|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
6.4.2010 14:12:03   
razigrana
Višnja jaz nimam ene same pripombe čez izolsko bolnišnico. Osebje super. Pri nas je moj mali večkrat sam rekel :" Mami, kako so vse te zdravnice (s tem je mislil sestre) prijazne!"
V igralnici toliko igrač, da ne otroci ne vedo s čim bi se igrali. Vsak dan poteka tudi animacija otrok. Mi smo ustvarjali pirhe in razne velikonočne okraske. Risai z barvami na steklo. Igralnica se ob 17h sicer zapre, ampak si lahko vzameš igrače v sobo.
Mi smo bili sprejeti v ponedeljek dopoldne. Sledil je pregled pri pediatru, odvzem krvi, posvet z anestezistom. Potem pa prosto do torka zjutraj. V torek zjutraj otroka pripravijo na operacijo. Najprej mu na roko stisnejo neki kremo, ki vse skupaj malo omrtviči, da ni preveč boleče vstavljanje kanala. Potem pa dobijo sirup (pomirjevalo), da ni preveč težko slovo prej operacijsko sobo. Po tem sirupu so čist odsotni. Jaz sem se našemu do solz nasmejala. Potem pa sledi operacija. Naš je bil v operacijski uro in pol. Operirala dr. Gluvajič. Lahko greš z njim do operacijske ali pa ga odpeljejo oni. Svetujem ti, da greš z njim gor, potem pa ne čakaj prej operacijsko. Meni se je ta ura in pol, ko sem čakala pred operacijsko zdela najdaljše obdobje v mojem življenju. Pojdi vsaj za pol na zrak oz počni kakrkoli samo ne čakaj cel čas tam. Vem, da ti bo najbrž hudo in te bo skrbelo, ampak res poskusi vsaj za nekaj časa stran od tam.
Po uri in pol sem ga dobila iz operacijske na pol zbujenega. V joku. Ampak to je bolj jok, ker ne vedo kaj se dogaja kot jok od bolečin.V operacijski dobijo že tudi svečko proti bolečinam, pa zvečer preden gredo spat še eno. Po kakšni uri po operaciji je v svoji sobi zaspal in se zbudil čisto prerojen. Ob treh dobijo za malico puding, za večerjo pa sladoled in kakšno pasirano hrano. Mi smo dobili pire in omako iz mletega mesa. Aja, pa v ponedeljek od polnoči naprej ne smejo ne jesti ne piti.
V sredo pa potem še vizita pri ORL in če je vse OK, gre otrok lahko domov.
Naš se je super držal. Je pa vrjetno odvisno od vsakega posameznika.

Če te še kaj zanima pa kar vprašaj.

(odgovor članu boni25)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
6.4.2010 15:27:02   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: razigrana

Višnja jaz nimam ene same pripombe čez izolsko bolnišnico. Osebje super. Pri nas je moj mali večkrat sam rekel :" Mami, kako so vse te zdravnice (s tem je mislil sestre) prijazne!"
V igralnici toliko igrač, da ne otroci ne vedo s čim bi se igrali. Vsak dan poteka tudi animacija otrok. Mi smo ustvarjali pirhe in razne velikonočne okraske. Risai z barvami na steklo. Igralnica se ob 17h sicer zapre, ampak si lahko vzameš igrače v sobo.
Mi smo bili sprejeti v ponedeljek dopoldne. Sledil je pregled pri pediatru, odvzem krvi, posvet z anestezistom. Potem pa prosto do torka zjutraj. V torek zjutraj otroka pripravijo na operacijo. Najprej mu na roko stisnejo neki kremo, ki vse skupaj malo omrtviči, da ni preveč boleče vstavljanje kanala. Potem pa dobijo sirup (pomirjevalo), da ni preveč težko slovo prej operacijsko sobo. Po tem sirupu so čist odsotni. Jaz sem se našemu do solz nasmejala. Potem pa sledi operacija. Naš je bil v operacijski uro in pol. Operirala dr. Gluvajič. Lahko greš z njim do operacijske ali pa ga odpeljejo oni. Svetujem ti, da greš z njim gor, potem pa ne čakaj prej operacijsko. Meni se je ta ura in pol, ko sem čakala pred operacijsko zdela najdaljše obdobje v mojem življenju. Pojdi vsaj za pol na zrak oz počni kakrkoli samo ne čakaj cel čas tam. Vem, da ti bo najbrž hudo in te bo skrbelo, ampak res poskusi vsaj za nekaj časa stran od tam.
Po uri in pol sem ga dobila iz operacijske na pol zbujenega. V joku. Ampak to je bolj jok, ker ne vedo kaj se dogaja kot jok od bolečin.V operacijski dobijo že tudi svečko proti bolečinam, pa zvečer preden gredo spat še eno. Po kakšni uri po operaciji je v svoji sobi zaspal in se zbudil čisto prerojen. Ob treh dobijo za malico puding, za večerjo pa sladoled in kakšno pasirano hrano. Mi smo dobili pire in omako iz mletega mesa. Aja, pa v ponedeljek od polnoči naprej ne smejo ne jesti ne piti.
V sredo pa potem še vizita pri ORL in če je vse OK, gre otrok lahko domov.
Naš se je super držal. Je pa vrjetno odvisno od vsakega posameznika.

