|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 10:21:22   
Zanica
Ahhhh... ne bo što. Navalite z obrazložitvami, punce. Tudi sama bi težko rekla DA ali ne, šit.

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 10:21:36   
Alfabeta
NE!

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 10:22:04   
ssevin
IZVIRNO SPOROČILO: Zanica

Ahhhh... ne bo što. Navalite z obrazložitvami, punce. Tudi sama bi težko rekla DA ali ne, šit.




Legenda si user posted image

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 10:22:37   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80
in mene briga verski al nevemkaki razlogi, jst sem za to da se otrok sam odloči, ko je vsaj približno zadost star, da razume. sam to. in če bi se moj sine hotu dat obrezat, pa čeprav ni nobenga muslimana blizu, bi se pač dal. tko je to zame.

Evo, se strinjam.

Aja, Zanica, žal na javnem forumu ne moreš zahtevat, da komentarjev ne bo...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 10:23:40   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Zanica
Ahhhh... ne bo što. Navalite z obrazložitvami, punce. Tudi sama bi težko rekla DA ali ne, šit.

Škoda, da nisi prej rekla, zdaj sem že zaključila na tej temi user posted image

Tole še dodam: itak je to zelo delikatna situacija, drugo je, če sta oba starša iste vere in enotna.


< Sporočilo je popravil špelin@ -- 6.5.2009 10:24:35 >

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 10:25:42   
benika
Ulla, verjetno maš prav. Drugače, če bi vedela da bi vsaka res malo razmislila preden začne pisat kako je on nepravičen in ona glupa (ker obstajajo tudi druge plati življenja, razen vere), bi prosila razlage za tem "DA" ali "NE".


Pa dobro, a si ti mal trčena da še to ne veš kaj napišeš par postov nazajuser posted image

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 10:27:22   
Zanica
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80
in mene briga verski al nevemkaki razlogi, jst sem za to da se otrok sam odloči, ko je vsaj približno zadost star, da razume. sam to. in če bi se moj sine hotu dat obrezat, pa čeprav ni nobenga muslimana blizu, bi se pač dal. tko je to zame.

Evo, se strinjam.

Aja, Zanica, žal na javnem forumu ne moreš zahtevat, da komentarjev ne bo...




Joj nisem "zahtevala" v začetku, ampak zdaj je kaj je... Ampak še enkrat prosim malo razmislite o vašem odgovoru, dejte se v to situacijo. Ker je to kamen spotikanj v tem zakonu. Kar se tiče otroka ki ga zdaj imata se v vsem strinjata. Želita si še enega otroka in če bi bil fant, kaj narediti....  

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 10:27:54   
Vijoličarka
Ne, ne bi pristala. Če je skupni dogovor med partnerjema, naj se otrok SAM odloči, če bo prevzel katero od religij, potem bi obrezovanje na nek način že pomenilo odločitev namesto otroka oziroma močno sugeriranje. Tako za obrezovanje, kot za krst se lahko otrok SAM odloči/ne odloči kasneje.



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 10:31:24   
Zanica
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Ulla, verjetno maš prav. Drugače, če bi vedela da bi vsaka res malo razmislila preden začne pisat kako je on nepravičen in ona glupa (ker obstajajo tudi druge plati življenja, razen vere), bi prosila razlage za tem "DA" ali "NE".


Pa dobro, a si ti mal trčena da še to ne veš kaj napišeš par postov nazajuser posted image



Glej draga, jaz nisem trčena. Res sem hotela samo da ali ne, po tem ko se nekatere tega niso mogle držat, oziroma mi niso mogle ustreči samo z enim odgovorom, sem se tudi malo sama zamislila, in prišla do zaključka da bi tudi sama zelooo težko končala na eni besedi. Zato se opravičujem.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 10:32:28   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Zanica
Ampak še enkrat prosim malo razmislite o vašem odgovoru, dejte se v to situacijo. Ker je to kamen spotikanj v tem zakonu. Kar se tiče otroka ki ga zdaj imata se v vsem strinjata. Želita si še enega otroka in če bi bil fant, kaj narediti....  

