|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 22:58:50   
Anonimen
Hm, zdej mi ni pa nič jasno, a je sprejet zakon ali ni?


Je, na linku ga imas, 11. februar 2008.

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 22:59:04   
skuštrana

Če imaš pa takšno željo, da bi takšni ljudje plačevali, pa zberi podpise in jih odnesi v parlament. Morebiti boš dosegla še en referendum...


He, he...Ga že dolgo ni bilo, bi se prilegel kakšenuser posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 22:59:05   
tweed
Saj veš kako je. Nekaterim trobiš in trobiš, pa sankcioniraš, pa ni nič bolje...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 23:00:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: frutka RR

Glej, govoriš o extremih. Kako boš pa še (pre)vzgajal 16letnika? Ne bi ga metala v isto koš z našimi otroki no. Govora je o mlajšhi otrocih in ne o najstniških delikventih. Zaenkrat še  svojega otroka obvladujem, ga vzgajam, se trudim...in pravim da je takšna pot, edina prava ki jo poznam! Se trudim, mečem na zobe, ga tudi počim po tazadnji, za kazen pošljem v sobo, ga pocartam. Zanj sem odgovorna. Trudim se po svojih najboljših močeh in to je vse kar lahko naredim.
Silvo Plut. Pa daj no...Ali res meniš, da so se njegovi starši spraševali ali delajo prav?
Poglej, narava je nekoč poskrbela sama za vzgojo. V družini je bilo več otrok in se nisi imel nonstop časa spraševat ali delaš prav. Pa je večina izpadla normalnih. Zdaj se pa nenehno sprašujemo ali delamo prav? Ali delamo škodo? Ali mu kratimo pravice? Delaj tako kot meniš, da je prav pa bo najbolj prav.






frutka, ja, ekstremi. pa kaj misliš da se tak ekstrem že rodi? vsi ti ekstremi so bli enkrat dojenčki, mali, ljubki otročički ( si je težko predtavljat ob plutu, ja, pa vendar...). in nekako je iz tega ljubkega otročička mogu pridt do ekstrema. ob pravilni, ljubeči vzgoji, misliš da rata psiho?
silvo plut, jauser posted image njegovi starši se ziher niso spraševali a delajo prav, sem pa skor ziher, da karkol so že počeli, so bili prepričani da delajo prav. in kak kriterij pa je to, če se starš sprašuje, a dela prav? a mu to dodatne točke prinese, zafura otroka, vzgoji psihota, ampak spraševal se je pa vendarle.

in jst tko delam tako, kot menim da je najbolj prav. se pravi da delam pravuser posted image že po defoltu, ker pač menim da delam prav in se sprašujem če delam pravuser posted image zakaj za vraga me pa pol probajo prepričat, da ne delam pravuser posted image

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 23:00:36   
frutka_
12.3.  ne vem koliko imaš starega otroka ampak ko te prime da bi ga po riti stopi do kuhinje in trikrat globoko zadihaj. 

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 23:01:17   
Anonimen
da lahko otrok prijavi starša, da izvaja nad njim nasilje, policija in csd morata ukrepati,

in če otrok še kdaj prijavi, da mu je dala samo eno po riti gre mama v zapor.


Tudi v Slo se stevilo prijav na policijo povecuje (podatek cisto na zacetku besedila): http://www.mddsz.gov.si/fileadmin/mddsz.gov.si/pageuploads/dokumenti__pdf/z_preprec_nasilja_pr090707.pdf

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 23:01:46   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

no, zdej če so že res sprejeli zakon ( kar dvomim, kolker vem, je v pripravi, sam nisem še nič našla na netu, prosim za kak link, kjer piše da je sprejet), pol je zakon verjetno res na papirju ok. uresničevanje je pa drugo - to je pa itak z vsemi zakoni pri nas.


Samo zate: http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200816&stevilka=487


aha, to ja, obravnava nasilje v družini na splošno, nič pa ni o fizičnem kaznovanju otrok. recimo skandinavske države imajo sprejet prav zakon o prepovedi fizičnega kaznovanja otrok. se pravi tud ena vzgojna po riti, klofuta, udarec po roki so prepovedani. to pri nas ni nikjer zakonsko obravnavano, o tem govorim. vzgojni udarec se ne smatra za nasilje v druži8ni, za to more bit otrok redno in konkretno pretepan.

o em zakonu jaz govorim - fizično kaznovanje otrok.



O tem zakonu govorim tudi jaz pa ga očitno niuser posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 23:02:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tweed

Saj veš kako je. Nekaterim trobiš in trobiš, pa sankcioniraš, pa ni nič bolje...


Ne, ne vem kako je.
In tisto, kar mi je vredno trobit, trobim.

(odgovor članu tweed)
  Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 23:03:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

nič pa ni o fizičnem kaznovanju otrok.


Seveda je:

(2) Fizično nasilje je vsaka uporaba fizične sile, ki pri družinskem članu povzroči bolečino, strah ali ponižanje, ne glede na to, ali so nastale poškodbe.

