|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 23:39:50   
tweed
user posted image ni, ker s tem sem se pa strinjal...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 23:41:09   
Anonimen
aha, se pravi se splača bit super, ni pa fajn bit odličenuser posted image odličen je slabo po novemuser posted image super je pa kuluser posted image

(odgovor članu tweed)
  Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 23:41:37   
rija
mater, zdaj pa se že zlorabljate user posted image user posted image user posted image



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 23:47:36   
hrchy
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

recimo skandinavske države imajo sprejet prav zakon o prepovedi fizičnega kaznovanja otrok. se pravi tud ena vzgojna po riti, klofuta, udarec po roki so prepovedani.


... aha, pa tudi malo bolj na grobo ga ne smes prijeti in povleci stran... imajo zelo strogo urejeno.

Ampak lahko je govoriti, kako to lepo laufa, kako se pa potem otroci obnasajo je pa druga zgodba... po vecini povsem neprimerno, razvajeno in nespostljivo. Ker vejo, da so tako zasciteni, da dejansko oni kontrolirajo, kako se starejsi obnasajo, sami pa kaznovani ne smejo biti (celo povzdigniti glas je nezazeleno). In takoj ko je otrok malo bolj bister in prebrisan zna to z lahkoto obrniti sebi v prid.

Saj je tezko verjeti, kako se je sistem obrnil, ampak je res. Nekako je tudi neverjetno, da bi vecina druzbe zatajila z vzgojo.

Ah kaj pa vem, se odlocim, ko bom sama imela otroke...



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 23:50:08   
Anonimen
Ampak lahko je govoriti, kako to lepo laufa, kako se pa potem otroci obnasajo je pa druga zgodba...

se pravi da so skandinavski otroci totalno nevzgojeni, razpuščeni mulci, no edin tisti, k jih starši na skrivaj mlatjo, so pa kul= OMg kako razmišljanjeuser posted image valjda, če otorka ne vzgajaš s šibo, pol ne more bit vzgojenuser posted image

(odgovor članu hrchy)
  Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 23:51:35   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: rija

mater, zdaj pa se že zlorabljate user posted image user posted image user posted image




Verbalno zlorabljanje na RR prepovedano, uradni list, zakon št. **** user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 23:54:46   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: rija

mater, zdaj pa se že zlorabljate user posted image user posted image user posted image




Verbalno zlorabljanje na RR prepovedano, uradni list, zakon št. **** user posted image



o skuštrana....kak si?user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: ali udarite svojega otroka
26.5.2009 23:59:18   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: rija

mater, zdaj pa se že zlorabljate user posted image user posted image user posted image




Verbalno zlorabljanje na RR prepovedano, uradni list, zakon št. **** user posted image



o skuštrana....kak si?user posted image


Zlorabljeno od strani še nerojenega otrokauser posted image Se kotali po meni kot nor, pa spat mi ne pusti, pa ležat tudi ne, išijas me bo pa itak pobral user posted image user posted image Ampak še malo....Pol mu bom pa že pokazala user posted image user posted image



_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 0:02:20   
hrchy
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

Ampak lahko je govoriti, kako to lepo laufa, kako se pa potem otroci obnasajo je pa druga zgodba...

se pravi da so skandinavski otroci totalno nevzgojeni, razpuščeni mulci, no edin tisti, k jih starši na skrivaj mlatjo, so pa kul= OMg kako razmišljanjeuser posted image valjda, če otorka ne vzgajaš s šibo, pol ne more bit vzgojenuser posted image


dve moznosti:
a) ja, to sem rekla
b) nekdo ni dobesedno razumel tistega, kar je prebral in je sam privzel, kaj naj bi zelela povedat... (OMG)

mislim da tocko a lahko crtamo.

glej, nic ne pravim, da je treba kogarkoli pretepat, pravim samo, kaksna je generacija otrok (vecina), ki je zrasla v takem 'rezimu'. In kot kaze tudi prevelika zascita ni optimalna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 0:11:24   
tweed

IZVIRNO SPOROČILO: hrchy
glej, nic ne pravim, da je treba kogarkoli pretepat, pravim samo, kaksna je generacija otrok (vecina), ki je zrasla v takem 'rezimu'. In kot kaze tudi prevelika zascita ni optimalna.


