|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nov zakon?
1.9.2009 16:19:08   
Anonimen
jst pa ne dopuščam možnosti, da ti tkole poči živc...zato je pa tko, k se take stvari tolerirajo..odraslim pač lahko poči živc, sam otrokom ne sme al kokuser posted image
starš se more bit sposoben kontrolirat v taki situaciji. in ni opravičila, da nad otrokom tuliš da ga ne marašuser posted image ne vem kak je lohk to dopustno, ne vem kak lohk rečete ja sej, pač....ji je počil živc...a pol k pa 10 let star mulc v trgovini isto tuli nad mamo, da je ne mara itd....je pa ona boga revauser posted image pa noben se ne vpraša zakaj pa je mulc tak kt je....aja,vsaka mama najboljš ve kaj je dobro za njene otrokeuser posted image itaaaak!
in ko nastopijo problemi, pač dvigne roke - ja sej je pa vse naredila, pa vse mu je dala....sploh krasen vzgled, a ne.

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Nov zakon?
1.9.2009 16:23:43   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

jst pa ne dopuščam možnosti, da ti tkole poči živc...zato je pa tko, k se take stvari tolerirajo..odraslim pač lahko poči živc, sam otrokom ne sme al kokuser posted image
starš se more bit sposoben kontrolirat v taki situaciji. in ni opravičila, da nad otrokom tuliš da ga ne marašuser posted image ne vem kak je lohk to dopustno, ne vem kak lohk rečete ja sej, pač....ji je počil živc...a pol k pa 10 let star mulc v trgovini isto tuli nad mamo, da je ne mara itd....je pa ona boga revauser posted image pa noben se ne vpraša zakaj pa je mulc tak kt je....aja,vsaka mama najboljš ve kaj je dobro za njene otrokeuser posted image itaaaak!
in ko nastopijo problemi, pač dvigne roke - ja sej je pa vse naredila, pa vse mu je dala....sploh krasen vzgled, a ne.



Po navadi je najhujše takrat, ko se živci sproti ne pucajo, ker starši vedno razsodno in umirjeno reagirajo na trmo svojih otrok.....i kad pukne pukne......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Nov zakon?
1.9.2009 16:33:48   
Anonimen
nisem nič rekla o ne-pucanju....prov je, da starš pokaže da je jezen, da je nekej hudo narobe, sam tud jezo se da zdravo izražat in ne na način da tuliš nad otrokom da ga ne marašuser posted image
pač ne si umišljevat otrok, če te že ena obična otroška trma tolk iz tira spravi, da nad otrokom kričiš da ga ne marašuser posted image

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Nov zakon?
1.9.2009 16:39:33   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Polonca s piko

- Brizitina ideja je v osnovi zelo dobra.

Je res ideja tako slaba?


ideja o tečajih ni nič novega. verjetno je tudi kdo kdaj omenil zakon. in ne, ideja ni dobra, če se izvaja kot zakon. zakaj, si lahko prebereš zgoraj. predvsem tale del od Gine:

Zakon za to uvest je pa res neumnost prve sorte. Ljudi prisilit v tvoj pogled na svet ne moreš. Lahko jih prisiliš če si recimo šef nekaj delat - pod določenimi pogoji prisile - misli urejat ali določat jim pa ne moreš, če jih tudi v zapor vtakneš. Jaz jim sigurno nočem, ne vem če jim ti, ker temu bi se reklo pa že diktatura.


ni mi pa jasno tole:
če se npr. s predavatelji ne strinjamo z metodami vzgoje, me lahko sankcionirajo in odvzamejo otroka? kako je ta zakon sploh mišljen? nimam pojma, nič mi ni jasno. mislim, da v biti sploh ni nek premišljen predlog, ker (zaenkrat) ni nič. kolikor jaz razumem je samo "hej, imejmo obvezne tečaje" misel. kaj pa je res(nična) vsebina tega predloga, mi pa še zdaj ni jasno. začetnica te teme, še zdaj ni nič konkretnega o "predlogu" povedala. zbira ideje afaik.. kako je potem to lahko predlog?


