|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Dvojčki 2008
20.8.2008 13:03:44   
filipinka
Naši dve sta dobili obe dozi oralno.

(odgovor članu Skye)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   [Brisano sporočilo]
20.8.2008 14:08:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu filipinka)
  Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Dvojčki 2008
20.8.2008 14:17:23   
GoYa
IZVIRNO SPOROČILO: katka28

Goya : koliko pa pojesta?


Ne vem, ker dojim. Alji sem začela dajati zvečer na flaško in spije 120 ml, včasih 150ml, ampak ona ni problem, ona spi še kar. Npr. danes ponoči od 20h do 4h. Je pa res, da je ona že lepo spala do 5h oz. 6h (tudi s 100 ml). Taj je tisti, ki ima budilko naštimano ob 2h zjutraj, on pa je samo dojen. Ampak imam občutek, da se zelo naje. Bi morala slišati njegov kupček. Še pujsi tako ne rigajo user posted image .

Filipinka, Milumil je bolj  kaloričen od Aptamila. Glede krčev pa ne vem. Včasih enim bolj odgovarja Milumil, drugim Aptamil. Ne boš vedela, dokler ne probaš.

Uf, meni se pa zdi tale kupljena voda za pripravo mleka samo še en velik dodaten strošek. Jaz rajši iz hladilnika nalijem, ki ima vgraje dodatni filter, pa prekuham. Še najraje pa bi ustekleničeno. Bom mogoče tudi to probala z Jano.

Cepivo pri nas stane 66 eur za enega (ena doza). To velja za Postojno. Dobijo dve dozi, torej 2x132 eur = 264 eur. Ja, je strošek, ampak mislim, da odtehta morebitno sranje na infekcijski.

Uf, jaz odštevam dneve do dopusta. Še 3 user posted image . Letos se je tako vleklo. Vedno smo šli že junija, letos pa so bili drugačni plani user posted image . No, pa smo vendarle dočakali tudi konec avgusta.

Še to: kdaj boste začele z uvajanjem goste hrane. Jaz načrtujem pri starosti 5 mesecev. Pri prvorojenki sem sicer začela pri 6 mesecih (je bila prej tudi samo dojena), bi pa sedaj malo prej.

< Sporočilo je popravil GoYa -- 20.8.2008 14:22:53 >

(odgovor članu katka28)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Dvojčki 2008
20.8.2008 14:19:48   
filipinka
Ne vem ali nisem zasledila ali pa niste še nič pisale o razvojni in fizioterapiji. No, mi smo bili v ponedeljek prvič na fizioterapiji in smo sedaj kar malo živčni. mali dve namreč preveč zategujeta rokice nazaj (ko sta na hrbtu) in tudi glavice tiščita nazaj. Do sedaj smo ju vedno dvigovali s hrbta zdaj pa strogo z boka, tudi igramo se na boku. vćeraj sem brala izkušnje mamic s fizioterapijo in o težavah njihovih otrok, tako, da sem bila potem že skoraj malo panična. Zanima me ali ve pazite na handling in ali ga poskušate pravilno izvajati? meni je žal, da ga nisem izvajala že prej, a ker sem delala po občutku kot pri prvem otroku (ki mu danes pri 4 letih nič ne manjka9 sem mislila, da je tako prav. A se je žal izkazalo, da ni.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Dvojčki 2008
20.8.2008 14:26:35   
GoYa
Filipinka, jaz čakam klic iz razvojne za datum. Sem pa dobila napotnico samo za Aljo. Tudi zateguje rokice nazaj, nogice - stopalca skupaj, rit gor, glavo nazaj. Handling sicer izvajam pri previjanju in nošenju. Tudi dvigovat poskušam z boka, čeprav priznam, da ne vedno. Pri prvi (stara je 2 leti) tudi nisem izvajala handlinga (na začetku samo pri previjanju in nošenju), pa je tudi baba in pol, z njo vse v redu.

