|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Mož in motor
2.4.2008 11:36:26   
sazi
Tinkatonka, žali nima pametnega nasveta. Jaz razmišljam isto, kot ti in sem izredno vesela, da moj mož misli enako - ne marava motrojev. upam, da tudi sina ne bodo mikali. Sem pa imela prijatelja, ki je bil res pravi motorist. Bila sva na dobri poti, da postaneva kaj več, pa enostavno ni šlo. Motor je bil med nama in se nekako zavestno nisva hotel zbližat, ker sva oba vedela, da s tem ne bova mogla živeti.
Sprijaznit se ne moreš, on tudi dela po svoje in tvojih strahov ne upošteva. Ne vidim neke super rešitve za oba, to da bi ga pa zaradi tega pustila, se pa tudi meni zdi noro, bi bilo pa treba pri vaju res nekaj spremeniti, če te takole ne upošteva - se zna to v letih stopnjevati in boš samo čedalje bolj nesrečna.


IZVIRNO SPOROČILO: biba12

pa še to: kako lahko nekomu nekaj prepoveste??

Če bi jaz mela željo po avionu in bi si to lahko privoščila ne bi bilo NIKOGAR, ki bi me od tega lahko odvrnil.


Ne gre za to, da nekomu kajprepoveš, ampak da če sta 2 skupaj (no, ali pa celo trije ali več), da se upoštevajo želje, strahovi in pričakovanja vseh in se ne deluje samovoljno. To, kar pišeš zgoraj je čisti egoizem in tak človek ni za zvezo, kaj šele za družino, če svoje želje postavlja pred vse in vsakogar.

Sicer je banalen primer, ampak kot je že ena zgoraj napisala, sem se tudi jaz odpovedala mački, pa jih obožujem. Mož jih ne mara in ga zato ne bom posiljevala z mačko. O vseh stareh, ki kakorkoli vplivajo na življenje v neki skupnosti, se morajo posvetovati vsi člani in najti nek kompromis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Mož in motor
2.4.2008 11:55:33   
Olivija
Moj stric ima tak načrt: ko bodo otroci veliki (mal mora še počakatuser posted image ), si bosta z ženo kupila motor in bosta potovala naokoli- kar se meni zdi še najabolj pametna rešitev.

Zdaj pa itak skupaj potujejo ali pa kolesarijo, rolajo, ...

Meni bi pri motorju najbolj motilo dejstvo, da to ni družinski šport in že itak sva  preveč časa okupirana s službo, zdaj naj pa še prosti čas preživimo narazen. user posted image

Moj partner se izredno navdušuje za potapljanje - je pa zdaj zaenkrat dal to željo dal na stran, ker prvič nima časa, drugič pa varčuje za hišo.

Kakšnega pametnega nasveta pa žal nimam ...

< Sporočilo je popravil Olivija -- 2.4.2008 11:56:57 >

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Mož in motor
2.4.2008 12:02:33   
Lianna
Razložim mu to kar si tukaj napisala, da ga ljubiš, imata majhnega otroka, si želita še enega, da ga nočeš zgubit.

Moja prijateljica je zgubila življenje v prometni nesreči. Čelada ji ni nič pomagala. Od takrat še bolj sovražim motorje in vse kar je povezano z njimi.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Mož in motor
2.4.2008 12:13:37   
Mišni
Po moje pa ne bo tako hudo, kot zdajle izgleda. Kupil si bo motor, ga hodil gledat v garažo, ga malo glancal in sem in tja v lepem vremenu malo nedeljsko popeljal.
Saj niso vsi motoristi nori, so tudi taki, ki so predivni. Posebej če nima izkušenj s težkim motorjem, si po moje ne bo upal drugega, kot nedeljo se peljati. In tako je tudi prav.
Verjamem pa, da če je to ena njegovih največjih želja, da bi bilo hudo mui preprečiti, da jo uresniči. Naj jo ima lepo v garaži vso popedenano, pa bo.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Mož in motor
2.4.2008 12:28:37   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: tinkatonka
Ne vem če razumete moj strah,

Motorjev ne marava ne jaz ne moja žena. Lahko pa pride strah za otroke. Nikoli ne veš. Tvoj strah razumem.

Mislim, da je tu predvsem upoštevanje partnerjevega odnosa. Če je tvoj strah prevelik, bi se moral on iz ljubezni do tebe temu odpovedati. Če je njegova želja prevelika, bi se ti morala odpovedati strahu.

