|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: se kdaj vprašate???
29.10.2008 12:10:43   
lilka
Božanje: je ne božam zvečer, ker ima drugačen način uspavanja, jo pa čez dan samo čez vikend, ko greva skupaj in to rada počnem in se še nisem spraševala zakaj to delam, mi paše.user posted image

ura za spanje: tudi jaz sem hodila po risanki vedno spat in se mi to zdi še danes vredu, za enkrat nam to laufa, pač jaz sem pristaš nekega reda za spanje in na tem bom vztrajala, če bo šlo, da otrok ve, ko je konec risanke pa moram spat, ker je takrat čas za počitek, so pa čez vikend možni dogovori-no moja zdej še ne gleda risank, jih pa enkrat ziher bouser posted image

pospravljanje sobe: moja je še nima, je še premajhna, za enkrat še skupaj pospravljamo, sem pa še kar pedantna in redoljubna, tako da bo tudi to verjetno treba, seveda so spet možni dogovori in izjeme.

avto in sedežna:in v avtu(ker tudi jaz grickam ko sem kam daleč peljemo) na sedežni pa vsi jemo imamo tako, da se lahko s krpo obrišeuser posted image  

v posteljo k nama: lahko pride kadar želi, samo je tak tip kot jaz, za spanje rabi veliko prostora, zato pride k nama ko se že zbudi

res zanimiva temauser posted image user posted image

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: se kdaj vprašate???
29.10.2008 12:20:15   
kaya2007
ZAKAJ
otroka po pol ure ali več božate da zaspi v svoji posteljici, če bi pri vas v postelji azspal v 5 minutah?

je ne božam, niti noče spati pri meni...

mora otrok vedno ob isti uri zvečer spat, če pa tudi sami nsite vedno utrujeni ob isti uri?

gre vedno spat ob približno uri, ker jo drugače zmanjka samo od sebe ali pa je tečna kot hudič

vztrajate da otrok vsak večer pospravi sobo?

haha, ne pospravljamo vsak dan

ne sme jesti v avtu ali na sedežni in le pri mizi?

je tudi v avtu...in še kje drugje, če je treba

da ponoči ne sme k vam v posteljo?

gre lahko, pa si ne želi, ker rada spi v svoji postelji


(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: se kdaj vprašate???
29.10.2008 15:14:28   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni


otroka po pol ure ali več božate da zaspi v svoji posteljici, če bi pri vas v postelji azspal v 5 minutah?

Moj že od nekdaj zaspi v svoji postelji brez božanja. Lubčka, lahko nočko, lunca (ki je visela na oboku nad posteljico in je igrala melodijo) in gasa ven iz sobe.

mora otrok vedno ob isti uri zvečer spat, če pa tudi sami nsite vedno utrujeni ob isti uri?

Dobro je, da ima otrok red. Določen ritem mu velikokrat nudi tudi neke vrste varnosti. Ker to je že postavljanje nekih (potrebnih) meja, da se gre ob določeni uri pač spat, ker je noč čas za spanje in za nič drugega.

vztrajate da otrok vsak večer pospravi sobo?

Ne, čeprav to bi bilo vsekakor O.K.

ne sme jesti v avtu ali na sedežni in le pri mizi?

Lahko je in v avtu in pri mali mizici pri TV.  Ampak bolj izjemoma.

da ponoči ne sme k  vam v posteljo?

To pa definitivno lahko, to se pa ne sme delat, da če otrok potrebuje naš objem in išče varnost pri nas, ker je morda kaj sanjal ali pa pač občuti tesnobo, da se ga ne pusti k sebi.

.............................


Se vam zdi, da bo zaradi tega zrastel v boljšega in bolj odgovornega človeka???

