|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: neprimerna dedkova zabava
22.5.2008 19:57:02   
Anonimen
Nisem brala odgovorov, ti pa povem da bi jaz na tvojem mestu znorela na licu mesta, to je zame NEDOPUSTNO!!

Prvi znaki pedofilije, čeprav verjamem da ta dedek ni imel tega namena, vsaj upam no.

Na žalost je največ pedofilije ravno med sorodstvom, pa nočem te zdaj strašit ali dedka česa obtoževat, ker ničesar nisem videla na lastne oči, jaz bi se v glavnem s tem dedkom čisto resno pogovorila, brez ovinkarjenja!

Lp

(odgovor članu lemavrica)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: neprimerna dedkova zabava
22.5.2008 20:00:59   
Anonimen
Za njega je lulcek isto kot kaksen drug del telesa. In se vedno je na plazi nagec, in se vedno ga jaz umijem, vcasih me pa celo prosi, ce je zmatran ali se mu ne da, da mu "pokukam" lulcka za umit, ker on ne more ali se mu ne da.
Tragedija? Nespodobnost?


Orkan nespodobnosti. Samo se vesoljni potop nam ostane.

Glede na to, da ni odgovora na zacetno vprasanje, ce je obnasanje sina zaradi tega kaj drugacno (in kar bi lahko kazalo na to, da ga tako dejanje moti)-ja, pretiravas, paničarka. Ne v skrbi za sina, ampak v pomenu in razpredanju okrog dejanja.

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: neprimerna dedkova zabava
22.5.2008 20:02:39   
Anonimen
Prvi znaki pedofilije, čeprav verjamem da ta dedek ni imel tega namena, vsaj upam no.


Aha.
No dobro da vem.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: neprimerna dedkova zabava
22.5.2008 21:37:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Prvi znaki pedofilije, čeprav verjamem da ta dedek ni imel tega namena, vsaj upam no.


Aha.
No dobro da vem.


to si samo jaz mislim, moje mnenje pač...

Če nekateri to odobravate pa tudi prav...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: neprimerna dedkova zabava
23.5.2008 9:20:56   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
verjamem da ta dedek ni imel tega namena,

dobro da vem.

Mene namen sploh ne zanima. Tudi me ne zanima kdo in s kakšnim še tako nedolžnim namenom da otroku lupčka na usta. To je hudo nemarno in se z namenom sploh ne ukvarjam. Ene stvari so pač neprimerne in nemarne.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: neprimerna dedkova zabava
23.5.2008 10:30:54   
Sonnja
vsi tisti, ki zagovarjate dedka pozabljate da otrok zelo joka ko se mora previjat pa je dve leti star!
moj otrok je jokal ko je bil novorojenček ker ga je zeblo v ritko prve dneve, zdaj se smejčka opazuje okolico se pogovarjam z nji9m ni ves nesrečen ker mora pleničko dol dat. že to je lep znak da mu ni všeč.
in najbolj me moti to da mamo (kakor piše sem dobla občutek) bolj skrbi kako bo prizadela dedka, kao naj mu reče na lep način in kako naj se s svojim pogovori in potem napiše dA je uredila tak da MISLI da je naredla prav.user posted image user posted image
jaz sem tak karakter da bi popizdla na licu mesta moj otrok je in bo na prvem mestu. pa brez skrbi sem tudi in še bom vedno povedala kaj me moti in mi ni všeč pa me briga kdo je kaj je. kot sem že rekla tisti ko ne zastopi in zameri ni moj prijatelj.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: neprimerna dedkova zabava
23.5.2008 11:22:31   
pijja
Pogovor je nanesel na otročke, pa kako jih ima rada in da je v porodnišnici, ko mamice niso videle, dojenčke lupčkala po ritki, luliki in lulčkih, ker so ji tak sladki.


O džizususer posted image .Pa ti to resno?
kEJ TAKEGA,ZA ****user posted image

_____________________________

Takšni, kot smo bili včeraj, nismo danes in tudi jutri ne bomo

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: neprimerna dedkova zabava
23.5.2008 14:03:27   
paničarka
Draga Mič II, se opravičujem ,ker nisem prej napisala-obnašanje otroka pri previjanju se je spremenilo kakšen teden pred dogodkom, je pa res, da so bili takrat, ko je mulček prvič protestiral ob menjanju pokakane plenice, na obisku njegovi bratranci in smo potem sklepali, da mu je bilo nerodno ali da bi se pač najbrž raje igral z njimi kot pa previjal... Sedaj je kakor kdaj, če plenico menjamo na hitro ni nobene panike, včasih pa malo protestira, pa ga zamotimo s kakšnim predmetom...