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Dvojčki 2008
20.8.2008 14:35:45   
filipinka
Goya, vidim, da sta tvojauser posted image user posted image  mlajša od naših okrog 15 dni. Pa me zanima ali že držita sama glavico pokonci in ali že prijemata igrače? našidvema glavica še malo "miga", igrače pa že kar dobro prijemata.

(odgovor članu GoYa)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Dvojčki 2008
20.8.2008 15:39:30   
Skye
Glede razvojne...mi smo dobili termin že kar ob rojstvu zaradi njune nizke teže. Prvič smo bili tam 30.06.2008, kjer ju je pregledala...terapije takrat še nismo dobili nobene..je rekla, da bomo videli kako se bosta razvili do 3. mesecev. No zdaj pa imamo ponovno termin 01.09.2008 in mislim, da bo naša Lia tud morala na kakšno fizioterapijo, medtem ko je Tia izredno močna..pediatrinja je rekla, da celo prehiteva vrstnikeuser posted image user posted image user posted image

Goya uh....sam še 3 dni do user posted image ....potem pa že počasi odštevaš ure a neuser posted image


_____________________________

Vse, kar lahko storiš,
ali o čemer sanjaš,
da lahko narediš,
poskusi narediti.
V drznosti je genialnost,
je moč in čarovnija.
Začni zdaj! (Goethe)

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Dvojčki 2008
20.8.2008 15:48:09   
GoYa
IZVIRNO SPOROČILO: filipinka

Goya, vidim, da sta tvojauser posted image user posted image  mlajša od naših okrog 15 dni. Pa me zanima ali že držita sama glavico pokonci in ali že prijemata igrače? našidvema glavica še malo "miga", igrače pa že kar dobro prijemata.


Taj že nekaj časa drži sam glavico, Alja še ne čisto (ji opleta). Igrače pa bolj prijema Alja in jo dlje časa drži ter nosi v usta, Taja pa ne zanimajo preveč.

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Dvojčki 2008
20.8.2008 15:49:55   
GoYa
IZVIRNO SPOROČILO: Skye

Glede razvojne...mi smo dobili termin že kar ob rojstvu zaradi njune nizke teže.


Mi smo jo dobili šele pri 3 mesecih (pa še to, ker sva z možem pediatrinji razlagala njeno stanje), čeprav je imela Alja 2400 g, le malce več kot tvoja dva.

(odgovor članu Skye)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Dvojčki 2008
20.8.2008 20:49:19   
sasi13
mi tudi ne kompliciramo glede dud in flašk, bolj kompliciraš in paziš slabše. od začezka sm za vsak obrok sterilizirala (mam ga za v mikro) zdej pa vsak dan oz. drug dan.

mi imamo cepljenje septembra in upam tudi da ne bo prehudo.

filipinka full sta bli luštni. miše nismo dobili datuma za razvojno prijavljeni pa smo baje okoli 3 mesca.

sayuri v mullerju mislim da je najcenejša 1l stane  približno 1, 20 eura.










_____________________________

JaN & AnŽeJ 12.6.2008

(odgovor članu Skye)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Dvojčki 2008
20.8.2008 21:52:33   
filipinka
Tudi nam so na pregledu v razvojni, pri enem mescu rekli, da je vse vredu in nas naročili pri treh mesecih in takrat nam je dala diagnozo hipoton in nas napotila na fizioterapijo. Odločila sem se, da bomo šli še na samoplačniško fizioterapijo k Jožici Potrč v pesnico, ki je baje prava mojstrica.
Skye, a vi tudi hodite v razvojno na Ptuj?

(odgovor članu sasi13)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Dvojčki 2008
21.8.2008 5:28:51   
katka28
Razvojna ambulanta: mi smo imeli prvic razvojno ambulanto, ko sta bila gestacijsko stara 2 meseca se pravi pri njunih 4 mesecih in je rekla, da glede na starost se normalno razvijata tako, da nas ni dala na fizioterapijo, ceprav sem bila jaz 100% , da bomo sli. Danes pa jo imamo drugic in me zanima kaksni bodo rezultati.
Handling: izvajam ze od vsega zacetka, ker smo bili tako drobni, da bi ju drugace tezko dvigovala ( glavica je bila se cisto nebogljena in sem vcasih imela obcutek, kot da ni na pravem trupu user posted image ).

