|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 11:47:00   
Zanica
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

IZVIRNO SPOROČILO: Zanica

Kot prvo prosim za odgovore DA/NE, ker res nočem prebirati klobas in verskih filozofij. Ne znam narediti anketo :(

Situacija je taka:

Ona prihaja iz krščanske družine, on iz muslimanske. Obadva sta pripadnika kulture bolj po dediščini, kot da bi osebno prakticirala določeno veroizpoved (razen za glavne blagdane).

Zdaj se poraja vprašanje: če bi imeli sina, naj se ga obreže ali ne? On zahteva da se obreže. Ona se z tem ne strinja najbolj (razen iz medicinskih razlogov seveda). On ne bi nikoli pristal na krščanski sakrament, se pravi ni najbolj pravičen, vendar sta obadva mnenja, da se otrok v življenju SAM odloči za katero od religij-če se bo odločil. Ampak ona misli da je moški otrok že v samem začetku opredeljen z strani starša.

Ali bi ve, zavoljo partnerja, pristale na cirkumzacijo otroka zaradi verskih/kulturnih razlogov?


Najprej, odgovor je NE.

Potem pa preberi se enkrat vse kar je z odebeljenim napisano in ce si ti zdi se vedno merodajno vprasanje ali bi pristala ali ne, potem ti recem:
a) nima kaj od mene ZAHTEVAT, da se otroka obreze
b) sploh ker je bil nek dogovor, ki ocitno je bolj tko tko, ce se zdej o tem razmislja in celo zahteva
c) ne sprejema moje vere  (e.g. NIKOLI ne bi pristal) torej zakaj bi se morala jst podrejat njemu
d) in ce nista verna v toliko, da prakticirate vero, potem nista prava vernika 

moje vprasanje zdej tebi pa je kaksni so torej njegovi argumenti za obrezovanje, ce niso verski, ker verski ocitno ne morejo bit, ker ni vernik?

Sem vidla zdej, vmes, ko sem pisala, da si ze odgovorila glede njegovih argumentov: hja, ponos je ena taka hecna zadeva. Se z njim soocam vsakodnevno, moj dragi ga je namrec poln. Ampak vseeno zame to ni razlog za dejanje, ki bo storjeno drugemu, torej vajinemu otroku.


Hvala ti za iskrenost. Ker ženski je težko priznati da je mož/partner ful ponosen (tudi egocentričen), in da ga tudi zaradi te lastnosti ljubi. Ne bom več pisala v tretjem licu (ne vem zakaj sem sploh tako pisala), jaz svojega namreč po 6 letih zakona zelo zelo ljubim. In vem da on čuti enako do mene. In da ponos včasih nima nobene zveze z ljubeznijo. To je njegova lastnost.
Midva sva se vedno uspela dogovoriti. Prvo je kreg (ko so občutljive teme kot ta), po tem je nekaj časa samorefleksije kaj in kako, potem pride tudi dogovor. Kakšen bo ta dogovor, ne vem. Trenutno sem v mislih, da ne bom popustila. Oziroma, zdaj čutim da ne bi dovolila poseg iz omenjenih razlogov. Pa naj reče kar če, lahko to sprejme, če ne, raje ne bi več imela otrok z njim ali gremo vsak na svojo stran. Sam mislim da on premore dovolj logike v glavi da bo dojel kaj je prav.

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 11:50:09   
amii
Če bi to partnerju res toliko pomenilo - VRGLA BI KOVANEC, tako bi imela vsaj 50% možnosti, da je meni vprid (torej NE)

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 11:50:50   
Naja31
Ja, bi verjetno dovolila, če bi to mojemu partnerju bilo tako zelo pomembno.Razlogi zakaj mu to veliko pomeni,niti niso tako zelo pomembni. Ker če imam rada njega in ga spoštujem potem spoštujem tudi njegove želje. In ker otrok ni samo moj, ampak je najin.

Tako tudi pričakujem, da bi moj partner popustil pri nekaterih zadevah, ki bi meni bile zelo zelo pomembne.
Meni to obrezovanje ni tak bav-bav. Kdor želi, izvoli. V ZDA je bolj čudno, če moški ni obrezan.






(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 11:52:36   
Zanica
IZVIRNO SPOROČILO: amii

Če bi to partnerju res toliko pomenilo - VRGLA BI KOVANEC, tako bi imela vsaj 50% možnosti, da je meni vprid (torej NE)


**bemu, najboljša rešitev!!!
Svaka čast.

(odgovor članu amii)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 11:58:12   
Tanja55
user posted image  Ah ves kaj, jst kr vse povem tko kt je, mam najmanj problemov. Itak sam ve, da ga ponos na krilih nosi in da vcasih tud trdo pade. Ampak pol itak ve, kam pridet ko je treba rane lizat a ne?user posted image user posted image  Mah ti moski so vsi isti, nic ne skrbi...proces, ki si ga opisala je pri nama enak: najprej se spicva do daske, pol mulo kuha (lepse si ti povedala: samorefleksijauser posted image user posted image ) pol je pa pogovor. Ah ah...

