|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ???
11.8.2009 15:13:40   
ssevin
IZVIRNO SPOROČILO: frog

UmpaLumpa: meni je vseeno kaj si mislite vsi vi o situaciji. In nisem baraba ne jaz, ne ona! Ampak s tem ko se je odločila ona, sem se odločil jaz. Najraje bi videl da bi naredila splav, ampak ga ni. Jaz sem njeno odločitev sprejel, ona moje ni ( zaenkrat). Zanima me samo kako naj ji dopovem kaj sem se odločil, ker očitno me noče slišati. Ni pa slaba ženska, še zdeleč ne baraba! Že tako nam ni lahko... In nisem tip ki '' namaka'' in podobno kot je brati iz tvojih postov!!


Glej, ona očitno še vedno upa, da te bodo slikice omehčale itd, itd...kako ji dopovedat, pa nimam pojma. Če si se res odločil in stojiš za tem, bo že sama sčasoma skapirala, pač še naprej jo pustiš na miru in to je to. Z njo se ne rabiš obremenjevat, sem ti napisala, da z izmikanjme ne boš nardil čisto nič, samo poslabšal situacijo. Skratka, moj nasvet- priznaj otroka, če dvomiš v očetovstvo, boš plačal dnk cca 1.500 - 2.000 € + preživnino za nazaj in tekoče dni..
torej, priznaj otroka, plačuj preživnino, ostalo pa bo šele prišlo. Ravnaj po svoji vesti, ampak pazi, da ti ne bo kdaj žal.

(odgovor članu frog)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: ???
11.8.2009 15:17:35   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: ssevin

IZVIRNO SPOROČILO: frog

UmpaLumpa: meni je vseeno kaj si mislite vsi vi o situaciji. In nisem baraba ne jaz, ne ona! Ampak s tem ko se je odločila ona, sem se odločil jaz. Najraje bi videl da bi naredila splav, ampak ga ni. Jaz sem njeno odločitev sprejel, ona moje ni ( zaenkrat). Zanima me samo kako naj ji dopovem kaj sem se odločil, ker očitno me noče slišati. Ni pa slaba ženska, še zdeleč ne baraba! Že tako nam ni lahko... In nisem tip ki '' namaka'' in podobno kot je brati iz tvojih postov!!


Glej, ona očitno še vedno upa, da te bodo slikice omehčale itd, itd...kako ji dopovedat, pa nimam pojma. Če si se res odločil in stojiš za tem, bo že sama sčasoma skapirala, pač še naprej jo pustiš na miru in to je to. Z njo se ne rabiš obremenjevat, sem ti napisala, da z izmikanjme ne boš nardil čisto nič, samo poslabšal situacijo. Skratka, moj nasvet- priznaj otroka, če dvomiš v očetovstvo, boš plačal dnk cca 1.500 - 2.000 € + preživnino za nazaj in tekoče dni..
torej, priznaj otroka, plačuj preživnino, ostalo pa bo šele prišlo. Ravnaj po svoji vesti, ampak pazi, da ti ne bo kdaj žal.

Tole si čisto realno povedala, bravo user posted image

(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: ???
11.8.2009 15:19:27   
rija
frog....ta ženska ima še upanje, da te dobi nazaj, sicer ne vem, čemu te obvešča o vsem dogajanju.

sicer pa: kaj je, tu je. kriva sta oba. ti bi si ga lahko oblekel, ona pa je še vedno imela možnost, da pove, da ne, če ni kondoma. to je dejstvo. obsojat zdaj enega ali drugega je povsem mimo.

na tebi pa je, da se odločiš, kakšne oz. sploh kakšne stike boš imel z otrokom. preživnina pa ti itak ne uide, četudi se ne daš vpisati v tisti rojstni list, te čakak kak drag test dnk, ki, če bo pozitiven, bo šel iz tvojega žepa. torej se je v primeru, da si ziher, da si oče, nesmiselno spuščat do te meje.

in ja, je krivično, da je v takih primerih odločitev samo na eni strani....če se že od druge strani potem nekaj zahteva....ker če bi se jaz odločila, da s tipim ne želim imeti nič, hočem pa tega otroka, bi se tudi ne šla tožit z njim za preživnino.

tak pač je. če smo emancipirane, si tudi vrata opirajmo same, pa težka bremena nosimo v 5 štuk brez lifta.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: ???
11.8.2009 15:19:51   
felix7
frog, kar je, je... a se ti ne zdi, da bi se moral vsaj malo ugrizniti v jezik, ko uporabljaš stavke v stilu: "jaz nočem imeti s tem otrokom nič..." Pomisli malo na otroka, vendar. Nič ni kriv, pa se bo morda celo življenje spraševal, zakaj ga oče ni želel niti spoznati. Lahko ima še tako ljubečo mamo, pa morda celo krasnega očima, nekaj ga bo vseeno "grizlo". Sicer pa, ko bo otrok rojen, pojdi ga vsaj pogledat, mislim, da boš ob pogledu na svoje dete spremenil mnenje...

