|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali pokličete policijo?
2.3.2009 11:06:30   
MLADAMAMICA
No, naj vam povem svoje doživetje. Včeraj sem prvič (in upam da zadnjič) slišala hud prepir dveh zakoncev, sosedov. Začelo se je nekje okoli desete ure zvečer z vedno glasnejšim pogovorom, potem dretjem in kasneje tepežem. Slišalo se je, kot bi jo mož brcal. No, naj povem da se iz istega stanovanja pogosto sliši kako mama tepe svojo (ne vem točno koliko je stara, nekje prvi ali drugi razred osnovne šole) hčerko za prazen nič, npr. če zamudi iz šole, če pozabi nekaj kupiti ipd. pogosto se sliši otrokovo vreščanje, cca enkrat na dva tedna, ampak podnevi.
No, včeraj pa sta se kregala zakonca, tepla, vreščala... in vse sem nekako tolerirala, dokler se ni zbudila hči in začela kričati. Prosila je mamo naj utihne (sej veste, oče se je jezil, mama pa dalje "gobcala", oče je parkrat rekel naj utihne). Ne vem sicer zakaj je do prepira prišlo, ampak me je v srcu zgrabilo, ko je mala (hči) šla na hodnik in začela kričat: pomagajte.
Bilo je tako žalostno, tako trpeče za otroka (meni je male najbolj žal).
Torej, bistvo vsega je, da je kričanje, tepež in otrokovo prošnjo po pomoči slišal skoraj cel blok in nihče ni poklical policije, potem sem jo poklicala jaz. Sicer so potrebovali nekje okoli pol ure da pridejo, ko je bilo že vsega konec in ga niti kaznovali niso. Ampak se mi full fržmaga, da pa nihče ni mogel poklicati policije, kljub temu, da je prišlo do nevsakdanjega prepira.
Ali sem storila prav? Se ne bi smela vmešavat v njuno življenje? Sicer se ne poznamo, ampak je pač soseda v istem bloku. Res se mi je najbolj smilil otrok.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali pokličete policijo?
2.3.2009 11:09:27   
Anonimen
Ja dobro si naredila.Nevem sicer kak je postopek ampak kazen bo dobil sigurno.

(odgovor članu MLADAMAMICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali pokličete policijo?
2.3.2009 11:17:48   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image  Naredila si prav.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali pokličete policijo?
2.3.2009 11:26:43   
metuljčica1
Naredila si odlično.Mene je moj bivši partner tistega dne ko sma končala brcal, tepel, metal po tleh in vse podobno, bila sem nemočna, prestrašena, kričala sem in jokala, pa bi bila zelo vesela če bi kdo od sosedov poklical policijo,pa je ni nihče

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali pokličete policijo?
2.3.2009 11:32:32   
Splišni
O groza. A pa punčki ni nihče pomagal, ko je klicala, da ji pomagajte? Grozljivo, si ne znam predstavljat, da otroku ne pomagaš. Res vsaj policijo lahko poklišeč, to je res najmanj.

Mogočr bi bilo pametno premislit, če ne bi bilo dobro še na socialno poklicat zaradi tistih tepežev. Ne vem, meni bi bilo grozno ob tem kar ni ne naredit.

< Sporočilo je popravil Splišni -- 2.3.2009 11:33:14 >

(odgovor članu metuljčica1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali pokličete policijo?
2.3.2009 11:33:21   
Mešamdrek
Tudi jaz sem že 2x klicala policijo zaradi podobnega primera.Ko sem klicala drugič so dedca odpeljali v zapor.

Je pa ženi in otrokom grozil da jih bo ubil,tepel.....groza no.

(odgovor članu metuljčica1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali pokličete policijo?
2.3.2009 11:33:29   
rija
Zelo prav.

Samo ne vem zakaj imam občutek, da pri tej hiši ne bo nič drugače?



