|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
25.1.2008 14:37:08   
baguSka
No, jst pa NE STEKAM folka, ki kr pricakuje od svojih partnerjev, da bojo neki napisal na njih, kar sploh ni njihovo user posted image user posted image user posted image  A to ni dovolj, da jih partner sprejme k sebi? Zakaj uzaljenost? Sej je itak do obeh, dokler sta skupi... Zato NE STEKAM zakaj bi moglo bit napisano na oba, ce investira ali podeduje le en? Lahko sta oba le vesela, da imata to kar imata... oz tisti, ki recimo ni podedoval, je lahko vesel, da ima takega partnerja, ki je podedoval in imata kje zivet!? Zakaj bi zahtevala ali zelela, da bi partner neki, kar je podedoval napisal tudi name user posted image user posted image user posted image  Kaj mam jaz z njegovo dediscino? Naj z njo nardi karkoli hoce, saj je njegova. Jaz nimam nic z njegovo dediscino! Sem z njim... z njim si delim njegovo zivljenje (ljubezen, spostovanje, prosti cas...), ne pa tudi njegovega premozenja oz lastnine. No, vsaj meni to pac ne pomeni NIC. Jaz recimo se ne zdruzim z nekom zato, da bom na koncu pobrala polovico njegove lastnine, v primeru ce greva narazen...

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
25.1.2008 14:43:14   
taška30
Torej, midva sva za sedanje stanovanje prispevala v razmerju 1/4 in 3/4. Jaz več, ker sem imela isto situacijo kot ti Naja (name pisano prejšnje manjše stanovanje). Imava pa lastništvo 1/2 in 1/2.

Nikoli nisem razmišljala, da bi naredila drugače kot pol-pol, ne vem zakaj, sem pač optimist. Ali naivnež.user posted image  Vem le to, da če bi bilo obratno, torej če bi jaz vložila le 1/4 in bi mož želel, da je name pisana le ta 1/4, bi bila užaljena.user posted image Glede tega sem staromodna in čudna.

V tvojem primeru (moj 100% delež) bi pa najverjetneje želela, da je napisano LE name.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
25.1.2008 14:43:31   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Če imaš pa nek namen končati zvezo, jo pa dej čim prej, še predno se preselita...


Kje si pa dobila to idejo?




Zarad načina razmišljanja, verjetno ......

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
25.1.2008 14:44:16   
piščanc
medtem, ko sem jaz pisala svoj post, je bilo objavljenih že dve strani user posted image . no v glavnem odločita se sama in res je, da s tem pokažeš spoštovanje in zaupanje. in enako on tebi, če tega ne zahteva user posted image

v primeru moje babice je bilo tako. s tem, ko ji dedek ni prepisal polovice podedovane hiše se je imel za nekaj večjega, boljšega. ampak to je druga zgodba.

viv ima drugačen primer, ker nista skupaj nič kupovala. najbolje, da se pogovorita in da mu poveš, kaj ti misliš, on pa naj tebi pove. pa bo. je pa tukaj širše ozadje. starše si izgubila precej mlada in razen te dediščine nimaš drugega od njiju. a da bi pa vzela kredit in kupila novo stanovanje brez prodaje starega (in starega oddajala) pa ne bi šlo skozi? je še dobra popotnica za otroke, da dobita kasneje nekaj od babice in dedka. tako je tvoje stanovanje še vedno tvoje, novo stanovanje pa od obeh.



_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
25.1.2008 14:48:46   
baguSka
res je, da s tem pokažeš spoštovanje in zaupanje


jao jao.... tuki se sploh ne gre za neko spostovanje in zaupanje.... torej moram jaz vse kar imam dat svojemu partnerju, zato ker ga spostujem in mu zaupam??? jao jao jao.... dejte mal razmisljat no! potem bi lahko tudi ta drugi partner mal bl spostoval in zaupal svojemu partnerju! da nebi od njega pricakoval in zahteval, da napise polovico svoje lastnine na njega in da ga ne bo vrgu ven kadar se mu zahoce user posted image

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
25.1.2008 14:53:31   
Detece
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

No, jst pa NE STEKAM folka, ki kr pricakuje od svojih partnerjev, da bojo neki napisal na njih, kar sploh ni njihovo user posted image user posted image user posted image  A to ni dovolj, da jih partner sprejme k sebi? Zakaj uzaljenost? Sej je itak do obeh, dokler sta skupi... Zato NE STEKAM zakaj bi moglo bit napisano na oba, ce investira ali podeduje le en? Lahko sta oba le vesela, da imata to kar imata... oz tisti, ki recimo ni podedoval, je lahko vesel, da ima takega partnerja, ki je podedoval in imata kje zivet!? Zakaj bi zahtevala ali zelela, da bi partner neki, kar je podedoval napisal tudi name user posted image user posted image user posted image  Kaj mam jaz z njegovo dediscino? Naj z njo nardi karkoli hoce, saj je njegova. Jaz nimam nic z njegovo dediscino! Sem z njim... z njim si delim njegovo zivljenje (ljubezen, spostovanje, prosti cas...), ne pa tudi njegovega premozenja oz lastnine. No, vsaj meni to pac ne pomeni NIC. Jaz recimo se ne zdruzim z nekom zato, da bom na koncu pobrala polovico njegove lastnine, v primeru ce greva narazen...