Draga Sonnja, kar se tiče pa protestiranja pri previjanju in cukanja za lulčka (ter eventualnih psiholoških posledic), smo se ravno v želji, da razčistimo stvari posvetovali z našo pediatrinjo  pa tudi z vrtčevsko psihologinjo. Obe sta mnenja, da je to lahko (seveda odvisno od otroka) ena od razvojnih faz, ki sovpada tudi z "NE" in trma fazo..Otroci naj bi se začeli zavedati svojega telesa, izločkov in jih je včasih sram.Radi tudi sami raziskujejo svoje telo. Na podlagi njunih mnenj, da bi le težko  prišlo pri otroku do nekih psiholoških posledic zaradi enkratnega cukanja lulčka v hecu sem naredila, tako kot JAZ mislim, da je prav za mojega otroka. Z dedkom smo se pogovorili o tem, kako želiva z možem, da spoštuje otrokovo telo.Mulčka smo začeli  počasi navajati na kahlo oz. WC školjko, tako da smo se zmenili, da ga zaradi rutine previjava izključno midva z možem, z dedkom pa ju druži tisoč drugih bolj zabavnih stvari.

Najbrž se pa večina mamic na forumu strinja, da se previjanje dojenčka in dvoletnika lahko precej razlikuje.

še enkrat vsem hvala za vaša mnenja.



(odgovor članu pijja)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: neprimerna dedkova zabava
23.5.2008 14:13:49   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Za njega je lulcek isto kot kaksen drug del telesa. In se vedno je na plazi nagec, in se vedno ga jaz umijem, vcasih me pa celo prosi, ce je zmatran ali se mu ne da, da mu "pokukam" lulcka za umit, ker on ne more ali se mu ne da.
Tragedija? Nespodobnost?


Orkan nespodobnosti. Samo se vesoljni potop nam ostane.

Glede na to, da ni odgovora na zacetno vprasanje, ce je obnasanje sina zaradi tega kaj drugacno (in kar bi lahko kazalo na to, da ga tako dejanje moti)-ja, pretiravas, paničarka. Ne v skrbi za sina, ampak v pomenu in razpredanju okrog dejanja.


Včasih so vladale ženske - matriarhat, potem moski - patriarhat, a sedaj začenja čas vladavine otrok. Mnogo postov tukaj prica prav o slednjemu - čas diktata otrok in podrejenosti otrokom.
Edino me ob vsej tej skrbi in občutljivosti na otroke zanima, kja gre narobe, da ko postanejo mladina, postanejo tako nemogoči, nevzgojeni, neodgovorni, nesamostojni, agresivni ....
In kako to, da v informacijski dobi in tako poglobljenemu razumevanju otrok skoraj 80% srednjesolcev in nekaj manj srednjesolk ve, zakaj imajo zenske menstruacijo. Verjetno se ne spodobi o tem se pogovarjat. Koliko vasih otrok ve, da ima mamica "plenciko" nekaj dni na mesec in da je to zagotovilo, da je zdrava?
Seveda, o tem se pa zares ne spodobi govoriti....

Otrok bo do svojih delih telelsa imel taksen odnos, kot mu ga boste privzgojili. Za nekatere bodo njihovi lulcki in dogajanja z njim nekaj normalnega, za druge pa nekaj nespodobnega.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: neprimerna dedkova zabava
23.5.2008 15:18:12   
MojcaG
Otrok bo do svojih delih telelsa imel taksen odnos, kot mu ga boste privzgojili. Za nekatere bodo njihovi lulcki in dogajanja z njim nekaj normalnega, za druge pa nekaj nespodobnega.