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali pokličete policijo?
2.3.2009 11:35:50   
mama_milchy
IZVIRNO SPOROČILO: metuljčica1

Naredila si odlično.Mene je moj bivši partner tistega dne ko sma končala brcal, tepel, metal po tleh in vse podobno, bila sem nemočna, prestrašena, kričala sem in jokala, pa bi bila zelo vesela če bi kdo od sosedov poklical policijo,pa je ni nihče


user posted image user posted image user posted image  

zate metuljčica1 user posted image  user posted image   user posted image  user posted image



MLADAMAMICA, naredila si čisto prav; kazen ga bo pa že doletela, že če je bilo po 22-ti uri je to kršenje javnega reda in miru sploh pa v bloku...če pa ne dobi take kazni, ga bo v življenju kaj drugega, hujšega doletelo...

(odgovor članu metuljčica1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali pokličete policijo?
2.3.2009 11:52:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

O groza. A pa punčki ni nihče pomagal, ko je klicala, da ji pomagajte? Grozljivo, si ne znam predstavljat, da otroku ne pomagaš. Res vsaj policijo lahko poklišeč, to je res najmanj.

Mogočr bi bilo pametno premislit, če ne bi bilo dobro še na socialno poklicat zaradi tistih tepežev. Ne vem, meni bi bilo grozno ob tem kar ni ne naredit.


Tudi jaz tako mislim.Boga puncka kaj mora prenasat,za namecek jo se mama tepe.
So pa tut sami brezbriznezi v bloku,da se prav nobeden razen tebe ni vmesal.Kaj so si usesa zatiskali,ko je mala jokala?
Tega ne razumem in nikoli ne bomuser posted image .

(odgovor članu Splišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali pokličete policijo?
2.3.2009 11:53:10   
ona
Tudi jaz sem nekaj podobnega doživela pred leti z sosedi,je bilo res grozno slišat in sem se tako nemočno počutila,da je joj...ne bi rada še enkrat kaj takega poslušala...oni so sicer bili brez otrok,sem pa jaz imela majnhega sina,ki je vse slišaluser posted image ,samo mi je nekako ga ratalo zamotit.In ko sem se odločila,da pokličem policijo,je tale ženska zbežala ven iz stanovanja in čez cca pol ure sem šla ven na hodnik poslušat,če je vse ok in sem jo najdla na stopnicah,v solzah.Peljala sem jo k meni in ji rekla,da pokličem policijo,pa ni hotela...no naslednji dan sta se že držala za rokice,čez par dni pa spet kažin in sem takoj poklicala policijo,ki so tipa odpeljali stran,menda je bil pridržan en dan,samo kaj potem,ko je samo kazen plačal in čez en teden se je vse ponovilo...skratka groza...no,čez en teden sem spet poklicala policijo in so ga spet odpeljali....saj ne vem,kakšen namen ima to,ker taki tipi se ne ustavijo,tako,da po mojem je v tvojem primeru še kakšno socialo za obvestit!
Potem sem se pa jaz kmalu odselila,tako,da nisem bila več priča temu,sem pa slišala,da jo je še pretepal,dokler ga ni ona zapustila in se je baje odselila daleč stran!Vsaj,da je imela korajžo in je šla stran!
V takij primerih je res žalostno,ker jim nima kdo pomagat,takim ženskam in otrokom,sem sama doživela,da ni rešitve ne pri policiji,ne drugje,edina rešitev je,da gre ženska stranuser posted image

(odgovor članu mama_milchy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali pokličete policijo?
2.3.2009 11:55:24   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: rija
Samo ne vem zakaj imam občutek, da pri tej hiši ne bo nič drugače?

no, naj priznam, mogoče bo delovalo smešno, ampak sem z kozarcem poslušala pogovor. ampak res je blo grozno. on jo je tepel in je rekla da gre. ampak on je reku, pejt sam brez mojga otroka. zmerjal jo je s kurbo, lajdro, j*** ji je mater, familijo... grozaaaa. tudi jaz se bojim, da tu še ne bo konec. in včasih razmišljam, da pokličem socialno, ko mama pretepa malo, ampak po drugi strani, kaj ji ne bo huje nekje v kakem zavodu brez mame. mah nevem.

