|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: nevzgojena mama?
31.7.2009 22:17:48   
mamamajča
Ja, malo si kiksnila v  samem naslovu, ampak kot vidiš, dobila veliko pozornosti. Torej- v vsaki slabi stvari je nekaj dobrega.user posted image

Jaz ne bom več nič dodajala, ker sem napisala svoje mnenje, bi pa Mič II. nekaj vprašala glede na tisti stavek, da je otrokova igra njegova glavna preokupacija.
Seveda je.... ampak vzami si en dan in bodi pozorna na to, kolikokrat boš v tistem dnevu otroke prekinila med igro. In ne rečt nikoli, ker enkrat morajo jesti, iti spat, itd.
In potem mi prosim, svoje ugotovitve zapišiuser posted image

(odgovor članu linči 312)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: nevzgojena mama?
31.7.2009 22:18:37   
mamamajča
No, pa nam je "zaradi enega avtečka" uspelo spisati 6 straniuser posted image

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: nevzgojena mama?
31.7.2009 22:35:31   
linči 312
no tole s preokupacijo se strinjam. se pa tud strinjam, da je igro včasih pač treba prekiniti. in nemalokrat to ni lahko.

tud prizor, ki ga je opisala pupika zelo dobro poznam. jaz in moja svakinja sva 2 uri stali v trgovini (ne pretiravam) in čakali, da se bo moj mali nečak odločil kateri avto bo izbral. nič ne rečem. ima moja svakinja jeklene živce. no jaz sem se, takrat še brez otrok, odločila, da takega početja tud slučajno ne bom dovolila. je pa res, da me to še čaka. bomo vidli, kako bo takrat. čeprav resnično dvomim, da bom mela tolk potrpljenja.user posted image  no nečaki pa so zelo radi hodili z mano v trgovino. "fehtali" me pa niso nikoli, da naj jim kaj kupim ali pa me celo izsiljevali, ker sem jim prvič, ko se je to zgodilo, razložila, da naslednjič ne grejo nikamor z mano. in glej ga zlomka. vse (svoje starše itak, stare starše, druge tete in strice) so vedno zvili in vedno prišli domov s kako igračo, samo pri meni je uspelo, da smo šli le mimo polic z igračami, vsi so mi lepo povedali, kaj si želijo za rojstni dan, božička,... jaz pa sem rekla le, da so igračke res lepe, vendar nič ne obljubim (za rojstni dan, na božička itak nimam vplivauser posted image ). pa me zaradi tega niso imeli nič kaj manj radi. ker sem si pa res zmeraj vzela čas za njih. vse so mi povedali, zdaj ko so starejši, se mi zaupajo. svakinja pa pravi, da ji nič ne povedo in da se z njo skor ne pogovarjajouser posted image  ja za otroke si je treba vzet čas in jim dati vedeti, da so zelo zaželjeni, da imajo pravico sodelovati pri odločitvah, ki se jih tičejo,... joj zdele sem ap mal zašla s temeuser posted image

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: nevzgojena mama?
31.7.2009 22:37:27   
linči 312
ja pa nam je res ratal kar 6 strani napisatuser posted image

bravo me - nevzgojene mame?user posted image

(odgovor članu linči 312)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: nevzgojena mama?
31.7.2009 22:39:07   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: linči 312

user posted image  no nečaki pa so zelo radi hodili z mano v trgovino. "fehtali" me pa niso nikoli, da naj jim kaj kupim ali pa me celo izsiljevali, ker sem jim prvič, ko se je to zgodilo, razložila, da naslednjič ne grejo nikamor z mano. in glej ga zlomka. vse (svoje starše itak, stare starše, druge tete in strice) so vedno zvili in vedno prišli domov s kako igračo, samo pri meni je uspelo, da smo šli le mimo polic z igračami, vsi so mi lepo povedali, kaj si želijo za rojstni dan, božička,... jaz pa sem rekla le, da so igračke res lepe, vendar nič ne obljubim (za rojstni dan, na božička itak nimam vplivauser posted image ). pa me zaradi tega niso imeli nič kaj manj radi. ker sem si pa res zmeraj vzela čas za njih. vse so mi povedali, zdaj ko so starejši, se mi zaupajo. svakinja pa pravi, da ji nič ne povedo in da se z njo skor ne pogovarjajouser posted image  ja za otroke si je treba vzet čas in jim dati vedeti, da so zelo zaželjeni, da imajo pravico sodelovati pri odločitvah, ki se jih tičejo,... joj zdele sem ap mal zašla s temeuser posted image


linči, pa ti si dejansko neka superwoman oz. supermama oz. res se dobro spoznaš na otroke user posted image user posted image user posted image klanjam se ti.

