|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Učenje seštevanje in odštevanje 1. razredi
29.3.2009 18:48:50   
nejcko
Pri našem so vzeli številke do 10, zdaj pa jemljejo večje/manjše, zna pa tudi seštevati do deset, no, nad 5 si pomaga s prsti.



(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Učenje seštevanje in odštevanje 1. razredi
30.3.2009 13:22:15   
metka_zone
Vem, da je tole čisto iz konteksta, ampak brala sem zdajle vaše komentarje o Omega3 in a mi lahko katera stvar bolj podrobno razloži, ali pa prilepi kak link, ker me strašno zanima, vsaj glede umskih sposobnosti.Lahko tudi na ZS.Lepo prosim!

Hvala!

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Učenje seštevanje in odštevanje 1. razredi
30.3.2009 13:53:16   
mojcaziga
Pri nas so vzeli števila do 10, večje/manjše, prav tako pa že seštevajo in odštevajo od 0 do 10 in to že dober mesec.

lp, mojca

(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Učenje seštevanje in odštevanje 1. razredi
30.3.2009 13:58:04   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: metka_zone

Vem, da je tole čisto iz konteksta, ampak brala sem zdajle vaše komentarje o Omega3 in a mi lahko katera stvar bolj podrobno razloži, ali pa prilepi kak link, ker me strašno zanima, vsaj glede umskih sposobnosti.Lahko tudi na ZS.Lepo prosim!

Hvala!



Tukaj imaš npr. en članek o tem:

http://www.pomurske-lekarne.si/si/index.cfm?id=1699


(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Učenje seštevanje in odštevanje 1. razredi
30.3.2009 14:04:57   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: metka_zone

Vem, da je tole čisto iz konteksta, ampak brala sem zdajle vaše komentarje o Omega3 in a mi lahko katera stvar bolj podrobno razloži, ali pa prilepi kak link, ker me strašno zanima, vsaj glede umskih sposobnosti.Lahko tudi na ZS.Lepo prosim!

Hvala!



Tukaj imaš npr. en članek o tem:

http://www.pomurske-lekarne.si/si/index.cfm?id=1699




Splišni!

Kaj to daješ malemu (sirup, tabletke...)? Že dolgo? Je predlagal zdravnik ali si se sama odločila za dodatek? Sama imam recimo ekolostrum, pa nek kalcij in E vitamin, ampak malemu pa do sedaj nisem dajala ničesar, ker do sedaj razen dveh angin ni bil nikoli bolan in nekako nisem pomislila na to. Zaužije pa res veliko svežega sadja in zelenjave.

Hvala za odgovor in lp, Mojca

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Učenje seštevanje in odštevanje 1. razredi
30.3.2009 14:35:27   
Lenny
Tudi naši so se prikopali do 10. Seštevajo in odštevajo, nekateri že "na pamet", drugi s pomočjo prstkov, ure, barvic, ..... kar pester nabor pripomočkov iz okolice so izumili.
Učiteljici opozarjata pred pretirano vadbo doma, predvsem zaradi tega, da se kombinacij ne bi enostavno naučili na pamet, logika samih operacij pa bi izostala.
Vadimo naj predvsem tako, da se otrok uči, katero število je pred, katero za, da s prstki avtomatično kaže prava števila, da poskuša sam seštevati in odštevati brez pomoči. Pravita, da naj bi do konca vsi osvojili ti dve operaciji do 10. Bomo videli.

_____________________________

Oči: "Sine, kaj delaš?"
Sin: "Nič oči. Pa to počasi!"

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Učenje seštevanje in odštevanje 1. razredi
30.3.2009 16:21:15   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga
Splišni!

Kaj to daješ malemu (sirup, tabletke...)? Že dolgo? Je predlagal zdravnik ali si se sama odločila za dodatek? Sama imam recimo ekolostrum, pa nek kalcij in E vitamin, ampak malemu pa do sedaj nisem dajala ničesar, ker do sedaj razen dveh angin ni bil nikoli bolan in nekako nisem pomislila na to. Zaužije pa res veliko svežega sadja in zelenjave.

Hvala za odgovor in lp, Mojca



Ma to se čisto sama odločiš, če se ti zdi v redu ali ne. Jaz nekako mislim, da škodit ne more, menda pa da pomaga pri razvoju možganov, nasploh so pa itak zdrave te nenasičene maščobne kisline. Sicer pa moj otrok na splošno zelo malo je, pa še tisto, kar je, je zelo enolično.

