|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dobre ideje za kuhinjo
17.11.2009 9:31:06   
rainbow
Ojla!

Raziskujem po netu glede kuhinj, je veliko napisanega, ampak od vas bi vseeno rada nekaj izkušenj iz prve roke glede praktičnosti zadev v kuhinji.

Torej, kateri elementi ali kakšne rešitve so v vaši kuhunji še bosebej uporabni??

Thnxuser posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dobre ideje za kuhinjo
17.11.2009 9:35:56   
maja1488
- omare z izvlečnimi policami (imajo tako ograjico okrog, da dol ne padajo stvari)
- omare, ki se v celoti izvlečejo in so noter košare, obešalniki...
- velik predal z vtičnicami, kjer so noter vsi mali gospodinjski aparati zloženi in že vštekani

To je menda to

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dobre ideje za kuhinjo
17.11.2009 10:12:39   
Petka09
- predali z "bremzami", da ko jih na hitro zapiraš, da ne butnejo
- pečica v višini prsi + z vodili
- indukcijsko steklokeramično kuhališče
- pipa s tušem (ker mi je zelo enostavno lepo tuširati velike posode in tudi sámo korito
- našraufane luči pod elementi tam kjer je korito oz. štedilnik
- kaljeno steklo na steni med elementi namesto klasičnih ploščic (se enostavno čisti)
- pomivalc postavljen levo ali desno od pomivalnega korita, da ko posodo splakneš jo samo direkt v pomivalca postavljaš
- spodnji elementi da so predalniki, ki se izvlečejo in ne omare s policami

Hm, menda je to to.

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
17.11.2009 11:06:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Petka09)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dobre ideje za kuhinjo
17.11.2009 12:13:35   
Katrin

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

- predali z "bremzami", da ko jih na hitro zapiraš, da ne butnejo
- pečica v višini prsi + z vodili
- indukcijsko steklokeramično kuhališče
- pipa s tušem (ker mi je zelo enostavno lepo tuširati velike posode in tudi sámo korito
- našraufane luči pod elementi tam kjer je korito oz. štedilnik
- kaljeno steklo na steni med elementi namesto klasičnih ploščic (se enostavno čisti)
- pomivalc postavljen levo ali desno od pomivalnega korita, da ko posodo splakneš jo samo direkt v pomivalca postavljaš
- spodnji elementi da so predalniki, ki se izvlečejo in ne omare s policami

Hm, menda je to to.

Vse to imamo tudi mi user posted image user posted image user posted image

Dodala bi le to, da imam pomivalni stroj malo dvignjen od tal, spodaj je predal in se mi ni treba sklanjati, ko zlagam posodo user posted image user posted image

Srečno pri izbiri!

lp

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dobre ideje za kuhinjo
17.11.2009 13:10:53   
naja17

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

- predali z "bremzami", da ko jih na hitro zapiraš, da ne butnejo + za zgornje elemente tihe nastavke
- pečica v višini prsi + z vodili + piroliza (jaz jo nimam zaradi cene, če ti denar ni ovira jo le izberi)
- indukcijsko steklokeramično kuhališče + VV, da je druga posoda za to ploščo, ki je dražja
- pipa s tušem (ker mi je zelo enostavno lepo tuširati velike posode in tudi sámo korito / lahko pa vzameš globje korito in višjo pipo, pa tud znese
- našraufane luči pod elementi tam kjer je korito oz. štedilnik
- kaljeno steklo na steni med elementi namesto klasičnih ploščic (se enostavno čisti)
- pomivalc postavljen levo ali desno od pomivalnega korita, da ko posodo splakneš jo samo direkt v pomivalca postavljaš / če si deničar, na desno in obratno
- spodnji elementi da so predalniki, ki se izvlečejo in ne omare s policami / to pa itak, a kdo sploh še jemlje drugače user posted image

Hm, menda je to to.


