|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 14:40:31   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA
četrtič - sem mnenja, da je najbolje da sta pripadnika iste veroizpovedi skupaj, je vse skupaj najlažje (krščan in krščanka, musliman in muslimanka,...)


Oooo......tudi pri "krščan in krščanka" se lahko zelo zaplete.......

ja, ampak predsodki o obrezovanju in biti z muslimanom, ne gre skupaj... večina jih je za, da se sin obreže, pa če je vernik ali ne. nisem mislila, da če sta pripadnika enake vere, potem ni nobenih problemov, ampak ni konkretnega problema - pri muslimanih.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 14:43:51   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: Zanica
Zdaj se poraja vprašanje: če bi imeli sina, naj se ga obreže ali ne? On zahteva da se obreže.

jaz pa imam eno vprašanje. Kaj sta se pa dogovorila pri prvi nosečnosti? Kaj če bi bil fantek in ne punčka?

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 14:47:35   
elevitka
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Jaz bi ga dala obrezat, v tem ne vidim nikakršnega sugeriranja vere, ker muslimanska vera daleč ni edina, ki obrezuje...

Mislim, da ima poseg medicinsko gledano več pozitivnih kot negativnih učinkov in ko se bo otrok kasneje odločal za vero (predvidevamo da se bo sam odločal npr. pri 18-ih) bo lahko brez kožice brez težav krščanske vere, z njo pa bo moral kasneje na poseg, kar se mi zdi veliko bolj komplicirano kot pri dojenčku.



kaj pa če mu ne bo všeč da so ga starši obrezali ker je to pač njim pasalo (pa neglede iz verskih ali neverskih razlogov)?

A tebi bi ustrezalo če bi te starši celo prebodli in bi nosila uhane po celi ušesni školjki pa popku al nevemkje še vse, samo zato ker je to njim všeč ? (ok uhane vsaj lahko pobereš ven - kožico bi si pa verjetno malo težje nazaj prišil) user posted image



_____________________________

Biti pripravljen je veliko, znati čakati, je še več, toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 14:48:00   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni
Ne, ampak jaz sploh otroka ne bi imela s takim partnerjem.


no, jaz ne bi mela takega partnerja, kaj šele otrok. tako da bi jaz to že prej razčistila in tako da-ne odgovor zame ni možen. meni so ene stvari "break dealer" in te stvari morajo štimat preden se poročim.
meni vernik, ki ne prakticira vere, nima kaj vztrajat glede določenega obredja (kateregakoli). mislim, gre se za princip.

se pa strinjam z Arwenko glede obrezovanja - bi ga dala obrezat, ker muslimanska vera daleč ni edina, ki obrezuje...in obrezovanje odraslega se mi zdi veliko bolj komplicirano kot pri dojenčku.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 14:52:54   
Anonimen
NE!

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   [Brisano sporočilo]
6.5.2009 14:53:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 15:01:47   
African queen
Ne razumem zakaj drugačnost tako obsojate user posted image .Obrezovanje ima dosti več plusov kot minusov.Imam dva neobrezana sinova in enega obrezanega in zdej mi je zelo žal,da prva dva nisem dala obrezat.Zdej je žal prepozno,ju ne mislim dajat v to pri tej starosti (čeprav je ta starejši izrazil željo)To je dosti lažje naredit pri dojenčku kot večjemu otroku.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 15:09:19   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Da.....

Konec koncev v mešanih zakonih običajno eden popusti.....kompromis gor ali dol....in zaradi vere se kregat in trmarit na obeh straneh je brez veze.....



Se strinjam.
Vsak zakon je po sebi kompromis, kaj šele versko mešan. Ampak obe strani morata bit za kompromis, ne samo ena.

Pri nas zato noben otrok ni krščen.   

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 15:11:21   
Zanica
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

IZVIRNO SPOROČILO: Zanica
Zdaj se poraja vprašanje: če bi imeli sina, naj se ga obreže ali ne? On zahteva da se obreže.

jaz pa imam eno vprašanje. Kaj sta se pa dogovorila pri prvi nosečnosti? Kaj če bi bil fantek in ne punčka?


