem sektorju, neodvisnega zastopnika ali iz katerega drugega položaja in ki ima za cilj pridobiti si kakršne koli nezakonite prednosti zase ali za druge osebe.
3. korupcija je definirana kot zloraba zaupanega pooblastila za zasebno korist.

hmmm, nič ne piše, da bi bilo plačilo zdravstvene oskrbe/storitve kakorkoli koruptivno user posted image


(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 22:02:19   
saline
No, saj si sama definirala: najdeš se v točki 2.

Sicer pa se mi sploh več ne da debatirat na tej temi, ker itak nikamor ne pridemo. Sem povedala, kar sem hotela.
In  življenje je lepo user posted image  in si ga ne mislim greniti s tovrstnimi debatami, od katerih je edini hasek ta, da mi dviguje žolč in želodčno vsebino.

Pa veselo debatiranje še naprej!

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 22:05:31   
kaya2007
no, še enkrat, če te je zaslepil denar in nisi razumela mojega posta..rekla je, da bo plačala vse-zdravstvene storitve namreč (to so tiste stvari, ki ti jih ponavadi krije zavarovalnica.porod, CR, ležanje v porodnišnici...), ne pa počitnice na bora bori za celotno zdravstveno osebje. kapiš?

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 22:06:45   
kaya2007
in ja, lahko noč tudi tebi user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 22:19:30   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: srilanka

Cr je predrag, da bi ga kar tako izvajali, pa tudi je operacija. A spet je razlika v cr v mb in fb. V mb ne dajejo spinalne analgezije in dajo polno narkozo, medtem ko polne narkoze v fb ne dajejo, ampak priporočajo spinalno, ker je boljša za mamico in dojenčka.


Pri urgentnem cr naj bi se dala popolna narkoza, pri vnaprej dogovorjenem cr zaradi medicinskih indikacij pa lahko spinalna analgezija.

(odgovor članu srilanka)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 22:54:14   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: srilanka

IZVIRNO SPOROČILO: saline

Nihče ni proti CR, če je ta indiciran, oziroma, da se izvede, ko je to potrebno, da se preprečijo hude komplikacije pri mamici ali otročku.
Nikakor pa ni CR poseg, ki bi ga izvajali kar tako, saj obstaja veliko tveganje za mamico (anestezija) , še bolj pa je ogrožen otrok. Otroci, rojeni s CR nimajo stimulusa za vdih, tako kot tisti, ki so se spuščali po porodnem kanalu, in jih je treba velikokrat predihavati (beri oživljati), preden sami zadihajo. Zato pa je pri porodu s CR vedno prisoten tudi pediater, kar za normalen naravni porod ne velja.



Cr je predrag, da bi ga kar tako izvajali, pa tudi je operacija. A spet je razlika v cr v mb in fb. V mb ne dajejo spinalne analgezije in dajo polno narkozo, medtem ko polne narkoze v fb ne dajejo, ampak priporočajo spinalno, ker je boljša za mamico in dojenčka. Poleg tega je tako omogoče prvi podoj,...
joj, pa o vsem tem smo že toliko pisali.Pa tudi v fb se ne čaka tako dolgo. Moje dete je imelo obseg glavice 38 in sem imela cr (priporočan), v mb mi obsega glavice niso niti merili in mi zaradi tega ne bi šli delat cr.




No, jaz sem imela CR v MS. In spinalno analgezijo dajo samo, če ni nobene kontraindikacije - jaz sem imela težave s pritiskom in hrbtenico celo nosečnost in se zdravnica ni strinjala s spinalno analgezijo.

In v MS so mi omogočili prvi podoj - v operacijski; je pa res, da sem imela fantastičnega anastezista (dr. Lansak), ki je poskrbel za to, da sem bila uspavana le 15 minut.

Prvič pa sem imela urgentni CR. Prav tako v MS.

Moje osebno mnenje pa je takšno: Menim, da je najpomembnejše pri porodu to, da G. in babici zaupaš. Jaz sem že drugič rodila v MS in sem bila tako z odnosom kot s strokovnostjo več kot zadovoljna.

