|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Neješč otrok
22.1.2009 20:08:31   
Janeja
IZVIRNO SPOROČILO: shorty
No nekateri pa so(smo) enostavno mali pajki kot jaz pravim (v začetku oš pri 6 letih sem imela 15kguser posted image )



No s tem se jaz tolažim - da verjetno ne bo edina z "manekensko postavo" (se lepše takole sliši kot tvoj pajek, čeprav je čist res user posted image ), ko bo šla v šolo.
Pa tudi če bo nekoliko manjša in lažja od vrstnic, važno, da je drugače vse OK!

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Neješč otrok
22.1.2009 20:09:25   
Klemy82
hehe, morm mal pokomentirat...ravno sem se z mami pogovarjala na to temo. Sestra od mojega fanta ima eno takole frajlico doma, ki noče jest. In se vsi ful igramo in ukvarjamo z njo, da kej sploh poje. Razen njen dragi oče, ki nima potrpljenja in je zato, če mama dela popoldne in je sama s fotrom doma, lačna in tečna in ja, tud na tehtnici se poznauser posted image
In men mama pribije "JA, SEJ TI SI BLA PA ISTA" user posted image In taktika od moje mame, pr men je baje dejansko vžgalo, mogoče bo še pri kateri...btw, v fazo nisem lačna, ne bom, nočem, me boli trebuh sem padla pri cca 4 letih...v vrtcu sem bla pridna, doma pa nism hotla ma taknit se kosila ali česarkoli drugegauser posted image
No si bom zmislila primer...recimo da so bli za kosilo makaroni in nism hotla jest....sm bla pač lačna....sam če sm si slučajno zmislila kasnej da bi pa kej jedla sem dobila makarone od kosila...in tko naprej...in mami je rekla da so makaroni edina hrana ki jo imamo pri hiši in da bo šla kupit novo, ko bom pojedla makarone...no, do večerje sm bla ponavadi že kej lačna pa em clo pojedla tiste makaroneuser posted image ..in tko iz dneva v dan....edin baje sm pol okol govorila, da pr nas doma nimamo hraneuser posted image in je pol nehala s temuser posted image ..... jah, res sm bla drobčkan otrok, ampak sem pa zrastla v čist fejst dečvo, če je keri v tolažbo..tud vaši bojo zrastli, brez skrbiuser posted image aja, pa po zaslugi moje mame jem čist vse po vrsti, aja, pa moja najljubša hrana so postani makaroniuser posted image zdej vsaj vem zakaj...

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Neješč otrok
22.1.2009 20:20:54   
Janeja
Klemy82, hvala ti za tale komentar. Sem se prav nasmejala zraven user posted image
Se spet kar mal boljš počutim in še bolj verjamem v svojo teorijo, da bo čez par let čist fejst dečva, pa čeprav je zdaj tak mali neješči drobižek.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Neješč otrok
23.1.2009 16:54:00   
botrca
No, evo še ena mamica ki ima neješčega otroka. Me sprejmete? Sem prebrala kake imate borbe in izkušnje s hranjenjem in moram vam povedat isto tudi jaz sem mama ki se sekira da ji otrok ne poje dosti in proti temu ne morem nič, pa so mi tudi govorili in mi še da poje koliko rabi, da mu nič ne manjka, da je zdrav kar je najbolj pomembno in da nikoli ni hujšal. Ja to vse drži, ampak ne morem iz svoje kože.
Še za informacijo, zdaj ima 13 mesecev in 9kg.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Neješč otrok
23.1.2009 17:02:13   
kekec in mojca
Kaj tudi vas moti, ko starši ješčih otrok pametujejo, kaj vse bi še morali naredit, da bo tvoj otrok začel jesti? Včasih se počutim ob tem kot prava zguba, starš, ki ne zna nahranit svojega otroka.

