|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 21:24:05   
Anonimen
v tem primeru o katerem govorimo (Naja31) bi se mi zdelo pošteno, da naj tudi partner dobi možnost (v kolikor mu je to v interesu), da postane lastnik stanovanja, s tem da vzame kredit in s tem tudi sam prispeva.


Jaz bi mu pa raje rekla, naj vzame kredit, kupi svoje stanovanje, ga oddaj v najem in z najemnino pokriva mesecne obroke, pod pogojem, da je toliko kreditno sposoben (vsaj za garsonjero).

Ce zakon laufa, od prejete najemnine glava ne bo bolela, ce ne, imata en problem manj, v bistvu dva. Ne bosta se kregala glede nepremicnin, ker imata vsak svojo in vsak bo imel kam it :).


(odgovor članu Detece)
  Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 21:59:18   
Anonimen
Jaz bi mu pa raje rekla, naj vzame kredit, kupi svoje stanovanje, ga oddaj v najem in z najemnino pokriva mesecne obroke, pod pogojem, da je toliko kreditno sposoben (vsaj za garsonjero).


Jaz bi mu pa raje rekla, naj vzame kredit, kupi svoje stanovanje, ga oddaj v najem in z najemnino pokriva mesecne obroke, pod pogojem, da je toliko kreditno sposoben (vsaj za garsonjero).


Če mož kupi stanovanje in ga plačuje iz svojega zaslužka se bo na koncu delilo na pol. Brez debate. Torej bo v vsakem primeru imel samo 1/2 stanovanja, če bo šlo kaj narobe.


Bom še enkrat napisala.

VSE popolnoma vse kar je bilo ustvarjeno skupaj v zakonu, če en ali drugi karkoli kupi iz lastne PLAČE ali drugih dohodkov (med katere ne šteje avtorski honorar) JE SKUPNO PREMOŽENJE, ki se deli ob ločitvi.

Posebno osebno premoženje je (še enkrat): dediščina, darila, zadetki na lotu, če so bili kupljeni iz podarjenega denarja, če so bili iz plače je pol pol, vse premoženje, ki je bilo pridobljeno na osnovi avtorskih honorarjev. TO ne gre v delitveno bilanco. čisto vse ostalo pa gre.

Če ma moj 10 stanovanj pred zakonnom in v zakonu kupi 11 iz lastnih dohodkov ali kreditov se 10 stanovan ne upošteva kot delitveno bilanco 11 stanovanje se deli na pol.

Če proda 11 stanovanj in kupi hišo, vzame kredit in jo prenovi se od vrednosti hiše ob delitvi premoženja odšteje kredit in VSI vložki, ki so bili vloženi vanjo v trajanju zakona.

ČE ima 6x večjo plačo ne pomeni, da ima 6x večjo pravico do SKUPNEGA premoženja, ker se predpostavlja da vsak zakonec prispeva pol pol. ČE kateri trdi nasprotno mora to dokazati. Pri iskanju posameznih razmerij vlaganja v zakon se šteje tudi NEMATERIALNI vložek: če je mož delal 18 ur na dan in je doma imel popoln servis in 6x večjo plačo se smatra kot ženin vložek skrb za družino, ki je ENAKOVREDEN moževemu finančnemu. Ker če žena ne bi skrbela za dom tud on ne bi laufov okol.

A je zdej kj bl jasno


AJA pa še to:

Ženi podari/prepiše oče zemljo na kateri zakonca postavita hišo. Ob ločitvi je zemlja izključno od žene, hiša na zemlji pa se deli pol pol. Poenostavljeno sicer, ker v resnici ni tako ker po oblig. zakoniku predstavlja vseskupaj nedeljivo celoto in se mal drugače obravnava. Ampak recimo da je to tak primer.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 22:00:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

Jaz bi mu pa raje rekla, naj vzame kredit, kupi svoje stanovanje, ga oddaj v najem in z najemnino pokriva mesecne obroke, pod pogojem, da je toliko kreditno sposoben (vsaj za garsonjero).


Če mož kupi stanovanje in ga plačuje iz svojega zaslužka se bo na koncu delilo na pol. Brez debate. Torej bo v vsakem primeru imel samo 1/2 stanovanja, če bo šlo kaj narobe


Aha.

