|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
20.10.2008 8:17:20   
wii
Hvala ti za odgovor, ne, saj pravim, ne bom nič posredovala dokler ne bo zagotovo. Glede jezika pa se ne sekiraj, saj so rodile gor tudi takšne, ki so znale tistih par osnovnih stvari v nemščini, pa so tudi porodile in so se sporazumeli. Se potrudijo in gre. Ti najprej Miglar vse razloži kako in kaj, pa potem  veš približno kaj pričakovati. Ali pa zdaj na en hiter tečaj nemščine user posted image .
Lepo se imejta s svojo pikico in uživajta.
lp

(odgovor članu pomladno_dete)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
20.10.2008 9:30:22   
pomladno_dete
IZVIRNO SPOROČILO: wii
Ali pa zdaj na en hiter tečaj nemščine user posted image .


hehe, račun pa pošljem na ZZZS, ane user posted image

Hvala za lepe želje, enako tudi tebi. Upam, da se še kaj slišimo.
LP

(odgovor članu wii)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
20.10.2008 9:42:00   
mizi
Pozdravljene,

Ponovno sem v službi in žal še vedno nisem dobila nobenega odgovora ne od ZZZS in nito od Večera.

L.P.



(odgovor članu pomladno_dete)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
20.10.2008 10:02:46   
mizi
Pozdravček,

V kolikor katera želi poslati mail na direkcijo ZZZSja z vprašanji o porodih v Feldachu.

DI@zzzs.si

(odgovor članu pomladno_dete)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
21.10.2008 15:45:37   
wii
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  user posted image  user posted image  user posted image   user posted image   user posted image  user posted image

(odgovor članu mizi)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
22.10.2008 18:11:22   
BUŠICA
zdravstveni trg v Evropi ni liberaliziran-to pomeni, da ZZZS krije stroške le nujnih primerov v tujini (to piše tudi na kartici). ker pa se za Feldbach ve, da so to ponavadi načrtovani porodi, enostavno nočejo kriti. mislim da bo tako tudi ostalo. ne vem pa kako bodo v bodoče razlikovali nujno od načrtovanega.

(odgovor članu mizi)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
23.10.2008 8:35:21   
pomladno_dete
Zdravstveni trg morda res ni "prost", velja pa prost pretok ljudi ... nihče ne more prepovedati nosečnici prostega gibanja, pa četudi v zadnjih tednih. Al kako?

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
23.10.2008 8:36:07   
pomladno_dete
mizi, super, da si objavila tole, bomo budno spremljale razvoj dogodkov user posted image

(odgovor članu pomladno_dete)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
23.10.2008 10:38:47   
mizi
Pozdravljene,

Da ne boste presenečene zakaj ni dveh postov. Ker je bil odgovor namenjen samo za osebno branje sem ga raje izbrisala iz foruma, da nebi imela kakšnih težav. Skratka v odgovoru ZZZSja je navedeno, da zajemajo stališče kjer ne želijo kriti stroškov zdravljenja za dogovorjene primere, ne glede na to, da se v evropskem prostoru še vedno odvijajo polemike na to temo. Ker se mi je zdel odgovor zelo skop sem zahtevala dodatna pojasnila. S katerimi vas bom seveda redno seznanjala.

L.P.

(odgovor članu pomladno_dete)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
23.10.2008 10:58:24   
rija
torej mizi...

lepo, da se zavzemaš za plačevanje porodov v Feldbachu, vendar vseeno mislim, da s strani ZZZS ne boš dobila nobenega pravega odgovora tudi na sto pisem....vedno bodo hodili kot mačke okrog vrele kaše....

res je težko potegniti črto med nujnim in načrtovanim porodom v Feldbachu....res, ker vseeno bi bilo malo čudno, da se kar naenkrat znajde toliko Slovenk v Avstriji tik pred porodomuser posted image  

in dokler ni resnično prostega pretoka zdravstvenih storitev, bo takle porod vedno sporen s strani zavarovalnice.

je že tako, da si mi razlagamo zakone in nujnost po naše, zavarovalnica pa po svoje....

me pa res zanima, koliko felbaških porodnic je dobilo računeuser posted image  ker cel čas se je samo govorilo o njih, nisem pa zasledila nobene, ki bi ga fizično dobilauser posted image

ali je bilo to le ustrahovanje s strani zZZs?

