|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
25.7.2008 8:49:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu madasa)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: zakaj ne dodajat tekočine dojenčku
25.7.2008 14:38:22   
Raho
Dojenček vam sam pove, kaj želi. Če mu manjka tekočine, bo sprejel flaško s čajem ali vodo, četudi je dojen, če ne, jo bo zavrnil...

Ampak najboljša v celi tej temi je spet izjava o NEKVALITETNEM MATERINEM MELKU.

Pa kaj res ne verjamete, da nekvalitetnega materinega mleka ni???? To je raca, ki so jo prodajali našim mamamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

Cindy, tudi mene zanima, kje delaš, da trdiš, da obstaja nekvalitetno materino mlekouser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: zakaj ne dodajat tekočine dojenčku
25.7.2008 16:28:06   
nana24
Draga raho in ostale ki trdite da nekvalitetnega mleka ni,

sem mamica 2 letne Lie ki sem si jo vedno zelela dojiti a je nisem mogla ker moje mleko ni bilo kvalitetno oz. dovolj kaloricno da bi moja Lia dovolj pridobivala na tezi. Ko je bila novorojencek se v porodnisnici mi je visela na zizi prakticno 16 ur na dan, pa vendr je tako padla s tezo da je sla na infuzijo. Jaz sem imela mleka za izvoz in vzeli so mi vzorec ter ga testirali in moje mleko ni ustrezalo kaloricno da bi Lia prezivela. Teste delajo v bombnem kalorimetru, kjer se določa kaloricna vrednost hrane očitno se nobena od vas ni nikoli ucila fizikalne kemije. Tako da kaj naj bi naredila? Pustila da mi hci umre ker ja vsako materino mleko je za njenega novorojencka najboljse???????????? Jo gledala kako je na infuziji ker bi nadaljevala z nesmiselnim dojenjem????????  No jaz imam svojo pupo najrajsi na svetu zato sm ji ponudila AM pri meni se je pa samo crkljala in zaradi tega crkljanja sem prezivela 4 mastitise ker mleko je kar nastajalo ker se ona crkljala. TKO DA NE GOVORITE BREZ PODLAGE DA NEKVALITETNEGA MLEKA NI!!!!!!!!!!  Aja da ne pozabim omeniti da sva obe bili zdravi da ni ona shujsala zarad kake bolezni ali kej, pa tud jaz sem zdrava in nekvalitetno mleko ni posledica bolezni. So pa rekli v porodnisnici da je to pogost pojav.

lp iz bruslja

nana

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: zakaj ne dodajat tekočine dojenčku
25.7.2008 17:01:34   
saline
Tudi jaz ne morem biti več tiho ob tej debati o kvalitetnem / nekvalitetnem mleku.

Seveda  obstaja tudi nekvalitetno mleko.

Sama sem 3 mesece preživela (delala) v Afriki. Hrana, ki so jo uživali domačini, je bila precej enolična, je pa zadostovala za zadostitev kaloričnih potreb odraslih in večjih otrok (niso bili podhranjeni), je pa bilo ogromno podhranjenih dojenčkov, ki so se izključno dojili.
Zelo žalostno, ampak tudi umirali so zaradi podhranjenosti, čeprav so se cele dneve dojili in dojili.
Enolična prehrana je naredila svoje na mleku.
Seveda v našem okolju ne gre za ta problem, obstajajo pa  drugi vzroki.
Tako, da ne tako suvereno trditi, da nekvalitetnega mleka ABSOLUTNO NI!

(odgovor članu nana24)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: zakaj ne dodajat tekočine dojenčku
25.7.2008 17:10:56   
Raho
Kopirano iz mona - svetovalka za dojenje:

Naj vas ne skrbi kakovost mleka, to je urbani mit. Materino mleko se prilagaja otroku in njegovim potrebam, da je najbolj primerno za posameznega otroka. Kakovost mleka se spreminja iz ure v uro, iz dneva v dan, od podoja do podoja,&#8230; Ste vedeli, da se sestava mleka celo ponoči razlikuje od sestave mleka podnevi? Tudi mleko samo je takšno, da je prvo, začetno mleko redkejše in namenjeno temu, da se otrok odžeja, zadnje mleko pa je bolj kalorično, bogatejše z beljakovinami in maščobami in namenjeno temu, da se otrok nasiti.