pa ni normalno, da se bi nekdo rad igral z tvojim lulčkom, kakšen dedi ipd. otrok se naj sam igra in raziskuje svoje telo, ne pa da ga kdo drug namesto njega. dedki in ostali se naj brigajo pa za svoje lulčke. in vsak ima svojo intimno nedotakljivost oz pravico do nje. da dobiš sproščen odnos do svojega telesa pa res ne rabiš prčkanja drugih ljudi po svojem telesu. bolano.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: neprimerna dedkova zabava
23.5.2008 15:25:09   
lemavrica
Moj otrok bo že dobil pravilno razlago kaj in kako oz. za kaj se uporablja luli in podobne zadeve. Ampka vseeno ga pa ne jaz ne mož ne bova vlekla za lulija, ker zaradi tega ne bo nič bolj odprt.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu MojcaG)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: neprimerna dedkova zabava
23.5.2008 15:36:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Včasih so vladale ženske - matriarhat, potem moski - patriarhat, a sedaj začenja čas vladavine otrok. Mnogo postov tukaj prica prav o slednjemu - čas diktata otrok in podrejenosti otrokom.
Edino me ob vsej tej skrbi in občutljivosti na otroke zanima, kja gre narobe, da ko postanejo mladina, postanejo tako nemogoči, nevzgojeni, neodgovorni, nesamostojni, agresivni ....
In kako to, da v informacijski dobi in tako poglobljenemu razumevanju otrok skoraj 80% srednjesolcev in nekaj manj srednjesolk ve, zakaj imajo zenske menstruacijo. Verjetno se ne spodobi o tem se pogovarjat. Koliko vasih otrok ve, da ima mamica "plenciko" nekaj dni na mesec in da je to zagotovilo, da je zdrava?
Seveda, o tem se pa zares ne spodobi govoriti....

Otrok bo do svojih delih telelsa imel taksen odnos, kot mu ga boste privzgojili. Za nekatere bodo njihovi lulcki in dogajanja z njim nekaj normalnega, za druge pa nekaj nespodobnega.


user posted image user posted image user posted image user posted image  Domišljijo imaš tudi, ti moram priznati. Kaj vse si ugotovila iz naših odgovorov user posted image .

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: neprimerna dedkova zabava
23.5.2008 15:48:40   
Sonnja
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Za njega je lulcek isto kot kaksen drug del telesa. In se vedno je na plazi nagec, in se vedno ga jaz umijem, vcasih me pa celo prosi, ce je zmatran ali se mu ne da, da mu "pokukam" lulcka za umit, ker on ne more ali se mu ne da.
Tragedija? Nespodobnost?


Orkan nespodobnosti. Samo se vesoljni potop nam ostane.

Glede na to, da ni odgovora na zacetno vprasanje, ce je obnasanje sina zaradi tega kaj drugacno (in kar bi lahko kazalo na to, da ga tako dejanje moti)-ja, pretiravas, paničarka. Ne v skrbi za sina, ampak v pomenu in razpredanju okrog dejanja.


Včasih so vladale ženske - matriarhat, potem moski - patriarhat, a sedaj začenja čas vladavine otrok. Mnogo postov tukaj prica prav o slednjemu - čas diktata otrok in podrejenosti otrokom.
Edino me ob vsej tej skrbi in občutljivosti na otroke zanima, kja gre narobe, da ko postanejo mladina, postanejo tako nemogoči, nevzgojeni, neodgovorni, nesamostojni, agresivni ....
In kako to, da v informacijski dobi in tako poglobljenemu razumevanju otrok skoraj 80% srednjesolcev in nekaj manj srednjesolk ve, zakaj imajo zenske menstruacijo. Verjetno se ne spodobi o tem se pogovarjat. Koliko vasih otrok ve, da ima mamica "plenciko" nekaj dni na mesec in da je to zagotovilo, da je zdrava?
Seveda, o tem se pa zares ne spodobi govoriti....

Otrok bo do svojih delih telelsa imel taksen odnos, kot mu ga boste privzgojili. Za nekatere bodo njihovi lulcki in dogajanja z njim nekaj normalnega, za druge pa nekaj nespodobnega.


meni moje golo telo nikoli ni bilo nespodobno prav  tako moja lulika ne in joški pa me zarad tega starši in stari starši niso rabli božat po intimnih delih in vlečtuser posted image halo. ponosna sem na svoje telo in ga dobro poznam tudi brez tega.
prej bojo otroc agresivni če jih boš vleko za lulčka, kot če boš spoštoval njihovo intimo in zasebnost.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: neprimerna dedkova zabava
23.5.2008 15:49:29   
Sonnja
vesela sem da moji starši niso bili takšnega mnenja in mi niso dokazovali da telo ni nespodobno na ta način da bi me šlatali.user posted image

(odgovor članu Sonnja)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: neprimerna dedkova zabava
23.5.2008 18:03:27   
Anonimen
Verjetno se ne spodobi o tem se pogovarjat. Koliko vasih otrok ve, da ima mamica "plenciko" nekaj dni na mesec in da je to zagotovilo, da je zdrava?


Moj user posted image .
Se ze skrivam.

Pa ve, da ji bodo zrasle joskice, ko bo velika, kot mamici :).
In ja, lahko jih poboza, ker so ji ljube.
Klicite socialno.

