|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 18:48:26   
brizit
V tem je keč... kaj narediti s starši, ki se ne zanimajo za vzgojo? 

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 18:50:38   
Anonimen
Kakor sem po eni strani zagovornik izobrazevanja in ucenja novega (tudi mozgani kot misica morajo trenirati user posted image ), tako se mi po drugi strani zdi, da pretirana znanost v prav vsaki stvari, ki jo pocnemo, na dolgi rok prej skodi kot koristi.

Dobili smo strokovnjake za prehrano, en kup sofisticiranih receptov in osebne trenerje, pa smo v povprecju vse bolj debeli.
Dobili smo financne strokovnjake, pa smo vse bolj zakreditirani.
Dobili smo sto in vec TV programov, pa smo cedalje bolj zdolgocaseni.

In tako naprej in tako nazaj.

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 18:52:47   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: brizit

V tem je keč... kaj narediti s starši, ki se ne zanimajo za vzgojo? 


popolnoma razumem tvojo skrb, ma sveta ne boš rešila. na žalost je tako. čeprav nekateri starši tudi sami niso imeli primerne vzgoje in verjetno ne znajo biti zato svojim otrokom za zgled.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu brizit)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 18:54:44   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Kakor sem po eni strani zagovornik izobrazevanja in ucenja novega (tudi mozgani kot misica morajo trenirati user posted image ), tako se mi po drugi strani zdi, da pretirana znanost v prav vsaki stvari, ki jo pocnemo, na dolgi rok prej skodi kot koristi.

Dobili smo strokovnjake za prehrano, en kup sofisticiranih receptov in osebne trenerje, pa smo v povprecju vse bolj debeli.
Dobili smo financne strokovnjake, pa smo vse bolj zakreditirani.
Dobili smo sto in vec TV programov, pa smo cedalje bolj zdolgocaseni.

In tako naprej in tako nazaj.


To je res. In včasih so lahko neizobraženi starši zelo dobri vzgojitelji, za razliko od " izobraženih", ki pojma nimajo!

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 18:56:32   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: brizit

Debata se je obrnila predvsem k staršem, zakaj ne bi hodili in zakaj enim ne bi pomagalo. Moj namen je bil usmerjen v otroka oz. k iskanju rešitve. Nekateri se počutite preveč napadene in užaloščene. Zakaj, če to že počnete? Mogoče ta zakon ne bi rešil problema, narediti nič pa tudi ne.
Po drugi strani mi je pa všeč tak odziv, če ne drugega, se vsaj sprašujete in razmišljate user posted image




user posted image user posted image user posted image
šE DOBRO, da si našla ta forum, da nas nevedne lahko poučiš. Draga brizit, nismo od včeraj starši in ta tematika je bila tu gor x krat predebatirana, tako da ne mislit, da se šele sedaj zavedamo pomena vzgoje. o tem smo začeli razmišljat še preden smo se sploh odločili za otroka. Malo prebrskaj po forumu.

Namesto, da obvladaš vse zakone se raje posveti otrokom, ki jih učiš in spremljaj svoje učne metode, da bo tvojim učencem čimlažje dojeti snov, ki jo poučuješ. Po tvojem pisanju sklepm, da si zelo nesamozavestna, kar bi rada zvalila na starše in njihovo vzgojo otrok.

večina moje žlahte dela v šolstvu, poučujejo v SŠ in OŠ, pa je samo ena žlahtnica ugotovila, da to delo ni zanjo. Ni se znala zbližat z otroci, kar je povzročalo težave. Šla je delat na drugo področje, kjer se dobro počuti. Ostali težav nimajo.Mogoče bi tudi ti razmislila v tej smeri, glede nato kako se počutiš ogroženo.

Naslednjo soboto, gremo na piknik od moža učenci in starši, na njihovo pobudo. Očitno so še starši, ki jim je mar za svoje otroke in želijo dober odnos z učitelji svojih otrok.

