|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Popolna gluhost
24.10.2008 21:54:30   
flecker1
ja kar spreglejte najine poste in srečno uživajte z takimi odločitvami, meni že preseda tale kreg, kr vedno vztrajate po svoje, niti da bi malo razmišljali kako je to. ah čaw

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Popolna gluhost
24.10.2008 22:10:19   
Anonimen
Na Poljanski v Ljubljani je slep učitelj zgodovine.user posted image user posted image user posted image Toliko o tem, da so slepi drugačni od gluhih. In ko tega človeka poznaš in opazuješ, vidiš, da mu gre salamensko dobro v življenju, kljub beli palici pred nosom.user posted image

Sicer pa vsaka mamica odgovarja za svojega otroka. Mnenje je vsako dobrodošlo, negativno ali pozitivno. V življenju je treba sprejet padce in vzpone.



(odgovor članu flecker1)
  Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Popolna gluhost
25.10.2008 9:20:53   
Pikapolonica_
Didlina, neeee, kaj se ti je ftrgalouser posted image , slepi ja ne morejo funkcionirat v življenju user posted image

Ma vse skupaj je postalo totalno brezveze.user posted image

Sem pa res pričakovala malo bolj konstruktivno debato na temo polževega vsadka, namreč take zadeve me zelo zanimajo, pa enostavno rada debatiram o tem. Tako da debata še ni ravno vržena vstran, če bomo ujeli nek nivo debate, za ali proti. Mi je pa zanimivo, da se ni javil nihče, ki ga ima, ali si ga želi imeti, je tik pred tem, da ga bo dobil, ali se je odločil za pv pri otroku in je bila operacija uspešna oziroma neuspešna.
Tile ''poznam tega in tega...'' je res bolj ''videla-kazala'', brez pomembnih podronosti.

Biser, če sem nekje med debato slučajno ujela, ali je Sara dobila zdaj slušni aparat in se odzove nanj?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Popolna gluhost
25.10.2008 9:40:16   
Pikapolonica_
Sem malo brskala po internetu. Zopet. Pa bom malo povzela pomembna dejstva, ki so izpostavljena ob omembi kohlearnem implantu, oziroma t.i. polževem vsadku.

Kohlearni implant lahko pomaga otrokom in odraslin z obojestransko zaznavo izgubo sluha hude stopnje ali praktično gluhim osebam. Kohlearne implante uspešno uporabljajo prelingualno in postlingualno gluhi otroci in odrasli v več kot 70-tih državah sveta. (ajauser posted image )
Sicer res ni možno natančno napovedati, v kakšni meri in kako bo KI deloval pri vsakem posamezniku, v večini tudi strokovnih revijah itd, pa priporočajo spodnja navodila in priporočila:

- priporoča se implantiranje v zgodnji mladosti saj je sluh pomemben dejavnik pri razvoju govora. V raziskavah se je pokazalo, da je starost ob implantaciji pomembna, saj so boljši rezulati pri otrocih, ki so bili implantirani zgodaj; (če si prav tolmačim, pa ni kaj prida hudo za razmišljat, da je pri samem PVju pomembno tudi to, da se ga čimprej začne uporabljati, ker so rezultati v zgodnji mladosti, otroštvu, veliko večji, verjetno je kje izraženo tudi v %, kot pa kasneje)
- starejši otroci in odrasli, ki so že imeli razvit govor in jezik, imajo boljše rezultate ob uporabi kohlearnega implanta
- dolgotrajna praktična gluhost lahko omeji uspešnost uporabe kohlearnega implanta. (ok, spet malo mojega razmišljanja - če je nekdo, oseba, že od rojstva gluh in recimo čakamo, da bo star 18let, da se bo sam odločil ZA ali PROTI, dejansko ti kot starš omejiš možnosti uspešnosti uporabe PVja. Pa pomojem je tukaj res veliko vreden podatek, da taki ljudje se navadijo živeti kot gluhi, in same potrebe po PVju nimajo in dejansko se je težje učiti govoriti in uporabljati jezik pri 18tih, kot pa v otroštvu - spet poudarjam, moja predvidevanja!)