Drugače sem pa tudi jaz že pomislila, da si verjetno v kakšni resni zvezi ali celo poročen, ko se tako braniš tega otroka...

_____________________________

Postati mama, in to še na materinski dan, je čudovito.

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: ???
11.8.2009 16:01:47   
Anonimen
Ravnaj po svoji vesti, ampak pazi, da ti ne bo kdaj žal.

(odgovor članu felix7)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: ???
11.8.2009 16:02:22   
dory
otrok? tvoj otrok? kriv česa? z njegovo mamo,sta se mela menda lepo ali ne?
če niste v nekem sovražnem odnosu se da veliko pomenit...kljub temu,da niste skupaj, si še vedno lahko očka...nekaj se sedaj izogibat otroka,kljub nezaščitenim odnosom je pa mal kruta...za svoja dejanja je treba prevzet tud odgovornost, ne sam fajn se met...

(odgovor članu felix7)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: ???
11.8.2009 16:10:57   
khurde
Če se otroka noče, se pač poskrbi za zaščito. In če se pač OBA odločita, da tvegata, se sprejme posledice. In meni se zdi, da je ženska ravno toliko odgovorna kot moški in da ona ravno toliko lahko reče za kondom kot on, še na "boljšem" je, ker lahko tudi odkloni spolni odnos, če moški noče s kondomom. In ne, ne zagovarjam nikogar, samo velikokrat se obsoja moške, ker niso uporabili kondoma, kot da uboge ženske zanj še slišale nismo. user posted image Edini problem, ki ga jaz vidim, je v tem, da se nista že na začetku, ko sta se odločila, da bosta seksala brez zaščite, pogovorila, kaj bosta naredila v primeru spočetja. Ker mogoče je pa ona želela zanositi? In če ti otroka pod nobenem pogojem nočeš sprejeti, si verjetno za to, da ga ne boš sprejel, vedel že na začetku? Draga šola, ja. Ampak tko pač je, da se ženska odloči za ali proti splavu, naj bo "pošteno" ali ne, je le poseg v NJENO telo, ki bi - če bi lahko o prekinitvi nosečnosti odločali moški, ki si otrok ne želijo (HB, da ne) - pustil lahko resne posledice na njeni psihi.

Je pa tko, da poznam en primer, ko je ženska želela zanositi (in tudi je), za moškega ne vem; je bil pa že poročen in z majhnimi otroci... No, na koncu je ona imela tega svojega otroka, on pa ni plačeval preživnine sploh, čeprav je imel še pa još pod palcem. Ampak ni plačeval, ker ga ona ni tožila za preživnino. Tako da se preživnini ne moreš izogniti, če se ne dogovorita drugače. In če ne priznaš otroka, ona lahko zahteva test očetovstva in če si oče, ga plačaš, če nisi, ga plača ona. Tako da, če si ziher, da je otrok tvoj, se ti ne splača iti takih igric, ki kar nekaj stanejo (1000 evrov za tri osebe).

Aja. Kaj se je pol zgodilo z unim primerom ženske z otrokom in moškim, ki z njim ni hotel nič... No, ta moški se ni niti 2% brigal za otroka, pač, kot da ga ni... Nič od nič, niti čestitke ali pez bonbonov ni dobil od njega za rojstni dan, dokler ta otrok ni bil star krepko prek 20 let in dokler se ta oče ni odločil, da mogoče pa bi le imel tega otroka. user posted image In zdej ta oče hoče nekaj za nazaj popravljat, ta otrok pa - kdo bi si mislil, aneda - za to ni zainteresiran.

Tko da, odgovornost boš mogel sprejet, tko al pa drugače. Če se - ja, spet - ona odloči, te lahko toži za očetovstvo in preživnino. Lahko se odločiš, da z njo nimaš nič in da je preživnina vse, kar ima otrok od tebe, samo da se ne boš čez 30 let po glavi tolkel zaradi te odločitve. Otrok verjetno ne bo pogrešal očeta, ker se bo tako navadil, se bo pa spraševal, zakaj za vraga mu ni niti toliko vreden, da mu ne vošči niti za rojstni dan, in če lahko živiš s tem, go for it. Ampak najprej se postavi v kožo otroka, ki bo celo življenje mislil, da si je sam kriv, ker ga oče ne pogleda... Čeprav je oče (tako kot njegova mama) kriv za to, da sploh obstaja in otrok nima nič z vajinimi poskusi sreče. Jaz bi težko s tem živela.

