|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 12:18:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: brizit

Kako lahko trdite, da se nekaterih ne bi dotaknilo? 



Veliki večini ljudi je ZELO težko priznati, da se motijo, delajo napake. In taki napake znova in znova ponavljajo, ker imajo prevelik ego. Oni vejo najbolje sami.

Odgovorni starši so samokritični in iščejo pomoč, če jo rabijo, v knjigah, pogovoru, na RR-ju. Sami od sebe, ne ker bi jim to nekdo predpisal.
Neodgovorni pa pač "vejo najbolje sami". Otrok ne razvajajo, četudi se jim cel teden dere in mu morajo vsakič, ko gredo v trgovino, kupit 500 igrač, skuhat 10 različnih jedi za kosilo in jih redno kličejo policisti zaradi vandalizma in popivanja.

Ali če ti napišem drugače: zaradi mene lahko ukinejo vse znake na cesti, ukinejo vse zakone, pa bom še vedno vozila počasi in v skladu s trenutnimi razmerami na cestu - po pameti torej. Tisti, ki pritiskajo na gas, ker oni pa imajo BMW-ja in so itak nezmotljivi, bodo pritiskali na gas v vsakem primeru. Za nesrečo nikoli ne bodo krivi sami, ampak vedno cesta, drugi vozniki,...

V Sloveniji se itak veliko preveč poslužujemo sistema palice in premalo korenčka oziroma korenček itak ne funkcionira. Ne, ker bi bilo z vzgojnimi pristopi kaj narobe, temveč, ker slednji izhajajo iz same življenjske filozofije posameznikov. Če pa je že ta v osnovi zgrešena, potem predavanja o vzgoji ne bodo zalegla. Potrebno bi bilo prevzgojiti človeka kot celoto, ne samo njegov vzgojni pristop.

Pa ne zdaj misliti, da sem apriori prti takim predavanjem, lahko bi bila tudi zelo koristna, kaj pa vem. Vendar mislim, da jih v praksi ne bi bilo možno izvesti. Že zato, ker niti približno nimamo dovolj KVALITETNIH predavateljev. Samo pomisli, koliko seminarjev, ki se jih udeležuješ v okviru službenih obveznostih ima dejansko ima dejansko uporabno vsebino.

< Sporočilo je popravil Ankica -- 31.8.2009 12:19:13 >

(odgovor članu brizit)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 12:24:10   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

IZVIRNO SPOROČILO: brizit

Kako lahko trdite, da se nekaterih ne bi dotaknilo? 



Veliki večini ljudi je ZELO težko priznati, da se motijo, delajo napake. In taki napake znova in znova ponavljajo, ker imajo prevelik ego. Oni vejo najbolje sami.

Odgovorni starši so samokritični in iščejo pomoč, če jo rabijo, v knjigah, pogovoru, na RR-ju. Sami od sebe, ne ker bi jim to nekdo predpisal.
Neodgovorni pa pač "vejo najbolje sami". Otrok ne razvajajo, četudi se jim cel teden dere in mu morajo vsakič, ko gredo v trgovino, kupit 500 igrač, skuhat 10 različnih jedi za kosilo in jih redno kličejo policisti zaradi vandalizma in popivanja.

Ali če ti napišem drugače: zaradi mene lahko ukinejo vse znake na cesti, ukinejo vse zakone, pa bom še vedno vozila počasi in v skladu s trenutnimi razmerami na cestu - po pameti torej. Tisti, ki pritiskajo na gas, ker oni pa imajo BMW-ja in so itak nezmotljivi, bodo pritiskali na gas v vsakem primeru. Za nesrečo nikoli ne bodo krivi sami, ampak vedno cesta, drugi vozniki,...

V Sloveniji se itak veliko preveč poslužujemo sistema palice in premalo korenčka oziroma korenček itak ne funkcionira. Ne, ker bi bilo z vzgojnimi pristopi kaj narobe, temveč, ker slednji izhajajo iz same življenjske filozofije posameznikov. Če pa je že ta v osnovi zgrešena, potem predavanja o vzgoji ne bodo zalegla. Potrebno bi bilo prevzgojiti človeka kot celoto, ne samo njegov vzgojni pristop.

