|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 13:09:30   
piko12
Tole dilemo imam pa jaz tud že kak mesec. Meni je muka it v šoping s tamalim, ker vem, da ne bo pri miru in da bo štala, ampak včasih je pa res neizogibno. In mi je nerodno, ker je skoz ne pa ne pa ne to pa pusti pa ne smeš. Pol pa imam dilemo, ker ne vem, ali ga s tem vzgajam ali ga zaviram... Kava v miru je pa itak iluzija...Mimo mi je, da tamali teži drugim, še bolj mimo pa, ko vidim, da se edina sekiram... Pol pa rajš grem nekam, kjer se lahko zdivja in nobenega ne moti... Ne vem, bi ga morala navadit obnašanja v gostilni in trgovini že zdaj (dobri dve leti) ali je boljše, da mu vzamem to "svobodo" in grem pač nekam, kjer bo mir? A izogibanje takim situacijam pripelje do nevzgojenosti?

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 13:11:48   
uškinamama
Rija, dobro si to napisala..kako se bodo naučili, če ne grejo zraven.

Sicer sem jaz itak čudak in me otroci ne motijo, ne vem no, če ima gostilna na terasi igrala (hiško , tobogan) srčno upam, da gostje ne pričakujejo, da bodo otroci sedeli za mizo. Zakaj so potem tam igrala.

Malo strpnosti z ene in druge strani in bo vse okej. Recimo letos na dopustu je ena deklica cca. 1,5 -2 letu uhajala staršem in prihaja k naši mizi (naš mali je imel s sabo barvice in pobarvank). In tulila ko so je vlekli nazaj (ne za ušesa), drugič , ko je prišla sem rekla mamici naj jo da v stolček in naj prisede k naši mizi.  Vem, da se bo zdaj našla kakšna , ki bo trdila, da bi morala mati vztrajat in odnašat deklico od naše mize oz. jo odstranit iz "kraja zločina".


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 13:15:33   
Alči
Vidim da nisem edina iz stare šoleuser posted image . Ja tudi jaz razumem, da se moraj otroci zdivjat, naj se, greš v park, na travnik, v gozd...naj tečejo, se smejijo, po listju lazijo, ok, ampak ko si v v gostilni, v čakalnici, ma da je mir, ko rečeš. Seveda je problem v starših, ki se za to ne zmenijo in sploh ne rečejo naj bo mir. In kot je ena omenila, tole s starejšimi je dostikrat tako ja, da si prijazen, potem pa te napi....da je je joj. Sprašujem se edino to, kako se bodo te rezlike v vzgoji odražale čez toliko in toliko let. Npr, pred cca 20-30 leti je bila vzgoja kar dosti enotna se mi zdi, oz. je bilo malo staršev tega mnenja o svobodi in pravicah in blablabla, danes pa je takih vedno več in ti vzgajajo otroke po tem načelu da se vse pusti, naj se zase brigajo, naj bojo prvi, naj ne vem kaj, učijo jih naj se zavedajo svojih pravic!, istočasno pa jim pozabljajo govorit o njihovih obveznostih in dolžnostih in hkrati, vedno manj takih, ki pa želijo(mo) da so otroci poslušni, da ne izletavajo in da so pridni....

_____________________________

Freedom is just another word for nothing left to lose!!!

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 13:20:05   
Aja32
IZVIRNO SPOROČILO: piko12

Ne vem, bi ga morala navadit obnašanja v gostilni in trgovini že zdaj (dobri dve leti) ali je boljše, da mu vzamem to "svobodo" in grem pač nekam, kjer bo mir? A izogibanje takim situacijam pripelje do nevzgojenosti?