Mič, preteška vprašanja postavljaš, dvomim, da boš dobila odgovor. Jaz nisem dobila nobenegauser posted image

(odgovor članu brizit)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 18:57:03   
brizit
blaža... torej vseeno praviš, da je njihova nepravilna vzgoja posledica nepravilne vzgoje. Ja, mogoče sem res preoptimistična, ma raje kot obratno user posted image

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 18:58:28   
Felicita
mah men je to res kr neki ideja... kot prvo imho ne bi mela popolnoma nobenega efekta - sej tut vozniški izpit mamo 'vsi' narejen, pa vseen 80% ljudi ne spotuje cpp in jih vsako leto tok pa tok 100 umre.

poleg tega je tuki precej precej čist logističnih problemov - kako bi se zadeva izvajala, kdo bi skrbel za evidence, kaj bi blo s tistimi, ki bi to zavrnil (pa ne mi CSD omenjat, sej otrok ne vzamejo še tistim, ki bi jih mogli), pa potem bi se našle zveze in poznanstva in 'podpisi', pa kaj bi prepovedala otroka met nekomu, ki nima 'tečaja'? kaj bi blo naslednje, ukazat da je treba splavit če zavrne tečaj ženska? itd itd

Na konc nej te še spomnim, da ima tudi cerkev 'šolo za zakon' pa poglej kok ljudi, ki tja hodijo, se je že ločilo.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 19:03:26   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: brizit

V tem je keč... kaj narediti s starši, ki se ne zanimajo za vzgojo? 


s starši ne moreš nič. Razen, če jim odvzameš starševske pravice, to pa spet nima smisla.
kaj narediti z otroci teh staršev je prej vprašanje? Kot učiteljica lahko narediš veliko. da ga spremljaš, vzpodbujaš, motiviraš in mu s svojim vedenjem pokažeš pomen izobrazbe, socializacije ipd.

Sem imela enkratnega razrednika, ko se je zavzel za mojega sošolca in sošolko, pred drugimi učitelji. za njih sta bila nevzgojena, krivi starši...nesposobna naredit šolo. Samo zaradi njga sta danes diplomirana, ker ni dovolil, da bi ju odslovili.

kasneje mi je povedal, da vsakič, ko se je pojavil tak dijak, je sodelavcem zabrusil, kaj so hoteli narediti iz njiju, tako da so s časoma dobili večji posluh za otroke iz neurejenih družin.

(odgovor članu brizit)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 19:07:53   
Anonimen
Mič, preteška vprašanja postavljaš, dvomim, da boš dobila odgovor. Jaz nisem dobila nobenegauser posted image


Ne vem, ce so tezka user posted image . No ja, nima veze.

Bi mogoce se par besed izgubila na tisti drugi razrednicarki user posted image , samo tolk, za intermezzo.

Ker je tako kul (se vedno je user posted image ), ker je vedno vse direkt povedala, kaj bi rada od nas, ker nismo bili nikoli nemogoci a priori, ker ima smisel za humor, ker ni nikoli komplicirala po nepotrebnem, da bi dokazala, da je njen predmet najtezji in oh in sploh, ker se njena ura ni nikoli zavlekla (vedno je ostala minuta, da smo kaksno rekli)  in ker je imela postimani dve stvari. Da je sola samo ena od stvari v zivljenju in da smo tam zato, ker na nek nacin oboji moramo bit. Otroci, ker pac zivimo v taki druzbi in casu, in ona, ki jo to delo veseli (poleg vsega ostalega).



(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 19:09:38   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Mič, preteška vprašanja postavljaš, dvomim, da boš dobila odgovor. Jaz nisem dobila nobenegauser posted image


Ne vem, ce so tezka user posted image . No ja, nima veze.




Za začetnika, brez izkušenj, souser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 19:15:10   
brizit
Draga mika, da slučajno ne boš ostala brez odgovora!
Če si se sama oklicala za nevedno tudi prav, jaz nisem nobenega. Forume pa lahko berejo tudi neaktivni člani.
Zakone MORAM obvladati, ker sicer ne smem poučevati! O moji samozavestnosti pa naj sodi raje kdo drug, ki me pozna iz večih zornih kotov, ne samo na podlagi nekaj postov o samo eni temi. In če to razumeš kot prelaganje odgovornosti tudi prav, mislim da sem to tolikokrat argumentirala tukaj gor, da ne rabim še enkrat.
Upam, da ne vzgajaš kot se pogovarjaš tukaj ... žaljivo. Ne bom se spustila na tvoj nivo.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 19:51:17   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II



user posted image user posted image


Ne tako resno jemat svojih otrok....samo otroci so user posted image .


user posted image user posted image

Kako da ne.....user posted image Če pa baje starši potrebujemo obvezno izobraževanje trikrat na leto iz vzgoje otroka.....stvar ni zgolj resna ampak je baje alarmantna.....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 19:54:28   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II



user posted image user posted image


Ne tako resno jemat svojih otrok....samo otroci so user posted image .


user posted image user posted image

Kako da ne.....user posted image Če pa baje starši potrebujemo obvezno izobraževanje trikrat na leto iz vzgoje otroka.....stvar ni zgolj resna ampak je baje alarmantna.....




verjetno se tebi ne zdi tako, verjamem, pa da brizit, vidi mnogo več takih stvari, da se ji je porodila ta ideja. Edino, če ne delaš v šolstvu.