In vendar tudi s pretepanjem takšnim otrokom ne bi naredili nič drugega kot vzpodbudili sovraštvo do lastnih staršev (še prej pa do drugih ljudi, predvsem šibkejših in drugačnih) in pri ekstremih celo maščevanje. Tisti, ki reče, da razume, zakaj je dobil eno po riti, še zdaleč ne ve, kaj je biti resnično pretepen. In tisti, ki za kazen dobi eno po riti, se tega sploh ne boji. Torej je vzgojno to nikakva vzgoja, ker je brez učinka. Če primerjamo spet (pre)hitro vožnjo, kakšen učinek bi imelo, če bi za zdajšnjo kazen 1000 € zaračunali 10 €? Bi bilo prekrškov več ali manj?
Kjer je otrok takšen, kot si ga opisala, tam tuddi fizično kaznovanje ne bo (ne bi) zaleglo...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 0:11:32   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: rija

mater, zdaj pa se že zlorabljate user posted image user posted image user posted image




Verbalno zlorabljanje na RR prepovedano, uradni list, zakon št. **** user posted image



o skuštrana....kak si?user posted image


Zlorabljeno od strani še nerojenega otrokauser posted image Se kotali po meni kot nor, pa spat mi ne pusti, pa ležat tudi ne, išijas me bo pa itak pobral user posted image user posted image Ampak še malo....Pol mu bom pa že pokazala user posted image user posted image




uh, taka zloraba je pa tak fajnuser posted image user posted image  (mater sem osladnauser posted image )



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 6:32:41   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: frutka RR

Glej, govoriš o extremih. Kako boš pa še (pre)vzgajal 16letnika? Ne bi ga metala v isto koš z našimi otroki no. Govora je o mlajšhi otrocih in ne o najstniških delikventih. Zaenkrat še  svojega otroka obvladujem, ga vzgajam, se trudim...in pravim da je takšna pot, edina prava ki jo poznam! Se trudim, mečem na zobe, ga tudi počim po tazadnji, za kazen pošljem v sobo, ga pocartam. Zanj sem odgovorna. Trudim se po svojih najboljših močeh in to je vse kar lahko naredim.
Silvo Plut. Pa daj no...Ali res meniš, da so se njegovi starši spraševali ali delajo prav?
Poglej, narava je nekoč poskrbela sama za vzgojo. V družini je bilo več otrok in se nisi imel nonstop časa spraševat ali delaš prav. Pa je večina izpadla normalnih. Zdaj se pa nenehno sprašujemo ali delamo prav? Ali delamo škodo? Ali mu kratimo pravice? Delaj tako kot meniš, da je prav pa bo najbolj prav.

Case closed.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 7:59:45   
ronja
ja samo je nisem nastreljala po riti zarad tega...pač je tulila celo pot parkrat, jaz pa sem jo držala za roko in res vlekla za sabo...

itak, da ne! Samo kakšna je razlika, da jo vlečeš za roko ali pa da ji izpuliš kabel? Pač uporabiš fizično moč, da prekineš nezaželeno početje.
Meni je bilo hudo, da je nisem mogla nežno prepričat, ker vedno najprej to probam - in najhujše mi je bilo to, da sem bila popolnoma mirna, nisem bila jezna ali v afektu (ker se to ni zgodilo prvič in sem pričakovala zapleteuser posted image ), pa vseeno nisem našla druge rešitve, kot da sem bila groba do nje - jasno, da je nisem naklestila, vendar pa tudi tisto puljenje ni luštno (sicer se v hecu bolj močno ravsava in ji je itak všeč, ampak je po moje vseeno drugače).

Nekaj časa je vse vzela za štos, tudi če sva bila resna, jezna, karkoli sva ji razlagala - pri obeh, v bistvu pri vseh... Potem je minilo, hvalabogu hitro - zdaj ve, kdaj sem resna in da je takrat treba ubogat, ker je nekaj pač nevarno, za ostale stvari ji pa itak ne težim, tudi se da zmenit z njo.