Ne vem, ampak jaz se znajdem recimo tako, da mi v trgovini pomagata nakupovat - recimo doma jima naročim, da me morata spominiti vsak na dve stvari, kateri moram prinesti iz trgovine (recimo - enemu naročim, da me spomni na mleko in kavo, drugega recimo na meso in kruh). Potem recimo vzamem iz police kavo, pa enega prosim, naj mi jo da v voziček, drugega ta čas zamotim, da pazi na voziček, da ga ne bo kdo odpeljal, itd... Vse vzamem kot igro - in nam nekako uspeva. Če sta pridna, pač dobita manjšo nagrado, pa potem recimo gremo še na igrala. Tako nam gre najbolje. Res nismo tako hitro konec z nakupovanjem, kot recimo, če sem sama... Ampak to je edini način, da jih zamotim in motiviram.

Glede gostilne, restavracije - zvezek, barvice, kakšen mali avtomobilček, itd - lahko delajo čudeže. Stvari vzamem s seboj tako, da onedva ne vesta in sta potem presenečena, da imata pač s seboj kakšno "novo" igračko. To je to.

Izogibanje shoopinga, trgovine se mi zdi nesmisleno.

(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 13:27:18   
Aja32
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Rija, dobro si to napisala..kako se bodo naučili, če ne grejo zraven.

Sicer sem jaz itak čudak in me otroci ne motijo, ne vem no, če ima gostilna na terasi igrala (hiško , tobogan) srčno upam, da gostje ne pričakujejo, da bodo otroci sedeli za mizo. Zakaj so potem tam igrala.

Malo strpnosti z ene in druge strani in bo vse okej. Recimo letos na dopustu je ena deklica cca. 1,5 -2 letu uhajala staršem in prihaja k naši mizi (naš mali je imel s sabo barvice in pobarvank). In tulila ko so je vlekli nazaj (ne za ušesa), drugič , ko je prišla sem rekla mamici naj jo da v stolček in naj prisede k naši mizi.  Vem, da se bo zdaj našla kakšna , ki bo trdila, da bi morala mati vztrajat in odnašat deklico od naše mize oz. jo odstranit iz "kraja zločina".



Nekaj drugega je, da so igrala, pa tobogani - naj se tam igrajo... Ampak da pa otroci letajo okoli miz, pod mizami,  spotikajo natakarje, se derejo povprek - pa da starši na to ne odreagirajo, ampak lepo sedijo in jejo ali pijejo naprej  - to je pa pač višek.
Valda strpnost more biti - obojestranska.
In to kar si ti naredila, je čisto v redu - zakaj pa ne - če te ni motilo, da bi se prisedli, je to ful dobro... Jaz bi po mojem podobno reagirala.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 13:36:54   
uškinamama
Aja, to s spotikanjem in plazenjem je itak tu mač. Sem samo hotela poudarit, da včasih smo starši samo ljudje, sploh tisti, ki so nam bili namenjeni user posted image  v angelski podobi user posted image . Ne zagovarjam takega početja kot ga opisuješ, samo verjamem, da je bil vsak starš kdaj v situaciji, ko je okolica mislila, da kakšni starši so pa to. Sploh tisti ko imamo 4-5-6 letnike smo doživeli že marsikaj user posted image . Sicer moram malega prav pohvaliti , da se je res unesel in pričakujem nevihto po zatišju. user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 13:41:18   
Aja32
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Aja, to s spotikanjem in plazenjem je itak tu mač. Sem samo hotela poudarit, da včasih smo starši samo ljudje, sploh tisti, ki so nam bili namenjeni user posted image  v angelski podobi user posted image . Ne zagovarjam takega početja kot ga opisuješ, samo verjamem, da je bil vsak starš kdaj v situaciji, ko je okolica mislila, da kakšni starši so pa to. Sploh tisti ko imamo 4-5-6 letnike smo doživeli že marsikaj user posted image . Sicer moram malega prav pohvaliti , da se je res unesel in pričakujem nevihto po zatišju. user posted image


Samo imaš res starše, kateri sploh ne odreagirajo na obnašanje otroka. Drugače je seveda, če vidiš mamo ali očeta, pa se trudita user posted image umiriti in mu nekaj dopovedati. To itak - jaz imam dva user posted image - pa mi tudi kdaj ne uspe, da bi jih umirila, ker imata pač tak dan. Ampak se jima trudim nekaj dopovedati. To je razlika med nami, pa tisti starši, katere "boli k..." kaj delajo njihovi otroci.