In še nekaj... če si slučajno že v zvezi in z družino, bo žena slej ko prej izvedela, če ne drugače potlej, ko se boš po sodiščih sprehajal. Če pa nisi v zvezi, pa ne vem, kako boš otroka zatajil svoji potencialni partnerki in tudi ne vem, katera bi se šla igrat družino s tabo, če bo vedela, da že imaš otroka, ki si ga sam napedenal (seveda s pomočjo dekleta) in ga niti ne povohaš.

Jah, nezaščiten seks je lah življenjska odločitev. user posted image

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu felix7)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: ???
11.8.2009 16:17:21   
zez76
Pa je sploh tvoj? user posted image

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: ???
11.8.2009 16:55:35   
Anonimen
Preberi si zakon o družinskih razmerjih: http://www.mddsz.gov.si/fileadmin/mddsz.gov.si/pageuploads/dokumenti__pdf/zzzdr_upb.pdf

Kolikor vem, imaš dve možnosti: prvo, da se odrečeš očetovstvu ter s tem pravicam in dolžnstim, ki iz tega izhajajo, in drugo, da očetovstvo priznaš ter plačuješ preživnino po svojih najboljših možnostih ter vsaj tako prispevaš k svojemu otroku, ker njej ne bo lahko, čeprav se je sama odločila obdržati otroka.


(odgovor članu zez76)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: ???
11.8.2009 17:12:43   
kalbo
Na to bi pač mislil, ko si lulčka neoblečenega not namakal. Ženska se svobodno odloči, a bo tega otroka obdržala, ti imaš pa do tega otroka obveznosti, hočeš al pa nočeš in prav je tako.
Ženska zarad tvoje napake, kot jo imenuješ nosi bitje pod srcem, tebi se pa seveda lahko fučka.

(odgovor članu frog)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: ???
11.8.2009 17:16:10   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: frog

ja glej, vse lepo in prav v teoriji. nič nimam proti tej ženski, je v redu oseba. zaščite nisva oba uporabila. pač bili so trenutki ko sva se imela lepo. Nič več, nič resno. Sigurno je veliko od vas že bilo v taki ''zvezi'' - pač nama se je zalomilo, kaj naj rečem.

Nimaš kej rečt. Kot sem ti že rekel...mislil bi na to preden si ga namočil. Od ženske zahtevat splav je pa nehumano in vsakega, ki pomisli na to bi jest lastnoročno premlatil. Me pa čudijo ženska mnenja kle gor. za lastne pravice se vam fučka. Čudno res.

(odgovor članu frog)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   [Brisano sporočilo]
11.8.2009 17:19:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: ???
11.8.2009 17:20:18   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: frog

Povedala mi je takoj. Povedal sem ji tudi takoj da nočem imeti otroka, pa se je vseeno odločila otroka obdržat.
Ne vem kako bom živel s tem da vem da je nekje nekdo ki je del mene. Zdi se mi skrajno ne-fer da imajo ženske absolutno pravico odločitve.

kako je pa s preživnino ko je oče brezposeln? al bo moral takrat ko si zaposlen plačati vse za nazaj? ker verjetno mi preživnina ne uide v vsakem primeru..



Ženska lahko dela s svojim telesom, kar ji paše, to je prvo dejstvo. Do svojega otroka imaš pa obveznosti in to je drugo dejstvo. Ena ti je napisala, da se ji zdiš razumen moški, v mojih očeh si glede na napisano navadno ušivo revše (ne bom rekel pezde), ki se boji odgovornosti za svoja dejanja.

(odgovor članu frog)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   [Brisano sporočilo]
11.8.2009 17:23:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: ???
11.8.2009 17:41:22   
kalbo
Res je, da sta za nastalo situacijo kriva oba, samo ona od nje brez radikalnega posega v svoje telo ne more pobegnit on pa lahko reče, da z otrokom noče nič, če je pa še pezde, mu pa drugo kot preživnina itak ne hodi po glavi. Ženska pa pač ne more mimo čustvenih zadev. Vse, ki ste bile kdaj noseče, bi se morale spomnit občutkov, če bi se jih, nebi pisale takšnih.