(odgovor članu linči 312)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: nevzgojena mama?
31.7.2009 22:42:11   
mamamajča
spetuser posted image No, pa dajmo.... novih 6user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: nevzgojena mama?
31.7.2009 22:49:24   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

res pa je, da bi ga lahko vseeno spravila domov, sicer močno deročega in opletajočega, visečega z roke dol, pa vendar.



V takem stanju se največkrat mi vračamo domov user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: nevzgojena mama?
31.7.2009 22:54:10   
mamamajča
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

V takem stanju se največkrat mi vračamo domov user posted image

Pa kaj....? Otrok je karakter, odločen, vztraja.... super zanj!

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: nevzgojena mama?
31.7.2009 23:01:47   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

res pa je, da bi ga lahko vseeno spravila domov, sicer močno deročega in opletajočega, visečega z roke dol, pa vendar.



V takem stanju se največkrat mi vračamo domov user posted image


Ti nevzgojena mama! user posted image

Linči, jaz pa vem, kaj je tvoj edini problem - malce preeč vidiš druge in malce premalo sebe.


< Sporočilo je popravil Raho -- 31.7.2009 23:06:28 >

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: nevzgojena mama?
1.8.2009 9:59:13   
Anonimen
Kako pa bi morala ukrepat ta mamica z otrokom v vozičku, linči, da bi zadostila tvojim standardom? Ga vzet v naročje?
Opaziš stvari, ki so povsem vsakdanje tudi v povsem normalnih družinah, kjer se z vzgojo trudijo in ja, se zavedajo, da vzgoja ni lahka stvar, ter prideš do svojih negativnih zaključkov s predpostavko, da tista mamica jemlje vzgojo na hojladri. Lahko pa da je vse to, kar sama misliš, da bi morala storiti, že naredila, a je videla, da ne funkcionira.

Ko boš opazila, da na igrišču en otrok stalno tepe druge, meče pesek, poriva druge otroke na toboganu, pa bo njegova mamica to mirno spregleda, takrat se komot oglasiš. Vse ostalo do sedaj je opravljanje. Opravljanje pa zato, ker iz ene situacije potegneš ven negativne zaključke, ne veš pa, ali je to enkraten dogodek ali vsakodnevno dogajanje. Če veš, da je to stalna praksa, OK, imaš mamo, ki jemlje vzgojo na hojladri. Če pa je to enkraten dogodek (kar je povsem možno in se take situacije zgodijo vsakemu staršu sem in tja), daješ temu dogodku prevelik pomen.

Kakšna mama si sama, me ne zanima. Meni se ni treba dokazovati, dokaži se svojim otrokom.

< Sporočilo je popravil Ankica -- 1.8.2009 10:01:01 >

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: nevzgojena mama?
1.8.2009 10:00:27   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Kako pa bi morala ukrepat ta mamica z otrokom v vozičku, linči, da bi zadostila tvojim standardom? Ga vzet v naročje?
Opaziš stvari, ki so povsem vsakdanje tudi v povsem normalnih družinah, kjer se z vzgojo trudijo in ja, se zavedajo, da vzgoja ni lahka stvar, ter prideš do svojih negativnih zaključkov s predpostavko, da tista mamica jemlje vzgojo na hojladri. Lahko pa da je vse to, kar sama misliš, da bi morala storiti, že naredila, a je videla, da ne funkcionira.

Ko boš opazila, da na igrišču en otrok stalno tepe druge, meče pesek, poriva druge otroke na toboganu, pa bo njegova mamica to mirno spregleda, takrat se komot oglasiš. Vse ostalo do sedaj je opravljanje. Opravljanje pa zato, ker iz ene situacije potegneš ven negativne zaključke, ne veš pa, ali je to enkraten dogodek ali vsakodnevno dogajanje. Če veš, d aje to stalna praksa, OK, imaš mamo, ki jemlje vzgojo na hojladri. Če pa je to enkraten dogodek (kar je povsem možno inse take situacije zgodijo vsakemu staršu sme in tja), daješ temu dogodku prevelik pomen.