Ugotovljeno je, da tudi matere, ki so slabega zdravja ali celo podhranjene (npr. v deželah tretjega sveta) lahko dobro dojijo svojega otroka. Ponavadi otrok dobi kar potrebuje kljub materini slabi prehranjenosti, ker črpa iz materinih zalog, ki jih je telo ustvarilo zato v nosečnosti. Problem se pojavi lahko le, če mati ne dobi dovolj velikega vnosa kalorij v daljšem časovnem obdobju (enega leta ali več).



(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: zakaj ne dodajat tekočine dojenčku
25.7.2008 19:36:21   
nana24
Ja ce je svetovalka za dojenje tako napisala pol je pa to absolutna resnica. Jim bom forvardirala tuki v porodnisnico v bruslju ker očitno pojma nimajo. Tko da mamice če vam naredijo kaloricni test mleka in ni dovolj kaloricen ne pustite se motit pri dojenju ne pustite da vam dajo otroka na infuzijo sej se bo sestava mleka spremenila, mogoce jutri, mogoce cez en teden mogoce cez en mesec ni vazno ce je vas otrok lacen in shujsan......torej to je tvoj nasvet?

lp nana

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: zakaj ne dodajat tekočine dojenčku
25.7.2008 19:54:41   
butt3rfly
mislim, da nektere dajo dost prevelik pomen temu, kaj je kje napisano oz. kaj je nekdo rekel. bom tkole rekla-nekvalitetno mleko ne obstaja. materino mleko je vedno kvalitetno. pod nekvalitetno jst zastopim nekaj drugega (slab okus, škodljivost, bla bla bla). je pa res, da je pri nekaterih ženskah mleko bolj kalorično, pri drugih manj. to pravim iz izkušenj mojih bližnjih. brezveze se mi zdi, da nekdo nekaj trdi, o čemer sploh nima pojma oz. bilokakšne podlage.

_____________________________

Hale: "Are you accusing me of being in someones pocket, you hypocrite son-of-a-bitch? You've been on Clay's tit since you were a goddamn uniformed officer. He barks and you jump. Whole town knows it. "Chief of Police". What a goddamn joke."

(odgovor članu nana24)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: zakaj ne dodajat tekočine dojenčku
25.7.2008 20:29:10   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Dojenček vam sam pove, kaj želi. Če mu manjka tekočine, bo sprejel flaško s čajem ali vodo, četudi je dojen, če ne, jo bo zavrnil...



Najbolje napisano.

Glede nekvalitetnega mleka - še vedno trdim, da ga ni. Pa mi ni bilo treba tega prebrat na 100 različnih koncih.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: zakaj ne dodajat tekočine dojenčku
25.7.2008 20:37:49   
nana24
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Glede nekvalitetnega mleka - še vedno trdim, da ga ni. Pa mi ni bilo treba tega prebrat na 100 različnih koncih.



OK če pa ti veš več kot vsa zahodna medicina pol pa svaka čast res, kapo dol pred tabo. Jest sm samo farmacijo končala in se s tako strokovnjakinjo res ne morem kosat.  Sicer pa pravijo da pametnejsi odneha.

lp nana

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: zakaj ne dodajat tekočine dojenčku
26.7.2008 0:39:26   
Pia77
IZVIRNO SPOROČILO: nana24

IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Glede nekvalitetnega mleka - še vedno trdim, da ga ni. Pa mi ni bilo treba tega prebrat na 100 različnih koncih.



OK če pa ti veš več kot vsa zahodna medicina pol pa svaka čast res, kapo dol pred tabo. Jest sm samo farmacijo končala in se s tako strokovnjakinjo res ne morem kosat.  Sicer pa pravijo da pametnejsi odneha.

lp nana



nana24, si pa osebno zagrabla...
Če je tako, kot praviš, potem si bila res ena redkih, izjemnih mamic, ki imajo zahodnem svetu kljub dobri prehranjenosti in zadostni količini mleka tako neugodno sestavo mleka, da zdravniki ocenijo, da mleko ni zadostno za razvoj otroka... Kaj pogost pa ta pojav gotovo ni...
So ti testirali sprednje ali zadnje mleko? Kolostrum? Koliko dni po porodu? Pa si potem popolnoma prekinila z dojenjem?
Res me zanima tvoj primer.

(odgovor članu nana24)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: zakaj ne dodajat tekočine dojenčku
26.7.2008 13:10:28   
Anonimen
So pa rekli v porodnisnici da je to pogost pojav.

lp iz bruslja


Zanimiva porodisnica.