Jah, pri nas pa cesta ni problem: vsak otrok ima svoje fore... Njej so pač kabli zanimivi še pa još - sva ji celo dala en kabel za igrat (telefonski, navit, da se loči od ostalih), da bo tam izživela svojo obsesijouser posted image - nekaj časa je bilo mir, potem pa istouser posted image . Zamotenje pali, kadar pač otrok malo raziskuje, kadar pa preizkuša meje, pa ne.

Kar se tiče elektrike, sem zajc, ker vem, da je lahko enkrat dovolj - zato če ne bi mogla prepričat otroka ali psa, da naj spustita kabel drugače, bi verjetno oba tudi udarila, da bi nehala grist. Kot sem rekla:tudi, če bi sodelavka hotela grist kabel, bi ji to preprečila, pa magari s fizično silo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 8:35:10   
Anonimen
glej, nic ne pravim, da je treba kogarkoli pretepat, pravim samo, kaksna je generacija otrok (vecina), ki je zrasla v takem 'rezimu'. In kot kaze tudi prevelika zascita ni optimalna.


lej, zdejšne generacije otrok so zelo zakšne ( sej se velokokrat kle bodemo, a smo mi bli al nismo bli taki itd.user posted image ), pa se jih glih tko pretepa, oz. vzagaja s kakšno čez rit al klofuto, po prstih, s kričanjem, zmerjanjem, poniževanjem itd. pa so vseeno taki. tko da jst pač ne verjamem, da pomanjkanje palice v vzgoji vpliva na to, da je otrok slabo vzgojen. pač ne verjamem. uborpaba sile naredi otroka na smrt prestrašenga, to pa je tud vse. on ne ve, zakaj more ubogat, pa zakaj more to pač tko nardit. on sam ve, da če bo tko, jih bo spet fasal. in na prvi pogled tak otrok, ko je pač čisto trd in pri miru od strahu, res mogoč zgleda lepo vzgojen...samo ko pa butne ven vse negativno in potlačeno....user posted image ...butne pa vedno, tko al drgač.

in jaz sem prepričana, da se da dobro vzgojit otroka brez pretepanje in da ni alternativa temu pa pretirano zavijanje v vato, razvajanje in ujčkanje. more bit še kej drugega, še kakšna varianta, res tolk verjamem v to, ma ne premaknete meuser posted image

Torej je vzgojno to nikakva vzgoja, ker je brez učinka


tole je pa tooooolk fajn napisanouser posted image

če se vrnemo k cesti - lohk bi jst vsakič ob kaki neprili s cesto tamalo po riti natepla, tamala bi se bala it na cesto, ker jo bo pač mami po riti. sam še zmeri pa neb mela pojma zakaj točno ne sme in kaj lahko temu sledi, hujše kot če te mami po riti. in enkrat, ko mene ne bo zravn, bi pa ona vsa vzhičena treščla na cesto, sej ni mamice da bi me vidla in tepla...
če se pa jst trudim že čist praktično od rojstva ji na vse možne načine dopovedovat, kako se je treba na cesti obnašat, kako greš na cesto, kje hodiš, kdaj lohk greš čez itd. pa ni vrag, da se ne bo vsaj nekaj prijelo. in da bo preživela tisto cesto, tud če mene ni zravn.

itak, da ne! Samo kakšna je razlika, da jo vlečeš za roko ali pa da ji izpuliš kabel? Pač uporabiš fizično moč, da prekineš nezaželeno početje.


sej noben o tem ne govoriuser posted image zame je pa ipag drugo, če otroka zagrabiš in odvlečeš iz ceste, kot pa da ga zagrabiš, odvlečeš iz ceste in mu jih zravn še nekaj naložiš, pa po možnosti še fajn tuliš nad njim. al pa če ga spečeš po roki, da spusti kable, pa mu še daš pol kako čez rit, da bo bolj prijelo in zaleglo, kot da ga pač primeš raokice in mu razkleneš prste in izpuliš kabel.

kot sem že gor rekla - pri tako majhnem otroku je pač cilj, da nekak ostane živ in nepoškodovan, do takrat da je tolk velik da dejansko razume in mu take stvari postanejo jasne in samoumevne. zdej ta cilj se pač lahko dosega na različne načine...in zato, ker jaz pač pri svojih tega ne mislim dosegat s tepežem in kričanjem - a bojo kej manj živi in celi zato? a bojo ker slabš vzgojeni zato? ne verjamem.

