|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ne zdržim več!
17.7.2008 11:06:39   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

žena, ki se bori, da reši zakon, družino in mene


... in za to reskira duševno zdravje otrok.... a dej, ne nakladej. Če hočeta stvar rešit oba, pride v poštev tvoje dolgovezenje ja, sam če želita stvar rešit oba do take štale niti ne pride.


kalbo, lepše ne bi mogel povedat. se strinjam.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Ne zdržim več!
17.7.2008 11:11:42   
ronja
tehnofil, res da imava midva zelo različen pogled na ljubezen, ki v mojem primeru nekak ne vključuje groženj z umorom, ampak tudi če to spregledam - kiki ni nikjer niti z besedico dala vedet, da si želi zakon rešit! Želi se rešit moža, da ne bi več živela skupaj in to bi rada rešila od doma, hkrati pa se boji, da jo bo ubil, ko bo zvedel za njene načrte... Ne vem, dopuščam možnost, da sem kaj spregledala, ampak jaz nisem NIKJER videla napisano, da ga ima ona še rada (česar ji res ne gre zamerit, saj se vsaka ljubezen nekje konča...) Zdi pa se mi, da je to malo potrebno za zakon, tebi ne? Koliko jo ima on rad pri takem obnašanju, rajši ne bi razpredala... Pa nemoč gor ali dol!
Zato ji ni nihče svetoval raznih pogovorov in ljubkovanja. in če mene vprašaš, je tvoj nasvet za zdrave stabilne osebe, ki v tako situacijo niti ne bi prišle. Varna hiša pa je narejena za tiste, ki niso imeli te sreče. "Ženske" smo ji predlagala varno hišo ne zaradi tistega incidenta, ampak zato, ker se ga boji, da jo bo ubil.

In ne, ne more prit v vsakem odnosu do takega skrajnega obnašanja! Moj lubi me ni še nikoli počil - ne samo zato, ker mu jaz tega ne bi pustila in on to ve (če bi se lih spravil, pa verjetno itak ne bi mela kaj, ker je precej močnejši od mene), ampak tudi zato, ker ON stvari ne rešuje na ta način! Ne glede name! Zato sem ga tudi izbrala...

Ne, ni vse v tem, ali spita skupaj ali narazen - z bivšim sva spala narazen, ker se v eni postelji noben od naju ni mogel dobro naspat - pač nisva mogla spat spat skupaj, čeprav sva si oba želela. Seks je bila pa super. Seveda mi je bolj všeč zdaj, ko spiva in spiva skupaj v isti postelji, ampak to ni razlog, da seks škripa. Moj oče ne more z nikomer spat v isti postelji, tudi z otrokom ne. Pa ima čisto lepo zvezo in seksata onadva večkrat kot midvauser posted image .

Meni se ne zdi smisel zakona ali partnerstva to, da bom ustavljala lubija, da ne bo ratal neznosen! Smisel se mi zdi to, da se oba trudiva, da bi bilo obema čim lepše! Ne da ga moram non stop bremzat, da ne rata zverina! Hvala lepa za tak zakon, ja, sem res nevredna, ker se za tako ne bi šla borit! Precej lažje bi mu oprostila prevaro, če bi mu bilo žal, recimo, kot pa to, da mi grozi, da me bo ubil  - mamo njegovih otrok, halo???

Skratka, se podpišem pod kalbota - v primerih, kjer bi se z enim prijaznim pogovorom dalo vse skup rešit, do takega ravnanja sploh ne bi prišlo! in še bolj se strinjam z vsemi, ki so napisali, da je prvi otrok in njega je treba zaščitit!!!

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Ne zdržim več!
17.7.2008 13:01:44   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
kiki ni nikjer niti z besedico dala vedet, da si želi zakon rešit! Želi se rešit moža, ...


IZVIRNO SPOROČILO: kiki13
Ne morem dovolit da otrok to gleda, po drugi strani bi mu pa z ločitvijo prikrajšala očeta.

Torej,če bi zmogli vspostaviti odnos v katerem otrok tega ne bi gledal, bi ne bilo potrebno z ločitvijo prikrajšati otroka za očeta.

In ljubezen ni držanje za roke in gledanje sončnega zahoda. Ljubezen se izkazuje z dejanji. Pa ne samo z masiranjem nog ampak še posebej z dejanji v kritičnih situacijah.

