|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Barva strehe - barva fasade
12.9.2009 9:34:52   
Oceania
Ali ste pozorne/i na kombinacijo barv strehe in fasade? Kakšne barve fasade pristojijo rdeči strehi in kakšne črni?
Zanimajo me mnenja, še posebej tistih, ki ste sami gradili.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Barva strehe - barva fasade
12.9.2009 9:36:53   
rija
zelo pozorna.

in ljudje včasih tak brcnejo v temo, da me kar oči zabolijo.

določene stvari je treba naprej predvidet.....je pa res, da nekateri zidajo par let, se vmes spremenijo trendi in potem na horuk naredijo neko fasado, ki niti pod razno ne paše k strehi.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Barva strehe - barva fasade
12.9.2009 9:51:29   
Erdbeere
Meni osebno rdeča streha sploh ni všeč...sem postala pozorna ko sva jo kupovala in ugotovila, da je črna streha veliko veliko lepša in tudi lažje kombiniraš potem s fasado. 

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Barva strehe - barva fasade
12.9.2009 15:01:52   
ribica.
to pa tudi mene ful moti. Ko dajo zraven rdeče strehe lila fasado, bože moj!
Me je logično da gredo k zelenim streham zeleni, modri in rumeni odtenki. K rdečim pa rumeni, oranži in ostali topli. K črni strehi gre pa tako vse. To je kot bi kombiniral barvo bluze k črnim hlačam. Kar se pa kasnejšega spreminjaja tiče, se pač prilagodiš, da je barvno usklajeno. Isto kot kadar oblačiš sebe.

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Barva strehe - barva fasade
12.9.2009 19:43:05   
Janeja
Ja seveda. Sva ravno pred odločitvijo, kakšno fasado si umislit, ker imamo rdečo streho, okna in balkonske ograje pa so temne - skoraj črne barve.
Najbrž bo fasada kombinacija sive in rdeče barve. Upam, da ne bomo mim brcnili. user posted image

Mi je pa osebno najbolj všeč kombinacija sive in zelene barve (take močne, jabolčno zelene). Ampak žal o njej lahko še naprej samo sanjam, ker na rdečo streho bi bila pa katastrofa.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Barva strehe - barva fasade
12.9.2009 20:24:54   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: ribica.

to pa tudi mene ful moti. Ko dajo zraven rdeče strehe lila fasado, bože moj!
Me je logično da gredo k zelenim streham zeleni, modri in rumeni odtenki. K rdečim pa rumeni, oranži in ostali topli. K črni strehi gre pa tako vse. To je kot bi kombiniral barvo bluze k črnim hlačam. Kar se pa kasnejšega spreminjaja tiče, se pač prilagodiš, da je barvno usklajeno. Isto kot kadar oblačiš sebe.


S tem se pa sploh ne strinjam. Mene enako kakat pritisne, ko vidim na črno streho rumeno fasado. Edina lepa fasada ki mi paše na črno streho je bela v kombinaciji s sivo.
Drugače najidealnejša rešitev je siva streha - brez problema kombiniraš večinoma odtenkov. Je pa res da meni nikakor niso všeč kričeče fasade.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Barva strehe - barva fasade
12.9.2009 20:44:44   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Janeja

Ja seveda. Sva ravno pred odločitvijo, kakšno fasado si umislit, ker imamo rdečo streho, okna in balkonske ograje pa so temne - skoraj črne barve.
Najbrž bo fasada kombinacija sive in rdeče barve. Upam, da ne bomo mim brcnili. user posted image  




če lahko pripomnim: ravno "rdeča" streha in siva in rdeča barva na fasadi sta eden izmed večjih kiksov, ki jih videvam. ker.....streha v bistvu sploh ni rdeča, ampak opečna.....po navadi...in potem vele(ne)umne kombinacije sive in nekega čisto x odtenka rdeče....za zjokat no...