Če pa se nekatere odločijo za porod v Fb - sama sem bila tam na NS - naj se, za to, da pa niso plačevale pa niso krive same, amak sistem - saj pa so na ZZZS videli, da so rodile v FB (takrat naj bi bili pristojni pač naredili rez, ne pa da so sedaj naenkrat začeli skakati - ene pa so tam rodile že pred dvema letoma ali pa še več nazaj). Res je, da so vsi prijazni (še posebej dr. Miglar, ki jekljub operaciji počakal, da se je prepričal, da res obvalava nemško), vendar je tudi v MS bilo tako že prvič, sedaj v drug, ko je nova porodnišnica, pa je še boljše.

Sicer pa - vsake oči imajo svojega malarja.
Se pa vidi, da je polna luna:)

(odgovor članu srilanka)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 23:07:41   
runkl
IZVIRNO SPOROČILO: Klarita

Ga. doktor, saj mogoče imaš v marsičem prav in vem, da vas ne obravnavajo in plačujejo dovolj, ampak za to nismo krivi mi, sicer pa ste to vedeli, ko ste študirali. Pri nas pač take zdravnike ali strokovne delavce, ki hočejo spremenit sistem, dajejo v nič, žal.

Najlažje je rečt, te pa idite tam kjer vam je najboljše, kot pa se potrudit in sistem spremenit. Mi laiki posplošujemo in vas mečemo v isti koš, vi strokovnjaki pa itak niste nikoli pripravljeni sprejet kritike in se poskušat spremenit.

mpak za to nismo krivi mi, sicer pa ste to vedeli, ko ste študirali. Pri nas pač take zdravnike ali strokovne delavce, ki hočejo spremenit sistem, dajejo v nič, žal.


Jao jao, sicer sem pa to vedel, ko sem šel študiral ?....... torej, hočeš povedat, da v bistvu se zavedaš, da če ne bi obstajali neumni ljudje, bi bila ti brez zdravnikov??????? V bistvu moraš torej biti srečna in tiho.

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
24.1.2008 23:16:55   
Klarita
Ne runkl, narobe si razumel. Point je v nečem drugem.

(odgovor članu runkl)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
25.1.2008 8:20:38   
gajka
Glede na tole burno debato lahko povzamem samo to, da je skrajni čas, da se v Sloveniji pozabi na socialnost in naj si vsak iz svojega žepa plača svoj nivo zdravstvene oskrbe. Potem pa naj vsak šimfa to, kar si lahko sam privošči z denarjem iz svojega žepa, ne pa iz žepa vseh davkoplačevalcev. Šele potem bo svet fer za vse! Kar seješ, to potem tudi žanješ!

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
25.1.2008 8:41:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Klarita

Ne runkl, narobe si razumel. Point je v nečem drugem.


V čem?

(odgovor članu Klarita)
  Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
25.1.2008 9:57:34   
calenerin


Me pa zanima samo ena stvar:

Koliko od tistih, ki vas je rodilo v Feldbacu vas je rodilo tudi v Sloveniji, da lahko naredite primerjavo?

Pa ne mi zdaj o govoricah tu in tam, hočem primerjavo porodne izkušnje v Sloveniji in Avstriji od ene porodnice.



Rodila sem v MB in v Feldbachu. Tako da imam primerjavo iz lastnih izkušenj. Na kratko pa tako: MB user posted image , Feldbach user posted image .

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
25.1.2008 10:36:07   
gajka
Očitno gre tukaj predvsem za vojno MB:Feldbach. Zakaj pa potem namesto MB ne greste raje na Ptuj, v Slovenj Gradec, Celje...? Mislim, da ni vožnja prav nič daljša kot do FB... Ali pa se motim in so po vašem mnenju vse slovenske porodnišnice zanič? user posted image  Aja, ne, dobre so samo, če se kaj zakomplicira in je luksuzni FB malo predaleč...

(odgovor članu calenerin)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?