|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prinašanje južnjakarskih besed in kletvic iz...
21.4.2005 1:58:11   
nogometas
Sam še neki ste pozable. Ti otroci so tukaj v vrtcu zato, ker so prišli njihovi starši opravljat k nam vsa umazana dela, ki jih je Slovencem izpod časti opravljati.
Poznam pa tudi Purgerje, izobražene ljudi, ki že več let delajo v Sloveniji ali poslujejo z njo, pa je vse, kar znajo slovenščine "kaj", kar so že prej dobro obvladali.
Toliko o dostojanstvu.

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   prinašanje južnjakarskih besed in kletvic iz...
21.4.2005 9:04:33   
Anonimen
Jaz pa nisem vedela, da ste tako nacionalistične. Kaj pa pol, če je rekel "Šuti"? Prav je, da se zamisliš nad vsebino tega, kar je rekel, ne pa nad jezikom. A misliš, da mu bo v življenju kaj huje, če bo znal kakšno južnjaško besedo. Jaz sem samo vesela, da smo imeli v šoli srbohrvaščino, in na morju striktno govorim hrvaško. Kaj pa Hrvatje počenjo, kadar so na obisku v Sloveniji, je pa njihova stvar. Jaz imam pri sebi čisto vest. V Londonu govorim angleško, v Beogradu pa srbsko.

(odgovor članu Tjula)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   prinašanje južnjakarskih besed in kletvic iz...
21.4.2005 10:54:22   
taška30
Samo še nekaj v razmislek:
recimo, da živite v Nemčiji, v blokovskem naselju. Tam živi še 10 slovenskih družin in glede na to, da ste v 'tuji' deželi ste nekako prijatelji z ostalimi Slovenci. Pred blokom zagledate slovensko sosedo.
Bi jo nagovorili slovensko ali nemško?
No, to počnejo tudi naši 'ta južni' okoli naših blokov, le bolj glasni so, žal.

P.S. Za zgornji primer - z nemško sosedo bi govorila nemško, jasno, kolikor bi pač znala v tistem momentu.

LP, Taška

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   prinašanje južnjakarskih besed in kletvic iz...
21.4.2005 11:26:19   
African queen
Težka tale debata...no,mene osebno nič ne moti če otroci,ki so pač po rodu "od dol"govorijo njihov jezik,pač moti me le,če prinese moj tamali domov kakšno kletvico-pa ni važno v katerem jeziku,pa sej itak ne moreš pomagat,tudi vzgojiteljica več kot povedat otroku,da tako pa se ne govori,ne more..
Mi pa ni všeč,da res mečete vse ljudi določene narodnosti v isti koš,niso vsi južnjaki slabi,pa tudi Slovenci niso vsi dobri,no....ljudi je treba najprej spoznat!!Je pa logično,da bodo južnjaki med sabo govorili srbsko ali hrvaško...tudi moj mož,če sreča kakega Ganca po cesti bosta govorila v njihovem jeziku,sej je razumljivo...je pa prav,da če živiš v tuji državi,da se naučiš njihovega jezika,drugače nikamor ne prideš,ljudje čist drugače gledajo nate.

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   prinašanje južnjakarskih besed in kletvic iz...
21.4.2005 12:11:03   
Tjula
Seveda je prav, da se med sabo sporazumevajo v svojem jeziku. Ni pa prav, da v svojem jeziku v Sloveniji nagovarjajo mene, da v svojem jeziku naročajo stvari v trgovini itd. Kaj če bi recimo jaz v Italiji naročala po slovensko? Saj bi me samo čudno gledali.
Zatorej: če mene v SI recimo kdo vpraša "Koliko je sati", ali "Kako se zoveš" ali kaj podobnega, mu vedno odgovorim, da ga ne razumem in naj pove po slovensko. Saj vem, zdaj me boste spet napadle, da sem banalna in nacionalistična in kaj še vse, ampak dejstvo je, da se morajo tudi oni malo prilagajat. Sorry. Mi se moramo tud. Kot je rekla ena prej: ko grem na Hrvaško, govorim po hrvaško, in ko grem v Srbijo, govorim po srbsko. As simple as that.
In ja, se strinjam, tudi vsi Slovenci niso dobri. Normalno. In tudi s tem se strinjam, da je otrok pač otrok in da so njegovi starši odgovorni za njegovo vzgojo in govorico. Ne strinjam pa se s tem, da mi vsiljujejo svojo mentaliteto, življenjski slog in jezik. Ne!