Itak - user posted image v angelski podobi so pa poglavje zase. user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 13:47:58   
piko12
Danes sem glih mal čudna, zato še tole: A vam je kdaj čuden filing sedet na robu peskovnika pa delat potičke in "pit kavo" od vseh otrok, ki se igrajo tam noter? Mene včasih ful mika, da bi sedela na klopci zraven, pa bi me bolil k... za to, če se tepejo, obmetavajo, jokajo v peskovniku, ampak tega enostavno ne morem.user posted image  a delam otroku krivico, če ga omejujem s tem, da mu ne dovolim (omogočim) vsega ali je to vzgoja?

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 13:55:00   
Anonimen
Sedaj so casi drugacni,otroci-najstniki drugacni,vendar tako hudo se mi ne zdi.seveda so izjeme,tudi jaz opazam kup brezbriznih starsev in objestnih najstnikov,vendar je veliko tudi zelo lepo vzgojenih otrok ter "normalnih"starsev.
Glede sole in uciteljev,pa spet kakor kje.

(odgovor članu Alči)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 14:02:27   
Anonimen
spet tekmujemo za naj mamo RR-ja? user posted image
ker MOJ otrok pa tega res ne počne. NIKOLI user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 14:08:12   
miapia
Dandanašnji problem je v starših, družbi, državi, zaposlenosti in še marsičem. Danes je umetnost biti starš in istočasno otroka prav vzgojiti. Težava je v demokraciji, neavtoriteti, popuščanju, nesposobnosti, neznanju ali prevelikemu znanju.
Staršem se ne da ukvarjati se z otroci, ki so posledično ali pa že razpuščeni kot kokoši. Staršem se ne da pregovarjati se z njimi, zato jih pustijo, da delajo kar hočejo. Zamašijo si ušesa in oči, mogoče se celo delajo, da ti otroci niso njihovi. Čez dan so v vrtcih, prosti čas pa izkoristijo po nakupovalnih centrih, kjer živce parajo ne staršem, ampak vsem ostalim ljudem, ki bi radi uživali tiste pol ure miru na kavici v družbi ali pa v osami.
Ali je to prav ali ne, bom prepustila drugim, ker ne želim biti današnja tarča in biti obsojena, da svojega otroka maltretiram. Vem samo, da sem venomer osupla, ko vidim podivjane otroke brez manir - tako v družbi kot kje privat na obisku.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 14:09:17   
ribica.
Mislim da otroci ne bi bili otroci, če ne bi vedno vsaj poskušali skakat po svoje. Tudi moja sta taka. IN tudi jaz sem velikokrat sama sebi tečna, ko ju je treba vedno opozarjat, ampak kaj čemo, če pa na prvo besedo ne zaleže. Večinoma ju jemljem sabo ko kam grem. Ne zahtevam da sta čistu pri miru, ampak ju imam vedno na očeh. Dovolim da se malo oddaljita, če je varno, amapk vedno vem kje sta, oz kaj počneta. Na igrišču vsekakor dovlim dosti norenja, dokler s tem ne gnjavita drugih. Recimo lahko se valjata po kamenčkih, in si mečeta sebi pesek na glavo, če jima je to hit. Nikakor pa ne dovolim da s peskom obmetujeta naokrog kadar nista sama.
Kar se pa igrač na igrišču tiče, pa se ne strinjam s tem, da so eni starši nevzgojeni in nič ne vprašajo, če si lahko sposodijo. Jaz namreč svojemu otroku dam njegove igrače, potem pa se v njegovo igranje ne vmešavam. Dovolim mu, da sam rešuje spore s svojimi igračami, oz dopuščam možnost, da tuji otroci pridejo bližje in si sposodijo, tako kot si potem drugič on sposodi tuje. Ker tudi sama mu ne hodim za ritjo, da bi namesto njega spraševala če lahko vzame. Ta mali otroci itak ne vprašajo sami. MI pa gredo na živce starši, oz stari starši, ki so otroku hodijo za ritjo in mu govorijo tega ne smeš, tole ne moreš, pusti to, to ni naše..... Madona, pa saj bo samo pogledal in malo stestiral. če pride do prepira, se itak vmešam, in se zadeve vedno rešijo, tako da ima vsak nekaj za igrat. Dam pa jasno vedeti vsem, da igrač naj ne nosijo naokrog, ker jih potem ne bom iskala za njimi.

