|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
7.5.2009 11:56:44   
gita10
IZVIRNO SPOROČILO: water lily

IZVIRNO SPOROČILO: gita10

Na to se res ne da odgovoriti z da ali ne ker je precej bolj zakomplicirano kot pa zgleda na prvi pogled. Kljub temu, da ima moj otrok očeta muslimana sem se jaz odločila, da je moj sin katolik. Sem si pa dobesedno vzela to pravico nevem kako bi bilo, če bi o tem želela razpravljat z mojim možem ampak ne želim. In za mene je to končano moj sin se vzgaja v katoliški veri sproti pa spoznava tudi muslimansko vero, ko bo pa dovolj zrel se pa zaradi mene lahko tudi izpiše iz Cerkve ampak za sedaj dokler ga jaz vzgajam je pa to moja dolžnost. Je pa to kot sem rekla pravico, ki sem si jo vzela sama in o tem z možen niti ne razpravljam.
Sploh mora v teh zakonih biti pravilo, da se o veri ne filozofira ampak vsak zase vero živi in to je verjemite edini recept, kako lahko zakon z različnimi verami uspeva. Predvsem če sta oba vernika.


Tak zakon uspeva sam če je dedc papak brez karakterja......
To itak ni zakon. Ampak neke vrste "vladavine".... tako bo kot sem jaz rekla, pa če je tebi prav ali pa ne. O najinem(verjetno ga nisi od svetega duha spočela ne tk da je vajin, ne samo tvoj) otroku ne bomo razpravljali, jaz bom rekla kaj je zanj dobro, ti pa sedi in molči.



Zato sem pa začela, da je ta stvar veliko bolj zakomplicirana kot pa je videti na prvi pogled. Ne in moj mož ni papak vendar ve, da je preveč odsoten - doma je vsak tretji dan in med prazniki torej niti pod razno ne bi uspel vzgajati otroka in je vzgoja otroka isključno moja stvar. 

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
7.5.2009 12:01:53   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: gita10



Zato sem pa začela, da je ta stvar veliko bolj zakomplicirana kot pa je videti na prvi pogled. Ne in moj mož ni papak vendar ve, da je preveč odsoten - doma je vsak tretji dan in med prazniki torej niti pod razno ne bi uspel vzgajati otroka in je vzgoja otroka isključno moja stvar. 


Naš ati je še manj doma kot vaš, vendar pa nikoli ne pojmujem tega tako, da je vzgoja izključno moja stvar......oz. bolje rečeno je potem vzgoja izključna stvar vrtcev in šol, ker so otroci tam vsaj 8 ur na dan, 10 ur spijo.....starši pa jih potem imamo le 6 ur dnevno......

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
7.5.2009 12:12:09   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80
tule gor so same popolne super mamice, sami oh in sploh pridni otroci, najstniki...sami poplni, enkratni možje, partnerji, vzorni državljani v vseh pogledih, ga ni, k bi karkoli grešil v življenju, ki bi imel slabo lastnost, ali bohnedaj celo kako grozno lastnostuser posted image ajd, kak anonimen se najde tu pa tam, k mal štrli, sam ga RR popolnice hitro zatučkajo, kak si drzne s svojimi nepopolnimi težavami vznemirjati idilo na RRuser posted image  

user posted image  se popolnoma strinjam s tabo... izjeme so anonimni user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
7.5.2009 12:13:54   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: mika
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA
sam da se nauta kregala, do kje je čigava postla user posted image

Upoštevava načelo pravičnostiuser posted image  

pr nama pa kar drži... kdor prej pride več ma user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
7.5.2009 12:16:27   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31
A vi na vaše otroke gledate kot na samo vaše, ali so tudi kaj od moža?