< Sporočilo je popravil Mič II -- 23.5.2008 18:04:24 >

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: neprimerna dedkova zabava
24.5.2008 10:12:24   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Pa ve, da ji bodo zrasle joskice, ko bo velika, kot mamici :).
In ja, lahko jih poboza, ker so ji ljube.



Srečnica, tale tvoj otrok user posted image ....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: neprimerna dedkova zabava
25.5.2008 10:55:20   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Včasih so vladale ženske - matriarhat, potem moski - patriarhat, a sedaj začenja čas vladavine otrok. Mnogo postov tukaj prica prav o slednjemu - čas diktata otrok in podrejenosti otrokom.
Edino me ob vsej tej skrbi in občutljivosti na otroke zanima, kja gre narobe, da ko postanejo mladina, postanejo tako nemogoči, nevzgojeni, neodgovorni, nesamostojni, agresivni ....
In kako to, da v informacijski dobi in tako poglobljenemu razumevanju otrok skoraj 80% srednjesolcev in nekaj manj srednjesolk ve, zakaj imajo zenske menstruacijo. Verjetno se ne spodobi o tem se pogovarjat. Koliko vasih otrok ve, da ima mamica "plenciko" nekaj dni na mesec in da je to zagotovilo, da je zdrava?
Seveda, o tem se pa zares ne spodobi govoriti....

Otrok bo do svojih delih telelsa imel taksen odnos, kot mu ga boste privzgojili. Za nekatere bodo njihovi lulcki in dogajanja z njim nekaj normalnega, za druge pa nekaj nespodobnega.


user posted image user posted image user posted image user posted image  Domišljijo imaš tudi, ti moram priznati. Kaj vse si ugotovila iz naših odgovorov user posted image .


Ne Ankica, nisem jaz, temvec strokovna srenja s doticnega podrocja. Jaz samo prenasam njihove ugotovitve s katerimi se, kakor se iz prilozenega vidi vsekakor strinjam.
Zanimivo pa je, da ne podajas nobenega odgovora, samo komentarcke, ki naj bi delovali diskreditivno. Meni to zadosti pove. Tebi?

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: neprimerna dedkova zabava
25.5.2008 10:55:36   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Sonnja
meni moje golo telo nikoli ni bilo nespodobno prav  tako moja lulika ne in joški pa me zarad tega starši in stari starši niso rabli božat po intimnih delih in vlečtuser posted image halo. ponosna sem na svoje telo in ga dobro poznam tudi brez tega.
prej bojo otroc agresivni če jih boš vleko za lulčka, kot če boš spoštoval njihovo intimo in zasebnost.


Kaj je to intima in kaj zasebnost pri 2 letih? Kdo spada v intimen krog oseb otroka starega 2 leti?
Koliksna je razlika za dveletnika ce ga nekdo za nos pocuka ali za lulcka - resno kolika je razlika za njega, ne za starsa in starsevskega zavedanja "spolne" narave lulcka.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Sonnja)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: neprimerna dedkova zabava
25.5.2008 10:59:42   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Verjetno se ne spodobi o tem se pogovarjat. Koliko vasih otrok ve, da ima mamica "plenciko" nekaj dni na mesec in da je to zagotovilo, da je zdrava?


Moj user posted image .
Se ze skrivam.

Pa ve, da ji bodo zrasle joskice, ko bo velika, kot mamici :).
In ja, lahko jih poboza, ker so ji ljube.
Klicite socialno.


Trenutno me pa mocno zanima, kako pojasnite svojim otrokom kako nastanejo otroci. Koliko vas je zares na taksen in drugacen, seveda prilagojen nacin povedalo svojim otrokom, da ati svojega lulcka da v mamicino lulico?  Ali se tudi to ne spodobi?

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: neprimerna dedkova zabava
25.5.2008 14:00:15   
Anonimen
Mišek, kaj naj ti rečem? Za sebe že itak vem, da sem malo kuku user posted image user posted image user posted image , ampak sem prav zadovoljna s tem, kar sem, ne boš verjela. Ko pišeš o diskreditaciji - nočem diskreditirat tebe, ampak to, kar si napisala, ker pač ni res. Ali pa vsaj v večini ni res (ne morem govoriti za vse, ker vseh ne poznam). Ne moreš na osnovi ne/cukanja za otrokov lulček ugotoviti, da bodo zdaj naši otroci zaradi našega nestrinjanja s tem razpuščeni, nevedni glede osnovnih bioloških značilnosti človeka in gospodarji nad starši. To pa diskreditiram, ja. Odgovora konkretno na tvoje sporočilo pa ni, ker sem že vse napisala v prejšnih sporočilih (tudi kar se tiče nege, zdravja,...)
Pač si si iz tega, da nas je večina na tej temi cukanje za lulčka ocenilo za poseg v otrokovo intimo, ugotovila, da smo spolno zavrti, otrokom njihovo telo predstavljamo kot umazano, grdo in spolnost skrivamo pred otroci. Se resno sprašujem, kako smo potemtakem otroke sploh naredili user posted image user posted image user posted image . Aja, štorklja jih prinese user posted image .