(odgovor članu hrchy)
  Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 9:40:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

user posted image nikjer nisem izjavil teh besed, razen v povezavi s SD, ki ničesar ne storijo, da je to njihov razlog...user posted image


Ne nisi, jih pa posredno podpiras in zagovarjas tako kot zagovarjas svojo zeno (kar je ok in fajn, jo moras, ze zato, ker je zena, pa ce fajn dela, se toliko bolj). Ampak s takim posplosevanjem, da so stare 55 let in samo se cakajo na penzijo, sam podpiras njihovo lenobo, namesto da bi sel do njih (saj ziher jih poznas par, ne, ali pa tvoje zena) in jim povedal, da naj se vsaj par let pred penzijo zbudijo in kaj dobrega naredijo v casu svojega birokratiziranja. Tko, in ko bos ene desetic potrkal na njihova vrata, se javi, pa bova nadaljevala diskusijo.


Sam, a veš, Mič, pri večini teh 55-letnic ne gre za lenobo. Ja, seveda so tudi take, v vsaki službi jih najdeš in ne bi smeli tam delat, ker ne delajo drugega kot škodo, ampak te SD so strae 25, 35 in 55 let, lenoba ni nekaj, kar pridobiš s časom, ampak si tak ves čas user posted image .
Pri večini gre za iztrošenost, pregorenost, pasivnsotjo, obupanostjo nad sistemom. Ko se en čas ukvarjaš s takimi ekstremnimi primeri, kot jih dobijo na CSD-ju, pa dejansko ne moreš narediti nekih hudih sprememb, potem to vzačne vplivat nate in na tvojo psiho. Počutiš se nemočen in nekoristen. Kot postanejo pilicaji po desetih letih pasivni, ker ene in iste tatiče vedno znova vozijo k sodniku za prekrške (al kaj je že sedaj po novem), pa jih ta vedno spusti. Zakaj bi se sploh trudili? Zato nisem šla v šolstvo, ker sem vedela, da bi me sistem sesul po enem letu. Neglede na to, kako rada imam poučevanje, je vsega ostalega zraven toliko, da ne bi zdržala. Pa to sedaj ni izgovor, se strinjam, je pa človeška reakcija, ko se trudiš in trudiš in ni nobenega haska, nobene spremembe. Spremeniti bo potrebno celotno mentaliteto našega ljubega naroda, ne samo glede fizičnega nasilja nad otroki, temveč vsesplošnega nasilja, spremeniti celotne sisteme (CSD, policija, tožilstvo, sodstvo - kdaj bomo dobili sodišča samo za zadeve, povezane z otroci) in jih narediti praktične, ne pa robustne in toge, kot so sedaj. Taki ne dovoljujejo sprememb. In seveda izobraževanje: na splošno je pri nas cel kup teorije in zelo, zelo malo prakse. Vprašanje je samo, kako vse to izvesti, tako pametna pa nisem.


Eno vprašanje za vse, ker je sedaj debata samo na ravni, je ena "vzgojna po riti" škodljiva ali ne. Kako konkretno naj starši, ki svojega otroka udarijo po riti npr. enkrat na 14 dni (da izpustimo ektreme), otroka kaznuje drugače, če je to potrebno. Kako naj v navalu takih in drugačnih čustev odreagira, kako naj sprmeeni svoje celotno razmišljanje in pogled na vzgojo? Pa da ne bo na koncu dobil otroka, ki bo imel samo pravice in nobenih dolžnosti. Kako torej preprečit vzgojne?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 9:50:53   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