Pa ne zdaj misliti, da sem apriori prti takim predavanjem, lahko bi bila tudi zelo koristna, kaj pa vem. Vendar mislim, da jih v praksi ne bi bilo možno izvesti. Že zato, ker niti približno nimamo dovolj KVALITETNIH predavateljev. Samo pomisli, koliko seminarjev, ki se jih udeležuješ v okviru službenih obveznostih ima dejansko ima dejansko uporabno vsebino.


Podpis, če dovoliš. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 12:25:54   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Podpis, če dovoliš. user posted image



Tebi zmeraj user posted image .

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 12:35:38   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: brizit

Lep pozdrav vsem bralcem in članom foruma!
Odločila sme se, da svojo idejo delim z vami, ker se mi zdi ta forum primeren krog ljudi, ki se še kako zaveda, kako pomembna je vzgoja naših otrok. Sama sem namreč tudi učiteljica na OŠ, in se s to problematiko srečujem vsak dan. Pred začetkom šolskega leta šole na široko organizirajo razna predavanja o mladini, Y generaciji, o nasilju nad otroki, ... Slednje predavanje se je odvijalo tudi na naši šoli in delavka Centra za socialno delo nam je naštevala vzroke, polsedice, znake nasilje, vrste nasilja, ... bla, bla, bla. Nič novega! Konec koncev smo učitelji to že vse premlevali na faksu. Sem mnenja, da je probleme predvsem potrebno REŠEVATI, in ne samo gasiti požare, kot jih sedaj (pa še to bolj neuspešno). Ker je bilo kar nekajkrat komentirano na kako vprašanje v smislu "ja, sistem je tak, da ne moremo kaj narediti", nisem mogla bit tiho. Predlagala sem, da bi morali uzakoniti obvezno izobraževanje staršev o vzgoji otrok. Npr. starš bi moral 3x na leto se udeležiti izobraževanja, ki bi seveda bila brezplačna, večkrat na leto organizirana v vsaki občini. Če začnemo na samem začetku, v družini rešimo marsikateri problem: nasilje v družini, v šolah, boljše delo učiteljev (ker se ne bi ukvarjali toliko z disciplino, ampak z učenjem in pravim, zdravim sožitjem z mladino), tudi zapori verjetno ne bi bili več prenatrpani, da o boljši samopodobi tako staršev kot otrok sploh ne govorimo, manj samomorov, ... Tudi finance ne bi smele biti tak problem, ker ravno te posledice državo bogato stanejo.
Otrok je v šoli, in jaz kot njegova učiteljica in vzgojiteljica moram biti strokovno usposobljena za njegovo vzgojo. Ta isti otrok pride domov, a njegovim staršem o vzgoji ni potrebno vedeti nič. A kdo vidi dvoličnost?
Če želimo opravljati šoferski izpit, je potrebno opraviti prvo pomoč. Zakaj ne bi bilo potrebno še izobraževati se o vzgoji SVOJIH otrok? Koliko usposobljanj moramo imeti za stroje, naprave in koliko za nas, ljudi?


To izobraževanje staršev o vzgoji  je ista želja v oblakih kot to, da si starši želimo učiteljice in vzgojiteljice "z dušo in srcem".....ne pa, da gre večina na pedagoški faks zato, ker pač ne zna nikamor drugam iti ali pa drugje ni sprejeta.....pomočnice vzgojiteljic se pa danes vsakodvnevno rojevajo pač zato, ker se v enem letu da preusmerit iz šivanja rokavov v strokovno usposobljeno pomočnico vzgojiteljic.....

In potem imamo jamranje o grozni obremenjenosti vzgojiteljic in učiteljic.....o nesposobnih starših, nerazumljivih zakonih, zblojenih generacijah......

Kateri starš želi iti na tako predavanje lahko danes komot gre.....saj se organizirajo......jaz pa ne bom šla.....in jaz ne vidim nobene dvoličnosti v tem, da si se morala ti 4 leta učiti o vzgoji in podajanju znanja otroku jaz pa ne....ker imam jaz enega otroka (katerega sem hranila, previjala, se zbujala z njim ponoči), ti pa jih imaš vsako leto 25 novih....in ko si šla študirat, bi morala vedeti, da boš delala nekaj ur na dan z otroci, kjer je vsak drugačen.....



(odgovor članu brizit)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 13:12:48   
brizit
Verjetno bi ti škodovalo kaj? Kakšno informacijo dobi otrok od starša, ki zase pravi: "Jaz znam, tega ne potrebujem." Ljudje se učimo celo življenje! 