No pa sama barva kuhinje, da se svetla lepše in lažje vzdržuje kot temna... khm... morda mi še kej pade na pamet popoldne, ko se bom kej po kuhinji motala user posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dobre ideje za kuhinjo
17.11.2009 15:05:33   
Angel_Tian
rainbow, lepo so ti vse napisale ja.
Kot nekdanja prodajalka kuhinj naj ti samo še povem, da je zelo pomembna tudi sama postavitev elementov in ne samo zunanji izgled in vodila. Vsaka ženska, ki nima kuhinje za okras ve, da ima v kuhinji svoj neki krog. Recimo - vzameš iz hladilnika zelenjavo, jo opereš, narežeš in daš kuhat. Za tak tok dela je recimo pomembna že sama postavitev.
Potem pa vsa ta vprašanja - kako velika je sploh kuhinja, kakšne je oblike...
Naj vzamem samo enega od podanih predlogov - dvignjena pečica. Ja, ima lahko smisel, lahko pa je čisto odveč. Pri tem je potrebno malo premislit, koliko se peče. Pa seveda spet vprašanje prostora. Če je kuhinja manjša, se ne splača s pečico vzeti 60 cm delovnega pulta, ki ga je ponavadi itak premalo...

Če želiš, mi lahko pošlješ tloris na mail tatjana.gosnik@amis.net
Lahko malo pripišeš svoje želje, pa ti skiciram vsaj neko osnovno idejo...



(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dobre ideje za kuhinjo
17.11.2009 15:08:29   
manna
O pismo zdej komej vidim kolk imam jaz bedno kuhinjo.. 

(odgovor članu Angel_Tian)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dobre ideje za kuhinjo
17.11.2009 15:13:38   
Čebel@
IZVIRNO SPOROČILO: manna

O pismo zdej komej vidim kolk imam jaz bedno kuhinjo.. 
user posted image user posted image user posted image  tudi jazuser posted image

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dobre ideje za kuhinjo
17.11.2009 15:14:56   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: manna
O pismo zdej komej vidim kolk imam jaz bedno kuhinjo..


user posted image ja, enkrat v lajfu bi tud jaz rada mela več kot "bedno" user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dobre ideje za kuhinjo
17.11.2009 15:20:08   
pety78
- koš na nožno odpiranje in ločevanje odpadkov.
Včasih brcnem v pomivalca, ko ga hočem odpret...user posted image

Veliko delovne površine med koritom in štedilnikom.
Predali itak.
Pa pazi, kakšni bodo gornji elementi, kako se bodo odpirali. Če se bodo navzgor, naj se oba hkrati, ne pa vsak posebej.


_____________________________



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dobre ideje za kuhinjo
17.11.2009 15:26:34   
pety78
http://www.gradimo.com/zanimivosti/c38/4359




_____________________________



(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dobre ideje za kuhinjo
17.11.2009 15:26:55   
Metuljček Cekinček
Naj vzamem samo enega od podanih predlogov - dvignjena pečica. Ja, ima lahko smisel, lahko pa je čisto odveč. Pri tem je potrebno malo premislit, koliko se peče. Pa seveda spet vprašanje prostora. Če je kuhinja manjša, se ne splača s pečico vzeti 60 cm delovnega pulta, ki ga je ponavadi itak premalo...


Pri majhnih otrocih je dvignjena pečica zelo priporočljiva, ker drugače moraš skoz paziti, da se ne opeče.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dobre ideje za kuhinjo
17.11.2009 15:36:52   
al1*
Jaz bi raje kot pečico imela malo dvignjen pomivalni stroj. Pečice imajo itak vse novejše "hladna vrata" in ni panike, da se otrok opeče. Meni je bilo pomembno tudi, da so vratca elementov čisto gladka, da se zlahka očistijo.

_____________________________

lp


(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dobre ideje za kuhinjo
17.11.2009 16:32:56   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: al1*

Jaz bi raje kot pečico imela malo dvignjen pomivalni stroj. Pečice imajo itak vse novejše "hladna vrata" in ni panike, da se otrok opeče. Meni je bilo pomembno tudi, da so vratca elementov čisto gladka, da se zlahka očistijo.