Hmmm. Če mi verjameš se ne spomnem da sem o tem sploh razmišljala! Tudi on ni nič omenjal... Za spol sva izvedela v nosečnosti.
Zato zdaj poskušam nekako dojeti sama kaj je prav in kaj ni. Sej otroku ne manjka nič če ima kožico ali če jo nima.
Gre se za to da mi njegovi motivi niso, recimo temu tako, všeč. Ker on govori da "živi s narodom, ne živi za narod", v smislu da kaj ga briga kaj drugi rečejo. Pol se ubadamo z tem da on želi obrezanega sina, in ni mi njegov odgovor je bil nekaj takega:"zato ker jaz to tako pravim, in noben XXXX (tu misli na člane moje družine) meni nebo govoril kaj naj jaz delam z svojimi otroci..."  In to mi je dvignilo pokrov. Itak da mu noben iz moje družine nikoli ne bi nič rekel, razen seveda MENE. Na koncu izpade da gdo je tukaj bolj trmast. On tupi svoje, jaz svoje. Kot sem že povedala, bom še malo počakala na umiritev situacije.

Naj on še vedno zahteva. Ampak bi raje da zahteva iz drugih razlogov, kot iz tega da kaj bodo moji/njegovi mislili. Mene osebno za moje sploh ne skrbi. Oni bi mogoče tudi sami pričakovali da bo fantek obrezan... Itak.
Mogoče tudi njegovi mislijo da fantek ne bo obrezan, ker jaz nisem muslimanka.... ampak za njih nisem tako prepričana.. Pravzaprav briga me.  

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 15:12:49   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Zanica

Sej otroku ne manjka nič če ima kožico ali če jo nima.


ja, valjda, da mu manjka, kožica mu manjka, a ne user posted image

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 15:18:21   
Abbey
ne

drugače ima pa kolegica muslimana, on je predlagal obrezovanje in ona je bila proti in pri tem je ostalo. Torej ne, čeprav je njen mož musliman.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 15:19:40   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA


ja, ampak predsodki o obrezovanju in biti z muslimanom, ne gre skupaj... večina jih je za, da se sin obreže, pa če je vernik ali ne. nisem mislila, da če sta pripadnika enake vere, potem ni nobenih problemov, ampak ni konkretnega problema - pri muslimanih.


Tu se strinjam s tabo.....biti striktno proti obrezovanju in biti z muslimanom tudi meni ne gre skupaj......

Glede problemov pripadnosti različni krščanskih cerkva pa sem mislila predvsem to, da se tam običajno "zatakne" vsaj pri krstu....če ne že prej, ko se družina ne strinja, da se otrok odloči vzeti za partnerja/ko pripadnico drugačne krščanske vere kot je sam......

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 15:21:46   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Zanica
Sej otroku ne manjka nič če ima kožico ali če jo nima.

ja, valjda, da mu manjka, kožica mu manjka, a ne user posted image


ah dej no, potem tud punčkam manjka meso iz ušesnih mečic, če jih luknjice naredijo? sej ne odrežejo vso kožico no. samo spet smo pri tem kar nas je Zanica prosila da ne razpletamo..

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 15:26:48   
punci
če bi ga dala obrezat, bi ga dala izključno iz zdravstvenih razlogov, če bi bilo to za njega boljša opcija. Nikoli in nikdar pa ne bi dovolila posegov na otroku samo zaradi vere.

< Sporočilo je popravil punci -- 6.5.2009 15:27:13 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 15:29:48   
cien
Ne, in tudi moj sin ni obrezan kljub muslimanskemu očetu

_____________________________

Rania 8.1.2006

Amal 14.2.2008

(odgovor članu punci)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 18:41:28   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: Zanica

Kot prvo prosim za odgovore DA/NE, ker res nočem prebirati klobas in verskih filozofij. Ne znam narediti anketo :(

Ali bi ve, zavoljo partnerja, pristale na cirkumzacijo otroka zaradi verskih/kulturnih razlogov?


NE !!! nikoli
 
Pa še to: če naj se otrok odloči za vero sam, ko bo dovolj star... naj se tudi za obrezovanje odloči sam. Ker sicer je tudi to vsiljevanje vere, a ne?

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 20:47:30   
Olivija


Samo pod pogojem, da bi bil hkrati tudi krščen.

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 20:53:59   
blaža
Ne, ker nisem verna odgovorim tako. če bi pa bila, bi verjetno rekla kot Olivija pred mano. Verjetno.