Moj mož je enkrat doživel, da se je en bedak delal norca iz najinega otroka zaradi njegove neješčnosti. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Neješč otrok
23.1.2009 21:00:16   
Janeja
Kekec in mojca, edino kar ti svetujem je, da vse te komentarje lepo preslišiš in ne dovoliš, da te prizadenejo.
Iz prve roke ti povem, da starši, ki imajo doma otroka, ki normalno je, naših težav in travm ne morejo in ne razumejo. Iz prve roke pa zato, ker imam doma starejšega sina, pri katerem nikoli nisem imela težav s hranjenjem in sem bila čist šokirana, ko sem ugotovila, kako neješča je naša tamala. Nobene izkušnje s hranjenjem od sina mi niso pomagale. Mala nima apetita in konec!

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Neješč otrok
23.1.2009 22:24:47   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: kekec in mojca

Kaj tudi vas moti, ko starši ješčih otrok pametujejo, kaj vse bi še morali naredit, da bo tvoj otrok začel jesti? Včasih se počutim ob tem kot prava zguba, starš, ki ne zna nahranit svojega otroka.

Moj mož je enkrat doživel, da se je en bedak delal norca iz najinega otroka zaradi njegove neješčnosti. user posted image user posted image user posted image



saj taki so ponavadi najbolj pametni in polni nasvetov, ma ne oziraj se ker boš živčnega skasirala. Imamo pač otroke ki ne jejo dosti, lahko se pa v prihodnosti vse obrne pa bodo začeli malo bolj jest.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Neješč otrok
24.1.2009 11:49:59   
kekec in mojca
S tem tvojim zadnjim stavkom se najbolj strinjam. Moj mož je bil baje isti in ko je šel v osnovno šolo, je začel malo bolj jesti. No, danes se mu nikjer ne pozna, da je bil nekoč podhranjen.

Upam, da se to moreče hranjenje tudi pri nas kmalu konča in začnemo z obdobjem, ko mu ne bom uspela dovolj hitro nosit na mizo. Tako kot se to dogaja pri tamlajšem.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Neješč otrok
24.1.2009 19:38:17   
botrca
Ja se slišiva takrat ko bodo najini otroci začeli hodit v šolo in jim bova mogoče prepovedali jest po 19h ker se zvečer najbolj rediš user posted image  user posted image  user posted image .

Kekec in mojca kaj ti si Mariborčanka?

< Sporočilo je popravil botrca -- 24.1.2009 19:39:47 >


_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Neješč otrok
25.1.2009 17:30:03   
kekec in mojca
Ja, botrca, saj midve se poznava iz Mariborčank. 

_____________________________

Kdor vesele pesmi poje, gre po svetu lahkih nog.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Neješč otrok
25.1.2009 17:31:33   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: kekec in mojca

Ja, botrca, saj midve se poznava iz Mariborčank. 


Ja, kaj nisi prej rekla...se mi je zdel znan nick. Zakaj te nič ni na Mb? Če hočeš da ni javno mi pošlji zs. Glede neješčih otrok bi si imeli kaj za povedat.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Neješč otrok
25.1.2009 20:27:03   
kekec in mojca
Mah, glej... odkrito, do konca porodniške imam tako malo časa... mi je škoda, da bi ga zapravljala na RR... čveki pa te preveč potegnejo noter... tako da sem si rekla, da se do naslednje nosečnosti ne bom več čvekala z ostalimi RR-jevkami. Razen, ko se dobimo kje na kavi, seveda.

Zadnjič mi je ena moja prijateljica poslala en dober članek o tem, kako naj hranimo otroka. Sprobala sem nekaj idej... pa spet ugotovila, kar sem že prej vedela. Pri našem to ne pali. user posted image user posted image user posted image user posted image Na papirju se pa tako lepo sliši...


_____________________________

Kdor vesele pesmi poje, gre po svetu lahkih nog.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Neješč otrok
26.1.2009 12:32:42   
koala
KinM ja mene fuuuuul živcirajo nasveti staršev ki imajo ješčega otroka, sploh v smisli, da ga ne motivirat pa zamotit z čem drugim, pa da za otrokom že ni treba z žlico letat,......... Ja itak, sem zadnjič eni kar zabrusila da se bova o tem pogovarjali ko bo imela neješčega otroka, pa je bila pol ona užaljena,.......