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   prinašanje južnjakarskih besed in kletvic iz...
21.4.2005 12:46:14   
kofetek2010
Se popolnoma strinjam s teboj Tjula in te razumem, ker očitno živiš tam, kjer je Jugoslavija v malem - sploh ti ne zavidam in ti res želim, da se boš čimprej preselila in našla svoj mir!
Je pa potrebno ločit med ohranjanjem njihove nacionalnosti in posiljevanjem z njihovo nacionalnostjo. Zaradi tega bomo Slovenci izumrli, ker se pustimo, ker se uklanjamo in se podrejamo.
Lep izraz nam je nadela Svetlana Makarovič - SLOVENCELJNI :(


(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   prinašanje južnjakarskih besed in kletvic iz...
21.4.2005 12:48:53   
taška30
Tjula, s tvojim zadnjim postom se popolnoma strinjam. Je pa nekaj res: naša generacija (okoli 30 let) je zadnja, ki se je učila srbohrvaško in rasla gor v ex-yu. Naši otroci definitivno ne bodo znali hrvaško in tudi če bodo hoteli ne bodo mogli na Hrvaškem govoriti hrvaško.
Res je sicer, da bomo Slovenci po moje še vedno bolj razumeli njih kot oni nas, že zaradi tega ker tako množično poslušamo Grašota, Severino, Oliverja... (če so pa fajn :)- ), medtem ko Hrvati ne poslušajo naše muske in dejansko ne morejo vsega razumet. SEVEDA so trmaste izjeme, ki te razumejo, pa se delajo, da ne. Tudi Francozi so večinoma taki - kao ne razumejo angleško.
Jaz mislim, da lepa beseda povsod lepo mesto najde.

Glede naših južnjakov, ki se 'nočejo' naučiti slovensko - jih pač ignoriraš, če te ogovorijo oz. se narediš da ne razumeš. Saj ponavadi lahko vidiš kdo se trudi in (še) ne zna, kdo pa noče.

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   prinašanje južnjakarskih besed in kletvic iz...
21.4.2005 13:23:36   
lena-2
Zivjo punce,

sicer vas redno samo berem in skoraj nikoli ne pisem, ampak na tole temo pa moram nekaj napisat.

Dobro razumem argumente, ki so navedeni v posameznih postih in do pred nekaj leti sem se z njimi celo strinjala. In potem ............ sem se preselila v tujino in sem naenkrat postala jaz tisti moteci faktor, ki odstopa od vecine, ki je potreboval nekaj casa, da se je dobro naucil jezika, in ki bo verjetno do smrti govoril z naglasom, ker pac po doloceni starosti ucenje jezika ni vec tako enostavno. In verjemite mi, prav nic mi ni vsec, da me bodo se cez 30 let imeli za tujca, ne glede na to, koliko se potrudim z ucenjem jezika, saj po vsej verjetnosti ne bom nikoli zakapirala vseh lokalnih in nelokalnih stosov....

Eno mnenje me je posebej spodbudilo k pisanju: in sicer le zakaj vas tako moti, ce vas nekdo nagovori v jeziku iz bivse Jugoslavije, prav nic pa, ce gre za tujca, ki govori anglesko ali pa italijansko? Mislim da gre v osnovi za problem strpnosti. Sami (Slovenci) smo prepricani, da smo strpni, ampak takoj ko pride do prvega problema strpnosti ni nikjer vec. Ker zivim v tujini, se mi zdi popolnoma normalno, da s svojim partnerjem (in otroci, ko jih bom imela) govorim slovensko, in pri tem me eno figo briga, ce gre to kaksnemu "lokalcu" na jetra. Zame je nepojmljivo, da bi doma (ali pa v trgovini, ali pa na cesti z drugimi Slovenci) govorila kaj drugega kot svoj materni jezik, saj je edini, ki ga res dobro obvladam. Hkrati pa mislim, da znanje vsakega jezika (pa tudi ce je to zulujscina) cloveka bogati. In me prav nic ne moti, ce kdo drug govori v kaksnem drugem jeziku.