Ali niso to le kaprice odraslih ljudi???user posted image





Pri nas je enako. Še odgovor na zadnje vprašanje. Če bi morala vse svoje življenje posvetiti otrokovim kapricam, bi ostala pri enem samem otroku, pa še ta bi me s svojim egom v grob spravil. In ne, to niso kaprice odraslih. Moj otrok mora v posteljo ob določeni uri zato, ker je majhen in ker rabi spanje, sicer naslednji dan ne more funkcionirat, ter zato, ker sam nima občutka za to, kdaj naj bi bilo ok iti spat. Po njegovom je ok tudi če sploh ne gre spat. Vsi trije so taki.
Ja, bo zrasel v boljšega in bolj odgovornega in srečnejšega človeka. Če bo imel dovolj spanja, bo definitivno srečnejši in lažje funkcioniral, ter dojemal, ter se igral in vriskal in pel, sicer se bo pa prepiral in bevskal in ne bo sposoben koncentracije, niti prijaznosti, niti ne bo zadovoljen sam s sabo. A ti si srečna, kadar premalo spiš? Jaz sem čisto aut, pa skoraj vsak je, sploh če tale minus spanja traja čist predolgo, oz. če bi otrok vsak dan sam odločal, kdaj je zaspan. Poglej, kadar sem na dopustu, hodim čedalje kasneje spat in čedalje kasneje in potem se zbujam vse kasneje in nimam nič od dneva. če bi morala pa zjutraj v služb s premalo spanje, potem je pa jasno, a ne. Kaprica? A ti sploh kaj ornk razmišljaš?

Kar se tiče jesti v avtu...čigava kaprica je jesti v avtu? A moram zato potem pospravljati kot pri norcih, ker ne more 5 minut potrpet? A mora nekdo trpeti na račun drugega? Kdo je tu bolj prikrajšan? Kaprica? A si resna? Jaz vseeno večkrat pustim jesti v avtu, ker je tudi meni luštno jesti v avtu. Ampak tu igra vlogo samo moj ego, ker ne razmišljam naprej, kaj vse bom morala potem spucat ob vseh ostalih delih....

V pospravljeni sobi se vsak počuti boljše. Moja kaprica je, da se mi to ne ljubi težit, vendar s tem dosežem slabo počutje mojih otrok in njihovo nesposobnost pospraviti takoj za sabo, kar potegne spet celo vrsto posledic, ki so večjemu njim v škodo, saj se kar naprej potem ukvarjajo s kupom nepospravljenih reči, ne najdejo nič, nimajo prostora za igranje, polomijo, ko na kaj stopijo...potem morajo pa na koncu po dveh dneh vse pospraviti, je pa tu mač zanje, so čist fertik, pa še skregamo se, ker to je vendarle veliko dela kar  naenkrat. Torej je tale moja kaprica zanič. Zelo zanič zanje. Ker sem prelena, da bi vztrajala. Moj ego je tukaj glavni. Ja, boljše bi bilo, ne imeti te kaprice.

Kar se tiče božanja do nezavesti, se mi zdi čist zanič, ker uboh otrok potem sploh ne zna več biti zadovoljen sam s sabo pred spanjem. Jaz moje otroke sicer veliko božam in veliko se crkljamo, tudi včasih pred spanjem, ampak to ni pogoj za to da zaspijo. Včasih sem tam, včasih ne. Odvisno od vrste okoliščin. Vendar tole dozo crkljanja dobijo tudi čez dan.

Kar se tiče spanja ponoči pri meni, lahko pride kdor hoče kadar hoče. In včasih pridejo. Naj pridejo, hvala bogu da pridejo, dokler še sploh hočejo.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: se kdaj vprašate???
29.10.2008 20:14:03   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

ZAKAJ
otroka po pol ure ali več božate da zaspi v svoji posteljici, če bi pri vas v postelji azspal v 5 minutah?
Pri "nas" v postelji ne zna zaspati - navajen je, da spi sam.

mora otrok vedno ob isti uri zvečer spat, če pa tudi sami nsite vedno utrujeni ob isti uri?
Spat gre, ko je zaspan - običajno je to ob približno isti uri.

vztrajate da otrok vsak večer pospravi sobo?
Je še premajhen. Pa dvomim, da bom to kdaj zahtevala (bo pa nek red, da se vsaj 1krat tedensko pospravi).

ne sme jesti v avtu ali na sedežni in le pri mizi?
V avtu lahko je - seveda kake grisine, bobi palčke,... - čokolade in mandarin zaenkrat ne. Na sedežni ne je recimo kosila, ker sedežno malo težje počistim kot mizo user posted image

da ponoči ne sme k  vam v posteljo?
To pa malo težje naredi, ker spi v otroški posteljici. Bomo videli kaj bo, ko bo večji.