_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Neješč otrok
26.1.2009 14:21:30   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: kekec in mojca

Razen, ko se dobimo kje na kavi, seveda.



Saj se dogovarjamo, preberi pa poveja če prideš.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Neješč otrok
26.1.2009 14:22:43   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: koala


Ja itak, sem zadnjič eni kar zabrusila da se bova o tem pogovarjali ko bo imela neješčega otroka, pa je bila pol ona užaljena,.......




Ti pa si opasna...prav je tako v imenu vseh nas ki imamo neješče otroke user posted image .

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Neješč otrok
26.1.2009 19:03:03   
kekec in mojca
IZVIRNO SPOROČILO: koala

KinM ja mene fuuuuul živcirajo nasveti staršev ki imajo ješčega otroka, sploh v smisli, da ga ne motivirat pa zamotit z čem drugim, pa da za otrokom že ni treba z žlico letat,......... Ja itak, sem zadnjič eni kar zabrusila da se bova o tem pogovarjali ko bo imela neješčega otroka, pa je bila pol ona užaljena,.......




Saj vem, da verjetno vsi samo dobro hočejo... ampak ko tako mimo, v temo, brcajo... Jaz sem bila tudi pametna, kako moja tašča ni znala motivirat mojega moža... pa kako je lahko za njim hodila, mu hrano nosla, da je nekaj pojedel... med igro, seveda. No, zdaj pa imam. Njene zgodbe o tem še kako rada poslušam.


_____________________________

Kdor vesele pesmi poje, gre po svetu lahkih nog.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Neješč otrok
26.1.2009 21:57:14   
PIAF
Aleluja, nismo edini!!! Čeprav je žalostno, pa me vseeno tolažijo vaše besede. Naš 4,5 letnik je samo:
- ribe (ampak samo cele, prave, s kostmi in glavo se morajo pečt, file odpade!), to bi jedel vsak ljubi dan, da že meni pri ušesih ven gledajo:))
- corn flakes (samo z medom in brez mleka, suhe)
- rob od pizze - en košček je dovolj
- trdo kuhana jajca (brez rumenjaka)
- piščančje meso - bederca, belo odpade!
- suhe testenine
- kruh (samo toast!) namazan z margarino in marmelado (to mu je najljubša jed) - bi jedel to za zajtrk, kosilo in večerjo
- goveja juha, ampak zakuha samo školjkice (halo?!)
- vse vrste bombonov!
Če ima vredu dan, poje celo kakšno žlico jogurta ali mlečnega riža, če mu jo uspem med hranjenjem njegove enoletne 3 krat bolj ješče sestrice dati, preden se začne še s polnimi usti dreti od "faušije".

Ah, pozabila sem na Happy meal - ja, to pa zmaže 2 naenkrat, če je treba!!
Zelenjava in sadje sta mu španska vas!

Pediatrinja je rekla, naj se ne sekiram, edino sladkarije naj ukinem in vmesne prigrizke. Je pa to res, da če je prej sladko, nima potem apetita jesti "konkretne" hrane, zato smo pri tem dosledni: najprej nekaj konkretnega, potem sladkarije. Sladki dan je pri nas samo v torek in petek. Drugi dnevi odpadejo in se tega drži. Sigurno pa me preizkuša, npr. v soboto: povej mami, da danes ni sobota, da je torek in lahko jem sladkouser posted image

Držite se, punce, jaz se tolažim s tem, da ko bodo v puberteti, nas bodo "dol zažrli"user posted image

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Neješč otrok
27.1.2009 8:46:30   
koala
Mene poleg tega da nisem edina ki se ukvarja z problemeom neješčosti tolaži to, da nobena ne piše da bi imela dva neješča otroka, torej bo pri drugem bolje.user posted image
Aja sem hotela nekaj vprašat, kako ste pa bile ve kot otrok, tudi neješče? Jaz sem namreč bila, je moral sosed dol hodit da sem kaj pojedla, mpa je semo pri vratih pozdravil pa sem že jedlauser posted image

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Neješč otrok
27.1.2009 17:19:24   
kekec in mojca
Pri nas je morala mama jemati vstran in skrivat, ker sem bila predebela. No, še zdaj bi bilo fajn, če bi mi kdo jemal vstran in skrival hrano pred mano.

