|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 7 [8] 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
3.2.2008 13:58:43   
Anonimen
 
IZVIRNO SPOROČILO: Zamima



prav tako sem jaz imela v MB porodnišnici user posted image . V trenutku je prišla sestra, tud sred noči ,... in mi je celo ona nahranila user posted image z adaptiranim mlekom.
Pa nihče me ni nadrl, da kaj bi spet rada user posted image .



Ampak roko na srce, da so nekatere (povdarek na nekatere) mamice, ki rodijo veliko bolj občutljive kot druge, in pač mislijo, da jih morajo strečt od spredaj in od zadaj.




Se podpišem. kot sem že omenila, rodila v LJ

< Sporočilo je popravil decembrka -- 3.2.2008 13:59:11 >

(odgovor članu Zamima)
  Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: PORODNIŠNICA V FELDBACHU BO ZAČELA POŠILJ...
7.2.2008 18:23:25   
Lea105
Mislim, človek odpre temo z naslovom PORODNIŠNICA ... POŠILJATI RAČUNE, vi pa še kar naprej meljete svoje prav in narobe. Odprite novo temo npr. Feldbach da ali ne, pa bo. Se to prerekanje vsaj ne bo več vleklo po stotih forumih. Tiste, ki se jim ljubi o tem debatirat, debatirajte, jaz pa sigurno nisem načela teme s tem namenom.
OZIROMA: Pravkar sem se odločila, da vam novo temo, samo za vas, iz čiste dobrote kar sama odprem!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Porodnišnica v Feldbachu začela z pošilja...
7.2.2008 21:33:57   
bormaj
Z odnosom vseh zdravstvenih delavcev in z vsemi zdravstvenimi storitvami, ki sva jih bila s punco deležna v Feldbachu, lahko govorim samo v superlativih.
To, da pa je porod sedaj v naši sosednji državi plačljiv, je nedopustno in ni moralno etično, saj zdaj oprostite to zgleda kot, da vseh 230 otročnic, ni moralo zanosit in smo si šli bebeka v Avstrijo kupit!! Te cene so nezaslišane, ne plačat računov, saj bo to postala neka skupinska zadeva, katera se bo slej ko prej rešila. Mogoče rabimo enega čeferina, mogoče pa rabi država malo zdrave pameti in se naj vpraša zakaj folk hodi gor!
Za na konec pa še to : v končni fazi smo mi navadni smrtniki nič hudega sluteč šli na pregled dr. Miglarju, kateri pa nam je z veseljem svetoval kje naj opravimo porod, za namenček nam je še ponudil plan kako priti do Feldbacha.
Kdo je zdaj tu koga napeljeval in kdo je tu zdaj bil zaveden??????


Osebno pa tole HVALA DR MIGLAR DA STE NAJU Z PUNCO ZAVEDLI IN NAMA DALI NAJVEČJO DRAGOCENOST NA SVETU!!!!!!            Našega NIKOTA.

(odgovor članu Lea105)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Porodnišnica v Feldbachu začela z pošilja...
8.2.2008 9:53:40   
Klarita
IZVIRNO SPOROČILO: bormaj

Osebno pa tole HVALA DR MIGLAR DA STE NAJU Z PUNCO ZAVEDLI IN NAMA DALI NAJVEČJO DRAGOCENOST NA SVETU!!!!!!            Našega NIKOTA.



Se samo podpišem. Zamenjam samo ime... Miha  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bormaj)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Porodnišnica v Feldbachu začela z pošilja...
8.2.2008 13:26:36   
calenerin


Osebno pa tole HVALA DR MIGLAR DA STE NAJU Z PUNCO ZAVEDLI IN NAMA DALI NAJVEČJO DRAGOCENOST NA SVETU!!!!!!            Našega NIKOTA.




Tudi jaz se samo še podpišem.....in zamenjam ime - Jakob...

calenerin

(odgovor članu bormaj)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: Porodnišnica v Feldbachu začela z pošilja...
8.2.2008 23:08:40   
nia**




Osebno pa tole HVALA DR MIGLAR DA STE NAJU Z PUNCO ZAVEDLI IN NAMA DALI NAJVEČJO DRAGOCENOST NA SVETU!!!!!!            .