Pa še merila za izbiro kandidatov:
- otroci s praktično obojestransko gluhostjo
- odrasli z obojestransko izgubo zaznavnosti sluha ali praktično gluhostjo
- spodnja starost je lahko nekaj mesecev
- uporaba slušnih aparatov ji ne koristi, oziroma zelo malo
- so visoko motivirani in imajo relana pričakovanja
- imajo dostop do izobrazbe, rehabilitacije ter spremljanja

Pa še nekaj se mi zdi vredno poudariti. Tudi gluhi lahko govorijo, seveda. Ampak s pomočjo PVja dosežejo, da dejansko lahko poslušaš druge, kako govorijo in na tak način dosežeš sam korekcijo svojega govora. Pa zame je to neprecenljivo. Pa v večini strokovnih člankov poudarjajo, da je večinoma zavrnitev operacije pri ljudjeh, ki so že dlje časa gluhi. Se pravi nima vsak neskončnih možnosti se odločit za PV! Aja pa še to - in prav je tako - zavrnitev vseh tistih, ki imajo neprimerna pričakovanja (v negativnem smislu, ker mislijo, da ni koristen uporaben sistem), ter pa zavrnitev tudi tistih pacientov, od katerih družine ali skrbniki imajo neprimerno mišljenje o uporabi PVja.


Za boljše razumevanje pa priporočam v branje tole: http://www.google.si/url?sa=t&source=web&ct=res&cd=4&url=http%3A%2F%2Fwww.widex.si%2FCI%2FRazumeti_CI.pdf&ei=CMkCSY6wO5XM0gW12-HlDQ&usg=AFQjCNFCrRfFhSHLZ4gaJzmaCXRTo2SwEQ&sig2=hgQI4P0ahj4zYp8ma8ZyZQ
Čist na simpl napisano, pa razumljivo širši okoliciuser posted image


< Sporočilo je popravil Pikapolonica_ -- 25.10.2008 9:42:59 >

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Popolna gluhost
25.10.2008 10:19:14   
Pi-kica 1
Sicer se nisem mislila oglašati, a ker me tema zanima in se me na nek način dotika, se bom vseeno. Moj sin je  močno naglušen. V njegovem otroštvu še ni bilo PV. Da zaradi svoje okvare nima stisk, zagotovo ne bi mogla trditi. Ker nekaj sliši, si želi slišati tako, kot slišijo ostali. Mnogo težav je imel tudi pri druženju, pri socialnih stikih, v šoli.... Sedaj je odrasel in na mojo pobudo se je temeljito seznanil s PV. A ko je slišal, da mu navrtajo lobanjo, brskajo po možganih in da bi to pomenilo tudi zelooo veliko zunanjo enoto v primerjavi s slušnim aparatom, ki je skoraj neviden je takoj nehal razmišljati o tem. PV pomeni tudi konec iger z žogo, ki so zanj zelo pomembne.
Ugotovil je, da sicer nikoli ne bo slišal, a je brez PV čisto zadovoljen. Pa sploh ni razmišljal o možnosti, da operacija ne bi uspela.
Vesela sem zanj, da se je tako odločil. S sedanjimi izkušnjami ga ne bi dala operirat, tudi če bi PV že bil na voljo, ko je bil še majhen.
Res pa je, da nim čisto gluh, ampak naglušen.

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Popolna gluhost
25.10.2008 11:09:26   
flecker1
pikica, to je to kar hočem povedat ostalim. tvoj sin je lahko srečen kot je sedaj brez PV. Me veseli user posted image

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Popolna gluhost
25.10.2008 20:45:36   
lillchy123
IZVIRNO SPOROČILO: Pikapolonica_