Jaz imam pomivalca približno v višini pasu in je to ena od najboljših stvari user posted image Vidim razliko pri tašči, ki ga ima na tleh in za moje pojme prava muka za križ user posted image

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dobre ideje za kuhinjo
17.11.2009 16:49:31   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

- predali z "bremzami", da ko jih na hitro zapiraš, da ne butnejo
- pečica v višini prsi + z vodili
- indukcijsko steklokeramično kuhališče
- pipa s tušem (ker mi je zelo enostavno lepo tuširati velike posode in tudi sámo korito
- našraufane luči pod elementi tam kjer je korito oz. štedilnik
- kaljeno steklo na steni med elementi namesto klasičnih ploščic (se enostavno čisti)
- pomivalc postavljen levo ali desno od pomivalnega korita, da ko posodo splakneš jo samo direkt v pomivalca postavljaš
- spodnji elementi da so predalniki, ki se izvlečejo in ne omare s policami

Hm, menda je to to.


imamo vse to, razen indukcije...ki je po pravici povedano ne pogrešam...

+ zgornji predali se odpirajo navzgor
+  zadovoljeno mam "votlinskemu efektu"user posted image
+ ogromen ameriški hladilnik...zakon...
+ električno smetišnico v coklu od elementov....tudi odlična zadeva...vklopiš, malo popraviš z nogo kar je na tleh in čista kuhinja user posted image
+ svetle ploščice na tleh



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: dobre ideje za kuhinjo
17.11.2009 16:55:32   
Mateja4
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

- predali z "bremzami", da ko jih na hitro zapiraš, da ne butnejo
- pečica v višini prsi + z vodili
- indukcijsko steklokeramično kuhališče
- pipa s tušem (ker mi je zelo enostavno lepo tuširati velike posode in tudi sámo korito
- našraufane luči pod elementi tam kjer je korito oz. štedilnik
- kaljeno steklo na steni med elementi namesto klasičnih ploščic (se enostavno čisti)
- pomivalc postavljen levo ali desno od pomivalnega korita, da ko posodo splakneš jo samo direkt v pomivalca postavljaš
- spodnji elementi da so predalniki, ki se izvlečejo in ne omare s policami

Hm, menda je to to.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

nekaj takega je moja in se odlično obnese

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: dobre ideje za kuhinjo
17.11.2009 18:31:40   
rainbow
Hvala, punce!

Internet sem in še bom itak prečesala.

Rija, a lahko še malo osvetliš drugi in četrti plus, ker mi ni nič jasnouser posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Mateja4)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: dobre ideje za kuhinjo
17.11.2009 18:35:36   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Angel_Tian

rainbow, lepo so ti vse napisale ja.
Kot nekdanja prodajalka kuhinj naj ti samo še povem, da je zelo pomembna tudi sama postavitev elementov in ne samo zunanji izgled in vodila. Vsaka ženska, ki nima kuhinje za okras ve, da ima v kuhinji svoj neki krog. Recimo - vzameš iz hladilnika zelenjavo, jo opereš, narežeš in daš kuhat. Za tak tok dela je recimo pomembna že sama postavitev.
Potem pa vsa ta vprašanja - kako velika je sploh kuhinja, kakšne je oblike...
Naj vzamem samo enega od podanih predlogov - dvignjena pečica. Ja, ima lahko smisel, lahko pa je čisto odveč. Pri tem je potrebno malo premislit, koliko se peče. Pa seveda spet vprašanje prostora. Če je kuhinja manjša, se ne splača s pečico vzeti 60 cm delovnega pulta, ki ga je ponavadi itak premalo...

Če želiš, mi lahko pošlješ tloris na mail tatjana.gosnik@amis.net
Lahko malo pripišeš svoje želje, pa ti skiciram vsaj neko osnovno idejo...