Tudi jaz se samo še podpišem.....in zamenjam ime - VAL-a


nia**

(odgovor članu calenerin)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: Porodnišnica v Feldbachu začela z pošilja...
9.2.2008 8:24:41   
rubis
Jaz pa nebi rekla, da smo bili zavedeni ampak nevedni. Če bi se že takrat pozanimali na zzzs, bi nam povedali prav to, kar trobijo sedaj.
Slepo smo pač verjeli.

(odgovor članu nia**)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: Porodnišnica v Feldbachu začela z pošilja...
9.2.2008 9:09:38   
tecka nosecka
zavaja vas ZZZS ne pa noben drug, najprej vam morajo dokazat da res niste dobili popadkov ko ste se nahajali v Avstriji, dokler vam pa tega ne dokazejo, pa so vam dolzni placat porod bilo kje v tujini.

Saj ste vse dobile popadke v tujini neuser posted image .

Tak da se ne bat da boste morale placat dokler boste pravilno govorile le zagovorit se ne smete da ste sle namensko gor rodit. Ce pa majo gori vaso kartoteko z kaksnim prejsnjim pregledom, pa vam tudi nic ne morejo, saj si lahko poiscete drugo mnenje bilo kje le tega pa morate same placat, kar je jasno.

Tak da drage moje felbacherce po pameti pazite kaj govorite komu, raje zadrzite zase podrobnosti, pa bodo evri ostali tam kjer so. O lepem porodu pa kar na dan z besedo neglede kje se je odvijal.

(odgovor članu rubis)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Porodnišnica v Feldbachu začela z pošilja...
11.2.2008 22:33:14   
Barca
Saj vem, da me boste spljuvale - ampak zavedajte se nečesa: zaradi vašega udobja, finosti in ker je pač roditi v Avstriji moderno - težki bolniki NE MOREJO na zdravljenje v tujino in UMIRAJO!
So bolezni, ki jih pri nas še ne znajo zdraviti in taki pacienti imajo pravico iti v tujino, pa ne morejo.
ZZZS pa naj plača porod vam, ko imate skoraj za vsakim vogalom v Sloveniji porodnišnico??? Če pa vam MB porodnišnica ne usterza, pa pojdite na Pruj, v Mursko Soboto, Celje, Slovenj Gradec  - do nobene nimate daleč!

Ne, ne moti, če hodite rojevat gor, imate vso pravico! Ampak ne na moje stroške!! Denar za zdravstvo naj ostane doma, kar pa ga gre v tujino, pa naj gre za resne stvari in ne za nobleso!

In ja, mogoče sem občutljiva, ker vem, kake borbe je imel prijatelj, da je dobil napotnico za preiskavo v Avstriji, pa te preiskave pri nas ne opravljajo in z njo so lahko ciljano zdravili limfom. Brez nje bi lahko umrl..
In ja, vem, kako težko je dobiti napotnico za MRI, kake so čakalne dobe za redni pregled pri nevrologu (9!!! mesecev), pa sem neozdravljivo bolna in oboje nujno potrebujem, da me kontrolirajo in vodijo.

In vi bi šle rodit gor in nas prikrajšale za nam nujno potrebne preglede in terapije?!

LP!


(odgovor članu tecka nosecka)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Porodnišnica v Feldbachu začela z pošilja...
12.2.2008 6:37:28   
Klarita
IZVIRNO SPOROČILO: Barca

Saj vem, da me boste spljuvale - ampak zavedajte se nečesa: zaradi vašega udobja, finosti in ker je pač roditi v Avstriji moderno - težki bolniki NE MOREJO na zdravljenje v tujino in UMIRAJO!
So bolezni, ki jih pri nas še ne znajo zdraviti in taki pacienti imajo pravico iti v tujino, pa ne morejo.
ZZZS pa naj plača porod vam, ko imate skoraj za vsakim vogalom v Sloveniji porodnišnico??? Če pa vam MB porodnišnica ne usterza, pa pojdite na Pruj, v Mursko Soboto, Celje, Slovenj Gradec  - do nobene nimate daleč!