Se en dokaz vec, da ni vse zlato, kar prihaja iz Bruslja.
Hvala nekomu za zdravo telo, zdravo pamet in za vso sproscenost, s katero smo si upali dojencka pricakati na tem svetu. Iz prezivetvenih razlogov je vcasih bolje, da se clovek naredi neumnega, ko slisi za fizikalno kemijo. Neumen kmet ima najdebeljsi krompir, pravijo v nasih koncih. Nisem iz Bruslja.

(odgovor članu nana24)
  Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: zakaj ne dodajat tekočine dojenčku
26.7.2008 13:14:39   
Anonimen
ki imajo zahodnem svetu kljub dobri prehranjenosti 


Ne vem, ce je pire krompir iz vrecke in juha iz vrecke neka kvalitetna prehrana user posted image . Kolicinsko ja, o kakovosti bi se pa dalo razpravljat. Tako da imajo v porodniscnici verjetno kar prav.

(odgovor članu Pia77)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: zakaj ne dodajat tekočine dojenčku
26.7.2008 16:26:42   
skuštrana
Problem se pojavi lahko le, če mati ne dobi dovolj velikega vnosa kalorij v daljšem časovnem obdobju (enega leta ali več).


saline, tole zgoraj je odgovor tvoji tezi o nekvalitetnem mleku..Žal so v Afriki ženske res kronično podharnjeje in kot takšne res ne morejo proizvajati dovolj mleka za svoje otroke. Na žalost.

Nana24, ma, kakšen kaloričen test mleka, lepo te prosim, nouser posted image
Že vrabci čivkajo, da je mleko na začetku podoja zelo nekalorično, ampak je bolj voda, daljši kot je podoj bolj kalorično je mleko.user posted image Mogoče so pa tebi vzeli napačno mleko in ga dali v ta bombni kalorimeter..

Nekvalitetnega mleka ni, mleko je ali pa ga ni( kar je tudi zelo redko)...In če mleko je potem je kvalitetno.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: zakaj ne dodajat tekočine dojenčku
26.7.2008 16:48:07   
Anonimen
Moja mami mene ni mogla nasitit (user posted image ),ker je imela vodeno mleko.Verjetno je to mišljeno kot slabše mleko.

Moja prva punca je kar sprejemala čaj,ta druga smrklca pa naredi kak požirek vodike ampak še raje pa meni rine pod majčkouser posted image

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: zakaj ne dodajat tekočine dojenčku
26.7.2008 18:36:02   
saline
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

saline, tole zgoraj je odgovor tvoji tezi o nekvalitetnem mleku..Žal so v Afriki ženske res kronično podharnjeje in kot takšne res ne morejo proizvajati dovolj mleka za svoje otroke. Na žalost.



Ni to nobena moja teza, povedala sem samo, kar sem videla na lastne oči.
Naj še enkrat poudarim, da mame in starejši otroci sploh niso bili podhranjeni (ne kalorično, ne beljakovinsko) In bodi brez skrbi, da zelo dobro vem,  kako podhranenost izgleda - slučajno sem iz stroke.

Pa da ne bo pomote- sem absolutno pristaš dojenja-sama sem dojila 14 mesecev. Ampak ne za vsako ceno- beri: za ceno zdravja mojega otroka.
Ne pa da nekatere mamice, ki se res trudijo in naredijo vse, da bi dojile, pa ne gre iz tega ali onega razloga, dobijo občutek, da so slabe mame. In so vse poklapane in depresivne... zaradi takih in drugačnih ''svetovalk'', ki jim dajo taki občutek.
Poznam jih kar nekaj, in verjemi, da tudi to ne vpliva dobro na otroka...

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: zakaj ne dodajat tekočine dojenčku
26.7.2008 18:36:57   
saline
Sicer pa je ta debata že itak izven okvirja naslova teme o dodajanju tekočine dojenčku.

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: zakaj ne dodajat tekočine dojenčku
26.7.2008 19:03:07   
Nasy
Ja, res je izven konteksta postalo vse skupaj, kot ponavadiuser posted image

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: zakaj ne dodajat tekočine dojenčku
26.7.2008 20:20:27   
Blejka26
jaz se ponavadi takim temam izogibam,toda včasih mi dop**** da so ene tko vztrajne in pametne

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: zakaj ne dodajat tekočine dojenčku
26.7.2008 20:47:41   
Naja30
Vztrajna in pametna sem takrat, ko nekdo neumnosti trosi. Še dobro, da jih je malo.
Zdaj se pa umikam s teme.