Vsi razmišljate, da tisti ki je prišel v zvezo praznih rok je tisti ki bo kriv za razpad zveze in bo pobasal polovico partnerjevega premoženja. Kaj če se ta pod katero streho je partner čez nekaj časa odloči, da pa mu več ni in da naj gre. kako naj se pa ta partner zaščiti, da ne bo pri recimo 40tih ali 50tih letih izigran in bo prisiljen iti s trebuhom za kruhom, čeprav je svoj dom gradil dolga leta tako čustveno kot fizično.

Recimo koliko primerov poznamo, ko se je nekdo priselil na neko domačijo, tam vlagal, fizično delal in potem čez leta šel samo s cunjami. Jaz poznam primere. tudi delo šteje, ne samo denar.

če govorimo o zaščiti pred razpadom morata biti zaščitena oba.



(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
25.1.2008 14:56:42   
baguSka
da ne bo pri recimo 40tih ali 50tih letih izigran


Zakaj pa izigran user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Dobi toliko, kot je vlozil!!! Zakaj pa bi dobil vec vas pa res ne razumem... Zal. In vseeno je zarad koga gresta narazen... Za razpad sta vedno kriva oba!

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
25.1.2008 14:58:37   
baguSka
kako naj se pa ta partner zaščiti,


tako da npr svoja sredstva vlaga nekam, kar bo njegovo!!! razen manjsih vlozkov, katerih ti ni zal, ce gres slucajno narazen... kadarkoli, tud pri 80ih!

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
25.1.2008 14:59:22   
Detece
beguška si prebrala moj prvi post na tej temi?

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
25.1.2008 15:01:16   
baguSka
tudi delo šteje, ne samo denar


delas z ljubeznijo... ane??? pri denarju se pa vse neha...

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
25.1.2008 15:01:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

No, jst pa NE STEKAM folka, ki kr pricakuje od svojih partnerjev, da bojo neki napisal na njih, kar sploh ni njihovo user posted image user posted image user posted image  A to ni dovolj, da jih partner sprejme k sebi? Zakaj uzaljenost? Sej je itak do obeh, dokler sta skupi... Zato NE STEKAM zakaj bi moglo bit napisano na oba, ce investira ali podeduje le en? Lahko sta oba le vesela, da imata to kar imata... oz tisti, ki recimo ni podedoval, je lahko vesel, da ima takega partnerja, ki je podedoval in imata kje zivet!? Zakaj bi zahtevala ali zelela, da bi partner neki, kar je podedoval napisal tudi name user posted image user posted image user posted image  Kaj mam jaz z njegovo dediscino? Naj z njo nardi karkoli hoce, saj je njegova. Jaz nimam nic z njegovo dediscino! Sem z njim... z njim si delim njegovo zivljenje (ljubezen, spostovanje, prosti cas...), ne pa tudi njegovega premozenja oz lastnine. No, vsaj meni to pac ne pomeni NIC. Jaz recimo se ne zdruzim z nekom zato, da bom na koncu pobrala polovico njegove lastnine, v primeru ce greva narazen...


Se strinjam.
Mi na kraj pameti ne pade da svojo dediščino dam nekomu, še manj pa da hočem del dediščine od koga druzga.
Pa ne sam dediščine. Če bi moj že od prej imel stanovanje in bi prišla k njemu z kovčkom. Mi je nekak jasno da bi tud z kovčkom odšla. Razen če bi vmes kaj vlagala seveda. Takrat bi pač zahtevala tolk k sm vložila. In ne še del tistga kar je blo že pred mano tam kot "plačilo" k sm bla z njimuser posted image

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
25.1.2008 15:02:21   
Nika v službi
Pri meni pa ni dileme - od trenutka dalje, ko sva pred Bogom in ljudmi rekla DA, je vse najino.

Če bi dobila kakšno stvar podedovano, mi je samoumevno, da bi bil ta denar ali nepremičnina, najina. Skupaj bi se odločila, kaj in kako.