Glede drugih stvari pa, nimam slabe vesti, kadar moram otroka vpričo drugih opozarjati. prav tako brez težav komu povem svoje če mi pošilja kakšne poglede v stilu, "vaš otrok me nervira". Ker enim ljudem gre na živce vse. IN jaz pač ne bom svojemu otroku zamašila ust in ga dala na vrv,samo zato, da gospode ne bo nič zmotilo.

(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 14:11:00   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

ker MOJ otrok pa tega res ne počne. NIKOLI user posted image

"Ne, moj otrok ni problematičen in razpuščen, je pač hiperaktiven." = izjava mnogih staršev, ki ne vidijo več izhoda. In je zadeva zaključena.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 14:13:32   
mateyka
Pa na igrišču, otroci se lovijo smejijo , vse super in jemljejo igrače drugih otrok , ne da bi vprašali. Ne vprašajo zato, ker jih nihče ni naučil, to pa zato , ker ima mamica ful pomemben pogovor s prijateljico, na klopci 50m stran v senčki….Niti ne bo gospa dvignila svoje častite riti in ona vprašala, če lahko njen otrok malo vzame to igračko!!!


tole me pa ful pogreje user posted image poslušaj, jaz pa ne razumem takih mamic kot si ti. če pričakuješ od dveletnikov, ki še ne govorijo, da sprašujejo za igrače mi je kratkomalo smešno. da pa pričakuješ, da bo mama skakala, za tamalim in vsakega spraševala za dovoljenje vsega, česar se njen radovednež dotakne za tiste 2 min da malo pofirbca, mi je pa kratkomalo mimo. skoraj smešno. mislim, povej mi, a ti resno pričakuješ od teh malih otrok, da jim ti privlečeš ne vem kake stvari pred njih in potem pričakuješ, da jih gledajo? ker govorijo še ne. pričakuješ, da za vse igračke, ki jih obišče v enem krogu po igrišču in se dosikrat sploh ne ve od koga so, da nekaj kompliciramin ugibam? motijo me take picajzlarske mame kot si ti. ker potem poslušam mame, ki govorijo svojim štiriletnikom, da je prav, da moji mali dveletni pupi, ki še ne govori tekoče (in včasih tudi noče česa rečt - go figure take mališane zakaj ne), ni posodil igrače, ker ni vprašala - mislim, a to je pa normalno.. user posted image jaz pa tudi ne bom spraševala, če se lahko dotakne vsakega avtka, vlakca, vozička ali kosilnice na igrišču za 2 min. pa saj so bili tudi njihovi otroci mali in vejo kako je s tem?


mi - karkoli privlečemo na igrišče je na uporabo vsem, če sameva ob igrišču (ne da se spuli komu iz roke). če ne, mejte to raje na svojem vrtu in bo imela igrača mir, vi pa jo boste v popolnosti posedovali. vsaj ne bo delalo drugim malčkom skušnjav. če vas to prijemanje že tako moti.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 15.10.2009 14:18:06 >

(odgovor članu Alči)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 14:16:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: miapia


IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

ker MOJ otrok pa tega res ne počne. NIKOLI user posted image

"Ne, moj otrok ni problematičen in razpuščen, je pač hiperaktiven." = izjava mnogih staršev, ki ne vidijo več izhoda. In je zadeva zaključena.