Sploh pa me niti vaše želje ne zanimajo. Pomembno je kaj želi kiki13.
Pot tudi za ustvariti si družino, kakršno sta si želela še vedno obstaja. Je pa težka, ker je čakala toliko časa, da ga ne more več prenašati. V kolikor uspe si upam trditi da zna biti tak odnos lepši in boljši od marsikaterih odnosov v vaših družinah. Namreč če gresta zakonca skozi velike težave in jih na koncu rešita, sta drug drugemu hvaležna in drug dugega občudujeta in še posebno se drug na drugega lahko res zaneseta. Zato pravim neprecenljivo.

Sploh pa, ker ne znate brati ponavljam še enkrat:
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
 da najdeta pot za pogovor in poslušanje. Če jima to uspe, bosta lahko tudi ali živela še naprej skupaj ali pa se ločila. Za obe varianti je potrebna komunikacija. Brez komunikacije pa je vedno nasilje - psihično ali fizično.

In brez komunikacije se lahko upravičeno boji.

Torej ne predlagam pot komunikacije samo da bi še naprej ostala skupaj. Predlagam jo tudi kot pot za iti narazen - brez nasilja in strahu, česar pa vaša varianta rešitve ne omogoča. Seveda vam je lažje. Ni ne vaša družina, ne vaš otrok, ne vaš strah. Vaša je samo želja na hitro opraviti ne glede na posledice.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Ne zdržim več!
17.7.2008 13:08:11   
kalbo
Tehnofil, žal živiš v nekem sanjskem filozofskem svetu, realnost ti je pa tuja.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Ne zdržim več!
17.7.2008 13:16:26   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: kiki13

se drl da me bo zadavil, kako sem zaje... življenje otroku, da bo naredil vse, da otrok ne bo ostal pri meni, da sem vrag in vrag,...

recimo da ne posesam takrat ko si je on zamislil, je že ogenj v strehi.

Že 100x mi je rekel, da gre raje v zapor kot da bi otrok ostal meni! Tudi to, da me bo ubil sem že slišala.
zato pa se tudi tako izživlja nad mano. Da ne naštevam kaj vse sem že bila. Od kur..., pras..., pa dalje.




Tahnofil, daj malo razmisli preden nekaj pišeš. Dobro si preberi to kar sem citirala in pomisli, če bi si ti želel s pogovorom rešit zvezo ob vsem zgoraj naštetem. Tip je bolan, poleg tega pa sam ne želi naredit nič za izboljšanje odnosa. Zakaj bi se potem ona trudila.

(odgovor članu kiki13)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Ne zdržim več!
17.7.2008 13:19:10   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: kiki13

* Imava 2 in pol leta starega otroka, ki ga ima zelo rad-ne rečem. Odkar je otrok na svetu ( ta ponoči ni nikoli spal in je bil vsako drugo noč vsaj 2 uri ponoči buden!...), moj mož spi v drugi sobi, midva z otrokom pa v spalnici. Njegovi izjavi:  ''moram se spočit ker hodim v službo'', ali pa '' zakaj bi se morala oba zbuditi če se lahko samo eden...'' Kolikokrat sem ga ponoči še kot dojenčka nosila na rokah  tudi po uro, samo da ni jokal, da ga ne bi slučajno zbudil, ker bi potem prišel ves jezen v sobo k nama in se drl name češ kaj mu spet delam ipd. Sedaj ko je otrok začel nekako spat ponoči, včasih pride spat v spalnico. Recimo da je v dveh letih in pol pa do danes spal pri nama 10x, pa je to morda še preveč.



Pa še to si preberi in premisli, čpe je tak moški dober oče in je za otroka sposoben skrbet. Mogoče, dokler je otrok priden in je vse po njegovo. Ko pa gre karkoli narobe pa rep med noge in prepustit probleme ženi, ki ima tako dva otroka.
Pa še grozi ji, da ji bo otroka vzel, le kako če ni sposoben skrbet zanj.