Čeprav kot sem že napisala, ne verjamem v ta uspeh in se mi ne zdi to rešitev in dobra ideja.

oprostite izrazu, ma človek kar ne more verjet kako nekateri vzgajajo svoje otroke oziroma NE VZGAJAJO!

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 19:55:33   
blaža
In se mi zdi vseeno, da ni lepo, da se posmehujete iz tega in pišete cinično. Bi se nekateri morali malo zamislit.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 20:43:10   
liliana
Jaz sem se zamislila predvsem nad tem brizitinim delom.....

"Otrok je v šoli, in jaz kot njegova učiteljica in vzgojiteljica moram biti strokovno usposobljena za njegovo vzgojo. Ta isti otrok pride domov, a njegovim staršem o vzgoji ni potrebno vedeti nič. A kdo vidi dvoličnost?
Če želimo opravljati šoferski izpit, je potrebno opraviti prvo pomoč. Zakaj ne bi bilo potrebno še izobraževati se o vzgoji SVOJIH otrok?"


In sem, upam da, razumljivo podala svoj argument, zakaj se s tem ne strinjam....zdaj pa če brizit ali nekdo drug ne more sprejeti kritike oz. drugačnega mišljenja pa to ni več moj problem.....

In sploh se nisem spuščala v tehnične podrobnosti izvedbe brizitinega predloga v praksi....ravno iz tega razloga, ker se mi ga zdi nemogoče izpeljati iz čisto operativnih razlogov in ne glede na moje mišljenje o vsiljevanju vzgoje.......je pa res, da se pri takih visokoletečih predlogih, ki nimajo zveze z realnostjo in se dajejo zgolj zato, da se pač dajejo, cinizmu težko izognem......pa če se še tako trudim......user posted image

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 21:35:14   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica


Itak pa imam glede današnje nevzgojene mladine svoje mnenje: zdi se mi, da tako kot na drugih področjih življenja poteka vzgoja v nihanjih. Zdaj je veliko mladih razvajenih, egoističnih, vidijo zgolj svoje pravice in dolžnosti, vzgoja je v povprečju zelo permisivna. Kaj se bo zgodilo, ko bodo ti otroci odrasli? Dobili bomo skupek vase zagledanih ljudi, ki bodo na prvo mesto še vedno postavljali sebe. Torej tudi ko bodo imeli svoje otroke, bodo najprej na vrsti starši in njihove pravice. Kar pomeni, da se bodo starši želeli po kosilu zleknit na kavč, se tudi bodo, najprej bodo zadovoljili svoje potrebe, šele potem potrebe otroka. Če bodo hoteli tišino, jo bodo tudi dosegli. Iz ene skrajnosti v drugo: iz pretirane permisivnosti v pretirano avtoritativnost. Pri permisivni vzgoji vladajo otroci, pri avtoritivni starši. Vse se vrti, se vrača iz ene točke v drugo.


POdpis!


IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Odgovorni starši, kamor, se opravičujem, če se sliši samohvalno, štejem tudi sebe in moža, vzgoje ne prelagava na šolo, saj se vzgoja začne že veliko pred vstopom otroka v šolo. In tisti, ki se tega zavedamo, ne potrebujemo nobenih OBVEZNIH, UZAKONJENIH predavanj na to temo, tistim, ki pa se tega ne zavedajo, pa ne bi pomagalo vsak dan eno predavanje. Tako da ne vem točno, kaj misliš s tem doseči?

Če se odrasli do zdaj niso naučili odgovornosti, se je tudi na "stara leta" ne bodo.


POdpis!


IZVIRNO SPOROČILO: brizit
dejte mi prosim predlog če ga kdo ma, na kak način prepričat ostale starše, da ni brez veze kaj vedet o vzgoji svojih otrok.