Kar se obrezovanja tice: po moje ti je ona tema mal do zivega prisla in si zacela razmisljat (tko kot jst); ma najboljs je nekaj casa "samoreflektirat" in pol se pogovori se enkrat. Jst prav namerno nisem hotla zdej tega z njim nacenjat, ker sem se prevec pod vplivom. Bom mal pustila stat pa bo lazje. Sicer mislim, da pri nama ne bo tak problem, ampak vseeno me zanima kaj bo rekel. Ni musliman, izhaja pa iz okolja (Afrika) kjer je obrezovanje pac kulturno pogojeno. Pa mam mal pomislekov in vprasanj, naceloma sem proti ampak me zanima njegovo mnenje. Itak mislim, da bo rekel, vazno da moj fant fuzbal spila, pol pa al s kozco al pa brezuser posted image .

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 12:00:00   
sakuL
pa ga obrežita in krstita, pa stvar ocvrta

_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 12:10:36   
lumpa6
IZVIRNO SPOROČILO: Zanica

Kot prvo prosim za odgovore DA/NE, ker res nočem prebirati klobas in verskih filozofij. Ne znam narediti anketo :(

Situacija je taka:

Ona prihaja iz krščanske družine, on iz muslimanske. Obadva sta pripadnika kulture bolj po dediščini, kot da bi osebno prakticirala določeno veroizpoved (razen za glavne blagdane).

Zdaj se poraja vprašanje: če bi imeli sina, naj se ga obreže ali ne? On zahteva da se obreže. Ona se z tem ne strinja najbolj (razen iz medicinskih razlogov seveda). On ne bi nikoli pristal na krščanski sakrament, se pravi ni najbolj pravičen, vendar sta obadva mnenja, da se otrok v življenju SAM odloči za katero od religij-če se bo odločil. Ampak ona misli da je moški otrok že v samem začetku opredeljen z strani starša.

Ali bi ve, zavoljo partnerja, pristale na cirkumzacijo otroka zaradi verskih/kulturnih razlogov?

ne nebi naj se sam odloči

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 12:19:43   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: nuala
Ce bi jaz zivela npr. v kaksni muslimanski drzavi, bi se verjetno prilagodila, da otrok nebi izstopal. Ce bi zivela v Sloveniji se bi moral prilagoditi partner.


Ja, to se tudi meni zdi še najbolj logično.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 12:20:24   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: sakuL

pa ga obrežita in krstita, pa stvar ocvrta


Ojoj. Kaj naj ocvreta ...?

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 12:27:46   
liliana
Da.....

Konec koncev v mešanih zakonih običajno eden popusti.....kompromis gor ali dol....in zaradi vere se kregat in trmarit na obeh straneh je brez veze.....

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 12:29:22   
Anonimen
Ne bom več pisala v tretjem licu (ne vem zakaj sem sploh tako pisala),


dostkrat je tko lažje...pa lažje se distanciraš in izklopiš čustva, če sam sebi svoj problem predstaviš, kot da je tujuser posted image
se bolj skristalizira...

(odgovor članu Zanica)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 12:30:48   
elevitka
user posted image  Verjetno ima smisel za humor ... ligenj ? user posted image

_____________________________

Biti pripravljen je veliko, znati čakati, je še več, toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 12:40:42   
alička
Ne - iz verskih razlogov ne.

Krst - tudi ne!

(odgovor članu elevitka)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 12:42:14   
Zanica
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Da.....

Konec koncev v mešanih zakonih običajno eden popusti.....kompromis gor ali dol....in zaradi vere se kregat in trmarit na obeh straneh je brez veze.....



Ah, ja.. pri nas pravijo "pametniji popušta". Kje so našli ta pregovor...


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 12:47:53   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: Zanica
Situacija je taka:

Ona prihaja iz krščanske družine, on iz muslimanske. Obadva sta pripadnika kulture bolj po dediščini, kot da bi osebno prakticirala določeno veroizpoved (razen za glavne blagdane).