- priporoča se implantiranje v zgodnji mladosti saj je sluh pomemben dejavnik pri razvoju govora. V raziskavah se je pokazalo, da je starost ob implantaciji pomembna, saj so boljši rezulati pri otrocih, ki so bili implantirani zgodaj; (če si prav tolmačim, pa ni kaj prida hudo za razmišljat, da je pri samem PVju pomembno tudi to, da se ga čimprej začne uporabljati, ker so rezultati v zgodnji mladosti, otroštvu, veliko večji, verjetno je kje izraženo tudi v %, kot pa kasneje)
- dolgotrajna praktična gluhost lahko omeji uspešnost uporabe kohlearnega implanta. (ok, spet malo mojega razmišljanja - če je nekdo, oseba, že od rojstva gluh in recimo čakamo, da bo star 18let, da se bo sam odločil ZA ali PROTI, dejansko ti kot starš omejiš možnosti uspešnosti uporabe PVja. Pa pomojem je tukaj res veliko vreden podatek, da taki ljudje se navadijo živeti kot gluhi, in same potrebe po PVju nimajo in dejansko se je težje učiti govoriti in uporabljati jezik pri 18tih, kot pa v otroštvu - spet poudarjam, moja predvidevanja!)



Težava je v tem, da če gre za daljšo gluhost, slušni živec zakrni in ne deluje več tako kot bi moral.Druga težava je pa v tem, da mi slišimo z ušesi, poslušamo pa z možgani. In če ne dobijo dražljajev, se živčni sistem ne razvija popolno. Zato imajo otroci, ki so operirani do 3.leta, veliko večje možnosti za uspeh.


IZVIRNO SPOROČILO: Pikapolonica_

Mi je pa zanimivo, da se ni javil nihče, ki ga ima, ali si ga želi imeti, je tik pred tem, da ga bo dobil, ali se je odločil za pv pri otroku in je bila operacija uspešna oziroma neuspešna.
moj sin ima še eno preiskavo in če bo ok, dobiva drugi mesec datum za operacijo.



Pi-kica, vam pa obema čestitam. Upam, da se kdaj srečamo.user posted image  A tvoj sin je drugače kandidat za PV? Ker jaz sem razumela, da so kandidati le tisti,ki imajo težko izgubo sluha in jim aparatki ne pomagajo.
Je pa tako, da še nekaj let nazaj, je bil res problem šport z PV, ker se uporabnik ni smel potiti. HB znanost napreduje, tako da je to rešeno. Najboljši dokaz je Miha Zupan, naš zelo znan košarkaš, gluh od rojstva in ima PV. user posted image

Flecker, pi-kica ima naglušnega sina. Mi pa se pogovarjamo o praktični gluhoti.

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Popolna gluhost
25.10.2008 21:37:14   
flecker1
O odkod ti podatek da ima naš miha zupan PV??? On je naš prijatelj, pa sem se kar narežala ko si napisala napačen podatek. nosi le digitalni slušni aparat. prvo se prepričaj preden pišeš takle

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Popolna gluhost
25.10.2008 21:50:23   
lillchy123
IZVIRNO SPOROČILO: flecker1

O odkod ti podatek da ima naš miha zupan PV??? On je naš prijatelj, pa sem se kar narežala ko si napisala napačen podatek. nosi le digitalni slušni aparat. prvo se prepričaj preden pišeš takle

Se opravičujem To piše v članku na netu.user posted image  Poklicala in vprašala ga pa res nisem, ker ga ne poznam.user posted image

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu flecker1)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Popolna gluhost
25.10.2008 22:41:58   
flecker1
ja se zgodi napačne informacije so. sicer miha se ne bi odločil za pv zaradi košarke. to je to
pv ima dobre in tudi slabe lastnosti user posted image

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Popolna gluhost
26.10.2008 14:09:46   
angel_rebelde
IZVIRNO SPOROČILO: lillchy123

IZVIRNO SPOROČILO: flecker1

O odkod ti podatek da ima naš miha zupan PV??? On je naš prijatelj, pa sem se kar narežala ko si napisala napačen podatek. nosi le digitalni slušni aparat. prvo se prepričaj preden pišeš takle

Se opravičujem To piše v članku na netu.user posted image  Poklicala in vprašala ga pa res nisem, ker ga ne poznam.user posted image


Lahko prilepiš ta link, prosim?


