|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 12:28:15   
baguSka
da je podarjat 20 miljonov kr tko vsakdanje???? đizs....


vse za ljubezen... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 12:30:02   
Pajaca
sazi eno je kaj prineseš od prej in tisto se itak povsod vidi. Pač en ima stanovanje en pač nič.

Kar pa se privarčuje v zakonu in kupi v zakonu pa pač gre na pol. Pa čeprav ima en plače 400E drugi pa pač 4000E.  Vsak prispeva po svojih zmožnostih (to je celo v zakonu o zakonski zvezi al kaj je ta zakon napisan) to ti tud na poroki povejo. In če pač kupijo stanovanje (rečmo da sta mela na začetku 0 denarja) ja no itak da bo šlo 80% iz žepa tistega ki več zasluži... a piše se pol pol.


Če pa ima nekdo od prej stanovanje, denar karkoli potem je meni logično, da če rečmo ta vložek prinese 50% kupnine, ostalo pa gre iz skupnega žepa, da je 75/25.... zakaj pa ne.

Pač če si skupaj je itak vseeno kako je pisano, ker je itak vse našo.... če greš narazen je pa zelo pomembno kako je pisano.

Pač mene ne bi nikoli nihče prepričal, da bi svojo dediščino delila, razen če bi ta rečmo prodal svoje stanovanje in ga vložil v mojo hišo (rečmo za adaptacijo) pol mi je logika da se deli, drgač pač ne.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 12:34:09   
baguSka
je tako, da o vsem odloča mož


in ti pravis, da ta veza funkcionira oz da je zgledna user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 12:48:44   
baguSka
ona dela 5 ur na dan in doma skrbi za dom in 3 otroke, plače ima 600 EUR
on ima bolj odgovorno službo, veliko je zdoma, sem in tja več dno na službeni poti, doma je pozno popoldne ali zvečer - v bistvu je z družino za vikend, plače ima 3.000 EUR

Po kakšni logiki se lahko pričakuje, da ob nakupu stanovanja prispevata vsak 100.000 EUR???, da bo stanovanje vredno 200.000 EUR v lastništvu pol-pol?


In po kateri logiki potem ob locitvi lahko drugi zakonec zahteva polovico tistega, kar je tezko prisluzil drugi zakonec??? Mislis da un pa uziva, da je cele dneve okoli in ga ni nic doma s familjo, samo zato da dobro zivijo? In da vzdrzuje svojega zakonca in otroke, potem ko gresta narazen (ce gresta) pa se ta zahteva celo polovico, ker je pac skrbel za familjo!? Sej skrbis za familjo z ljubeznijo a ne? In tudi ne pricakujes od partnerja, da bo delal cele dneve kot prfuknjen, zato da boste imeli vecje stanovanje, boljsi avto, drazje pocitnice in da tebi ne bo treba delat!? Torej ko sta skupaj in tako funkcionirata, je tebi cist fajn in lustn, da ti ni treba dajat financno nic zravn... ko pa gresta narazen, pa je po tvoji logiki polovica tvoja, ker si bil fizicno prisoten!? Medtem ko tvoj partner ni bil? Oh joj... ne res, kaj pa ce si tvoj partner tud zeli bit mal vec doma s svojo familjo in od tebe pricakuje, da bi zasluzila enako!? In bi oba enako prispevala - tako financno, kot mentalno.. torej pri vzgoji, gospodinjstvu itd..!? Verjetno je pri vas ze v samem startu tako: jaz bom doma skrbela za otroke, ti pa delaj, da bomo mel za kruh. In ce se slucajno zgodi, da bova sla kdaj narazen, je polovico mojega. Ker sem tudi jaz polovico dala zraven...!? Pa tole kar si od tvojih starsev dobil tudi, saj sva zdej porocena in so tvoji starsi celo zivljenje garali tudi zame...!? Sej bohnedej da bi sla kdaj narazen, ker midva sva vecna, ampak toliko da ves, da ce greva slucajno narazen, je polovica mojega. Se boljse: raje ze zdaj polovico napisi name, da me ne bos potem slucajno vrgel na cesto...