Dajem pa jaz drugače tole, ki ima še D vitamin zraven, pa E tudi, se mi zdi:

user posted image

Imajo ga v DM in v nekaterih lekarnah. ga pa dam na veliko žlico, pol tega in pol Pikovita, da "gre laže dol".

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Učenje seštevanje in odštevanje 1. razredi
30.3.2009 16:23:12   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Lenny
Učiteljici opozarjata pred pretirano vadbo doma, predvsem zaradi tega, da se kombinacij ne bi enostavno naučili na pamet, logika samih operacij pa bi izostala.


Ja, tudi meni se zdi, da doma ni treba nič vadit oziroma mogoče kakor pri komu. Midva z otrokom res nič ne delava doma za šolo, ker je že itak na začetku bil čisto preveč obremenjen z vsem skupaj, zdaj mu je pa ratalo všeč v šoli in hodi res z velikim veseljem. In to se mi zdi daaaleč najboljša osnova za naprej.

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Učenje seštevanje in odštevanje 1. razredi
31.3.2009 21:52:17   
Pia73
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: Volga
Čeprav naš zna računati do 10 na plus in na minus, pa črke tudi pozna in bere in piše, kljub temu, da dnevno poje samo piskno RIo mare-ta. Morda pa ravno to pomaga.


Ne, tvoj je naravno ful pameten, nimamo pa vsi takih biserov in tistim pač pomagamo po svojih močeh.


No, saj jaz mu, kljub naravi,  pa z Ro mare-tom. Bojda.



Zanimivo,...

Sem malo preletela tole debato in sem presenečena. Do tega trenutka nisem vedela, da obstajajo Omega3 kapsule ali kaj pač že za otroke,...

Starejši sin se je sam naučil brati pa menda tudi seštevati in odštevati pa mu tega nisem nikoli dajala. Je med najboljšimi v razredu je pa res, da se je sedaj, ko je v 3. razredu kar treba ukvarjati s šolo. Ampak mu ni težko, meni pa tudi ne kdaj pomagati.

Če pa mislite, da to kaj pomaga pa kar.

_____________________________

Ja, ja,...

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Učenje seštevanje in odštevanje 1. razredi
1.4.2009 7:15:52   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Pia73

Zanimivo,...

Sem malo preletela tole debato in sem presenečena. Do tega trenutka nisem vedela, da obstajajo Omega3 kapsule ali kaj pač že za otroke,...



Tudi jaz ne. Rio mare ima pa slučajno rad, tako da gre bolj za naključje, dvomim, da kaj pomaga.

ja, kaj češ, tvoj je pač naravno pameten, zato ne potrebuje dodatkov. user posted image

(odgovor članu Pia73)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Učenje seštevanje in odštevanje 1. razredi
1.4.2009 14:14:46   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Pia73
Sem malo preletela tole debato in sem presenečena. Do tega trenutka nisem vedela, da obstajajo Omega3 kapsule ali kaj pač že za otroke,...


Kje si pa to prebrala?

(odgovor članu Pia73)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Učenje seštevanje in odštevanje 1. razredi
1.4.2009 20:45:23   
gita10
No pri nas so ravno danes vzeli število 9. Ampak so pri vsakem številu zelo dolgo in se sproti učijo seštevati in odštevati. Tako da je bila današnja domača naloga seštevanje z tremi števili npr: 3+2+2=
Ampak nam itak matematika ni problem ampak črke , to me pa spravlja ob pamet- pa mu nič ne težim ampak da si ne more zapomnit niti ene črke pa me pa res živcira. Dam mu za napisat celo stran npr dveh črk. In ves čas govori zdraven. In ko ga po 15 minutah vprašam katera črka je to on ne ve. Zgornji račun bo pa brez prstov iz šuba izračunal.
Aja ne uporabljamo pa nobene Omege. Drugače pa ga v zvezi z šolo ne zanima čisto nič in bi se še tako rad igral. Zjutraj vstane pol ure pred nami , da ima čas prečekerat svoje igračke, ki ga btw niso zanimale pred tremi leti.
Tako, da moj še definitivno ni zrel za šolo. 

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Učenje seštevanje in odštevanje 1. razredi
2.4.2009 10:10:34   
ely*
Naš gre septembra v šolo pa ne zna seštevat, odštevat pa še manj. Samo šteti zna.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Učenje seštevanje in odštevanje 1. razredi
4.4.2009 21:10:04   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: ely*

Naš gre septembra v šolo pa ne zna seštevat, odštevat pa še manj. Samo šteti zna.


Popolnoma dovolj.user posted image

(odgovor članu ely*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




15.10.


Ime za punčko

Tia (33%)

Lia (11%)

Ema (56%)


Število vseh glasov: 397

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!