Kakšna mama si sama, pa me ne zanima. Meni se ni treba dokazovati, dokaži se svojim otrokom.


Ankica, popolnoma prav ti dam. Pri prvem in pri drugem postuuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: nevzgojena mama?
1.8.2009 10:01:46   
Anonimen
Raho, ne hvali me preveč, bom postala še samovšečna user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: nevzgojena mama?
1.8.2009 10:02:13   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Raho, ne hvali me preveč, bom postala še samovšečna user posted image user posted image user posted image .


Hitro pred ogledalo in vprašaj, katera ja najpametnejša v deželi tejuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: nevzgojena mama?
1.8.2009 15:29:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča


Jaz ne bom več nič dodajala, ker sem napisala svoje mnenje, bi pa Mič II. nekaj vprašala glede na tisti stavek, da je otrokova igra njegova glavna preokupacija.
Seveda je.... ampak vzami si en dan in bodi pozorna na to, kolikokrat boš v tistem dnevu otroke prekinila med igro. In ne rečt nikoli, ker enkrat morajo jesti, iti spat, itd.


Seveda jih, in ce bi dobro prebrala, bi ugotovila, da je bila to samo dodatna tocka v podpisu pod Ankico.

In tako kot od bejbe pricakujem, da se prilagaja drugim (tudi prekine igro), tako se tudi jaz vsaj poskusam prilagajat, kadar gre. In ce malo sklepam po sebi, kako sem vcasih skoncentrirana na delo, tako so tudi otroci zatopljeni v igro in mi je popolnoma nesmiselno to preknijati, ce ni nujno, samo zato, da ne bo imela ena zdolgocasena soseda motiva za opravljanje v smislu, da se ne trudim po najboljsih moceh.

(odgovor članu mamamajča)
  Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: nevzgojena mama?
1.8.2009 21:41:13   
mamamajča
Ok, saj ql.... mislila sem, da si to napisala zaradi konkretnega primera. Torej "ja, sposodi si igračo, zato da otrok ne bo prekinjen med svojo igro..."

Drugače se pa strinjam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: nevzgojena mama?
10.8.2009 14:26:28   
honey
Nisem šla brat vseh strani, ker se mi zdi enostavno prehuda za tale ponedeljek - sem prvi dan v službi po 3-tedenskem dopustu in še nisem povsem pri sebi user posted image Ampak bom vseeno pokomentirala izvrini post.

Mi živimo na vasi, imamo sosede s približno enako starimi otroci, kot je naš, pa tudi take s starejšimi. Od tega smo z enimi v sorodu in se dobro razumemo. In ravno pri njih se večkrat naš mali igra. Ampak do sedaj (pri 4,5 letih) mu še enkrat ni padlo na pamet, da bi mi rekel, da hoče eno igračo odnesti domov. Točno ve, da on ima svoje igrače doma, ko pride k njim, se igra z njihovimi igračami. Pika in konec debate. To je isto, kot v trgovini. So tam igračke, da se lahko igraz njimi, tiste, ki so za to namenjene, ampak kupili jih ne bomo, še manj se jih da sposoditi.

Ne vem - mogoče sem jaz čudna, ampak jaz igrač ne posojam. Ja, ni problema, lahko se pridejo otroci igrat k nam, ko smo zunaj oz. doma, ampak da bi si pa izposojali igrače - ne, hvala. Ne v eno ne v drugo smer. Še bolj me pa razkuri to, ko svakinja oz. tast pripelje male 2 oz. 3 k nam na trampolin, ki ga je naš dobil za 2. rojstni dan. In to takrat, ko ni nobenega doma. To sem ugotovila prejšnji teden, ko sem imela dopust in sem bila doma, pa sem kar naenkrat slišala neko vpitje in cviljenje. Ko sem šla ven, sem videla, kako tast sedi na škarpi, mali 2 pa skačeta po trampolinu. On pa meni: A, sej si doma. Mislim, tega enostavno ne razumem! Jaz našega tudi ne peljem k njim na igrala, če ni nobenega doma. Pa nimam nič proti, če skačejo po trampolinu, samo  naj najprej vprašajo.