ena je rekla zakaj nismo pomagal otroku, lej noben niti policije ni hotu klicat, medtem ko pa kličejo za vsako figo (preglasna muzka, preglasno gledanje filma, obiski po deseti uri)... tamala je pa prišla ven, kričala in zginla, mogoče so jo spravli not, ne vem. ampak najbolj me jezi, da policija, ko je prišla (že tako so rabl celooooo večnost), pol je pa un dec reku, da naj grejo tistmu, k so jih poklical in naj se ne vmešavajo v njegovo življenje.

tudi mene pa res zanima, ali mu bo vse to oprostila, ali bo zaživela bolje.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali pokličete policijo?
2.3.2009 11:56:23   
Rožica I
Groza me je, ko vidim v kakem svetu živimo user posted image  user posted image ... Zaradi nevmešavanja in ljubega miru, lahko nekdo zraven nas nekoga muči na smrt, pa bomo tiho...
Jasno, da si naredila, prav. Čeprav ostani vseeno anonimna oz. ne razglašaj okoli, da ne pride temu tepcu na ušesa. In vsakič, ko boš slišala dretje, prijavi, prosim. Slej ko prej, bo nekomu, od socialnih služb, kapnilo, da ženska rabi pomoč, pa da je verjetno ustrahovana in predvsem nevedna okoli možnih postopkov (prijava, tožba, prepoved približanja...) glede tepeža.



_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu mama_milchy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali pokličete policijo?
2.3.2009 11:59:35   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: ona
je tale ženska zbežala ven iz stanovanja in čez cca pol ure sem šla ven na hodnik poslušat,če je vse ok in sem jo najdla na stopnicah,v solzah.Peljala sem jo k meni in ji rekla,da pokličem policijo,pa ni hotela...

ja, to me jezi, ker ko je prišla policija, je zatrjevala da sta se pač samo skregala user posted image  obup, a ga res ne more prijavit. a je res potrebno da jo ubije? glih razmišljala sem o tistem umoru ženske pred njenimi otroci. in ko je soseda drug dan novinarjem rekla, da je sicer slišala ropot. mislim halo, kle je bilo ropotanja pol ure. in če bi danes v novicah brala, da jo je ubil si ne bi oprostila. zato ne vem, a je teško poklicat brezplačno številko, da nekomu pomagaš

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali pokličete policijo?
2.3.2009 12:01:41   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28
Tudi jaz tako mislim.Boga puncka kaj mora prenasat,za namecek jo se mama tepe.
So pa tut sami brezbriznezi v bloku,da se prav nobeden razen tebe ni vmesal.Kaj so si usesa zatiskali,ko je mala jokala?
Tega ne razumem in nikoli ne bomuser posted image .

to je to, jaz ne bi poklicala policije, če ne bi bilo tako grozno. predvsem sem to nardila brez razmišljanja ko sem zaslišala otroka. boga punčka, kake travme bo imela, najprej jo pretepa mati, potem pa gleda, kako oče tepe mater. žalostno

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali pokličete policijo?
2.3.2009 12:02:33   
Anonimen
ma jst bi poklicala policijo predvsem vsakič, k bi ona punčko mlatlauser posted image

onadva sta odrasla, sej ok, prov da se pokliče, sam dokler njej ne bo naredilo klik, bo pač tako, pa se bosta mlatla...in to je nedopustno, da se dva odrasla mlatita, otroka se pa lohk....za tist pa noben ne pokličeuser posted image

(odgovor članu MLADAMAMICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali pokličete policijo?
2.3.2009 12:03:48   
Anonimen
Jaz vem da sem cudna,ampak ce bi bli to moji sosedje in da slisim kako mama otroka pretepa v nedogled....se ji pripopam na zvonec.Bi rekla,da se otrok ne tepe in ce s tem ne misli prenehat poklicem socialno.
Sigurno ni bi sedela krizem rok in poslusala otroski jok.