Danes bomo tudi drugic cepljeni....caka nas pester dan.


Pa pa in lupckajte ter cartajte svoje soncke user posted image user posted image

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Dvojčki 2008
21.8.2008 8:56:04   
Skye
IZVIRNO SPOROČILO: filipinka
Skye, a vi tudi hodite v razvojno na Ptuj?


ja user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: filipinka
Tudi nam so na pregledu v razvojni, pri enem mescu rekli, da je vse vredu in nas naročili pri treh mesecih in takrat nam je dala diagnozo hipoton in nas napotila na fizioterapijo.


tudi naša Lia je dobila diagnozo hipoton pri 1. mesecu, ampak nam je P. rekla, da bomo počakali do 3. meseca in potem videli kako dalje.
Me prav čudi da nas na fizioterapijo niso napotili že takratuser posted image

Katka tvojima sončkoma želim danes čim manj boleče cepljenje user posted image user posted image user posted image user posted image


< Sporočilo je popravil Skye -- 21.8.2008 8:57:09 >


_____________________________

Vse, kar lahko storiš,
ali o čemer sanjaš,
da lahko narediš,
poskusi narediti.
V drznosti je genialnost,
je moč in čarovnija.
Začni zdaj! (Goethe)

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Dvojčki 2008
21.8.2008 10:06:23   
sayuri
Mi smo pa imeli včeraj posvetovalnico pri 6t. user posted image  NApredek je večji, kot sem pričakovala. Zara ima 4000g in 52cm (rojena 2490,48), Lovro pa 4350g in 54cm (rojen 2600,49). user posted image user posted image user posted image  Bila sta ful ful pridna. VSe ju je zanimalo. Tko sta poslušala tisti zvonček, s katerim je pediatrinja zvonila user posted image . Napotila nas je na polikliniko zaradi dimeljske kile pri Lovru. No, ZAra je fasala pa popkovno kilo user posted image . Jo je imel tud Filip in počasi sama od sebe zgine.
SMo pa napoteni tudi v razvojno ambulanto, kar sem pričakovala. Sem opazila nekaj stvari, ki niso ravno v redu. Oba se zvijata v črko C. Zara zateguje nogici eno proti drugi in občasno trza z desno nogo. Pediatrinja je ugotovila, da je malce "trda" v ramenih, pa tudi ko jo položi na trebušček, dviguje ritko. Pri Lovru kakšnih drugih težav ni, smo pa vseeno dobili napotnici za oba.

Jutri bom napotnici dvignila in potem kličem v LJ. A katera hodi v razvojno v LJ?

PA tole glede handlinga. Men ga nikoli nihče ni pokazal user posted image . KAr sem iz slik razbrala. Iz boka ju do sedaj nikoli nisem dvigovala, se bomo pa sedaj bolj potrudili. JAz sem tele slikice malo bolj preštudirala: http://www.mameibebe.net/bt/2003290101.htm

(odgovor članu Skye)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Dvojčki 2008
21.8.2008 10:50:13   
Skye
IZVIRNO SPOROČILO: sayuri

PA tole glede handlinga. Men ga nikoli nihče ni pokazal user posted image . KAr sem iz slik razbrala. Iz boka ju do sedaj nikoli nisem dvigovala, se bomo pa sedaj bolj potrudili. JAz sem tele slikice malo bolj preštudirala: http://www.mameibebe.net/bt/2003290101.htm


Hotela pogedati to stran, pa mi je javilo sledeče user posted image

Reported Attack Site!
This web site at www.mameibebe.net has been reported as an attack site and has been blocked based on your security preferences.
Attack sites try to install programs that steal private information, use your computer to attack others, or damage your system.
Some attack sites intentionally distribute harmful software, but many are compromised without the knowledge or permission of their owners.


