|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
25.1.2008 10:47:10   
runkl
Česar ne poznaš, tega se ne bojiš.
Blagor nevednim, kajti njih je nebeško kraljestvo.

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
25.1.2008 10:59:37   
bambi14
Pozdravljene,.....samo za trenutek se ustavim pri vas. Mene čaka to avgusta- upam, da ne v MB--ju.user posted image

Soseda je rodila v ponedeljek ,....21.01,.....porod se je vlekel 20 ur,......standard( velik otrok, ozka medenica,..)
CR so naredili po 20 urah, ker ni bilo anestezista. aprevečkrat se to dogaja,...ali se mi samo zdi...




To je KRIZA: to je bil samo dodatek k debati.
Lep danuser posted image .

< Sporočilo je popravil bambi14 -- 25.1.2008 11:01:34 >

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
25.1.2008 11:14:40   
calenerin
IZVIRNO SPOROČILO: N & B

IZVIRNO SPOROČILO: srilanka

Cr je predrag, da bi ga kar tako izvajali, pa tudi je operacija. A spet je razlika v cr v mb in fb. V mb ne dajejo spinalne analgezije in dajo polno narkozo, medtem ko polne narkoze v fb ne dajejo, ampak priporočajo spinalno, ker je boljša za mamico in dojenčka.


Pri urgentnem cr naj bi se dala popolna narkoza, pri vnaprej dogovorjenem cr zaradi medicinskih indikacij pa lahko spinalna analgezija.


V Feldbachu sem imela urgentni CR in sem dobila spinalno narkozo.



(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
25.1.2008 12:06:13   
srilanka
Moja prijateljica tudi urgentnega, pa je dobila spinalno.

(odgovor članu calenerin)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
25.1.2008 12:33:40   
calenerin
Ne vem, kako lahko nekatere - tiste ki imate toooooooooliko povedati proti Feldbachu - komentirate razliko med porodnišnicami - če pa nimate lastnih izkušenj?? To me pa res user posted image .
Samo to.


(odgovor članu srilanka)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
25.1.2008 12:55:33   
srilanka
Jaz pa imam občutek, da imate tiste, ki ste tako proti Fb, malo preveč časa in se ubadate z našim potencialnim problemom, če nam zavod ne bo kril poroda. Včasih ste prave humoristke.

(odgovor članu calenerin)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
25.1.2008 13:18:37   
kaya2007
bi rekla, da se ta tema tiče tistih, ki so rodili v Fb, tko da sploh ne vem kaj hodite tisti, ki s to porodnišnico nimate veze, sem pametovat!!??

(odgovor članu srilanka)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
25.1.2008 13:32:36   
Raho
Se vidi, da je bila polna luna:)

Vsaka naj gre rodit tja, kjer si pridobi občutek varnosti.user posted image Pa zaradi mene je to lahko FB ali LJ ali pa Mars.



(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
25.1.2008 18:44:17   
brencacka
Je kdo gledal prispevek na RTS glede nase teme? Kaj je bilo povedano?

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
25.1.2008 20:29:19   
maja22tt
Jaz sem čakala, ker sem slišala, da bo ta prispevek danes ob 18.uri pa ni bilo nič. Ali katera ve, kdaj pa bo to objavljeno ker me res zanima kaj so povedali.

(odgovor članu brencacka)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
25.1.2008 21:24:09   
tecka nosecka
SALINE al pod kirim nickom se ze skrivas, kaj te boli da so drugi pametnejsi in grejo kam zelijo rodit po prosti izbiri. Vsi placujemo isto in vsak ima enake moznosti enih jih izkoristijo drugi pac ne, verjetno sodis med druge, pozneja pa jamras ka ti gre hudo.

glej jaz se ne skrivam

miran b.
borstnikova 110
maribor

se upas odkrit iza svojega nicka, ce ne pa kar ostani v tisti zahojeni luknji pa jamraj kak je svet do tebe ne fer, pa naj bo zato se do ostalih.

lp

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
25.1.2008 21:39:14   
Janey
IZVIRNO SPOROČILO: maja22tt

Jaz sem čakala, ker sem slišala, da bo ta prispevek danes ob 18.uri pa ni bilo nič. Ali katera ve, kdaj pa bo to objavljeno ker me res zanima kaj so povedali.