Kuham vsak dan, v kuhinji preživim veliko časa, pa tega kroga nikoli ne gledam in ga tudi nimam. Vsega se navadiš, pa tudi vsak dan ne greš v hladilnik ali prat zelenjavo. Tak da osebno imam raje nekaj kar mi je všeč na videz, kar mi paše glede na tloris prostora in ne  nek  tokuser posted image .

Poleg vseh predlogov, ki so podale ostale punce, bi dodala praktičnost izvlečnega omara za hrano (moka, začimbe, testenine, olje, sladkarije.......). Velika delovna površina in luči pod zgornjimi omaricami oz v poličkah, ne samo pod koritom, ampak tudi delovnim pultom. 

(odgovor članu Angel_Tian)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: dobre ideje za kuhinjo
17.11.2009 19:04:45   
Petka09
Ja, to sem pozabila dodat, kar so že druge punce...
- Izvlečni velik predal oz. visok predal, v katerem imaš "špajzo": moko, sladkor, sol, riž in ostali živež
- svetle ploščice so sicer lepe in mi jih imamo, vendar so po drugi strani tut križ, ker jih je nonstop treba brisati, ker ko kuhaš se ne morš izognit kapljicam in umazaniji po tleh. Če pa so temnejše se pa ne vidi vsak flek (ok, če maš svetle, pol maš vsaj zmeri res spucano user posted image ). Oz. s tem hočem povedat, da sem abslutno ZA ploščice v kuhinji, ker so trpežne, neuničljive, čeprav mrzle. Lahko si pa omisliš talno gretje.
- ja, pa veliiiiiko delovne površine in da je dobro osvetljena
- velik hladilnik z velikim zamrzovalnim delom (če nimaš posebej kje skrinje ali kaj)

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: dobre ideje za kuhinjo
17.11.2009 19:54:01   
rainbow
hihi, naša trenutna kuhinja je verjetno tudi 'poden', predvsem primanjkuje delovnega pulta. Pa prostora na splošno.

Praktičnost kuhinje seveda mora bit, poleg izgleda.

Kaj pravite o kotnih elemenih? Se jim je bolje izogibat? Mi imamo kotni element pod pomivalnim koritomuser posted image user posted image mi ni čisto nič všeč. Kr nek kaos noter.
Ker nisem ravno redoljuben in čiščenje-ljuben človek, bi rada imela že vnaprej nek boljši sistem, te izvlečne zadeve so mi všeč, ki jih omenjate.

Če se še kdo kaj spomniuser posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: dobre ideje za kuhinjo
17.11.2009 20:08:50   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: rainbow

Kaj pravite o kotnih elemenih? Se jim je bolje izogibat?


Kuhno mava v L, zato mava spodni element kotni. Not mam pokrovke pa neko glineno posodo, ki jo zelo redko rabim (za kak prebranac al pa kej), pa ekonom lonc, ki ga tut redko rabim, pa ponve..... Pač, take stvari. Meni se zdi koristen. Ampak ni kotni element s policami ampak s takimi policami, ki krožijo v polkrog oz. "si jih pripelješ" k sebi ven, da kej vzameš in se ne rabiš ful not sklanjat.

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: dobre ideje za kuhinjo
17.11.2009 20:55:47   
Anonimen
Kot prvo najprej razmisli, kako poteka tvoj vsakdanjik v kuhinji, kako kuhaš, kuhaš samo ti ali tudi ostali, koliko si visoka(zaradi višine pulta), se vas v kuhinji motovili več hkrati, veliko ali malo pečeš, kakšne materiale hočeš in predvsem, kakšen je tvoj budžet. Če nameravaš dati za kuhinjo 2000€, potem boš omejena pri izbiri mehanizmov in materialov, če boš za kuhinjo dala 5000€, dobiš že marsikaj, če imaš budžet 20000€, potem pa si komot omisliš tudi električne predale user posted image .

Po salonih vprašaj, kakšni so materiali front, kakšne so obdelave front in kakšna so okovja ter kolikšna je njihova nosilnost. To so najbolj obremenjeni deli kuhinje (vlaga, toplota), zato ni vseeno ali imajo ena leva vodila, ki se pokvarijo po treh mesecih. Srednja kvaliteta vodil so Blum, najboljše kuhinje imajo vodila Grass.