.............................






_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: se kdaj vprašate???
29.10.2008 20:22:26   
Anonimen
Ali niso to le kaprice odraslih ljudi???


Tudi v nekaterih primerih, ko imamo potrebo da se pokazemo, da smo mi kapo di banda.

So pa oroci razlicni, eni rabijo ene mene, drugi druge, eni mocnejse, da se sploh znajdejo, drugi jih rabijo manj.

Ko pa otrok zboli pa vidis, da so to le nepotrebne trivialnosti, s katerimi se obremenjujes.

(odgovor članu saskija)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: se kdaj vprašate???
29.10.2008 21:08:30   
saskija
večina ste pisale kako je pri vas in kako ni - ampak jaz se včasih sprašujem ne glede na to kako delam jaz in kako drugi ali s tem res postavljamo meje otrokom ali se držimo le svojih mej- no zdaj sem verjetno za utrujene starševske glave šla že predalečuser posted image

Primeri so bili balanalni, lahko bi jih naštela še sto...

lahko noč

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: se kdaj vprašate???
29.10.2008 21:11:18   
saskija
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Ali niso to le kaprice odraslih ljudi???


Tudi v nekaterih primerih, ko imamo potrebo da se pokazemo, da smo mi kapo di banda.

So pa oroci razlicni, eni rabijo ene mene, drugi druge, eni mocnejse, da se sploh znajdejo, drugi jih rabijo manj.

Ko pa otrok zboli pa vidis, da so to le nepotrebne trivialnosti, s katerimi se obremenjujes.


tukaj si zadela bistvo, ki ga nisem znala napisatiuser posted image

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: se kdaj vprašate???
31.10.2008 20:52:30   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: saskija

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Ali niso to le kaprice odraslih ljudi???


Tudi v nekaterih primerih, ko imamo potrebo da se pokazemo, da smo mi kapo di banda.

So pa oroci razlicni, eni rabijo ene mene, drugi druge, eni mocnejse, da se sploh znajdejo, drugi jih rabijo manj.

Ko pa otrok zboli pa vidis, da so to le nepotrebne trivialnosti, s katerimi se obremenjujes.


tukaj si zadela bistvo, ki ga nisem znala napisatiuser posted image


Ko otrok zboli, VSE postane trivialnost. Kar pa še ne pomeni, da pravila niso ok takrat, ko je z otrokom vse ok... Tudi če mi zbolimo (govorim o resni bolezni), nam je čist vseeno al imamo ta avto al pa tadrug (pa to skoraj nikomur ni vseeno takrat, ko je zdrav) ali pa če smo v službi plačani 1000€ ali pa samo 800...Pa vseeno nam je tut al bomo gledali tv1 ali pa tv2, ko pa smo zdravi se pa znamo tut skregat s kom zarad tega...

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: se kdaj vprašate???
31.10.2008 21:35:20   
staši
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

ZAKAJ
otroka po pol ure ali več božate da zaspi v svoji posteljici, če bi pri vas v postelji azspal v 5 minutah?
Nikoli nisem to počela  pospremim jih spat ko sta bila manjša smo prebrali pravljico in potem vsak v svojo sobo,ko pa sta bila še dojenčka sem jih dala v posteljico jih res pobožala in odšla iz sobe . res da  mora otrok vedno ob isti uri zvečer spat, če pa tudi sami nsite vedno utrujeni ob isti uri?
Ja  tukaj se moram spet strinjat z GINO in drugo ne bom komentirala                                                                                                                                                                        da otrok vsak večer pospravi sobo?
Ja kako delavno navado pa lahko prenese na svoje potomce če jih bo kdaj imel (jaz jih imam zato pa vedno vsem težim tudi možu da naj pospravljajo za sabo pa bomo več časa skupaj ne pa da moram biti njihov suženj)
ne sme jesti v avtu ali na sedežni in le pri mizi?
V avto se vozimo ,pogovarjamo ,poslušamo radio,...ko smo lačni se pa vstavimo .Logično sej na avtobusu pa šofer tudi ne pusti jest.