_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Popolna gluhost
26.10.2008 15:12:34   
lillchy123
Težko, ker sem ga enkrat slučajno zasledila na netu.
 
Za napačno informacijo se še enkrat opravičujem.
 
 
 

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Popolna gluhost
26.10.2008 15:15:50   
lillchy123
Želela sem povedati le, da se tudi z PV lahko ukvarjaš s športom. S košarko, smučanjem itd, celo s karatejem. user posted image

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Popolna gluhost
26.10.2008 21:20:54   
Pi-kica 1
IZVIRNO SPOROČILO: lillchy123

Želela sem povedati le, da se tudi z PV lahko ukvarjaš s športom. S košarko, smučanjem itd, celo s karatejem. user posted image


To pa ne bo držalo. Moj sin je dobil informacije, da bi se moral tem športom odpovedati, saj je velika nevarnost poškodb

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Popolna gluhost
26.10.2008 21:36:01   
benika
Želela sem povedati le, da se tudi z PV lahko ukvarjaš s športom. S košarko, smučanjem itd, celo s karatejem.


Se podpišem pod pikico. Športu se je s PV potrebno odpovedati. Pismo, človek ima zunanjo enoto in navrtano lobanjo, ti bi ga pa na karate poslalauser posted image  Mal zdrave pameti bi pa lahko uporabila.

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Popolna gluhost
26.10.2008 21:43:35   
angel_rebelde
IZVIRNO SPOROČILO: lillchy123

Želela sem povedati le, da se tudi z PV lahko ukvarjaš s športom. S košarko, smučanjem itd, celo s karatejem. user posted image


Prosim? A se ti zavedaš, kaj se zgodi, če dobi kaj v glavo, v tisti predel, kjer je PV?

O moj bog....


_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Popolna gluhost
26.10.2008 22:09:13   
MAŠKA
Prebrala sem le nekaj postov na začetku, ugotovila, da ste se že spet skoraj skregale... pa nič zato.
Na tem mestu bi le čestitala flecker1 in angel_rebelde, za ves pogum in samozavest, da sta tako lepo sprejeli svojo gluhost in da znata biti srečni s svojim življenjem. Glede na njune izkušnje bi tudi jaz pošteno premislila, če bi otroka poslala na operacijo.
Razumem pa tudi vse ostale, ki zagovarjate operacijo. Vsi, ki slišimo, si ne znamo predstavljati življenja gluhega. In grozno nas je strah, da bo otrok zaradi tega trpel v svojem življenju.
Bi pa dodala še to, da poznam primer, ko so zdravniki staršem pri otrokovem 6. mesecu napovedali, da bodo imeli gluhega otroka, ampak se je kmalu potem izkazalo, da otrok sliši. Zdaj je ta punčka stara že 5 let. Ali je njen sluh 100% ne vem, vem pa da čisto normalno komunicira z okolico in da ne daje nobenih znakov da bi bilo z njenim sluhom kaj narobe.  Biser tudi tebi želim, da bi se tudi tokrat zdraviki zmotili in da bi bilo s tvojo punčko vse vredu, če pa temu ne bo tako, ti pa želim da bi sprejela pravilno odločitev. Ne bom ti sugerirala pri odločitvi, le eno pikapolonico ti pošiljam, da bi bila odločitev najboljša za tvojo punčko.user posted image

< Sporočilo je popravil MAŠKA -- 26.10.2008 22:10:36 >

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Popolna gluhost
27.10.2008 8:28:56   
lillchy123
http://www.z-csg.mb.edus.si/tim_za_pv/casopis_st12.pdf

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Popolna gluhost
28.10.2008 8:57:04   
biser
IZVIRNO SPOROČILO: flecker1