Če te še kaj zanima pa kar vprašaj.


O, super si razložila. user posted image Hvala.


_____________________________



(odgovor članu razigrana)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
6.4.2010 21:17:06   
razigrana
Pety, malenkostuser posted image

Pozabila sem še odgovorit kako preverijo sluh.

Nam so najprej merili prehodnost sluhovodov. Otrok se usede na stol in potem mu sestra z enim takim čepkom meri prehodnost.
Za sluh greš pa v posebno sobo, otroku dajo na glavo slušalke in potem spuščajo različne zvoke in otroka sprašujejo v katerem ušesku je slišal in ali je slišal blizu ali daleč. Na podlagi tega potem ocenijo sluh. Tako je bilo pri nas. Lahko da se testi kaj razlikujejo glede na starost otroka.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
6.4.2010 23:00:06   
Višnja
Hvala, hvala, hvala za tak odgovor. Sem že imela solzne očke, ko pa si tako natačno vse opisala, sem se že predstavljala v situaciji. user posted image
Kaj tvoj je sodeloval z zdravniki in sestarmi...kako pa je, če se otroci upirajo??? ali jih skušajo počasi pripravit ali so bolj grobi????? Jaz si niti pod razno ne predstavljam, kako mu bom dopovedala, da greva v bolnico...je zeeeelooo trmast kadar hoče. Prehodnost ušesk so nam pregledali že nekajkrat ij vedno so bila neprehodna. Sluha pa še nikoli...in ne vem če ga pregledujejo (ima 3 leta) oz. ne vem če ima sploh občutek on, da slabo sliši....sem ga večkrat vprašala ampak vedno reče , da ne.
Koliko časa ste bili potem še doma???? ali moram bit kaj posebno pazljiva po operaciji????? Ali si ga pred operacijo imela kaj doma, da ne bi zbolel (če je sploh bil v vrtcu)????user posted image

joj kolko vprašanj....user posted image


Hvala in lepo se imeeejte.


gilda, tudi tebi hvala za odgovor.

_____________________________

Nasmeh mojih dveh princev je nekaj najlepšega na svetu!!!!!!

(odgovor članu razigrana)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
7.4.2010 11:11:25   
razigrana
Jaz ga pred operacijo nisem imela nič doma. HB je drugače zelo zdrav, kljub temu, da je šele letos začel obiskovati vrtec. Nazaj v vrtec bo šel v ponedeljek, 12.4, operitran je bil pa 30.3. Nisem sploh spraševala kdaj lahko gre v vrtec, ker sem rekla, da ga pred prvo kontrolo tako ne bom dala. Kontrolo imamo pa jutri.
Pa sama kaj opažaš da bi slabše slišal? Ker pri nas je kar naprej spraševal :" Kaj si rekla?" , ali pa "Bolj na glas mi povej," tako da ni bilo dvoma da slabo sliši. Po sami operaciji moraš par dni paziti, da ne je kislega in vročega, drugače pa nič kaj posebnega. Vn greste lahko če ni mrzlo in ne piha veter.
S sestrami pa mislim, da ne boste imeli težav. Vsaj, kar sem jih jaz videla, ni bila nobena groba. Če pa na noben način ne gre, potem, jim pa vrjetno ne preostane drugega. Naš je res super sodeloval.
Jaz sem mu par dni prej začela razlagati, da bova šla v bolnici, da mu bodo očistili ušeska, da bo bolje slišal in pa nekaj postrgali po grlu, da ne bo več imel tako polnega noska, pa se je strinjal. In res nisem imela enega samega problema z njim. Razen v torek zvečer je malo pojokal, ko mu je prišla vstavit svečko.