(odgovor članu Rožica I)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali pokličete policijo?
2.3.2009 12:04:27   
Anonimen
Naredila si prav. Samo jaz bi podala prijavo se na CSD.
Boga deklica.user posted image

metuljcica1: user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Rožica I)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali pokličete policijo?
2.3.2009 12:09:24   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Naredila si prav. Samo jaz bi podala prijavo se na CSD.
Boga deklica.user posted image

metuljcica1: user posted image user posted image user posted image


PODPIS

Tale dva pa res skup pašetauser posted image user posted image user posted image ...on tepe njo, ona otroka- ona ni nič boljša od njega...

mladamamica, res pokliči na CSD. Otroke ponavadi dajo v rejniško družino, mogoče bo tam našel ljubezen, ki je doma ne premorejo.

Ma, cel dan imam pokvarjen zaradi takšnih zgodbuser posted image ....ubogi otrokuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali pokličete policijo?
2.3.2009 12:12:29   
bskrle
Čestitam za pogum, user posted image !

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali pokličete policijo?
2.3.2009 12:17:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika


Tale dva pa res skup pašetauser posted image user posted image user posted image ...on tepe njo, ona otroka- ona ni nič boljša od njega...

mladamamica, res pokliči na CSD. Otroke ponavadi dajo v rejniško družino, mogoče bo tam našel ljubezen, ki je doma ne premorejo.

Ma, cel dan imam pokvarjen zaradi takšnih zgodbuser posted image ....ubogi otrokuser posted image


Mika,se pod vse podpisem,se posebej pod zadnji stavekuser posted image .

Folk je res cuden...zaradi ropota ali preglasne glasbe..se ti koj nekdo nalima na vrata,ko gre za druzinsko dramo,se vsi po kotih poskrijejo in zacasno oglusijo.
Potem pa beremo,kako je zaradi nekajletnega maltratiranja in usodnih poskpodb umru otrok.Kje so bili ves cas"prijatelji"znanci,sorodniki,sosedje...da nihce nikoli ni nic slisal,saj niso ziveli na samotnem otoku.

Saj ni nujno,da gre otrok k tujcem v oskrbo,po moje ga lahko vzamejo tudi sorodniki,ali pa mami klikne,se odseli in z tamalo normalno nadaljujeta zivljenje.
Daj,prosim te,poklici CSD.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ali pokličete policijo?
2.3.2009 12:27:13   
metuljčica1
Jaz enostavno ne razumem ljudi, ki se ne zavedajo kakšen pečat to pusti na otrocih.Mislim, da bi tudi policaji če so vedeli da je deklica doma lahko podali kakšen predlog na csd.Saj lahko greš na csd in poveš kaj se dogaja, pa dodaj da bi rada ostala anonimna.Če imate normalne socialne delavke bodo vsaj govorile s staršema, če pa še to nebi pomagalo, morajo pa res narediti nekaj v dekličino dobro.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ali pokličete policijo?
2.3.2009 12:43:03   
MLADAMAMICA
A na csd lahko pišem? K nebi rada šla tja, pa da me še kdo izda, kaj bom pa pol. Taki družini, ki se ne spoštujejo med sabo, pa res ne morem zaupat, da me ne bojo kdaj počakal na hodniku user posted image

(odgovor članu metuljčica1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ali pokličete policijo?
2.3.2009 12:53:59   
Anonimen
Seveda lahko tudi pises,se bolje bi bilo,da jih poklices,si ravn tko lahko anonimna.

(odgovor članu MLADAMAMICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ali pokličete policijo?
2.3.2009 12:56:54   
Anonimen
Mislim,da ne moreš kar tak ostati anonimna moraš dati svoje podatke pa vse.Edino oni lahko potem ukrepajo ne,da bi te izdali.Njim pa moraš dat podatke,ko kličeš ne gre to kar tak.Isto kot na policijo,če kličeš se moraš predstavit in potem oni ne povejo če ne želiš.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ali pokličete policijo?
2.3.2009 13:06:32   
Anonimen
Policija ima sicer tudi stevilko za anonimne prijave, ampak pustimo zdaj to. Ti lahko na CSD naredis prijavo, zraven pa zahtevas da ostanes anonimna.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?