Zgleda da še nobenemu ni JASNO, zakaj sem proti PV pri otrocih. Če se odrasel odloči za to, je njihova volja. ampak vi določate otrokovo usodo, vi s tem prisilite da ga ima, madona. če gledaš vizualno, se ji bo otroci posmehovali in to ga bo pustilo posledice. Vem kakšni so otroci. Počakajte da odraste in pove željo če bi imel ali ne.
jaz sebična?? hahaha. če bi imela gluhega otroka, bi bila srečna da je zdrav ne glede na gluhoto. učila bi ga prvih kretenj, učila govoriti, dala bi vse od sebe da bi bil moj otrok, če je gluh, srečen in mu večkrat dala možnost biti v svetu gluhih, se pravi da bi spoznal svojo gluhoto, gradil samozavest, da je gluh je še bolši, ne slabši.
gluhoto primerjaš s slepoto?? mislim, kaj ti je?? noro!
seveda vi ne poznate kako je biti gluh, vi imate za gluhoto nekaj strašnega. ne morete vedeti, da smo v tišini zadovoljni in nam na misel ne pride, da bi šli na operacijo, da bi slišali, da bi mi spadali v svet slišečih.
res ne vidim, katero gluhi starši odločijo za PV svojim gluhim otrokom??? NIhče tega ne želijo, so zadovoljni s tem, kar jim je dano. vi pa ojej, moj otrok ne sliši, groza, kako bo govoril, kako se bo učil, kako bo naprej. res smešno! res je šok za vas, pa se sprijaznite s tem nooo. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




To kar si napisala da se gluhi starši ne odločijo za PV sploh ni res. Glih včeraj ko sem bila na ORLju v LJ, sem videla tak pimer. Oba starša gluha in sta govorila s kretnjami. Tudi fantek je bil gluh in sta se starša odločila za PV. Star je bil 13 mesecev. Nisem ju vprašala za razlog zakaj sta se tako odločila, ampak sklepam, da sta hotela fantku omogočit lažje življenje kot ga imata onadva, ki sta popolnoma gluha. In ta dva starša sta imela strašne težave pri komuniciranju s sestrami, ker niti te na ORLju ne poznajo govorice gluhih in je šlo predvsem za ugibanje kaj želita povedat.

Drug primer je bil to leto Celjski sejem. Gospod in gospa oba gluha, sta šla na sejem in ker ljudje večinoma ne poznajo kretanja(vsaj ne slišeči), sta hodila s tablicami okrog vratu in sta pisala vprašanja katera sta hotela vprašati. Brala pa sta z ustnic.

Pa ne mi rečit da ni to nič takega in da lahko imajo gluhi "normalno" življenje. Jaz ne vidim nič napačnega v PV. Res je, tak kot sem že v prejšnih postih napisala, operacija tvegana, ampak kolkim ljudem neka opearcija reši ali izboljša življenje.
To je zadnja možnost, da bo Sara slišala in če ne bo šlo drugače, ta opcija še vedno ostaja. Sem pa glih včeraj sem izvedela, da Sara je kandidat za PV in da če se bomo odločli za to, bo operacija marca, ko bo stara eno leto.


(odgovor članu flecker1)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Popolna gluhost
28.10.2008 9:07:29   
biser
IZVIRNO SPOROČILO: Pikapolonica_

Didlina, neeee, kaj se ti je ftrgalouser posted image , slepi ja ne morejo funkcionirat v življenju user posted image

Ma vse skupaj je postalo totalno brezveze.user posted image

Sem pa res pričakovala malo bolj konstruktivno debato na temo polževega vsadka, namreč take zadeve me zelo zanimajo, pa enostavno rada debatiram o tem. Tako da debata še ni ravno vržena vstran, če bomo ujeli nek nivo debate, za ali proti. Mi je pa zanimivo, da se ni javil nihče, ki ga ima, ali si ga želi imeti, je tik pred tem, da ga bo dobil, ali se je odločil za pv pri otroku in je bila operacija uspešna oziroma neuspešna.
Tile ''poznam tega in tega...'' je res bolj ''videla-kazala'', brez pomembnih podronosti.

Biser, če sem nekje med debato slučajno ujela, ali je Sara dobila zdaj slušni aparat in se odzove nanj?