Kaj pa ce se dogovoriva, da je njegovo? A je to mozno, dogovoriti se ze zdaj?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 22:13:47   
Anonimen
Če ti ga zakonc podari. Če se šteje kot darilo. Dokazljivo.
Pogodba pa mislim da ne zdrži (bi morala kaka pravnica povedat). Ker take pogodbe po našem pravu niso baje možne. Enkrat sem to že razložila zakaj. Mislim možno jo je sklenit sam se mi zdi da je pol ob ločitvi nična.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 22:14:52   
Anonimen
Hm. A predporočna pogodba je potemtakem tudi nična pri nas?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 22:22:53   
Anonimen
A moram spet sebe kopirat?

Predporočna pogodba po našem pravu ni možna, ker se vedno smatra kot skupno premoženje tisto premoženje, ki je bilo ustvarjeno v času trajanja zakonske zveze oz. izvenzakonske skupnosti. To premoženje se deli pol-pol Kar katerikoli prinese s sabo, dobi za darilo ali ustvari kot avtorsko delo ni skupno premoženje in ne spada v delitveno bilanco. Zato ni potrebe po predhodnem dogovarjanju kaj nekdo odnese iz zakona, ker mu pripada polovica pridobljenega. Za razvezo po našem zakonu niso potrebni krivdni razlogi. Če nekomu ni več za bit v zakonu, spiše tožbo za razvezo in kot razlog je dovolj že: 'je ne ljubim več'.

V anglosaksonskem pravu ni čisto tako. Za samo razvezo so potrebni krivdni razlogi, v delitveno bilanco spada tudi pred poroko pridobljeno premoženje ....itd... (kaka pravnica bi ti znala to boljš povedat, ampak mislim, da bistva nisem sfalila)

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 23:31:00   
sazi
Pikec0 RR, zdaj pa jaz ne vem ali sem kaj narobe prebrala, ker je že tako dolga klobasa ali pa nečesa ne razumem.

V zadnjih dveh postih pišeš točno to, kar je meni že itak ves čas jasno in tudi sama pišem točno to (o tem, da če sta 2 skupaj in en zasluži več, je tudi ta višji zaslužek "last" obeh, in da je lastnina pred zvezo lastnina enega samega).

Pisala sem o tem, da če iz njenega in dodatka kupujeta novo (jasno, da je njeno staro stanovanje samo njeno, dodatke pa verjetno zaslužen v času zakonske zveze), lahko ona vedno dokaže, da je vložila v stanovanje denar od prodanega njenega stanovanja. Zakj torej ni pisano pol-pol, če v končni fazi ta zapis itak nič ne velja in se dokazuje kdo je od prej kaj prinesel?

Zmedena sem samo zato, ker si v enem postu (če se ne motim) napisala, da naj se gremo vse naivke ločit, pa bomo videle - kaj? To o čemer pišeš sedaj - mi je bilo jasno še pred debato, da je to tako.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 23:35:44   
Anonimen
Meni je blo tudi in ni letelo nate. Ampak se je vmes spet napletla ena klobasa. In tist kar sem nazadnje napisala je bilo med debato že napisano, ampak očitno nihče ne prebere teh klobas na sredini.

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 23:36:09   
sazi
ČE ima 6x večjo plačo ne pomeni, da ima 6x večjo pravico do SKUPNEGA premoženja, ker se predpostavlja da vsak zakonec prispeva pol pol. ČE kateri trdi nasprotno mora to dokazati. Pri iskanju posameznih razmerij vlaganja v zakon se šteje tudi NEMATERIALNI vložek: če je mož delal 18 ur na dan in je doma imel popoln servis in 6x večjo plačo se smatra kot ženin vložek skrb za družino, ki je ENAKOVREDEN moževemu finančnemu. Ker če žena ne bi skrbela za dom tud on ne bi laufov okol.


Upam, da bo tole prebrala tista, ki je na moje podobno (pač manj pravniško) pisanje odgovorila, da je imel pač srečo pri boljši službi in si zato zasluži, da je denar samo njegov.