hej ulla zdaj te berem - kaj je potem za tazga starša? prijava in obvezen tečaj? mislim, v duhu teme kaka ideja za "sankcije" user posted image user posted image

(odgovor članu Polonca s piko)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Nov zakon?
1.9.2009 16:49:26   
Anonimen

hej ulla zdaj te berem - kaj je potem za tazga starša? prijava in obvezen tečaj? mislim, v duhu teme kaka ideja za "sankcije"


he heuser posted image ne vem mateyka, verjetno nič, kaj pa češ, sej vsi starši najboljš vejo kako vzgajat in vsi delajo v veri da delajo dobro- tud tisti k otroke pod stopnice zapirajo, pa zlorabljajo, pretepajo itd. - vse to v veri, da je to dobro za otroka inker ne znajo drugačeuser posted image aha, pol pa kul, sej revca ni znala drugačeuser posted image
ne vem kva bi blo za narest, nekam bi se pa moglo premaknt, tale zakon tud nisem ziher, če bi bil uspešen, ker na te tečaje bi hodli taki, k že itak preberejo miljon knjig in tega na to temo in so že čist obsedeni itd., pa bi po takem tečaju bli še bolj verjetnouser posted image tak, ki pa dejansko otroke čist mim vzgaja, pa ziher ne bo pršu, oz. tud če se ga prisili, od tega ne bo odnesel nič.

bi blo pa fajn, da bi bli malo manj strpni do takih stvari, da nebi rekli ja ji je pač počil živc, sej revca ne ve kako bi drugače, njo so tud tko vzgajali itd.user posted image

pa tud ukinit miljon enih priročnikov, ker je vse skup eno samo sranje in folk je čisto zmešan od tega, fajn bi blo res mal sebe poslušat, pa svoje srce in vest, pa svoje moralne in druge vrednote vklopit, pa če bi to blo izpolnjeno tud vzgoja neb bla čist mimouser posted image

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Nov zakon?
1.9.2009 17:54:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

pa tud ukinit miljon enih priročnikov, ker je vse skup eno samo sranje in folk je čisto zmešan od tega, fajn bi blo res mal sebe poslušat, pa svoje srce in vest, pa svoje moralne in druge vrednote vklopit, pa če bi to blo izpolnjeno tud vzgoja neb bla čist mimouser posted image



A si zadnje case poglobljeno brala Utopijo user posted image user posted image ?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Nov zakon?
1.9.2009 17:54:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Polonca s piko

- Preberite si intervju z Angelco Likovič v predzadnjem Ognjišču. Piše o enakem predlogu, kakor Brizit. Torej vendrle nekaj je na tem in ideja ni tako slaba?


Ce nam ne morejo prodati vere, bodo pa vsaj z vzgojo poskusili user posted image .

(odgovor članu Polonca s piko)
  Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Nov zakon?
1.9.2009 18:32:57   
Anonimen
nisem nič rekla o ne-pucanju....prov je, da starš pokaže da je jezen, da je nekej hudo narobe, sam tud jezo se da zdravo izražat in ne na način da tuliš nad otrokom da ga ne marašuser posted image


Meni je to tudi malo tu mač, pa cist razumem mamico z dvema majhnima otrokoma, da ima komot zivce na nitki. Lahko si jezen, ker te ne poslusa, pa ti si utrujen in en kup moznih faktorjev, ampak da zato na otroka tulis, da ga ne maras user posted image . Nekak se pri sebi trudim jezo ubesedit, se pocutim bolje, da ji povem, da sem jezna, zato in zato kot da tulim kr neki v tri krasne. Se je pa bejba ocitno navade nalezla, in zdaj ko se spiciva, mašira po stanovanju in govori full sem ljuta na tebe, da ves, full sem ljuta user posted image . Po ene treh stirih minutah se pa spuca in pol je pis bradr.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Nov zakon?
1.9.2009 19:22:27   
Anonimen
pa cist razumem mamico z dvema majhnima otrokoma, da ima komot zivce na nitki.