Če je ustvarjen z kožico, ne štekam zakaj jo je treba odstranit. zgleda, da le ni tako neveren mož, ker, če bi bil, bi pustil, da se otrok sam odloči, če si ga bo obrezal, ko bo dovolj star.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 21:23:42   
gita10
Na to se res ne da odgovoriti z da ali ne ker je precej bolj zakomplicirano kot pa zgleda na prvi pogled. Kljub temu, da ima moj otrok očeta muslimana sem se jaz odločila, da je moj sin katolik. Sem si pa dobesedno vzela to pravico nevem kako bi bilo, če bi o tem želela razpravljat z mojim možem ampak ne želim. In za mene je to končano moj sin se vzgaja v katoliški veri sproti pa spoznava tudi muslimansko vero, ko bo pa dovolj zrel se pa zaradi mene lahko tudi izpiše iz Cerkve ampak za sedaj dokler ga jaz vzgajam je pa to moja dolžnost. Je pa to kot sem rekla pravico, ki sem si jo vzela sama in o tem z možen niti ne razpravljam.
Sploh mora v teh zakonih biti pravilo, da se o veri ne filozofira ampak vsak zase vero živi in to je verjemite edini recept, kako lahko zakon z različnimi verami uspeva. Predvsem če sta oba vernika.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
6.5.2009 21:45:09   
ronja
Ampak, najtežje je, ker ona misli da je to izključno zaradi njegovega ponosa.

No, izključno zaradi ponosa pa mu pri taki stvari ne bi šla na roko. Ne bom otroku nečesa rezala stran (pa tudi če tega ne rabi tako strašno fejst - ni pa res, da nima nobene funkcije ta kožica...) zato, ker je njegov fotr mal egouser posted image . ponos na splošno ni slab, ampak če s tem posega v pravice druge osebe (in sama zagovarjam mnenje, da ima otrok pravico do vseh delov svojega telesa, če ni medicinsko potrebno odstranit česa)... no, potem se pač mora ponos umaknit.
Kdor želi, naj se izvoli obrezat, s tem se absolutno strinjam - ampak ne pa da obrežeš nekoga drugega! To ni isto! Če bi imel zaradi neobrezanosti večje probleme (bi vedela, da ga bodo sošolci izločili, recimo), potem bi privolila, samo zaradi očeta pa v poseg v otroka mislim, da ne bi.

Včasih je potrebno kdaj tudi popustiti, če se tako gleda na to......pri drugi stvari bo pa on popustil......

Jaz rajši popustim pri drugi stvari: z veseljem mu napečem vse možne baklave in žito in svega i svačega za konec ramadana, pa karkoli bi bilo treba, tudi na ruto bi lažje pristala kot pa na to, da bi nekaj v otroka posegali... To, da bi me otroci gledali zunaj doma zakrito, se mi ne zdi, da bi tako vplivalo nanje kot pa to, da nimajo kožice...

arvenko, v našem okolju, kjer ne primanjkuje vode, ima poseg več neg. kot poz. učinkov. Zakaj bi bilo kožo kasneje bolj komplicirano odrezat? Boli čisto enako, samo da se dojenček joka, kasneje pa bo grizel ustnico... Obreže se lahko kadarkoli si sam želi, ko bo fant dovolj star, da se sam odloči zato. Meni se tu ne gre za vero, ampak za poseg v telo (čeprav tudi krstit ne bi želela svojih otrok). Ampak obstaja kar precej dokazov, da lahko obrezovanje zmanjša užitke pri spolnosti. In tudi če ne bi bilo dokazano, ne bi želela tvegat - tega pa res ne želim vzet potencialnemu sinu!

noben XXXX (tu misli na člane moje družine) meni nebo govoril kaj naj jaz delam z svojimi otroci...

zanaca, povej mu, da ti nisi xxx, si pač njegova žena in ne gre zato, kaj tvoji pravijo, ampak za to, kaj ti misliš/čutiš.

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
7.5.2009 1:08:50   
Arwenko
ronja se strinjam delno s tabo, samo ne v tej točki, da zmanjšuje užitke, to je ful nek predsodek, jaz sem imela tipa z in zdajšnjega moža brez in oba sta bila z užitkom čisto zadovoljna, povem pa iz mojega stališča, da mi je brez užitek večji, na splošno se mi zdi bolj higiensko vse skupaj, zato se meni zdi to pametno, pa me boli k*** za vero, ker nisem verna. 