< Sporočilo je popravil staši -- 31.10.2008 21:36:06 >

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: se kdaj vprašate???
31.10.2008 21:42:37   
staši
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

da ponoči ne sme k  vam v posteljo?
Sej res slabo spimo in jih bi res rada odvadla ko pa imata tako lepe sobe(pa poceni tudi niso bile)pa sej hvala bogu dokler prideta ko pa leta tako hitro letijo in bova z možem kar na lepem sama.
.............................


Se vam zdi, da bo zaradi tega zrastel v boljšega in bolj odgovornega človeka???
No če bo potem bom ponosna da sem se okrog tega trudila .
Ali niso to le kaprice odraslih ljudi???user posted image
  A ti nimaš svojih kapricov?

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: se kdaj vprašate???
31.10.2008 22:00:33   
KT
Kaprice ali ne, ti se počutiš odlično, otrok pa verjetno varnega. Saj v končni fazi je popolnoma vseeno a je določeno ravnanje moč pripisati kapricam, saj sama dobro veš, da si v dani situaciji odreagirala in ravnala po svojih najboljših močeh in kakor sama najbolje znaš.

(odgovor članu staši)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: se kdaj vprašate???
31.10.2008 22:06:06   
staši
IZVIRNO SPOROČILO: KT

, saj sama dobro veš, da si v dani situaciji odreagirala in ravnala po svojih najboljših močeh in kakor sama najbolje znaš.
TOČNO TAKO!

(odgovor članu KT)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: se kdaj vprašate???
1.11.2008 2:57:49   
mogant
A red in disciplina naj bi bile kaprice??? jaz bi rekla temu delo in prizadevnost staršev, meni bi bilo vsekakor laže nevzgajat otroka in ga pustit da dela kar hoče, a vem, da bi mu s tem samo škodila.

Popolnoma se strinjam z marogico... živimo v skupnosti, kjer se moramo prilagajati en drugemu, otroka je treba naučiti reda, ker tudi ko bo odrastel bo moral ob isti uri v službo, v služi bo imel določen čas za malico itd., .... iz mojih osebnih izkušenj vem, da sem po mamini zaslugi, ker se ji ni dalo ukvarjat se s tem kdaj moram spat in kdaj moram jest, imela velike probleme z organiziranjem časa, lahko rečem, da sem ta red pogrešala in sem se šele na faksu naučila razumsko razporejati svoj čas, tako, da vem, da bom svojim otrokom olajšala delo in jih bom prej pripravila na ritem, ki ga zahteva življenje...

Malo me žalosti to, ker se bojim, da vse preveč staršev popušča pri vzgoji, verjetno tudi iz lenobe in potem iščejo opravičila za to, a kam vse to pelje, kake otroke, oziroma odrasle bomo dobili, take, ki ne znajo spoštovati nikakršne avtoritete. In še vprašanje: je mogoče na tem svetu živeti brez podrejanja avtoriteti???

In ja s takimi vprašanji, ki si jih zgoraj postavila se lahko ubadaš, če imaš enega otroka, kot je napisala felicity, če jih imaš več, jaz jih imam tri, potem, ti je enostavno logično, da ne more kosila jesti vsak ob svoji uri, to pa še ne pomeni, da ga ne bom pustila v mojo posteljo, ko ga bo strah in da bo moral pospraviti sobo, ko bo imel 39 vročine.

(odgovor članu staši)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: se kdaj vprašate???
1.11.2008 7:34:40   
Jumpy
Saskija, tudi jaz se mnogokrat sprašujem podobno. Pri prvem otroku sem najbolj komplicirala in postavljala takšne in drugačne nepomembne omejitve in pravila. In, res, bolezen te pripravi, da začneš razmišljati drugače in zreduciraš stvari, ki so se ti prej zdele zelo pomembne na tiste, ki so nujne. Nujno je otroku potrebno zagotoviti varnost, mu omogočiti razvoj na vseh področjih, ga vzpodbujati, da dobi dobro samopodobo, pa verjetno še kaj. Če ti to uspe z rednim urnikom, doslednostjo je super, če ti to uspe drugače, je tudi super. Moji otroci načeloma nimajo nekih strogih omejitev kar se tiče hranjenja, pospravljanja, a imajo stroge meje kar se tiče varnosti.