_____________________________

Vse, kar lahko storiš,
ali o čemer sanjaš,
da lahko narediš,
poskusi narediti.
V drznosti je genialnost,
je moč in čarovnija.
Začni zdaj! (Goethe)

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Dvojčki 2008
21.8.2008 10:53:21   
filipinka
Meni je pa šlo pogledat in mislim, da sem na dobri poti, da mi kar gre pri izvajanju. Ampak ni mi jasno, kako dojenčka dati v jajčko in v ležalnik na takšen način???

(odgovor članu Skye)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Dvojčki 2008
21.8.2008 11:00:07   
Skye
Vam povem eno novičko...danes sem dobila 1. M po porodu user posted image No pa bo zopet potrebno tampone nabaviti...sem se že prav odvadilauser posted image

_____________________________

Vse, kar lahko storiš,
ali o čemer sanjaš,
da lahko narediš,
poskusi narediti.
V drznosti je genialnost,
je moč in čarovnija.
Začni zdaj! (Goethe)

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Dvojčki 2008
21.8.2008 15:48:50   
katka28
Madonca ti si pa hitro festo dobla. Jaz se vedno cakam kdaj bo prisla pa se nic od nje.. Sem pa vsak dan v pripravljenosti, da me kaj ne preseneti...

Cepljenje prestali malo smo teckasti ampak to sem pricakovala. V razvojni so nas koncno napotili na fizioterapijo, ker imasta mocne hrbtne misice in, ko ju damo na trebuscek se kr gugata tako dvigujeta noge in rit. 2.9. gremo prvic telovadit.

Jakob ( 5370g 59,5cm ) in Anze ( 5630g in 61 cm)  ( starost 6 mesecev- koregirano 3,5M ) tako, da pridno rastemo rekli pa so nam tudi, da lahko zacnemo pocasi uvajati gosto hrano, ce zelimo.....zdaj bo sele pestro bosta kot user posted image po hranjenju...

(odgovor članu Skye)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Dvojčki 2008
21.8.2008 21:33:37   
GoYa
Sayuri, tvoja Zara je pa nekaj takega kot moja Alja. Vidim, da počne iste stvari. No, mi smo danes dobili vabilo za razvojno za drug teden, ampak bomo ravno na morju. Tako se mi bo prestavilo še za približno 10-14 dni.


(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Dvojčki 2008
21.8.2008 23:07:37   
MARTINŠČICA
Hej hoj,
naša dva sta ravnokar zaspala. Danes ponoči smo prvič naredili "cel šiht" in smo spali 8 ur.


Včeraj smo bili na kontroli v razvojni ambulanti (oba zategujeta) in sta oba zelo napredovala. Mlajši je bil sploh pohvaljen, starejši pa je nekoliko len in je raje na levi. Ko je enkrat na levi strani, se težko skobaca na desno in še to potrebuje ogromno animacije, da se mu sploh ljubi premaknit na desno. Odslej bo tudi on na fizioterapiji. Dobili bomo še eno blazino. Mlajši pa ravno obratno, on je raje na desni in se težje prekotali na levo. Oba še vedno občasno zategujeta. Koliko tehtata, ne vem, bomo videli 28.8., ko imamo spet posvetovalnico. Tako "na uč" imata pa eden 3.5, drugi pa 5 kg. Verjetno bosta tudi kakšno špiko dobila.
Za gugalnik je zdravnica v RA rekla, da je nepotrebna navlaka, da je najbolje, če sta na tleh na blazini (ki smo jo dobili na recept), kjer je najbolj zdravo in predvsem varno za otroka. Tako da sedaj prodajam oba gugalnika.
Tudi za loke z igračkami, ki jih imam nad didaktičnimi odejicami, je rekla, da sta lahko pod njimi največ 15 minut naenkrat.
Glede pestovanja je rekla, da otroci sodijo v roke staršev in ne da jih kar vsi povprek premetavajo in žokajo. Če jih ima v naročju kdo drug, jih moramo naučiti pravilnega rokovanja (handlinga in pestovanja). Aja, tudi midva že od intenzivne naprej rokujeva po navodilih handlinga. Osnovne prijeme nama je pokazala fizioterapevtka na intenzivni, ampak v RA res lepo pokažejo, pa naj bo to zdravnica ali pa fizioterapevtke. Najbolj pomembno je, da otroke previjamo/dvigamo/spuščamo počasi in pravilno, ter da samo z medenico nakažemo smer in jih potem počakamo, da sami, brez naše pomoči izvedejo ustrezen gib. Res je dobro, da hodimo tja, da vsaj izvemo, kako ravnati s svojima otrokoma, da se bosta ustrezno razvijala naprej.
Nihče (razen staršev seveda) naj jih tudi ne prijema za roke in glavo, saj se le tako lahko izognemo raznim bacilom ... Na intenzivni so nam itak zabičali, da moramo biti sedaj min pol leta zdravi in da naj ne hodimo po nepotrebnem v zaprte prostore, shopping centre ..., da ne bo kateri čes staknil.