Otroka sta toliko moja kot sta od moža,kar pomeni, da poskušamo upoštevati tudi njegove želje. Pa če so to iz verskih razlogov,sebičnih razlogov, ali ne vem katerih razlogov.

tudi sama sem se to že večkrat vprašala. otrok je moj, bo po moje... user posted image  a ko ga je pravijo? user posted image  odkar moški nimajo besed pri vzgoji, se dogaja vse mogoče

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
7.5.2009 12:20:17   
gita10
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: gita10



Zato sem pa začela, da je ta stvar veliko bolj zakomplicirana kot pa je videti na prvi pogled. Ne in moj mož ni papak vendar ve, da je preveč odsoten - doma je vsak tretji dan in med prazniki torej niti pod razno ne bi uspel vzgajati otroka in je vzgoja otroka isključno moja stvar. 


Naš ati je še manj doma kot vaš, vendar pa nikoli ne pojmujem tega tako, da je vzgoja izključno moja stvar......oz. bolje rečeno je potem vzgoja izključna stvar vrtcev in šol, ker so otroci tam vsaj 8 ur na dan, 10 ur spijo.....starši pa jih potem imamo le 6 ur dnevno......



Glej jaz sem očitno kar se otroka tiče preveč zakomplicirana, da bi se kdorkoli z mano strinjal. Vendar jaz otroka vzgajam sama, strikno financiram sama ( nikoli v 7 letih nisem dovolila, da bi kakšen račun plačal za otroka on tudi npr se nisem nikoli otroškega dodatka dotaknilase steka na njegov račun)  Otroka sem si omislila sama in je isključno moja skrb.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
7.5.2009 12:20:40   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: gita10
Zato sem pa začela, da je ta stvar veliko bolj zakomplicirana kot pa je videti na prvi pogled. Ne in moj mož ni papak vendar ve, da je preveč odsoten - doma je vsak tretji dan in med prazniki torej niti pod razno ne bi uspel vzgajati otroka in je vzgoja otroka isključno moja stvar. 

Naš ati je še manj doma kot vaš, vendar pa nikoli ne pojmujem tega tako, da je vzgoja izključno moja stvar......oz. bolje rečeno je potem vzgoja izključna stvar vrtcev in šol, ker so otroci tam vsaj 8 ur na dan, 10 ur spijo.....starši pa jih potem imamo le 6 ur dnevno......

ja, liliana, moj je mel očeta le vikend v mesecu pa mogoče kdaj malo dlje in pravi, da je očetova bila glavna, takrat ko je tam bil. mama pa tudi nikoli ni rekla da so otroci, kljub temu da je bila non stop z njimi, samo njena stvar. ampak, včasih so se ljudje med seboj veliko bolj spoštovali. se pa definitivno strinjam, da so/smo otroci malo z starši. sama sem bila v vrtcu in popoldan imela varuško, videli smo se zvečer in ob praznikih (skor) user posted image  a sta me vseeno vzgajala starša

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
7.5.2009 12:24:48   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: gita10
Glej jaz sem očitno kar se otroka tiče preveč zakomplicirana, da bi se kdorkoli z mano strinjal. Vendar jaz otroka vzgajam sama, strikno financiram sama ( nikoli v 7 letih nisem dovolila, da bi kakšen račun plačal za otroka on tudi npr se nisem nikoli otroškega dodatka dotaknilase steka na njegov račun)  Otroka sem si omislila sama in je isključno moja skrb.
 
ok, kakšno življenje pa ti imaš? midva nimava otrok, pa imava samo en bančni račun, se steka moj in njegov denar na isti račun user posted image  pa otrok je tut njegov. aja, ne, on je samo tvoj mož, otrok pa tvoj. kaj potem skupnega imata?
sorry za grobe besede, ampak s takmi življenjem se sama ne bi hvalila. sploh ne bi takega sistema imela, tudi če bi mi sam mož ponujal to. če pa ne bi smel plačati sladoleda, kina, al kar kol že najinemu otroku, pol ga sploh rabm ne. user posted image oz. že to, da ni vajin otrok in vajina financa je čudno - pri nama ni moje tvoje, samo najino user posted image

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
7.5.2009 12:26:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: gita10



Zato sem pa začela, da je ta stvar veliko bolj zakomplicirana kot pa je videti na prvi pogled. Ne in moj mož ni papak vendar ve, da je preveč odsoten - doma je vsak tretji dan in med prazniki torej niti pod razno ne bi uspel vzgajati otroka in je vzgoja otroka isključno moja stvar. 