Vem, da sem po naravi bolj naivna, ampak vseeno mislim, da "gebatorsko-ločevalni" pristop pri teh zadevah že v začetku zamaje trdne temelje zveze, ki za moje pojme ne sme biti egoistično naravnana. Če gre kaj narobe, pa lahko dokažeš, kakšno je bilo lastniško stanje vsega premoženja pred pričetkom zveze in ti to tudi ostane, ostalo pa se deli.




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
30.1.2008 8:29:25   
Anonimen
Tale teorija pol-pol je super glukoza v žilo ja.

Dejstvo je, da temu ni tako. Po zakonu, naj bi to bilo tako, vendar se v praksi skoraj nikoli ne zgodi, da se deli premoženje na polovico.

Tako opevani "ženin vložek" v smislu skrbi za družino in gospodinjstvo (lepo vas prosim), ni nikoli tako cenjen kot pa šuški, ki jih je prinesel mož.

Midva nimava skupnega računa. Se pogovoriva in dogovoriva o skupnih načrtovanih stroških (od interierja do dopusta), ampak to je pa vse.
Npr. moj avto je moj avto in njegov je njegov. Ni najin, ker vsak skrbiva za svojega.


(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
30.1.2008 8:58:32   
Anonimen
Tako opevani "ženin vložek" v smislu skrbi za družino in gospodinjstvo (lepo vas prosim), ni nikoli tako cenjen kot pa šuški, ki jih je prinesel mož.


So.
Preverjeno.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
31.1.2008 12:44:26   
Nika v službi
Samo na kratko. Zelo zelo se strinjam s Sazi in Detecem. S to razliko, da bi jaz tudi svojo dediščino delila napol s svojim možem.

Pri nas pač veva drug o drugem vse - koliko ima kdo plače, kam gre denar, mož vodi evidenco (jaz pa zapravljam - user posted image  hecam se, da ne bo kdo resno vzel, kar je glede na vročo kri čisto mogoče), skupno se odločava o vseh investicijah, ni važno, koliko kdo domov prinese.

Ker je nekdo omenil (LoCa?), da očitno to razumejo samo tisti, ki nekaj imajo, lahko povem (čeprav res ni v mojem stilu poudarjati materialne zadeve), da imam jaz več - višjo plačo (uf, po BaguSkini teoriji grem lahko na Tahiti, mož pa samo v kakšen hotel s 3* na Hrvaškem), več sem prinesla v zakon in glej, ga hudiča, tudi podelila ta "več" z mojim možem.

Nisem neka najstnica, štejem jih 38, z možem imava 15 let skupne kilometrine, v dobrem in slabem. V zakon nisem šla z mislijo na ločitev in do zdaj se nisva še nikoli, ampak res nikoli, skregala zaradi tolarja ali centa.

Drznim si reči, da me nikoli ne bo postavil na cesto. Če pa že, pa še scenarij za vse tiste, ki se hočete zavarovati: bajta, ki je vredna cca. 500.000€, se bo pač delila napol, medtem grem lahko v najemniško stanovanje (bom preživela), po delitvi lahko kupim zelo solidno stanovanje. On pa tudi. V to sem šla zavestno in ne bom preštevala, koliko sem prinesla in koliko izgubila.

To je zame nematerializem. Za druge, ki tudi meni delujete prav otročje (ne otroško, to ima pozitivno konotacijo!), pa je to naivno.

In ja še to - ena je omenila: denar, ki ga dobim od svoje mame, je moj, in denar, ki ga mož dobi od svojih, je njegov. To naj bi bilo kao logično.

No, pri nas ni tako. Sva skupaj in je vsak tak denar najin. Itak pa že dolgo ne dobivava denarja od staršev.

A bi lahko katera še odgovorila na vprašanja od Sazi glede vplačila lota, počitnic in delitve le-teh stvari.. Me res zanima.

Tudi tista pripomba o dveh avtomobilih je meni mimo. Brez zamere, saj vsak dela po svoje, ampak tudi midva imava 2 avtomobila, pa nama na kraj pameti ne pade, da bi vsak skrbel za svojega. In s katerim gresta potem na morje?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
31.1.2008 14:28:01   
Detece
Zelo sem vesela, da si se Nika iz službeuser posted image  javila. Ta tema in reakcije na moje odgovore so me full znervirale. V bistvo sem se začela spraševati ali je z mano kaj narobe, ker so me začeli prav ponižujoče napadat. Pa se do sedaj nisem imela za neumno in še najmanj življenjsko neizkušeno (teh imam za svoja leta preveč in jih nikomur ne privoščim). Presenečena sem bila nad razmišljanjem večine in sem zdaj zelo vesela, ko vidim, da še je na tem svetu nekaj ljudi, ki zdravo razmišljajo (pa čeprav manjšina).