Kaj je prav? Ne vem. To morata ugotoviti sama.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Mož in motor
2.4.2008 12:30:37   
Anonimen
Ja, Mišni, ampak to je še bolj nevarno, se sem in tja zapeljat - ker nimaš izkušenj in si jih tudi ne nabiraš. Na motorju moraš imeti ekstra super hitre reakcije, te pa lahko dobiš samo s treningom. In s tem mislim treningom varne vožnje. Saj ta bi vsem prav prišel, ne le motoristom.


(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Mož in motor
2.4.2008 12:50:44   
Naja31
Vse mislite, d aje njen mož neodogovren:
kaj pa če bi si ona sama omislila nek tak hobby, nad katerim bi bila čisto navdušena in tudi bi bil potencialno življenjsko nevaren (kar je lahko tudi kolesarjenje, ne?), pa ji mož ne bi dovolil. Potem bi pa vse po možu pljuvale, verjetno.

Jaz vedno izhajam iz tega, da če bi sama imela nako tako strast, niti v sanjah ne bi dovolila nikomur, niti možu, da bi mi jo prepovedal. In tako obravnam tudi hobije in strasti mojega moža. Razumem jih ne vedno, ampak jih sprejemam. Sicer pa, kot je že ena napisala, kako odraslemu človeku kaj prepovedati?
Mene bi to samo še bolj podžgalo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Mož in motor
2.4.2008 12:54:33   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Ponavadi je tako, da ravno v nepravem trenutku pride mimo kako vozilo. Samo v tem ni tovornjakar nič kriv.


seveda ni tovornjak nič kriv, ampak je usoda žal bila takšna, da je pripeljal v tistem trenutku. pa ni bila objestna voznica.kolegi so jo hvalili , da je dobra motoristka.

vedno me stisne, ko gledamo dvd z najine porokeuser posted image


Ja, jaz vedno pravim, pa kako je moral ravno takrat nekdo pripeljat? To mora bit hudo. Pri nas je tudi na eni odročni cesti en peljal, pa ga je kap, ravno takrat pa en  drug pripeljal. Pa vsake kvatre gre po tisti cesti en avto. Ampak ravno  takrat.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Mož in motor
2.4.2008 12:57:10   
Naja31
Ja, jaz vedno pravim, pa kako je moral ravno takrat nekdo pripeljat?


Jaz temu pravim usoda.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Mož in motor
2.4.2008 13:06:08   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Ja, jaz vedno pravim, pa kako je moral ravno takrat nekdo pripeljat?


Jaz temu pravim usoda.



Včasih sem mislila, da si jo krojimo samo, samo očitno ni tako.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Mož in motor
2.4.2008 13:11:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31
Vse mislite, d aje njen mož neodogovren:
kaj pa če bi si ona sama omislila nek tak hobby, nad katerim bi bila čisto navdušena in tudi bi bil potencialno življenjsko nevaren


Isto, ni važno, kdo si zamisli. Pa saj nismo 10 letni otroci, da nekaj delamo iz kljubovanja, menda naj bi se v partnerstvu prilagajali eden drugemu in se medsebojno spoštovali.

BTW, s kolesom en povprečen kolesar ne gre prehitevat kolono v škarjice ali polagat ovinkov, niti ne vozi 200 na uro, kjer je dovoljeno 70. Veliko motoristov zaradi motorja samega, njegove moči, zavestno množično krši predpise. Kolesar pa to težko počne. In večina jih vozi po predpisih, kar za marsikaterega motorista (ne vse) ne moremo trditi.

Meni je neodgovorno npr. tudi, da ponekod na kmetih pustijo fantom, starim 10 let žagat drva ali vozit traktor. Glede na število nesreč je traktor še bolj nevaren od motorja.

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Mož in motor
2.4.2008 13:18:38   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Vse mislite, d aje njen mož neodogovren:
kaj pa če bi si ona sama omislila nek tak hobby, nad katerim bi bila čisto navdušena in tudi bi bil potencialno življenjsko nevaren (kar je lahko tudi kolesarjenje, ne?), pa ji mož ne bi dovolil. Potem bi pa vse po možu pljuvale, verjetno.

Če bi si omislila res nevaren hoby, potem bi bila neodgovorna ona. Kar se pa kolesarjenja tiče - v deležu zagotovo umre precej več motoristov kot kolesarjev. Tudi če oboji upošptevajo CPP se lahko pripeti nesreča. Pri motroju toliko lažje, ker je le hitrjše od kolesa, in se ga kasneje opazi na cesti ali pa je hitreje na kraju, kjer se bo zgodila nesreča.

