|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: prekinitev nosečnosti v 18.tednu :(
27.11.2009 9:04:08   
MATEJKA_
sem bila v podobni situaciji pred 3 leti, čeprav sem bila "šele" v 14t.
meni so delali normalni splav, sem sicer morala na komisijo, ampak seveda glede na situacijo (vprašljivo zdravje otroka), ni bilo nobenih zadržkov. moram rečt, da je bila sicer grozna odločitev, ampak sem jo precej "zlahka" sprejela, ker sem vedela, kako življenje bi ta otrok imel, če bi nadaljevala z nosečnostjo...

kako je s temi zadevami v 18t res ne vem, ti svetujem, da se pogovoriš s svojo gin., ti bo verjetno vse uspela razložit, ali pa tisti v spec. ambulanti za rizično nos. vsaj pri meni je bilo tak, res pa je, da vseh podrobnosti posopka in kaj se zgodi pol, sploh nisme hotela vedet, je bilo že tako preveč boleče za dušo vse skupaj.

vso srečo vnaprej in pazi nase...  

aja, no pa da boš vidla, da se lahko tud vse dobro konča kljub takim bolečim izkušnjam... po vsem tem, se mi je leto in pol kasneje le uresničila želja - rodila sem zdravo deklico, zdaj pa pričakujem že naslednjo user posted image . tako da držim pesti tud za tebe...


< Sporočilo je popravil MATEJKA_ -- 27.11.2009 9:08:40 >

(odgovor članu Kratka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: prekinitev nosečnosti v 18.tednu :(
27.11.2009 9:30:34   
RAKICA2007
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

bodi močna... z mislimi sem pri tebi
tako hudo mi je... ko berem takšne poste in sočustvujem s tabo, ribico. in ostalimi ki so dale skozi takšno težko preizkušnjo
user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil RAKICA2007 -- 27.11.2009 9:31:40 >

(odgovor članu Kratka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: prekinitev nosečnosti v 18.tednu :(
27.11.2009 9:34:07   
Teja K
Kratka samo v podporo... verjemi, da si je bila to tvoja najtežja odločitev in da si se pravilno odločila!

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: prekinitev nosečnosti v 18.tednu :(
27.11.2009 9:49:13   
milena2222
Kratkauser posted image user posted image user posted image user posted image drži se!!!

(odgovor članu Teja K)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: prekinitev nosečnosti v 18.tednu :(
27.11.2009 10:10:39   
bubolin
Joooj Kratka, sem šele zdele prebrala. Zelooo mi je hudo zate. Pošiljam ti en kup user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za podporo. Vem, da ti je zelo hudo in težko. Tukaj smo ti na volje, če bo želela kakšen pogovor. Drugače pa pogum v roke in par user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za v prihodnje. Ne obupaj user posted image

_____________________________

Moj sonček Mark je na svet prišel 3.6.2010 :))

(odgovor članu Kratka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: prekinitev nosečnosti v 18.tednu :(
27.11.2009 10:39:31   
charlyka
Kratka - zelo mi je hudo zate in tvojo user posted image

Bodi močna user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bubolin)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: prekinitev nosečnosti v 18.tednu :(
27.11.2009 11:05:36   
discoamela
Žal mi je, da moraš tudi ti po tej poti... user posted image Pol leta nazaj sem imela podobno izkušnjo : trisomija 18 in omfalokela...:((( UPN v 23.tednu...težka je.. se še pobiram. Sem pa enkrat že zelo podrobno napisala kako je bilo: http://www.ringaraja.net/forum/m_4214567/mpage_1/key_/tm.htm