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
31.1.2008 15:00:19   
Jutra
Naja31, strinjam se s tvojim razmišljanjem.

_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
31.1.2008 16:08:26   
sazi
Samo na kratko. Zelo zelo se strinjam s Sazi in Detecem. S to razliko, da bi jaz tudi svojo dediščino delila napol s svojim možem.


Me veseli, da smo vsaj 3, ki enako (podobno) razmišljamo.
Tisto o lestnini dediščine sem pa pisala zato, ker so se vse obesile na to, da kaj pa če potem ostaneš brez vsega in podobno. Sem želela samo povedat, da če gre res za grdo ločitev, se da dokazat, kaj si imel prej in ti ostane, kar si podedoval ali dobil za darilo, pri naju pa je tudi vse najino in tudi vložek tak, kot pri vaju - Nika v službi.

Pa glede avtov; midva imava 2, pa za oba skrbiva oba. Namreč na skupnih poteh in dopustih, se vedno vozimo z moževim, ker je večji in varnejši. Delate tudi ve tako, ali pa za pot na dopust z moževim avtom njemu plačate obrabnino avta - oziroma polovico kilometrine? Saj vem, trapasto vprašanje, samo če se vsi stroški delijo pol-pol in vsak vse za svoj avto, potem vam ne bi smelo biti samoumevno, da se z njegovim avtom zastonj vozite, razen če tudi skupne poti delite po principu pol-pol.

No, malo neres post, ampak sem bolj slabe volje danes, pa me tole pisanje spravlja v dobro voljo.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
31.1.2008 16:13:14   
Anonimen
če se vsi stroški delijo pol-pol


Pri nama se nič ne deli pol pol. Imava skupen denar. Ampak dediščina pa ni skupna, moja je moja, ko bo pa on podedoval bo pa njegova njegova. Vse kar sva pa skupaj ustvarla je pa najino. Bo pa on ene 10x več podedoval kot sem jaz, pa niti približno nočem da je kaj od tistega name pisano. Niti približno.

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
31.1.2008 17:10:00   
Detece
Nisem zasledila, da bi Naja31 pisala o tem, da je njen reko, da želi da ona svojo dediščino piše na njega. In koliko sem razumela ji v tem času ko je bil pri njej tega ni omenil. V smeri to je moje in se tebe nič ne tiče je razmišljala Naja in mu to tudi povedala, za kar pa je lahko partner upravičeno prizadet. Njemu je partnerka dala jasno vedeti, kje so njene meje "ljubezni" in partnerstva. Ona je z njim pripravljena deliti vse (tudi otroke) razen premoženja (tukaj se pa ljubezen in zaupanje konča - ker če ni zaupanja.....) - in to je materializem, če si priznate ali ne. Strah vas je kaj bo s premoženjem od ločitvi, če do te pride (kar tudi v današnjem času do neke mere razumem), bojim se da nekatrih celo bolj kot to kaj bo z vašimi čustvi, vašimi skupnimi sanjami, z vašimi skupnimi otroci....

vem da se bo katera spet piknila v kak moj stavek ali dva, ampak jaz sem ne damuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
31.1.2008 18:09:46   
VERONICA
Nika, če imata bajto s prodajo katere lahko komot kupita dva stanovanja je to čisto druga zadeva. Ampak če imaš dvosobno stanovanje od prodaje tega teško kupiš dve garsonjere.

