|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 9:02:30   
Dashenka
IZVIRNO SPOROČILO: caillou

Dashenka, veš kolk je to fino, da bo najstarejša. Res je taka razlika med našo najstarejšo in najmlajšim fantom v razredu, da ti ne morem povedat. Že po govoru bi rekel, da je punca dve leti starejša.


Ja, ce bo najstarejsa, potem bo "ta glavna". Kar pa tudi ni tako slabouser posted image
Glede otrostva - meni je bil najlepsi del prav OS, zato ne razumem teh fobij pred solo.

< Sporočilo je popravil Dashenka -- 15.8.2009 9:03:03 >

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 9:06:35   
Anonimen
Plusi: otrok se ne dolgocasi.

Ne glede na to, da vsi pravijo, kako jih baje zaposlijo, dopuscam moznost, da jih ne (le kako jim uspe ob zako zahtevni soli kot pravite da je?), ker vsakega otroka ne pozanjo tako individualno dobro, kaj zmore in cesa ne, sploh v prvem razredu ne. Skoraj ne vidim potenciala, da bi uciteljica zaposlila dva ali tri ucence individualno ob tem pa se zaposlila ostale ucence za 45 minut. Koncentracija otrok je kratka in uciteljica se mora kar fejst potrudit, se mi zdi, ce se sploh lahko. Tukaj vidim minus oz. plus (kakor obrnes user posted image )  v prvih razredih. Kasneje je lazje, ker je otrok ze bolj samostojen.

Minusa, ki sem ju videla: otrok je fizicno toliko manjsi od vrstnikov, da je vedno zadnji pri fizicnih aktivnostih.
Prevelika pricakovanja okolice (ti si pameten, celo leto pred si sel v solo), ki ga sploh kasneje lahko frustrirajo.


(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 9:09:50   
blaža
Jaz poznam eno družino, ki je želela dat svojo deklico eno leto prej v šolo. Pol jim je niso sprejeli, ne vem zakaj. Ampak pri njih sem vedno imela občutek, da govorijo o njihovi deklici kot, da izstopa iz povprečja, ker je znala brat in pisat.

Ne gre se samo za to, če otrok zna brat in pisat, ali pa še kej drugega, mi se enostavno zdi, da ima vse svoj čas. Da pač niso še zreli. Po moje se ta razlika zgliha v višjih razredih. itak pa kje piše, da bojo otroci, ki znajo že pred šolo vse sorte, da bojo boljši v šoli kot njihovi vrstniki. Na šolanje vpliva še cel kup drugih stvari, delavne navade, pridnost učenja,...

Kateri so pa za vas plusi če daš otroka prej v šolo? Jaz jih ne najdem kej preveč.

Ne vem samo razmišljam.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 9:11:24   
blaža
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Plusi: otrok se ne dolgocasi.

Ne glede na to, da vsi pravijo, kako jih baje zaposlijo, dopuscam moznost, da jih ne (le kako jim uspe ob zako zahtevni soli kot pravite da je?), ker vsakega otroka ne pozanjo tako individualno dobro, kaj zmore in cesa ne, sploh v prvem razredu ne. Skoraj ne vidim potenciala, da bi uciteljica zaposlila dva ali tri ucence individualno ob tem pa se zaposlila ostale ucence za 45 minut. Koncentracija otrok je kratka in uciteljica se mora kar fejst potrudit, se mi zdi, ce se sploh lahko. Tukaj vidim minus oz. plus (kakor obrnes user posted image )  v prvih razredih. Kasneje je lazje, ker je otrok ze bolj samostojen.

Minusa, ki sem ju videla: otrok je fizicno toliko manjsi od vrstnikov, da je vedno zadnji pri fizicnih aktivnostih.
Prevelika pricakovanja okolice (ti si pameten, celo leto pred si sel v solo), ki ga sploh kasneje lahko frustrirajo.




Ja pri nas bo npr fajn, da jih bo v razredu 7. Za razliko od kolegice, ki jih bo v razredu 27. Verjetno se da boljše delat z 7 kot z dvajsetimi več. Se jim lahko bolj posveti. Za naše učiteljice vem, da so super.

To ni nujno. Ena deklica je za glavo večja od ostalih. ( to je lih tista, ko sem pravla, da so jo hotli dat leto prej v šolo, ker je januarska.)

< Sporočilo je popravil blaža -- 15.8.2009 9:13:07 >


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 9:13:04   
Anonimen
Ja, to je bistvena razlika, sedem ali sedemindvajset ucencev v razredu.

Ampak sedem ucencev v razredu?? Potem naj se pa se kdo pritozuje, da je skoraj individualna sola draga in zanic user posted image .