In če te zanima, kako je v praksi pri nas? Pri dveh letih naša bejba čisto loči, da ima očka lulčka, mami pa luliko in ona tudi, da je ona zato punčka, očka pa fantek. Še celo za krave ve, zkaj so krave in zakaj so biki biki user posted image . Normalno je, da se nagi sprehajamo po stanovanju, da se tuširamo eden pred drugim, mene zelo rada gleda pri tuširanju in se ji zdi zabavno pritiskati na moje bradavice, zraven se pa smeje in pravi bi-bip. Tega ji ne preprečujem, ker me ne moti. Če bi me motilo, potem ji tega ne bi dovolila. In tudi ve, da ima mamica vsak mesec menstruacijo - sama hoče vlečt tiste lepilne trakce dol, tudi pri seksu naju je že zalotila, spraševala ni nič, če bi, bi ji pojasnila, kako nastanejo otroci naju še ni spraševala, če bo, bo dobila razloženo njeni starosti primeren način,hčerka se velikokrat boža po luliki, ker ji to očitno paše, pa iz tega ne delam nek big deal, niti ji tega ne preprečujem,...- torej spolnosti ne skrivamo, jo pa tudi ne ponujamo na pladnju. Poleg tega je v mojem krogu kolegic čisto vsakdanja tema pogovora menstruacija, bolečine okoli tega, ja, tudi joške smo si že tipale, ko je ena imela eno cisto, pa ni bila čisto zihr, kaj to je, pa zgoraj brez se na plaži sončim, v omari imam vibrator pa japonske ali kitajske kuglce al kaj so že, kaj te še zanima? Sem spolno zavrta? Dvomim. Uživam v spolnosti, verjetno sem bolj odprta od drugih glede marsičesa, ampak nikoli mi pa ni na kraj pameti padlo, da bi posegala v telo drugih, če ni nujno (nega ali zdravje), če sami tega ne bi dovolili. In isto kot cukanje otroka za lulček, da se bo dedek pohvalil, kakšnega fejst vnuka ima, mi je tudi ponujanje prsi otroku s strani babice, da se bo pa pri njej potolažil, pa namakanje dude v vino in podobne zgodbe, o katerih berem tu na RR-ju. Meni se pri vsem tem tukaj ne gre za spolnost, čeprav je lulček nekje od pubertete dalje spolni organ, temveč za to, da je vsakemu človeku, tudi otroku potrebno pokazat svoje spoštovanje. Če tega drugemu ne kažeš oz. ne samo kažeš, temveč tudi udejanjiš, potem tega ne moreš pričakovati v zameno.
A zdaj dovolj veš? Če te še kaj zanima o mojem spolnem življenju ali mojem znanju biologije, pa kar vprašaj.
Samo pazi, da ne  boš sedaj ugotovila, da pri nas vzgajamo spolno razpuščenko user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: neprimerna dedkova zabava
25.5.2008 14:25:45   
daddy
Mislim, da sicer zelo zanimiva teza, ki jo je predočila Mišek ( vladavina moških - vladavina žensk - vladavina otrok ), ni nastala glede na poste v tejle debati. Tisti stavek, da na to nakazujejo "mnogi posti tukaj" se najbrž nanašajo na poste po celotnem forumu. In tezi je v veliki meri moč pritrditi ( pa ne samo na podlagi postov na Ringaraji, tudi ali predvsem če znamo opazovati okolico ).
  In da ne bo kake pomote, vlečenja za lulčka, kar je sicer predmet te debate, se meni ne zdi nekaj, kar bi se počelo otrokom, pa kdorkoli že. Pravzaprav še nikoli za kaj takega nisem slišal.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: neprimerna dedkova zabava
25.5.2008 14:40:19   
Anonimen
Daddy, ja, na tak način razumem, to kar si napisal. Ne razumem pa te teze v povezavi s to temo.