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 13:27:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: brizit

Lep pozdrav vsem bralcem in članom foruma!
Odločila sme se, da svojo idejo delim z vami, ker se mi zdi ta forum primeren krog ljudi, ki se še kako zaveda, kako pomembna je vzgoja naših otrok. Sama sem namreč tudi učiteljica na OŠ, in se s to problematiko srečujem vsak dan. Pred začetkom šolskega leta šole na široko organizirajo razna predavanja o mladini, Y generaciji, o nasilju nad otroki, ... Slednje predavanje se je odvijalo tudi na naši šoli in delavka Centra za socialno delo nam je naštevala vzroke, polsedice, znake nasilje, vrste nasilja, ... bla, bla, bla. Nič novega! Konec koncev smo učitelji to že vse premlevali na faksu. Sem mnenja, da je probleme predvsem potrebno REŠEVATI, in ne samo gasiti požare, kot jih sedaj (pa še to bolj neuspešno). Ker je bilo kar nekajkrat komentirano na kako vprašanje v smislu "ja, sistem je tak, da ne moremo kaj narediti", nisem mogla bit tiho. Predlagala sem, da bi morali uzakoniti obvezno izobraževanje staršev o vzgoji otrok. Npr. starš bi moral 3x na leto se udeležiti izobraževanja, ki bi seveda bila brezplačna, večkrat na leto organizirana v vsaki občini. Če začnemo na samem začetku, v družini rešimo marsikateri problem: nasilje v družini, v šolah, boljše delo učiteljev (ker se ne bi ukvarjali toliko z disciplino, ampak z učenjem in pravim, zdravim sožitjem z mladino), tudi zapori verjetno ne bi bili več prenatrpani, da o boljši samopodobi tako staršev kot otrok sploh ne govorimo, manj samomorov, ... Tudi finance ne bi smele biti tak problem, ker ravno te posledice državo bogato stanejo.
Otrok je v šoli, in jaz kot njegova učiteljica in vzgojiteljica moram biti strokovno usposobljena za njegovo vzgojo. Ta isti otrok pride domov, a njegovim staršem o vzgoji ni potrebno vedeti nič. A kdo vidi dvoličnost?
Če želimo opravljati šoferski izpit, je potrebno opraviti prvo pomoč. Zakaj ne bi bilo potrebno še izobraževati se o vzgoji SVOJIH otrok? Koliko usposobljanj moramo imeti za stroje, naprave in koliko za nas, ljudi?


Če sem prav razumel, problem predstavlja vse večje nasilje v družini, poseldično temu v šolah??? Je to problem? Če da, kako izobraževati starše v smeri zmanjšanja nasilnega obnašanja otrok v šoli, kakšen je tvoj predlog osebno?

(odgovor članu brizit)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 13:30:29   
uwaga
Lej saj taki seminarji in predavanja v splošnem niso slaba ideja. Jaz se z mnogimi ljudmi pogovarjam o vzgoji, delimo izkušnje.
Tudi v šoli smo imeli že nekajkrat sestanke na temo vzgoje z policistom, psihologinjo, socialno delavko.
Nekaj informacij je bilo novih, zanimivih, večinoma pa nič strašnega. Je pa zanimivo, da ko sem pogledala po razredu, na nobenem sestanku niso bili prisotni starši problematičnih otrok.
In te starše menim, da bi jih zakon prisilil, le v to , da so dejansko prisotni tam, ne pa tudi da kaj "odnesejo".

(odgovor članu brizit)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 13:36:04   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: brizit

Verjetno bi ti škodovalo kaj? Kakšno informacijo dobi otrok od starša, ki zase pravi: "Jaz znam, tega ne potrebujem." Ljudje se učimo celo življenje! 


Glede na to, da na tovrsna predavanja ne hodim ne vem, če bi mi škodovalo ali ne......

Po mojem laičnem mnenju, pa če mi predava oseba, ki mi postavlja takšno vprašanje kot ti, pa predvidevam, da mi koristilo tudi ne bi......