jst sem taka mamica, pa nimam nič živcev na koncu...pa je tamala tud v obupni fazi, ko je vse ne, ne bom, nočem, pust me, sama bom...ko je včasih enostavno đumbus, ko obadva tuulita, ko si ne da nič dopovedat, ko se nad tamauga spravi, ma katastrofa...pa si ne morem predstavljat, da bi tulila nad njo, da je ne maram....pa sem tud huda in jezna in jo kregam in povzdignem glas in ona ve, da ga tupi, pa včas ne pomaga vseen nič, kt da jo sam pobašem in nesem v sobo sedet da se mal ohladi...pa ji tud povem da sem jezna/huda/itd. in zakaj sem n da se to ne počne...ne pa da je ne maram...pa bi tud lohk vpila nad njo pa ji še eno čez rit primazala in se pol opravičevala, da sem z živci čist na konc, ker sem reva cele dneve sama z mulci in nič ne ubogajo in so grozni itd.user posted image
sam pač ne, mi se mamo fajnuser posted image kljub vsemu...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Nov zakon?
1.9.2009 19:46:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

pa cist razumem mamico z dvema majhnima otrokoma, da ima komot zivce na nitki.


jst sem taka mamica, pa nimam nič živcev na koncu...


Ulla80, ti si itak unikat user posted image .
Hotla sem rect, da razumem, da je znervirana, ker vsi ljudje ne moremo biti tako kul kot ti, ampak tak skrajen ukrep, da se zato na otroka deres, da ga ne maras in da bi ga kar zamenjal, to mi je pa cudno.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Nov zakon?
1.9.2009 20:13:56   
liliana
A ve nikoli nič niste še povedale v afektu.....? Še nikioli niste partnerju rekle nekaj, kar ste kasneje obžalovale? Še nikoli se niste na ne zdrav način zadrle na otroka ampak vedno vse preudarno premeljete v glavi......? Še nikoli niste voznika pred sabo poslale v PM ampak ste namesto tega zmolile Oče naš.....

Ste vse vedno, v vsaki situaciji tako mirne, da preštejete do 10 in si ponovite v glavi 10 alinej zdravega izražanja jeze......?

Mene vedno znova preseneti ta RRjevska idila popolnosti......user posted image user posted image na vso srečo pa v resničnem življenju srečujem normalne ljudi, ki tu pa tam pošljejo kakega voznika pred sabo v p... materino.....in take, ki priznajo, da se kdaj pa kdaj na otroka na ne zdrav način zaderejo in mu povejo kaj kar v naslednjem trenutku obžalujejo......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Nov zakon?
1.9.2009 20:19:29   
Ajvy
IZVIRNO SPOROČILO: brizit

Lep pozdrav vsem bralcem in članom foruma!
Odločila sme se, da svojo idejo delim z vami, ker se mi zdi ta forum primeren krog ljudi, ki se še kako zaveda, kako pomembna je vzgoja naših otrok. Sama sem namreč tudi učiteljica na OŠ, in se s to problematiko srečujem vsak dan. Pred začetkom šolskega leta šole na široko organizirajo razna predavanja o mladini, Y generaciji, o nasilju nad otroki, ... Slednje predavanje se je odvijalo tudi na naši šoli in delavka Centra za socialno delo nam je naštevala vzroke, polsedice, znake nasilje, vrste nasilja, ... bla, bla, bla. Nič novega! Konec koncev smo učitelji to že vse premlevali na faksu. Sem mnenja, da je probleme predvsem potrebno REŠEVATI, in ne samo gasiti požare, kot jih sedaj (pa še to bolj neuspešno). Ker je bilo kar nekajkrat komentirano na kako vprašanje v smislu "ja, sistem je tak, da ne moremo kaj narediti", nisem mogla bit tiho. Predlagala sem, da bi morali uzakoniti obvezno izobraževanje staršev o vzgoji otrok. Npr. starš bi moral 3x na leto se udeležiti izobraževanja, ki bi seveda bila brezplačna, večkrat na leto organizirana v vsaki občini. Če začnemo na samem začetku, v družini rešimo marsikateri problem: nasilje v družini, v šolah, boljše delo učiteljev (ker se ne bi ukvarjali toliko z disciplino, ampak z učenjem in pravim, zdravim sožitjem z mladino), tudi zapori verjetno ne bi bili več prenatrpani, da o boljši samopodobi tako staršev kot otrok sploh ne govorimo, manj samomorov, ... Tudi finance ne bi smele biti tak problem, ker ravno te posledice državo bogato stanejo.
Otrok je v šoli, in jaz kot njegova učiteljica in vzgojiteljica moram biti strokovno usposobljena za njegovo vzgojo. Ta isti otrok pride domov, a njegovim staršem o vzgoji ni potrebno vedeti nič. A kdo vidi dvoličnost?
Če želimo opravljati šoferski izpit, je potrebno opraviti prvo pomoč. Zakaj ne bi bilo potrebno še izobraževati se o vzgoji SVOJIH otrok? Koliko usposobljanj moramo imeti za stroje, naprave in koliko za nas, ljudi?