(odgovor članu daddy)
  Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: neprimerna dedkova zabava
25.5.2008 23:07:47   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Mišek, kaj naj ti rečem? Za sebe že itak vem, da sem malo kuku , ampak sem prav zadovoljna s tem, kar sem, ne boš verjela. Ko pišeš o diskreditaciji - nočem diskreditirat tebe, ampak to, kar si napisala, ker pač ni res. Ali pa vsaj v večini ni res (ne morem govoriti za vse, ker vseh ne poznam). Ne moreš na osnovi ne/cukanja za otrokov lulček ugotoviti, da bodo zdaj naši otroci zaradi našega nestrinjanja s tem razpuščeni, nevedni glede osnovnih bioloških značilnosti človeka in gospodarji nad starši. To pa diskreditiram, ja. Odgovora konkretno na tvoje sporočilo pa ni, ker sem že vse napisala v prejšnih sporočilih (tudi kar se tiče nege, zdravja,...)


Nisi pa odgovorila na vprašanje (hipotezo o problematičnosti zaradi dejstva ker se otrok ni strinjal s tem početjem, tudi če bi mu nudilo ugodje si sama postavila) ali je povsem dopustno, sprejemljivo in spodobno, da v kolikor otrok izrazi zeljo, da se ga dotika/ drgne/ cuka/vleče itn.. za lulcka, ali je potemtakem to v redu.
Zagovarjas dejanja nasproti otroku kot nasproti odraslemu, kateremu je vse jasno, vključno z seksualnimi konotacijami. Zdi se mi, da ce obrnes situacijo, tvoja hipoteza pade v vodo in se gladko utopi.

Druga stvar pa je, da ste na podlagi tega pripetljaja, od doticnega dedka naredile najhujsega pedofila. Nekatere celo otroka ne bi vec pustile samega blizu dedku. In taksne reakcije so tiste moralisticne reakcije, ki vodijo pravzaprav temu, o cemer sem pisala. Mehanizmi, ki porodijo paralelo, da je vse kar se spolnosti tiče, pa tudi lastno telo nespodobno so jasni. Ze zdavnaj  raziskani in dokazani.

Pač si si iz tega, da nas je večina na tej temi cukanje za lulčka ocenilo za poseg v otrokovo intimo, ugotovila, da smo spolno zavrti, otrokom njihovo telo predstavljamo kot umazano, grdo in spolnost skrivamo pred otroci. Se resno sprašujem, kako smo potemtakem otroke sploh naredili . Aja, štorklja jih prinese .


Ne na podlagi tega, da je to poseg v intimo ( intima to vsekakor je, vendar odnosi s starimi starsi, v normalnih okoliscinah, nikakor niso brez intime), temvec na podlagi hudega moraliziranja, obsojanja in pretiravanja v smislu otrokove nedotaljivosti, ko niti "igra" oz. intimna gesta med dedkom in vnukom ne sme preseci neko umisljeno nedotakljivost. Tako kot je ena ze zapisala: ce bi bil to njen oce, tega sploh ne bi pisala.

In če te zanima, kako je v praksi pri nas? Pri dveh letih naša bejba čisto loči, da ima očka lulčka, mami pa luliko in ona tudi, da je ona zato punčka, očka pa fantek. Še celo za krave ve, zkaj so krave in zakaj so biki biki .


To ve sak otrok tudi ce o tem doma ni poucen, v kolikor ima stike z drugimi otroci.

Normalno je, da se nagi sprehajamo po stanovanju, da se tuširamo eden pred drugim, mene zelo rada gleda pri tuširanju in se ji zdi zabavno pritiskati na moje bradavice, zraven se pa smeje in pravi bi-bip. Tega ji ne preprečujem, ker me ne moti.


Potemtakem zadeva nima veze s spostovanjem tujega telesa in njegove nedotakljivosti. Kako bos otroka naucila, da se zenske ne pritiskajo po bradavicah, ce ji doma dajes taksen vzgled - in ne, to ni moje mnenje, to je zapisano kot argument zoper dedkovo ravnanje. Mogoce je sedaj nesmisel tega argumenta o spostovanju tujega telesa jasno viden.

...hčerka se velikokrat boža po luliki, ker ji to očitno paše, pa iz tega ne delam nek big deal, niti ji tega ne preprečujem,...- torej spolnosti ne skrivamo, jo pa tudi ne ponujamo na pladnju.