(odgovor članu brizit)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 13:40:00   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: brizit

Verjetno bi ti škodovalo kaj? Kakšno informacijo dobi otrok od starša, ki zase pravi: "Jaz znam, tega ne potrebujem." Ljudje se učimo celo življenje! 


eh ne...........z diplomo smo končali izobraževanje. Prosim no, ne bodi nesramna. Starši, ki skrbimo za svoje otroke, debatiramo s prijateljicami mamicami, imamo internet, knjige in tudi izobraževanja v okviru vrtca in kot je uwaga napisala, smo tam starši, ki otroke vzgajamo in ne prepuščamo samim sebi. Staršev problematičnih otrok ni na spregled ne na rod. sestankih, ne na pogovornih urah, kaj šele na izobraževanjih. Zakon pa nima smisla. Komur se z otrokom ni za ukvarjat, se pač ne bo. Žal  sem pa tudi videla, kako so nekateri starši glasni kar se teorije tiče, v praksi pa se otroku niti malo ne posvetijouser posted image . Me prav zaboli, ko vidim te otroke.

< Sporočilo je popravil mika -- 31.8.2009 13:41:43 >

(odgovor članu brizit)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 13:51:23   
mateyka
torej, otroci so individualni in se ne morejo kot taki obravnavat v razredih od 25 učencev, ne moti te pa to isto narest v primeru staršev in potem negodovat, če se kdo ne strinja z načinom pridbivanja znanja o vzgoji, ki ga predlagaš? glej, tvojo idejo prodajaš kot ideologijo, ki meji na omejevanje svobodne izbire. torej misliš, da nismo sposobni sami poiskat informacij, ampak samo prek tega sistema, ki ga ti predlagaš? misliš, da nobenemu to prej ni padlo na pamet in noben ni to poskušal izvest? malo širše poglej vse skupaj, kot celoto in boš videla, da lahko tako uzakonjanje meji na totalitarizem. saj ne moreš vseh tehnik vzgoje predstavljat ljudem. plus koneckoncev - ne moreš človeka silit, da se udeleži tečajev proti svoji volji in basta. saj nismo hitlerjungen. tisti, ki ga pa to zanima, pa že (po)išče, no worries. mislim, da ti to hočemo dopovedat.

(odgovor članu brizit)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 14:17:38   
brizit
Bakfark ... če prav razumem te zanima kako nasilje v družini vpliva na nasilje v šoli. Čisto preprosto, otrok npr. vidi doma, da oče udari mater ko ni kaj po njegovo in kaj hitro bo to prenesel v svoje okolje. Ko mu kdo od sošolcev ne bo po godu, ga bo kmalu mahnu.
mika ... se opravičujem, če sem te užalila, vedar ne vem točno kaj te je toliko prizadelo. Moje mnenje je, da je potrebno vseskozi raziskovat, se spraševat, ... se izobraževat. Kaj hitro se lahko opečemo, če trdimo, da vse znamo in ne želimo slišati drugih mnenj, namigov,... saj ni nujno da jih upoštevaš. Ker pa iz zapisanega sklepam, da o vzgoji debatiraš, bereš, poslušaš,... torej se na nek način izobražuješ oz. zbiraš informacije in jih filtriraš po svoji vesti. Otrok, ki bo videl da starš bere ima več šans da bo rad bral, če se starša pogovarjata med sabo se bo verjetno tudi sam s partnerjem pogovarjal, ... Tukaj gre za zgled. Seveda pa imaš vso pravico do drugačnega mišljenja.
Seveda, problem je ravno pri tistih starših, ki jih ni na roditeljski, ne na pogovorne, ne v knjižnjici med tovrstnim gradivom,... glede na to, da vseeno imajo otroke, in nekateri grejo orng čez mejo bi jih pa prisilili. Pa naj se malo bunijo, prav briga me. Po moje bi se pa čez čas tudi omehčali, ker druge izbire ne bi imeli, pa bi se mogoče tudi čez čas odprli in sprejeli kak namig, idejo, izkušnjo.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 14:33:44   
Anonimen
Samo kako bi potem to v praksi izvedla?

Ponovno postavljam vprašanje: kje bi našla dovolj KVALITETNIH predavateljev?

Pišeš, da bi izvedla zelo širok sklop predavanj z različnimi pogledi na vzgojo. OK, vse lepo in prav. Vendar bi tu potem prišlo do konflikta, katera vzgoja je pravzaprav prava. Eni bi bili za demokratično, eni za bolj strogo, eni bi zagovarjali osamitev trmastega otroka, tretji stol, četrti ignoranco, peti eno čez rit, šesti bi se do onemoglosti pogovarjali,... Ali ni pri tem verjetno tudi, da bi še tisti starši, ki so odgovorni, postali zmedeni ob vseh teh tečajih, kjer bi ti eni razlagali tako, drugi pa kontra (saj znanstvaniki so še posebej znani po tem, da vsak trdi svoje in ne priznavajo dognanj kolegov)?