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
31.1.2008 22:25:38   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Detece

Nisem zasledila, da bi Naja31 pisala o tem, da je njen reko, da želi da ona svojo dediščino piše na njega. In koliko sem razumela ji v tem času ko je bil pri njej tega ni omenil. V smeri to je moje in se tebe nič ne tiče je razmišljala Naja in mu to tudi povedala, za kar pa je lahko partner upravičeno prizadet. Njemu je partnerka dala jasno vedeti, kje so njene meje "ljubezni" in partnerstva. Ona je z njim pripravljena deliti vse (tudi otroke) razen premoženja (tukaj se pa ljubezen in zaupanje konča - ker če ni zaupanja.....) - in to je materializem, če si priznate ali ne. Strah vas je kaj bo s premoženjem od ločitvi, če do te pride (kar tudi v današnjem času do neke mere razumem), bojim se da nekatrih celo bolj kot to kaj bo z vašimi čustvi, vašimi skupnimi sanjami, z vašimi skupnimi otroci....

vem da se bo katera spet piknila v kak moj stavek ali dva, ampak jaz sem ne damuser posted image .


Izgleda, da se razpravljamo ali je kozarec na pol poln ali na pol prazen. Z dokazovanjem ni vedno tako jasno in cisto kakor zveni. Skratka, ce je partner vpisan kot solastnik, brez njega ne mores nic. In ce pride do tega, da se locujes, ne mores niti prodati, niti oddati, niti obnoviti stanovanja brez njega/nje, kljub temu, da ni imel vlozka v nepremicnini. Ce si lastnik, si enostavno lastnik in mnoge stvari so bolj jasne. Ni vedno v vprasanju locitev. Ko sva se z mojim mozem pogovarjala kako bova uredila te stvari, sva sklenila, da na nepremicninah ne bova imala solastnistva, pa ne zaradi locitve primarno, temvec tudi zato, ker se nekomu od nas lahko kaj zgodi. Tisti drugi pa lahko povsem drugace organizira svoje zivljenje, se znova poroci ali zacne z nekom ziveti. S tem nekom lahko ima tudi otroke. Naj zveni kolikor hoce materijalisticno, tisto kar sem jaz ustvarila, kar so ustvarili moji starsi ali stari starsi zelim, da pripada mojim otrokom. Partner je lahko eden ali drug. Moj otrok je vedno moj otrok. za otroke, ki bi jih moj moz lahko imel z drugo zensko, naj poskrbita ona dva, bre mene in tistega kar premorem. To ostane rezervirano za moje otroke.
Jutri te lahko kaj povozi in tvoj partner se cez nekaj let znova poroci. Ta zenska mogoce do tvojega otroka ne bo najbolj ljubeca in kaj hitro pride situacija, da je tvoja ljubezen in nematerijalizem do moza pustila tvojega otroka "na cesti", a sadove dela tvojih prednikov in tebe uzivata otroka, ki nista tvoja. Iskreno, ce zamislis taksno situacijo, bi ti bilo to ok?
Midva se nisva zmenila kaj kdo primese in kaj je na koga pisano zaradi loocitve, temvec zaradi tega, ker je zivljenje nepredvidljivo in ker imava otroka, za katerega zelim biti prepricana, da bo imel resena osnovna eksistencijalna vprasanja v zivljenju, posebej, ker mu to lahko omogocim, ne da bi se mu bilo treba cez leta mogoce z neko maceho razpravljal koliko mu pripada od nepremicnine, ki je bila moja, pa sem jo "delila oz. solastninila" z mozem, po njemu jo pa npr. deli naslednja zena in drugi otroci.
In pravzaprav zakaj nekar kar se pridobljeno iz povsem in samo mojega dela, denarja in dobicka potem v zakonski zvezi bilo pisano tudi na nekoga drugega? Da dokazem ljubezen? Kaj ima ljubezen z nepremicninami? To ni samo zavarovanje partnerja, da mu ne bo treba na cesto ce se kaj zgodi, to je zavarovanje otrok, da zaradi nepremisljenih potez ne bi ostali brez tistega kar bi lahko bilo njihovo. Ne vem ce me boste razumeli. Svojega moza imam izredno rada in mu tudi izjemno zaupam, vendar dobrobit najinega otroka je za mene pred njegovo ali mojo dobrobit. Karkoli se zgodi, moj moz je odrasla oseba in sposoben preziveti in urediti si zivljenje. Moj otrok je tisti, ki se vedno ni sposoben, niti ima moznosti, izkusenj itn, da poskrbi zase. Jaz kot njegova mama zelim, da bo ne glede na to kaj se zgodi, moj otrok priskrbljen (da ima svojo streho nad glavo...), neodvisno od tega, kako bi si moj moz urejal zivljenje v primeru, da se meni kaj zgodi.
Isto je ce se njemu kaj zgodi. Zakaj bi moralo nekaj kar je njegovega in je ustvaril pred zakonom z mano ali dobil od svojih prednikov, z njegovim otrokom deliti eventualni otroci, ki bi jih jaz lahko imela z nekom drugim?