Mogant - saskija nima le enega otroka.user posted image

_____________________________

Hopla, hopla sem in tja,... :))

(odgovor članu mogant)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: se kdaj vprašate???
1.11.2008 9:29:24   
tananejka
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

ZAKAJ
otroka po pol ure ali več božate da zaspi v svoji posteljici, če bi pri vas v postelji azspal v 5 minutah?
Otroci zaspijo sami, brez božanja.
Naše ni šanse, da bi zapslae v najini postelji v 5 minutahuser posted image , ker so 3 in bi bil cel žur. Ne vem, pa kako je če imaš 1 otroka, ker sta bili prvič dvojčiciuser posted image

mora otrok vedno ob isti uri zvečer spat, če pa tudi sami nsite vedno utrujeni ob isti uri?
Glede na to, da se med tednom zbujajo ob 7ih in so cel dan aktivne (razen najmlajša, ki v vrtcu spi popoldan) so okoli 20 ure že so vse 3 zelo utrujene. Med vikendi podaljšamo za kake pol urce, več pa ne ker so utrujene...

vztrajate da otrok vsak večer pospravi sobo?
Sobo pospravljamo po igranju in med menjanjem igre, ni nujno, da je to zvečer. Nisemo pa obsedeni s "tipi topi" sobo, važno je, da nam zgleda soba prijetno...

ne sme jesti v avtu ali na sedežni in le pri mizi?
V avtu ne jemo, izjemoma pa v dnevni sobi večerjo... Med kosilom smo skupaj za mizo (jemo pa skupna kosila le med vikendi in takrat izkoristimo čas za pogovor ne za gledanje TVja...

da ponoči ne sme k  vam v posteljo?
So punce ugotovile, da je prevelika gužva...sploh če prideta obe 6-letnici. Veliko prijetnejše je jutranje cartanje ne pa stiskanje petih na 160cm. Najmlajša pa je še v kinderpedu in sama ne more ven...je pa že od rojstva zapasnček in res nikoli nismo imeli problemov z ne-spanjem. Dvojčici pa sta do 3-leta veliko prihajali k nama. Zdaj smo že nekaj časa VSI zjutraj spočiti in dobre volje.


Se vam zdi, da bo zaradi tega zrastel v boljšega in bolj odgovornega človeka???
S tem se pa ne obremenjujem, vzgajam po svojem prepričanju in tudi meje postavljam kot sama menim, da je prav. Meni se zdi zelo pomembna doslednost pri vzgoji. Ne pa da 2x strogo prepoveš, 3 pa popustiš....ker je pač otrok tak cukrček, da mu moraš...

Ali niso to le kaprice odraslih ljudi???user posted image
Sem mnenja, da je vsak otrok poglavje zase....in če imaš 3 vidiš, da ne moreš vseh enako vzgajati. Ne obremenjujem se s prepričanji drugih. Delam pa na tem, da se bomo imeli doma lepo...tako se tudi imamouser posted image




(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: se kdaj vprašate???
1.11.2008 9:37:05   
tananejka
IZVIRNO SPOROČILO: Felicity

Še nekaj bi dodala:
Od vsega gor naštetega v prvem postu, je tudi ful odvisno, ali imaš enega otroka ali jih imaš 3.



se zelo strinjam!

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: se kdaj vprašate???
1.11.2008 16:15:31   
Seven*
Otroka poskušam vzgajat spoštljivo, skupaj s njegovimi potrebami. To pomeni, da ga vzamem kot samostojno bitje, ki funkcionira po svoje in se mu delno tudi prilagajam. Opazujem kaj ga prizadane, kakšen je njegov karatker in sočajno iščem neke rešitve. Življenja si ne kompliciram, zagovarjam nek minimalni red, vsekakor pa ne vojaškega, to pomeni, da so dnevi, ko je otrok pokonci tudi do 23h, veliko večino dni pa ob 20h. Od njega ne pričakujem, da bo jedel ob uri, ker tudi sama nisem lačna vedno ob 14h, pustim mu, da o svoji lakoti večinoma odloča sam. Če ne želi jest, pač ne je.. V avtu jemo, ker jem tudi sama kakšen sendvič in se mi zdi nerazumljivo da bi otroku prepovedovala nekaj kar počnem tudi sama.