Naš ati je še manj doma kot vaš, vendar pa nikoli ne pojmujem tega tako, da je vzgoja izključno moja stvar......oz. bolje rečeno je potem vzgoja izključna stvar vrtcev in šol, ker so otroci tam vsaj 8 ur na dan, 10 ur spijo.....starši pa jih potem imamo le 6 ur dnevno......



Glej jaz sem očitno kar se otroka tiče preveč zakomplicirana, da bi se kdorkoli z mano strinjal. Vendar jaz otroka vzgajam sama, strikno financiram sama ( nikoli v 7 letih nisem dovolila, da bi kakšen račun plačal za otroka on tudi npr se nisem nikoli otroškega dodatka dotaknilase steka na njegov račun)  Otroka sem si omislila sama in je isključno moja skrb.


se ti to mal hecasuser posted image

(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
7.5.2009 12:32:30   
Anonimen
Glej jaz sem očitno kar se otroka tiče preveč zakomplicirana, da bi se kdorkoli z mano strinjal. Vendar jaz otroka vzgajam sama, strikno financiram sama ( nikoli v 7 letih nisem dovolila, da bi kakšen račun plačal za otroka on tudi npr se nisem nikoli otroškega dodatka dotaknilase steka na njegov račun) Otroka sem si omislila sama in je isključno moja skrb.


če nista skupaj, se mi to zdi na nek način pošteno. sploh poboldan del. ker veliko je takih, k si tud same umislijo otroka, brez da bi se dec strinjal ( če bo otrok bo pa ja ostal z mano in podobne bedarije), sam skrb pa ni pol njihova...mora bit tud njegova, pa še od pol žlahte zravn.

sam če pa sta skp, je pa tole mal čudno user posted image sam jst pravim - kakor vam paše...

------------------

aha, popravek, vidim gor, da sta skup, se pravi mal čudnouser posted image sam kej več komantirala pa ne bom, k me nč ne brigauser posted image

< Sporočilo je popravil ulla80 -- 7.5.2009 12:36:31 >

(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
7.5.2009 12:35:11   
Anonimen
Ulla,se malo popravi...si 2x napisala,ce nista skup,ce pa nista skup...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
7.5.2009 12:37:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

Ulla,se malo popravi...si 2x napisala,ce nista skup,ce pa nista skup...user posted image


user posted image ups...done...no sej se ve zakaj se gre, čudno ja tak al takuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
7.5.2009 12:37:45   
gita10
jaz sem že enkrat razložila kako je prišlo do otroka in kako je potem prišlo do tega, da sva se na koncu celo poročila in zaljubila. Mogoče enkrat posnamem telenovelo pa si boste lahko ogledal in boste potem bolj razumele sicer  pa to ne paše v tole temo.  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
7.5.2009 12:41:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

jaz sem že enkrat razložila kako je prišlo do otroka in kako je potem prišlo do tega, da sva se na koncu celo poročila in zaljubila. Mogoče enkrat posnamem telenovelo pa si boste lahko ogledal in boste potem bolj razumele sicer  pa to ne paše v tole temo.  


Sama ves kako je.Sem tvojo zgodbo spregledala,prebrala le,kar si tu napisala.
Telenovel ne gledam,jih pa tu na rr z veseljem preberemuser posted image .

(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
7.5.2009 12:49:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

jaz sem že enkrat razložila kako je prišlo do otroka in kako je potem prišlo do tega, da sva se na koncu celo poročila in zaljubila. Mogoče enkrat posnamem telenovelo pa si boste lahko ogledal in boste potem bolj razumele sicer  pa to ne paše v tole temo.  


no, sej se mi je zdelo da more bit pestro vvse skp, zato se pa raj vzdržim komentarjauser posted image