Ni ga bilo, ker je noviraka rekla, da je predoba tema in ima premalo materiala in premalo časa (je bila ob 11 šele v fb na intervjuju), da bi ga zmontirala tako kot ga mora. Jaz bom zvedela hitro kdaj bo in takrat sporočim.


(odgovor članu maja22tt)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
25.1.2008 21:50:34   
Janey
A mi lahko poveste zakaj se prepirate? Vsaka ima lastno odločitev kam bo šla rodit in šla bo nekam kjer se počuti varno. Za vsako porodnišnico se govorijo slabe stvari in za vsako dobre. Žal je pač tako, da je naša mala država takšna, da kamorkoli prideš se najde nekdo, ki se potrudil ti zagreniti dan, pa ali je to sestra, ki sopiha nate, babica, ki je na koncu smene in je utrujena in sitna, porodničar, ki je naučen, da je nekaj več kot smo mi smrtniki...pač žal se to v tujini ne dogaja..ker če bi se to zgodilo bi ta sestra, babica, zdravnik preprosto leteli. Vsak ima kdaj slab dan, ampak delo z ljudni zahteva veliko potrpljenja. Sem bila v Fb in tam se vsi smejijo kot da so zato plačani, v bolnici je tak mir in tišina, otroci spijo in ne jokajo, kak kateri zajoka pride sestra, zdravniki in sestre se hecajo med seboj, tam vlada takšno sproščeno vzdušje, porodne so kot ena velika telovadnica...tam se počutiš kot da si prišel nekam na obisk in ne rodit. Sem bila pa tudi v mb...tukaj so pa več ali manj nervozni, vsi nekam hitijo, redko kdo se ti nasmehne, vprašaj koga in ne ve kaj naj ti odgovori, si zmenjen za sestanek za epiduralno, se pripelješ in sestanek odpade pa tega nihče ne sporoči. Ne rečem, da ni krasnih ljudi. So. Ampak le redki. Če si imel lahek porod je lahko povsod lušno. Tiste ki pa jim ni bilo naklonjeno, pa so če niso imele angela od babice hudo trpele...vendar tiste v fb so manj ker so tamvse babice takše. No hotela sem povedati da odločitev je od vsake posameznice in prosim vas, da to spoštujete in se nehate nategovat kje je bolše in kje ni. Za vsakega je nekje najboljše.

(odgovor članu Janey)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
25.1.2008 21:57:17   
saline
Tecka nosecka, čeprav sem že napisala, dase ne mislim več javljati , ti moram odgovoriti:

Ne skrivam se, marsikdo ve, kdo sem, si pa ti zadnji (zadnja) na svetu, ki bi ti povedala svoje ime , sploh pa po tvojih psiho primitivizmih, ki mi jih pošiljaš na ZS! Me sploh ne ganejo, če je bil to tvoj namen! Tvojega imena si pa niti ne bom poskušala zapomniti, ker me boli patka, kdo, kaj si in kje stanuješ!

Si pa moje poste očitno narobe razumel: mislim, da jaz še najmanj jamram kako je hudo tukaj.
Sicer pa ti itak nimam kaj polagati računov, jaz se imam fajn v svoji zahojeni luknji, če pa ti trpiš ali se pa imaš fajn mi pa veselo dol visi!