Zdaj se poraja vprašanje: če bi imeli sina, naj se ga obreže ali ne? On zahteva da se obreže. Ona se z tem ne strinja najbolj (razen iz medicinskih razlogov seveda). On ne bi nikoli pristal na krščanski sakrament, se pravi ni najbolj pravičen, vendar sta obadva mnenja, da se otrok v življenju SAM odloči za katero od religij-če se bo odločil. Ampak ona misli da je moški otrok že v samem začetku opredeljen z strani starša.

prvič - meni se ne zdi da sta pripadnika kulture samo po dediščini... oba bi se držala do neke mere svoje izpovedi...
drugič - ta dva nista že zdaj za skupaj...
tretjič - bi dala obrezat svojega otroka...
četrtič - sem mnenja, da je najbolje da sta pripadnika iste veroizpovedi skupaj, je vse skupaj najlažje (krščan in krščanka, musliman in muslimanka,...)

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 13:07:12   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA


četrtič - sem mnenja, da je najbolje da sta pripadnika iste veroizpovedi skupaj, je vse skupaj najlažje (krščan in krščanka, musliman in muslimanka,...)


Oooo......tudi pri "krščan in krščanka" se lahko zelo zaplete.......

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 13:09:00   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Zanica



Ah, ja.. pri nas pravijo "pametniji popušta". Kje so našli ta pregovor...




Včasih je potrebno kdaj tudi popustiti, če se tako gleda na to......pri drugi stvari bo pa on popustil......

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 13:15:46   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Konec koncev v mešanih zakonih običajno eden popusti.....kompromis gor ali dol....in zaradi vere se kregat in trmarit na obeh straneh je brez veze.....



s tem se načeloma strinjam, če gre za odločitve med njima dvema in posledice, ki imajo vpliv samo in izključno na njiju...če pa to zadeva 3. osebo oz. bodočega potomca, pa se ne strinjam s tem - sploh z posegom, ki na nek način spremeni tudi telo oz. del telesa

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 13:16:12   
ssevin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Zanica



Ah, ja.. pri nas pravijo "pametniji popušta". Kje so našli ta pregovor...




Včasih je potrebno kdaj tudi popustiti, če se tako gleda na to......pri drugi stvari bo pa on popustil......



Misliš rečt popus(t)il...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 13:20:50   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Konec koncev v mešanih zakonih običajno eden popusti.....kompromis gor ali dol....in zaradi vere se kregat in trmarit na obeh straneh je brez veze.....



s tem se načeloma strinjam, če gre za odločitve med njima dvema in posledice, ki imajo vpliv samo in izključno na njiju...če pa to zadeva 3. osebo oz. bodočega potomca, pa se ne strinjam s tem - sploh z posegom, ki na nek način spremeni tudi telo oz. del telesa


V t.i. mešanih zakonih, ko sta partnerja različne vere......se zelo redko zgodi, da to ne zadeva potomca.......

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 13:22:34   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ssevin


Misliš rečt popus(t)il...


Ne.

(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 13:33:14   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mojamura


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Konec koncev v mešanih zakonih običajno eden popusti.....kompromis gor ali dol....in zaradi vere se kregat in trmarit na obeh straneh je brez veze.....



s tem se načeloma strinjam, če gre za odločitve med njima dvema in posledice, ki imajo vpliv samo in izključno na njiju...če pa to zadeva 3. osebo oz. bodočega potomca, pa se ne strinjam s tem - sploh z posegom, ki na nek način spremeni tudi telo oz. del telesa


V t.i. mešanih zakonih, ko sta partnerja različne vere......se zelo redko zgodi, da to ne zadeva potomca.......


tudi zato sem to napisala, najbolj pa zaradi tega, da sem proti nekim posegom v telo nekoga drugega na podlagi lastne odločitve.

če primerjam krst in obrezovanje....(oba obreda odsvetujem v tem primeru) krst vseeno fizično ne poseže v telo otroka

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 13:45:15   
josephine27
Ne, ne bi pristala. Če je skupni dogovor med partnerjema, naj se otrok SAM odloči, če bo prevzel katero od religij, potem bi obrezovanje na nek način že pomenilo odločitev namesto otroka oziroma močno sugeriranje. Tako za obrezovanje, kot za krst se lahko otrok SAM odloči/ne odloči kasneje.


tud jaz tako mislim. če sta se odločla da se bo potem otrok sam odločil zakaj ga potem obrezat? ni mi čist jasno v čem je tu problemuser posted image


_____________________________



(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 14:28:48   
Arwenko
Jaz bi ga dala obrezat, v tem ne vidim nikakršnega sugeriranja vere, ker muslimanska vera daleč ni edina, ki obrezuje...

Mislim, da ima poseg medicinsko gledano več pozitivnih kot negativnih učinkov in ko se bo otrok kasneje odločal za vero (predvidevamo da se bo sam odločal npr. pri 18-ih) bo lahko brez kožice brez težav krščanske vere, z njo pa bo moral kasneje na poseg, kar se mi zdi veliko bolj komplicirano kot pri dojenčku.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   [Brisano sporočilo]
6.5.2009 14:34:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Zanica)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?