< Sporočilo je popravil rija -- 12.9.2009 20:45:12 >


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Barva strehe - barva fasade
12.9.2009 20:51:49   
LINDI
Midva bova imela črno streho in svetlo modro fasado,sva pa gledala,da se ujemata med seboj,je pa tudi tukaj tako stvar okusa,nekomu paše skupaj nekaj nekomu nekaj drugega...Imava pa črno streho bolj zaradi tega,ker so nama vsi rekli,da se na rdeči prej pozna mah... in te zadeve,potem sva šele izbirala barvo fasade...ampak zaenkrat je še nimava.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Barva strehe - barva fasade
12.9.2009 20:59:43   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: LINDI

Midva bova imela črno streho in svetlo modro fasado,sva pa gledala,da se ujemata med seboj,je pa tudi tukaj tako stvar okusa,nekomu paše skupaj nekaj nekomu nekaj drugega...Imava pa črno streho bolj zaradi tega,ker so nama vsi rekli,da se na rdeči prej pozna mah... in te zadeve,potem sva šele izbirala barvo fasade...ampak zaenkrat je še nimava.

Nočem zveneti žaljivo, ampak me čisto resnično zanima, kaj hudega se je moralo ljudem zgoditi v življenju, da si dajo modro fasado..


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu LINDI)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Barva strehe - barva fasade
12.9.2009 21:56:08   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Janeja

Ja seveda. Sva ravno pred odločitvijo, kakšno fasado si umislit, ker imamo rdečo streho, okna in balkonske ograje pa so temne - skoraj črne barve.
Najbrž bo fasada kombinacija sive in rdeče barve. Upam, da ne bomo mim brcnili. user posted image  




če lahko pripomnim: ravno "rdeča" streha in siva in rdeča barva na fasadi sta eden izmed večjih kiksov, ki jih videvam. ker.....streha v bistvu sploh ni rdeča, ampak opečna.....po navadi...in potem vele(ne)umne kombinacije sive in nekega čisto x odtenka rdeče....za zjokat no...


Se strinjam - "rdeča" streha in rdeča fasada tudi po mojem ne bo nikakva kombinacija. Okusi so sicer različni, ampak za moj okus mora biti za rdečo fasado siva ali črna streha.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Barva strehe - barva fasade
12.9.2009 22:01:11   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: LINDI

Midva bova imela črno streho in svetlo modro fasado,sva pa gledala,da se ujemata med seboj,je pa tudi tukaj tako stvar okusa,nekomu paše skupaj nekaj nekomu nekaj drugega...Imava pa črno streho bolj zaradi tega,ker so nama vsi rekli,da se na rdeči prej pozna mah... in te zadeve,potem sva šele izbirala barvo fasade...ampak zaenkrat je še nimava.

Nočem zveneti žaljivo, ampak me čisto resnično zanima, kaj hudega se je moralo ljudem zgoditi v življenju, da si dajo modro fasado..


user posted image  Tudi meni modra fasada nekak ne potegne (čeprav imam drugače rada modro barvo) - do zdaj sem videla samo 1 hišo na kateri mi je bila modra "skoraj" lepa (bila je pa kombinirana z belimi robi in sivo streho). Še hujša je pa živa vijolična.

Ampak če misliš, da je modra zgrešena, bi morala videti hišo v naši bližini, kjer so dali eno steno živo vijolično, eno vpadljivo zeleno, tretjo pa modro - za četrto pa ne vem, ker se ne vidi s ceste. Kaj se je šele tem ljudem moralo zgoditi. user posted image user posted image user posted image  Kaj češ - sto ljudi sto čudi.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Barva strehe - barva fasade
12.9.2009 22:06:57   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Janeja

Ja seveda. Sva ravno pred odločitvijo, kakšno fasado si umislit, ker imamo rdečo streho, okna in balkonske ograje pa so temne - skoraj črne barve.
Najbrž bo fasada kombinacija sive in rdeče barve. Upam, da ne bomo mim brcnili. user posted image

Mi je pa osebno najbolj všeč kombinacija sive in zelene barve (take močne, jabolčno zelene). Ampak žal o njej lahko še naprej samo sanjam, ker na rdečo streho bi bila pa katastrofa.