Pa lep pozdrav iz zahojene lukne!user posted image

(odgovor članu Janey)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Porodnišnica v Feldbachu začela z pošilja...
25.1.2008 22:45:10   
tecka nosecka
vse si povedala




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Hudo je ce si ujetnik svojih prepricanj.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lea105)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Porodnišnica v Feldbachu začela z pošilja...
26.1.2008 12:33:18   
Zofy
Joj, ste že dosadne, sploh z nekimi prepiri in primitivizmi (žaljenji ipd.). Forumi so namenjeni izmenjavi mnenj in se vidi, da so na tem forumu pretežno babe (in očitno moški z istimi simptomi, saj ima že nick tečka nosečka), ker se je vse skupaj v neko kreganje, žaljenje in blatenje sprevrglo. Brez veze. Mislim, da bi moral moderator zakleniti temo, ker je že zdavnaj zašla...

(odgovor članu tecka nosecka)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Porodnišnica v Feldbachu začela z pošilja...
26.1.2008 14:05:44   
Marusah
Če katero zanima je bil danes v Večeru objavljen članek o porodnišnici Feldbach in o slovenskih user posted image .

_____________________________

"Don´t warry be happy!!!:))"

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
26.1.2008 16:51:27   
Klarita
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

IZVIRNO SPOROČILO: Klarita

Ne runkl, narobe si razumel. Point je v nečem drugem.


V čem?


Sorry Albina, ne da se mi več z vami vsemi debatirat, argumentirat in upravičevat zakaj, kako, kdaj......
Sem povedala kaj sem mislila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
28.1.2008 8:33:46   
2.mama
Na vse prebrano bi dodala samo to:

Mislim, da so naše porodnišnice čisto "zadovoljive" ali pa še kaj več in da nam res ni potrebno iskati pomoči v tujini. V kolikor se posamezna mama pač odloči roditi v tujini, je to njena osebna odločitev, kar pa je tudi stvar (milo rečeno) preserancije. Vsak "nadstandard" se plača in tako je tudi v tem primeru.

Upam, da nisem katere užalila ali prizadela. Samo mislim, da nam zenkrat RES ni potrebno iskati pomoči drugje. Vsaj za neko tako stvar ne, kot je porod.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
28.1.2008 10:02:24   
Klarita
IZVIRNO SPOROČILO: 2.mama

Na vse prebrano bi dodala samo to:

Mislim, da so naše porodnišnice čisto "zadovoljive" ali pa še kaj več in da nam res ni potrebno iskati pomoči v tujini. V kolikor se posamezna mama pač odloči roditi v tujini, je to njena osebna odločitev, kar pa je tudi stvar (milo rečeno) preserancije. Vsak "nadstandard" se plača in tako je tudi v tem primeru.

Upam, da nisem katere užalila ali prizadela. Samo mislim, da nam zenkrat RES ni potrebno iskati pomoči drugje. Vsaj za neko tako stvar ne, kot je porod.


Tako misliš ti. Spoštujem tvoje mnenje, razen tiste vmesne besede "preserancija". Če si se ti zadovoljija z našim načinom poroda vredu, jaz se pač nisem, zraven tega pa rodit drugje ni nujno nadstandard. Veliko je bilo napisanega na to temo in da se ne bom ponavljala, preberi malo poste različnih mnenj in mamic, ki so rodile v tujini in predvsem zakaj so rodile v tujini. V upanju na lepše porode ne sme bit preserancija, ampak rutina.

(odgovor članu 2.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
28.1.2008 10:05:17   
Klarita


IZVIRNO SPOROČILO: 2.mama

Na vse prebrano bi dodala samo to:

Mislim, da so naše porodnišnice čisto "zadovoljive" ali pa še kaj več in da nam res ni potrebno iskati pomoči v tujini. V kolikor se posamezna mama pač odloči roditi v tujini, je to njena osebna odločitev, kar pa je tudi stvar (milo rečeno) preserancije. Vsak "nadstandard" se plača in tako je tudi v tem primeru.

Upam, da nisem katere užalila ali prizadela. Samo mislim, da nam zenkrat RES ni potrebno iskati pomoči drugje. Vsaj za neko tako stvar ne, kot je porod.