vzgajaš s srcem in dušo....če tega ni..ti nobena šola ne pomaga


_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu brizit)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Nov zakon?
1.9.2009 20:54:12   
Polonca s piko
Ulla, se povsem strinjam s tvojim razmišljanjem. Malo se pa ja zmoremo nadzorovat.
Mimogrede, dogodek, ki sem mu bila priča, se je zgodil v počitniških kapacitetah, ne sredi nervoznega delavnika, trgovine...
Ja mam slabosti, ampak tud jaz se na hči ne bom drla, da je ne maram! Možu sem v osmih letih v afektu morda 2x zabrusila nekaj, za kar mi je bilo žal (pa še to le zato, ker sem videla, da sem ga prizadela, čeprav je bilo po svoje prav, da je slišal... :) ). Tudi jaz sem se že pošteno zjezila čez voznika pred seboj, ampak se prav hitro zavedla, da sem tudi sama bolj slab šofer in ga ne biksam nalašč. In zato je zadnja stvar, ki si jo želim, da mi ob kaki napaki drugi šoferji mahajo, trobijo in me preklinjajo.

MičII - tebi v Ognjišču, glede na tvojo nastrojenost, očitno ne prodajajo ne vere, ne vzgoje. So pa notri zelo dobri intrevjuji in še marsikaj zanimivega. Morda za spremembo povdarjajo druge vrednote, ne le telesne lepote, seksa in varanja križem in počez, idej farmacevtske industrije in 90% obsega reklam, kar je v veliki večini drugih časopisov.

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Nov zakon?
1.9.2009 21:15:58   
Gina
Jaz pa mislim,da si si polonca tole o dretju, da otroka ne mara, mal izmislila, da bi podkrepila rek o groznih materah brez izobrazbe o vzgoji. Verjamem, da se je mamica drla in v tej točki se strinjam z liljano, se zgodi, da ti kdaj živc ven potegne, različni karakterji smo, pa se lohk v skrajni fazi tudi na otroka zaderem, da sem jezna in da nekaj ni bilo ok.... ampak ne verjamem, da kar tako mnogo žensk reče svojemu otroku, da ga ne marajo. Enostavno ne verjamem, ker tolk prtegnjena pa je redko katera najbrž (to se tudi meni zdi skrajno grdo in neprimerno, če bi bilo res). To je bila provokacija. Če pa tudi ni bila, pa ne moreš na enem samem vzorcu posploševat, da so matere na vsesplošno take. Niso. Skrbne so in mar jim je za njihove otroke. Pogosto preveč, ne premalo. Vsaj op ogromno letih dela z njimi menim o njih tako. In ni to, da bi se matere drle na otroke, da jih ne marajo, vzrok za našo nasilno mladino. Ni.