liliana, za moje pojma totalno mimo. sori.
in zdej - če otrok steguje prstke proti pečici, pa ga udariš po njih? kaj je od tega? otrok se boji tebe, ve še pa zmeraj ne zakaj ne sme. jst sem mojo pustila, da se speče na sveči. lohk bi jo pa udarla, ja. sam ker se je spekla, ji zdej rečem speklo te bo, pa takoj umakne roke. če bi jo udarla, bi še zmeraj poskušala.
in tako razmišljanje je čist mimo - da je treba pečico odstranit pa cesto drugje speljatuser posted image a je kdo kej takega reku? otrok se pač ne da zaščiti pred vsem, čeprov dons se mi zdi da je tud to kao kul - otroka zavijat v vato totalno, pa nikamor ga samega spustit, ker se mu neveklaj vse lohk zgodi. zato pa je tolk staršev po igriščih. in zato je tud več težjih poškodb, ker si otroci še kolena ne smejo poškodovat, kot si sama ugotovila. kok pa nej ve, da nekaj boli, da je nekaj nevarno, če je dobesedno v vato zavit? pa edina bolečina, k jo pozna, pride od mamine dlani.
jst ne vem kake so novodbne smernice, pa mi tud čist dol visi. jaz vzagajam po svoji vesti in tko kot vem da je prav. in prepričana sem, 100% da se da brez udarcev.
in zato, ker v svoji glavi že vidim otroka razmazanega po cesti, pol se pa hvalabogu to ne zgodi, naj ga naklestim? meni pač ne potegne, sori. a mpol bi blo boljš da bi ga avto razmazal po cesti, pol si pa nebi zaslužil ene čez rit?
mi živimo zraven ceste in zraven vode. in zdaj naj otroka mlatim, zato da ne bo katastrofe? in če bi se že zgodila katastrofa, si nebi nikol odpustila, da namest da bi se mela fajn in lepo z otrokom, sem nonstop tulila nad njim in ga mlatila.
in tudi do svojih otrok se ne obnašam zaščitniško.pa je prišla iz vrtca s presekano žnablo, pa popraskana, potolčena, ma ni da ni. ja in? naj si izkusijo določene stvari, mogoč pa glih to preprečlo katastrofo. če bo otrok vedel, da če se to pa to zgodi, boli. in, raj vidim da ga boli, ker se je obrnil s kolesom, kot pa da ga boli od moje roke.





Ula, lahko je za tvoje pojme čisto mim.....za moje pa ni.....vsaki starši pač po svoje vzgajajo otroka......napisala sem pač svoj pogled na to.....in verjamem, da nihče na tej temi ne govori vsakodnevnem mlatenju otroka in tuljenju nad njim.....zato ne dramatiziraj prosim......

Kar želim povedati je le, da na leto ali na dve leti enkrat mogoče kdaj pride do situacije, ko otrok dobi eno čez rit ali eno po prstkih......







(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 9:55:51   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

....kako so vsi po vrsti trmasti, jezikavi, tudi zelo nesramni, kako kričijo na nas, nam odgovorajajo, včasih tudi udarijo.....če pa je že naš tak pa so itak krive  tašče, vrtec, šola.....


Pa kje jih najdete, vse te otroke user posted image .


Saj se vsake toliko časa na forumu odpre tema kjer je govora a takih otrocih......user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 10:03:46   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

nič pa ni o fizičnem kaznovanju otrok.


Seveda je:

(2) Fizično nasilje je vsaka uporaba fizične sile, ki pri družinskem članu povzroči bolečino, strah ali ponižanje, ne glede na to, ali so nastale poškodbe.

Torej, ga udaris po riti, da ga bo naslednjic strah in zato ne bo stekel cez cesto. To je nasilje, po zakonu.


Tudi to je nasilje po zakonu.....

"Udarila sem jo, nedolgo nazaj, ko me je iz ljubega miru udarila ona. Prijela za roko in udarila, da je bolelo. Ker je bilo na javnem mestu, ji je bilo nerodno, ampak je skuzila v sekundi."