Ne, ne moti, če hodite rojevat gor, imate vso pravico! Ampak ne na moje stroške!! Denar za zdravstvo naj ostane doma, kar pa ga gre v tujino, pa naj gre za resne stvari in ne za nobleso!

In ja, mogoče sem občutljiva, ker vem, kake borbe je imel prijatelj, da je dobil napotnico za preiskavo v Avstriji, pa te preiskave pri nas ne opravljajo in z njo so lahko ciljano zdravili limfom. Brez nje bi lahko umrl..
In ja, vem, kako težko je dobiti napotnico za MRI, kake so čakalne dobe za redni pregled pri nevrologu (9!!! mesecev), pa sem neozdravljivo bolna in oboje nujno potrebujem, da me kontrolirajo in vodijo.

In vi bi šle rodit gor in nas prikrajšale za nam nujno potrebne preglede in terapije?!

LP!




Barca, si si ti mogoče prebrala nekaj sto postov nazaj, da smo to že zdavnaj obdelali večkrat?!

Me fine dame smo krive, da pacienti umirajo......user posted image
Verjetno smo tudi krive, da v afriki umirajo od lakote......

Ne bom ti že miljontič razlagala zakaj Avstrija in ne kaka druga porodnišnica, vsaka ima pač svoj razlog (oz. nam finim damam so razlogi enaki).
Zakaj bi morala roditi v Sloveniji, če pa je v Avstriji bolj fensi in bolj in.....
Denar pa zaenkrat ni šel še in nobenega žepa, ko se bodo dogovorili iz katerega bo šel pa se takrat oglasi.

(odgovor članu Barca)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Porodnišnica v Feldbachu začela z pošilja...
12.2.2008 11:04:59   
Lea105
Barca, tudi tebe vabim na novo odprti forum Feldbach da ali ne! Pa čisto mimogrede, a pijancem, ki povzročajo nesreče in prenapetežem, ki pretepajo in koljejo svoje familije pa privoščiš svoj zdravstveni prispevek in davke, da lahko potem vedrijo zaporih (oprostite, hotelih) in na psihiatriji?!
Če to ni fijakarski pogled na svet, potem res ne vem kaj je!

(odgovor članu Barca)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Porodnišnica v Feldbachu začela z pošilja...
12.2.2008 11:05:25   
BUŠICA
Barca pa ti sploh ne veš o čem govoriš, ali pa sistema ne razumeš! Da te nosečnice za kaj prikrajšujejo?! Za čakalne dobe in čakanje na nujne preglede pa krivi zdravstveni sistem in zavarovalnico!!! P.S.vsakič se čudim kako ljudje trosijo o nečem kar pravzaprav ne razumejo.

(odgovor članu Barca)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Porodnišnica v Feldbachu začela z pošilja...
12.2.2008 11:18:56   
arsha
Okej babe, zaj pa eno konkretno vprašanje:
kako poslej ravnati, če hočeš roditi v FB, pa te storitve ne plačati?

Thx za odgovore!

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: Porodnišnica v Feldbachu začela z pošilja...
12.2.2008 11:44:46   
maja22tt
To ni možno. Takoj po porodu dobiš domov račun, ki ga moraš poravnati sama. Nato pa dati zahtevek na ZZZS za povračilo stroškov nujnega posega v tujini. Potem pa gre ta zahtevek na komisijo, ki na podlagi vseh papirjev presodi ali je dejansko šlo za nujno zadevo in se nato odloči če ti bodo kaj vrnili in koliko ti bodo vrnili. Takšne so moje informacije iz ZZZS. user posted image

(odgovor članu arsha)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: Porodnišnica v Feldbachu začela z pošilja...
12.2.2008 22:22:48   
BODOČA 77
Bravo Klaritauser posted image