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 12:50:44   
sazi
Če pa ima nekdo od prej stanovanje


ja, Pajaca, se strinjam z napisanim, če gre za nepremičnino od prej, ampak Naja pa piše, da bo z denarjem od prodanega svojega stanovanja in še dodatno vloženim denarjem - za katerega razumem, da ga je privarčevala v času tudi od poroke dalje in da mož nima nič denarja, da bi prispeval zraven. V tem primeru gre vsaj za del denarja, ki je nad vrednostjo njenega starega stanovanja "vprašljiv".  Sicer pa nikogar ne obsojam. Želela sem le izpostaviti nekaj stvari, na katere veliko ljudi, ki jih poznam ne pomisli. Imajo ločene finance, vsak svoj denar, stanovanje kupujejo pol-pol, domače obveznosti in delo pa sta daleč od te razdelitve.

(odgovor članu Pajaca)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 12:53:41   
sazi
Mislis da un pa uziva, da je cele dneve okoli in ga ni nic doma s familjo, samo zato da dobro zivijo?


Ja, poznam veliko takih, ki so zelo srečni, da so poslovno uspešni, in da jih doma čaka familija, ki jo vidijo samo za vikend, peljejo otroka na kako športno prireditev in so potem najboljši očki na svetu, z vso vzgojo in problemi pa se ukvarjajo mame, ker se očetom ne da in raje v službi igrajo veliki živine in polnijo svoj račun.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 12:55:31   
baguSka
Imajo ločene finance, vsak svoj denar, stanovanje kupujejo pol-pol, domače obveznosti in delo pa sta daleč od te razdelitve.


Ko se partnerja spostujeta si medsebojno pomagata... tudi pri razdelitvi v gospodinjstvu, pri vzgoji, itd. Ker ce tega ni, pride slej ko prej do kresa, se skregata, gresta narazen in potem se zacnejo delitve premozenj. :)

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 12:58:09   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Mislis da un pa uziva, da je cele dneve okoli in ga ni nic doma s familjo, samo zato da dobro zivijo?


Ja, poznam veliko takih, ki so zelo srečni, da so poslovno uspešni, in da jih doma čaka familija, ki jo vidijo samo za vikend, peljejo otroka na kako športno prireditev in so potem najboljši očki na svetu, z vso vzgojo in problemi pa se ukvarjajo mame, ker se očetom ne da in raje v službi igrajo veliki živine in polnijo svoj račun.


No sej. Ne obsojam takih partnerk, ki se spustijo v zivljenje s takimi moskimi. Jaz zase VEM, da se nebi!!! Ker nikoli nebi hotela bit financno odvisna od nekoga drugega!!!

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 13:00:15   
baguSka
In sazi, mocno dvomim, da taki moski prepisejo polovico svoje nepremicnine na svojega partnerja. Ce pa ze, se pa morajo zavedati kaj to pomeni v primeru locitve.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 13:05:14   
sazi
Pa tole kar si od tvojih starsev dobil tudi, saj sva zdej porocena in so tvoji starsi celo zivljenje garali tudi zame...!?


baguska, pa kaj je s tabo, zakaj tak napad?????

1. kar dobiš kot darilo je TVOJE tudi po ločitvi - torej če dokažeš, da je šlo za 3/4 vrednosti stanovanja od tvoje dediščine ali pa daril, je tek 3/4 samo TVOJIH,ostala 1/4 se pa deli pol-po.

2. midva oba skrbiva za otroka, imava enaki plači in podoben delavnik - noben od naju ne parazitira drugega

3. JA, če nekdo skrbi za celo familijo in dom in zato pač ni direktno plačan, drugi pa ne naredi za dom nič in je cele dneve v službi, se mi zdi logično, da skupne dohodke jemljeta kot SKUPNE in tako tudi lastnino kuljeno iz tega denarja.