Sicer pa tisti, ki zivimo v tujini, zadeve precej poenostavimo, ker je drugace zivljenje na "tujem terenu" ze samo po sebi dovolj zapleteno - hocem reci, da je vazno, da se s clovekom sporazumes in malo manj vazno, v katerem jeziku se to zgodi.

Pa se prakticni vidik - glede na to, da bomo v prihodnosti tudi zaradi blizine in deloma skupne preteklosti prav gotovo se veliko sodelovali z "juznjaki", ne vidim razloga, zakaj ne bi tako mi kot tudi nasi otroci imeli koristi od znanja kaksnega "juznega" jezika. To za nas v koncni fazi pomeni le prednost pred tistimi "juznjaki", ki se nasega jezika niso pripravljeni nauciti.

Ah sem bila dolga. Ce se komu se ljubi brat....

pozdrav
lena

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   prinašanje južnjakarskih besed in kletvic iz...
21.4.2005 13:40:17   
Tjula
Lena, deloma se strinjam s tabo. Ampak tu smo odprli širši problem: problem obnašanja in samozadostnosti. Priznam, da sem mogoče malo preveč nastrojena. Ampak mogoče me boš razumela, če ti naštejem nekaj preprostih dejstev iz mojega življenjskega okolja:
- sosed v bloku (Srb), s katerim smo se sicer lepo pozdravljali itd., mi je pred dvemi leti vlomil v avto in sunil avtoradio. Imam priče. In to je storil brez sramu in kljub dejstvu, da se poznamo. In ga naslednji dan prodajal naokoli. Zakaj smo bili tiho? Ker je del srbske mafije in bi lahko v tem primeru še kaj hujšega naredil
- kup južnjakarjev iz našega bloka se ponoči zbira v kletnih prostorih in drogira. Igle puščajo povsod, ne glede na to, da so vmes kolesarnice, otroška kolesa itd. Kako vem, da so južnjakarji in ne kakšni "poredni Slovenci"? Ker teh dejanj sploh ne skrivajo.
- isti kup južnjakarjev mesečno vlamlja v kleti in krade vse, kar jim pride pod roko. Za drogo, jasno
- nekajkrat tedensko moramo po 20h zvečer poslušati srbske narodnjake - ne po lastni volji
- če komu kaj rečeš, te pošlje u p.m., prejebe vso žlahto in zagrozi z vsem možnim
- polovica našega bloka je bila v zaporu in se tja redno vrača. In ko pride nazaj iz zapora, počne zgoraj našteto, mirne duše, kot da se ni nič zgodilo
- in tako dalje in tako naprej.

In zaradi vsega tega ne maram, da se moj otrok druži z njihovimi otroci, prevzema njihov jezik in jih kakor koli drugače oponaša. Ne vem, česa koristnega bi se lahko naučil, žal.

In končno, imamo seveda kup prijateljev in znancev iz mešanih družin in v mešanih zakonih, ki so se normalno vklopili v Slovenijo, se naučili slovensko in tu funkcionirajo kot normalni ljudje. Druga plat medalje. ko bi se le vsi zgledovali po njih!!!

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   prinašanje južnjakarskih besed in kletvic iz...
21.4.2005 13:45:20   
African queen
Tjula,
Edina rešitev temu problemu je,da se čimprej preselite kam drugam.

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   prinašanje južnjakarskih besed in kletvic iz...
21.4.2005 13:45:54   
Magi*
spet jaz. še samo tole vas vprašam: ali res mislite, če se boste strogo držale in nekomunicirale v jezikih ex-yu na morju ipd., da ste s tem pokazale in ohranile ponosno slovensko držo? slovenski ponos, identiteto in pripadnost bomo najbolje pokazali s tem, da nas ne bo sram svojega jezika, korenin, tradicije... to pa predvsem do ostalih evropskih in svetovnih narodov, pred katerimi pa običajno takoj klečeplazimo in se jim uklanjamo - saj oni so veliki, razviti... pomembno je, da znamo komunicirati, pa v kateremkoli jeziku je to bilo.

pa še to: južnjaki vedo, da smo Slovenci marljiv narod, doli se naši proizvodi dobro prodajajo, kar pa ne moremo reči ravno za npr EU. zanje smo mi taisti južnjaki.

pa še ena zadeva: zdaj, ko smo v EU bo neizbežno priseljevanje tujcev v SLO, takšnih in drugačnih. kaj pa bomo naredili z njimi. in poznam tudi jaz punco, ki je poročena z Afričanom in imata 2 prečudovita otročka. naj samo povem, da tudi njim ni lahko.