Že od otroštva spanje prilagajamo drug drugemu in našim potrebam. Če otrok želi spati pri meni in vidim, da mu to veliko pomeni, mu ugodim - zakaj ne.. Če pa sem sama utrujena in žeim spati sama, pa tudi poskrbim, da spim sama, magari v sobi od otrok. Življenje je prekratko da bi si ga komplicirala zaradi kapric drugih in pogledov drugih..

Igrače včasih pospravimo. Ponvadi skupaj. Včasih pa tudi ne, ampak se ne obremenjujem. Igrače po tleh mi dajejo pridih domačnosti in me ne motijo. Občasno jih pa pospravi gospa, ki mi hodi čistit..


Prav tako ne pričakujem, da se bo otrok zahvaljeval in vljudno odzdravljal, če mu ni.. Bo prišel čas ko bo to naredi iskreno, ne zato ker se to pač spodobi in ker bo potem okolica rekla, da je lepo vzgojen - kot kakšen robot, brez pomena.

Predvsem jim pustim da so to kar so...

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu tananejka)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: se kdaj vprašate???
1.11.2008 17:34:30   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR



Prav tako ne pričakujem, da se bo otrok zahvaljeval in vljudno odzdravljal, če mu ni.. Bo prišel čas ko bo to naredi iskreno, ne zato ker se to pač spodobi in ker bo potem okolica rekla, da je lepo vzgojen - kot kakšen robot, brez pomena.




Potem smo odrasli roboti. Jaz se ne strinjam, jaz sem mnenja, da je to del bontona.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: se kdaj vprašate???
1.11.2008 17:39:10   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: lenika

IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR



Prav tako ne pričakujem, da se bo otrok zahvaljeval in vljudno odzdravljal, če mu ni.. Bo prišel čas ko bo to naredi iskreno, ne zato ker se to pač spodobi in ker bo potem okolica rekla, da je lepo vzgojen - kot kakšen robot, brez pomena.




Potem smo odrasli roboti. Jaz se ne strinjam, jaz sem mnenja, da je to del bontona.


A so otroci majhni odrasli?

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: se kdaj vprašate???
1.11.2008 17:45:08   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

IZVIRNO SPOROČILO: lenika

IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR



Prav tako ne pričakujem, da se bo otrok zahvaljeval in vljudno odzdravljal, če mu ni.. Bo prišel čas ko bo to naredi iskreno, ne zato ker se to pač spodobi in ker bo potem okolica rekla, da je lepo vzgojen - kot kakšen robot, brez pomena.




Potem smo odrasli roboti. Jaz se ne strinjam, jaz sem mnenja, da je to del bontona.


A so otroci majhni odrasli?


Kar se Janezek nauči, to Janez zna.
Do tretjega leta vzgajaš, potem do šestega prevzagajaš, nato pa imaš kar imaš.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: se kdaj vprašate???
1.11.2008 21:37:59   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

IZVIRNO SPOROČILO: lenika

IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR



Prav tako ne pričakujem, da se bo otrok zahvaljeval in vljudno odzdravljal, če mu ni.. Bo prišel čas ko bo to naredi iskreno, ne zato ker se to pač spodobi in ker bo potem okolica rekla, da je lepo vzgojen - kot kakšen robot, brez pomena.




Potem smo odrasli roboti. Jaz se ne strinjam, jaz sem mnenja, da je to del bontona.


A so otroci majhni odrasli?