4. težko si predstavljam (razen redkih izjem), da bi moral za preživetje družine ob manjši plači žene mož res nujno delati cele dneve in žrtvovati ves čas, ki bi ga lahko preživel z družino samo zato, da lahko preživijo. Skoraj vedno imaš izbiro. Kot primer si lahko zamislim kaj bi bilo, če bi mož dobil ponudbo za delo s precej višjo plačo a bi bilo jasno, da bo manj doma in bo doma več dela zame - treba se je pogovorit in ugotoviti, če je tistih nek 100 EUR res toliko nujnih, da strada družina? Marsikdo ima izbiro, a se vsi pehajo za višje plače, da imajo potem lahko boljši avto od soseda in da hodijo na bolj eksotične dopuste. V tistih familijah, kjer pa en res gara kot živina za čisto preživetje, drugi pa doma gnoji - je pa itak problem v partnerstu in nespoštovanju zakonca in njegovega dela in je zakon itak zavožen, če mene vprašaš, samo je tako, da ponavadi ljudje ne postanejo takšni čez noč - so že prej taki, ampak si drugi tega noče priznati.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 13:06:05   
Pajaca
Če pa ima nekdo od prej stanovanje

ja, Pajaca, se strinjam z napisanim, če gre za nepremičnino od prej, ampak Naja pa piše, da bo z denarjem od prodanega svojega stanovanja in še dodatno vloženim denarjem - za katerega razumem, da ga je privarčevala v času tudi od poroke dalje in da mož nima nič denarja, da bi prispeval zraven. V tem primeru gre vsaj za del denarja, ki je nad vrednostjo njenega starega stanovanja "vprašljiv". Sicer pa nikogar ne obsojam. Želela sem le izpostaviti nekaj stvari, na katere veliko ljudi, ki jih poznam ne pomisli. Imajo ločene finance, vsak svoj denar, stanovanje kupujejo pol-pol, domače obveznosti in delo pa sta daleč od te razdelitve.


Ja zame je tako. Če ima Naja denar od prej potem je njen. Če pa ga je prišparala med njuno vezo (oz od kar živita skupaj) potem je njun.


To z ločenimi financami in vse pol pol pa tudi jaz ne razumem. Trenutno imam jaz precej večji dohodek kot moj, pa mi nekako je logično da čeprav je 3/4 denarja praktično mojega, da je skupaj to najin denar. Men je logika da vsak prispeva kot ima.

Če pa gre za to, da rečmo jaz od mame dobim nek denar potem je to moj denar, ga je dala meni in lahko naredim z njim kar želim. Isto če on dobi nekaj.

Sam pri nepremičninah se pa zame vse konča. Kar je podedovano oz od prej je le moje ali le njegovo. Ko pa bova s tem kaj počela bova pa razmislila kako in kaj. Vendar bova upoštevala kolikšen del je bil od koga od prej in bo pač nepremičnina več pisana na enega kot na drugega.

Men je to nekak logično.


Ampak vsak po svoje, bistvo je sam da je treba vse fajn razmislt, ker nikol ne veš kdaj se bo "skupi za zmeri" končal.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 13:19:50   
sazi
In sazi, mocno dvomim, da taki moski prepisejo polovico svoje nepremicnine na svojega partnerja. Ce pa ze, se pa morajo zavedati kaj to pomeni v primeru locitve.


no, saj v tem je poanta - taki ne pišejo polovice lastništva ampak imajo vse zase

z vsem tem sem kritizirala točno to - zahtevek, da je vse pol-pol v financah, drugje pa ne

enostavno je v primeru, kjer imata zakonca približno enaki plači in doma služno skrbita za dom in otroke, ampak takih primerov je malo. Če že zaradi drugega ne zato, ker so ponavadi moški bolje plačani.

In zakaj se ne bi spustila v tako neenakopravno zvezo in bi bila zato od nekoga finančno odvisna? Če ona zasluži 1000 EUR, ona pa 2000 EUR, oba delata 9 ur na dan in skrbita za dom. Ne vidim razloga, zakaj bi imel on pravico pospraviti 1000 EUR viška v lastne žep. To je denar prislužen v zvezi in če s svojim zakoncem deluješ partnersko s spoštovanjem in ljubeznijo - je vse skupaj pol-pol.