Osebno pa so mi najbolj praktični globoki izvlečni predalniki in izvlečna omarica za steklenice. Izvlečne omarice za shranjevanje hrane so super, ker so pregledne, ne smejo pa biti previsoke, ker so potem pretežke, ko so polne. super mi je indukcija, jo ne zamenjam in obvezno pečica s pirolizo.

(odgovor članu Petka09)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: dobre ideje za kuhinjo
17.11.2009 21:46:54   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

- predali z "bremzami", da ko jih na hitro zapiraš, da ne butnejo
- pečica v višini prsi + z vodili
- pipa s tušem user posted image (ker mi je zelo enostavno lepo tuširati velike posode in tudi sámo korito
- našraufane luči pod elementi tam kjer je korito oz. štedilnik
- pomivalc postavljen levo ali desno od pomivalnega korita, da ko posodo splakneš jo samo direkt v pomivalca postavljaš
- spodnji elementi da so predalniki, ki se izvlečejo in ne omare s policami


Tele reči so mi zelo praktične in jih imam doma. Ena najboljših reči mi je še


- veeeeliiik pult
- izredno pomemben je material front (ko smo se preselili, sem živce zgubljala z eno (dražjih) gorenjevih oz,. marlesovih  kuhinj - ves čas se je vse gor poznalo, pa noben sjaj ni bil- pred tem in zdaj imam furnirano fronto in je razlika ko dan pa noč, ker se nič gor ne pozna sploh
- v prejšnji in zdajšnji kuhinji imam kerrock (a se tako napiše) pult- pred leti je bil to res kvaliteten material, sem bila ful zadovoljna, zdaj sem ga pa parkrat reklamirala v novi kuhinji, ker to je en navaden klump, kar imam jaz doma - razočarana nad kolpo totalno, ne kupuj tega, so se skvarili, zgleda neprestano umazan - če hočeš res fajn pult, bi jaz vzela samo še kamen, (granit) tisto ni pa res nikdar spackano in lisasto + enostavno za pucat (vem, ne pišem o dodatkih, ampak to je en tako pomemben del, da sem ti vseeno napisala)
- meni nepogrešljiv je predal za ločeno zbiranje odpadkov, poleg predala za navadne smeti
- velik hladilnik
- dobra napa, ki potegne
- če je možnost, pa če ti kdo zmontira, mlelnik hrane v umivalniku
- svetujem ti, da si preden kuhinjo naročiš, narišeš kje točno boš kaj imela spravljeno, da ti ne bo zmanjkalo prostora za kaj
- planiraj si omarico za mikrovalovko, da bo notri stala, da ne bo svetila na pultu

- samo še to, na eni omari imam vodila, da se odpira navzgor in ta omara nam gre vsem na živce, je nefunkcionalna - vsakič se moraš malo umaknit, da jo sploh odpreš, da si jo ne odpreš direkt v svojo glavo, pa še ne odpre se tako, da bi šla cela fronta višje od omarice, se pravi da še not ne vidiš v nulo, ampak samo na tričetrt, tako da odsvetujem, ampak res odsvetujem

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: dobre ideje za kuhinjo
18.11.2009 7:16:51   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

- samo še to, na eni omari imam vodila, da se odpira navzgor in ta omara nam gre vsem na živce, je nefunkcionalna - vsakič se moraš malo umaknit, da jo sploh odpreš, da si jo ne odpreš direkt v svojo glavo, pa še ne odpre se tako, da bi šla cela fronta višje od omarice, se pravi da še not ne vidiš v nulo, ampak samo na tričetrt, tako da odsvetujem, ampak res odsvetujem


Tega pa jaz ne bi odsvetovala tako strogo, ker je vse odvisno od katerega proizvajalca imaš in kako omaro. Mi imamo tako, ko se odpira navzgor, sva oba precej velika in nimava teh problemov, se nič ne umikava in vse vidiva.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?