Moj mož je bil pa popolno nasprotje. Pri štirih je zdravnik nadrl taščo, da ima podhranjenega otroka in naj mu začne dajat meso za jest. user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Kdor vesele pesmi poje, gre po svetu lahkih nog.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Neješč otrok
27.1.2009 17:58:46   
Janeja
Jaz sem bila tudi neješča. Zgleda, da je tole tudi malo dedno. user posted image

Mi je mami pravila, da so mi meso na "drvčke" trgali (mali trakci meska, tanki kot vrvica). Pa vsaka žlička, ki sem jo dala v usta je morala bit nekomu namenjena - ena za mamico, pa za atija, pa za mucka,... Pri tazadnji sem pa vse skup ven zbruhala. Pa tale zadnja finta tudi pri Lei še vedno pali, samo HB na koncu ne vrže vsega ven. user posted image

No evo, pa smo na koncu prišle do dejstva, da smo za neješče otroke res same krive. user posted image

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Neješč otrok
27.1.2009 20:53:26   
kaya2007
ja, možno, tudi moj mož je bil baje precej neješč kot otrok. vsaj tako pravi tašča, on pravi, da mu niso dali nič dobrega user posted image

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Neješč otrok
3.2.2009 13:51:32   
soncipunci
evo, še ena obupana mama... user posted image  14 dni nazaj smo malemu ugotovili izbruh novih alergij in glivice v prebavilih (odziv na antibiotik). zaradi hudih prebavnih težav sem ga dala na striktno dieto brez pšenice, km, sladkorja v vseh oblikah in določenih vrst sadja. sicer je bil  že prej suhec, vendar zaenkrat še v mejah normale. star je 17m. ta teden se je pa začelo. prej je jedel vse, zdaj pa non-stop fehta hrano, potem pa nič ne poje. to se dogaja cel dan!!! cel božji dan! in potem je ponoči lačen. logično. sicer so še prisotne prebavne težave, kar najbrž delno doprinese k nočnemu zbujanju, ampak vseeno.
odklanjati je začel tudi tekočino. če mu dam po žlički, pljune ven. ne rata nam spraviti po grlu več kot 2 dcl...

sladkarij mu nisem dajala. dobil je kak piškot (Lino ali kaj podobnega), suho sadje, to pa je tudi vse. zdaj pa samo išče. danes mi je iz predala sunil škatlo Domačice in si postregel. v kuhinji je bil sam minutko ali dve, tako da veliko ni mogel pojesti. mi je pa prišel nasproti po hodniku povsem namalan okrog ust...user posted image  
tako išče sladkor ob vsaki priložnosti, da me že ornk skrbi... ampak, če hočemo uspeh na bioresonanci, je striktna dieta predpogoj.

kaj pravite?



(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Neješč otrok
3.2.2009 20:25:48   
Janeja
Soncipunci, trenutno si res v težki situaciji. Upam, da vama bo uspelo z dieto toliko časa, da zaključita z bioresonanco, ker drugače res ne bo uspeha. Te pa popolnoma razumem, ker je bil tudi Jan hud alergik (KML, jajca in arašidi) vendar smo vztrajali in je uspelo. Po končani bioresonanci je žačel normalno vse jesti in še danes 5 let po terapijah nima nobenih problemov s hrano. Sicer ima zdaj alergijo na pelode in spet hodiva v Rogaško, ampak to je že druga zgodba.