Drži se. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: prekinitev nosečnosti v 18.tednu :(
27.11.2009 17:51:06   
oton
Kratka user posted image user posted image  user posted image user posted image
jaz sem bila noseča 18t, 3dni ko sem imela reden gin. pregled. Ko moja gin. ugotovi da naši pikici ne bije več srček.Obe sva jokali user posted image  takoj me je poslala v porodnišnico, še enkrat naredijo UZ, in ker sem bila na tešče me takoj pošljejo na oddelek. Jokala sva celo pot od Zd, v čakalnici ( vsi naju gledali, mi ni bilo mar...srce se mi je trgalo, košček po košček user posted image user posted image  no na oddelku mi je gin. dala štiri vaginalne tablete ( ki so precej velike ) in me pošljejo v sobo, sledi čakanje in čez štiri ure dobim tabletko v usta ( mislim za sprožitev popadkov) Cel ta čas sem samo jokala in jokala...bolečin nisem imela, tak čuden občutek, kot da me napenja. In ko je minillo približno šest ur sem začutila pritisk in porodila sem našega drugega angelčkauser posted image user posted image user posted image  brez kakšnih hudih bolečin ( razen psihičnih)
na mojo srečo se je vse hitro končalo, in velika hvala osebju ki so dovolili možu da je bil cel čas ob meni. No zadeva se je malo zakomplicrala z posteljico, katera ni hotela od mene in sem morala vseeno na abrazijo. Do takrat sem izgubila zelo veliko krvi, jim tudi že skup zlezla. Drugi dan sem šla domov, brez večjih krvavitev in bolečin. Detece je šlo na histološke preiskave in je umrlo zaradi ovite popkovine okoli vratu user posted image user posted image user posted image  ni nam bilo usojeno da se srečamo na tem svetu.
Vem da je hudo in hudo bo še nekaj časa. Meni je jok pomagal, ampak še vedno pomislim na to kakšen trebušček bi imela sedaj user posted image
Zdaj smo pa spet v veselem pričakovanju in upamo na najbolje, veva da bova čez devet mesecev držala zdravo štručko v naročju.
Drži se user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu discoamela)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: prekinitev nosečnosti v 18.tednu :(
27.11.2009 20:59:49   
buči
Kako hudo je brati vaše izpovedi ... Tako zelo žal mi je, da se dogajajo take težke stvari ...

Sem pa že pred časom gledala oddajo o otrocih, ki do jih mame donosile in rodile, kljub temu da so jih zdravniki odsvetovali. Najbolj me (takrat) šokorala izjava mamice že nekaj letne deklice, ki je rekla, da zdaj ve, da je ravnala povsem egoistično, ko dvoji deklici ni pustila, da gre. ker si jo tako zelo želela, je donosila, čeprav je vedela, da deklica ne bo imela normalnega življenja, da bo hud telesno in duševno zaostala. Takrat si je le želela, da jo ima. Zdaj vidi, da ste ni naredila usluge sebi, še mnaj pa otroku.

V upanju, da se vam vsem posušijo solze, da vas vaši angelčki čuvajo ter da srečne kmalu držite v naročju scoje otorčke!


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

TDAT - štirje prestopniki!

(odgovor članu oton)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: prekinitev nosečnosti v 18.tednu :(
27.11.2009 21:07:22   
blaža
Tako me stisne pri srcu, ko to preberem. Ne razumem zakaj morajo eni to dat skozi. Prehudo je, žalostno. Upam, da se vsi enkrat srečamo z svojimi angelčki.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: prekinitev nosečnosti v 18.tednu :(
28.11.2009 12:14:59   
anadami
Tudi moja pikica se je poslovila v 23 tednu...zaradi hydrocefalosa...težko je, sploh ker sem potrebovala tri dni, da sem jo rodila...bilo je grozno, vendar se teh trenutkov prooda sploh ne spominjam več, pa čeprav je bilo to letos aprila. Mislim, da je narava pri meni tako poskrbela, da se bolečine in vsega zraven nekako ne spomnim več. Vem samo, da je bilo, da je bolelo, drugaga pa ne. In tudi sedaj, ko sem znova noseča sem nasmejana, čeprav sem mislila, da se bom neprestano obremenjevala s tem. Ne rečem, da moje Zoje ne pogrešam. Vsak da se spomim nanjo, tudi jokam še vedno. Vendar vem, da je v vsakem slabem nekaj dobrega...To hočem povedat: glavo pokonci vse punce, ki ste mamice user posted image , le ti nas pazijo in pomagajo, da jih prebolimo, a ne pozabimo.