Glej, poznam žensko, katere starejši sin se je kasneje sam odločil za poseg, ker je sprejel tudi vero. Edino pošteno user posted image Samo njena situacija se od te, ki jo navajaš, močno razlikuje. Mogoče se bo oglasila in povedala svojo zgodbo.
Pošteno povem, da si zelo težko zamišljam že samo tak zakon (kristjanka+musliman), kaj šele tako intimne odločitve. Verjetno je zelo težko vodit tako dvojno vzgojo...


(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 10:33:22   
ronja
ne, ker sem proti posegom v otrokovo telo, če niso med. potrebni.
ne, kerr se ma pravico sam odločit
ne, ker ga to boli in lahko zmanjša spolne užitke kasneje.
ne, ker ni prav, da zato ker staršu nekaj pomeni, otroku nekaj odrežeš

da, ker bi imela rada tega muslimana (čeprav se podpišem pod splišni)
da, če bi bilo to v okolju, kjer bi zaradi kožice imel večje probleme kot je obrezovanje samo.
da če ne bi bilo možnost zadostne higiene kasneje v življenju in bi bila velika verjetnost okužb (takrat pa bi bilo možno poseg narediti absolutno sterilno, seveda) - pač izbereš manjše zlo

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 10:33:36   
ssevin
IZVIRNO SPOROČILO: Zanica

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Ulla, verjetno maš prav. Drugače, če bi vedela da bi vsaka res malo razmislila preden začne pisat kako je on nepravičen in ona glupa (ker obstajajo tudi druge plati življenja, razen vere), bi prosila razlage za tem "DA" ali "NE".


Pa dobro, a si ti mal trčena da še to ne veš kaj napišeš par postov nazajuser posted image



Glej draga, jaz nisem trčena. Res sem hotela samo da ali ne, po tem ko se nekatere tega niso mogle držat, oziroma mi niso mogle ustreči samo z enim odgovorom, sem se tudi malo sama zamislila, in prišla do zaključka da bi tudi sama zelooo težko končala na eni besedi. Zato se opravičujem.



Nimaš se kaj opravičevat.

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 10:38:54   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Zanica



Zdaj se poraja vprašanje: če bi imeli sina


mogoče bo pa hčerka.

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 10:41:21   
Zanica
Ona bi raje to razčistila pred naslednjo nosečnostjo.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 10:41:59   
pett
no Zanica, če pa dovoliš komentar..tezko je o osebnih stvareh diskutirat s popolnimi neznanci...kot bi rekli tuki u splitu..'to je duboko privatna stvar'...jaz bi se na tvojem mestu o takem problemu raje posvetovala z druzinskimi clani, prijatelji..skratka z ljudmi ki poznajo vaju oba, poznajo vajin karakter, edino tko bi prišla do iskrenih mnenj in ne do 'obsojanja in soljenja pameti'..pa srečno.

(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 10:43:31   
Zanica
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

ne, ker sem proti posegom v otrokovo telo, če niso med. potrebni.
ne, kerr se ma pravico sam odločit
ne, ker ga to boli in lahko zmanjša spolne užitke kasneje.
ne, ker ni prav, da zato ker staršu nekaj pomeni, otroku nekaj odrežeš

da, ker bi imela rada tega muslimana (čeprav se podpišem pod splišni)
da, če bi bilo to v okolju, kjer bi zaradi kožice imel večje probleme kot je obrezovanje samo.
da če ne bi bilo možnost zadostne higiene kasneje v življenju in bi bila velika verjetnost okužb (takrat pa bi bilo možno poseg narediti absolutno sterilno, seveda) - pač izbereš manjše zlo



Kar se tiče sterilne cirkumzacije, kaj drugega ne bi sploh prišlo v poštev!! Se pravi če bi prišlo do tega, bi to naredil usposobljen zdravnik v sterilnih pogojih... Na to bi omenjen gospod pristal (ne bi bilo verskega obreda)....

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 10:47:24   
Aja1
Ne.

_____________________________




(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 10:51:29   
ronja
Ona bi raje to razčistila pred naslednjo nosečnostjo.

splišni in ostale, ki smo se podpisale, pa predno bi z njim imele otrokeuser posted image .