Tako da jaz bi otroka definitivno odvlekla stran od avta, pa če bi se upiral z vsemi štirimi. Ampak, če imajo pa oni take odnose, je pa to njihova stvar. Očitno so tega vajeni.


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: nevzgojena mama?
11.8.2009 9:19:31   
mamamajča
IZVIRNO SPOROČILO: honey

To je isto, kot v trgovini. So tam igračke, da se lahko igraz njimi, tiste, ki so za to namenjene, ampak kupili jih ne bomo, še manj se jih da sposoditi.


In zdaj se pripravi na bombardiranjeuser posted image
Točno to sem tudi jaz napisala, pa vidiš rezultat- 6 straniuser posted image

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: nevzgojena mama?
11.8.2009 9:33:49   
honey
Vem, sem brala, ja user posted image

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: nevzgojena mama?
11.8.2009 14:53:46   
krfjolca

IZVIRNO SPOROČILO: linči 312


ravno tako, kot sem danes opazila na sprehodu mamico, katere otroček je neutolažljivo jokal, ona pa je mirno klepetala po telefonu in kadila cigareto. (mimgrede, lahko prihranite komentarje, da sem nevzgojena jaz, ker opravljam, ali pa, da naj se brigam zase in podobno, ker tu ne gre niti za opravljanje, saj govorim v nedoločniku, niti se ne vtikam v tuje zadeve, pač pa le opazujem okolico okoli sebe in na javnem forumu to pokomentiram. to pa menda smem.) meni kaj takega še na kraj pamet ne pade. otroka sem si neizmerno želela in sedaj ga imam. je moja največja sreča in vsak trenutek se mu skušam v celoti posvetiti. še posebno takrat, ko je več kot očitno, da nekaj potrebuje in to izrazi z jokom. takrat pač prekinem telefonski klic, če ravno telefoniram, in kasneje pokličem nazaj. kadim itak ne (dobr pa sej to nima veze). ta mamica pa pač ni.




Saj verjetno govoriš za dojenčka, ne? user posted image
S tem se strinjam, tudi jaz ne morem enostavno odmislit otrokovega joka in početi kaj svojega. Če je pa otrok starejši, se mu pa tudi že mora dopovedat, da ne more imeti nonstop 100% pozornosti. Moj skoraj triletnik me obvezno hodi kaj spraševat, ko telefoniram - mu pač razložim, naj počaka, ko pa odložim slušalko, ga vedno vprašam, kaj je hotel (čeprav se večinoma potem ne spomni več user posted image )

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu linči 312)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: nevzgojena mama?
17.8.2009 13:11:06   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: linči 312

no nečaki pa so zelo radi hodili z mano v trgovino. "fehtali" me pa niso nikoli, da naj jim kaj kupim ali pa me celo izsiljevali, ker sem jim prvič, ko se je to zgodilo, razložila, da naslednjič ne grejo nikamor z mano. in glej ga zlomka. vse (svoje starše itak, stare starše, druge tete in strice) so vedno zvili in vedno prišli domov s kako igračo, samo pri meni je uspelo, da smo šli le mimo polic z igračami, vsi so mi lepo povedali, kaj si želijo za rojstni dan, božička,... jaz pa sem rekla le, da so igračke res lepe, vendar nič ne obljubim (za rojstni dan, na božička itak nimam vplivauser posted image ). pa me zaradi tega niso imeli nič kaj manj radi. ker sem si pa res zmeraj vzela čas za njih. vse so mi povedali, zdaj ko so starejši, se mi zaupajo. svakinja pa pravi, da ji nič ne povedo in da se z njo skor ne pogovarjajouser posted image  ja za otroke si je treba vzet čas in jim dati vedeti, da so zelo zaželjeni, da imajo pravico sodelovati pri odločitvah, ki se jih tičejo,... joj zdele sem ap mal zašla s temeuser posted image


Pa dobr no... a sem loh tud jaz tvoj otrok?


_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu linči 312)
Neposredna povezava do sporočila: 145
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?