Na splošno je na večini hiš kombinacija rdeče strehe in zelene fasade res obupna, še zlasti če so okna temna, sem pa videla že 2 hiši z rdečo streho in zelo živo zeleno fasado, ki sta bili zelo lepi - sta pa imeli bela okna in s posebnimi ploščami zaprt foršprung, ki je tudi bil bel - če bi ta bil temen, pa ne bi bilo v redu.

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Barva strehe - barva fasade
12.9.2009 22:21:07   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz



Ampak če misliš, da je modra zgrešena, bi morala videti hišo v naši bližini, kjer so dali eno steno živo vijolično, eno vpadljivo zeleno, tretjo pa modro - za četrto pa ne vem, ker se ne vidi s ceste. Kaj se je šele tem ljudem moralo zgoditi. user posted image user posted image user posted image  Kaj češ - sto ljudi sto čudi.

O boh user posted image
Sem se pa sedaj spomnila... Sicer nisem ravno pristaš roza hišk, sem pa 1x videla eno s smrečno zeleno streho in zamolklo umazano roza fasado user posted image


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Barva strehe - barva fasade
12.9.2009 22:40:59   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_
Sem se pa sedaj spomnila... Sicer nisem ravno pristaš roza hišk, sem pa 1x videla eno s smrečno zeleno streho in zamolklo umazano roza fasado user posted image


Meni isto roza ni kaj preveč všeč - ampak vse je odvisno od odtenka in celotne podobe hiše. Težko je reči kar na splošno, da ti neka barva ni všeč, ker ima vsaka barva ful različnih odtenkov. Včasih res kje vidiš kako barvo fasade, ki ti na splošno ni všeč, pa k določeni hiši s primerno kombinacijo barv drugih delov hiše prav paše in lepo izpade. So pa barve res stvar okusa - nemogoče je imeti fasado, ki bo všeč res vsem, sploh če se odločaš za kake bolj žive barve, je ponavadi tako, da je enim ful všeč, drugim pa nikakor ne potegne.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Barva strehe - barva fasade
12.9.2009 22:57:06   
rija
pa upoštevat je treba, da se živih barv hitro naveličaš user posted image

mi naslednje leto štrihamo....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Barva strehe - barva fasade
13.9.2009 13:59:18   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: rija

pa upoštevat je treba, da se živih barv hitro naveličaš user posted image

mi naslednje leto štrihamo....


Jaz se pa naveličam monotonih, mlačnih, medlih, bledih...barv oz sploh mi niso všeč, zato ni šans, da jih sploh naštriham. Raje živahne, močne barve, pa jih pol menjujem po trenutnem navdihu oz se itak prej selimo kot pa se jih uspemo naveličatuser posted image .

So pa zdaj sosedje od staršev poštrihali hišo in kokr koli je kombinacija (siva/rdeča) lepa, so grozno poštrihali, brez smisla, brez estetike, hiša je kičasta ko kič na proščenju, pa še streha ne paše zraven. Kiksuser posted image

Zakaj pa štrihat, a se ne sanjate o novi gradnjii?

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Barva strehe - barva fasade
13.9.2009 14:06:57   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


Zakaj pa štrihat, a se ne sanjate o novi gradnjii?



do takratuser posted image user posted image user posted image  če bo čas....

seveda sanjamo....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Barva strehe - barva fasade
13.9.2009 17:44:42   
Pika Zoja
Načeloma modra izpade lepo, če jo primešajo k sivi in obratno. Mi sploh ni zgrešena kombinacija in v poplavi rdeče/sivih hiš, prav dobrodošla.
Sicer pa. Ni je čez belo.Stvar okusa gor ali dol, ampak k vsem mogočim fasadam ki jih zadnje čase videvamo, ojej. Z belo vsaj nimaš kaj zgrešit.