Pa še enkrat - mnooooogo več je otrok, ki imajo premalo vzgoje sploh, ki so razpuščeni zaradi preveč demokratične vzgoje ali ki jim je vse k riti prinešeno, ki so kratko rečeno razvajeni. Zanemarjenih, maltretiranih, tepenih otrok v Slo. ni več kot za mini vzorec. Obrnila se je situacija izprad 40. let. Po moje moraš prav ti, birzit, mal na izobraževanje o tem, kakšni so današnji otroci in zakaj so taki, ker očitno resnično ne veš, kje tiči vzrok nasilja. Ampak na eno ornk izobraževanje, predlagam "produkcijsko šolo jarše" (ne vem če je tak uraden naslov, lahko ti ga pa zrihtam, imajo zastonj predavanja celo v katalogu izobraž. za učitelje jih najdeš), kjer se ukvarjajo izključno z otroki z motnjami vedenja. Če meni ne verjameš, ti bodo oni povedali, zakaj dobivajo otroke k sebi.

(odgovor članu Polonca s piko)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Nov zakon?
1.9.2009 22:17:56   
Anonimen
A ve nikoli nič niste še povedale v afektu.....? Še nikioli niste partnerju rekle nekaj, kar ste kasneje obžalovale? Še nikoli se niste na ne zdrav način zadrle na otroka ampak vedno vse preudarno premeljete v glavi......? Še nikoli niste voznika pred sabo poslale v PM ampak ste namesto tega zmolile Oče naš.....


ja, voznike zmerjam, če sem sama v avtuuser posted image ker je to u bistvu neosebno, tistga ne poznam, ne vem kdo je, kak je, mi nič ne pomeni. in mu komot rečem da je kreten al pa cepec in bedakuser posted image ne morem pa to rečt mojmu partnerju, fotru, bratu...ljudem ki mi POMENIJO....men je to pač grozno in tud izredno bi me prizadelo, če bi ljudje, ki bi jim jst naj pomenila nekaj, mene tko zmerjali. tko da ne, niti v afektu se ne spozabim, pa sem daaaaauč od rr idileuser posted image
take stvari, besede bolijo in puščajo posledice, tud odraslemu človeku, ki načeloma ve, da je blo izrečeno v afektu in ni blo mišljeno resno, kaj šele otrokuuser posted image
pa tud tko je, kar se afekta tiče - takrat se kao človk ne more kontrolirat in ragira v navalu čustev....in če moj men reče v afektu da sem krava in ****....hm....a pol takrat ko ni v afektu, sicer misli isto, samo se kontrolirauser posted image user posted image mal v razmislek...

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Nov zakon?
1.9.2009 22:37:58   
mateyka
pa tud tko je, kar se afekta tiče - takrat se kao človk ne more kontrolirat in ragira v navalu čustev....in če moj men reče v afektu da sem krava in ****....hm....a pol takrat ko ni v afektu, sicer misli isto, samo se kontrolirauser posted image user posted image mal v razmislek...


ja, to tud men ni blo nikoli jasno pri zmerjanju in preklinjanju najdražjih. podobno kot "sem bil pijan in ne vem kaj sem delal" in "in vino veritas" - jaz postanem sumničava user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Nov zakon?
1.9.2009 22:40:06   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

hm....a pol takrat ko ni v afektu, sicer misli isto, samo se kontrolirauser posted image user posted image mal v razmislek...



Ni to tolk simpl, takrat v tistem hipu je nemočen in te ne more z ničemer prepričat, da ima prav ali da je njegova verzija česarkoli že boljša. Na tistem področju, kjer bi mu ti postavljala ultimat pa speljala vse po svoje čez trupla, pa se morda niti zavedala ne bi, ker bi reči videla popolnoma drugače, bi lahko on v nekem hipu kapituliral, pa bi se mu zdela zaradi tega, ker si ga na tem področju pohodila ko ratrak, **** (navadno gre za to, a ne, samo za eno samo področje). Na vseh ostalih področjih bi bil s tabo zadovoljen, srečen, tam pa ne. In najbrž bi se mu resnično vsakič, ko bi ga povozila, zdela p.... To pa ne pomeni,da bi se mu zdela vedno in povsod taka. Večino časa bi te ljubil z vsemi ostalimi tvojimi lastnostmi vred - tiste konkretne, kjer povoziš, pa zihr nikdar, četudi bi jo večino časa toleriral, sploh kadar bi ga samo malo povozila. V praksi je pa tako, da si človek v hudem obupu, ko kdaj reči ne gredo kot je treba, to samo v mislih predstavlja, reče pa ne (al pa tudi). Ampak če se še tolk zadržuje, to ne pomeni, da tega ne misli. Vidiš, pa sva tam, ko ugotoviva, da besede itak ne pomenijo nič, še najmanj pa pomenijo, kaj si on misli. Bolijo pa zato, ker si jih mi tako prevedemo. Lahko te en kitajc še tolk zmerja, te ne bo prizadelo. Ga ne razumeš. V resnici te nobena beseda ne more ranit. Vedno te rani prevod le te v tvoji glavi.