(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 13:24:35   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: Tašonka

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Kaj mislite vi?
Kako bi se ve odločile na mojem mestu? 

Enako kot ti.


Nisem brala vseh razmišljanj. Se pa strinjam s Tašonko in naredila bi tako kot ti nameravaš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 13:34:47   
baguSka
zakaj bi imel on pravico pospraviti 1000 EUR viška v lastne žep. To je denar prislužen v zvezi in če s svojim zakoncem deluješ partnersko s spoštovanjem in ljubeznijo - je vse skupaj pol-pol.


No vidis.. s tem se pa jaz ne strinjam. Tuki (zame) ne gre za neke pravice sploh. Ampak izkljucno za zelje, za prosto in svobodno voljo tistega, ki zasluzi vec! Ker jaz osebno ne bom NIKOLI rekla svojemu partnerju, da imam PRAVICO do polovice njegovih 1000€, ki jih zasluzi vec user posted image user posted image user posted image  Sej je pa to njegov denar in ga je on zasluzil, ne jaz!!!user posted image  In verjetno je njegovo delovno mesto tudi boljse placano, ker ima drug poklic kot jaz a ne?? Saj ce bi jaz imela tak poklic kot on, bi tud verjetno imela tako placo, pa ga nimam pac.. in je zato moj poklic placan manj, za isti delavnik. Verjetno on prav zato toliko bolj dela kot jaz. In je delo toliko bolj zahtevno.

Cisto nekaj drugega pa je, ce on na svojo zeljo teh 1000€ porabi za familjo... Ampak to je njegovo in ne moje, zato lahko s tem pocne kar njemu pase in ne kar pase meni!!! Ker tuki ni nic mojega!! Meni je pa to logicno... Od njega nikoli ne bom pricakovala, da bo dal polovico meni... Kr slabo mi je ratal ob tej misli.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 13:43:14   
sazi
Saj ce bi jaz imela tak poklic kot on, bi tud verjetno imela tako placo, pa ga nimam pac..


Tudi slučajno ni res. Isti poklici in enako delo žal v slovenski podjetjih pomeni tudo 100% razlike v plačah.

Sama tudi ne bi rekla možu v tem primeru, da mi pripada pol od njegovih 1000 EUR, ampak če bi on zahteval, da dava za stanovanje vsak pol je isto, kot bi mi dal vedeti, da je tistih 1000 EUR samo njegovih.

to o istih poklicih in istih plačah, je bilo pa (mogoče) izvedljivo samo v socializmu

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 13:50:07   
baguSka
Tudi slučajno ni res. Isti poklici in enako delo žal v slovenski podjetjih pomeni tudo 100% razlike v plačah.


Je imel pac vec srece, kot sem jo imela sama, ko sva iskala zaposlitev. In zato ne morem od njega pricakovat, da si ta visek deliva na pol. Tako pac razmisljam jaz. In v takem priemeru sem JAZ tista, ki ne bom nikoli niti pomislila na teh 1000€ viska... ker so njegovi in z njimi pocne kar njemu pase. Jaz si jih nebi nikoli lastila, zato mi nebi blo nic narobe s tem, ce bi mi dal vedet, da je to samo njegovo. Ker dejansko JE. Tiste, ki pa bi imele s tem probleme in bi se cutle ob tem ogrozene, pa razmisljate drugace pac... ceprav trdite da ne. Kar ti suzi si zdele. In to v eni sapi: najprej pises, da nebi rekla mozu da je polovica tvojega, v drugem stavku pa ze pises, da bi se pocutila ogrozeno, ker bi ti dal vedeti, da je polovica njegova user posted image  Mal razmisli... Jaz tudi nic ne dam vedet svojemu partnerju in on meni ne, ampak se dejansko ve kaj je od koga... ni treba da se to govori na glas. Joj hvala bogu da imam takega partnerja... upam da bo vedno z mano. :)))

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 13:53:35   
baguSka
ker bi ti dal vedeti, da je polovica njegova


se opravicujem.. mislila sem seveda vseh 1000€... sej verjetno si razumela..