Mogoče nekaterim v današnjem materialistično naravnanem svetu to zveni naivno, ker so vsi obsedeni s takimi in podobnimi zgodbami, potrebo, da se zaščitijo...

Že samo razmišljanje o tem, kako se zaščitit vnaprej, če zveza propade, je meni tuje. Ni čudno, če ne nekdo dobil občutek, da razmišljaš o koncu veze.
Iz tvojega posta je čutiti, da bo pač trajalo, kolikor časa bo, potem pa...

Pa brez zamere, prosim.

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
25.1.2008 15:02:23   
Detece
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

tako da npr svoja sredstva vlaga nekam, kar bo njegovo!!! razen manjsih vlozkov, katerih ti ni zal, ce gres slucajno narazen... kadarkoli, tud pri 80ih!


In to je pametno??? furat družino, dopust, stroški za otroke, poleg tega pa sredstva vlagat v nekaj kaj bo moje???...Kolk pa misliš da povprečno folk zasluži??? po tvoje naj pri mojem živim zastonj kr morem v svoje vlagat..kako misliš da me po takrat gledal??? ta izjava je pa za moje pojme zelo čudna...

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
25.1.2008 15:05:39   
baguSka
ampoak če jaz recimo delam 10, 20 let in gre moja plača za položnice, hrano, dopust, obleko....na koncu pa mi nekdo reče da ni nič mojega ker je on dobu to podedovano...


Ja to je narobe! Zakaj pa dajes vsak mesec TI za poloznice, hrano in dopust in obleko? A on pa nima rednih prihodkov al kako?

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
25.1.2008 15:08:26   
taška30
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Zakaj pa izigran user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Dobi toliko, kot je vlozil!!! Zakaj pa bi dobil vec vas pa res ne razumem...


Recimo, da je eden od partnerjev lastnik stanovanja in ima zato tudi ogroooomen kredit, od plače mu ne ostane praktično nič, drugi pa celo plačo daje za to, da družina živi (položnice, hrana, dopusti, registracije avta, oprema in obnova stanovanja.....).
In če gresta narazen, bo lastnik obdržal 100% stanovanja, drugi pa....kaj?!?

Razen če ta drugi ni tolk pragmatičen in vsa leta vestno beleži in hrani račune za vse, kar je kupil. Za vsak slučaj...če gresta narazen...sorry, ampak hvala za tak zakon.user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
25.1.2008 15:10:05   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: Detece

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

tako da npr svoja sredstva vlaga nekam, kar bo njegovo!!! razen manjsih vlozkov, katerih ti ni zal, ce gres slucajno narazen... kadarkoli, tud pri 80ih!


In to je pametno??? furat družino, dopust, stroški za otroke, poleg tega pa sredstva vlagat v nekaj kaj bo moje???...Kolk pa misliš da povprečno folk zasluži??? po tvoje naj pri mojem živim zastonj kr morem v svoje vlagat..kako misliš da me po takrat gledal??? ta izjava je pa za moje pojme zelo čudna...


Ja seveda. Vlagas v nekaj, kar bo potem samo tvoje! On je ze preskrbljen. In on bi mogel spostovat tvojo odlocitev! Tudi ti zivis... in imas svoje pravice! Sej lahko to potem recimo dajes v najem in s tem zivita, pa potem das otrokom, ko bodo dovolj stari ipd. V cem je problem? On je lahko vesel in srecen, da je dobil podedovano stanovanje in mu ni treba sparat in kreditov jemat... Ali to pomeni, da ti ne smes imet svojega stanovanja, ker ga on ze ima?

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
25.1.2008 15:14:01   
baguSka
Recimo, da je eden od partnerjev lastnik stanovanja in ima zato tudi ogroooomen kredit, od plače mu ne ostane praktično nič, drugi pa celo plačo daje za to, da družina živi (položnice, hrana, dopusti, registracije avta, oprema in obnova stanovanja.....).
In če gresta narazen, bo lastnik obdržal 100% stanovanja, drugi pa....kaj?!?


Ali pa pri 40ih ostati brez vsega... s kufrom v roki... odlocitev je vasa! Samo vasa!

Hocem rect, da bi jaz pristala samo na to, da se vse deli... niti nebi pristala na to, da samo en placuje kredit, drugi pa ne! Ce je potreben kredit in ga vzame le en, naj mu drugi da polovico zraven vsak mesec! Lahko tudi oba polovico placujeta... Ampak v tem primeru naj bo stanovanje pisan na oba!

Ce pa je stanovanje podedovano, je pa cist neki drucga... se pa ne placuje kredita! In za stroske data vsak pol...

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
25.1.2008 15:14:53   
taška30
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Ja seveda. Vlagas v nekaj, kar bo potem samo tvoje! On je ze preskrbljen.