Še eno vprašanje: kako bi dosegla, da ti tečaji ne bi postali državni inštrument za vsiljevanje ideologije trenutnega ministra?
No, še nekaj vprašanj user posted image :
- kako bi dosegla, da bi se straši redno udeleževali teh predavanj?
- kakšne bi bile sankcije, če se jih ne bi udeleževali?
- kako bi preverjali, ali starši uresničujejo boljše starševstvo ali ne?





(odgovor članu brizit)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 14:39:35   
brizit
mateyka ... se povsem zavedam, da je kar drzen predlog. Tudi sprašujem se, ali tak zakon krši kako človekovo pravico (še čakam na strokoven odgovor s strani odgovorne institucije), tu mislim predvsem na svobodno izbiro o izobraževanju. Da kdo ni sposoben pridobiti inf. sploh ne govorim, bolj je problem v tem, da nekateri nočejo pridobiti tovrstnih informacij. Moje razmišljanje temelji zgolj na želji nekaj narediti, da bi mlin zavrteli v boljši dan. Zelo bi bila vesela, če bi kdo predlagal kaj, kar bi mogoče prispevalo k uresničitvi te želje. Po eni strani vas čisto razumem, da se vam nekaterim butasto zdi še dodatno hodit na nekaj obveznega, ker je že vaša samoiniciativa dovolj močna. Ma se vam zdi pošteno, da nekateri ne naredijo ničesar in potem trpi cela družba? Tudi sama bi raje nekaj "neuzakonjenega", vendar se še nisem domislila. Sem pa tak tip človeka, da težave želim predvsem reševati in ne pometati pod prag (nikomur tega ne očitam, samo zase pravim!).
Skratka, želim, da bi se nekaj naredilo v dobro in varnost naših otrok, učencev in tudi staršev, učiteljev, drugih. Ne vidim rešitve v ne-reakciji. Na forum sem dala predvsem iz dejstva: več glav več ve.
Mogoče se je skozi poste bralo, da je edino to ta pravo. Argumentirala sem samo moje mišljenje. Ne morem se pa sprijazniti, da starše, ki jih to ne zanima itak ne bomo spremenili. Glede na otroke, mislim da je takih vedno več. Lahko bi bila že aktivna udeležba na forumu upravičljiva, da opraviš svojo dolžnost :) V bistvu želim, da bi skupaj poiskali kako pametno rešitev.

(odgovor članu brizit)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 14:40:52   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: brizit

mika ... se opravičujem, če sem te užalila, vedar ne vem točno kaj te je toliko prizadelo. Moje mnenje je, da je potrebno vseskozi raziskovat, se spraševat, ... se izobraževat. Kaj hitro se lahko opečemo, če trdimo, da vse znamo in ne želimo slišati drugih mnenj, namigov,... saj ni nujno da jih upoštevaš. Ker pa iz zapisanega sklepam, da o vzgoji debatiraš, bereš, poslušaš,... torej se na nek način izobražuješ oz. zbiraš informacije in jih filtriraš po svoji vesti. Otrok, ki bo videl da starš bere ima več šans da bo rad bral, če se starša pogovarjata med sabo se bo verjetno tudi sam s partnerjem pogovarjal, ... Tukaj gre za zgled. Seveda pa imaš vso pravico do drugačnega mišljenja.
Seveda, problem je ravno pri tistih starših, ki jih ni na roditeljski, ne na pogovorne, ne v knjižnjici med tovrstnim gradivom,... glede na to, da vseeno imajo otroke, in nekateri grejo orng čez mejo bi jih pa prisilili. Pa naj se malo bunijo, prav briga me. Po moje bi se pa čez čas tudi omehčali, ker druge izbire ne bi imeli, pa bi se mogoče tudi čez čas odprli in sprejeli kak namig, idejo, izkušnjo.



kaj me je prizadelo? Da pišeš, kot da smo starši en veliki Bilko Debilko in se nismo sami sposobni naučiti oz. učiti kar je za naše otroke potrebno in bi uvedla ZAKON. Lepo te prosim, no. So ti punce lepo napisale zakaj je zakon nesmiseln, pa očutno ne dojemaš dobro.
Sicer ne vem če imaš sploh otroka, ti bom pa vseeno napisala....največ se naučiš od svojih otrok. Nobena knjiga, noben prof. ti ne bo dal toliko znanja kot ga boš pridobila z vzgojo doma. Seveda, če mu boš pripravljena prisluhnit, uporabila veliiiiiiiiiiiiiiko domišljije, pa ne bo potreben noben zakon. Ostalo so 'finese', ki jih debatiramo tu gor, s prijateljicami ali pa odgovor poiščemo v kakšni literaturi.