Tjula je odprla eno zares zanimivo temo in super je, da se pogovarjamo tudi o tem.

no, pa niso čisto vsi južnjaki prišli v SLO opravljat umazanega dela. to je bila nekdaj ena država in se je pač veliko selilo sem ter tja. tudi zato je bilo in ostalo ogromno tudi mešanih zakonov.

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   prinašanje južnjakarskih besed in kletvic iz...
21.4.2005 13:57:58   
Tjula
Sarita, delamo na tem, verjemi, če bi bil denar, bi že zdavnaj odpeketali drugam. V roku dveh let, preden gre hčera v šolo, 100%. Pa če se zakreditiram do penzijona!

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   prinašanje južnjakarskih besed in kletvic iz...
21.4.2005 14:02:58   
African queen
Iz lastnih izkušenj vam povem,da Slovenija NI raj za tujce.Slovenci smo res nestrpni do tujcev, seveda ne vsi, ampak res veliko.Avtomatično,če imaš črno kožo si slab, se niti ne potrudijo,da bi te spoznali...najbolj me pa boli,ko grem z mojima tamalima na javno igrišče pa nekateri starši ne dovolijo,da bi se njihovi otroci igrali z mojima.A ni to žalostno??
Tjula pa ne mi rečt,da ne najdeš nobenega Slovenca,ki je kriminalec..zaradi tega,kar se dogaja v tvojem naselju pa niso vsi južnjaki slabi...jaz poznam veliko ljudi,ki so iz bivše YU, ampak so bolj odprti kot mi Slovenci.

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   prinašanje južnjakarskih besed in kletvic iz...
21.4.2005 14:07:54   
Tjula
Sarita, saj sem napisala v enem prejšnjih postov!!!! poznam kup ljudi iz mešanih družin in kup "čistokrvnih" južnjakarjev, ki so super in s katerimi smo frendi in sploh uredu ljudje. Ti ne delajo problemov. In poznam tud kup Slovencev, ki so za znoret in ki so slabi ljudje in s katerimi se ne bi hotela družit za noben denar. Prosim ne razumi me narobe. pri NAS v naselju je večina slabih in pri NAS v naselju imam slabe izkušnje in zaradi teh izkušenj sem tok nakurjena in zaradi tega nočem ostati v tem naselju in nočem, da moja hči hodi v vrtec, kjer se govori srbsko in odrašča v okolju, kjer se nihče (ali pa večina) ne skuša asimilirati po slovensko. Samo to.

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   prinašanje južnjakarskih besed in kletvic iz...
21.4.2005 18:26:37   
Anonimen
No, jaz pa na morju ne govorim hrvaško. Povem po slovensko, če me bodo hotli razumet, me že bodo. Ker se tudi oni pri nas ne trudijo govorit slovensko. In ja, hrvaško niti ne znam, niti nimam interesa.

Me je pa blazno motilo v osnovni šoli, ko včasih res nisi vedel, kam si prišel. In če bi samo ''ta južni'' govorili po ''njihovo'', bi bilo še dobro...ampak je to postalo popularno in nisi bil kul, če nisi govoril 'nekaj vmes'. Jaz pač nisem bla kul:)-

Ja, bi rekla, da sem jaz kar dosti nacionalistična. Pa recimo črnci me ne motijo, ljudje ''tipa'' albanci, turki pa me. Njih me je groza. Čudno.

(odgovor članu Tjula)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   prinašanje južnjakarskih besed in kletvic iz...
21.4.2005 21:03:25   
Ajsha
Veš kaj, ribica, boš vidla, da te bo v življenju lahko groza predvsem tistih, ki zgledajo najbolj nedolžni. Že res, da kakšne kriminalce prav zaradi našega nacionalizma bolj izpostavljajo ampak večina tistih, ki res delajo hude stvari (žal predvsem za štirimi stenami) zgleda povsem "nejužnjakarsko". A priori obsojat ali pa se bat ljudi zaradi izgleda a la tipa albanec.... ni stvar s katero bi se lahko hvalila dijakinja gimnazije Bežigrad.