Kratka, bolje bo boš videla, vsak dan...in kmalu bo nova pikica pod tvojim srčkom. Sem bila na tvojem mestu, pa so me drugi tolažili in lepo je, ko sem sedaj jaz v vlogi tistega, ki napoveduje lepe stvari!!

Drži se!! Če pa kaj rabiš, nasvet ali kaj, pa mi lahko pišeš...

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: prekinitev nosečnosti v 18.tednu :(
30.11.2009 12:07:43   
bribiki
Kratka, drži seuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anadami)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: prekinitev nosečnosti v 18.tednu :(
30.11.2009 13:44:44   
Angel_Tian
kratka - želim ti, da se zate vse konča kot se mora. Včasih pač malčkom ni usojeno in vsaka tolažilna beseda bi bila odveč. Vsak v sebi mora kaj takega predelat. Samo za v bodoče naj te ne postane strah...

Angel

(odgovor članu bribiki)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: prekinitev nosečnosti v 18.tednu :(
30.11.2009 13:51:58   
tropical
Kratka user posted image kar solzne oči imam ko berem vse to. Drži se, in bodi močna,user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Angel_Tian)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: prekinitev nosečnosti v 18.tednu :(
30.11.2009 13:55:51   
n€na
Kratka..user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tropical)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: prekinitev nosečnosti v 18.tednu :(
30.11.2009 16:23:00   
zarjica
Kratka, mnogo nas je, ki jokamo s tabo. Drži se!

(odgovor članu n€na)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: prekinitev nosečnosti v 18.tednu :(
2.12.2009 10:42:47   
san
kratka, če si že imela poseg...upam, da je minilo hitro in brez zapletov. user posted image user posted image in močno stiskam pesti, da kmalu zopet ugledaš plusek in poviješ zdravo deteceuser posted image

moram napisat še to, da ko sem zadnjič brala vaše zgodbe, me je trgalo in sem se tako zjokala, kot že dolgo ne... si sploh ne predtavljam, kako hudo vam je bilo in vam mora biti ob spominih....res vam želim vsem vse dobro in naj se kaj takega nikoli več ne ponovi...

(odgovor članu zarjica)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: prekinitev nosečnosti v 18.tednu :(
2.12.2009 10:45:25   
RAKICA2007
Kratka in ostale...
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

sočustvujem z vami

iskreno sožalje user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: prekinitev nosečnosti v 18.tednu :(
12.12.2009 10:34:46   
Kratka
Hvala vsem za vse lepe besede, objemčke in pozitivne misli...10.12. se je poslovila po 20 urah groznega mučenja. Sedaj sem že doma. Težko je ful, ampak nekak bo treba to dat skos. Pogrešam jo user posted image user posted image user posted image ...

_____________________________

od 10.12.09 najina pupa spančka med angelčki :(

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: prekinitev nosečnosti v 18.tednu :(
12.12.2009 10:47:18   
marta82
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Kratka)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: prekinitev nosečnosti v 18.tednu :(
12.12.2009 14:04:27   
MiniMiska
kratka, user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image zate in naj čimprej spet posije sonček za vaju!

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: prekinitev nosečnosti v 18.tednu :(
12.12.2009 16:06:35   
aprilčica07
kratkauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu MiniMiska)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: prekinitev nosečnosti v 18.tednu :(
16.12.2009 10:08:33   
barvar
Kratka user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . To je vse kar ti lahko v tako žalostnem trenutku ponudim user posted image user posted image user posted image .

_____________________________

Pa je prišel! Najin Maj - 6.5.2010

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: prekinitev nosečnosti v 18.tednu :(
16.12.2009 12:07:22   
discoamela
user posted image user posted image user posted image sej bo bolje, počasi. Drži se!!

(odgovor članu barvar)
Neposredna povezava do sporočila: 49
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?