(odgovor članu brizit)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 14:52:35   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mika

...največ se naučiš od svojih otrok. Nobena knjiga, noben prof. ti ne bo dal toliko znanja kot ga boš pridobila z vzgojo doma. Seveda, če mu boš pripravljena prisluhnit, uporabila veliiiiiiiiiiiiiiko domišljije, pa ne bo potreben noben zakon. Ostalo so 'finese', ki jih debatiramo tu gor, s prijateljicami ali pa odgovor poiščemo v kakšni literaturi.



user posted image Tako je.......

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 15:01:25   
brizit
Ankica ... vprašanje o kvalitetnih predavateljih ... veliko je ljudi, ki delajo na področju kjer se srečuje z mladino in bi lahko že na podlagi izkušenj, ki bi jih delili marsikaj pametnega povedali. Pa saj so tudi starši, ki imajo zelo dobr smisel o vzgoji, tudi neizobraženi, da se razumemo, in bi si izmenjevali izkušnje. Lahko bi tudi kak otrok prišel in povedal kaj, lahko bi dali eno temo, problem (kot npr. tle na forumu) pa bi skupaj debatirali. še enkrat povdarjam, sama ne želim, da bi nekdo nekaj vcepljal v glave staršev. Ni prave vzgoje v smislu da je ena sama! Varjetno je v vsakem pristopu pa le nekaj dobrega, vsak sam bi presodil s čim se strinja in kaj bi mogoče delovalo pri njegovem otroku. Da bi to starše zmedlo... o tem res nisem razmišljala, ampak po moje, če bi imeli možnost takojšnjega vpr.-odg. bi po moje to dilemo bistveno zmanjšali. V mislih imam predvsem, da bi videli, slišali, se pogovarjali o vzgoji VSI, predvsem tisti, ki se sedaj ne.
... da ne bi bil to dr. inštrument... po moje bi to preprečil že s samo veliko izbiro "predavanj". Bi pa še vedno vzgoja bila prepuščena zgolj staršem in nihče ne bi preverjal, če sledite neki tezi. Da bi nekdo preverjal se mi zdi res prevelik poseg v družino. Jaz bi tu sam rada to dosegla, da bi se vsi starši zanimali o vzgoji in iskali primerne rešitve, ker menim, da veliko problemov izhaja iz družine. Mogoče bi bilo potrbno še en korak nazaj, odnos med staršema. pač tok misli ;)
... redna udeležba... če je mus je mus ;) V tem je problem, kako dobiti tiste starše, ki niso dovolj samoiniciativni? Zato tle predlagam pač zakon :), dejte mi prosim predlog če ga kdo ma, na kak način prepričat ostale starše, da ni brez veze kaj vedet o vzgoji svojih otrok.
... sankcije... to bi bilo temeljito za razmislit. ne bi rada želela vpeljati nek strah med starše, da bojo izgubili otroka, čeprav marsikateri bi si to zaslužu. sankcije bi po mojem mnenju morale biti postopne, na pamet govori; opozorilo, denarna kazen, ... mogoče na koncu res odvzem, če bi otrok imel resne probleme, starši pa ne bi naredili nič
...preverjanje... ne bi. Moj namen ni, da se dela po točno dločenih navodilih, ampak de se starši začnejo spraševati, iskati rešitve in ne obupati že, ko je otrok v 6.r. Ponavljam, vem da vas je tu kar nekaj takih, ki to že počnete, vendar jih je še več takih, ki tega ne počnejo.

(odgovor članu brizit)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 15:03:39   
Metuljček Cekinček
Z obveznimi predavanji se tudi jaz ne strinjam zaradi neštetih razlogov, ki so opisani zgoraj.

Bi se mi zdel bolj realen predlog, da bi starše "problematičnih" otrok poslali na dodatno izobraževanje. Recimo, da bi starši šolarja, ki bi dobil opomin, morali na dodatno izobraževanje, kjer bi jih lahko naučili raznih vzgojnih prijemov.