(odgovor članu kiki13)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Ne zdržim več!
17.7.2008 13:49:54   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil



Torej ne predlagam pot komunikacije samo da bi še naprej ostala skupaj. Predlagam jo tudi kot pot za iti narazen - brez nasilja in strahu, česar pa vaša varianta rešitve ne omogoča. Seveda vam je lažje. Ni ne vaša družina, ne vaš otrok, ne vaš strah. Vaša je samo želja na hitro opraviti ne glede na posledice.



sem bila v podobni situaciuji (vem, vsaka zgodba je zgodba zase) - pa vseeno:

bila je moja družina, moj otrok in moj strah!
in ne pri meni ni bilo tako, da bi rada na hitro odpravila posledice - ampak, ko so bile vse moje prošnje kot gluhemu dobro jutro - ko se je tako verbalno kot fizično nasilje stopnjevalo....sem se pač odločila, da bom neprecenljiva, da, ampak zase in za sina!


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Ne zdržim več!
17.7.2008 14:05:50   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura


IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil



Torej ne predlagam pot komunikacije samo da bi še naprej ostala skupaj. Predlagam jo tudi kot pot za iti narazen - brez nasilja in strahu, česar pa vaša varianta rešitve ne omogoča. Seveda vam je lažje. Ni ne vaša družina, ne vaš otrok, ne vaš strah. Vaša je samo želja na hitro opraviti ne glede na posledice.



sem bila v podobni situaciuji (vem, vsaka zgodba je zgodba zase) - pa vseeno:

bila je moja družina, moj otrok in moj strah!
in ne pri meni ni bilo tako, da bi rada na hitro odpravila posledice - ampak, ko so bile vse moje prošnje kot gluhemu dobro jutro - ko se je tako verbalno kot fizično nasilje stopnjevalo....sem se pač odločila, da bom neprecenljiva, da, ampak zase in za sina!



user posted image  za pogumno in pametno odločitev.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Ne zdržim več!
17.7.2008 14:25:37   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Pot tudi za ustvariti si družino, kakršno sta si želela še vedno obstaja. Je pa težka, ker je čakala toliko časa, da ga ne more več prenašati. V kolikor uspe si upam trditi da zna biti tak odnos lepši in boljši od marsikaterih odnosov v vaših družinah.


ti si pa res en mali šlogar. ti pa res veš kake odnose imajo pisci komentarjev na to temo, da si upaš trditi nekaj takega. temu angleži rečejo "cocky" user posted image

Namreč če gresta zakonca skozi velike težave in jih na koncu rešita, sta drug drugemu hvaležna in drug dugega občudujeta in še posebno se drug na drugega lahko res zaneseta. Zato pravim neprecenljivo.


aha, in drugače to ni mogoče? drugače se ne moreš res zanest na partnerja? in občudovanje in hvaležnost brez velikih težav ni tisto pravo? drugače ni/ne more biti neprecenljivo?
mislim, da je lahko vse to in še več brez velikih težav. je pa res da ljudje to po tem to bolj cenijo - to je pa tud vse. po tovje bo lačen bolj cenil kruh kot tisti, ki si ga lahko kupi kadarkoli želi. samo tudi slednji se lahko zaveda kako je kruh dragocen in ima temu primeren odnos do njega (to pa pravim jaz).

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Ne zdržim več!
17.7.2008 14:28:47   
mojamura
hvala user posted image

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Ne zdržim več!
17.7.2008 15:26:19   
ronja
mojamura, bravo še od mene! Premalo mam postavi otrokovo dobro pred svoj strah in ti čestitam za tvoj pogum!

matejka, se podpišem! Ampak, kaj češ, to je pač krščanska logika - saj veš, še bog je imel rajši brata, ki je šel na kriva pota in se potem vrnil na prava kot tistega, ki je ves čas hodil po pravi poti. To ni krščansko, moraš skoz težit ženki, da te mora nazaj držat, pa pazit, da ne pride do hujšega nasilja, to je tisto pravouser posted image . Kako smo eni neumni, da tega ne sprevidimo...

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Ne zdržim več!
17.7.2008 16:40:57   
KatjaKristian
tehnofil

da ti malce ne filozofiraš?
ženska, če do daske črti moškega..ni tega boga, da reši zakon.
če pa ji moški da tisto, kar potrebuje (lat. penis bonus pax in domus - dober k.. mir v hiši), se bo potrudila z vsemi petimi, da ga obdrži.

ti pa, kiki, če misliš it, pojdi in se ne oziraj nazaj.
Kaj je bolj pomembno, da ima otrok mirno otroštvo, ali pa, da ima očeta pijanca in zavoženo otroštvo?