Torej, ga udaris po riti, da ga bo naslednjic strah in zato ne bo stekel cez cesto. To je nasilje, po zakonu.


jah n, nikjer ni definirano - fizično kazbovanje otrok, se pravi uporaba fizične sile za vzgojne prijeme.

mič, nimamo tega zakona.

Osebno poznam primer, da je mama dobila pogojno kazen in če otrok še kdaj prijavi, da mu je dala samo eno po riti gre mama v zapor. Verjemite mi, da jo je na smrt strah in da ne bo nad svoje otroke nikoli več dvignila roke.


no evo, o tem govorim.

mič to so različne stvari - zakon o nasilju v družini in zakon o fizičnem kaznovanju otrok.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 23:03:49   
tweed
In vedno dosežeš svoj cilj?

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 23:04:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

no, zdej če so že res sprejeli zakon ( kar dvomim, kolker vem, je v pripravi, sam nisem še nič našla na netu, prosim za kak link, kjer piše da je sprejet), pol je zakon verjetno res na papirju ok. uresničevanje je pa drugo - to je pa itak z vsemi zakoni pri nas.


Samo zate: http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200816&stevilka=487


aha, to ja, obravnava nasilje v družini na splošno, nič pa ni o fizičnem kaznovanju otrok. recimo skandinavske države imajo sprejet prav zakon o prepovedi fizičnega kaznovanja otrok. se pravi tud ena vzgojna po riti, klofuta, udarec po roki so prepovedani. to pri nas ni nikjer zakonsko obravnavano, o tem govorim. vzgojni udarec se ne smatra za nasilje v druži8ni, za to more bit otrok redno in konkretno pretepan.

o em zakonu jaz govorim - fizično kaznovanje otrok.



O tem zakonu govorim tudi jaz pa ga očitno niuser posted image



Seveda se smatra, vkolikor povzroci strah, bolecino ali ponizanje.
Vkolikor "prođe" brez da bi otrok reagiral, itak ni vzgojni user posted image , ampak potem nismo nic dosegli, lahko se pa otroku zdi fino in takrat to ni kaznivo dejanje.

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 23:05:36   
tropical
Mojega otroka , ki je star skoraj dve leti nisem nikoli udarila ne jaz ne moj mož,  Eden od sorodnikov, ga je enkrat full povlekel za uho, pa sem mu zabičala, da to naj se nikoli več ne  ponovi pri mojem otroku. Zaradi mene svojega otroka lahko vleče za uho ampak mojega ne bo. Sem prav pop......user posted image .
Sej včasih ko naredi kakšno neumnost bi ga najraje  čez rit, ampak saj je otok.  Ponavadi ga zamotim s kakšno stvarjo in pozabi na vse skupaj, ali pa ga pregovorim da tako se nedela ali kako drugače.


(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 23:06:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

nič pa ni o fizičnem kaznovanju otrok.


Seveda je:

(2) Fizično nasilje je vsaka uporaba fizične sile, ki pri družinskem članu povzroči bolečino, strah ali ponižanje, ne glede na to, ali so nastale poškodbe.

Torej, ga udaris po riti, da ga bo naslednjic strah in zato ne bo stekel cez cesto. To je nasilje, po zakonu.


jah n, nikjer ni definirano - fizično kazbovanje otrok, se pravi uporaba fizične sile za vzgojne prijeme.

mič, nimamo tega zakona.

Osebno poznam primer, da je mama dobila pogojno kazen in če otrok še kdaj prijavi, da mu je dala samo eno po riti gre mama v zapor. Verjemite mi, da jo je na smrt strah in da ne bo nad svoje otroke nikoli več dvignila roke.


no evo, o tem govorim.

mič to so različne stvari - zakon o nasilju v družini in zakon o fizičnem kaznovanju otrok.



Ja, sem skuzila user posted image .

Nas je bolj ohlapen in dopusca moznost, da vzgojna po riti ne izzove negativne reakcije pri otroku.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 23:08:14   
Anonimen
mič sej vem kaj bi rada povedla, sam vseen, to so različne stvari, žal. poklič na policijo pa vpraš, če daš otroku eno čez rit, zato ker je strgal hlače, če boš zato kazensko odgovarjala? policaj ti bo reku, da za to si je pa otrok zaslužil eno čez rit, kake da mašuser posted image

(odgovor članu tropical)
  Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 23:08:20   
Anonimen
In vedno dosežeš svoj cilj?


Ne, sploh ne, se mu pa vsaj priblizam v razlicnih casovnih okvirih.
Ampak besede "se itak nic ne da spremenit" so mi brezvezne. To je za birokrate in dolgocasneze.

(odgovor članu tweed)
  Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 23:10:28   
tweed

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Ampak besede "se itak nic ne da spremenit" so mi brezvezne. To je za birokrate in dolgocasneze.