< Sporočilo je popravil Pika Zoja -- 13.9.2009 17:45:30 >

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Barva strehe - barva fasade
13.9.2009 19:17:12   
rija
Ja, če je hiša majhna res ne. Ampak naša bi bila grozna, če bi bila belauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Barva strehe - barva fasade
14.9.2009 8:08:00   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: rija

Ja, če je hiša majhna res ne. Ampak naša bi bila grozna, če bi bila belauser posted image


Spet odvisno od hiše. Sem videla že marsikatero lepo veliko belo hišo. Čista moderna hiša, siva velika okna, kombinacija s sivim kamnom. Samo gledaš....

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Barva strehe - barva fasade
14.9.2009 8:10:00   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: Janeja

Ja seveda. Sva ravno pred odločitvijo, kakšno fasado si umislit, ker imamo rdečo streho, okna in balkonske ograje pa so temne - skoraj črne barve.
Najbrž bo fasada kombinacija sive in rdeče barve. Upam, da ne bomo mim brcnili. user posted image

Mi je pa osebno najbolj všeč kombinacija sive in zelene barve (take močne, jabolčno zelene). Ampak žal o njej lahko še naprej samo sanjam, ker na rdečo streho bi bila pa katastrofa.



Tole boste po mojem mnenju konkretno mim brcnili. Ob kombinaciji strehe in balkona, obe močni bravi, se z močnimi barvami kot je rdeča na fasadi nimaš kaj igrat...


(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Barva strehe - barva fasade
14.9.2009 14:31:38   
Saša27
Ufff, saj človek sploh ne ve, kaj bi dal goruser posted image , če slučajno nima nobenega smisla za estetiko, tako kot naprimer jazuser posted image . No pa mi povejte, mi2 imava antracit streho, bela okna, bele škatle, namen imava narediti rdečo fasado in siv cokel, a paše skupaj???

< Sporočilo je popravil Saša27 -- 14.9.2009 14:33:26 >


_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Barva strehe - barva fasade
14.9.2009 17:57:03   
Janeja
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja
Tole boste po mojem mnenju konkretno mim brcnili. Ob kombinaciji strehe in balkona, obe močni bravi, se z močnimi barvami kot je rdeča na fasadi nimaš kaj igrat...



Sem mislila bolj temno sivo, ki bi šla skupaj s črnim lesom, potem pa še kakšno manjšo steno rdečo za poživitev.
Ja sranje no, kaj pa mi potem predlagate?

Zdaj imamo marelično, pa smo se je že naveličali.

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Barva strehe - barva fasade
14.9.2009 18:00:23   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Saša27

Ufff, saj človek sploh ne ve, kaj bi dal goruser posted image , če slučajno nima nobenega smisla za estetiko, tako kot naprimer jazuser posted image . No pa mi povejte, mi2 imava antracit streho, bela okna, bele škatle, namen imava narediti rdečo fasado in siv cokel, a paše skupaj???


eno tako lepo hiško sem vedno občudovala v Avstriji, ampak je bila narejena z res zelo veliko mero okusa...pa mela ograja....pravljična.....samo žal je to ena in edina, ki je dobro izpadla v tej kombinaciji...pa sivega cokla ni imela....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Barva strehe - barva fasade
15.9.2009 6:25:39   
Pingvinčica
No ko ste ravno pri barvi fasadi, bi še jaz prosla za kakšen pameten nasvet. Streho imava temno rdeč bramac, okna so bela, pa ostrešje (foršprunk) bo bel - škatle. Zdaj mi pa prosim povejte kakšne barve fasada bi pasala zraven. V mislih imava pa kombinacijo dveh barv.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?