< Sporočilo je popravil rija -- 23.10.2008 10:59:41 >


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu mizi)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
23.10.2008 11:54:05   
mizi
Pozdravljena,

Ne vem, če je bilo samo ustrahovanje ker mislim, da jih je nakaj res dobilo. Seveda pa nisem sigurna in vem, da nobena od teh žensk ni rabla plačat tega računa. Poznam pa tudi  primer, ko je šla rodit letos poleti in si je baje plačala teh 500 eur na dan. Miglar je takrat rekel vsem, ki so dobile račun naj ga same pošljejo na zavarovalnico in mislim, da je bila stvar urejena. Bom pa zagotovo vedla o vsem povedat več, ko bom šla k njemu na pregled, saj bom to zagotovo storila ne glede na to, če bom šla rodit v Feldbach ali ne.

Zagotovo pa je, da naša zavarovalnica tukaj nekaj mučka saj stvari še zdaleč niso transparentne in je vse skupaj precje čudno, skupaj z njihovimi odgovori.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
23.10.2008 13:44:26   
BUŠICA
me pa res zanima, koliko felbaških porodnic je dobilo račune ker cel čas se je samo govorilo o njih, nisem pa zasledila nobene, ki bi ga fizično dobila



jaz sem ga dobila domov in plačala.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
23.10.2008 14:23:29   
mizi
Bušica, kdaj pa si ga dobila oz. kdaj si sploh rodila?

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
23.10.2008 19:35:31   
pomladno_dete
Spoštovana dekleta,

teme nisem odprla zato, da bi žalili kogarkoli ali se prepirali med seboj, saj je za moje telo, psiho in nasploh življenje preveč pomembna, da bi si v njej želela takšne komunikacije. Verjamem, da se tako počuti poleg mene še veliko žensk, ki jim naš pogovor lahko koristi. Zato si želim si plodne debate, kakršna je večinoma potekala do zdaj, in prosim, če se lahko vsi pišoči držite teme ter se izogibate medsebojnemu obračunavanju. Šala je eno, neokusnost pa drugo.

Hvala za razumevanje,
LP

(odgovor članu MikyMiska)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
23.10.2008 21:32:19   
BUŠICA
Bušica, kdaj pa si ga dobila oz. kdaj si sploh rodila?


junija, letos.

(odgovor članu mizi)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
23.10.2008 21:41:58   
MikyMiska
Ja se strinjam, zato pa, če komu ni kaj jasno, naj pošlje ZS in ne vmešava teme z svojimi očitki proti meni !!!

Jaz sem oddala samo svoj komentar, ker mi nihče ne more spremeniti mojih izkušenj z mb porodnišnico, na žalost, kar se je zgodilo, se je pač zgodilo, način kako to napišem, je pač moj način. In glede na to, da je to javni forum, lahko vsak pove svoje mišljenje.

Nikogar ne silim, da misli isto, kot jaz, upam, da bo čim manj takšnih, ki bodo mislile o mb prodnišnici isto kot jaz, to je vse!!!user posted image user posted image



_____________________________

Pa smo tukaj :)

(odgovor članu pomladno_dete)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
27.10.2008 14:36:26   
mizi
Pozdravljene,

Dobila sem tudi odgovor od direkcije in bojim se, da vztrajajo pri odločitvi, da s kartico odslej krijejo samo nujne porode oz. če si tam zaposlena ali prijavljena na stalnem naslovu. Še kot turistki bi ti po moje težili. Tako, da se bojim, da bo vseeno potrebno plačevanje. No super pa imamo res korist od evropske unije.

Če dobi še katera kakšno idejo z njo na plano in da se jih lotimo in probamo kaj zrihtat.

L.P.

(odgovor članu MikyMiska)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
27.10.2008 14:39:48   
frutolina
Kje je mogoče videt to sodbo iz Strasburga? Bi jo rabila..

(odgovor članu mizi)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
28.10.2008 23:20:08   
madasa
Pozdravljene,
na hitro sem prebrala i n upam da ne bom mimo vstrelila. ko sem jaz klicala na ZZZS in vprašala če bi bil moj porod  v Feldbachu krit , če grem tja k sorodnikom in slučajno pride do popadkov (bila sem v 8 mesecu), sem dobila odgovor, da če si tako visoko noseč ti ne krijejo oz v tako visoki nosečnosti moraš ostati v bljižini svoje porodnišnice oz. Slovenije.
user posted image  Zanimivo a ne?