Saj 55 let stara SD je ponavadi naveličana gospa, ki jo lahko primerjaš z birokratom in dolgočasnežem. Mlade in agilne pa so ponavadi bolj zavzete...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 23:10:39   
Anonimen
mič sej vem kaj bi rada povedla, sam vseen, to so različne stvari, žal. poklič na policijo pa vpraš, če daš otroku eno čez rit, zato ker je strgal hlače, če boš zato kazensko odgovarjala? policaj ti bo reku, da za to si je pa otrok zaslužil eno čez rit, kake da mašuser posted image


Prvic ziher nihce ne bo reagiral kaj dosti in ne bo kazni.
Kaj pa vem, mogoce po eni peti taki prijavi, da bi se kdo zbudil.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 23:11:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tweed


IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Ampak besede "se itak nic ne da spremenit" so mi brezvezne. To je za birokrate in dolgocasneze.


Saj 55 let stara SD je ponavadi naveličana gospa, ki jo lahko primerjaš z birokratom in dolgočasnežem. Mlade in agilne pa so ponavadi bolj zavzete...


Ne govorim gospe. govorim tebi.

(odgovor članu tweed)
  Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 23:14:11   
tweed
user posted image nikjer nisem izjavil teh besed, razen v povezavi s SD, ki ničesar ne storijo, da je to njihov razlog...user posted image
pojasni...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 23:17:38   
Anonimen
user posted image nikjer nisem izjavil teh besed, razen v povezavi s SD, ki ničesar ne storijo, da je to njihov razlog...user posted image


Ne nisi, jih pa posredno podpiras in zagovarjas tako kot zagovarjas svojo zeno (kar je ok in fajn, jo moras, ze zato, ker je zena, pa ce fajn dela, se toliko bolj). Ampak s takim posplosevanjem, da so stare 55 let in samo se cakajo na penzijo, sam podpiras njihovo lenobo, namesto da bi sel do njih (saj ziher jih poznas par, ne, ali pa tvoje zena) in jim povedal, da naj se vsaj par let pred penzijo zbudijo in kaj dobrega naredijo v casu svojega birokratiziranja. Tko, in ko bos ene desetic potrkal na njihova vrata, se javi, pa bova nadaljevala diskusijo.

(odgovor članu tweed)
  Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 23:24:28   
tweed
Evo, zmenjeno. Ko bom prvo spreobrnil, ti povem, ker vedno povem vsakemu, kar mu gre.
In ne podpiram nobene lenobe v službah, ki bi morale delati v dobrobit otrok. Ne zagovarjam nobene osebe (pa četudi je moja žena), če dela narobe. In pustimo zdaj mojo ženo pri miru, ker je nihče od vas ne pozna, da ne bo prišlo do nepotrebnih žaljivk (ki jih je btw. ulla80 že načela z besedami ko že 13 let živiš z odlično socialno delavko - to kar vpije: sarkazem)...

In da ne bo pomote: NIKOLI nisem udaril ne svojega ne tujega otroka. Tukaj se popolnoma strinjam z ullo80 in sem o tem že enkrat pisal. Vsaka stvar se lahko izvede brez nepotrebnega fizičnega nasilja...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 23:26:05   
Anonimen
Evo, zmenjeno. Ko bom prvo spreobrnil, ti povem, ker vedno povem vsakemu, kar mu gre.


Ne, ne rabis je spreobrnit user posted image , lahko pa poskusas, vec kot enkrat.

(odgovor članu tweed)
  Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 23:30:26   
Anonimen
da ne bo prišlo do nepotrebnih žaljivk (ki jih je btw. ulla80 že načela z besedami ko že 13 let živiš z odlično socialno delavko - to kar vpije: sarkazem)...


o lejga lejga cccc...to pa res ni bilo žaljivo, sam si rekel tko, da že 13 let živiš z odlično sd, a pol si jo ti tud žaliluser posted image
in glede na to, da si pri koritu, pa to pri kvalitetnem koritu, sem sam žežela info iz prve rokeuser posted image

pa ajd, rečmo da priznam...sam ne vpije, to pač ne, šepeta, tko čist po tihem sika - sarkazem.....user posted image ma ne morem iz svoje kožeuser posted image

(odgovor članu tweed)
  Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 23:35:59   
tweed
IZVIRNO SPOROČILO: tweed
Jaz živim z eno SD že 13. let, poznam jih približno 10


Tole so bile moje besede. Nikjer nisem govoril o odličnosti. Govoril sem o opravljanju dolžnosti službe. Če nekdo opravlja delo tako, kot je zapisano v pravilnikih, potem se smatra, da dobro dela....
Besedo odlično si dodala sama, torej si še vedno edina, ki je uporabljala "žaljivko"...user posted image

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 23:39:00   
Anonimen
jebentiš, kam smo pršl, da je odlično žaljivkauser posted image

kaj pa super - to je mal manj odlično, pa še zmeri fajnuser posted image a je tud žaljivkauser posted image


Res je super, saj drugače ne bi bil z njo, in tiste, s katerimi imam stike so tudi super, saj drugače z njimi ne bi imel stikov

(odgovor članu tweed)
  Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?