(odgovor članu Višnja)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
27.4.2010 20:52:28   
eya
Višnja, moj mali (4 leta) je bil najprej na takem pregledu sluha, kot ga je opisala razigrana, a so nam rekli, da je zato še premajhen, ne zmore sodelovati (ni tako ziher), pa so nam dali napotnico za Metelkovo ali orl, kjer imajo teste, prilah+gojene tako malim. Vendar še nisva šla na pregled, tako da še ne vem, kako zgleda.
Je bil pa že na pregledu na ORL in so videli, da ima pomodrela oba bobniča, pa tudi slišal je bolj zvok, če so mu tiste "vilice" prislonili na lobanjo-znak, da ima notranji izliv.
Zaenkrat je dobil nasonex...sledi kontrola čez dve leti.
Nima pa sicer nobenih zelo pogostih težav z vnetji, edino slabše sliši, kar opažamo par mesecev. A je imel še kateri mali slabši sluh, pa nič (skoraj) nič vnetij? Upam, da bo nasonex pomagal.
Aja, žrelnice pa se ni videlo, ker so bili tudi mandeljni povečani (ampak še vedno dokaj v mejah normale).
lp!

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu razigrana)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
28.4.2010 14:07:09   
ČebelicaMaja
Eya, mi imamo težave s sluhom, čeprav od kar nos pravilno spiramo nimamo več bronhitisov in pljučnic že kako leto in pol- imamo pa pogoste viroze in non stop izcedek iz nosu in očkov. Kontrole na ORL imava že 2 leti, v zadnjem času pa sem opazila da tamala slabo sliši- pred 1 tednom sva imeli kontrolo in so res ugotovili naglušnost do 30dcb- sem bila ful šokirana, ker vnetij ušes nimamo (smo imeli vsega skupaj samo kakih 2x), žrelnica je rahlo povečana, alergij nima...čisti šok... vseeno nam je dala napotke, da veliko žveči (jabolko, meso, suho sadje) in da se naj na morju veliko tunka- sept. pa kontrola...pa preventivno nam je dala Claritine, ki nam po 1 tednu jemanja prav nič ne pomaga (očitno je hotela preverit ali deluje...pač pojedli naj bi celo dozo sirupa)...

...evo, danes sem ji zjutraj morala spet očke s fiziološko spirat, čist zlimane...in sem se odločila, da se malo pozanimam o operaciji žrelnice, za katero je naša P rekla, da zna priti v poštev, če ne bo nič bolje...

Ful bi bila hvaležna za mnenje kake mamice, kjer je bilo podobno- meni se sploh ni zdelo tako alarmantno, samo me je ful strah, da bi se sluh še poslabšal. Zdravnica me je spraševala, če ima težave z govorom, vendar jih jaz res ne opazim, res pa se pozna, da ne sliši dobro.

< Sporočilo je popravil ČebelicaMaja -- 28.4.2010 14:10:04 >


_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
1.5.2010 16:22:24   
Višnja
poslabšanje sluha je tudi eden od tipičnih znakov povečane žrelnice.

Mane pa zanima....čez točno 17 dni nas čaka operacija amapak kot zgleda, se je naš mali zdaj prehladil, mu teče iz noska, kiha....samo upam, da se ne bo razvilo kaj drugega. Ali mora bit za operacijo popolnoma zdrav?????....to pomeni, da tudi prehlajen ne sme bit?????

Hvala za odgovore....

_____________________________

Nasmeh mojih dveh princev je nekaj najlepšega na svetu!!!!!!

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
1.5.2010 22:32:15   
pezbar
Tudi naš ni bil popolnoma zdrav pred operacijo, malo je bil nahoden...
Itak boste morali opraviti pregled pri svojem pediatru kak dan ali dva prej, da vzame in pregleda kri. Takrat pediater tudi pove, ali je otrok ok za operacijo žrelnice. Po moje ni panike, če je otrok prehlajen, le da nima vročine.
Srečno!

(odgovor članu Višnja)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
16.5.2010 11:39:24   
pety78
Punce, midva imava v ponedeljek operacijo. No, verjetno sprejem. Ali je še kaj pomembnega, kar moram s sabo vzeti? Danes me malo živci dajejo, bo pa operacija mandljev in žrelnice. Kako dolgo po operaciji sva še v bolnici? Greva v Novo Mesto.