Seveda še vedno ostaja vprašanje kvalitetnih predavateljev, ki bi jih sicer v tem primeru potrebovali nekaj manj.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 15:09:25   
Anonimen
Brizit, v bistvu me je zanimalo ali smatraš nasilje v šolah kot posledico nasilja v družini kot glavni problem in povod za tvojo idejo izobraževanja staršev ali govoriš o nedisciplini in nemogočih razmerah na splošno?

Jasno je da nasilje poraja nasilje, ne strinjam pa se s tezo, da je nasilje med vrtsniki in predvsem nespoštovanje avtoritete, na eni, in vse večjega zavedanja pravic k katerim v sodobni demokratični družbi danes tako težimo, na drugi strani, (kar bajdvej vidim kot ultimativen razlog za vse večjo anarhijo v vrtcih in šolah)posledica izključno nasilja v družinah. Problem je potrebno obravnavati bolj kompleksno, zajeti sistemsko, otroke pozicionirati v širši družbeni kontekst pri čemer je potrebno upoštevati celotni družbeni milje, državno regulativo in ekonomski sistem. Danes so v principu pogledi na nasilje osredotočeni samo na posledico, vzroki se ponavadi iščejo preblizu posledici, končni krivec pa je običajno tisti, ki nasilje izvaja, subjekt, ki ga pri nasilju identificiramo in ga v pravnem smislu obsodimo. Ala globalni terorizem, ki da je nastal kot sam sebi namen. Kritični razmislek o sistemskih razlogih je nekaj, kar bi v sodobni zveličavni družbi prividnega izobilja in potrošništva, navidezne svobodne izbire in kolektivnega idealizma kapitalističnih vrednot prej predstavljalo herezijo kot družbeno odgovoren diskurz o vprašanju dolgoročne ustreznosti trenutnega življenskega stila.  

< Sporočilo je popravil Bakfark -- 31.8.2009 15:12:37 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 15:12:28   
brizit
IZVIRNO SPOROČILO: Metuljček Cekinček

Bi se mi zdel bolj realen predlog, da bi starše "problematičnih" otrok poslali na dodatno izobraževanje. Recimo, da bi starši šolarja, ki bi dobil opomin, morali na dodatno izobraževanje, kjer bi jih lahko naučili raznih vzgojnih prijemov.



No, končno en predlog! Tudi to bi bilo sprejemljivo z moje strani, edino kar se sprašujem je, ali bi bilo mogoče kaj narediti še preden pride do problema? No, res pa je, da se vsem problemom ne bomo mogli izogniti. Mogoče bi kaj takega lažje šlo skozi pravni sistem in bi bil manj buren odziv kot na zakon. Dobr predlog!

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 15:19:17   
Anonimen
Brizit, povej mi prosim do kod sega ta odgovornost staršev za svoje otroke? Če družino umestimo v neko družbo, kot njen del, torej v določen ekonomsko-politični in družbeno-kulturni sistem v katerem družina samo igra svojo v naprej določeno vlogo, kako lahko govorimo o prevzgajanju in izobraževanju izključno staršev???

A ni to malo hinavsko, da se je ves pogled usmerjen na tistega, ki je v bistvu samo podedoval ves balast kulturnega prostora v katerem se nahaja? Zakaj se ne bi raje ozrli na kulturni prostor sam?

< Sporočilo je popravil Bakfark -- 31.8.2009 15:22:04 >

(odgovor članu brizit)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 15:19:57   
Zanica
Razumem Brizit in njeno željo da se začne z kakšnim konkretnim reševanjem problemov z katerimi se sreča vsak dan. Jaz iz njenih postov nisem zasledila zmerjanje kot Bilko Debilko, to je malo pretirano! Nekatere tukaj bolj zmerjajo Brizit kot same mislijo da so zmerjane, kar niso!