Tako misliš ti. Spoštujem tvoje mnenje, razen tiste vmesne besede "preserancija". Če si se ti zadovoljila z našim načinom poroda vredu, jaz se pač nisem, zraven tega pa rodit drugje ni nujno nadstandard. Ja, škoda, da so naše porodnišnice samo "zadovoljive" in ne odlične, tako kot nekatere v tujini. Rodit je treba it tja, kjer se počuš domače in prijetno.
Veliko je bilo napisanega na to temo in da se ne bom ponavljala, preberi malo poste različnih mnenj in mamic, ki so rodile v tujini in predvsem zakaj so rodile v tujini. V upanju na lepše porode ne sme bit preserancija, ampak rutina.

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
28.1.2008 10:32:42   
pikapaka
mene pa zanima tiste, ki vas je tako skrbelo neudobje v slovenskih porodnišnicah, vrjetno predvidevate, da je vse v Sloveniji zanič in to pomeni, da tudi ostale zdravstvene storitve uporabljate v tujini. Ali svoje otroke vozite v Avstrijo k zdravniku, ker so vrjetno tam boljši ali pa za otroke ni tako pomembno ampak samo za vas. Res me zanima kje se vaši otroci zdravijo in kam bodo šli v bolnišnico, če bi slučajno morali. Verjetno tudi za njih ni dobro v Sloveniji ali pa gledate samo na svoje riti?

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
28.1.2008 11:23:38   
calenerin
IZVIRNO SPOROČILO: pikapaka

mene pa zanima tiste, ki vas je tako skrbelo neudobje v slovenskih porodnišnicah, vrjetno predvidevate, da je vse v Sloveniji zanič in to pomeni, da tudi ostale zdravstvene storitve uporabljate v tujini. Ali svoje otroke vozite v Avstrijo k zdravniku, ker so vrjetno tam boljši ali pa za otroke ni tako pomembno ampak samo za vas. Res me zanima kje se vaši otroci zdravijo in kam bodo šli v bolnišnico, če bi slučajno morali. Verjetno tudi za njih ni dobro v Sloveniji ali pa gledate samo na svoje riti?


Pikapaka, saj ne vem, če je sploh vredno če ti odpišem...
Prvega otroka sem rodila v MB, kjer mi je otrok - zaradi strokovne napake - skoraj umrl pri porodu. Po tako grozljivi izkušnji za drugi porod MB niti slučajno ni prišel v poštev. Šla sem pač tja, kjer sem vedela, da bova tako jaz - predvsem pa moj otrok - v dobrih rokah.
In tako kot je napisala Raho - "Vsaka naj gre rodit tja, kjer si pridobi občutek varnosti.user posted image Pa zaradi mene je to lahko FB ali LJ ali pa Mars."

Toliko o "preseravanju" in "gledanju samo na svojo rit".

Calenerin

(odgovor članu pikapaka)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
28.1.2008 11:51:42   
Janey
Danes bo na RTS ob 18h prispevek če katero zanima.

(odgovor članu calenerin)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
28.1.2008 12:01:29   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: pikapaka

mene pa zanima tiste, ki vas je tako skrbelo neudobje v slovenskih porodnišnicah, vrjetno predvidevate, da je vse v Sloveniji zanič in to pomeni, da tudi ostale zdravstvene storitve uporabljate v tujini. Ali svoje otroke vozite v Avstrijo k zdravniku, ker so vrjetno tam boljši ali pa za otroke ni tako pomembno ampak samo za vas. Res me zanima kje se vaši otroci zdravijo in kam bodo šli v bolnišnico, če bi slučajno morali. Verjetno tudi za njih ni dobro v Sloveniji ali pa gledate samo na svoje riti?


Ne boš verjela, ampak z mojim se resno razgledujeva v tej smeri. Če je potrebno tudi samoplačniško.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu pikapaka)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?