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 14:09:23   
Detece
Prav žalostno se mi zdi razmišljanje nekaterih in sem zelo vesela, da ne sodim med ljudi, ki so tako materialistično usmerjeni in da s takšnimi ljudmi v življenju nimam opravka.

Me prav zanima kako bi nekateri, ki razmišljajo tako materialistično in niso pripravljeni ničesar deliti s svojimi najdražjimi, odgovorili na vprašanje ali so v življenju srečni. Ne verjamem, da je nekdo, ki se ukvarja samo s tem kaj je njegovo in kaj ne, kolko on zasluži in koliko paartner, sploh lahko srečen.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 14:22:56   
Anonimen
Jaz se pa strinjam, da mora biti dokumentirano kaj je kdo prinesel v skupen budget (bodisi lastništvo stanovanja ali finance).

Moja mati se je na račun slepe zaverovanosti v večen zakon presneto nasmodila, ko sta se z očetom ločevala.
Dokazati ni mogla ničesar, ker je z njenimi financami upravljal oče.

Naj se sliši še tako preračunljivo, vendar je ziher le ziher.

(odgovor članu Detece)
  Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 14:24:06   
jagoda77
IZVIRNO SPOROČILO: Detece

Prav žalostno se mi zdi razmišljanje nekaterih in sem zelo vesela, da ne sodim med ljudi, ki so tako materialistično usmerjeni in da s takšnimi ljudmi v življenju nimam opravka.

Me prav zanima kako bi nekateri, ki razmišljajo tako materialistično in niso pripravljeni ničesar deliti s svojimi najdražjimi, odgovorili na vprašanje ali so v življenju srečni. Ne verjamem, da je nekdo, ki se ukvarja samo s tem kaj je njegovo in kaj ne, kolko on zasluži in koliko paartner, sploh lahko srečen.



ja no, če bi bilo tako enostavno, bi bile enostavne tudi ločitve. Ker po navadi je ob porokah vse super fajn, pa vsak pol in pol, potem se pa ločujejo ljudje, pa vsak na svojo stran grebe user posted image  takrat naj bodo ljudje pošteni in naj vzamejo samo tisto, kar jim pripada dejansko.
ČE bi moj to tko naredil, da bi vzel tisto kar je njegovo, bi ostala bivša brez strehe nad glavo in na cesti, tko ji je pa dal pol premoženja (pa še s tem ni bla zadovoljna user posted image ).


(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 14:35:03   
sazi
Meni je samoumevno, da vse deliva na pol. In če ima en zakonec več sreče pri iskanju službe ne vem zakaj bi drugi moral živeti bolj skromno. In kako potem, en ima denar za dopust, drugi pa ne in potem ostane doma ali kako? Zato ker ni zaslužil dovolj? Pa npr. igrata LOTO. Vsak napiše 1 kombinacijo in ena zadane 300.000 EUR. Bo to zdaj samo od tistega, ki si je zamislil to kombinacijo - zgolj zaradi sreče? Jaz sem mnenja, da ko z nekom začneš živeti skupaj, si skupaj v dobrem in slabem - če ima en srečo, jo imata oba.

Pa da ne bo pomote - tudi slučajno se ne počutim ogrožene, sem v najino zvezo prinesla veliko več kot mož (posredno preko daril) in ker ne želim, da se on počuti ogroženo (pa mi ni tega nikoli rekel, niti namignil), mi je logično, da je vse pol-pol.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 14:37:45   
jagoda77
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Meni je samoumevno, da vse deliva na pol. In če ima en zakonec več sreče pri iskanju službe ne vem zakaj bi drugi moral živeti bolj skromno. In kako potem, en ima denar za dopust, drugi pa ne in potem ostane doma ali kako? Zato ker ni zaslužil dovolj? Pa npr. igrata LOTO. Vsak napiše 1 kombinacijo in ena zadane 300.000 EUR. Bo to zdaj samo od tistega, ki si je zamislil to kombinacijo - zgolj zaradi sreče? Jaz sem mnenja, da ko z nekom začneš živeti skupaj, si skupaj v dobrem in slabem - če ima en srečo, jo imata oba.