Jaz vedno izhajam iz tega, da če bi sama imela nako tako strast, niti v sanjah ne bi dovolila nikomur, niti možu, da bi mi jo prepovedal. In tako obravnam tudi hobije in strasti mojega moža. Razumem jih ne vedno, ampak jih sprejemam. Sicer pa, kot je že ena napisala, kako odraslemu človeku kaj prepovedati?
Mene bi to samo še bolj podžgalo.

O tem, kako je, če se v partnerstvu stvari prepovejo, sem že zgoraj pisala, pa lahko tu še 1x nalimam. Ne gre za to, da nekomu kajprepoveš, ampak da če sta 2 skupaj (no, ali pa celo trije ali več), da se upoštevajo želje, strahovi in pričakovanja vseh in se ne deluje samovoljno. To, kar pišeš zgoraj je čisti egoizem in tak človek ni za zvezo, kaj šele za družino, če svoje želje postavlja pred vse in vsakogar. Da te pa "prepoved" še bolj podžge, je pa precej žalostno. Je pa res, da v zvezah do prepovedi ponavadi niti ne pride, ker se jih ne potrebuje - se partnerja o vsem lepo pogovorita in skupaj odločita.


(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Mož in motor
2.4.2008 13:19:10   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Ja, jaz vedno pravim, pa kako je moral ravno takrat nekdo pripeljat?


Jaz temu pravim usoda.


Jaz pa izzivanje usode.

Se pa strinjam s Sazi - partnerstvo je en velik kompromis. Jaz sem se tudi Pikiju odpovedala (Hrošč cabrio), ker bi bil trenutno prevelik strošek in žal tudi ni bil primeren za prevažanje mulcev.

< Sporočilo je popravil Olivija -- 2.4.2008 13:21:52 >

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Mož in motor
2.4.2008 13:22:57   
srki
Potem je vsaka vožnja, z motorjem ali avtom, ali s čim drugim, izzivanje usodeuser posted image .

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Mož in motor
2.4.2008 13:26:28   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: srki

Potem je vsaka vožnja, z motorjem ali avtom, ali s čim drugim, izzivanje usodeuser posted image .



tudi tako lahko gledaš, samo je pa že statistično gledano verjetnost veliko večja, da se ti z motorjem kaj naredi.

Meni se zdi, da izzivam usodo že s tem, da se na letalo spravim - pa mi je v teoriji jasno, da je to najbolj varen način prevoza.

Zdaj se lahko spustimo v filozofsko debato o usodi, naključjih in naši svobodni volji ... pa grem raj po kavo.

< Sporočilo je popravil Olivija -- 2.4.2008 13:30:21 >

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Mož in motor
2.4.2008 13:27:40   
taja27
jst pa razumem njo ... in njega ...

ja razumem, kljub moji izgubi ... in postavljanje pogojev definitivno ni prava rešitev

pogovarjanje in argumentiranje ... samo ne smeš preveč pričakovat ... lahko pa upaš na klik v njegovi glavi ... da bo občutil vso odgovornost, ki jo nosi do otroka in nje


(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Mož in motor
2.4.2008 13:30:06   
Raho
Sicer ne vem, kaj ti naj rečem, ampak mi2 sva oba bila zaprisežena motorista. Kamor le se je dalo, sva šla z motorjem, prečesala celo jadransko magistralo, celo Slovenijo, Avstrijo...

Ko sem zanosila, sva sedal in sklenila, da motor prodava. Zakaj? Ker se nama bi zdelo nodgovorno, da se fijakava naokoli, doma pa imava majhnega otroka. Enostavno se gre za to, da si ti alhko še tako dober voznik in imaš v riti še toliko kilometrov, pa se vseeno lahko zgodi nesreča, v katero si vpleten. Posledice pa vsi vemo, kakšne so lahko.

Midva sva se zavestno odločila in prodala motor (imava pa še vso motoristično opremo). Sva pa dorekla, da ga bova kupila, ko bosta najina sončka dovolj velika. Potovalnega.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Mož in motor
2.4.2008 13:31:05   
mika
se strinjam z ankico in sazi
 
pol se pa čudimo zakaj toliko zvez razpade....kompromisi ženske, kompromisi so tisti ki nas držijo skupaj...pa naj gre za motor  ali karkoli drugega.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Mož in motor
2.4.2008 13:42:20   
srki
Kaj pa, ko je nekdo trmast in ni glih za kompromise sklepat?

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Mož in motor
2.4.2008 13:44:33   
baguSka
... niti te ne želim strašit ... lahko ti povem le to, da hodim že veliko let prižigat svečko... in nikoli več, nisem sedela na motorju


se ena...