Aja, najbrž boš rekla, jaz ne grem čez trupla, moj pa tudi ne... Vsi mi gremo mnogokrat čez trupla, povozimo ljudi. V praksi se to neprestano dogaja. Le redki tega ne počno. Včasih tudi nezavedno, ker gre samo za vrednote. Nekoga lahko tolk prizadaneš, da glava boli, medtem ko tebe ta ista reč itak ne bi sploh prizadela, ker ti nič ne pomeni. Zašla sem, bom nehala. Zapeljala si meuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Nov zakon?
1.9.2009 22:52:35   
Anonimen
ejjjj gina zdej te pa mam....a vidiš, kolk se nisi strinjala v tisti temu, če mali otrok zmerja, pa ko sem jaz rekla da mene to ne more prizadet, ker otrok ne ve kaj govori, ne ve pomena, otrok samo pozna reakcijo ki jo povzroči in občuti zmagoslavje nad starši...če pa to zignoriraš, pa tega zmagoslavja ne bo občutil, ker ne bo reakcije in tud zmerjal ne bo.

a zdej če me pa dedc zmerja, sem si pa sama kriva, če sem prizadeta, ker si to pač tako tolmačimuser posted image user posted image ccc no go.

je pa res to, da rani nas tisto, kar sami dovolimo. in mene bi pač ranlo, če bi me moj zmerjal. res bi me.si ne dovolim da me ne bi ranlo, ker ena meja pa more bit. ne mormo si kr rečt vse kar nam v enem momentu, afektu pade na pamet. in če odrasli ne znamo tega obvladovat, kok pol to od otroka pričakovat? kako naj otroku, ko mi bo reku ****, rečem in resno dopovem, da tega ne dovolim in da sem prizadeta in da tako ne bo govoril z mano, če pa on posluša, da njegov oče tako govori z mano in jaz to kr prenašam in toleriram in se mi ne zdi nek big deal, ker je itak v afektu in samo na enem področju v življenjuuser posted image

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Nov zakon?
1.9.2009 23:04:26   
Gina
Ja ulla, ampak jaz nisem nikjer napisala da je to ok ali opravičljivo. NI. Ne da te zmerja otrok, ne da te zmerja mož. NI. Napisala sem samo možen vzrok, ozadje problema. V bistvu reakcija (reče ti p....) na nasilje (nekdo te povozi)- vendar je v tem primeru problem ta, da že v prvi fazi ne bi smelo biti nasilja - nihče te ne sme povozit. Sploh če je to tvoj mož ali otrok.
Tole moje je bilo zgolj odgovor na vprašanje, ali potem ves čas nekje v sebi o tebi misli, da si p.... Moj odgovor bi bil: Ne misli. Vendar imata ta dva človeka hudo velik problem. Ne zaradi besede p.... Zaradi osnovnega problema, zaradi katerega je do tega prišlo. Pa karkoli že je v ozadju.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Nov zakon?
1.9.2009 23:08:24   
Anonimen
aha, no to se pa že mal drugače bereuser posted image

je pa res rečt, da nikoli nikogar ne povoziš, mal zlagano...razen če si ivanova matiuser posted image

ampak tud v zvezi je zame zmerjanje nesprejemljivo, čeprov včasih pogaziš partnerja...temu se lohk tud reče sklepanje kompromisov...jaz moram popustit tu, sam tam pa ne bom, boš pač ti...samo zarad tega me še ne boš zmerjaluser posted image če to ni jasno, si lohk sam adijo rečemauser posted image