ta lepi hrošček je le indigo user posted image

(odgovor članu miapia)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 14:24:56   
mateyka
aja,lahko pa naipišem kaj me bolj moti. že 2x se mi je zgodilo, da sta 5-6 letnika rekla svojim partnerjem v igri na igrišču (in mislila mojo 2 letnico): ej, dejva jo ubit. kao, igrajo se pirate. ja, nisem mogla verjet, da dobro slišim. no, meni je pa to nesprejemljivo. in sem jim tud povedala, da nimajo kaj tako govorit. starši pa - nič. no, meni je to bolj zaskrbljujoče..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 14:25:45   
piko12
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

spet tekmujemo za naj mamo RR-ja? user posted image
ker MOJ otrok pa tega res ne počne. NIKOLI user posted image


Moj počne večino naštetega, mu pa nočem dovolit in se zato izognem "konfliktnim" situacijam. Zdaj pa ne vem, če je to prav. In obljubim, ASAP ga bom peljala slikat avro (pa sebe tudi), da ugotovim, če sva indigo.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 14:29:10   
barni
Nisem vsega brala...

Jaz ko sem na igriscu se naceloma tudi sama igram z mojo pupo. Kaj pa vem, tako smo se navadli. In ja sem cudna, ker potem pridejo se ostali otroci, pa sem kao neka animatorka???

Ne vem no, zdi se mi, da ne morem lih pridt na igrisce, se vsest v lokal, ki je zraven na kvo in prepustit otroka samemu sebi?

Sem pac cudna, kaj cem. Veerjetno bom imela izredno razvajenega otroka.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 14:33:55   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: miapia
"Ne, moj otrok ni problematičen in razpuščen, je pač hiperaktiven." = izjava mnogih staršev, ki ne vidijo več izhoda. In je zadeva zaključena.

Ja, a ni najlažje? Nekaterim staršem se enostavno res ne da vzgajat otrok.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 14:34:14   
Alči
Ne ne ne, Mateyka, mogoče sem malo preveč površno napisala. Razumem in jasno mi je, da otročki ,ki komaj shodijo in taki 2 letniki ne morejo tega vprašat, pa ne da bo mama za njim hodila okol skos, ko firbcajo in šlatajo vse živo to mi je jasno in nimam proti temu nič. Gre za primer, ko so otroci malo večji in nevzgojeni in jemljejo stvari- po možnosti veliko mlajšim od sebe in jih nosijo po celem igrišču, in pol naj jih pa jaz voham kje so.oz letam za tujim nevzgojenimi pamži da bo moj mel svoje 2 igrački....to me moti. Moti me to tudi, ko so starši otroka, ki vzame nekaj zraven, pa uni bogi otrok joka ker mu je vzel igračo, matka al pa ati pa nič....Na jetra mi grejo taki starši, ki svojemu otroku pustijo vse, sam da bo mel polno rit vsega in da dela kar mu paše.

_____________________________

Freedom is just another word for nothing left to lose!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 14:37:22   
Alči
Ja tudi hiperaktivnost je v porastiuser posted image zadnje čase ja....le zarad česa res???? Tisti, ki ima dejansko hiperaktivnega otroka, se lahko samo zgraža nad vsemi ostalimi starši, ki imajo pač nevzgojene otroke, pa se sklicujejo na hiperaktivnost. Hiperaktivnost pač ni enako podivjanosti in nevzgojenosti.

_____________________________

Freedom is just another word for nothing left to lose!!!

(odgovor članu Alči)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 14:38:40   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: piko12

Danes sem glih mal čudna, zato še tole: A vam je kdaj čuden filing sedet na robu peskovnika pa delat potičke in "pit kavo" od vseh otrok, ki se igrajo tam noter? Mene včasih ful mika, da bi sedela na klopci zraven, pa bi me bolil k... za to, če se tepejo, obmetavajo, jokajo v peskovniku, ampak tega enostavno ne morem.user posted image  a delam otroku krivico, če ga omejujem s tem, da mu ne dovolim (omogočim) vsega ali je to vzgoja?