Vse ostalo kar imava je skupno. Tocno vem koliko ima moj moz placo, on tocno ve koliko jaz zasluzim. Nimava posebnih racunov - vsak ima pooblastila na vsakem racunu, ne glede na to kdo je nosilec racuna. Ko sva bila se sveze porocena, sva kupila garazo. Denar je sel iz mojega privarcevanega denarja. Moj moz je bil tisti, ki je rekel, da meni, da mora biti garaza pisana izkljucno na mene, saj vemo kateri denar je to. Denar, ki ga dobim od najemnine izkljucno mojega stanovanja je za skupne potrebe in skupaj ga porabiva ali varcujeva - lastnik sem pa se vedno jaz. In v koncni fazi ce se lociva... zakaj bi morala cakati na sodne razplete in zaplete leta in leta. Kot lastnica lahko vse prodam in kupim nekaj drugega, pa lahko tozi kolikor hoce in lahko dokazuje kolikor hoce - breme dokazovanja je na njemu. Ce sva pa solastnika, jaz sem tista, ki bi morala dokazovati, da je on solastnik samo zaradi njegovega "boljsega obcutka", "zavarovanja", da bo imel tisto kar je moje, tudi ce ne bo vec z mano, da ni nic vlozil v nakup nepremicnine in da z njo nima nobene zveze.
Ce bi pa iz naslova ljubezni pricakoval, da so moje nepremicnine tudi njegove, bi se hitro vprasala kaksna je ta ljubezen. Ali ljubi mene, ali moje nepremicnine.


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
1.2.2008 9:02:18   
piščanc
pri ločitvi je stanovanje ali hiša najmanj kar lahko izgubiš. sicer se pa strinjam z Niko iz službe. naja31 naj se pa sama odoči, ker ima pač svoje razloge.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
1.2.2008 10:44:14   
ČebelicaMaja
Nisem brala za nazaj... bom pa povedala takole... moja starša sta bila tudi skupaj 15 let v dobrem in v slabem, ko sta se odločila, da gresta narazen... boj za material se je vlekel 1 leto in pol in se zaostril do te mere, da sem se morala jaz kot otrok odseliti k babici... da bi mojim otrokom privoščila kaj takega - NE HVALA!

Dokler je vse OK, je življenje itak pravljica, vojne se začno, ko vsak vleče na svoj konec in ko stvari niso jasno zastavljene... z možem imava vsak svojo dediščino- hiša je njegova in je to vsem jasno, stanovanje je moje in je to vsem jasno, ko sva kupila novo stanovanje, je on prispeval petino in tako je tudi v pogodbi... oba veva kam gre denar od obeh in oba veva, za kaj delava, za najine otroke... mislim, da v življenju nikoli ne moreš reči, to se pa meni ne bo zgodilo in se zgovarajati na materializem- žalostno, ampak v takih časih živimo...izkušnje te po svoje izpilijo...
...pa še nekaj, ta dediščina je vse kar imam in npr., da si mož po 20 letih omisli ljubico (ali obratno)... bo potem ona živela v polovici moje dediščine... ne hvala...naj bodo stvari jasne- čustva so čustva, stvari morajo biti pravno čiste, da se lahko pogovoriš in ne potrebuješ vojn na sodiščih....

... imamo tudi mi spor na sodišču glede zemlje, del je podedoval nekdo, ki ga sploh ne poznamo in ga ne najdemo, ker zadeve niso bile na papirju čiste... zemlja je v lasti že nekaj rodov, zdaj pa se bockamo na sodišču, ki ima 6 letne zamude za ta košček zemlje, ki moralno sploh ne pripada pravnemu dediču, ampak pravno je zakon pač tak....zakaj, ker babica ni  natredila ustrezne oporoke, ko se je še enkrat poročila... ne mi potem pravit, da to res ni važno...da je važen odnos...za tega nezakonskega otroka npr., sploh vedeli nismo...
Naja, jaz ti dam povsem prav...

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 196
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?