< Sporočilo je popravil KatjaKristian -- 17.7.2008 16:47:56 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Ne zdržim več!
17.7.2008 17:58:28   
trojči
Kaj vse je narobe in kaj vse je prav v tem zakonu,ne moremo fiksno reči, a vse kaže na to, da je mož nasilen nesamozavestnež in da ga kiki ne ljubi. SEm odločno proti reševanju problemov na štiri oči, ker jih ta dva kot veliko drugih ne znata. Mislim, da je potrebno pogledati v mladost, analizirati osebnosti obeh in da je pri obeh potrebno veliko dela, da se bosta spremenila. A se to da, če ne padeš na poden? Zelo težko. Vsak lahko dela le na sebi. Vsak za sebe si bosta morala odgovoriti na vprašanje, kaj si želita od življenja, tu dam prav Tehnofilu, a do želja se pride na koncu, ne na začetku sprememb, izboljševanj svojega psihičnega zdravja.

Zelo me zanima, kako je mogoče trepetati od strahu pred nekom in ga ljubiti. Oziroma, če se da v takem primeru ljubezen obuditi. Bila sem na predavanju nekoga, ki je rekel, da je svojo ženo pretepal, ker si jo je lastil. Ko mu je pobegnila v varno hišo, je šele čez čas prišel do spoznanja, da ni bila ona oz. njen jezik in podobno krivo za njegovo nasilništvo. Vprašala sem ga, kje je tu ljubezen, če gledaš na ženo kot lastništvo, a ker sem imela še nekaj drugih vprašanj, mi je odgovoril le na druga. Morda mi je na to pozabil, morda ni vedel kaj odgovoriti..ne vem. On sicer pravi, da zdaj že veliko let živita v kvalitetnem odnosu, v ljubezni, a mu težko verjamem, po moje gre le za še eno v dolgi vrsti od odnosov odvisnih žensk.


(odgovor članu KatjaKristian)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Ne zdržim več!
17.7.2008 21:38:32   
janca
Še moj nasvet. Mogoče, ti je to že kdo napisal, pač ne berem vsega.
Ko sem brala tvojo zgodbo, sem mislila, da berem svojo. Bila sem na istem, mogoče še hujšem. Vsi so mi govorili, spokaj, kaj še delaš pri njem itd. Pa sem kar vztrajala. Dokler (po petih letih kreganja) mi ni kliknilo, zdaj je pa dovolj, naredi  nekaj in  se začni cenit.  In sem  si  naskrivaj  poiskala  stanovanje  in  v enem popoldnevu  spokala,  kar se je dalo in odselila  v najemniško  stanovanje.  Prvi  dve  leti  je  bilo  zelo  zelo  hudo,  kar  se tiče  finančnega stanja (brez preživnine,  brez  dokladov,  slaba  plača).  Groza,  če  pomislim  nazaj.  Imela  sem  pa  duševni mir in ta je več vreden, kot ves denar tega sveta. Končno sem zaživela. Bilo je hudo ampak je zato zdaj toliko lepše. In so to samo  še grdi spomini. Začni misliti s svojo glavo, napiši na en list dobre stvari skupnega vajinega življenja in na drugi slabe stvari. Potem pa o teh premišljuj in tisto kar ti prevaga naj zmaga. Upam, da se boš odločila v svojo korist. Daj začni živet in nekaj naredi zase. Ne obremenjuj in ne oziraj se na druge. Misli nase. Vsak začetek je težek, se pa z veliko volje da vse. Srečno.


(odgovor članu kiki13)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Ne zdržim več!
18.7.2008 8:14:56   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: janca

Začni misliti s svojo glavo, napiši na en list dobre stvari skupnega vajinega življenja in na drugi slabe stvari. Potem pa o teh premišljuj in tisto kar ti prevaga naj zmaga. Upam, da se boš odločila v svojo korist. Daj začni živet in nekaj naredi zase. Ne obremenjuj in ne oziraj se na druge. Misli nase. Vsak začetek je težek, se pa z veliko volje da vse. Srečno.




lepo napisano!

pa svaka čast tudi tebi, janca, da si dala sebe na prvo mesto!user posted image


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu janca)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Ne zdržim več!
18.7.2008 12:53:14   
anonimni
Se strinjam s Tehnofilom, da se pogovorita in poskušajta zadevo rešiti. Kalbo bi pa itak razturil vsak zakon ne glede na posledice.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Ne zdržim več!
18.7.2008 13:03:54   
kalbo
Kalbo bi pa itak razturil vsak zakon ne glede na posledice.