_____________________________



(odgovor članu pezbar)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
1.6.2010 11:22:11   
Višnja
Danes je 14 dni odkar sva bila z mojim 3,5 letnik v bolnici. Operirali so mu žrelnico in vstavili timpanalne cevke. Oprerireal na s je dr. Stopar, ki je res super!!! Vse pohvale tudi osebju na pediatričnem oddelku SB Izola. Vsi so bili prijazni in potrpežljivi. Moj je grozno trmast, kadar hoče in že takoj je zavračal vse od merjenje pritiska, do mejranje vročine...vseee ;)....Ampak nekako smo zdržali. Operacija je potekla normalno....apaak za nas ki smo čakali zunaj je bilo groozno. Že ko sem ga odnesla pred operacijsko mi je bilo tako hudooo in sem se počutla tako nemočno, ker nisem mogla bit ob njeemu....tiste pol urce se je vleeeklooo...in potem spet jok, ko se je zbudil iz anestezije....skozi dvojna zaprta vrata sem ga slišala in meni se je trgalo srce...sej vem, da je to en majhen poseg in je še doooosti hujših stvari...amapak vseeeno....mama je mama ;). tisti dan po operaciji je cel dan preležal in prespal. Vse je bilo ok, brez bolečin. V bistvu ga je najbolj bolela roka, kjer je imel vstavljen "metuljček" . Samo da je šlo mimo. Upam, da bo zdaj boljše. Z dihanjem je vsekakor boljše.  Kmalu ko je prišel domov se je že prehladil (upam, da bo pri tem tudi ostalo).

Lp

_____________________________

Nasmeh mojih dveh princev je nekaj najlepšega na svetu!!!!!!

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
1.6.2010 11:34:16   
pety78
Pri nas je tudi danes 14 dni od operacije, s tem, da so mu odstranili tudi mandlje. Ja, je bilo tudi meni najhuje tiste pol ure, ko so ga po operaciji zbudili in imeli še tam na opazovanju, jaz sem ga pa ven slišala jokati in klicati mami. user posted image Komaj sem čakala, da so ga prinesli. Je pa revček kar nasrkal, ker ga je grlo kar fajn bolelo, potem je pa še mala iz vrtca prinesla eno virozo in je prejšnji ponedeljek bruhal od šestih zvečer do treh zjutraj. Ampak sedaj je ok, zopet v vrtcu, diha lepo ko spi, črko L že lepo reče, R-ja pa še ne, zato smo naročeni k logopedu.
Važno, da je za nami. user posted image


_____________________________



(odgovor članu Višnja)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
3.6.2010 10:14:05   
razigrana
Višnja kako mi je tvoja zgodba poznana. Zame je bila tista ura in pol pred operacijsko najdaljša v življenju. Je pa tudi pri nas sina najbolj bolela roka, zato so mu kanalček že kar isti dan po operaciji zvečer odstranili. Ni nič bruhal ali kazal znakov da bo potrebna terapija, pa so mu ga kar odstraniliuser posted image .

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
1.7.2010 16:56:27   
Bojana 29
Moja delklici bodo operirali žrelnico konec septembra in sicer v SB Murska sobota (v MB je namreč čakalna doba več kot eno leto). Ima katera izkušnje s to bolnišnico?

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
1.7.2010 20:47:03   
Toja22
Mi smo bili točno pred enim tednom operirani na žrelnici in sicer v Celju. Poleg operacije smo dobili še črevesno virozo, vročino, prehlad in na koncu še bronhitis. Na dan operacije je bila mala kar boga, ampak je potem hitro vse nadoknadila in sedaj po enem tednu smo že čisto OK. Sem vesela, da je za nami.

Me pa nekaj zanima: kdaj ste začele dajati nazaj surovo sadje?

(odgovor članu Bojana 29)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
25.7.2012 10:58:27   
bačko
Pozdravljene!
Me smo bili v ponedeljek operirani oziramo odstranili so ji mandeljne in žrelnico. Grlo jo seveda boli samo imam en problem. Moja hčerka je stara 5 let in ji nikakor ne morem dati svečke proti bolečinam. Samo Calpol ji lahko dam. Kakor omenim svečko je jok in ni pogojev da bi ji lahko dala ker je tako trda in jo samo ne obvladam. Sem ji že vse lepo razložila da če ne bom dala svečke da jo bo zelo bolelo in da se lahko zgodi da bova morali iti nazaj v bolnico. Nič ne pomaga. Rabim nasvet kako naj jo prepričam da ji lahko dam svečko. Aja pa koliko časa ste ve pasirale hrano?

(odgovor članu Toja22)
Neposredna povezava do sporočila: 191
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Pojdi na:





BLOG: Od hiše do hiše, od vrat do vrat ...
Včasih se mi zdi, kot da je tudi pust postal instanten. Hitro po kostum v najbližjo trgovino, malo naokrog po sladkarije...
Čarobni gozd v Supernovi
Supernova Ljubljana Šiška v marcu in aprilu prinaša pomladna doživetja za otroke Čarobni gozd.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?