< Sporočilo je popravil Mič II -- 15.8.2009 9:14:38 >

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 9:13:37   
rija
No moj je čisti začetek januarja in jaz sem med nosečnostjo molila, da se rodi vsaj 1. januarja, da bo šel eno leto pozneje v šolo.

Sicer ne vem, koliko bo kaj to problematično čez 3 leta, ampak vseeno menim, da bo ravno prav. Da bo star skoraj toliko kot mi, ko smo šli v šolo.

Edino je bil problem v vrtcu, ko je naš bil star skoraj 2 leti (homogena skupina) ostali pa 1 leto in se je našemu dejansko mešalo od dolgčasa.
Menim pa, da med 6 in 7 letom razlike več niso tako problematične.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 9:13:38   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Ja, to je bistvena razlika, sedem ali sedemindvajset ucencev v razredu.


No vsaj ena prednost, ko smo se preselili iz mesta na vas.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 9:14:44   
Katjusa
jst nebi dala prej v šolo nikakor.... sama sem šla prej in tega nebi naredila otroku..... ni fino bit najmlajši v rezreduuser posted image

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 9:15:15   
caillou
Pri meni plusov ni.

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 9:22:13   
LanaM
običajno gredo v 1. razred skupaj otroci istega letnika; tako npr. gredo letos 1. septembra v šolo vsi, ki so bili rojeni v času od 1.1. do 31.12.2003. Otrok gre leto kasneje lahko v šolo, če si starši zanj pridobijo odločbo po mnenju psihologa in še nekih ljudi. Običajno otroci rojeni januarja ali februaraja v devetletki ne hodijo leto prej v šolo, razen če po znanju in drugih spretnostih res zelo izstopa od drugih
Pa še nekaj; večkrat se je že zgodilo, da je bil mlajši otrok; npr, decemberski bolj uspešen kot npr. februarski; res je vse odvisno od pposameznika

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 9:24:08   
Katy78
Ko zdaj govorite o + in -: sem prej pozabila povedat še to, da imam še nečaka, ki pa je hodil še v osemletko in je januarski, torej je šel v šolo s 7 leti in 8 meseci, pa se ni nič dolgočasil. Po velikosti ni nič izstopal. Pa je bil ves čas odličnjak, na gimnaziji tudi, zdaj pa že študira. Pa dejte bit resne, no. Ali se bo otrok dolgočasil ali ne, ni prav nič odvisno od tega, ali gre s 6. ali 7. v šolo, ampak od tega, kakšno vzgojiteljico/učiteljico bo dobil, kako in koliko jih bo znala zaposliti in animirati. Je pa velika razlika v dojemanju med otrokom, ki ima 6 in otrokom, ki ima 7 let.  Ne vem, zakaj se vam tako mudi otroke poslat v šolo. user posted image

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 9:38:55   
lukec
Naš je januarski (7.) in je tud brihten. Pri 3 letih je poznal vse črke, danes pri 4 in pol bere besede (in ne, nismo ga forsirali niti malo, vse je iz njegovega lastnega interesa), ampak niti slučajno ne razmišljam o tem, da bi ga vpisala prej, saj bi šel revež potem v šolo že v 5. letu. Tud sama sem iz "foha" in dvomim, da bi se otrok v šoli dolgočasil, sploh v prvi triadi, ko se ful dogaja. Sicer pa, če imaš januarčico, bo tako ali tako še vedno stara komaj 6, ko bo šla v šolo s svojimi vrstniki.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 9:47:34   
al1*
V prvem razredu je delo organizirano po kotičkih - otrok gre od enega do drugega kotička in naredi, kar je pač potrebno. Če je premalo, mu vedno lahko dajo kakšne dodatne naloge ali pa se grejo kakšne igre. Tako da klasičnega pouka še ni in jih je tudi lažje individualno dodatno zaposlit. Tako da glede dolgčasa po mojih izkušnjah ni težav.

z branjem pa itak začnejo šele v drugem razredu in je bil pri naši sistem, da ko so končali z delom, so pa brali. In je vsak pač bral svoji stopnji primerno.

Tako da se jaz nikakor ne bi odločala samo glede tega, ampak bi mi bil glavni kriterij socialna zrelost otroka.

Meni je pri hčeri (februarska) vzgojiteljica rekla, da jo komot damo v šolo eno leto prej, ampak nismo niti razmišljali o tem in ni nam žal.