Nočem nabijat, ampak, kar je bilo zadnjič govora o menjavah dud in flašk ..., me niste prepričale. Nisem rekla, da je potrebno vse stalno sterilizirati. Daleč od tega. Ampak na njihove zobe je pa le treba malo paziti. Tudi jaz sem večkrat sama z malčkoma cel dan, ko je dragi na terenu, pa se kljub temu trudim, da ne menjam dud in da operm cucelj na flaški, če eden pije za drugim. Saj to vendar ne traja tako dolgo. Tudi, ko se bosta učila jesti, ju bova naučila, da je vsak sam in vsak svoje in to za mizo, ne kar vsepovprek. Nad tem, kaj bosta počela v vrtcu in šoli, kjerkoli med igro z drugimi otroki, pač ne bova mogla vplivati (itak, da bodo vse živo v usta nesli in da si skoraj nobeden ne bo rok umival in bo kila svinjarije na leto prav gotovo zagotovljena ...). Doma bova pa že pazila na higieno. Z Romi se pa glede higiene tudi ne bi primerjala. Če kaj prav vem, imajo zelo kratko življenjsko dobo, ker so v tako "dobrih" higienskih razmerah. Za množične alergije tudi ni kriva le "pretirana higiena", ampak predvsem slaba, hranljivo osiromašena prehrana, polna hitrih nadomestkov in editivov.
Glede na to, da imajo dandanes otroci v nižjih razredih OŠ na splošno zelo slabe zobe, velja nekaj več pozornosti posvetiti temu. Če so namreč slabi mlečni zobje, bodo najvejetneje tudi pravi. Potem je tu še neredno umivanje, medzobne obloge ... Midva misliva, da so zobje zelo pomembni, saj so bolni zobje vir mnogih zdravstvenih težav. Oba imava še vse svoje zobe, pa sva stara jaz 33, moj dragi pa 41 let. V najini okolici jih je veliko mlajših od naju, pa so že nekaj let škrbasti ali pa imajo umetne ... To je samo moje mnenje in res nočem nobeni težit.

Rahelca, hvala za info glede mleka. Bomo šli kar v Kolinsko po kartico, je kar precej razlike. Jaz za mleko vodo iz pipe prekuhavam 10 min. Tisto "sranje, ki priplava na vrh", je pa apnenec. Ustekleničena voda je itak mrtva voda, ki že ne vem koliko časa leži po raznih skladiščih v plastenkah in je ne uporabljamo.

Goya, z uvajanjem goste hrane pričnemo, ko dopolnita 5 mesecev (dejanskih ne korigiranih). Prišla bo patronažna in nam pokazala, kako se kuha kašice. Verjetno ji bom še kakšno novo zelenjavo pokazala user posted image .
Koliko pa je teh rotavirusov. Je samo eden, ali jih je več vrst, tako kot recimo gripe?

Filipinka, pravi princeski imaš! Res sta cort. BTW, a boste vsi krstili svoje otroke?