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: zakaj ne dodajat tekočine dojenčku
26.7.2008 20:48:15   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: nana24

IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Glede nekvalitetnega mleka - še vedno trdim, da ga ni. Pa mi ni bilo treba tega prebrat na 100 različnih koncih.



OK če pa ti veš več kot vsa zahodna medicina pol pa svaka čast res, kapo dol pred tabo. Jest sm samo farmacijo končala in se s tako strokovnjakinjo res ne morem kosat.  Sicer pa pravijo da pametnejsi odneha.

lp nana



Hvala! user posted image

(odgovor članu nana24)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: zakaj ne dodajat tekočine dojenčku
26.7.2008 21:16:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nasy

Ja, res je izven konteksta postalo vse skupaj, kot ponavadiuser posted image


Ja, kot ponavadi. Je treba izkoristiti priloznost in pojamrati in vpiti, da se dojenje ni izslo user posted image .

(odgovor članu Nasy)
  Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: zakaj ne dodajat tekočine dojenčku
12.8.2008 13:47:25   
TinkiBinki
Dojenje naj bi bilo dovolj za žejo in lakoto. Naša je imela 3 tedne drisko in so rekli, da ni potrebno dati nobenih čajev, da je dojenje dovolj, paziti je treba le, da se redno doji, da ne dehidrira. Pa so mi vsi težili od mame do tašče, zakaj ne dam čaja. Dali smo malo čaja iz suhih borovnic, da bi zaprlo, pa ni pomagalo.
Nekateri dajo poleg dojenja vodo ali čaj tudi zato, ker se dojenčki sicer pogosteje dojijo in včasih hočejo vsako uro zizat...
Na koncu se iitak sam odločiš, kako narediš

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: zakaj ne dodajat tekočine dojenčku
14.8.2008 14:45:22   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: cindy

Dajte ze mer z materinim mlekom, ni le to nekaj najboljsega.  Par kaplic ki naj bi ga odzejalo v vrocih mesecih ni dovolj. Caj mu ponudi ce bo otrocek zejen bo spil,ce ne bo zelel ti bo to tudi pokazal. Delaj po svoji vesti in se ne oziraj na druge malcek ti bo vse pokazal upostevaj le njega.



Točno takouser posted image user posted image user posted image , tudi dojenčki so žejni, moja pupika med obroki z veseljem spije čajeka in to ga konkretno žlampa ker je žejna in kot praviš par kapljic vsaj moji pupi ni dovolj.

(odgovor članu cindy)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: zakaj ne dodajat tekočine dojenčku
15.8.2008 12:08:57   
Anonimen
Tud sama svojega otroka še polno dojim,med obroki ji pa za žejo vseeno dam malo čaja,ki ga z veseljem popije.Ker je bilo govora o nekvalitetnem mleku,zakaj je pa potem men rekla patronažna,da moram jest zdravo,raznovrstno hrano,da bom imela kvalitetno mleko?user posted image

(odgovor članu nia5)
  Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: zakaj ne dodajat tekočine dojenčku
15.8.2008 18:14:53   
Aurea
No, glede dojenja - jaz samo in izključno dojim, kar pomeni, da jo v vročih dnevih veliko pristavljam, takoj, ko vidim, da je žejna. Tisto prvo mleko, ki priteče, je zelo vodeno in jo odžeja. Osebno ne vidim potrebe po kakršnihkoli čajčkih in vodi (čeprav jih imam doma, sem jih kupila še na začetku, pod vtisi vseh tistih priporočil babic in žensk, ki so rodile že veliko let nazaj). Parkrat smo na začetku poskusili dati malo čajčka in vode po žlički ali steklenički in je sicer popila, potem pa vse izbruhala.

In še glede obrokov - nekatere govorite "med obroki"... tega ne razumem... povsod je poudarjeno, da se dojenčke doji na zahtevo in se ne gleda na uro... Stroga delitev na obroke res izvira še iz časov naših babic, ki so morale po 6 t v službo in so morale dojenčke res tako disciplinirati - seveda je bilo potem potrebno dodajanje tekočine, da je mali zdržal do naslednjega dojenja.

Sicer pa vsak dela po svoje in prav je tako, zato se je brezzveze tukaj bosti, prav pa je, da se pove svoje mnenje. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?