S svojim vred najbrš?
Ti praviš zgoraj opisani kolobociji zakon? A dej? Mal si preberita s Tehnofilom krščanske bukve, pa se mi zdi, da not pod zakon ni opisanega zgornjega primera.
In kaj, če se ne da pogovorit, kaj pa pol? Dej, konkretne nasvete. Sam to ti ne gre izpod rok, rajš napišeš, da bi jest najraje razturil vsak zakon... kdo zaboga si ti, da si me upaš kaj takega obtožit? Če je kje kdo, potem vem sam kako je, ko gre zakon narazen hkrati pa vem, da je še slabše, če slab zakon obstane. Sam itak tem načelom ni za ugovarjat, važno je, da je polno grešnih ovčic vsako nedeljo v cerkvi in to že dva tisoč let.




(odgovor članu anonimni)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Ne zdržim več!
18.7.2008 13:08:21   
lenika
quote]IZVIRNO SPOROČILO: anonimni

Se strinjam s Tehnofilom, da se pogovorita in poskušajta zadevo rešiti. Kalbo bi pa itak razturil vsak zakon ne glede na posledice.
[/quote]

Imava 2 in pol leta starega otroka, ki ga ima zelo rad-ne rečem. Odkar je otrok na svetu ( ta ponoči ni nikoli spal in je bil vsako drugo noč vsaj 2 uri ponoči buden!...), moj mož spi v drugi sobi, midva z otrokom pa v spalnici. Njegovi izjavi: ''moram se spočit ker hodim v službo'', ali pa '' zakaj bi se morala oba zbuditi če se lahko samo eden...'' Kolikokrat sem ga ponoči še kot dojenčka nosila na rokah tudi po uro, samo da ni jokal, da ga ne bi slučajno zbudil, ker bi potem prišel ves jezen v sobo k nama in se drl name češ kaj mu spet delam ipd. Sedaj ko je otrok začel nekako spat ponoči, včasih pride spat v spalnico. Recimo da je v dveh letih in pol pa do danes spal pri nama 10x, pa je to morda še preveč.
Anonimni, daj si še ti to preberi prosim te!!!!!!!!!!!
[/quote][

(odgovor članu anonimni)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Ne zdržim več!
18.7.2008 13:33:10   
anonimni
Hvala Lenika za opozorilo ampak je pa tudi čudno da otrok že dve leti in pol vsako noč ne spi po dve uri . Tukaj nekaj ni v redu. Mislim pa da ona najbolje ve s kakšnim človekom živi, Će je res tak kreten kot sama pravi potem je sigurno bolje , da se od njega poslovi.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Ne zdržim več!
18.7.2008 13:35:48   
anonimni
Kalbo.

Hoče ti povedati, da je včasih možno kakšno stvar tudi rešiti in ne takoj izbrati njalžjo pot. Če pa res ne gre pač ne gre, vendar iz njenega pisanja nisem razbral, da sta poskušala z razgovorom pri psihologu ali soc. delavki itd.  

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Ne zdržim več!
18.7.2008 13:44:40   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: anonimni

Hvala Lenika za opozorilo ampak je pa tudi čudno da otrok že dve leti in pol vsako noč ne spi po dve uri . Tukaj nekaj ni v redu. Mislim pa da ona najbolje ve s kakšnim človekom živi, Će je res tak kreten kot sama pravi potem je sigurno bolje , da se od njega poslovi.


Obstajajo tudi takšni otroci, čeprav sama na srečo s tem nimam izkušenj. Otroke je potrebno naučiti spalnih navad, kar pa je zelo težko, če moraš ponoči reagirat ob vsakem najmanjšem stoku (otrok se sevada tega navadi), da ne bi slučajno zbudil predragega možička in bi bil drugo jutro nenaspan.

(odgovor članu anonimni)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Ne zdržim več!
18.7.2008 13:49:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: anonimni

Kalbo.

Hoče ti povedati, da je včasih možno kakšno stvar tudi rešiti in ne takoj izbrati njalžjo pot. Če pa res ne gre pač ne gre, vendar iz njenega pisanja nisem razbral, da sta poskušala z razgovorom pri psihologu ali soc. delavki itd.  