Kristus, brizit, nehaj delat uciteljem sramoto! MOderni starsi vedno marsikaj o vzgoji otrok, ogromno berejo in se z otroki ukvarjajo. A zivis 40 let nazaj, ko so problemi izvirali zaradi nasilja v druzini???? Danes problemi izvirajo v glavnem iz tega, ker starsi otrokom vse omogocijo, k riti znosijo, nezavedno, spodbujejo egoizem. Predavanja o vzgoji v glavnem nudijo napacne informacije, zal. V slo. tezko najdes res kvalitetno knjigo o vzgoji, predavatelja pa se tezje. Tebi se vidi,d a nimas niti svojih otrok, niti izkusenj v solstvu, se manj z otroki ali z vzgojo! Staršev otroci ne zanimajo??? Nehaj, lepo te prosim, ker pa resnicno nimas pojma, al si pa poslusala tisti dve "ta pametni" s poštirkanima kiklcama iz zavoda z neumnimi predavanji, pa si tolk naivna še in brez svojega lastnega mnenja, da nasedaš bedarijam.



IZVIRNO SPOROČILO: brizit

Bakfark ... če prav razumem te zanima kako nasilje v družini vpliva na nasilje v šoli. Čisto preprosto, otrok npr. vidi doma, da oče udari mater ko ni kaj po njegovo in kaj hitro bo to prenesel v svoje okolje. Ko mu kdo od sošolcev ne bo po godu, ga bo kmalu mahnu.



Spet nimas pojma. Otrok bo mahnu otroka, ker doma lahko mlati svojo mamo, ker ima demokratično vzgojo in mu vse pusti. Če ni po njegovo, jo pač mahne, al pa vsaj tuli nanjo, jo zmerja.... Maltretiranih otrok je v naših šolah bore malo, za vzorec bi rekla. Nič ne rečem,d a tudi taki ne zganjajo terorja, ampak mnooooogo več jih pa zganja teror nad celim svetom zaradi razvajenosti, egoizma, delovanja njihovih staršev po modernih smernicah, modernih predavateljih, modernih knjigah o vzgoji - moderna vzgoja je sploh vsega skup kriva!, ti bi jih pa še dodatno k temu usmerjala??user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 21:36:12   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Mogoče bom malo udarila mimo ali pa tudi ne......ker govorimo o vzgoji.....

Vedno sem trdila in bom še vedno trdila, da smo za vzgojo otrok v prvi vrsti odgovorni starši......v zadnjih letih pa smo zbombardirani z vseh strani z raznoraznimi nasveti, kako ravnati z otrokom v določeni situaciji.....tako, da se na koncu na svoje občutke ne upamo več zanesti (mogoče podzavestno tako tudi lahko prelagamo odgovornost za naše napaka, ki jih sigurno pri vzgoji kdaj naredimo, na nekoga drugega).....in že cela panika nastane, če naš otrok pri letu in pol joče, ko mu umivamo zobe in se sprašujemo "Kaj delam narobe, ker otrok joče?".....in potem delamo celo znanost iz pranja zob, iz kakanja, lulanja, pozneje iz govora.....na koncu že pride tako daleč, da imamo čisto normalen otrokov razvoj za grozen napredek in v otroku vidimo celega Einsteina, ko se polula na kahlico, na dolgo in široko mu širimo obzorja, od dvo-letnika pričakujemo, da bo vedel to, kar smo mi vedeli pri 4 letih.....in ta pričakovanja se pri starših stopnjujejo, mali Einstein rase, pride v šolo, kjer pa ugotovijo, da ni Einstein, da je čisto povprečen otrok.....ker pa imamo izredno prijazno šolo, kjer starši in otroci vedo itak več od učitelja in stroke......si učitelj ne more in v mnogih primerih tudi ne zna več vzpostaviti avtoritete in mu otrok in z njim starš lahko hodijo po glavi.....

in kot klic na pomoč, potem pridejo ideje o še enem! (obveznem!) izobraževanju staršev o vzgoji.....da se starš le ne bi preveč zanašal na lastno presojo, na lastne občutke.....

če bi starši malo manj delali iz vzgoje in razvoja otroka celo znanost, bi nam in učiteljem, predvsem pa otrokom, bilo vsem lažje......