Odzdravljanje je del bontona in ga moraš upoštevati zavoljo družbe, ap če ti je, ali ti pa ni. Če ti pogosto "ni", povzročiš, da te družba izloči in odpadeš kot knof od gat, ko sam rabiš karkoli od družbe, ker potam družbi enostavno "ni". Če ne odzdraviš povzročiš v sočloveku občutke nezaželjenosti in nesprejetosti, spraševati se začne, kaj ti je storil, da si do njega nevljuden. Brez smisla mu povzročaš slabo voljo in spravljaš sebe v položaj, ko se boš moral boriti za njegovo ljubezen. Na kratko, kompliciraš si živeljenje pri čisto nič zahtevnih, preprostih in z najmanj napora izvedljivimi rečmi, s katerimi naredite lepo majhno pozornost sočloveku, s katerim mu polepšate dan, najmanjšo gesto prijaznosti, z "Dober dan".....zato, ker "ti ni" in to ker ti ni za odzdravljat. Zato vsaka mati z zdravim razumom otroka nauči odzdravljat in to od malega. Mati uči otroka osnovne prijaznosti,...in odzdravljanje ni "lezenje v rit", je zelo daleč od tega, malo si zamešala reči seven. Če pa je otrok star skoraj 5 let, pa ne zna odzdravljat, ker mu ni treba, pa je to znak nezrelosti staršev, ne otroka. znak razvajenosti. A bo otroku krona z glave padla, če bo rekel dober dan? Škodi pa to vse skupaj otroku. A je to vredno, samo zato, ker mu ni? Sploh ne morem verjet, da je lahko kjerkoli v katerikoli družini odzdravljanje stvar vprašanja ali da se to dojema kot "mučenje" otroka? Matr smo daleč prišli v skrajnostih vzgoje.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: se kdaj vprašate???
1.11.2008 21:43:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: picola1


IZVIRNO SPOROČILO: saskija

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Ali niso to le kaprice odraslih ljudi???


Tudi v nekaterih primerih, ko imamo potrebo da se pokazemo, da smo mi kapo di banda.

So pa otroci razlicni, eni rabijo ene meje, drugi druge, eni mocnejse, da se sploh znajdejo, drugi jih rabijo manj.

Ko pa otrok zboli pa vidis, da so to le nepotrebne trivialnosti, s katerimi se obremenjujes.


tukaj si zadela bistvo, ki ga nisem znala napisatiuser posted image


Ko otrok zboli, VSE postane trivialnost.


Ne, ni vse trivialnost.
So pa vprasanja, ki so bila zastavljena, trivialnega pomena.

Ker je otrok itak koma in itak spi.
Ker se itak ne more igrat in pospravljat igrac za sabo,
Ker itak tezko je, vsaj ponavadi, ali pa sploh nic ne more, in ti je vseeno, ce najlepse perzijske preproge ne bos mogel 100% ocistiti.
In ponoci itak ti hodis k njemu v posteljo, da vidis, ce mu gre na bolje.

(odgovor članu picola1)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: se kdaj vprašate???
2.11.2008 8:38:29   
Jumpy
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II


Ne, ni vse trivialnost.
So pa vprasanja, ki so bila zastavljena, trivialnega pomena.

Ker je otrok itak koma in itak spi.
Ker se itak ne more igrat in pospravljat igrac za sabo,
Ker itak tezko je, vsaj ponavadi, ali pa sploh nic ne more, in ti je vseeno, ce najlepse perzijske preproge ne bos mogel 100% ocistiti.
In ponoci itak ti hodis k njemu v posteljo, da vidis, ce mu gre na bolje.


Ne vem, če smo vse mislile, na viroze ipd. To je prehodno. Ko otrok ZARES zboli (ima sladkorno bolezen, ima epilepsijo, astmo, srčno napako, cerebralno paralizo,...), takrat se človeku nenadoma odpro obzorja. Takrat vidiš, da je veliko takih stvari, ki so nepomembne. Takrat se ti postavljajo podobna vprašanja, ki jih je zastavila saskija. Kaj je narobe s tem, če dojenček spi pri tebi? Kaj je narobe s tem, če zaspi izključno na dojki? Kaj s tem, če triletnik vsako noč priroma k tebi v posteljo?.... nekaj banalnih primerov.

_____________________________

Hopla, hopla sem in tja,... :))

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: se kdaj vprašate???
2.11.2008 11:32:43   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Jumpy

Kaj je narobe s tem, če dojenček spi pri tebi? Kaj je narobe s tem, če zaspi izključno na dojki? Kaj s tem, če triletnik vsako noč priroma k tebi v posteljo?.... nekaj banalnih primerov.