Aja, pa tud angleži pri nas furajo svoj jezik ko pridejo kot turisti, pa jih čist noben grdo ne gleda, tako da ti kar mirne duše govori slovensko, zaradi mene tudi v Parizu ali Berlinu sam vprašanje, kdo te bo razumel :zmeden:

Pa všeč mi je bil komentar od Mete. ki je rekla, da je bolj smiselno se vprašat, zakaj ti otrok reče da šuti, kot pa kako to reče. Dober point, Meta. :bravo:

LP!

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   prinašanje južnjakarskih besed in kletvic iz...
21.4.2005 22:26:31   
Anonimen
Ja sej vem..da ni prav...moj način razmišljanja, ampak ne vem kaj ima to veze z gimnazijo:zmeden::zmeden::zmeden:


(odgovor članu Tjula)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   prinašanje južnjakarskih besed in kletvic iz...
21.4.2005 22:34:39   
nogometas
No ja, v milijonskih mestih imajo ta problem enostavno rešen: Brooklyn, Little Italy, China town, Indian suburb, itd... skratka svoji se družijo na lastnem teritoriju, tako pač je. Problemi nastopijo, ko se najde kakšen, ki izstopa in želi pokukati tudi izven geta. Pri nas pa smo zaradi prostorske stiske pač prisiljeni živeti bolj "pomešano", ampak drage moje, zaenkrat so to "južni", počakajte še nekaj let, prihajajo Albanci, Turki (ribicaPR, to bo nekaj zate), Romuni, Rusi, itd... Kaj pa potem? Ubogi Slovenčki... že sedaj se mi smilijo....

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   prinašanje južnjakarskih besed in kletvic iz...
22.4.2005 0:20:55   
nejcko
No, tale debate se je pa fajn razvila ...
Tudi jaz sebe lahko uvrtim med tiste "zadrte" Slovence, ki jim grejo blazno na živce tisti "južnjaki", ki se v 5-ih ali 30-ih letih niso naučili slovenskega jezika, ker mislim, da se kateregakoli jezika lahko v tem času nauči vsakdo, če le ni umsko prizadet. Razlika je pač v tem, ali res ne morejo ali NOČEJO. To pa je zame popolna ignoranca in nehvaležnost do tistega, ki te je sprejel v svoj "dom", ti ponudil varnost, preživetje ...
Ker zaradi svoje profesije vem, da se pripadniki narodov iste jezikovne družine (v našem primeru vsi Slovani) veliko težje znebijo naglasa, tega našim južnim bratom sploh ne zamerim in spoštujem vsakega, ki se sploh trudi govoriti slovensko.

Kar se pa tiče drugih narodov in ras, je pa problem veliko globlji, kot lahko na prvo žogo debatiramo. Zavedajte se, da se je pred približno petsto leti začel prvi val migracije narodov (beri belcev), kar je povzročilo izumrtje ali skoraj izumrtje številnih civilizacij, plemen, rodovnih skupnosti, ki jih lahko primerjamo z današnjimi narodi. Zdaj se dogaja drugi tak val, le v obratni smeri. Ni treba biti zelo pameten, da laho predvidiš posledice. Ne bo se zgodilo jutri, niti ne čez deset let, a naši vnuki pa so že lahko samo vzorčni primerki "nekega" nekoč tukaj živečega naroda (kot Indijanci v Ameriki, Aburdžini v Avstraliji itd).

In nogometas, si ti morda želiš živeti v getu??? Se ti zdi ameriška rešitev res tako briljantna? No ja, na prvi pogled je res, saj dolgoročno zagotavlja nek kvazi mir in red v mestih, dokler se ne najde kakšen osebek, ki si drzne prstopiti mejo drugega geta. To se ne dela, a ne? Ker Kitajci ali Italijani ali Židje v Ameriki ne pustijo, da kak tujek onesnaži njihovo rasno čistost. Smešno, a ne? Ker so si prav ti Kitajci in Italijani in Židje nekoč vzeli to isto pravico.
Ampak meje neke druge države lahko prestopiš, celo živiš lahko v njej in delaš, celo svojo družino lahko pripelješ in govoriš svoj materni jezik in v le-tem zahtevaš svoje pravice.