_____________________________

lp


(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 10:20:06   
tanja22
pozdravljene user posted image

js sm šla v šolo 1 leto prej, pa mi ni delal problemov. Še takrat mi je bilo dolgčas in se mi je mami zmišljevala dodatne naloge. Mislim, pa da smo nekaj dodatnega delal tud u šoli. Ampak js sm bla takrat stara 6 let. Sedaj ko pa je 9-letka, je pa to še eno leto prej. Programi so baje bolj zahtevni (pravim baje, ker tako slišim, ne ker bi imela korektne informacije). Pri otrocih starih 5 ali 6 let, je pa 1 leto ogromna razlika. Lahko da zna pisat, brat, ampak ni nujno da je že na ostalih podračjih dovolj zrel, pa tudi fizično, kot je ena rekla.

čeprav je otrok na vseh področjih lahko dovolj zrel, mu jaz ne bi odvzela 1 leta brezskrbnega otroštva.

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 13:30:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lukec

(in ne, nismo ga forsirali niti malo, vse je iz njegovega lastnega interesa)


to je men mal smešno - otrok pri treh letih pokaže lastni interes za učenje črk in branjeuser posted image

(odgovor članu lukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 15:14:15   
tanja22
IZVIRNO SPOROČILO: nya

IZVIRNO SPOROČILO: lukec

(in ne, nismo ga forsirali niti malo, vse je iz njegovega lastnega interesa)


to je men mal smešno - otrok pri treh letih pokaže lastni interes za učenje črk in branjeuser posted image


V vrtcu imam deklico, staro 26 mesecev, nora na knjige in pravljice. Ker večina zelo hitro zaspi, ona pa malo težje, ji jaz ponavadi preberem pravljico. Pa me ona vpraša, kaj piše na naslovnici, pa ji preberem. Nato pa mi kaže črko, po črko in sem ji mogla ves naslov tako povedat. Zgledal je prav smešno, saj če bi to videl kakšen starš, bi si mislil, pa ta je upokana, kaj pričakuje od 2-letnikov. Ampak ona je to hotla SAMA user posted image . Je pa res nora na knjige in ji preberem daljše in zahtevnejše knjige.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 15:21:25   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: nya

IZVIRNO SPOROČILO: lukec

(in ne, nismo ga forsirali niti malo, vse je iz njegovega lastnega interesa)


to je men mal smešno - otrok pri treh letih pokaže lastni interes za učenje črk in branjeuser posted image


niti ne. moj je že pred tretjim letom cel čas govoril T kot Til.....pa podobne....pa številke ga ful zanimajo....v vseh jezikihuser posted image  pa ga noben ne sili...

jaz kar verjamem, da so eni bolj dovzetni za slike kot drugi.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 15:29:14   
bumerang
Osebno še nisem zasledila, da bi jemali v šolo naslednji letnik, zakon tega ne predvideva. Sem bila pravzaprav prepričana, da to ni dovoljeno pa je zgleda tako, da kar ni izrecno prepovedano je dovoljeno.

Point prvega razreda ni toliko v intelektualnem razvoju ampak bolj v govornem sporočanju in socializaciji. Že nekaj let se vpisujejo otroci, ki poznajo črke in že črkujejo, veliko jih tudi tekoče bere, števila poznajo skoraj vsi. Redki so tisti otroci, ki ne poznajo nobene črke. Tako na oko bi najmanj tretjina razreda absolvirala predpisano snov, kar se obsega tiče, v par tednih. Marsikdo pa že vse zna. Ne zna pa počakat v vrsti, ne zna drugemu pustiti besede, ne zna se prilagoditi drugim, ki želijo nekaj početi drugače,... in predvsem tega ne razume. Socialna zrelost pač ni izenačena z intelektualno. Intelektualno se težave lahko pokažejo kasneje, tam nekje v šestem razredu, ko začnejo prihajati bolj abstraktni predmeti, otrok pa še ni prestopil v abstraktno fazo. In to se takim otrokom, ki so šli v šolo letno dni prej, praviloma dogaja. Abstraktna faza je namreč pogojena s fizično zrelostjo telesa in vanjo prestopiš iz danes na jutri. Če si ti še v včeraj, je to velika ovira, ker prideš na danes takrat ko so tvoji sošolci že na jutri.
Osebno otroka ne bi nikoli vpisala leto dni prej. Prednosti ne vidim prav nobene, slabosti pa cel kup.

To, da otrok gladko bere in piše črke, računa, tudi s prehodom, danes ni nobena redkost.


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu tanja22)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 21:29:51   
Anonimen
Moja je rojena septembra 2004-se pravi da gre drugo leto v šolo?