(odgovor članu maja22tt)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Porodnišnica v Feldbachu začela z pošilja...
13.2.2008 10:15:13   
pf
Punce, če pravite, da je taka kvaliteta potem ne vidim razloga zakaj zdaj ne bi šle gor roditi in tudi plačale. Saj konec koncev tudi ni tak denar. Tudi jaz sem noseča pa bom šla kar v eno izmed naših porodnišnic, ampak če bi hotela Feldbach me ti evri ne bi ustavili. Da pa to ni nujen poseg, je pa povsem logično. Po mojem pa se bo itak prej ko slej to uredilo nekak, ampak dvomim da bo ZZZS plačevala še naprej, za nazaj pa ni fer, da plačate, če so vam takrat rekli, da ni za plačat. Nujno pa to res ni, pa rečete kar rečete.

(odgovor članu BODOČA 77)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Porodnišnica v Feldbachu začela z pošilja...
13.2.2008 11:58:37   
jasna&bijan
A če dobiš popadke v bližini feldbacha ni nujno da greš rodit ali kaj? Po moje da je treba nujno najbližjo porodnišnico poiskat ko dobiš popadke!user posted image

(odgovor članu pf)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: Porodnišnica v Feldbachu začela z pošilja...
13.2.2008 16:35:09   
Lea105
No ja, za naše razmere je 3000 eur in več kar lepa vsota... Blagor tistim, ki jim to ni!

(odgovor članu pf)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: Porodnišnica v Feldbachu začela z pošilja...
14.2.2008 9:48:52   
pf
V zadnjih štirih tednih nosečnosti zavarovalnica ne krije posegov v tujini, ker se odsvetuje potovanje v druge države in je to riziko pač vsake posameznice. Krožit okoli Feldbacha v zadnjih dveh tednih, da dobiš popadke, ali kako si mislila? Jaz ti želim vse dobro, ampak misliš, da boš glih tam dobila popadke, v radiju 5 km od bolnišnice. Ne ni malo 3000 EUR, ampak rodiš tudi ne vsako leto in če ste prepričane, da bo tam bolje za vas in novorojenčka, potem tudi ni tako veliko, a ne. Sploh pa ne vem zakaj se razburjate, saj nisem rekla, da ne smete iti gor roditi, če pa se bo zdaj po novem plačalo, pa tudi ne vem v čem je problem. Še pri nas se marsikaj plača, v zdravstvu mislim, pa moremo plačati. Partner se je v Schladmingu med smučanjem poškodoval in je bila nujna oskrba v bolnišnici, drugače bi do Maribora najverjetneje izkrvavel, pa sma dobila račun čez par dni in naše zavarovalnice ni zanimalo, da je imel urejeno zdr. zavarovanje in modro kartico za tujino. Samo eno petino so nama povrnili. Drugi stroški so bili najini. Tudi jaz bi želela, da bi bilo drugače pa ni. 

(odgovor članu Lea105)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: Porodnišnica v Feldbachu začela z pošilja...
14.2.2008 14:33:44   
jasna&bijan
Oprosti, ampak kolikor je meni znano v naši državi ne obstaja zakon, ki bi nosečnici prepovedal iti čez mejo. Je sicer nekoč obstajal (nosečnici po 7. mesecu nosečnosti ni bilo dovoljeno prečkati meje), a danes tega pač več ni! Hvala bogu!
Pa lep pozdrav!

(odgovor članu pf)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: Porodnišnica v Feldbachu začela z pošilja...
14.2.2008 14:38:18   
Volga
Krožit okoli Feldbacha v zadnjih dveh tednih, da dobiš popadke, ali kako si mislila? Jaz ti želim vse dobro, ampak misliš, da boš glih tam dobila popadke, v radiju 5 km od bolnišnice.


ma ne morem, da ne bi user posted image

(odgovor članu jasna&bijan)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: Porodnišnica v Feldbachu začela z pošilja...
14.2.2008 16:50:57   
saline
IZVIRNO SPOROČILO: jasna&bijan

Oprosti, ampak kolikor je meni znano v naši državi ne obstaja zakon, ki bi nosečnici prepovedal iti čez mejo. Je sicer nekoč obstajal (nosečnici po 7. mesecu nosečnosti ni bilo dovoljeno prečkati meje), a danes tega pač več ni! Hvala bogu!
Pa lep pozdrav!