Ne vem, če je razhod ravno najlažja pot. Najlažja pot je vztrajat skupaj in se delat, da ni nič narobe.
Saj načeloma bi se podpisala pod Tehnofila, ampak ne v tem primeru. V vsakem odnosu pride do krize, vsi smo imeli in bomo imeli slabe dneve, tedne, mesece, ampak se nekako izvlečemo iz tega. Zakaj? Ker odnos temelji na spoštovanju. Ker si sposoben kljub vsej jezi, zameri, medsebojnemu obtoževanju,.. nekje globoko v sebi videti, da je krivda za krizo na obeh straneh, običajno, ker partnerja začneš jemat za preveč samoumevnega. Zdaj pa, če nekdo v osnovi ni sposoben priznati svoje krivde in večno išče izgovore za vse svoje probleme samo v drugih, potem se lahko drugi partner meče na trepalnice, pa se odnos ne bo izboljšal. In če dve leti poslušaš stalno zmerjanje in pritoževanje, pa sam skušaš na tisoč in en način rešiti odnos in druga stran tega noče sprejeti, potem ti mora enkrat prekipeti. Vsakemu normalnemu človeku, ki ima kolikortoliko samospoštovanja, bi bilo slej ko prej dovolj - želel bi si nekaj več in boljšega zase in za otroka.
In v tem primeru je na eni strani en zelo nezrel in neodgovoren človek, ki ima samo pravnoformalno naziv oče. Normalen oče, ki ima pred seboj dobrobit svojega otroka, ne bo partnerki metal naprej, da ji bo otroka vzel, niti ne bo jok otroka jemal kot poseg v njegovo spanje. Zreli ljudje znajo svoje lastne zamere pustiti odzadaj, ko se gre za otroka. In bi sami aktivno začeli delati na partnerstvu, ne pa za krizo krivili partnerko in otroka, zaradi katerga ponoči ne more spat.
In jaz avtorico razumem tako, da do partnerja ne čuti več niti ljubezni, niti naklonjenosti, niti spoštovanja. Samo prezir. Veliko se mora dogajat, da prideš do te točke. Ali je možno obuditi nazaj ljubezen? Mogoče, ampak se bi morala tudi druga stran pomujat. In če druga stran v ženinem trudi vidi zgolj metanje njemu pod nos, kako je ona dobra in kako je on slab (ker pač nekje v sebi se zaveda, da ima probleme zaradi samega sebe), potem se pač ne bo nič spremenilo. Dober zgled za otroka, ni kaj, požrtvovalna mama, ki se preteguje za druge do onemoglosti - sin se bo zagotovo naučil spoštovati ženske user posted image .


(odgovor članu anonimni)
  Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Ne zdržim več!
18.7.2008 13:50:26   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: anonimni

Kalbo.

Hoče ti povedati, da je včasih možno kakšno stvar tudi rešiti in ne takoj izbrati njalžjo pot. Če pa res ne gre pač ne gre, vendar iz njenega pisanja nisem razbral, da sta poskušala z razgovorom pri psihologu ali soc. delavki itd.  



ona se lahko vrže na trepalnice in hodi sama k psihologu in soc. delavcu, če njen mož tega noče - ne bosta uspela oz. ne bo ona uspela, da bi se zadeve rešile tako.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu anonimni)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Ne zdržim več!
18.7.2008 13:51:03   
NATAŠI
grožnje so resna stvar in jih jemlji tudi zelo resno. Tukaj je otrok ki vse vidi in spremlja ... uničila mu bosta življenje če bo odraščal v takem kot je sedaj. Pojdi stran, pusti kar sta naredila skupaj ... ustvari si novo življenje. V službo boš že še hodila, otrok bo sprejel spremembo ti boš pa na novo zaživela. In pojdi, naj te ti dnevi ko je sladek ne zmedejo ker vedno pridejo potem tisti ta grenki!

(odgovor članu Teya*D.)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Ne zdržim več!
18.7.2008 13:54:52   
lenika
Samo še to. Kako naj nekdo pozabi na vse grožnje, na vsa leta poniževanja, zaničevanja, nespoštovanja. To še tako dober psiholog ne more izničiti. Jaz tega ne bi nikoli pozabila, prej bi prebolela prevaro kot pa tole.

(odgovor članu NATAŠI)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?