Udariš otroka, da mu povzročiš bolečino in ga ponižaš na javnem mestu......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 10:03:48   
Anonimen
Eno vprašanje za vse, ker je sedaj debata samo na ravni, je ena "vzgojna po riti" škodljiva ali ne. Kako konkretno naj starši, ki svojega otroka udarijo po riti npr. enkrat na 14 dni (da izpustimo ektreme), otroka kaznuje drugače, če je to potrebno. Kako naj v navalu takih in drugačnih čustev odreagira, kako naj sprmeeni svoje celotno razmišljanje in pogled na vzgojo? Pa da ne bo na koncu dobil otroka, ki bo imel samo pravice in nobenih dolžnosti. Kako torej preprečit vzgojne?


ja, sej to mene tud zanimauser posted image se trudim v iskanju rešitev, samo po moje je to odvisno od otroka do otroka. sigurno pa je nekaj- če je otrok tolk apatičen, da mu za vse že dol visi in se ga z ničemer ne da prišravfat - pol je pa itak komplet vzgoja zgrešena po moje.
po moje pa prvo ker je, je treba dosežt to, das otroci resno jemljejo. samo če starš nad otrokom nonsto kriči, za vsak drek, ga otrok pač ne jemlje resno. pa če se grozi otroku nonsto z nerealnimi ukrepi ( npr. ti bom kolo vrgla smeti), pol se pa tega ne izvršuje, otrok tud ne more jemat resno. resno vzame, ko mama potegne kuhalnco ven, pa še tist hitr naštudirajo, da jo je sam ven potegnlauser posted image
tko da bit dosled po moje je recept. če neki rečeš, to tud narest. jst če bom otroku zagrozila, da mu bom kolo v kanto zagnala, mu ga tud bom. pa magari ga grem pol zvečer na skrivaj iskat in ga skrijem za neki časa. sam ne morš tkole norce delat iz sebe in se pol čudit, da se otrok dela norca iz tebe.
pač razpucat pri seb, kaj ti je pomembno, pa pri tistem vztrajat do konca.
pa hvalit otroka - to je čudežno. sej če ti nad otrokom nonstop tuliš, ga zmerjaš, daješ v nič, kolk je len, pa neumen, pa nič priden, pa kok so vsi sosedovi boljši - ja kak pa nej bo? se tko smo pa vsi narjeni - obnašamo se in od sebe damo točno tist, kar se od nas pričakuje. in če se ne pričakuje veliko, tud damo ne veliko.

< Sporočilo je popravil ulla80 -- 27.5.2009 10:06:21 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 10:19:55   
Sanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

jst ne tepem svojim otrok, to mi je grozno. da pomisliš na to, je čisto človeško, sploh če si bila sama vzgajana na tak način. ampak ko te prijelo pomisli - spomni se na tist občutek jeze, ponižanja in nemoči, ki si ga ziher občutla ob udarcih. na nemoč in občutek grozne krivic. a si to želiš za svojga otroka? jst vem da si ne. in u bistvu mi je nepredstavljivo, da dvignem roko nad otroka ne glede na to, kaj stori. a lohk sodelovko, k te ob živce totalno spravi, udariš? alohk šefu eno prlimaš, k sika in teži psihira in ga maš povn kufr? a lohk sosedu eno prlimaš, k se spravi kosit glih k se ti mal dol uležeš, da te kr v luft vrže od besa? ne, ne smeš.
a glih otroke se pa lohk tepe, je kao vzgojno.madona, psa ne smeš udarit ( sej prov da ne, da ne bo pomote), otroka pa lohkuser posted image


Zelo lepo povedano.
Žalostno je da nas v šoli nič ne učijo kakšnih življenskih stvari (načina komuniciranja, psihološkega odnosa otroka in mame, pravilne uzgoje). Vse kaj imamo o odgoju imamo od svojih staršev. Že veliko pomeni da se zavedaš da tvoji niso dobro delali. Beseda bo velikokrat več naredila kot bolečina ki jo boš naredila svojemu otroku. Pojasni mu da ti ni všeč to kaj dela, usmeri mu pozornost na neko drugo stvar , ali igračo..pomembno je da sta skupaj z partnerjem usklajena glede uzgoje. Da imata enako mnenje ,a ne da en kudi drugi pa ga daje v dobro voljo ker je žalosten zaradi kazni.
Preberi kakšno kvalitetno knjigo o uzgoji otroka, o bolj primerenijem načinu uzgoje kot z batinami. In seveda o primernejšem načinu kaznovanja otroka.
Odlična odaja je bila na BBC-ju Little angels. Posneli so družine in takoj najdli napake. Napake pri najhujših otrocih so seveda bile v starših in njihovem odnosu do otroka. Sam en primer bom napisala ko so posneli starše kako so z batinami odgajali starejšega sina, kamera je seveda ujela da je starejši sin tepel mlajšega fantka, a tega je ujela kako je, ko nobeden ni gledal, kregal in tepel mačko!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 10:27:49   
Bibera
Vzgojna metoda tepež - ne hvala, ampak...