POdpis!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 21:46:19   
Gina
Še iz tega se vidi, da si nova v šolstvu, ker ti očitno še ni jasno, da lahko ti enemu staršu poveš ne vem kolikokrat eno in isto, pa te ne bo poslušal. Slišal in razumel te je že prvič, vendar se ne strinja. Štekaš, ne strinja se s tvojim pogledom na vzgojo. Kakšen smisel ima potem zahtevat, da hodi na predavanje? Ni fora v razumevanju. On tebe razume, vse razume, samo strinja se ne. In ni tvoja naloga ga prepričat, da nima prav. On bo svojo dozo že dobil posledično s svojim lastnim otrokom. Tvoja naloga je vzpostavit eno ravnotežje in dobro klimo v tvojem razredu. Za to si pa ti odgovorna. In tukaj dokler upoštevaš zakone, lahko mirno pelješ svojo ladjo naprej tako, da ste vsi zadovoljni. Včasih ti že kdo mine nastavlja, ampak a veš, tako je v vsaki službi. Se boš že naučila slalomirat. V razredu je lahko vedno luštno in fajn. Kljub včasih čudaškim staršem, z napačnimi pogledi na vzgojo, kljub nasilnim otrokom, za katere lahko izkoristiš ne le svoje znanje in sposobnosti, ampak čist komot tudi šolsko svetovalno službo, odstraniš jih lahko iz razreda in podobno. Pa se maš lahko zelo fajn. Zakon za to uvest je pa res neumnost prve sorte. Ljudi prisilit v tvoj pogled na svet ne moreš. Lahko jih prisiliš če si recimo šef nekaj delat - pod določenimi pogoji prisile - misli urejat ali določat jim pa ne moreš, če jih tudi v zapor vtakneš. Jaz jim sigurno nočem, ne vem če jim ti, ker temu bi se reklo pa že diktatura.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 21:48:56   
Anonimen
Gina, zdaj si se pa posteno razjezila. Se mi zdi, da celo nas, solske naivke user posted image , lazje razumes.

No ja, lep prvi solski dan zelim :).

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 22:12:44   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Gina, zdaj si se pa posteno razjezila. Se mi zdi, da celo nas, solske naivke user posted image , lazje razumes.

No ja, lep prvi solski dan zelim :).


Ja, pa sem se res.

Hvala, se veselim otrok. Fajn so mi. Tud če ima kakšen napačno vzgojo, pa čudne starše. Radi se mamo in to je vse, kar na koncu šteje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 22:15:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Gina, zdaj si se pa posteno razjezila. Se mi zdi, da celo nas, solske naivke user posted image , lazje razumes.

No ja, lep prvi solski dan zelim :).


Ja, pa sem se res.

Hvala, se veselim otrok. Fajn so mi. Tud če ima kakšen napačno vzgojo, pa čudne starše. Radi se mamo in to je vse, kar na koncu šteje.


Se mi zdi (lahko tudi zelo napacno user posted image ), da za takega otroka se dalec najvec naredis, ce si do nejga tak, kot bi zelel, da so njegovi nevzgojeni starsi.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Nov zakon?
31.8.2009 22:26:54   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Se mi zdi (lahko tudi zelo napacno user posted image ), da za takega otroka se dalec najvec naredis, ce si do nejga tak, kot bi zelel, da so njegovi nevzgojeni starsi.


Ja, večina nas tako tudi dela. Ampak...a ne dela čisto vsak tako, kot si misli, da je najbolj prav? Tudi njegovi starši? Vsi delamo po svojih najboljših verjetjih in trudenjih. Razlika je samo v tem, da imamo učitelji več priložnosti videt, kaj deluje in kaj ne, več izkušenj in več možnih prob, pa te reči nas že v osnovi najbrž precej zanimajo - saj je od tega kako se na tem področju znajdemo odvisno naše kompletno delo in bivanje. Tudi če smo kdaj falili, zdaj najbrž boljše znamo... ali pa tudi ne... nekateri. Vedno je vse odvisno od posameznega človeka.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   [Brisano sporočilo]
1.9.2009 12:10:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu brizit)
  Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Nov zakon?
1.9.2009 15:35:59   
Polonca s piko
Berem tele debate in razmišljam. Na misel mi je prišlo več idej:

- Brizitina ideja je v osnovi zelo dobra. Zelo slabo pa je, da nekateri ne znate polemitizirat. Napadli ste njo, kot osebo, kot učiteljico, ne pa ideje. Ona je govorila na splošno in mislim, da je pričakovala debato o ideji ne pa o tem, kaj narobe dela ona.