Sara je dobila slušni aparat, ampak pri njej skoraj ne deluje, ker je skoraj čisto gluha. Odziva se samo(pa še to skoraj ničelno) od 90 do 100 dB, kar je pri odraslih že na pragu bolečine. Dobila jih je samo zato da vsaj malo sliši, da se navadi,da obstaja nek zvok, ampak drugače ko jo pokličeš se sploh ne odziva.
V bistvu z aparatki skoraj da ne sliši in ne razume glasov.

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Popolna gluhost
28.10.2008 17:11:07   
Gina
A pa si ti šla na tečaj kretanja in kretaš z njo, pa očka seveda tudi, se bo naučila neke sorte izražanja, da bo dobro usvojila nek jezik? Saj veš, da po PV ni nujno, da bo slišala in da bo to (kretanje) skoraj gotovo njen "materni" jezik?

< Sporočilo je popravil Gina -- 28.10.2008 17:13:52 >

(odgovor članu biser)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Popolna gluhost
28.10.2008 20:47:49   
flecker1
Citiram članek Iz sveta tišine:
Znanstveno je dokazano, da se gluhi in naglušni otroci ( v prvih letih) najhitreje in najlažje nauči prek znakovnega jezika.
Da bi slišeči bolje razumeli svet gluhih, so se nekateri gluhi opogumili in s preprosto filmsko demonstracijo: kaj bi se zgodilo, če bi se zamenjala veliki svez in manjši svet ( slišeči postanejo gluhi, gluhi postanejo slišeči). Kako bi se ravnali slišeči igralci?
Menijo, dabi s tem prebudili razumevanje slišečih oseb o svetu gluhih. Znane težave bi prebrodili z medkulturnimi dialogi.
Svetovna federacija gluhih razmišlja takole: Brez znakovnega jezika ni človekovih pravic za gluhe in naglušne

GLUHE OSEBE
Kdo smo gluhi? Smo tudi ljudje z možgani.
Velikost možganov gluhe osebe? Enako kot vi.
Kaj radi delamo gluhi? Enako kot vi.
Kako se gluhi obnašamo? Enako kot vi.
Kje pa je tu problem? Komunikacija s večjimi oz. primarnim svetom-slišečim svetom


torej nismo niti različni biti gluh ali slišeč.

biser, tvoje opazovanje je lahko napačno predstavljeno.
In ta dva starša sta imela strašne težave pri komuniciranju s sestrami, ker niti te na ORLju ne poznajo govorice gluhih in je šlo predvsem za ugibanje kaj želita povedat...Ta dva starša imata pravico do tolmačev znakovnega jezika kot mi gluhi državljani, ki za plačilo plača država.
drugo:Drug primer je bil to leto Celjski sejem. Gospod in gospa oba gluha, sta šla na sejem in ker ljudje večinoma ne poznajo kretanja(vsaj ne slišeči), sta hodila s tablicami okrog vratu in sta pisala vprašanja katera sta hotela vprašati. Brala pa sta z ustnic. In kaj je v tem slabega, bi se morala sramovati govora, ker ne slišita lastnega glasu? To delajo predvsem starejši gluhi, ki niso imeli dobre pogoje pri učenju govora kot mi imamo sedaj. Pri izobraževanju in govoru se je marsikaj spremenilo, prej smo morali gluhi v šoli uporabljati vse v oralni medoti, poslušati učitelje kako govorijo čeprav nismo slišali, naporno je bilo to. in počasi so ugotovili, da je za gluhe otroke edina možnost hitrega učenja govora-znakovni jezik!

< Sporočilo je popravil flecker1 -- 28.10.2008 20:54:09 >

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Popolna gluhost
10.12.2008 10:22:30   
Taddy78
Skorajda ne morem verjeti kaj berem...
Zadnje čase se nivo komuniciranja med nami mamicami res spušča tako nizko, da kar boli.
Če otroka ne moreš dojit si slaba mati, če ga cepiš si slaba mati, bog ne daj, da ga hraniš z mesom, ker ga zastrupljaš, potem pa mamica sprašuje za mnenje, da bi ja zbrala čimveč informacij za svojega gluhega otroka, pa jo tu napadete da je nesposobna mati...