Kljub temu da nikoli nisem bila deležna kot otrok nobene okoli ušes ali po riti - fizičnega kaznovanja pri nas ni bilo na sporedu in sem sama strogo proti fizičnemu kaznovanju se mi včasih zgodi , da ko našega sredinčka prosim, moledujem, da se obleče, umije zobe ali ko me sploh ne posluša povlečem za roko, tudi za lase sem ga že cuknila- po takšnem dogodku se počutim naravnost grozno.

_____________________________

Edino resnično, edinstveno potovanje je sprememba pogleda. (M.Proust)

(odgovor članu Sanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 10:32:41   
Sanikaa
pa pozabila sem povedat. POHVALA je zlata vredna. Ko naredi kaj ga prosiš se lepo zahvališ. Če se samo lepo igra (moj ima 3 leta) ga lepo pohvalim ..kako je lepo parkiral avte. Ko se sam obleče ga pohvalim kako je že velik...in se mi zdi da raste v veselega in samozavestnega fanta. Ko dela narobe mu pojasnim kaj je narobe....če pa ne gre drugače pa uporabim kazen. V zadnje čase tudi kazen ne uporabljamo pogosto ..mogoče enkrat na mesec , ker že omemba kazni doseže rezultat. Tok minut kok je star mora stat v kotu na hodniku in razmislit kaj je delal.
Pogosto žveči majhne igrače (kolesa z avtov in me je res strah da se ne bi zadušil) zadnjič ko sem ga zalotila sem ga spet vprašala kaj vse gre v usta in je lepo odgovoril hrana in pijača (torej zastopi) in sem mu spet pojasnila za kaj se gre in da bi se lahko zadušil in je šel v kazen. Tri minute se je drl da ne bo več...srce me je bolelo v drugi sobi ko sem poslušala...ampak ko so minile tri minute sva se pogovorila in je obljubil da ne bo več.
Za zdaj nam ta kazen funkcionira....ampak veliko bolj pohvala pozitivnega obnašanja.
lp

(odgovor članu Sanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 10:33:07   
skuštrana
Kako konkretno naj starši, ki svojega otroka udarijo po riti npr. enkrat na 14 dni (da izpustimo ektreme), otroka kaznuje drugače, če je to potrebno.


Ko te otrok pripelje tako daleč, da ti spustijo vsi ventili je najboljša rešitev, da se odstraniš z mesta dogajanja, če imaš to možnost. Če je nimaš, potem pa 10 globoko vdihnit in šele potem v akcijo.
Recite NE, ampak samo kadar to resno mislite. Če non stop kričite ne to, ne ono, potem te otrok res ne jemlje resno. Ne mora bit rezerviran za res nevarne stvari.
Pustiti otroku, če ni smrtno nevarno, da se nauči iz naravnih posledic - če se bo igral s predalom ga bo priškrnilo, pa se naslednjič ne bo. Nekatere otroke mora priškrnit 15, drugi se naučijo že pri prvem poskusu.
Lahko ga kaznujete tako, da ne sme gledati svoje najljubše risanke, ampak morate resno to tudi naredit...
Pohvalite ga, kadar naredi kaj lepega - kadar je "priden". Staršem se zdi samouvemno, da so otroci pridni in jih sploh ne znamo pohvalit, pokažite mu kako želite da se obnaša...
Ne hodite v trgovine in podobno z utrujenimi, lačnimi in kakao drugače razdraženimi malčki, to je recept za dramouser posted image