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 21:32:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Moja je rojena septembra 2004-se pravi da gre drugo leto v šolo?


jp

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 21:32:52   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: nya

IZVIRNO SPOROČILO: ****

Moja je rojena septembra 2004-se pravi da gre drugo leto v šolo?


jp



user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 21:47:16   
frost
No, jaz sem šla leto prej v 1. razred pa mi ni nič manjkalo...recimo da sem bila nekje do 4. razreda pa res v zaostanku pri socialnem razvoju vsaj v primerjavi z večino sošolcev-sem bila malo manj zrela, in veliko bolj otročja, vendar zarad tega tud ni bilo problemov, ker smo se bolj otročji pač družili med sabouser posted image In mi je bilo fajn ker sem bila še vedno med prijatelji iz vrtca.
So bili pa problemi z učenjem-imela sem sicer same petice(ja takrat so bile še ocene tud v 1.razredu), pri dojemanju snovi ni bilo težav, toda domače naloge...joj,joj,joj. Še zdaj mi gredo lasje pokonci če se spomnim na to-drugi otroci so naredili nalogo v 20 minutah, jaz sem pa celo popoldne sedela za zvezki-ne zato ker ne bi znala, ampak ker je bila moja koncentracija fuč in sem zraven raje sanjarila.
Torej, na kratko: nič mi ni škodilo tisto eno leto 'odvzetega' igranja in res mislim da bi se v vrtcu še eno leto precej dolgočasila. Pa šole tudi nisem nikoli zasovražla.
Če bi bila v isti dilemi za svojega otroka...kaj pa vem. Če bi se mi zdelo da mu bo v vrtcu dolgčas in da je bolje da gre v šolo z otroci ki jih pozna že iz vrtca, bi ga vpisala prej. Če pa bi se mi zdelo, da otrok ne bo zmogel navezati dobrih stikov s sošolci ker še ni dovolj zrel, pa ga ne bi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 21:58:59   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Od kdaj pa se v devetletko lahko vpisuje eno leto prej?


Pojma nimam, ampak kot kaze, da brez tezav, Vsaj v V LJ, vpisujejo januarske in februarske otroke.
V OS v katero "pasemo" je v vsakem razredu po par otrok rojeni leto prej.


A tako praviš. Naša šola v Lj. tudi vsako leto vpiše kakšnega januarčka. Ne vem zakaj, ker smisla v tem nihče od učiteljev ne vidi, razen naše psihologinje. Ti kar vpiši otroka letos, lahko bo še mene dobil za učiteljico. To bi bilo luštno zate, zanj pa itak.user posted image user posted image user posted image  


Sicer se pa podpišem pod bumerang.user posted image

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 22:21:26   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: nya

IZVIRNO SPOROČILO: lukec

(in ne, nismo ga forsirali niti malo, vse je iz njegovega lastnega interesa)


to je men mal smešno - otrok pri treh letih pokaže lastni interes za učenje črk in branjeuser posted image


Naša pupa je za 2. rojstni dan dobila svoj računalnik-maxi afna- in je spraševala za črke in številke..kaj je to? vsak dan je vzela računalnik in mi kazala črke ali št. jaz pa sem ji povedela katera je. V dveh mesecih je poznala vse velike črke in številke do 10. Istočasno je spraševala za barve. Vzela je barvice in me spraševala katera barva je, tako da je tudi barve spoznala v dveh mesecih. To je zanjo bila igra in ne učenje.
vse jo zanima. Včeraj smo prišli z morja in je štiri ure in pol vožnje samo spraševala, tako da je danes čist hripava.

Rojena je decembra 2004 in je prepričana, da gre drugo leto v šolo. Letos gre v najstarejšo skupino in ker se gre iz te skupine v šolo, pravi da gre tudi ona. Kako bo ne vem. Verjemem da nam bo pri odločitvi pomagala vzgojiteljica, čeprav se bolj nagibam k temu, da bi še tisto leto ostala v vrtcu. Sedaj je lider v vrtcu, v pozitivnem smislu...tako pravijo vzgojiteljice. Kako bo, bomo videli. Imamo še eno leto časauser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 22:49:22   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: nya

IZVIRNO SPOROČILO: lukec

(in ne, nismo ga forsirali niti malo, vse je iz njegovega lastnega interesa)


to je men mal smešno - otrok pri treh letih pokaže lastni interes za učenje črk in branjeuser posted image


In kaj ti je zdej tukaj smešno? Če me otrok vpraša, katera črka je to, naj mu rečem kaj, ne ti ne bom povedala, še nisi dost star, al kako? In ko pozna vse črke jih začne pač povezovati, ker mu pač ogromno beremo in točno ve, da ima skupina črk nek večji pomen, ki ga zanima. Smešno? Prej logično!


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?