Skye, kaj pomeni, da je otrok hipoton? Tudi jaz sem danes drugič po porodu dobila menstro.
Zdajle mi je prišlo na misel vprašenje, če še katera pomisli na to, kdaj ima ovulacijo, če jo kje kaj ščiplje, ... če je slučajno noseča, tako kot smo imele dolgo časa vse mogoče nosečniške znake, ko smo želele zanosit, pa kar ni šlo. No, jaz povem, da čisto ničesar ne čutim. Imam očitno preveč dela user posted image .
Kdaj pa kaj nameravate imeti nove dojenčke, tiste, ki boste imele še kakega otroka in ste imele CR?

Sayuri, tvoja dva sta pa res zelooo zrasla. Kar tako naprej! Kako pa da sta fasala tele kile (popkovno in dimeljsko)?


Mi gremo 30.9. na morje, do tedaj pa nas čaka še precej dela z obnavljanjem kopalnice in stopnic doma.


No sedaj pa že doooolgo pišem in je dost. Lahko noč!
Martinščica



_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu GoYa)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Dvojčki 2008
22.8.2008 10:17:20   
Skye
IZVIRNO SPOROČILO: MARTINŠČICA
Skye, kaj pomeni, da je otrok hipoton?


pomeni zmanjšan mišični tonus kar pomen da so mišice malo preveč ohlapne - eden izmed znakov je lahko nesposobnost držanja glavice v pokončnem položaju v mesecu,ki je za to primeren.

IZVIRNO SPOROČILO: MARTINŠČICA
BTW, a boste vsi krstili svoje otroke?


mi ne user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: MARTINŠČICA
Kdaj pa kaj nameravate imeti nove dojenčke, tiste, ki boste imele še kakega otroka in ste imele CR?


če se bomo slučajno res odločili za še kakšnega novega člana, to ne bo prej kot čez 3-4 leta, zato pa smo se sedaj odločili za Mireno (bolje prečiti...nego lečiti...nikoli se ne ve) user posted image



IZVIRNO SPOROČILO: katka28
Madonca ti si pa hitro festo dobla.



user posted image ne dojim, tako da sem jo že kar pričakovala user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: katka28
Jakob ( 5370g 59,5cm ) in Anze ( 5630g in 61 cm)  ( starost 6 mesecev- koregirano 3,5M ) tako, da pridno rastemo rekli pa so nam tudi, da lahko zacnemo pocasi uvajati gosto hrano, ce zelimo.....zdaj bo sele pestro bosta kot po hranjenju...


user posted image user posted image za mala dva korenjaka...kar tako naprej user posted image


< Sporočilo je popravil Skye -- 22.8.2008 10:20:04 >


_____________________________

Vse, kar lahko storiš,
ali o čemer sanjaš,
da lahko narediš,
poskusi narediti.
V drznosti je genialnost,
je moč in čarovnija.
Začni zdaj! (Goethe)

(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Dvojčki 2008
22.8.2008 15:12:06   
sayuri
MArtinščica, Lovro se je že rodil z dimeljsko kilo. Je kar zoprno, ker ne sme jokat. Bo moral na operacijo, ko bo pol leta star. ZAra je pa imela čist lep popek, prejšnji teden se ji je pa kar izbočil. Popkovno kilo je imel tudi Filip, pa zgine sama od sebe.
Mi bomo naša dva čmrlja krstili. Čez kake dva meseca, verjetno.

(odgovor članu Skye)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Dvojčki 2008
22.8.2008 17:16:21   
katka28
IZVIRNO SPOROČILO: MARTINŠČICA

Hej hoj,
naša dva sta ravnokar zaspala. Danes ponoči smo prvič naredili "cel šiht" in smo spali 8 ur.


user posted image user posted image zdaj bo pa vsak dan bolje bos videla. Mi ze od njunega 2 meseca lepo spanckamo.