Ojoj,Baguska, a veš kakšno plačo bi moral imeti človek, da bi sam v doglednem času (s tem da ima družino, otroke) prišparal za eno stanovanje, ki ga bo dajal v najem?!?
Ma rajš ta denar vlagam v družinske izlete, počitnice...nalagam za prihodnost otrok....karkoli pač, ne pa da tretjino svoje plače al kolikožepač šparam za to, da bom enkrat če bova šla narazen kaj imela, pa itak tist ne bo dost.user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
25.1.2008 15:17:53   
baguSka
Ojoj,Baguska, a veš kakšno plačo bi moral imeti človek, da bi sam v doglednem času (s tem da ima družino, otroke) prišparal za eno stanovanje, ki ga bo dajal v najem?!?


Ja in zakaj potem od partnerja pricakovati, da vam bo dal polovico stanovanja, ce gresta narazen? Za redne stroske pa itak oba dajeta in ne samo TI. A ne? Razen ce samo ve placujete vse poloznice in stroske in pocitnice in ne vem kaj se.... Ampak zakaj potem pricakovati od partnerja, da vam da polovico svojega stanoavnja, ki ga je pododeval od babice? Kaj pa ce partner nebi imel tega stanovanja? Kaj pa potem?

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
25.1.2008 15:23:29   
baguSka
Jst res ne vem no.... ce ze govorite o nekem spostovanju in zaupanju.... Torej ce zelite da partner napise del svojega stanovanja na vas, to zame pomeni da mu NE zaupat VI in ne on vam!!! Ne zaupate mu, da vas bo izplacal, ce boste karkoli vlozile... To je to in cist nic drucga! In za moje pojme ga niti ne spostujete, ce od njega 'zahtevate', da zaradi tega nezaupanja napise pol stanovanja na vas...

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
25.1.2008 15:24:56   
baguSka
In tocno zato bi se jaz recimo pocutila nespostovano in nevredno zaupanja, ce bi mi partner reku, zakaj ne prepisem polovico stanovanja nanj... Jst osebno bi bla totalno razocarana nad njegovim misljenjem. In ravno zato tudi jaz nebi in nikoli ne bom pricakovala od svojega partnerja, da mi da nekaj, kar ni moje. Pika.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
25.1.2008 15:26:22   
carlyle
Baguška, ne trudi se. Kdor noče razumeti, pač ne bo razumel, pa če mu narišeš zraven...
Ni mi jasno, kako se zdaj mešajo krediti in dediščina, pa še vedno upam, da mi bo sončica odgovorila, ker mi ni nič več jasno, kako je prav.
Vem samo, da ne bi od nikogar pričakovala, da mi kar tako podari polovico dediščine in da je tudi sama ne bi nikomur podarjala. Vse omenjate, kako je važna ljubezen, ne pa materialno, meni pa ni jasno, zakaj bi potem od partnerja zahtevale, da vam polovico prepiše. A to pa ni materialistično?

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
25.1.2008 15:28:16   
Anonimen
Kaj pa če prideš v podedovano hišo po njegovi strani, vendatr jo je treba podreti do prve plošče in na novo narediti? Vsak vzame kredita kolikor je možno? Kako naj bi se pa potem pisalo?

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
25.1.2008 15:29:18   
Sibil_
No-moj nasvet bi bil naslednji-tega stanovanja ne prodaj, mož naj vzame kredit za polovico novega, ti daj tudi polovico.Tega sedanjega daj v najem in odplačuj kredit.Tako imaš redni prihodek najemnine in novo stanovanje pisano pol-pol.A ni tako najbolj pametno?

Pa še tega stanovanja ti ne more vzet, niti delčka.Ker je pač dokazana dediščina.user posted image

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu carlyle)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
25.1.2008 15:32:42   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Kaj pa če prideš v podedovano hišo po njegovi strani, vendatr jo je treba podreti do prve plošče in na novo narediti? Vsak vzame kredita kolikor je možno? Kako naj bi se pa potem pisalo?


V temu primeru bi jaz pisala pol pol. Sej sta oba vzela kredit a ne? In sta jo skupi gor postavila? Le da je njegov del vecji, ker je tu se zemlja.. Ce bi se v tem primeru potem locila, bi pac zahtevala, da se mi izplaca celotna vrednost kredita. Z ostalim pa naj naredi kar hoce! Ce ze nebi bilo polovico napisano name, bi sestavila pogodbo v kateri jasno pise, da se je hisa obnavljala in koliko ti pripada. Na zalost ali pa na veselje, se to danes da. In ce se hoces zazihrat, da ne bos pri 60ih ostala na cesti, bi tocno to naredila!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?