Sterilnost je bila omenjena samo zato, ker bi mi lahko kdo rekel, da če ni možnosti higiene, potem bo tudi poseg narejen tako.

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 11:01:32   
water lily
Ne.

Ker sta se kot razumem dogovorila da se otrok sam odloči o veri in svojem življenju, ko bo temu dorasel. Torej?
Pa kot razumem on niti vernik ni, ampak samo pač kadar mu paše. Spet, torej?
Kaj so pa njegovi razlogi za to dejanje? Ker iskreno sledenje veri pač ni. Zdravstveni razlogi niso? Kaj so razlogi?

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 11:12:04   
ely*
ne bi. Se ne sklada s tem da naj se sam odloči za vero.

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 11:17:17   
Zanica
IZVIRNO SPOROČILO: water lily

Ne.

Ker sta se kot razumem dogovorila da se otrok sam odloči o veri in svojem življenju, ko bo temu dorasel. Torej?
Pa kot razumem on niti vernik ni, ampak samo pač kadar mu paše. Spet, torej?
Kaj so pa njegovi razlogi za to dejanje? Ker iskreno sledenje veri pač ni. Zdravstveni razlogi niso? Kaj so razlogi?



To sem vzela v razmislek. Jaz mislim da je razlog to, da bo označen za slabega moškega v svoji familiji, da je popustil ženi pri takvi odločitvi... On to ne bi nikoli priznal. Moški ponos pač. Njej bi mogoče bilo lažje sprejeti odločitev, če bi on res bil vernik, in če bi njemu to res ogromno pomenilo, ali pa če bi rekel da je to izključno iz razloga ker misli da bo sinu bilo lažje vzdrževati higieno, ker je tudi njemu (on pozna razliko prej in potem, ker so mu ga obrezali ko je imel skoraj 5 let in se spomne). Ampak, najtežje je, ker ona misli da je to izključno zaradi njegovega ponosa.
Njej bi mogoče tudi bilo lažje vzdrževati higieno sina ko je še mejhen, ona misli da je mogoče nestrpna do partnerjeve kulturne dediščine. Sama iz ponosa ne bi nikoli otroka krstila ali podobno.

Ker sta se zadnjič skregala, ko je ona omenila to temo (zaradi Ringaraje, ker je prebrala eno temo kjer je punca spraševala koliko stane poseg in kje se lahko opravi pa so jo sesule).

Poskusila bo čez nekaj časa v miru se pogovarjat... Mogoče ni v pravem času začela to temo, ker so trenutno v skrbeh zaradi financ... tako da drugi otrok trenutno ne pride v poštev, dokler se zadeve ne pošlihtajo.




(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 11:20:12   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: Zanica

IZVIRNO SPOROČILO: water lily

Ne.

Ker sta se kot razumem dogovorila da se otrok sam odloči o veri in svojem življenju, ko bo temu dorasel. Torej?
Pa kot razumem on niti vernik ni, ampak samo pač kadar mu paše. Spet, torej?
Kaj so pa njegovi razlogi za to dejanje? Ker iskreno sledenje veri pač ni. Zdravstveni razlogi niso? Kaj so razlogi?



To sem vzela v razmislek. Jaz mislim da je razlog to, da bo označen za slabega moškega v svoji familiji, da je popustil ženi pri takvi odločitvi... On to ne bi nikoli priznal. Moški ponos pač. Njej bi mogoče bilo lažje sprejeti odločitev, če bi on res bil vernik, in če bi njemu to res ogromno pomenilo, ali pa če bi rekel da je to izključno iz razloga ker misli da bo sinu bilo lažje vzdrževati higieno, ker je tudi njemu (on pozna razliko prej in potem, ker so mu ga obrezali ko je imel skoraj 5 let in se spomne). Ampak, najtežje je, ker ona misli da je to izključno zaradi njegovega ponosa.
Njej bi mogoče tudi bilo lažje vzdrževati higieno sina ko je še mejhen, ona misli da je mogoče nestrpna do partnerjeve kulturne dediščine. Sama iz ponosa ne bi nikoli otroka krstila ali podobno.