(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 140
   [Brisano sporočilo]
7.5.2009 13:24:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu MLADAMAMICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
7.5.2009 13:32:40   
ronja
Kaj bo šele rekel, če zlezeš nanj? Da pripravljaš ofenzivo, okupatorka?user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
7.5.2009 13:48:16   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA
sam da se nauta kregala, do kje je čigava postla user posted image  

user posted image user posted image user posted image  moj (Hrvat) itak pravi, da se po postli sirim kot SLO v Piranskem zalivu (pardon, v Savudrijski vali) user posted image user posted image user posted image  

user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
7.5.2009 15:21:02   
majate
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Zanica

Sej otroku ne manjka nič če ima kožico ali če jo nima.


ja, valjda, da mu manjka, kožica mu manjka, a ne user posted image





user posted image user posted image user posted image     user posted image    user posted image user posted image user posted image user posted image   

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
8.5.2009 8:02:20   
staši
NE!!!Ampak oprosti kaj pa ko sta se spoznala nista pomislila na te probleme ,predvsem kako jih bosta reševala ...???

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
8.5.2009 8:18:17   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: staši

NE!!!Ampak oprosti kaj pa ko sta se spoznala nista pomislila na te probleme ,predvsem kako jih bosta reševala ...???


tole ji pa sedaj res zelo pomaga pri odločitviuser posted image

(odgovor članu staši)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
8.5.2009 8:33:36   
Marogica
Sicer je iz tega nastala prava filozofska "klobasa", kot vedno pri takšnih temahuser posted image ....TOrej bom še jaz malo zafilozofiralauser posted image

Jaz otroka ne bi dala obrezati, ne bi mu dala uhanov ali kaj podobnega, ker zame vsa takšna dejanja pomenijo poseganje v otrokovo intimo. Ste mogoče kdaj pomislile, da otrok ni naša "last"?? Otroka smo spočeli in rodili ter ga želimo vzgojiti v samostojno osebnost, kar pomeni, da ima starš nalogo otroka pravilno usmerjati za nadaljnje NJEGOVO življenje. Nima pa pravice otroka "spreminjati", ne fizično ne psihično, pa naj gre za verske ali lepotne nazore. Predvsem, kadar gre za "privesek" odgovora, da se naj otrok, ko bo dovolj star, sam odloči, kako in kaj. Kaj se naj odloči, če je že npr. obrezan? Še sploh ima možnost odločitve? Ne, zanj so odločitev, ki NI življensko pomembna za otroka, sprejeli starši. In to mi ni všeč. In obrezovanje(kadar ni medicinsko pogojeno) je del vere, torej ga nekako vseeno določiš.

In mešani zakoni so vedno problematični, vsaj v osnovi, ker oba partnerja pač "štartata" iz vsak različnih štartnih linij. TOrej ne mi govoriti, da ovir ni. Poleg vsakodnevnih, ki jih imajo tudi ostali zakoni, seveda. Seveda so potrebni kompromisi, povsod in pri vseh. VEndar se sprašujem nekaj. Kako lahko delaš kompromise, če si "dober" vernik? Pri veri se mi to ne zdi možno. ALi si ali pa nisi...karkoli že od katerekoli vere. Ne moreš pa biti "nešto između", ker potem nisi pravi vernik svoje vere. TOrej se poraja že zopet novo vprašanje oz. nov problem...in tega je kolikor hočeš...in tema seveda je kompleksna, tako, da je brez obrazložitev, podajanja mnenj zelo težko ostati objektiven, predvsem pa najti PRAVI odgovor.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu staši)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
8.5.2009 8:41:05   
ssevin
IZVIRNO SPOROČILO: staši

NE!!!Ampak oprosti kaj pa ko sta se spoznala nista pomislila na te probleme ,predvsem kako jih bosta reševala ...???



user posted image

ja, prvo je na kožico pomislila, ko ga je zagledala.

(odgovor članu staši)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
8.5.2009 8:48:56   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: ssevin

IZVIRNO SPOROČILO: staši

NE!!!Ampak oprosti kaj pa ko sta se spoznala nista pomislila na te probleme ,predvsem kako jih bosta reševala ...???



user posted image

ja, prvo je na kožico pomislila, ko ga je zagledala.


faaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Cirkumzacija da/ne (tiste ki mislite pisa...
8.5.2009 9:00:55   
eva1
NE!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?