(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
29.10.2008 10:49:44   
frutolina
user posted image user posted image user posted image HAHAHAHAHAHAHA user posted image user posted image user posted image
Sorry punce, samo sem kar napad smeha dobla. user posted image user posted image user posted image
Najboljše da se nosečnice kar zapremo v svoje sobe oziroma stanovanja in vsak dan čakamo da gremo rodit...najboljše da že od 25 tedna naprej nikamor ne gremo...bognedaj k kakim sorodnikom user posted image user posted image user posted image

Da razjasnim: NIHČE nima pravice od nikogar zahtevat da mora biti doma oziroma da ne sme iz države oziroma da ne sme kamorkoli! Za vse velja SVOBODA GIBANJA. Tak da če bi meni to kdo izjavil na ZZZS -ju ( pa ja, vem kake izjave imajo včasih), bi ga vprašala kje pa piše, da se ne smem gibat kjer se želim in kadar se želim? odgovor ne more biti drugačen kot pa: NIKJER.Vsi lahko po trepalnicah skačejo če se jaz odločim it k sorodnikom, tudi če dan pred PDP.



< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 29.10.2008 11:23:56 >

(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
29.10.2008 19:04:30   
pomladno_dete
frutolina, jaz bi tudi rekla, da ti gibanja nihče ne sme prepovedat. ne vem, no.

aha, sprašuješ še po sodbi iz Strasbourga - jaz v bistvu ne vem, ali taka sodba že obstaja, ali je sploh bila vložena tožba, kdo naj bi jo vložil in pri katerem sodišču (rečeno mi je bilo Haag, zato sem tudi tako napisala v naslovu, čeprav je res malo čudno, saj tak zločin pa to res ni :) Če kaj, bo res verjetneje Strasbourg, ane). Pravzaprav vse to sprašujem tule - če katera od vas kaj ve user posted image . Ker slišala sem samo govorice, koliko pa je res, pa ne vem.

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
29.10.2008 20:10:00   
frutolina
pomladno_dete ZS maš

(odgovor članu pomladno_dete)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
30.10.2008 5:50:24   
pomladno_dete
aha, hvala, berem user posted image

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
31.10.2008 15:32:38   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

me pa res zanima, koliko felbaških porodnic je dobilo račune ker cel čas se je samo govorilo o njih, nisem pa zasledila nobene, ki bi ga fizično dobila



jaz sem ga dobila domov in plačala.


no, včeraj sem zvedela še za en primer, ko je dobila račun: celih 5000 eur, samo ga ni plačala.user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Feldbach - plačevanje (ZZZS, Haag)
6.11.2008 13:35:02   
tajci04
Pozdravljene
že nekaj časa prebiram forum in sedaj sem se končno odločila tudi jaz nekaj dopisati. Naš malček je privekal na svet meseca januarja....bila sem odločena, da bom v drugo rodila v F, prvo pupo sem rodila v LJ-zakon. No nakar me v decembru pokliče Miglar in .... saj dalje same veste. Opravila sem pregled v F in na presenečenj dobila tudi za za pregled račun iz bolnišnice... potem sledi zavrnitev tega računa, češ da sem imela vso dokumentacijo urejeno, sedaj so mi ponovno poslali =zavrnitev moje zavrnitve= in čes da moram z našo zavarovalnico sama urediti... kar pa še nisem. Nimam energije.

Kar pa se tiče mojega poroda, šla sem rodit v Ptujsko porodnišnico. Kaj naj rečem, bilo je (no ne tako kot je bilo v Lj, kjer sem za lajšanje popadkov dobila smejalni plin....) hitro gotovo, babici sta mi pomagali ves čas. Res sem bila tisto jutro edina, ki sem rodila. V glavnem če potegnem črto, bi šla še enkrat na Ptuj. Kar pa se tiče MB toliko slabega sem slišala (in ne baba čula baba rekla) od kolegic in sorodnic da sem rekla možu, če mi voda odteče pred Mb porodnišnico naj me spravi v katero koli porodnišnico samo tja ne.

pa pa

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?