Včeraj smo bili na kontroli v razvojni ambulanti (oba zategujeta) in sta oba zelo napredovala. Mlajši je bil sploh pohvaljen, starejši pa je nekoliko len in je raje na levi. Ko je enkrat na levi strani, se težko skobaca na desno in še to potrebuje ogromno animacije, da se mu sploh ljubi premaknit na desno. Odslej bo tudi on na fizioterapiji. Dobili bomo še eno blazino. Mlajši pa ravno obratno, on je raje na desni in se težje prekotali na levo. Oba še vedno občasno zategujeta. Koliko tehtata, ne vem, bomo videli 28.8., ko imamo spet posvetovalnico. Tako "na uč" imata pa eden 3.5, drugi pa 5 kg. Verjetno bosta tudi kakšno špiko dobila.

Ma ves, da se tudi meni zdi, da je pri nas en raje na eno stran obrnjen drugi pa na drugo. Zgleda da imajo dvojcki to navado. Ali opazis kaj, da bi en vec brcal z eno nogico drug pa z drugo ??


Za gugalnik je zdravnica v RA rekla, da je nepotrebna navlaka, da je najbolje, če sta na tleh na blazini (ki smo jo dobili na recept), kjer je najbolj zdravo in predvsem varno za otroka. Tako da sedaj prodajam oba gugalnika.


Mi gugalnik oz lezalnik uporabljamo skos in ko se kaj pogovarjamo ga ne morem prehvalit koliko mi olajsa delo ( otroka dam not in ju lahko hkratno hranim.
Ali morda imas kaksno slikico od teh blazin, ter zanima me kdo ti da recept za njih?  Ker mi bomo zdaj zaceli hoditi na fizioterapija , ker go da fanta na trebuscek se cisto uslocita kot gugalnik?


Tudi za loke z igračkami, ki jih imam nad didaktičnimi odejicami, je rekla, da sta lahko pod njimi največ 15 minut naenkrat.

Zakaj pa to???

Glede pestovanja je rekla, da otroci sodijo v roke staršev in ne da jih kar vsi povprek premetavajo in žokajo. Če jih ima v naročju kdo drug, jih moramo naučiti pravilnega rokovanja (handlinga in pestovanja). Aja, tudi midva že od intenzivne naprej rokujeva po navodilih handlinga. Osnovne prijeme nama je pokazala fizioterapevtka na intenzivni, ampak v RA res lepo pokažejo, pa naj bo to zdravnica ali pa fizioterapevtke. Najbolj pomembno je, da otroke previjamo/dvigamo/spuščamo počasi in pravilno, ter da samo z medenico nakažemo smer in jih potem počakamo, da sami, brez naše pomoči izvedejo ustrezen gib. Res je dobro, da hodimo tja, da vsaj izvemo, kako ravnati s svojima otrokoma, da se bosta ustrezno razvijala naprej.
Nihče (razen staršev seveda) naj jih tudi ne prijema za roke in glavo, saj se le tako lahko izognemo raznim bacilom ... Na intenzivni so nam itak zabičali, da moramo biti sedaj min pol leta zdravi in da naj ne hodimo po nepotrebnem v zaprte prostore, shopping centre ..., da ne bo kateri čes staknil.

To pa tudi jaz zagovarjam. Pri nama bolj kot ne otrok sploh ne nosimo po rokah, ker sem sama hrbtenicar in z casom nekako nebi mogla vec nosit v rokah taksne obremenitve se crkljamo bolj na tleh.  Kar se pa drugih tice je pa odvisno kdo: stari starsi, tete in ozje sorodstvo jih lahko muckajo , ker nam je pa ravno dr. Cerarjeva rekla da domaci bacili so dobri in se jih otrok mora navadit kaj pa ko bosta prisla tja na obisk ali pa, ko bova z mozem potrebovala varstvo mi bosta pa takoj zbolela.
Se dobro, da je poletje in so dnevi lepi tako, da lahko gremo z otroci na sprehode v narave in parke . Tudi mi se izogibamo shopping centrov, ker tam pa res lahko staknes vsega boga sploh takrat, ko se letni cas menja in so vsi prehlajeni...