Sploh si ne znam predstavljati kako je imeti gluhega otroka, sigurno pa ni lahko in namesto da bi ji bile v oporo, glede na to, da imate življenske izkušnje z gluhoto, hodite po njej in se delate norca iz njene neizkušenosti. Kdo pa ste? Nikoli nisem delala razlike med komerkoli oz. se zgražala na gluhimi, slepimi, Dawnovčki, je pa logočno, da ne moremo vedeti kako je če si slep ali pa gluh.

Trdite, da mislimo da ste gluhi nesposobni in na slabšem kot mi slišeči.ja od kod vam pa to?
A vam je kateri slušeči rekel to ali kaj? Po drugi strani pa upate trditi, da so pa slepi res prikrajšani-kako pa to veste? Če bi znali prebrati to kar ste pisale, bi vam verjetno napisali isto kot ste ve pisale...

Tu se mi zdi da gre že za osebni spopad, kdo je boljši, ne pa neko svetovanje. PV ali ne? Zame je to ravno tako, kot da bi se ti otrok utapljal, pa mu ne bi ponudila roke da ga rešim, češ če mu je usojeno, bo že priplaval sam ven.
Seveda je lahko rizično, ampak rizična je lahko vsaka nosečnost, rizičen je lahko vsak porod in ga ni človeka ki bi me prepričal, da bom pomagala svojemu otroku po najboljših močeh, pa magari preko trupel. Slaba mama bi bila, da bi se vdala v usodo in rekla pa naj bo kakor je.

Isto se spomnim ene teme s štrlečimi ušesi...tiste ki so jih imele so se zgražale nad mamico, ki jih je hotela dati operirat svoji hčerki...že v mojih časih je vsaka malenkost privedla k temu da so se delali norca iz tebe (debelost,štrlča ušesa, način oblačenja), kakšno je stanje sedaj sploh nočem vedeti.

Vem da bo moj post spet izzval nove očitke, ampak nisem mogla mimo in biti tiho.

Tako kot ve ne razumete kako je slišati, tako me ne vemo, kako je biti gluh in zato nismo ne me, ne ve kaj bolj sposobne in osveščene. To da pa bi starši ker se ne znajo sprijazniti s tem, da ima njihov otrok hibo in ga hočejo na silo spremeniti iz gluhega v slišećega otroka...pa kaj si nor, da je lahko nekdo sposoben kaj takega napisati....temu se reče ljubezen do otroka, do tega da mu poskusiš pomagati pri vseh svojih močeh in potem ko vidiš, da ni druge, lahko razmišljaš o čem drugem, oz. se vdaš v usodo.

Ja seveda sem lahko pametna boste rekle, ker slišim in imam zdravega otroka, ampak takšnih napadov na mamico v stiski pa ne prenesem...

(odgovor članu flecker1)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Popolna gluhost
10.12.2008 16:00:30   
flecker1
to ni bil noben napad, ampak sem ji rekla kar sama vem kako je biti gluh in to ni tako hudo, kot so večina mamice predstavljale. ni bilo nič napisano da je slaba mama, niti kaj, samo smo rekli zakaj PV, zakaj ne ostane gluh. Žal bodo vedno 2 različna svetova, 2 različna mnenja, in to je to. če se odloči, njena stvar. ampak čemu, kaj naj

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Popolna gluhost
10.12.2008 21:11:20   
Taula
Sram vas je lahko da ste takeuser posted image  Vsak ima pravico do svojega mnenja...jaz osebno sem za PV, poznam osebe z njim in delala sem z otroci ki so ga imeli. Kaj sem zato za na grmadouser posted image  Vsak se odloča sam ko misli da je najbolje, ni ga potrebno zato napadati.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu flecker1)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...
BLOG: Nakupovanje ni "čas za mamo"
Tuširanje ne bi smel biti odmor, nakupovanje in pregled pri zdravniku prav tako ne. To so osnovne potrebe, ampak izgleda...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?