Otroka sem peljala (zdaj je štiriletnik) v javni peskovnik , da je z vrstniki in da se nauči obnašanja . Ampak ne tistega obnašanja "hvala" izvoli" ampak tistega primernega za eno- dvo letnike. Nisem mu visela za vratom, če sem videla, da ratuje konflikt sem posredovala- jaz ali kaka druga mamica. Jaz sem samo njegova mama, nisem njegova senca. Tako, da ti svetujem, da si le privoščiš tisto klopco - opazuješ malega kako ratuje spreten v komunikaciji in socializaciji -danes v peskovniku, jutri na parketu ambasade (šala mala). Pod nadzorom ga imej le če grize, ščipa ali kaj podobnega.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 14:42:22   
dory
A vi sploh veste,kaj pomeni beseda hiperaktivnost? Preberite si le pravi pomen te besede in dvomim, da boste to še kdaj pisale...
Ja moj je tud tkole sral, vsakič ko sva šla ven,se je al drl, al metal po tleh, delal scene,da me je skor kap...potem sem presekala...na licu mesta sem mu tako nalimala čez rit, ga dvignila in brez besed nesla ven...od takrat si še pomislit ne upa, da bi kej tazga naredil in se je čudežno spremenil...okej zej bom slišala kritike,čez kako si ga drznem čez rit...ja jebi ga, če mu nobeno prigovarjanje ni zaleglo je šlo pač mal z grda...še danes se spominja tega dogodka, pa sva se o tem že pogovorila...

(odgovor članu Alči)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 14:45:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dory

A vi sploh veste,kaj pomeni beseda hiperaktivnost? Preberite si le pravi pomen te besede in dvomim, da boste to še kdaj pisale...
Ja moj je tud tkole sral, vsakič ko sva šla ven,se je al drl, al metal po tleh, delal scene,da me je skor kap...potem sem presekala...na licu mesta sem mu tako nalimala čez rit, ga dvignila in brez besed nesla ven...od takrat si še pomislit ne upa, da bi kej tazga naredil in se je čudežno spremenil...okej zej bom slišala kritike,čez kako si ga drznem čez rit...ja jebi ga, če mu nobeno prigovarjanje ni zaleglo je šlo pač mal z grda...še danes se spominja tega dogodka, pa sva se o tem že pogovorila...



Tole pa ne verjamem,da je hiperaktiven otrok,ce mu je ze ena cez rito pomagala,oz.ga umirila za vse vecne cajteuser posted image

Popravek,sem zgleda narobe razumela.Saj nisi pisala,da naj bi tvoj bil hiperaktiven,ali pac?

< Sporočilo je popravil kleopatra28 -- 15.10.2009 14:51:22 >

(odgovor članu dory)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 14:47:04   
piko12
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: piko12

Danes sem glih mal čudna, zato še tole: A vam je kdaj čuden filing sedet na robu peskovnika pa delat potičke in "pit kavo" od vseh otrok, ki se igrajo tam noter? Mene včasih ful mika, da bi sedela na klopci zraven, pa bi me bolil k... za to, če se tepejo, obmetavajo, jokajo v peskovniku, ampak tega enostavno ne morem.user posted image  a delam otroku krivico, če ga omejujem s tem, da mu ne dovolim (omogočim) vsega ali je to vzgoja?



Otroka sem peljala (zdaj je štiriletnik) v javni peskovnik , da je z vrstniki in da se nauči obnašanja . Ampak ne tistega obnašanja "hvala" izvoli" ampak tistega primernega za eno- dvo letnike. Nisem mu visela za vratom, če sem videla, da ratuje konflikt sem posredovala- jaz ali kaka druga mamica. Jaz sem samo njegova mama, nisem njegova senca. Tako, da ti svetujem, da si le privoščiš tisto klopco - opazuješ malega kako ratuje spreten v komunikaciji in socializaciji -danes v peskovniku, jutri na parketu ambasade (šala mala). Pod nadzorom ga imej le če grize, ščipa ali kaj podobnega.


user posted image  Hvala. Sej drugač se nič ne vmešavam, ga pustim, itak se ful zamoti. V bistvu sem tam samo zato, da bi preprečila zgago. Eh, malo me hormoni mečejo, pa bi mela vse popolno. Se bom že vnesla...user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?