Pa da ne bo pomote - tudi slučajno se ne počutim ogrožene, sem v najino zvezo prinesla veliko več kot mož (posredno preko daril) in ker ne želim, da se on počuti ogroženo (pa mi ni tega nikoli rekel, niti namignil), mi je logično, da je vse pol-pol.



lej razlika je samo v tem, a ti to prneseš pred vezo oz. dobiš pred vajino vezo ali pa skupaj nekaj gradiš. Samo mogoče se je včasih pametno malo za primere, kaj pa ČE...

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 14:42:07   
LoCa
Detece, sami materialisti hodimo po svetu. se grem pri priči spovedat user posted image

se strinjam z AnjoPH. sploh pa, lepo je biti naiven, verjet v neko večnost odnosov, čustev bla bla bla. ko vidiš enkrat, kako se pred tvojimi očmi nekaj, za kar si vsi mislijo, da je samoumevno, podre, ne razmišljaš več kot froc k se futra iz pravljic. to je ena realnost. druga pa je, kot sm že napisala: naj prosim dvigne roko tista/i, ki je pripravljen dat drugemu 20 milijonov. močno dvomim da se najde. res da v obliki stanovanja deluje abstraktno, ampak ko si enkrat lastnik, vidiš, kaka velika stvar je to.  pa po pravici povedano, tudi če bi imela ljubezen mojega življenja poleg, ne bi dala in niti hotla nč od njega.  zgleda da to razumejo le tisti, ki kaj imajo, al kako user posted image .druga stvar je skupaj v neki it, gradnjo, nakup (a se vseeno zakoljejo ob ločevanju). 

< Sporočilo je popravil LoCa -- 29.1.2008 14:44:20 >

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 14:48:11   
sazi
Jaz se pa strinjam, da mora biti dokumentirano kaj je kdo prinesel v skupen budget (bodisi lastništvo stanovanja ali finance).


Se strinjam tudi jaz, amapktu sploh ni tega problema, ker je itak jasno in razvidno, da je ona lastnica tega stanovanja in bi šel denar od prodaje za novega in lahko vedno dokaže, od kje ji denar in da je njen. Jaz ne bi mogla zdaj, ko z mežem gradiva hišo reči tako: 80% hiše bo pisane name, 20% pa nate. Pisana je pol-pol, čeprav sva prispevala različne deleže. Če pa bi prišlo do ločitve in krega glede premoženja, se pa vedno lahko dokaže, od kje je bil denar - ampak dokler sva skupaj, je VSE najino - kot sme že prej napisala, tudi najine gate.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 14:49:03   
Pajaca
Ma sej vsak nardi po svoje. Pač če nekomu paše naj napiše vse kar ima na partnerja... sam pol pa bomo čez neki časa bral tuki gor kako je mož prasec ker je vse pobral... ma kaj je pobral, sam vzel je kar je njegovo.

Pač ženske se še vedno ne znajo zaščititi, ker vse preveč gledajo iz ljubezni, ker kao se ne sme gledat materialno, ker pač saj se mava rada, pa če bova šla narazen bo on men to dal nazaj, ne bo vzel.

Moški gledajo bolj realno. To je moje to je tvoje, kar sva skup ustvarla je pa najino.

In zato je vedno večkrat razočarana ženska po ločitvi in ne moški. Ker pač večkrat moški ostane s stanovanjem, hišo... ženska pa brez vsega, čeprav je mogoče res več prnesla v zakon. Ker milo rečeno veliko žensk se da tko fino okol prenest, da sam gledaš kaj počnejo, sam nimaš kaj ko običajno tud vedo ne kaj so nardile dokler ni prepozno.


(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?