Ker sta se zadnjič skregala, ko je ona omenila to temo (zaradi Ringaraje, ker je prebrala eno temo kjer je punca spraševala koliko stane poseg in kje se lahko opravi pa so jo sesule).

Poskusila bo čez nekaj časa v miru se pogovarjat... Mogoče ni v pravem času začela to temo, ker so trenutno v skrbeh zaradi financ... tako da drugi otrok trenutno ne pride v poštev, dokler se zadeve ne pošlihtajo.






To kar si napisala vse njemu povej. Pa se pogovorita.


(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 11:23:59   
nuala
Ne vem.
Poglej, jaz sem pred zanositvijo z mozem razcistila nekaj vprasanj v zvezi z vzgojo ( tudi versko ) otrok. Ce teh vprasanj nebi uspela razcistiti, bi morala nosecnost pocakati do sklenitve kompromisa.
Ce bi jaz zivela npr. v kaksni muslimanski drzavi, bi se verjetno prilagodila, da otrok nebi izstopal. Ce bi zivela v Sloveniji se bi moral prilagoditi partner.


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 11:25:53   
elevitka
Vse lepo in prav -  popolnoma razumem tvojo stisko - vendar še vedno vstrajam, če sta se oba odločila da se bo o veroizpovedi otrok lahko odločal otrok SAM, menim da starša nimata pravice posegati v to, še manj zaradi tega ker bo oče imel slabo vest pred ostalo družino, da je popustil želji oz. ukazu žene (za moje pojme sta mož in žena enakopravna, in nobeden ni v nadrejenem položaju)

Sploh pa je otrok (je ali bi bil) vajin in menim da družina nima besede pri odločitvah povezane glede veroizpovedi. Vzgoja je stvar staršev in vsak ima pravico o sebi odločati sam, nevem zakaj bi starši otroku določali usodo ali življenje oz. spreminjali telo.



_____________________________

Biti pripravljen je veliko, znati čakati, je še več, toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 11:31:02   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: Zanica

Kot prvo prosim za odgovore DA/NE, ker res nočem prebirati klobas in verskih filozofij. Ne znam narediti anketo :(

Situacija je taka:

Ona prihaja iz krščanske družine, on iz muslimanske. Obadva sta pripadnika kulture bolj po dediščini, kot da bi osebno prakticirala določeno veroizpoved (razen za glavne blagdane).

Zdaj se poraja vprašanje: če bi imeli sina, naj se ga obreže ali ne? On zahteva da se obreže. Ona se z tem ne strinja najbolj (razen iz medicinskih razlogov seveda). On ne bi nikoli pristal na krščanski sakrament, se pravi ni najbolj pravičen, vendar sta obadva mnenja, da se otrok v življenju SAM odloči za katero od religij-če se bo odločil. Ampak ona misli da je moški otrok že v samem začetku opredeljen z strani starša.

Ali bi ve, zavoljo partnerja, pristale na cirkumzacijo otroka zaradi verskih/kulturnih razlogov?


Najprej, odgovor je NE.

Potem pa preberi se enkrat vse kar je z odebeljenim napisano in ce si ti zdi se vedno merodajno vprasanje ali bi pristala ali ne, potem ti recem:
a) nima kaj od mene ZAHTEVAT, da se otroka obreze
b) sploh ker je bil nek dogovor, ki ocitno je bolj tko tko, ce se zdej o tem razmislja in celo zahteva
c) ne sprejema moje vere  (e.g. NIKOLI ne bi pristal) torej zakaj bi se morala jst podrejat njemu
d) in ce nista verna v toliko, da prakticirate vero, potem nista prava vernika 

moje vprasanje zdej tebi pa je kaksni so torej njegovi argumenti za obrezovanje, ce niso verski, ker verski ocitno ne morejo bit, ker ni vernik?

Sem vidla zdej, vmes, ko sem pisala, da si ze odgovorila glede njegovih argumentov: hja, ponos je ena taka hecna zadeva. Se z njim soocam vsakodnevno, moj dragi ga je namrec poln. Ampak vseeno zame to ni razlog za dejanje, ki bo storjeno drugemu, torej vajinemu otroku.

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?