Vendar to kar Brizit predlaga seveda ni uresničljivo, da se vsi starši obvezno udeležijo 3 predavanj o vzgoji otroka.... Jaz si že predstavljam svojega tasta in taščo, tast z končanih  6 razredov osnovne šole, tašča z 4 razreda osnovne šole. V življenju niso vzeli knjigo v roke, razen tasta ki bere dnevne časopise, ampak je trmast to vesolja. Tašča pa je v svojih očeh in očeh svoje družine služkinja ki nima nobene vloge v vzgoji. Tako ti takšne ljudi pošlji na predavanje o starševstvu. Če se udeležijo, ne bodo razumeli pol izgovorjenih besed, ker nikoli niso slišali besede pedagogika, delikvencija, heroin, marihuana, permisivna vzgoja, autoritativnost, in podobne besede!!! Drugo, prepričani so v tisto kar so slišali od svojih staršev, v mitove, od katerih jih nikoli ne boš naučil ali prepričal da tako ni in konec.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 15:20:19   
mateyka
bolj je problem v tem, da nekateri nočejo pridobiti tovrstnih informacij.


hmm.. torej je prvo test? da vidiš, da nima dovolj informacij ali da noče pridobiti tovrstih informacij - si to mela v mislih?
poleg tega ne moreš a priori trdit, da vsi rabijo tečaj. do sedaj nismo rabili, zdaj smo pa vsi naekrta potrebni tečajev.

pa še to v razmislek. predstavitev vseh tehnik vzgoje - a ni to že kar univerzitetni program vreden nekaj let šolanja? kako določit katera vzgoja je boljša? kaj je z novimi dognanji - se bodo potem morali starši do smrti izobraževati, ker se trendi in dognanja z leti sperminjajo?
kako si potem mela v mislih zastavit ta tečaj - vsebinsko mislim? ker eni "nezainteresirani" starši, njih ne zanima teorija in predstavitev vseh tehnik v teoriji, ampak kaj konkretno naj naredijo, da bo bolje sedaj (če imajo probleme doma); "zainteresirani" pa verjetno lahko bolj debatirajo v sferah teorije in raunih novosti. razen, če bi pomagali problematičnim družinam a la "support groups"? kaj točno bi ti vključila?

V bistvu želim, da bi skupaj poiskali kako pametno rešitev.


če bi malo pogooglala, bi po moje našla en kup podobnih tem, ki si jih sama odprla in našla en kup načinov kako lahko pristopiš k tem problemom. mogoče bi prvo raziskala kaj je že dosedaj narejenega v tej smeri, da ne bi še enkrat odkrivala tople vode? kdo v sloveniji že izvaja določene programe v tej smeri, se lahko povežeš z njimi? itd..

zakon je pa že politično-ideološko poseganje v človeško svobodo. plus potegne za sabo vrsto debat v stilu - če bi bil tečaj obvezen kasneje (ko že imaš otroke), zakaj ne že prej npr.? ali tisti, ki ne bi naredili tečaja (ali celo odprto negodovali in nesodelovali) - kakšne sankcije bi uvedla? Aknica je že dala vrsto zadev, ki se morajo odgovorit, če se to vsaj malo misli splogledovati z nekim zakonom.

(odgovor članu brizit)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 15:22:14   
brizit
Bakfark... govorim bolj na splošno, le povod je bil predavanje na temo nasilja :)
Se strinjam, da ni vse na plečih družine in je tudi nekaj na strani družbe, medijev, ... Veliko nas je mnenja, da so poročila skrajno neprimerna za naše otroke, četudi je informativna oddaja, da o nekaterih risankah, filmih sploh ne govorimo. Je pa res, da so tv-ji doma in so starši tisti, ki lahko vsaj kak del tega vdora v otroški svet preprečijo, vsaj za nekaj časa. Veliko je tudi manipulacije s strani države, medijev, ... sorodnik se ukvarja z medijskimi objavami ..., kaj vse naredijo, da bi nas prepričali. Vam garantiram, da domišljija ne pozna meja! Tukaj je potrebna kritičnost staršev, ti pa bi jo morali vsaj delček prenašati na otroke.

(odgovor članu brizit)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 15:29:48   
brizit
Bakfark... v bistvu sem razmišljala v tem slislu: "začeti je potrebno pri otrocih, ko je največ možnosti, torej glede na to, da jih v veliki meri vzgajajo starši pri starših."


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 15:44:40   
Anonimen
V trenutku, ko se je otroku dodelila pravica, da šolo opravi brez večjih naporov, in odvzela obveznost, da izpolni minimalni kriterij za napredovanje šolanja, se mu je istočasno dodelilo zavedanje o možnosti uporabe vseh sredstev za dosego njegovega individualnega cilja. Idealno z vidika državno deregulirane družbe. Ideologija par excellence.

< Sporočilo je popravil Bakfark -- 31.8.2009 15:48:16 >

(odgovor članu brizit)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?