Pa saj ni rekla, da je prepovedano! 
Preberi si še enkrat post od pf. Mišljeno je bilo, da zavarovalnica pač ne krije stroškov v tujini, nastalih v zvezi z nosečnostjo, če le-ti nastanejo v zadnjih 4 tednih.
Saj menda celo zavarovanje z asistenco (coris itd), ki ga plačaš dodatno, ne krije stroškov po 30. tednu nosečnosti. Pa je to celo kao nek nadstandard.

(odgovor članu jasna&bijan)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: Porodnišnica v Feldbachu začela z pošilja...
14.2.2008 16:51:06   
BUŠICA
pf, samo za info-pri smučanju (poškodbah) in še nekaterih drugih ekstremnih športih, zavarovalnica ne krije stroškov v tujini.

(odgovor članu pf)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: Porodnišnica v Feldbachu začela z pošilja...
15.2.2008 11:20:38   
Nikita***
IZVIRNO SPOROČILO: Barca

Saj vem, da me boste spljuvale - ampak zavedajte se nečesa: zaradi vašega udobja, finosti in ker je pač roditi v Avstriji moderno - težki bolniki NE MOREJO na zdravljenje v tujino in UMIRAJO!
So bolezni, ki jih pri nas še ne znajo zdraviti in taki pacienti imajo pravico iti v tujino, pa ne morejo.
ZZZS pa naj plača porod vam, ko imate skoraj za vsakim vogalom v Sloveniji porodnišnico??? Če pa vam MB porodnišnica ne usterza, pa pojdite na Pruj, v Mursko Soboto, Celje, Slovenj Gradec  - do nobene nimate daleč!

Ne, ne moti, če hodite rojevat gor, imate vso pravico! Ampak ne na moje stroške!! Denar za zdravstvo naj ostane doma, kar pa ga gre v tujino, pa naj gre za resne stvari in ne za nobleso!

In ja, mogoče sem občutljiva, ker vem, kake borbe je imel prijatelj, da je dobil napotnico za preiskavo v Avstriji, pa te preiskave pri nas ne opravljajo in z njo so lahko ciljano zdravili limfom. Brez nje bi lahko umrl..
In ja, vem, kako težko je dobiti napotnico za MRI, kake so čakalne dobe za redni pregled pri nevrologu (9!!! mesecev), pa sem neozdravljivo bolna in oboje nujno potrebujem, da me kontrolirajo in vodijo.

In vi bi šle rodit gor in nas prikrajšale za nam nujno potrebne preglede in terapije?!

LP!




Se podpišem!

_____________________________

EX JERY

Ženska, ki je pretrpela izgubo otroka, se ničesar več ne boji. (židovski pregovor)

http://www.freewebs.com/trini-horjulska/

(odgovor članu Barca)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: Porodnišnica v Feldbachu začela z pošilja...
15.2.2008 12:47:36   
brencacka
V zadnjih štirih tednih nosečnosti zavarovalnica ne krije posegov v tujini, ker se odsvetuje potovanje v druge države in je to riziko pač vsake posameznice.

Nekje sem ze napisala, da je ta dolocba ZZZS v nasprotju z ustavo RS (32. clen - svoboda gibanja). Ce bi porod krilo prostovoljno zavarovanje, ne recem. Se zavarujes ali pa ne. Obvezno zavarovanje pa placujemo neprostovoljno. ZZZS lahko priporoca kar hoce, ne sme pa kratiti ustavnih pravic drzavljanov. Po moje je zadeva iztozljiva, vendar se ne splaca, ce se tozniki ne povezejo zaradi premajhnih zneskov.

(odgovor članu pf)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 7 [8] 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 7 [8] 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.
FOTO: Novorojenček v prvih sekundah po roj...
photo
Fotografije so precej nazorne, saj so posnete v prvih sekundah po porodu, ampak dejstvo je, da prikazujejo čudež rojstva...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?