Jah, čuden je ta svet. In meni pač ni vseeno. Moja domovina je zame kot moj dom. Rada vanj sprejmem obiske, vendar si resnično ne želim, da bi ti obiski pljuvali po mojih tleh, zato ker pač to počnejo pri sebi doma, niti ne želim, da bi mi prestavljali pohištvo po svojem okusu ali risali po stenah. Še najmanj si želim, da bi se kar vselili, mene pa omejili le na eno sobo ali celo postavili na cesto.

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   prinašanje južnjakarskih besed in kletvic iz...
22.4.2005 9:49:08   
lunca77
hojla punce!

tale debata se mi zdi pa precej nestrpna. ok sem tudi že jaz srečala "južnaškega" kretena, ampak žal moram po pravici povedat, da sem slovenskih čistokrvnih bebcev mela čast spoznati precej več. je že res, da se včasih obnašajo po južnjaško vsiljivo, da ne spoštujejo naše kulture, kradejo in ostalo. ampak drage moje največ pa v sloveniji pokradejo slovenci in to ne tisti mali kriminalci, ki vlamljajo v avtomobile, ampak "častni" člani naše družbe od politikov do gospodarstvenikov. je že tako, da sami sebi največ škode delamo in smo včasih večji balkanci kot tisti, ki jih takih reči obtožujemo. nalažje pa je itak vedno krivit koga drugega za vse probleme.
če otrok kolne je to narobe pa če to dela v materinem jeziku al pa v tujem. meni se ne zdi nič bolj fino če me kdo opsuje v švedščini kot v albanščini.
kar se pa tiče spoštovanja do kulture in navad posameznega naroda pa menim, da je vsak človek, ki pride v neko tujo deželo dolžan spoštovati njen jezik, kulturo in navade in moram rečt, da sem ponosna ker govorim nekaj jezikov in jih uporabljam če le lahko al sem na hrvaškem, v anglji ali pa kje drugje.
me pa včasih kar strese na hrvaškem ko vidim pijane slovence kako se obnašajo.

vem sem se razpisala ampak tako je moje mnenje. strpnost, seveda do neke mere in ne samo v teoriji.

lp lunca77

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   prinašanje južnjakarskih besed in kletvic iz...
22.4.2005 10:04:57   
BigWhale
Pa šta se toliko bunite? Uvek neka frka, ajde, budimo braća!

Ce pa vasi otroci prinasajo kletvice in tujke iz vrtcev, je pa cas, da se pogovorite z vzgojiteljicami. V katerem jeziku so pa niti ni relevantno.

Zdaj pa le brz v vrsto in po karto za koncert Cece... ;)

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   prinašanje južnjakarskih besed in kletvic iz...
22.4.2005 10:25:36   
Tjula
Ceca???? Pismu, iščem smajlija, ki bi bruhal, pa ga ni....

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   prinašanje južnjakarskih besed in kletvic iz...
22.4.2005 10:38:35   
Anonimen
Meni se pa ta debata niti malo ne zdi nestrpna.

(odgovor članu Tjula)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   prinašanje južnjakarskih besed in kletvic iz...
22.4.2005 12:50:40   
Anonimen
Tega pa nisem zasledila, da bi kdo rekel. Jaz pa živim v naselju, kjer je slišati samo slovensko govorico. Blokov je veliko, pa ni nobenh smeti po tleh.
Res pa je, da če se človek nekje ne počuti doma, iz kateregakoli razloga že, se ne počuti kot del okolja, v katerem živi. In če ni ravno najlepše vzgojen, mu je za "tujo lastnino" vseeno.

(odgovor članu Tjula)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   prinašanje južnjakarskih besed in kletvic iz...
22.4.2005 12:56:55   
Gina
:)-:)- Pri nas pa slišiš slovensko in še kakšno govorico. Ampak čisto pa je zelo. Pa spluženo je tudi zelo hitro. Kar se je pa meni (pritepenki iz Ljubljane, kot me tukaj imenujejo z enakim poudarkom, kot reče kdo drug hrvatom...) najbolj nenavadno zdelo, pa je to, da skoraj vsi odpeljejo vozičke nazaj pred trgovino.:bravo:

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pomladno potepanje s kolesom
Pomlad prinaša toplejše sončne žarke. Vremenske razmere, primerne za gibanje zunaj, koristijo tako staršem, kot njihovim...
To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?