(odgovor članu taja27)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Mož in motor
2.4.2008 13:49:19   
mika
Kaj pa, ko je nekdo trmast in ni glih za kompromise sklepat?


potem s taknim človekom ne bi bila v zvezi, še manj pa imela otroke. sej se to hitro pokaže.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Mož in motor
2.4.2008 13:50:46   
baguSka
A vidiš tega je mene strah. Ampak on misli, da se njemu ne more nič zgodit. Njemu pa že ne. Pa bolj ko mu gorovim, da ni nujno, da bo on naredil kaj narobe na cesti, ampak da ga lahko avto izsili, pa ne bo on kriv, pa je lahko v hipu mrtev, invalid,....


Tocno tkole se je mojmu bivsmu zgodil... NIC KRIV! user posted image

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Mož in motor
2.4.2008 14:41:53   
tinkatonka
hvala vsem za vaša mnenja, taka in drugačna, z nekaterimi se strinjam spet z drugimi ne. Ampak želela sem slišati mnenja, da vidim al sem res "tečna" žena, al so moji strahovi upravičeni. No kot sem že napisala v enem izmed začetnih postov, imam nekaj prijateljic, ki imajo partnerje, ki se vozijo s cestnimi motorji, pa v tem one ne vidijo težav. Z veseljem bi tudi jaz rada tako čutila, ker enostavno motor zdaj tukaj je, zdaj je bolj pomembno kako bom to sprejela. Ena je napisala, da tega nikoli ne bom. Nikoli ne bom odobravala tega, to je res, sprejeti pa bom morala, saj zaradi enega motorja, niti malo ne razmišljam, da bi pustila moža.

Strah bo ostal. Vedno. Ker ga enostavno preveč ljubim. Jaz čutim in vem, da gre pri njemu izključno za uresničitev želje, ki je v njem tlela že veliko časa, zdaj, ko si pač to lahko privošči, si je privoščil.

Dobila sem občutek v vaših postih, da vi vaše partnerje samo naderete in jih pošljete v p.m. ( no mal pretiravam), naredite cel halo v hiši, potem se pa oni vam podredijo in je tako kot ve želite. Vedno in povsod. Midva sva v zakonu enakovredna. Vsak ima svoj glas, enako pravico, da se ne strinjava v kakšni zadevi. Če ni po moje itak da sem tečna, kot je on tečen, če ni po njegovo. To je človeško. Res je tudi da rabi kdaj GLASNA IN JASNA navodila, ampak je pač moški, ne moreš pomagat. Pa da mu moraš kdaj kakšno stvar 1001 razložit, da vidi v čem je problem. Pa ni neumen, da ne bo pomote. Je pač tak. 

kompromisi...ja se strinjam. Ampak vedno nekdo izgubi oz. je na slabšem. Kompromis, ki ga vidim trenutno da je možen, je da se bova zmenila in pogovorila,kako bo ta "motor" vplival na naša življenja. Kako si bo razporedil čas, ki ga bo namenil svojmu hobiju in čas z družino. Ampak tukaj vem da ne bo težko sklepat kompromisov, ker mu čas z nama veliko pomeni.

Hvala še enkrat vsem za vaša mnenja.

Bom se spopadla na svoj način. 

Držim pesti in upam, da mu ni usojeno umreti na cesti.

Lp Tina


_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Mož in motor
2.4.2008 14:48:27   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: tinkatonka

Dobila sem občutek v vaših postih, da vi vaše partnerje samo naderete in jih pošljete v p.m. ( no mal pretiravam), naredite cel halo v hiši, potem se pa oni vam podredijo

Lp Tina



Mah kje, pri meni ni tako, še nikdar mu nisem enega pogoja postavila, ali bo tako, kot jaz hočem, ali pa grem...nisem pač tak tip.

Mogoče ti bo lažje, ko bo naredil izpit, pa se bosta skupaj odpeljala na kakšno vožnjo, pa ko boš videla, da je v bistvu preudaren voznik in ne divjak. Mogoče se ti bo potem vse lažje zdelo.  

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Mož in motor
2.4.2008 14:59:09   
tinkatonka
Mogoče ti bo lažje, ko bo naredil izpit, pa se bosta skupaj odpeljala na kakšno vožnjo, pa ko boš videla, da je v bistvu preudaren voznik in ne divjak. Mogoče se ti bo potem vse lažje zdelo.


Na motor se po vsej verjetnosti ne bom vsedla nikoli. Upam pa, da bo kot si napisala, prevdaren in previden pri vožnji.

Hvala.

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?