Še enkrat, sprejmi odgovornost kot moški. Ne rabiš imeti z njo nič. Samo za svoje gene bi pa lahko poskrbel, se mi zdi. S to žensko boš hočeš nočeš povezan vse življenje, tvoji in njeni geni bodo povezani v živem bitju.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: ???
11.8.2009 17:44:20   
n.nati
O kako lepo napisano, user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: ???
11.8.2009 18:02:18   
khurde

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

če je pa še pezde, mu pa drugo kot preživnina itak ne hodi po glavi.



na žalost razmišlja, kako bi se tut preživnini izognil...

mah, jaz vem, da če bi bila na mestu te ženske, bi takega moškega pustila čim dlje od sebe... preprosto zato, ker si s takim odnosom on sploh ne zasluži, da bi bil nekomu oče.

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: ???
11.8.2009 18:12:13   
Taddy78
Ja bogi, bogi moški...še vedno ne veste kako se delajo otroci...

Prvo ne razumem zakaj je tako težko navlečt kondom (če sploh veš kaj je to)?!
Sedaj ko je ženska noseča samo razmišljaš kako bi se izvlekel iz tega-najbolj iz finančnega vidika , ko si pa skakal po njej pa si razmišljal o čem (kak noro sprašujem, a ne?) ?

Ti nekaj povem...ni poti iz te situacije. Četudi gospa napiše da je oče otroka neznan, te lahko ta otrok čez nekaj let poišče in zahteva svoje.
Ker je sodelavka v istem položaju (dokler je bilo sex-a je bila vredu, ko je zanosila je izginil) ti povem da je vse skupaj že od začetka na sodišču.
Če bo ženska pametna, te bo tožila. Kar pomeni da če otroka ne boš hotel priznat te čaka DNK test...če si brezposeln pa te bodo (magari nekaj let) čakali da se zaposliš in se ti vsedli na plačo.

No je pa še ena možnost...če je šlo samo za eno noč, lahko da nisi bil edini, tako da edino ta možnost te lahko črta s seznama očeta....

Zato človek pamet v roke, nabavi si kondome ali pa žensko vsaj vprašaj o njeni zaščiti, čeprav dvomim da ti bodo povedale po pravici...dokler pa boš tako brezskrbno skakal iz ene cvetke na drugo, pa ti po pravici prav želim da boš "oprašil" prav vsako...


Žal nisem imela časa prebrati vseh odgovorov, zato upam da nisem za katero ponavljala...

(odgovor članu n.nati)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: ???
11.8.2009 18:12:20   
miapia
Velikokrat smo ženske revice, ne pa vedno. Ni treba modela tako napadat, kot da je samo on kriv, odgovoren in "pezde". A ona je pa svetnica? Ah prosim no... Ženska živi v kameni dobi, da zaščite ne pozna, ali pa se jih kratko malo j... za to, ali bo noseča ali ne. Otrok pa ni nekaj, kar zdele je, potem ga pa ni. Tudi splav ni kar tako. Je poseg v telo. Samo veliko deklet se kar malo heca, fantje so pa vemo kakšni, predvsem tisti, ki so samski, brez obveznosti... Pa glejte user posted image , kako hitro ta obveznost pride.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: ???
11.8.2009 18:16:01   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Ja bogi, bogi moški...še vedno ne veste kako se delajo otroci...

Prvo ne razumem zakaj je tako težko navlečt kondom (če sploh veš kaj je to)?! Tudi ženska ga lahko natakne moškemu kondom. Zakaj ni ona tista, ki reče STOP miško, ga bova nataknila, če ne , pa ne bo nič. Res ne razumem, kako lahko nekateri tako brezglavo seksajo, potem pa jokajo in stokajo, ko so posledice. Lahko bi seksala s kondomom že zaradi v izogib bolezni, če nista stalna partnerja.


_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: ???
11.8.2009 18:27:22   
Taddy78
Zakaj bi pa morala biti ona kriva...lahko da je samo pametna...
Mogoče si je potihem želela otroka, resnega partnerja ni bilo, malo jo še preganjajo leta...in hopsala se najde en ki jo ima samo za sex. Seveda mu ona svojih želj ne pove, on je seveda niti ne vpraša in BUM...se je uresniči želja user posted image

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: ???
11.8.2009 18:29:42   
Taddy78
Če se je odločila da otroka obdrži že ni tako brezglavo rinila v to sexualno razmerje...mislim da je kar vedela kaj počne user posted image

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: ???
11.8.2009 18:44:46   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Če se je odločila da otroka obdrži že ni tako brezglavo rinila v to sexualno razmerje...mislim da je kar vedela kaj počne user posted image

Ja, izredno hinavsko. Škoda, ker mu ni rekla - hočem da mi narediš otroka, pa bi sigurno zbežal.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: ???
11.8.2009 18:58:32   
khurde

IZVIRNO SPOROČILO: miapia
pa bi sigurno zbežal.



al pa vsaj kondom nataknil user posted image

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: ???
11.8.2009 18:59:31   
Taddy78
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?