Za sladico mu mogoče skuhaj kakšen puding na riževem ali sojinem mleku - najbolj okusen Šparov Soja-Riž. Pa kakšno dietno marmelado brez sladkorja kupi,... Saj se kar nekaj najde, samo malo po policah med dietnimi in antialergijskimi stvarmi pobrskaj.

Držim pesti, da vama uspe.

(odgovor članu soncipunci)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Neješč otrok
4.2.2009 22:46:54   
soncipunci
hvala za vspodbudne besede user posted image .

ves hec je v tem, da imamo zdaj tako striktno dieto, da je joj... smo imeli kontrolo na pediatrični in sem povedala, kako stanje smo imeli ponoči. začuda so ga dali na teste takoj, čeprav sem pričakovali, da nas bodo odslovili z navodilom, da dobimo datum po pošti - čez tri mesece. zdaj pa čakamo rezultate.
jaz sem jim že tako povedala, da smo ga dali testirat na bioresonanco in da smo že na dieti. prej je bil zaradi alergije na km na sojinem in riževem mleku, zdaj pa smo mu priporočili aptamil adc - menda zaradi tega, ker so izbruhnile nove alergije in nočejo tvegat še alergije na sojo. user posted image  ga noče pit, pa tudi pregomina in allernove prej ni pil...in kaj zdaj?
bil je na dieti brez km in izdelkov. po bioresonanci je šel na dieto brez pšenice, sladkorja v vseh oblikah (bel in rjavi sladkor, med, sirupi razen agavinega, suho sadje in sladko sveže sadje), kakava, jagod, hrušk, grozdja, limon, grenivk.
prešli smo na polnozrnate testenine, kruh, riž. svinjine tako že prej ni jedel, zdaj je baje alergičen.
po pregledu na pediatrični kliniki je dobil dieto urtica III, torej stran vse arome, konzervanse, barvila, jušne koncentrate, oreščke, čokolado, suhomesne izdelke, pašteto, citruse - sploh ne vem vsega na pamet. in zdaj čakamo rezultate, da nam povedo, če še česa ne sme jesti.

ko tole berem, se mi zdi, da otroka stradam in da sem malo nora. pa vam povem, da se da prav solidno preživeti brez vseh mogočih svinjarij. šele zdaj, ko bolj gledam deklaracije, vidim kakšno svinjarijo jemo.
in - kosila sploh niso problematična. zajtrki in malice so tiste, kjer ne vem, kaj naj.
prej sem mu lahko dala kakšno suho sadje, zdaj ga ne sme. sadni sojin jogurt, ga ne sme, ker je notri sladkor. bio zelenjavni namazi, je namesto konzervansov notri limonin sok.... in zdaj mi odklanja še tisto, kar lahko je, ker mu je hrana enolična, pa še po vseh zdravstvenih težavah, ki so pravkar za nami, je po moje še čist razštelan.
par dni še počakam na odzive na drugi temi, da vidim, v kaj se bomo spustili. ali bioresonanca ali pa homeopatija. in to čimprej!

voljo mi daje že to, da vidim spremembo že po dieti - lepša koža, boljša prebava, počutje in razpoloženje...



< Sporočilo je popravil soncipunci -- 4.2.2009 22:49:28 >

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Neješč otrok
6.2.2009 21:01:16   
kekec in mojca
Soncipunci... kaj ti naj rečem... ko preberem tvoje sporočilo, mi je kar hudo za vas. Res ste v nezavidljivi situaciji... kaj pa tvoj otrok sploh lahko je?

A kruh potem pečeš doma? Ali tudi tega ne sme jest?

No, mene je ta teden razžalostilo še mnenje vzgojiteljice, ki mi je zaskrbljena povedala, da je pa vidno shujšal. Saj sem vedela, da je. Potem sem ga stehtala in videla, da je spet na - 0,5 kg. Nekdo se bo še smejal, samo kaj, ko pa pri nas 0,5kg noter spravljamo cele pol leta. user posted image


_____________________________

Kdor vesele pesmi poje, gre po svetu lahkih nog.

(odgovor članu soncipunci)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?