- Ko mačku stopiš na rep zacvili! In imam občutek, da tule cvili kar nekaj mačk/onov. Prevelika samozavest je bolj sporna kot napačna vzgoja. Vsak verjame, da vzgaja najbolje, ampak prosim, dopuščajte možnost, da se motite. Tudi jaz ga najbrž biksam, pa vseeno verjamem, da delam hčeri dobro. Kam pripelje pretirana samozavest imam pa dober primer svoje tašče - vsi ji kimajo, ker je tako užaljena, če kdo trdi drugače. Kimajo ji v družbi, kima ji mož, kima ji sin (moj mož k sreči ne (več)), za njenim hrbtom se pa govori grdo o njej. Zato, ker ne sprejema tujega mnenja, ker se ji ne da nič povedat. Posledice so pa vidne tudi na obeh sinovih. Moj je imel samozavest v minusu, da ne govorim, kakšne mu je v dobri veri, da dela dobro "srala" (pa ji seveda nihče ni smel nič reč...) v otroštvu.

- Problem, kar se tiče predavanj (ki niso obvezna) je, da nanje hodijo starši, ki že imajo pošlihtano. Tisti, ki pa sami najbolje vedo, pa nimajo pošlihtano, pa tudi ne pridejo na predavanja (govorim splošno, ne trdim, da velja za vse). Od najbolj problematičnih otrok staršev ni na nobenem predavanju. In nimamo samo Žorža med predavatelji, ampak jih je kar nekaj dobrih.

- Omenjate preštevilne priročnike in forume - prvič - tisti starši, ki bi jih morali brati, jih ne. Drugič - mogoče je pa že vsega preveč? Mogoče je pa čas, da spet okrepimo svojo intuicijo? Da delujemo tako, kot nam narekuje srce in zdrava kmečka pamet? Da ne vlečemo otroka k zdravniku za najmanjši bolezenski znak, da ga pocrkljamo, ko se udari...

- Preberite si intervju z Angelco Likovič v predzadnjem Ognjišču. Piše o enakem predlogu, kakor Brizit. Torej vendrle nekaj je na tem in ideja ni tako slaba?

In še za konec. Nekaj dni nazaj sem bila priča prepiru med mamico in mogoče troletnim otrokom. Otrok je tulil, se ji hotel iztrgati iz rok... A še bolj kot otrok je nad njim (z dojenčkom v naročju) kričala mamica. Kaj je bil povod prepiru ne vem, a naj zapišem le nekaj stavkov, ki sem jih razbrala: "Poglej se kako si nemaren! Ne vpij! Kakšen si! Pujs! Glej se, kako si nemaren! Jutri ne greš z nami! Tu boš ostal, ko bomo šli! (na bazen mimogrede) Glej, ko te punčka gleda, ti pa si takole nemaren, pujs, da te ni sram! Nehaj vpiti! Ne maram te! Slišiš (ga stresa) Ne maram te!" Otrok je z vsakim njenim stavkom še bolj vpil. Ni mu dala miru niti toliko, da bi se imel čas pomiriti. Glava dojenčka se je stresala, ko je otroka vlekla in stresala mama. Meni je bil grozen prizor. Hčerka je zaprepadena stala in opazovala. Vprašala sem jo, če bi rada pobožala fantka, ki joka, in je prikimala. Šla sem z njo bližje (in s tem dosegla vsaj to, da je mama nehala kričati, fantek pa je dvignil obrazek). Hči je pobožala fantička, mama pa je začela spet logojit nad njim, če ga ni nič sram, da je tako nemaren pujs. "Ne maram te! Zamenjala te bom za to pridno punčko!"

Bila sem pravi "slovencelj". Niti tega nisem rekla, naj mu ne govori, da ga ne mara, ker ve, da to ni res. Bilo pa mi je ob prizoru tako hudo, da so mi kar konkretno privrele solze v oči, ko sem se oddaljila.

Kaj menite? Ta mama bere priročnike in forume? In kakšen bo ta otrok čez 10 let? Ga bo lahko učiteljica motivirala k sledenju matematike ali pa biologije? Je res ideja tako slaba?

Vse dobro!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Nov zakon?
1.9.2009 16:05:26   
liliana
Verjamem, da je ta mama prebrala kak forum, precej knjih o vzgoji, mogoče je šla tudi na kako predavanje......

Mogoče pa ni nič od tistega, kar je prebrala in slišala pri njenem otroku zaleglo in se je počutila nemočno.....in je v spletu okoliščin (v trgovini ali kjerkoli je pač bilo, kjer so jo ljudje opazovali kot cirkuško atrakcijo, ker njihov otrok pa v ŽIVLJENJU ŠE NI TRMARIL reagirala v afektu in povsem napačno)......jaz si je ne bi upala kar tako ožigosati kot potencialno producentko t.i. problematičnega otroka......je mati in je samo človek in včasih nam poči kakšen živec......

(odgovor članu Polonca s piko)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?