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Nov zakon?
1.9.2009 23:08:31   
Gina
Še to, mene ravno tako besede lahko prizadanejo. Ampak samo od tistih, ki jih imam rada. Pa še to ne glih vedno. Če me dobijo na levi nogi. Človeško je to, normalno, če si še tolk ozaveščen. IN skor zihr sem,d a je s tabo glih tako.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Nov zakon?
1.9.2009 23:10:56   
Gina
Ja, se strinjam, brez kompromisov lajf v dvoje sploh ni možen.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Nov zakon?
1.9.2009 23:11:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Še to, mene ravno tako besede lahko prizadanejo. Ampak samo od tistih, ki jih imam rada. Pa še to ne glih vedno. Če me dobijo na levi nogi. Človeško je to, normalno, če si še tolk ozaveščen. IN skor zihr sem,d a je s tabo glih tako.


seveda, sej pravim. me. in niti si ne dovolim, da je drugače. grozno je, če te ljubljene osebe zmerjajo, tebe pa to ne prizadaneuser posted image kdo je bolj ubrisan pol?
no, pri nas se ne zmerjamo, hbuser posted image pač niti neb mogla bit z nekom takim, imet z njim otrok...jaz sem to že v štartu vedla...marsikdo pa očitno neuser posted image

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Nov zakon?
1.9.2009 23:46:37   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80


ja, voznike zmerjam, če sem sama v avtuuser posted image ker je to u bistvu neosebno, tistga ne poznam, ne vem kdo je, kak je, mi nič ne pomeni. in mu komot rečem da je kreten al pa cepec in bedakuser posted image ne morem pa to rečt mojmu partnerju, fotru, bratu...ljudem ki mi POMENIJO....men je to pač grozno in tud izredno bi me prizadelo, če bi ljudje, ki bi jim jst naj pomenila nekaj, mene tko zmerjali. tko da ne, niti v afektu se ne spozabim, pa sem daaaaauč od rr idileuser posted image
take stvari, besede bolijo in puščajo posledice, tud odraslemu človeku, ki načeloma ve, da je blo izrečeno v afektu in ni blo mišljeno resno, kaj šele otrokuuser posted image
pa tud tko je, kar se afekta tiče - takrat se kao človk ne more kontrolirat in ragira v navalu čustev....in če moj men reče v afektu da sem krava in ****....hm....a pol takrat ko ni v afektu, sicer misli isto, samo se kontrolirauser posted image user posted image mal v razmislek...



No, saj zato tudi vprašam.....ker po tistem kar pišeš in kako pišeš na izgledaš ravno oseba, ki še v življenju nikoga ni poslala v PM.....

A ti ko vozniku v sosednjem avtu rečeš konj dobesedno misliš, da je konj....ali dobesedno misliš, da mu boš j..... starše....?

No, kot sem že povedala so mi zanimivi ljudje, ki imajo izredno moč samokontrole, da svojih najdražjih nikoli ne prizadanejo in oni nikoli ne prizadanejo njih.....sicer pa po eni strani imaš po svoje prav....boljše je iti na ulico in zmerjati popolne neznance, da se nervi spucajo ali pa iti na RR in dati tam gnev ven, da se potem v družini lepo obnašamo....vrag je edino to, ko je nevihta in zmanjka elektrike....user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Nov zakon?
1.9.2009 23:48:32   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80



seveda, sej pravim. me. in niti si ne dovolim, da je drugače. grozno je, če te ljubljene osebe zmerjajo, tebe pa to ne prizadaneuser posted image kdo je bolj ubrisan pol?
no, pri nas se ne zmerjamo, hbuser posted image pač niti neb mogla bit z nekom takim, imet z njim otrok...jaz sem to že v štartu vedla...marsikdo pa očitno neuser posted image



A skregate pa se kdaj......user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?