Kaj pa pravzaprav je ponujanje spolnosti na pladnju? Ce si sama drgne spolovilo - to ni noben problem in ni ponujanje spolnosti na pladnju, ce pa dedek v hecu pocuka malcka za lulcek, je pa ponujanje spolnosti na pladnju? Kater kriterij razmeji eno in drugo, a da pri tem upostevamo, da ne vemo ali je fantku to cukanje sploh bilo neprijetno. Glede na dejstvo, da sta otroka enake starosti, lahko sklepamo, da je tudi fantku prijetno, torej neugodja ni. Kje je razlika? Je pravzaprav problem v dejanju ali v osebi, ki to dejanje "izvrsi"?

Poleg tega je v mojem krogu kolegic čisto vsakdanja tema pogovora menstruacija, bolečine okoli tega, ja, tudi joške smo si že tipale, ko je ena imela eno cisto, pa ni bila čisto zihr, kaj to je, ...


To je tvoj krog kolegic in srcno upam, da razgovori med tabo in tvojimi kolegicami niso vzgojna metoda oz. da ne mislis, da se s poslusanjem razgovorov o spolnosti in gledanjem otipavanja/slatanja prsi otrok vzgaja v katerem koli, pa tudi spolnem vidiku. Tukaj so izrazi namerno tako uporabljeni, da se doloceno dejanje potencira, na isti nacin kot so namerno bili uporabljeni povsem drugi izrazi, ko je bil v vprasanju dedek. Majhna semanticna, pa vendar izjemna konotativna razlika. In ce potem dodam se kaksen predsodek tipa – sigurno se pogovarjate tudi o bolecinah med penetracijo – smo na sledi nacina kako od intimne geste med dedkom in vnukom prides do pedofilije. Mogoce pa le, ko je v vprasanju tisto kar si ti povedala in kako se lahko (namerno ali nenamerno) razume, bolj razumljivo tisto kar ti skuham povedati in sicer , da najbolj nedolzno gesto, ki je povezana z spolnostjo, lahko tolmacis in izvrnes do te mere, da se razume kot nekaj nezaslisanega.


pa zgoraj brez se na plaži sončim, v omari imam vibrator pa japonske ali kitajske kuglce al kaj so že, kaj te še zanima? Sem spolno zavrta? Dvomim.Uživam v spolnosti, verjetno sem bolj odprta od drugih glede marsičesa, ampak nikoli mi pa ni na kraj pameti padlo, da bi posegala v telo drugih, če ni nujno (nega ali zdravje), če sami tega ne bi dovolili.


Tvoja spolna odprtost ni predmet razgovora, predmet razgovora so otroci in njihovo dojemanje ali nedojemanje spolnosti. Vendar me muci misel - ce te moz brez predhodnega vprasanja poteplja po zadnjici - ali je to nespostovanje integritete tvojega telesa i nespostovanje tebe ter tudi poseg v telo drugega ali ne. Trepljanje po zadnjici ima povsem seksualno konotacijo, vendar... nikoli ne potrepljas moza po zadnjici brez da bi prvo vprasala za dovoljenje?
Mogoce pa vam intimnost odnosov (ne izkljucno v spolnem smislu) dovoljuje obnasanje, ki bi do nekoga, ki ne spada v tvoj / vas intimni krog bilo razumljeno kot napad na integriteto. Tako tudi pri otrocih. Tisto kar od tebe ali nekoga drugega, ki spada v njegov intimni krog ne cuti kot napad na telesno integriteto, bo cutil kot napad na integriteto od nekoga zunaj tega kroga.
In nenazadnje, bolj intimnega odnosa, kot da nekomu brez zadrzkov brises posrano rito, ga ni. In ce nekomu brises rit, pa jo mazes s kremico ( uh... koliko spolnih konotacij), je pocukati ga za lulcek kot koncnica brisanja riti, povsem v kontekstu tovrstne intimnosti. Ali otrokovo rit je treba zaupati za vse dotike, lulcek pa... kot bi grizel...

In isto kot cukanje otroka za lulček, da se bo dedek pohvalil, kakšnega fejst vnuka ima, mi je tudi ponujanje prsi otroku s strani babice, da se bo pa pri njej potolažil, pa namakanje dude v vino in podobne zgodbe, o katerih berem tu na RR-ju. Meni se pri vsem tem tukaj ne gre za spolnost, čeprav je lulček nekje od pubertete dalje spolni organ, temveč za to, da je vsakemu človeku, tudi otroku potrebno pokazat svoje spoštovanje. Če tega drugemu ne kažeš oz. ne samo kažeš, temveč tudi udejanjiš, potem tega ne moreš pričakovati v zameno.