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
7.5.2009 7:07:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni
Ne, ampak jaz sploh otroka ne bi imela s takim partnerjem.


no, jaz ne bi mela takega partnerja, kaj šele otrok. tako da bi jaz to že prej razčistila in tako da-ne odgovor zame ni možen. meni so ene stvari "break dealer" in te stvari morajo štimat preden se poročim.
meni vernik, ki ne prakticira vere, nima kaj vztrajat glede določenega obredja (kateregakoli). mislim, gre se za princip.

se pa strinjam z Arwenko glede obrezovanja - bi ga dala obrezat, ker muslimanska vera daleč ni edina, ki obrezuje...in obrezovanje odraslega se mi zdi veliko bolj komplicirano kot pri dojenčku.



jst tud če zdej razmišljam, si mislim da ziher nebi mela takega dedca, pa ne ravno muslimana, ker takih predsodkov nimam, ampak pač takega, ki bi karkoli zahteval od mene, ki bi fural en brezvezen ego in ponos in tko.
ampak.
ko si mlad pa se zatrapaš, pač ne razmišljaš o temuser posted image jst se recimo nisem zatrapala v muslimana, sam v končni fazi bi se pa tud lohk, a ne. in takrat ziher ne razmišljaš o kožici svojih potencialnih sinov, takrat razmisljaš bolj o primernem trenutku in placu za delanje potencialnih sinovuser posted image
in pol ko pride do takih vprašanj, si ponavadi že tolk globoko v vezi, da je zelo nepremišljeno rečt ja jst pa s takim dedcom nebi mela otrok. seveda lohk rečeš, ker jih nimaš in ker nimaš takega dedca, ampak maš pa drugačnega in ziher ma kako tako foro, da bi na njen račun pa ktera druga rekla da ga pa še pogledla nebi, kaj šele mela otroke z njim.
se mi zdi da na splošno večini ljudi izjave mal uhajajouser posted image ker ni vse tok simpl, da kr rečeš ma jst pa nebi, pa vzvišeno zaviješ z očmi, da kok pa ona more in kje je le mela pamet.
nasilneža tud nobena normalana ženska nebi mela, a ne, pa kolk je pretepenih ( aja, ko se v omarce butajo!)

pa še enkrt - jst sem proti obrezovanju otrok, samo sem pa tolk poštena, do sebe predvsem, da vem da to moje proti ziher nebi melo take teže in veljavnosti, če bi se mi življenje sam mičkel bolj v drugo smer zasukalo in bi mi pot prekrižal en čist hot in divji muslimanuser posted image ( aja, uni verjetno ne morjo bit hot in divji, k so obrezani, pa itak ne čutjo tok dobr in jim je seks verjetno kr nekiuser posted image )

aja, še to, točno - v SŠ sem bla čist in totalno zatrapana v enga bosanca, že zdej me kr vroče ratauser posted image sam ni nikol pršlo do realizacije česarkoli, ker sma furala ene blazotne egotripe - on punker, jst pa čist una rokenrol, flowrpower variantauser posted image tko da se je že tu zataknilo, do kožice sploh pršla nisma, evo taki so kriteriji ko si mlad pa zaljubljenuser posted image


< Sporočilo je popravil ulla80 -- 7.5.2009 7:14:32 >

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
7.5.2009 7:18:02   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: gita10
Sploh mora v teh zakonih biti pravilo, da se o veri ne filozofira ampak vsak zase vero živi in to je verjemite edini recept, kako lahko zakon z različnimi verami uspeva. Predvsem če sta oba vernika.

je otrok tvoj ali vajin? kaj pa če bi on hotel otroka vzgajati v muslimanski veri?

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
7.5.2009 8:15:36   
cmokec
Nikoli nebi peljala otroka na poseg, ker ima očka močan ego, pa nobenega argumenta. In to samo zato, da bo mir v hiši bi izpostavljala otroka???

Nikoli.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
7.5.2009 8:29:58   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

Na to se res ne da odgovoriti z da ali ne ker je precej bolj zakomplicirano kot pa zgleda na prvi pogled. Kljub temu, da ima moj otrok očeta muslimana sem se jaz odločila, da je moj sin katolik. Sem si pa dobesedno vzela to pravico nevem kako bi bilo, če bi o tem želela razpravljat z mojim možem ampak ne želim. In za mene je to končano moj sin se vzgaja v katoliški veri sproti pa spoznava tudi muslimansko vero, ko bo pa dovolj zrel se pa zaradi mene lahko tudi izpiše iz Cerkve ampak za sedaj dokler ga jaz vzgajam je pa to moja dolžnost. Je pa to kot sem rekla pravico, ki sem si jo vzela sama in o tem z možen niti ne razpravljam.
Sploh mora v teh zakonih biti pravilo, da se o veri ne filozofira ampak vsak zase vero živi in to je verjemite edini recept, kako lahko zakon z različnimi verami uspeva. Predvsem če sta oba vernika.


V Zanicinem primeru se je pa mož odločil, da sina obreže......in kje je razlika?

Sicer pa tudi z obrezanim pimpekom se lahko moli Oče naš......

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?