Meni se zdi malo hecno, ker ne poznam nikogar, ki bi se leta 08 ukvarjal prav strogo z otrokom in zahteval bedarije od njega. Nikogar, kateremu otrok ne bi bil alfa in omega stvarstva, nikogar, ki bi otroka čez meje in brez smisla omejeval, ga ne spoštoval in podobno. Govorite o rečeh izpred najmanj 30.ih let. To pa je mal hecno. Fejst hecno. Iz tega razloga sklepam, da ne govorite o normalnih vprašanjih realnega omejevanja reči, ki so otroku nevarne ali zaradi katerih se slabše počutimo, ampak govorite o skrajnostih, kot je ta, da se otroku dovoli mnogo več, kot je dobro za njegovo zdravje. No, ljudi ki zahajajo na to področje skrajnosti, pa poznam kar nekaj. V obratni smeri pretiranega omejevanja pa prav nikogar. Pa če pogledaš odgovore tukaj na tej temi, boš videla, da je tako tudi tukaj, pri rr familijah.

(odgovor članu Jumpy)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: se kdaj vprašate???
2.11.2008 11:56:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

ZAKAJ
otroka po pol ure ali več božate da zaspi v svoji posteljici, če bi pri vas v postelji azspal v 5 minutah?

mora otrok vedno ob isti uri zvečer spat, če pa tudi sami nsite vedno utrujeni ob isti uri?

vztrajate da otrok vsak večer pospravi sobo?

ne sme jesti v avtu ali na sedežni in le pri mizi?

da ponoči ne sme k  vam v posteljo?

.............................


Se vam zdi, da bo zaradi tega zrastel v boljšega in bolj odgovornega človeka???

Ali niso to le kaprice odraslih ljudi???user posted image





So kaprice odraslih, kadar se jih odrasli držijo kot pijanec plota in so kaprice otrok, kadar se jim ustreže v vsem, kar se spomnijo.

Sama se skušam držati sledečega: Družina je skupnost različnih posameznikov z različnimi osebnimi značilnostmi, željami in potrebami. Da bo družina kot skupnost delovala homogeno, morajo biti potrebe in želje vseh predtsvanikov družine enakomerno zadovoljene.Če eden odstopa iz tega, v pozitivni ali negativni smeri, se ravnovesje poruši. eden dela za vse, drugi uživa/jo sadove dela prvega. Slej ko prej pride do razdora, krega, globokih čustvenih ran zaradi takega ali drugačnega vzroka. Zato se mi zdi zelo pomembno, da si vsaka družina ustvari tak red, da bodo potrebe VSEH članov družine zadovoljene. OK, včasih ima kdo prednost, pa se naslednjič situacija obrne, vendar če potegneš črto - obstaja ravnovesje.

Od zgoraj naštetih "kapric" se pri nas držimo edino da se hodi spat ob približno isti uri - ker pač mala rabi toliko in toliko ur spanja in je zvečer že zaspana, pa bi ona še vedno skakala, če jo jaz ne bi sterala v posteljo user posted image . In pa da se ne je na sedežni, postelji, pred TV, temveč izključno za mizo. Ne zaradi higiene, pospravljanja, meni sta tu bistveno pomembnejši dve stvari: ena je hrana sama. Hrana ni nekaj kar samo zmečeš vase, temveč stvar užitka, uživanja v barvah, vonju, okusu - v pozitivnem smislu - torej da imaš odnos do hrane in lastnega telesa, ne da kar nekaj mečeš vase. Druga še pomembnejša postavka te "kaprice" pa mi je, da si čez dan vsaj za tiste pol ure vzamemo čas zase in smo družina - sedimo za mizo, jemo in se pogovarjamo. Kosilo kot obred.

Pospravljanje sobe mi tudi ni"kaprica" - vsak pospravlja za sabo - spet prispevek posameznika h ravnovesju v družini. Da ima vsak lahko tudi malo prostega časa, da se lahko posvetimo eden drugemu, ne da eni ležijo kot krave, drugi pa dela, dela, dela. In da se navaja otroka na spoštovanje dela drugih ter na red - se ga rabi  na številnih področjih v življenju.

Stiskanje pri mami, očku, babi,...  je neomejeno, kolikor se rabi user posted image . To je zame nekaj povsem drugega kot pa učenje osnovnega bontona, varnosti, delovnih navad ipd.

(odgovor članu saskija)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?