Moralizira se zaradi spolnosti, a ne zaradi spostovanja. Spostovanje je bilo privleceno sele potem in je pravzaprav povsem tipicen kvaziargument, kar jasno govori tudi tvoj primer o tem kako tebe tvoja hcerka ne spostuje ( spostovanje je vzajemno , mar ne in ga pricakujes v zameno) ker ti pritiska bradavice - po neki cudni logiki. Se dobro da ne dela z njimi kot z gumbi na starejsih modelih radia. Zanimivo je tudi, kako striktno uporabljas izraz " pritiskati na bradavice", ker v primeru dedka je "pocukati" s svetlobno hitrostjo postalo - slatati z vsemi spolnimi konotacijami, ki jih ta izraz nosi. Prav v tem se skriva manipulacija.

A zdaj dovolj veš? Če te še kaj zanima o mojem spolnem življenju ali mojem znanju biologije, pa kar vprašaj. Samo pazi, da ne  boš sedaj ugotovila, da pri nas vzgajamo spolno razpuščenko .


Ce bi me zanimalo spolno zivljenje katerega koli uporabnika foruma bi obiskovala podforum namenjen spolnosti. Mi pa tvoj opis, tvojega spolnega zivljenja, pove, da imas intenco s svojim spolnim zivljenjem dokazovati izvedenost v vprasanju, ki je predmet debate. In tako se je tista manipulacija, ki si mi jo ocitala (oz. mojstrsko obracanje besed) naslo pravzaprav v tem tvojem postu. Ali je pa mogoce v vprasanju samo nerazumevanje smeri debate in nenamerno premikanje teme na tvojo lastno spolnost.
 


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: neprimerna dedkova zabava
25.5.2008 23:23:21   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Daddy, ja, na tak način razumem, to kar si napisal. Ne razumem pa te teze v povezavi s to temo.


Povezava s to temo je IMO ocitna. Toliko razprave in trepetanja nad usodo bogega otroka, ki je, grozne li strahote, pocukan za lulcek; celotna tirada in cirkus okoli tega, moraliziranje, zgrazanje, pa nedotakljivost otroka, pa ravnajmo z njim kot odraslim, pa ni dvoleten otrok dal dovoljenje.... govori definitivno o tem, da vladarji postajajo otroci, da toliko pretiravamo s tem - naredimo otroke odrasle že ko so dojencki, in toliksna obsedenost z nevem kaksnimi posledicami po otroke, da nam otroci dejansko vladajo. Upravljajo vsak trenutek v nasem zivljenju in se jim starsi podrejamo - baje vse v dobro otroka. Tako je otrok postavljen na piedestal kralja/ bozanstva, kateremu je treba vse podrediti, ker vsaka napacna gesta ima neskoncne posledice po njegovo dusevno in telesno zdravje. A ne zavedamo se, da prav ta postavljenost otroka mogoce ima najslabse posledice po istega.
Ze celo tvoj stavek - priblizno: ker ne vemo koliko (otrok - dvoletnik) razume, ga jemljimo, kot da vse razume, je postavljanje na enako raven iz strahu, da mogoce nismo naredili napake v oceni koliko in kako razume. Kakor koli pa obrnes, dejstvo je, da otrok ni odrasel.
In to ni samo ta forum, to je celotna druzba, ki nas bombardira z dolocbami kaksen je dober stars; ena po riti je postalo grozno nasilje in podobne finte; pa otroku ne smes reci ne, pa ce nekaj prepoves moras za to imeti argumente kot za na sodisce itn, itn....
Tipicna vzgoja potrosniske druzbe - otrok je kralj, ki mu je treba vse kupiti, ker ce mu vse ne omogocis i ce ni na ravni drugih z obleko, z obutvijo z igracami, z zmoznostmi, potem ga bos oskodoval in bo imel trajne psihicne posledice, ker je bil zavrnjen s strani sovrsnikov ali bo imel komplekse ker je bil slabse oblecen ..... Preko otrok in njihove vladavine do starsev in uravnavanja starsevskega obnasanja.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: neprimerna dedkova zabava
25.5.2008 23:28:57   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: daddy

Mislim, da sicer zelo zanimiva teza, ki jo je predočila Mišek ( vladavina moških - vladavina žensk - vladavina otrok ), ni nastala glede na poste v tejle debati. Tisti stavek, da na to nakazujejo "mnogi posti tukaj" se najbrž nanašajo na poste po celotnem forumu. In tezi je v veliki meri moč pritrditi ( pa ne samo na podlagi postov na Ringaraji, tudi ali predvsem če znamo opazovati okolico ).


Teza se mi je samo nadovezala na to debato ob vsem kravalu, ki se je tukaj, na tej temi ustvaril.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?