Glede na to, da imajo dandanes otroci v nižjih razredih OŠ na splošno zelo slabe zobe, velja nekaj več pozornosti posvetiti temu. Če so namreč slabi mlečni zobje, bodo najvejetneje tudi pravi. Potem je tu še neredno umivanje, medzobne obloge ... Midva misliva, da so zobje zelo pomembni, saj so bolni zobje vir mnogih zdravstvenih težav. Oba imava še vse svoje zobe, pa sva stara jaz 33, moj dragi pa 41 let. V najini okolici jih je veliko mlajših od naju, pa so že nekaj let škrbasti ali pa imajo umetne ... To je samo moje mnenje in res nočem nobeni težit.

Zato smo tu, da vsaka poda svoje mnenje. So stvari ki jih vzames v zakup in stvari, ki jih preskocis.
Kaksne zobe bo imel otrok ni odvisno od tega kaj ima v ustah ampak ze od prej kaksna  zasnova se mu je naredila. Vcasih je tudi odvisno kdaj otrok dobi zobe bojda naj bi bilo tako prej kot jih dobi slabse je . Pri nas niso nikoli pazili kaj smo devali v usta pa imamo se vsi svoje zobe. Sestric pri njegovih 20 letih recimo nima niti ene same plombice pa poje sladkarij, da se ze jaz hecam ali ima sladkorno.


, a boste vsi krstili svoje otroke?

Mi smo krst ze imeli in bilo je prav lusno .( otroka bosta tudi prejela zakrament obhajila in sv. Birme ) ostalo pa se bosta sama odlocila ali se bosta tudi porocila cerkveno.




Mi gremo 30.9. na morje, do tedaj pa nas čaka še precej dela z obnavljanjem kopalnice in stopnic doma.

Naj delo mine hitro in brez velikega napora....tudi mi bomo stopnice urejali ampak pozimi, dokler otroka ne shodita so se varne. Glede morja je pa se cas, da vam zazelim lepe in mirne pocitnice user posted image






IZVIRNO SPOROČILO: sayuri

MArtinščica, Lovro se je že rodil z dimeljsko kilo. Je kar zoprno, ker ne sme jokat. Bo moral na operacijo, ko bo pol leta star. ZAra je pa imela čist lep popek, prejšnji teden se ji je pa kar izbočil. Popkovno kilo je imel tudi Filip, pa zgine sama od sebe.
Mi bomo naša dva čmrlja krstili. Čez kake dva meseca, verjetno.




Kako pa ti uspe, da se fant ne joka?  Ti bogi pobcek ali so kaj rekli, da se zadeva lahko sama popravi brez posega? drugace pa je popkovna kila kr pogost pojav, ki izgine takrat, ko otrok postane bolj aktiven in se ze pocasi pripravlja na sedenje. Mi smo imeli zelo veliko in zdaj pri 6 mesecih se nam je ze kar zmanjsala upam, da zadeva izgine.



pa pa in veliko veselja in spanja

(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Dvojčki 2008
22.8.2008 18:00:38   
katka28
zanimiv clanek o razvojo otrokovih zobkov in zakaj nastaja karies

http://www.revija-vita.com/Dojenje/Dojenje_in_zdravje_ustne_votli/dojenje_in_zdravje_ustne_votli.html

(odgovor članu katka28)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Dvojčki 2008
22.8.2008 20:31:46   
sasi13
katka28 kak pa mate ritual zvečer da ti spita celo noč, mi smo v postelji okoli pol devetih in najdlje sta spala do pol dveh. pa imamo že Jan 4440, anžej 4280.
včeraj pa sta se zbujala na vsake dve ure in še to ločeno tako da je bilo pestro.

mi imamo krst 4 oktobra in tudi ostalo bosta imela.




_____________________________

JaN & AnŽeJ 12.6.2008

(odgovor članu katka28)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 nenavadnih značilnosti novorojenčkov
Preverite seznam desetih najbolj čudnih značilnosti novorojenčka, zaradi katerih pa vam kljub njihovi čudnosti ni treba ...
Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?