Vztrajnost, vztrajnost in še enkrat vztrajnost. Je pa težko, verjamam, jaz imam doma 4 letnico, ki jo je zelo težko vzgajat, trmasta, samosvoja, vedno bo vse naredila po svoje, vse mora preizkusit na svoji koži...Da mi da roko, ko greva čez cesto smo rabili 4 leta drilauser posted image , ja, ona je res drama queen...Če ni po njeno takoj popiz...in ja, je zelo naporno za živce. Ko se v nekaj zapiči bo o tem težila cel dan ali teden če je potrebno, pri njej možnost, da izbere med dvema stvarema ne pali, ker bo našla tretjo in hotela to... Stalno potrebna animacije, nikjer ne zdrži dlje kot nekaj minut..  V trgovini jo moram non stop gledat, ker ona kar odluta, da bi se držala za voziček, o tem lahko samo sanjam... Kadar ima svoje žute minute, ki pri njej trajajo in trajajo pa res lahko kar znoriš, ampak...Jaz imam srečo, ker sem že po naravi cool in imam res dobre živce, no, ona ima srečo ker ima mene za mamo, kdo drug bi jo vsaj enkrat na fan čez rit. .Ampak nekako furamo in upamo, da nam bo uspelo. Tudi brez ene po riti user posted image
( Mi pa mama večkrat reče- ista jazuser posted image user posted image )

Imam pa še 1,5 letnika, ki je milina za vzgajat, pravo nasprotje. Vse upija kot spužva, če mu kaj poveš to tudi upošteva, se  sam zamoti, seveda ima svoje muhe, ampak proti naši prvorojenki je caruser posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 10:38:11   
skuštrana
Ankica, http://www.ringaraja.net/forum/Deset_nadomestil_za_klofuto/m_3005619/tm.htm
imaš tule full lepo napisano, pa tega se najde še in še, samo voljo je potrebno imet nekaj spremenit . Jaz in moj mož sva tudi bila čisto drugače vzgajana kot vzgajava midva. Res je, da je vzorce iz mladosti težko spremenit, ampak se da, samo potrudit se je potrebno. Če ne bo šlo prvič, bo šlo pa drugič.



_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 10:48:23   
Anonimen
Pustiti otroku, če ni smrtno nevarno, da se nauči iz naravnih posledic - če se bo igral s predalom ga bo priškrnilo, pa se naslednjič ne bo. Nekatere otroke mora priškrnit 15, drugi se naučijo že pri prvem poskusu.


no, tole se jst ful strinjam, čeprov marsikdo pa misli da sem čist ubrisana in tolk da mi ne reče da mi je vseen za otrokauser posted image

ampak če jaz rečem pusti svečko, ker se boš opekal ona pa še kr sili- sej umrla ne bo od tega, pa tul tolk časa ne bo držala, da bi ratala konkretna opeklina. sam bo pa vedla kaj pomeni opečt se , da to boli, pa verjela mi bo. pa če ji jst rečem pusti muco, lepo jo božaj, ker te bo opraskala...kok nej ona ve, kaj to sploh pomeni, če je pa  muca še nikol ni? no, zadnjič jo je, mamo pri naših eno čist pajsjo mačko, vse psi se jo bojijo in tko, res je od sile...sam drgač je pa sila potpežjiva, se vid da je navajena svašta od otrokuser posted image in jst tmalai pravim skoz, ne tko, pa ne tko, pa vsi so že pol tam težili, da nej jo sztran vzamem al pa mačko naženem, ker jo bo okrempla. jst sem jo pa pustila in mačka jo je res, tako - opozirlno, kolk dobro živali to nardijo. sam stegnla je tačko pa mal kremplje ven, še praske ni blo, tamala pa valjda v jok, je bla čist užaljena, sam od takrat je mir, muco lepo boža, tud vse ostale, ne sam našo, je zadost če enkrt rečem pokrempla te bo muca, takoj drži distanco in mi ni treba več ponavlajt.
tko da ja, otrok si more določene stvari skusit sam, s tem tudi ti dobiš neko kredibilnost ( če poveš da se bo nekaj zgodili, kar bo bolelo in pol tud se, otrok s časom verjame in upošteva), otrok ti verjame, ti zaupa, mogoč ne rabi pa res čisto za vsako stvar poizkušat sam in na svoji koži.

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?